LUX V IOU HOC ltWfO»3« lU" TOILET ZEEP VRIJ!wc; 28 JULI 1939 TWEEDE BLAD PAG. STADSNIEUWS JDe Chr. J.V. en Knapen ver een. „Prediker" .Vijf dagen op stap De Chr. Jongeliedenvereen. en de Chr. Knapenvereen., die Zaterdagmiddag voor haar jaarlijkschen vijf-dagen-tocht, die dit maal naar Alphen in Noord-Brabant leidde, .waren vertrokken, zijn in goeden welstand teruggekeerd. De eerste onderafdeeling ver trok 's Zaterdagsmiddags op de fiets in een flinke regenbui. De heenreis was wegens bandenpech niet-zoo voorspoedig, doch ge lukkig was de stemming beter dan de ban den. Om half zes vertrok de Knapenvereeni- ging per trein. Door de late aankomst van de Jongeliedenvereeniging verliep de eerste hacht onder de kleine zestig deelnemers wat minder rustig. Gelukkig echter volgde op dezen drukken dag een kalme Zondag. Voor Maandag en Dinsdag stonden voor Üe J.V. fietstochten en voor de Knapen- yereeniging wandeltochten, beide leidend door een boschrijke omgeving, op het pro gramma, die hoewel het weer soms tegen werkte, toch schitterend slaagden en het gevolg hadden, dat het eten, en niet te ver geten het „boerenbrood", alle eer werd aan gedaan. Te gauw naar den zin van allen moest de terugtocht worden aanvaard. Ongeveer te gelijkertijd werd door beide groepen het ge bouw Prediker bereikt, waar de droge en schorre kelen nog eenmaal werden „ge smeerd". De voorzitter van de J.V. sprak hier een kort dankwoord tot de vele aan wezige ouders en tot de jongens, waarna hij .voorging in dankgebed. Predikers jaarlijksche „kampreis" be hoorde hiermede tot het verleden. Nog lang zal echter over de vele aangename verras singen worden nagepraat. Mulo-examens Voor het examen M.U.L.O. zijn hier ter stede geslaagd voor diploma B: W. Scho nenberg, Katwijk a. Zee; G. Doets, Katwijk a.d. Rijn; D, Liesveld, J. Kuipers, C. Hou- waard en E. A. Bergman, allen Katwijk a. Zee; D. Ligtvoet Schenk, Leiden; G, W. M. Toonen, Noordwijk a. Zee. Geslaagd voor diploma A: P. Esseveld, A. ,van Egmond, J. J. Beije, en C. Bakker, allen Sassenheim; P. Vromans, Zoeterwoude; J. Schinkel, Leiden; J. Hageman, Katwijk a. Zee; C. Spilker, Sassenheim; J. Viergever, Noordwij k-Binnen; P. v. der Vet, J. Verhoe ven, J. de Kier, en A. Bijkerk, allen Leiden; W. den Hartogh, T. A. van Gemert, en P. Hulsman, allen Hillegom; W. Ch. Hen- driksen, Zoeterwoude; H. v. d. Eijkel, Rijns- bifrg; H. M. G. v. Brummen, Alfen a.d. Rijn. Geslaagd voor diploma B: T. van der Lin den, Leiden. Geslaagd voor diploma A: M. G. Rietkerk, Lisse; M. C. Verkuijl, Haarlemmermeer; J. Hoogendoorn, Katwijk a. Zee; Ch. W. van der Sterre, Zoeterwoude; J. J. van Zonne veld, J. W. de Wekker, J. Roman, H. Redel, J. van der Lelie, allen Leiden; J. P. Segers, en C. H. van Voorst, Lisse; J. H. van Dijk, en J. J. Hijlkema, Hillegom; H. Hoek, Noordwijk a. Zee. Gerei. Ulo-kopschool, HoogL Kergr. 20a Voor het Mulo-Diploma B slaagden: J. v. d. Eykel, G. van Essen, Loes Geertsma, H. Hendriksen. H. Ottenberg, N. de Water, Dicky Wessels, J. Gijsman, Bep Gorree. A. van Kapel, E. van Lunteren, J. Piket, Pepy Deelman, H. van Weeren en A. Breebaart. Voor het Mulo-Diploma A slaagden: An- hie Demmenie, H. Minnee, Geertrui van de Wetering, B. van Gelder, Annie Mulder, El len |de Troye, F. J. Barens, Jo Dinant, L. Lamers, E. Knibbe, J. van Oostenrijk, P. van Manen, Bep. Develing, Mies Laman, R. van Rooyen, J. H. Teeuwen, Jannie Schinkel en P. J. Vromans. Afgewezen 6, Aanbestedingen rioleerings- en bestratingswerken Door den directeur van Gemeentewerken is hedenmorgen namens B. en W. aanbe steed het uitvoeren van slootdempings-, rioleerings- en bestratingswerken