FEESTSTEMMING ALLERWEGEN Grootsche manifestatie op den Dam Optocht en Volkszang in de Residentie Groote Oranje-betooging te Amsterdam i Avond-Rondgang door de Residentie MAANDAG 7 AUGUSTUS 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 Het is weer feest in Nederland! Uitbundig, vroolijk en spontaan feest. En juist dat spontane maakt deze feestvreugde zoo echt en ongedwongen, zoo jolig en zoo frisch. Vandaag is de officieele Nationale Feestdag. Maar de Hollanders hebben hun blijdschap niet zoo lang bewaard. Zaterdag, de geboortedag, zijn ze naar buiten gegaan, hebben zij zich op vele plaatsen verzameld en zijn ze hun vreugde met elkaar gaan uiten en een golf van feestvreugde en blijdschap is over het vlaggende land gegaan. Groolsch was de massa-demonstratie op den Dam te Amsterdam, waar zeventienduizend Amsterdammers bijeen kwamen, om met elkaar hulde te betuigen, om met elkaar, in spreekkoor, een beloiie van i.ro.iw aan het huis van O) an je af te leggen. Schitterend was de jptocht, die door de straten van de residentie trok, defileerde voor den burgemeester en op het Malieveld één groote verbroedering deed ontstaan. Prachtig was ook de volkszang, die daarna volgde. Feest was 't vooral ook in Soest en Baarn, maar och, feest was 't toch over al! Ook in Indië, en in steden in het buitenland, waar de Hollanders elkaar opzochten om met elkaar de geboorte te vieren. Belden ze elkaar in Brussel niet allen uit bed? 't Was weer een mooie dag van echte, Oud-Hollandsche spontane nationale vreugde Ter inleiding op den nationalen feestdag is Zaterdagavond op den Dam te Amster dam een massale Oranje-betooging gehou den van ongeveer 20.000 leden van circa 100 .vereenigingen, aangesloten bij het Centraal Comité van Oranje- en nationale organisa ties. Geweldige belangstelling Tegen half negen vertrokken allen van het IJsclubterrein naar den Dam. Eenige muziekcorpsen speelden -nationale liederen h"> en vroolijke wijsjes. De lange optocht, opge- fleurd door vele vlaggen, vaandels en ba- "PJ: nieren, trok gewehvige belangstelling. Tien- J- duizenden sloegen het optrekken der geor- ganiseerde oranjeklanten gade. De Dam was geheel voor deze grootsche manifestatie vrij gehouden, terwijl het tramverkeer tijdelijk was omgelegd. Vóór e''het Paleis was een hoog spreekgestoelte op- a- geslagen, waarbij wij opmerkten den bur- gemeester, Dr W. de Vlugt; de heeren en wethouders G. Baas Kzn en J a c. Rust i- 'u' ge; den gemeente-secretaris, Mr. S. J. van :n' Lier, verder eenige defensie-autoriteiten, n; bestuursleden van bovengenoemd comité e.a. Nadat alle betoogers een plaats op den Dam hadden verkregen, bij welken orde- <11I" maatregel de muziek van ae militaire po- 'r litie haar medewerking verleende, begon =a het openlucht-samenzijn, gelukkig door prachtig weer begunstigd, met het „Wilt heden nu treden". Rede J. ter Haar Jr De voorzitter van het comité, de heer J. ter Haar Jr was aller tolk, toen hij ge- waagde van aller blijdschap, au men op het historische plein was samengekomen, ak. Een nieuwe loot, aldus spr., is aan ons op vorstenhuis ontsproten en dankbaar geden- ken wij den grooten zegen, welke het Ne- n jderlanósche volk opnieuw is ten deel ge vallen. Veel is in deze dagen wankel geworden; wij weten niet, wat de toekomst in haar 'i;r schoot voor ons verborgen houdt, wij kennen slechts ten deele. Maar één zaak staat voor ons va6t; dat is de liefde, welke het Neder- landsche volk in al zijn geledingen voor Hare Majesteit ónze Koningin en Haar Huis koestert. Wij zijn hier te zamen gekomen niet op bevel van hooger hand of om plichtmatig in het openbaar te getuigen, wij zijn hier bij een uit vrijen wil, uit liefde tot ons vor stenhuis; omdat wij openlijk uiting willen geven gan.onze vreugde; omdat wij ons bewust zijn, dat Nederland en Oranje door de eeuwen heen innig zijn verbonden. Met den wensch, dat