Von Ribbentrop reist naar Moskou Gemengd Bloed STOOM KETELS JANTJE KRUIZEMUNT WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1939 EERSTE BLAD TA| Hij is vergezeld van 32 personen De reacties in het buitenland De Dui'tsdie minister van buitenland- sche zaken Von Ribbentrop heeft gisterochtend op den Obersalzberg met H i 11 e r geconfereerd, en is vervolgens met het particuliere vliegtuig van den Führer naar Berlijn gevlogen, om de laatste voorbereidselen voor zijn Russi sche reis te treffen. Vandaar is hij door gevlogen naar Koningsbergen, vanwaar hij vanochtend zijn reis naar Moskou heeft voortgezet. Von Ribbentrop zal te Moskou zijn intrek nemen in het gebouw van de voormalige Oostenrijksche legatie, dat na den Anschluss eigendom van Duitschland is geworden. Dit gebouw ligt naast dat, waar talrijke leden van de Fransche en Britsche militaire dele gaties hun intrek hebben genomen. Von Rib bentrop zal vergezeld worden door 32 per sonen, die verdeeld zullen worden over de verschillende gebouwen, waar de Duitsche ambassade huist Onder degenen, die von Ribbentrop verge zellen is, zooals gemeld, ook de chef van den persdienst van het ministerie van bui- tenlandsche zaken dr Schmidt, hetgeen een aanwijzing wordt geacht, dat Duitschland een groote publiciteit aan het verdrag wil schenken. Aangezien de Sovjet-unie op het oogenblik geen ambassadeur te Berlijn heeft Merekalof is in Mei j.l. teruggeroepen en sindsdien niet op zijn post teruggekeerd veronderstelt men, dat de Duitsche ambas sadeur te Moskou, von Schulenburg, voor het grootste deel de voorloopige besprekin gen heeft geleid. Alle Russische bladen berichten zonder commentaar, dat de Duitsche minister van buitenlandsche zaken naar Moskou k%mt om naar Reuter meldt, het verdrag van non agressie te onderteekenen. Het bericht k,wam als een donderslag bij helderen hemel1 voor den doorsnee Sovjet-burger evenals voor de buitenlanders, die niets weten omtrent den inhoud en geen idee hebben, welken invloed dit zal hebben op de onderhandelingen der drie mogendheden. Gisterochtend waren de besprekingen der generale staven nog niet hervat en gistermiddag hebben de Fransche en Britsche militaire vertegenwoordigers een bespreking gehouden in de Britsche ambassade. Japan teleurgesteld In een klaarblijkelijk geïnspireerd artikel geeft Domei in de volgende bewoordingen de reactie van de Japansche regeering op bet Duitsch-Sovjet-Russische verdrag weer: Ten eerste: Hoewel het sluiten van een hon-ngressie-verdrag tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie in theorie niet in strijd is met het anti-komintemverdrag is het toch te betreuren, dat de Duitsche regeering een dcrgelijken stap heeft genomen, welke geheel onverwacht kwam, gezien de vriend schappelijke betrekkingen, welke bestaan tusschen Duitschland en Japan. Ten tweede: Het zal noodig zijn opnieuw den Europeeschen toestand te bestudeeren, teneinde do politiek van Japan aan te pas sen aan den nieuwen toestand, welke door dit verdrag is geschapen. Ten derde: De Japansche regeering heeft besloten opheldering te vragen omtrent de bedoelingen van Duitschland en onmiddel lijk de conferentie der vijf ministers bijeen te roepen, teneinde de Japansche houding te bepalen. Opluchting in Duitschland Onder de Duitsche bevolking heeft de aankondiging van het verdrag van non- agressie tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie een gevoel van opluchting verwekt. Men heeft thans vertrouwen in een vreedzame oplossing van de crisis. Toch hoort men, volgens Havas, ook critiek. Sommigen willen in deze wijziging van de Duitsche politiek een „eervollen uitweg uit de moeilijkheden" zien, welke gevaarlijk zou kunnen worden voor het prestige en het bestaan van Duitschland. De voor het buitenland bestemde Duitsche commentaren pogen het uit zicht