onder Gods zegen het jong geboren Prinsenkind voorspoedig en tot zegen van ons volk moge opgroeien, besloot 6pr. onder een „Leve onze Prinses! Leve onze Koningin en Haar Huis" zijn toe gejuichte rede. Onder geestdriftig applaus werd nu be sloten tot de verzending der volgende Telegrammen Aan H. M. de Koningin Het Centraal Comité van Oranje- en Nationale Organisaties te Amsterdam, tezamen gekomen op den Dam voor Uw Paleis met tienduizenden leden van aan gesloten en niet-aangesloten organisaties ter viering van de heugelijke tijding, brengt Uwer Majesteit hiermede zijn eer biedige gelukwenschen met de geboorte van een nieuwe Oranjetelg en betuigt bij herhaling zijn onwankelbare trouw aan Uw Huis. TER HAAR. Voorzitter. HAITSMA MULIER, Secretaris Aan Hunne Koninklijke Hoogheden Het Centraal Comité van Oranje- en Nationale Organisaties te Amsterdam Burgemeester Dr W. de Vlugt tij dens zijn toespraak ter gelegenheid van de groote manifestatie op den Dam. op den Dam tezamen gekomen met tien- duizenaen leden van aangesloten en niet- aangesloten organisaties, brengt Uwen Koninklijken Hoogheden zijn eerbiedige gelukwenschen bi] de geboorte van Uw tweede Dochter. Een spoedig herstel van de Moeder en een gezond opgroeien van c.e kleine Prinses is ons aller wensch. Rede Burgemeester De burgemeester, Dr W. de Vlugt, bij zijn optreden luide verwelkomd, achtte het een voorrecht, te spreken tot een zoo groote schare van mannen en vrouwen, van jon gens en meisjes die het historische plein tot de uiterste hoeken vult. Gij kwaamt hier bijeen, zei spr., omdat gij uw vreugde van het blij gebeuren op Soestdijk naar buiten wilt uitdragen. De huiselijke kring werd U te eng. Gij zijt de straat opgegaan. Gij moest naar buiten en hier lucht geven aan het gevoel van blijd schap, dat u vervult. Die blij&schap is echt zij welt uit het hart, zij is geen gevolg van laf byzantinisme zij vindt haar eenige aanleiding in de ban den van liefde en verknochtheid, welke de eeuwen tusschen het Huis van Oranje en het Nederlandsche volk hebben gevlochten. Vandaar dat in een tijd als waarin wij leven, in een tijd van onrust en spanning rondom ons, in een tijd waarin oe oorlogen en geruchten van oorlogen ons schier dage lijks dreigen terneer te drukken. Nederland hier en overzee meer dan ooit vastbesloten geschaard staat om den troon van Zijn Vorstin en met oprechte gevoelens van aan hankelijkheid deelt in de vreugde van Haar en Haar Huis. Daarom gingen vandaa; daarom gaan op dit uur onze gedachten uit naar het paleis te Soestdijk waar in het Prinselijk Gezin opnieuw een Dochter werd geboren. Wij zien ook dit jonge Vorstenkind als een schakel in den keten, welke het verle den aan de toekomst bindt. Wij hexinneren ons de lange rij van Haar voorgeslacht: Juliana van Stolberg, Prins Willem den Zwijger, Stadhouder Willem III, dón Ko ning-Stadhouder Koning Willem I en zoovele anderen, die elk op hun wijze het algemegji belang, het Gemeenebest hebben gediend, die, onder vaak moeilijke omstan digheden, waarbij menigeen den moed zou verliezen, hebben gearbeid, niet hebben ver saagd, maar pal hebben gestaan achter het geen zij als het juiste en goede zagen. Een edele impuls heeft hun daden geleid. Met inzet van hun geheele persoonlijkheid, met opoffering van eigen gemak of vreugde stel den zij zich in dienst van het Vaderland. Mede aan hun voorbeeld dankt ons volk zijn Godsvertrouwen zijn energie, zijn tiatief, zijn vrijheidszin, zijn gevoel van saamhoorigheid; de oproep tot geestelijke en morcele vernieuwing van het leven uit Ko ninklijken monw tot een ieder van one richt, ligt nog versch in het geheugen. Van ganscher harte deelt Amstel's bur-r gerij, deelt geheel ons volk hier als ove in het geluk yap Ons Vorstenhuis, Teedei'é zorgen omringen dit jonge leven; Ons Volk schaart zich ook om de wieg van dit Kind, gedachtig aan hetgeen het aan zijn Vorstenhuis dankt, Gods Zegen afbiddend voor dit jonge leven. Daarom besloot de burgemeester: Lev onze Koningin, leve de Leden van Haar Huis, met welken wensch de menigte spon taan instemde. De versiering onthuld Mr J. P. H. V. HaitsmaMulier, sc.... taris van het Comité, die het programma van den avond regelde, leidde de plechtig heid van de inwijding en illuminatie van de monumentale versiering in het Damplant- soen. Tromgeroffel weerklonk, vuurpijlen en lichtbloemen stegen rondom de versiering, knalbommen daveroen over de menigte, een gordijn werd op zij geschoven en zichtbaar kwam een verlichte symbolische voorstel ling van de eenheid van Nederland hier en overzee, waarboven een oranjevlag, het jaar tal 1939 en een ster. Het fraaie ersier&tuk, groot van omvang, verder gekenmerkt door talrijke vlaggen en een keur van bloemen aan den voet, oogstte de algemeene bewon dering. Nadat alle aanwezigen in spreekkoor den eed van trouw aan 't Oranjehuis hernieuw den, bezegeld door het le en 6e couplet van het Wilhelmus, ving een taptoe aan, onder leiding van den heer B. D. Peters, ge volgd door een défilé langs de versiering, waarna de stoet den Dam verliet en onder het hartelijk en vroolijk toezien van de tien duizenden langs den weg naar het IJsclub- terrein terugkeerde. De Dam stroomde nu weldra rol publiek, dat zijn enthousiasme op alerlei wijze iOt uiting bracht. Het bleef nog lang zeer druk in de stampvolle binnenstad. Défilé en vuurwerk in Soest SOEST, 7 Augüstus. De plaatselijke ver eenigingen en vele particulieren hadden Zaterdagmiddag in het kader der feestelijk heden der viering van de blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin een défilé georgani seerd. De feeststoet, waarin verschillende praalwagens medereden, defileerd» om drie uur voor het gemeentebestuur. De burge meester van Soest, de heer W. A. .T Vis ser heeft het woord gevoerd, terwijl de ge meentesecretaris, als voorzitter der vereen. „Soest Vooruit" heeft gesproken Ook in den vooravond, omstreeks kwart voor acht, had er een défilé nlaats voor dei burgemeester. Dit défilé is uiteegax-n van de jeugdverenigingen en gymnastiekclubs. De deelnemers stelden zich bij het Rosarium' op. Het spreekt vanzelf. Jat deze défilés' een talrijk publick trokken. Het dorp Soest is alleraardigst versierd. Daarbij vielen enkele gebouwen zooals het gemeentehuis on het postkantoor op. De feestelijkheden van Zaterdag zijn be sloten door oen groot vuurwerk, dnt aan den Dahveg is afgestoken. PENNING TER GELEGENHEID VAN DE BLIJDE GEBEURTENIS Het Nationaal Fonds voor bijzondere noo- den, waarvan zooals men weet II. K. H Prinses Juliana eerevoorzitster'is, heeft ter gelegenheid van de geboorte van een nieu we Oranje-prinses, een fraaie penning laten ontwerpen door den medaillour J. C. Wie necke. Deze penning wordt geslagen dooi de rijksmunt en znl over eenige dagen ter beschikking worden gesteld van de regel matige contribuanten van genoemd fonds. DEN HAAG, 7 Aug. Duizenden hebben zich Zaterdagavond vereenigd tot een groot- schen optocht, getooid met vlaggen, vaan dels en banieren en op een wijze, die aan duidelijkheid weinig te wenschen overliet, hebben zij uiting gegeven aan hun blijd schap over de gave, dien dag aan ons Prin selijk Paar en het geheele Nederlandsohe volk geschonken. Zoo omstreeks zeven uur begon het in de Ieplaan en omgeving al aardig druk te wor den. Voorzien van oranje-strikken, van vanen en vlaggen, vaak onder de pittige tonen van een fikschen marsch of een dreu nenden roffel op de trommen, kwamen dc honderden uit verschillende richtingen aan gestapt, om zich daarop onder aanwijzingen van de leiding tot een optocht aaneen te voegen. De politie we merkten onder meer commissaris W. A. Rieken op had zorggedragen voor een behoorlijke afzetting van de nabij gelegen straten en het terrein van opstelling was ruim