te openen op een groote toekomst van de Duitsch-Russische betrekkingen, waarbij wordt herinnerd aan de traditie van samenwerking, welke eeuwen oud is. Blijkbaar wil men de beteekenis meer doen schijnen, dan van een gewoon niet aanvalsverdrag. Ook hoort men thans spreken over een verdeeling van Polen eerst en daarna van Oost-Europa en ten slotte van de geheele wereld. Op economisch gebied verwacht men van het verdrag een nieuw perspectief voor het Duitsche economische systeem, dat dreigde in een gevaarlijke impasse te geraken, zoo wel wat betreft den financieelen toestand, als de voorziening van grondstoffen. De eerste commentaren van de Duitsche pers trachten het verdrag, dat nog niet is onderteekend en waarvan de inhoud nog niet bekend is, voor te stellen als een waar verbond tusschen Duitschland en de Sov jet-Unie. De „Angriff" bijvoorbeeld schrijft, dat het besluit van den „Führer" door den meest eenvoudigen man wordt begrepen: het is het herstel van de historische poli tiek van Duitschland en Rusland. Men spreekt van een historisch keerpunt, waarop de beide mogendheden thans weer tot de traditioneel goede betrekkingen terug keeren, welke eeuwenlang de Duitsche zoo wel als de Russische geschiedenis kenmerk ten. Engelands volmachtenwei Volgens het defensie-ontwerp op de crisis bevoegdheden, dat Donderdag aan het par lement zal worden voorgelegd met het ver zoek het in één dag af te handelen, zal de regeering niet alleen in staat zijn, om stap pen te doen, ten einde het hoofd te bieden aan iederen noodtoestand, maar tevens zal zij, zoo noodig, de bevoegdheid hebben, om zonder raadpleging van het parlement te handelen. Op die manier zal de Britsche regeering in een soortgelijke positie komen als de Fransche regeering, die thans beschikt over wat men zou kunnen beschrijven als bijna dictatoriale volmachten. Er is geen twijfel aan, of het ontwerp zal door het lagerhuis worden aangenomen en op de vlugst mogelijke wijze de koninklijke goedkeuring verwerven. De regeering zal dan de bevoegdheid hebben om tot onmid dellijke actfe over te gaan. Men verwacht, dat Chamberlain Donder dag een volledige verklaring zal afleggen over de crisis en de opvattingen der regee ring ten aanzien van de Russisch-Duitsche onderhandelingen over een non-agressie pact. De oproep aan de leden van het parle ment om zich naar Westminster te begeven is in de nieuwsuitzending van her nationale radioprogramma opgenomen. Verwacht wordt, dat het parlement van dag tot dag zal bijeenblijven. zoolang de spanning en de ongerustheid yoortduren. Het oordeel van de „Times" De „Times" acht het onmogelijk, in het tegenwoordig stadium te beoordeelen, of het voorgenomen Russisch-Duitsche pact Ondanks de drukke conferenties met zijn ministers vergeet de Engelsche premier Chamberlain ook thans zijn ochtendwan~ deling in St. James' Park te Londen niet. (Reel vèr-strekkende gevolgen zal hebben of dat het een nieuwe zet is in den „zenuwenoor log". Indien de verloochening door het na- tionaal-socialistische Duitschland van een zijner voornaamste geloofspunten de bedoe ling heeft gehad de regeering van het vredesfront bevreesd te maken en in haar trouw jegens Polen en andere mogend heden die verzekeringen hebben ontvangen te schokken, heeft deze zet zijn doel vol komen gemist. De „Times" berispt Rusland voor zijn stilzwijgen over de onderhande lingen met Duitschland gedurende de be sprekingen over het driemogfendhedenver- drag, doch vei'klaart dat Rusland ook niet- aanvalsverdragen met andere landen heeft geslotenl Britsche ambassadeur naar Hitier Havas bericht uit Berlijn, dat Hen derson, de Britsche ambassadeur, met een speciaal vliegtuig naar Salzburg zal vertrekken, om te Berchtesgaden aar H i 11 e r een boodschap van Chamber lain te overhandigen. Ambassadeurs naar Molotow De ambassadeurs