gekozen. Ongetwij feld hebben nog velen zich laten afschrik ken door de dreigende luchten éi de vri^ sterke regenbuien, welke in den namiddag hier en daar op de stad zijn neergekomen, en dat zal ook wel de reden zijn, dat het aantal muziekcorpsen, hoewel altijd nog aanzienlijk, gebleven is beneden de aanvan kelijke opgave. Kenmerkend voor het on zekere van de weersgesteldheid' was wel, dat tegen acht uur een prachtige regenboog zich tegen de wolken afteckende. Muziek kortte het wachten op 't moment van vertrek, en zoo was vlug het oogenblik daar, waarop de lange stoet zich in bewe ging zou zetten. Vanuit een auto, voorzien van luidsprekers, klonken de laatste aan wijzingen en ook een opwekking tot de hon derden, die bij de Houtrustbrug een kijkje waren komen nemen, om zich aan te slui ten, en toen gaf het Haagsch Comité voor Volksfeesten het sein door, zich aan het hoofd van den stoet op te stellen. Terstond op hen volgden 24 fier uitgedoste herauten, dezelfden, die dien dag in alle deelen van de stad het gelukkige nieuws van de heug lijke geboorte hadden kond gedaan. Wie er meeliepen Tientallen organisaties en veri?enigingen hebben aan het welslagen van den optocht medegewerkt. De Princevlag kwam met een groote groep opzetten, talrijke vlaggen mee voerende in de bekende kleuren. Daarop volgden onder meer het Jongeliedencorps „Juliana", de Haagsclie Burgerwacht in re stemmige bruin-grijze uniform, vereenigin gen van oud-militairen en Indo-Europeanen, de muziekvereen. „Apollo", de vcreeniging ,.De Reddingsmedaille". C.W S „Voorwaarts" „Bijbel en Oranje", de Jongemeisjes-Vereen. op G.G. „Blanö'ina", een groote groep pad vinders, waaronder enkele zweefvliegers, de Chr. Meisjesvereen. „Ruth", do s-Grav?n- haagsche Harmonievereen. „Spoorwijk", de Chr. Muziekvereen. ..Patrimoniums Harmo nie", de Reinigings Harmonie, de afdeelin- gen Scheveningen en Don Haag van de Herv. Gcrcf Staatspartij, dc afdeeling Sche veningen van den Bond van Chr Fnbrieks- en Transportarbeiders, het N..T.V.,'t Haagsch kwartet- en fanfare-corps „Excelsior", ner Jongelingen-muziekcorps „Klein maar dap per". flat zijn naam weer alle eer aandeed, de Óranjegarde, de Orat. vereen. „Dient den Heere niet blijdschap", de Chr. zangvereen. „Prijst den Heer". Eerst ging het over het Stadhoudersnlein, daarna door Zorgvliet, dan ever den Scha- veningscheweg, het Noordeinde het Voor hout en zoo naar het Malieveld. In de R. J. Schimmelpcnnincklaan heeft dc stoet gedefileerd voor den burgemeester, die met mevrouw de Monchv op het bordes had plaats genomen, vergezeld van ver schillende 'eden van 't romité. Onze burger- roder werd herhaaldelijk hartelijk toege juicht, wat mr de Monchv beantwoordde mot het wuiven met zijn hoed, hetgeen op zijn beurt weer nieuwe toejuichingen tenge volge had. De muziek deed er tegen dat de woning van dm burgemeester in hot zicht kwam, nog een extra schopje bovenop, de stan werd zoo mogelijk nog steviger dan anders, dc trommels kregen het nog meer te verduren, kortom, ieder zette zijn beste beentje voor, en zoo werd' dit défilé een van de aardigste en meest geslaagde momenten van den optocht, die overigens over gebrek aan belangstelling van het publiek in het minst niet~te klagen had. Onder de Oranjeboomen Vroeger dan verwacht werd bereikte de stoet het Malieveld, waar 17 Oranjeboomen hun feestglans verspreidden. Deze Oranp?