van Frankrijk en Enge land hebben stappen ondernomen bij Molo tow, teneinde zich op de hoogte te stellen van den inhoud van het niet-aanvalspact. .waarover op het oogenblik tusschen Berlijn en Moskou onderhandeld wordt Pas na ontvangst van de rapporten harer ambassa deurs en wanneer zij op de hoogte zijn van de draagwijdte der verplichtingen, welke in het Duitsch-Russische pact worden be oogd, zullen de.Fransche en de Britsche re geering in staat zijn haar houding te bepa len, o.a. wat betreft het voortzetten der militaire onderhandelingen, welke te Mos kou zijn geopend. Volgens verscheiden te Moskou ontvan gen berichten schijnt het evenwel, dat het sluiten van een Duitsch-Russisch niet-aan- valspact geen beletsel zal vormen voor het voortzetten dezer militaire besprekingen. Polen blijft kalm In politieke kringen in Polen verklaart men, dat het openen van besprekingen tus schen Duitschland en de Sovjet-Unie te Warschau geen buitengewonen indruk heeft gemaakt. Het is kalm ontvangen, zoowel te Londen. Parijs als te Warschau en men wijst er op, dat deze drie hoofdsteden het initiatief in handen houden. De ondertecke- ning van een dergelijk verdrag, zoo voegt men hieraan toe, wijzigt niets aan de hou ding van Polen ten aanzien van de Euro- peesche problemen. Polen blijft vastbeslo ten zijn onafhankelijkheid te verdedigen en men is van oordeel, dat het werkelijk be lang van Duitschland en de Sovjet-Unie bij het verdrag voornamelijk psychologisch is. Aan Duitsche zijde is het een uiting van de oorlogszenuwen en aan de zijde der Sovjets is het een bewijs, dat de Sovjets vertrou wen hebben in de krachtige houding van Polen. Inzake het vertrek van professor Sauer- bruch naar Rome wordt, medegedeeld, dat hij aan het ziekbed is geroepen van den gouverneur van Rome. Prins Colonna. Het vermoeden, dat kroonprins Umber- to ernstig ziek zou wezen, blijkt derhalve ongegrond. De inhoud van het Duitsch-Russisch verd rag Geruchten te Rom. Een Sovjet-Russische meening Volgens geruchten te Rome zou het niet- aanvalsverdrag tusschen Duitschland en de Sovjet-Unie de volgende clausules be vatten: 1. De contracteeren de pai tijen verbinden zich elkaar niet aan te vallen. 2. Zij zullen neutraal blijven in het geval een der beide partijen zou worden aan gevallen. 3. Ieder der beide partijen behoudt het recht, op ieder oogenblik de overeenkomst op te zeggen, indien zij het noodig oordeelt, wanneer een der partijen een derde partij aanvalt. Sovjet-kringen te Rome voorspellen, dat in het ontworpen Duitscb Russische pact de bepaling zal staan, dat elk van beide- partijen gerechtigd zal zijn, het pact op te zeggen, wanneer de andere partij een agressie pleegt. De overige clausules, zoo zeggen zij ver der, zullen waarschijnlijk de verplichting behelzen, dat geen van beide partijen de andere partij zal aanvallen en neutraal za- blijven, wanneer de andere partij hei slachtoffer is van een agressie. De minister van buitenlandsche zaken, Ciano, heeft korte besprekingen gevoed met den Poolschen ambassadeur en den Russischen zaakgelastigJe. Voorts heeft hij .den Amerikaanschen en Japanschen am bassadeur ontvangen. „Geen hulp bij een aanval'- In Sovjet-kringen te Moskou merkt men op- dat vraagstukken als Dauzig en de Corridor niets te maken hebben met het sluiten van een non-agressie-verdrag en men herhaalt, dat het sluiten van het ver drag geen hulp bij een aanval beteekent Verder herinnert men er aan, dat na het aan de macht komen van Hitler in 1934, de Sovjet-Unie Duitschland heeft voorge steld- een dergelijk verdrag te sluiten, doch dat toen de Duitschers hebben geweigerd De Britsohe en Fransche ambassadeure hebben zich. naar de „United Pre»" meldt om zeven uur vanavond naar het Kremlin begeven voor een onderhoud met Molomf In dit onderhoud hebban de diplomaten naar verluidt, opheldering gevraagd ove: de Russische politiek. In Sovjet-kringen tracht men de betee kenis van de zaak te verkleinen. Men zegt dat een non-agressie-pact steeds de clau sule bevat dat een aanval van een dei partijen op een derden staat het verdrag annuleert. Er zijn aanwijzingen, dat de Britsche en Fransche militaire missies het niet eens zijn met de Russische opvatting de besprekingen voort te zetten, doch men levert geen commentaar. Nog een kwestie van aren? Welingelichte kringen te Berlijn ver wachten, dat het afsluiten en teekenen van het niet-aanvalsverdrag nog slechts een kwestie van uren is. Is hat eenmaal onder teekend, dan kan de volgende stap van Duitschland ieder moment plaats vinden Donderdag zal daarom wellicht een be langrijke dag in de Europ:-esche geschiede nis blijken te zijn. Er is reden om aan ta nemen, dat het Duitsche leger volkomen gereed is, om ieder oogenblik in actie te.komen. GEMENGD NIEUWS KANOVAARDER BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN HOOGKERK, 23 Aug. Gietermiddag is «it 27-jarige heer J. R e n tc w m a uit Gronin gen bi] het zwemmen in het Leekstermeei verdronken R. had zich met een vriend,n per kano naar het meer begeven om te gaan baden. Terwijl het meisje de kano vastlegde, sprong R. in bet water. Een Bij zijn aankomst te Parijs werd de Amerikaansche Minister James Farly met zijn dochter ontvangen door den gezant der Vereen. StatenWilliam Bulli. oogenblik later keek het mei/sje om en zag zij R. ia de diepte verdwijnen. Een zeile-, die zich ia de omgeving 'phield, dook on middellijk naar R. doch zonder resultaat Eerst na twee uur heeft men het lichaam opgehaald. De levensge^ien waren even wel reeds geweken. Men vermoedt, dat de man, din kon zwemmen, kramp in de bee- nen heeft gekregen. Zijn vriendin was d.' zwemkr.net niet machtig. BRUTALE WIJZE VAN ÖEROOVING VAN RIJWIELBELASTINliPLAATJES AMSTERDAM. 23 Aug. Er bevindt zich thans in de hoofdstad em man op het rij wielpad, die er speciaal zijn werk van maakt, vrouwen van hun belastingplaatji te berooven. In West is deze man reeds eer paar maal met succes opgetreden. Hij pleegt een eindje met wiek-ijdsters op te rijden en als de gelegenheid gunstig ts grijpt hij plotseling naar het plaatje, dat de vrouw op haar mantel heeft gespelf rukt het af. Niet alleen, dat het plaatje ver dwenen is, maar ook de mantel is da stuk getrokken. Het is een lang en mager oersoon, die als het donker is, op deze wijze in drukke straten zijn slag slaat. UIT OOST- EN WEST-INDIE DE LOSGEBROKEN TIJGER AAN BOORD VAN DE „BUITENZORG" MED AN, 22 Aug. (Aneta). De „Deli Cou rant" verneemt, dat de officier van Justitie te Medan zijn onderzoek heeft beëindigd in de zaak van den losgebroken tijger aan boord van de ..Buitenzorg" in den nacht van 19 op 20 April. Hij besliste, dat er geen termen aanwezig zijn om in Ned.-Indië eer strafvervolging te doen instellen tegen een of meer opvarenden van het m.s. „Buiten zorg", die betrokken waren bij het ontsnap pen van den tijger, waardoor, zooals bekend twee Chineesche leden der bemanning wer den gedood. De desbetreffende stukken zullen in han den van het Parket te Rotterdam worden NU KN IK WK* „TlT*VOOWTA- 3UJV IK SU B FlFTy-FiVT) donderdag, 24 augustus 10s9 -n 414,4 M. jel. S.15 Baric AVRO-Amu«e.ï- kest, Schuricke-trio en solist (opr..;. Gram.muziek. 10.00 MorgenwUdir?. Gram.muziek. 10.30 Voor de vrc Omroeporkest en solist. 11.15 Declari 11.35 Omroeporkest. 12.16 Berichten, mble Spezialetfcl. 1.00 Interview. •nble Spozlalettl' uzlek. 1.30 Ens or zieken en thuiszittenden. ziek. 5.00 Jeugdhalfuur. 5.30 eest. 6.28 Eerlohten. 6.30 Sporth; i Berichten ANP. 8.00 li sending. 8.15 Opera Figaros de pauze Berichten ANP), ileldlng vols fi garos B NP). 11.46 -| 6' ILVERSUBI II. 301,5 M. 8.00—0.15 KR.. NCRV. 11.00 KRO. 2.0012.00 NCRV 9.15 Gram.muziek (ca. 8.15 ber.). 