- hoomon vormden een nieuwe decorum in do Resident ie, daar het op deze groote grasmat altijd bij vuurwerk of Bengaalsch vuur was gebleven Ditmaal waren hooge palen opge richt, met grootore en kleine hoepels er om j heen, die overvloedig met electrische lamp- Onder groot enthousiasme maakte de burgemeester van Den Haag. Mr S. J. R. de Monchy. de geboorte van het Prinsesje vanaf het bordes van het stadhuis aan de burgerij bekend. jes waren bezet. Het geheel sorteerde een prachtig effect, dank zij den donkeren ach tergrond, dien het Haagsche Bosch en het andere geboomte opleverden. Toen de stoet om half tien hier arriveerde hadden duizenden Hagenaars zich rondom het veld opgesteld om de feestgangers te begroeten Het werd een uitbundige vroo- lijkheid, doordat de politie, zoodra de eerste vereenigingen haar entrée maakten, de ai- zetting vrij gaf en een warme verbroedering tusschen degenen, die kwamen aangemar- cheerd en hen, die voor een spontane ont vangst zorg droegen, nu eerst recht mogelijk werd. Men greep eikander eenvoudig beet, bekend of niet bekend', en begon meteen uitgelaten te hossen. De fanfarevereeniging „Excelsior", onder leiding van haar direc teur, den heer Jochems. scheen er ook recht zin in te hebben, want de eene oude beken de was nauwelijks ten gehoore gebracht of een andere werd al weer ingezet. Sommige werden een succes-nummer van den eersten rang, zooals Hup Marianneke, stroop in 't kanneke", dat zelfs zestigers en misschien wel lieden van zeventig tot een actieve feestviering deed besluiten. Het tempo van deze melodie maakte het zelfs de stramste beenen mogelijk wat bokkesprongen te maken Volkszang van de beste soort Als signaal voor 't naderende einde werd om tien uur op plechtige wijze het „Wil helmus" vertolkt, dat met ontbloote hoofden uit volle boist werd meegezongen. Dc plech tig? manier, waarop onze nationale hymne door al die menschen gezamenlijk ten ge hoore gebracht werd, logenstrafte radieaai de bewering, dat een Hollander al'een maar goed straatdeunen kan zingen. Dit was "volkszang van de beste socrl! Nog volgden daarop een paar extra n mers en toen flitste het Bengaalsche vuur werk op. Eerst schuchter, maar weldra in z'n vólle glorie. Toen ook dit lestijn tot het verleden behoorde, trok men gezamenlijk stadwaarts, om arm in arm in de city ue ipret nog eenige uren voort te zetten. Gelukkig had men overdag op tal van plaatsen koortsachtig gewerkt, om de ver lichting zoo veel mogelijk gereed te krijgen. Want daar haperde Zaterdag echtend a >gal wat aan' Wie had er ook op gerekend, dat we de week op deze wijze zouden nesluiten! Het was zoodoende nóg wel niet lieelemaal voor elkaar, doch in elk geval v iel er ge noeg te aanschouwen, om den indruk te krijgen van een zeer bijzondere gebeurtenis. De anders zoo grauwe gevels van hot Bin nenhof baadden sn het floodlight der schijn werpers; de lage toegangspoortjes tot dit al oude plekje grond, kregen een drukte te verwerken van jewelste, onder de Gevangen poort schuifelden de Oranjeklanten even eens onophoudelijk door; en onder het ge boomte van den Vijverberg, waar een ontel baar aantal Oranjebal lontjes voor de ver lichting zorgde, was het natuurlijk ook een gezellig vertier Verder waren daar dan nog de verschil lende gevels van departementsgebouwen, die met hun lampjes de aandacht trokken, alsmede de groote banken, de toren van de Groote Kerk en de fontein in den Hofvijver. Mooie winkelramen Daar de winkels tot 12 uur geopend moch ten blijven, stonden die ook tot midder nacht in het teeken van de publieke belang stelling. Met name die winkels, die veel werk van hun etalages hadden gemaakt trokken kijkers bij de vleet. F.r waren zaken, die een heele reeks portretten van ons Vor stenhuis ten toon stelden, terwijl andere met stoffen of levensmiddelen iets fraais wisten tot stand te brengen. Behalve de geïllumineerde gebouwen en opgetuigde winkejs trokken voorts de café terrassen reusachtige scharen feestvierders. Wanneer men zich al dan niet met papieren toeters heesch had geschreeuwd, ondernam men soms stormloopen op enkele tafeltjes, ctie bij het passeeren juist werden verlaten. De muziek in de zalen klonk tot ver naar buiten, totdat het twee uur was en daarmee moest worden gestaakt Om drie uur des nachts, het sluitingsuur der café's, togen ook de laatste feestgangers huiswaarts. Vreugdevuur op