10.00 muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 G muziek. 11.30 Godsd. halfuur. 12.00 E ten. 12.15 KRO-orkest <1.003.20 muziek). 2.00 Fluit met plano' géi en Gram.muzlek. 2.45 Gram.muzlv 3 portage. 4.45 Gram.muzlek. 5.00 C i óuj denarbeld voor de jeugd. 5.30 1. -v .at I-rram.muziek (ca. 6.30 ber.). 7.00 Berlo 7.15 Journalistiek weekoverzicht. 7.4E—i Gram.muzlek. 8.0 Berichten ANP, herh.ji,, ber. 8.15 Chr. Muzlekvereen. „HeJleluJs q,-. gram.muziek. 9.00 Declamatie. S.30 Canto Ensemble. 10.00 Ber. A P, ac halfuur. 10.30 Bel Canto Ensemble. Gram.muziek. Ca. 11.50—12.00 S.hrlftM la ROITWICH 1500 M. 11.05 Gram.muziek. I er Orkest. 1.35 Gramofoon. 1.50 Zar.g. 2.2! \v rine-St af muziek. 3.35 Orkest 6.05 G.-| L,. foon. 5.50 Gramofoon. 7.05 Orgel. 7.40 en viool. 9.05 Orkest 9.50 Liters tr-mufl programma. HUSSEL 322 en 484 BI. 3 22 m. .20 4 1 muziek. 12.50 OrOkest. 1.602.2' 5.20.1 7.20 en 8.20 Gramofoon. 9.20 Orkest, (t —11.20 Gramofoon. Orkest KEULEN 456 m. 6 50 Gram muziek. 7 35 Orkest. 8.509.50 Qrkest. 12.20 Orkest 3.20 Concert. 4.20 Orkest. 6.55 Grajn-, 1 KRU&T 'n LAFENIS OOOO O O O O DOOR G.TH.Rotman 13. Om niet te veel honger te krijgen, lie pen Jantje en z'n Vader eerst een cafetaria binnen: daar zouden ze dien deftigen sin jeur wel niet ontmoeten, dachten ze. Na den inwendigen mens versterkt te hebben met een kop koffie en een paar amandelbrootljes, wandelden ze op hun gemak naar het huis van den notaris. Bevend, of hij bij den tand arts voor de deur stond, belde vader aan 14. Een bedaagde dienstmaagd iodsfce n een wachtkamertje binnen, waar stens een half uur moesten wac ris Grosse vond het namelijk sch: hl ijl: zijn „prestige" zoals hy het noemde uk zijn klanten zomaar dadelijk te o-.tven i' 't was net. of je niets anders omhanden 11 Maar o. wat schrokken ze. toen ze «ine toegelaten werden: achter de rote v tafel zat de dikke meneer trein en staarde hen met verwoed', blil "h aan! ge; een verhaal uit het midden der vorige eeuw door DI.J.A.VI5SCHER. (39 Ze waren in groote groepen in de nabijheid gezien en vol gens de beschrijving was de aanvoerder niemand anders dan de Vasquez. Tot een aanval op New Home was het echter tot nog toe nog niet gekomen, daar de goed gewapende bedienden en de zware aarden wallen afdoende bescherming boden en de bandieten hadden afgeschrikt. Johnson de ondersheriff had met groot verdriet vernomen dat het spel weer begonnen was. Dit was voor hem de zeker heid, dat ook hij weer op het oorlogspad moest en hij had zijn maatregelen genomen. Wanneer men de bandieten verder liet gaan, dan stond er heel wat emstigers te wachten dan alleen brutale diefstal en overvallen. Het was duidelijk, dat er door de dorpen der halfbloeden een geest van opstand raasde. De onbeschoftheid, welke dezen zich veroorloofden tegenover de blanken was meer dan ergerlijk. Ja. onder de bedienden begon het ook al. Gedurig ving men het woord patriot op en Johnson wist heel goed, waar dat zijn oorsprong had. Als het zoo doorging, Idaü kreeg men' eêü burgeroorlog van de talrijke halfbloeden met wie de Roodhuiden zich natuurlijk zouden vereenigen en die dan een niet te onderschatten macht zouden worden tegenover de blanke planters. Natuurlijk zouden die opstan- digen nooit de steden aanvallen. Daarvoor waren er teveel soldaten en politie, doch dat platbranden van zoo menig bloeiend bedrijf en dat uitmoorden van zoo menig nijver, on schuldig Britsch en Amerikaansch gezin, zooals het reeds eenige malen geschiedde, was toch wel heel erg en al trokken er ook voortdurend patrouilles door het land, ze konden toch niet overal tegelijk zijn. Het was nu al zoover, dat men niet durfde reizen in de districten, die in de richting van de Mexicaansche grens lagen, zonder een behoorlijke escorte. De bende leed zeer zeker menige