Scheveningen Op het Noordelijk havenhoofd van de Scheveningsohe buitenkade had om 12 uur 's nachts nog een liohtfpstijn plaats door 't entsteken van gen groot vreugdevuur. Of schoon het een aardig effect opleverde be stond er toch maar weinig belangslnlling voor. Waar het wel heel druk was, dat was in de Saheveningsche Keizerstraat waar tut heel laat het visschersvolk op en neer dren telde. De Oude Kerk bij den boulevard, waarvan de toren met schijnwerpers be schenen werd, had heel wat geroezemoes te verdragen! Doch ook hier keerde tenslotte de rust weer. In de Groöte Kerk hier ter stede werd des avonds vanwege de Ned. Herv Gemeente tusschen 7 en S uur, oen dankstond gehou den, die geleid werd door Dr H. Schokking, terwijl Ds K. H. E. Gravemever als tweede spreker optrad. Dr Schokking bepaalde zijn gehoor bij een wijdingswoord, terwijl Ds Gravemever preekte over Psalm 67 2. Deze dienst, die o.m. werd bijgewoond door jhr mr D. J. de Geer, burgemeester de Monchy en een vertegenwoordiging van het Hof, werd opgeluisterd met zang var. öe Kon. Oratorium vereen. „Excelsior" o.l.v. den heer J. A. de Zwaan, De aankondiging, welke nabij het Paleis Soestdijk is geplaatst en welke door ieder gaarne wordt geëerbiedigd Feest in de Maasstad ROTTERDAM, 7 Augustus. Met groote op gewektheid heeft Zaterdag de Maasstad het feest van de geboorte van de tweede Oranje-Prinses gevierd. Heel de stad is één vlaggenzee en al zijn velen met vacantie, het is haast niet merk baar. De blijde tijding heeft de Maasstad blijk baar eenigszins overrompeld, want tijd en gelegenheid voor het aanbrengen van een feestversiering en illuminatie was er prac- tisch niet meer. Maar de Maasstad weet ook zonder dat wel feest te vieren. Op den Linker Maasaever hadden de sa menwerkende Oranje vereenigingen voor een groot feest gezorgd, dat tionduizenden op de been heeft gebracht Het programma be stond uit volkszang onder leiding van Me vrouw Grimberg-Huyser, enkele toespraken en een groot vuurwerk nd afloop. Op de Reohter Maasoever was in de avond uren „officieel" niets te doen. De burgerij zelf, en met name de jeugd heeft er intussohen wel voor gezorgd, dat op den duur de temming er goed in kwarn. Er werd gezongen, er werden rondedan sen gemaakt, muziek weerklonk, vuurwenc spatie knallend uiteen, kortom tot in den laten avond heeft men zich het zoo gerei- lig mogelijk gemaaJit De café's mochten tot 's nachts vijf uur oppn zijn, een overbodige luxe o.i. Zoo dacht trouwens de burgerij er ook over, want na middernacht was het publiek grootendeels huistoe gegaan. Vandaag wordt er nog eens flink nage- feest Vanmorgen vroeg is op het bordes van het Oude Raadhuis koraalmuziek gegeven door de Harmonievereeniging Obadja De Oranjeverceniging Prinses Beatrix zorgde op den Linker Maasover voor een op tocht met kinderen, terwijl om half elf in het Grand Theater een feestelijke bijeen komst werd gehouden met ak sprekers Ik A. A. Wildschut en Pater C D. T e r- stegen O. P. Mevr. Grimberg Huyser had de leiding bij de gemc-ensohappelijke zang, terwijl een mooi filmprogramma het geheel completeerde. Verder worden er vandaag verschillende feestconcerten gehouden, en "t hoogtepunt van d6 feestelijkheden zal worden bereikt vanavond om 9 uur wanneer dp jeugdvor- eenigingen langs het stadhuis zuilen rWi- leeren voor den waarnemenden Burg' ter Wethouder A. B. de Z e e u w. GELUKWENSCHEN VAN HITLER BERLIJN, 7 Aug. In verband met de ge boorte van een prinses te Soestdijk heeft Hitier zoowel aan H. M. Koningin Wilhel- mina als aan prinses Juliana en Prins Bernhard telegrafisch gelukwenschen ge zonden. ingevolge dch wensch van <hmde koningin wordt het v f publiek beleefd verzocht zich te onthouden van eul#-• luidruchtige huldebeksocinc wet het oog op be ncob= wo zakelukheid vam volkom -rust voor kkh se pr5hse

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7