nederlaag, talrijken wer den gevangen genomen, en zonder vorm van proces opge hangen, zooals het Nunez was overkomen, die sedert geruimen tijd aan een eiketak in het bosch hing. Doch het ging om den hoofdtroep, waartoe de Vasquez behoorde; doch deze ver toonde zich niet dan geheel onverwachts en wanneer het minste gevaar dreigde. Verder waren het kleine afdeelingen van hoogstens tien man, die de streek onveilig maakten en op allerlei wijzen door de Mestiezen-bevolking werden geholpen, terwijl deze aan de politie niets wilde verraden. Wat Johnson ook deed, hoe hij ook speurde, de Vasquez was en bleef onvindbaar. Doch de oude Don Carlos was ook weer op het pad. Hij had gedurende langen tijd rustig geleefd in zijn dorpje en op New Home, maar toen de Vasquez weer zoo optrad, was hij verdwenen. Totdat hij op zekeren dag voor Johnson verscheen en hem mededeelde, waar de rooverkapitein den eerstvolgenden nacht zon tc vinden zijn. Johnson twijfelde geen oogenblik aan de waarheid van dit bericht, doch vroeg hem om meer bijzonderheden. „Aquital", zei de Indiaan met een spotlach. „Aquita? Wie is dat?" „Vrouw van Leiva! Schoone vrouw", „En is hij daar?" „Ja, Senor. Leiva op reis. Vasquez waagt". „Daar gaan we op los. Hoeveel mannen moeten er mee?" „Drie mannen! Maar als reizigers. En sheriff moet ook mee. En ook touw en boeien". De Vasquez wist niet wat hem boven het hoofd hing, toen hij des avonds met Aquita in haar woonvertrek zat. Hij was vermomd het dorp binnengekomen, zoodat niemand hem her kende. Zijn houding was gebogen als van een reeds bejaard man. Hij liep op sandalen als een halfbloed, om het lichaam had hij een bont gekleurden deken, zooals de armste Mestie zen of de Roodhuiden deze droegen. Op het hoofd droeg hij een grooten hoed van stroo gevlochten, waarvan de rand hem over de oogen hing. Zoo kwam hij binnen, strompelend en steunend op een stok, als een arme reiziger, die om een aal moes en onderdak vroeg. Aquita had hem herkend aan den gloed van zijn oogen, toen hij zich aan haar woning had vervoegd. Ze was geschrokken en had willen wegvluchten doch weer had die onweerstaanbare macht van zijn oogen haar gebon den en ze had hem binnengelaten. Toen had hij met een zwierigen zwaai zijn hoed afgeworpen en stond daar voor haar in zijn romantische verschijning, welke zoo zeer de be wondering van velen had opgewekt. Van dat oogenblik was zij willoos en bediende hem als een slavin op zijn wenken. Hij vroeg om logies en zij durfde niet weigeren. Ze haalde whiskey voor hem en zij dronken samen to zij alle verantwoordelijkheid en alle voorzichtigheid verga )e Zoo zaten ze daar bij het lamplicht, tot het al hec 1 laat geworden. Hij zong met schorre stem liedjes voj haai deed aanminnig. Totdat Eensklaps ging de kamerdeur op een kier opei .De quez hoorde het niet, doch Aquita zag met verstoord blik „Tiburcio!'', riep zij. „Wat is er mijn duifje?" vroeg hij met een drc stem en hij poogde haar te omhelzen. De deur ging verder open. Aan den ingang verscheen de oude Indiaan Don Cai "p In elke hand had hij een pistool. Achter hem kwamen i politiemannen. De Vasquez vloog overeind en vlo' te als 'm' bezetene. Hij greep naar den gordel om zijn wapen te grijpen, d e.' de mannen waren hem voor. Ze grepen hem aan. Twee hielden de vrouw in bedwang en dreigden t schi< als een rumoer maakte. Het werd een worsteling. De Vasquez was sterk, maar hij was dronken en tegen, overmacht niet opgewassen. Zijn wapens deden hem c 11 nut. Hij was een gevangene en werd gebonden doe de polr! mannen. Don Carlos stond er lachend bij en zei alleen een paa: k „Zoo goed! Zoo goed!" Met een prop in den mond en zwaar geboeid werd de b 1 D< dietenleider op een paard gezet en men reed den r. ïch, Ir.1 ,v<i irrh (Wordt v wiel len rliji hn Dn

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2