voor den aanleg van gedeelten De Sitterlaan en Lo- rentzkade c.a. Er was als volgt ingeschreven: O. Linsel, Soestdijk f 19.827; Ph. Meyers en' Zn., Oegst geest f 18.670; J. Bogaardr, Oegstgeest f 18.571; T, P. de Geus en J. F. Stampraad, Leidschend'am f 18.360; A W. de Groot en Zn., Leiden f 17.747; J. ae Vries en B. Loe ven. Delft 1 17.723; Gebrs. A. en J. Schouls, Leiderdorp f 16.920; P. C. Langeveld, Ilar- dinxveld f 16.900; G. v. Eek en W. Hoogstra ten, Oegstgeest f 15900; fa. Gerursen en v. d. Nol, Den Haag f 15.821* N.V. v.h. J. M. Sani- óon. Leiden 15.800; H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn, Leiden f 15.756; A. v. Halen en Doornik, Leiden f 15.170; P. J. en H. Vis ser, Wassenaar f 15.150; C. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden f 15.000; fa M. Koert, Lei oen f 14.700; W. Vollebregt, Oegst geest i 14.349; C. Godschalk, Loiden f 14.190. Voorts werd aanbesteed het uitvoeren van rioleerings- en bestratingswerken in het verlengde van de Van Beuningenlaan en Antonie Duyckstr.aat in aansluiting met de Houtlann. Er waren 13 biljetten ingeleverd met de volgende inschrijvingen: Jac. de Vries en Bloeven, Delft f 20.669: P. B. Huberts, Nijmegen f 20.600; J. Bo- gaards, Oegstgeest f 20.248,—; N. C. Heems kerk en W. Oudshoorn, Leiden f 19.953, Ph. Meyers en Zn., Oegstgeest f 19.990,—; O. Linsel. Soestdijk f 10.974,—; Gebrs: A. en J. Schouls, Leidersdorp f 19.100.P. C. Langeveld, Hardinxveld f 1S.900,—W. Vol lebregt, Oegstgeest f 18.890,—; P. J. en H. Visser, Wassenaar f 18.300,—; C. Godschalk Leiden f 17.700,G. van Eek en W. Hoog- straatcn, Oegstgeest f 17.100,—; L. P. van de Geer en A. Th. Stuifzand, Leiden f 16.800 De gunning is aangehouden. De werkloosheid Bij de arbeidsbeurs stonden gister inge schreven 1473 werkzoekenden, benevens 16 ged. werkloozen en 1820 in werkverschdf- f ng. Op de overeenkomstige data in 1938 en 1937 was het aantal resp. 3708 en 3928. Het cijfer was als volgt over de verschillende groepen verdeeld: Aardewerkarb. 10. typo grafie bouwvakarbeiders 317, chen». nlj- verlieU! 6. houtbewerkers 53, kledingbedrij ven 69. Icderbedrijven 11, metaalnijverheid 155, bnekMnders 14. textielarbeiders 111, voedings on genotnr ddclenbedrijven 103, land- en tuinbouwarbeiders 35, handelsbe- d;enden 74, verkeerswezen 144, verzekerings wezen 12, vrije beroepen 64, ongeschoolde handarbeiders 140. huiselijke diensten 10, A.V.O. 3, vrouwen 101. geslaagd De heer D. J. Douwes, ondeiwijzer aan de school voor Chr. Nat. Onderwijs alhier, voor de Hoofdakte. watertemperatuur Zweminrichting „de Zijl" 19 gr. C. UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN Ziekteverzekering voor middenstanders e.a. Op de gehouden ledenvergadering van bovengenoemde afdeeling werd na afdoe ning van verschillende huishoudelijke za ken een belangrijk onderwerp behandeld. De plaatselijke Maatschappij Ziekenfonds geeft als uiterste grens voor eventueeic verzekering tegen ziekte een inkomen van f 2000 per jaar. Deze bepaling maakt dat vele middenstanders geen gebruik kunnen maken van dit fonds ter bestrijding ran de financieele gevolgen voortvloeiende uit een medische behandeling hij ziekte. Anderzijds zijn de economische omst le digheden sinds enkele jaren van dien aard dat de medische rekening in vele midden standsgezinnen groote zorg baart. Reeds in 1935 was uit het afdeelingsbe- stuur een commissie benoemd om deze ur gente zaak tot een oplossing te brengen. Hoewel er meerdere conferenties werden gehouden met de doctoren kwam men niet tot resultaat, mede door de houding van de Ned. Maatschappij tot bevordering der ge neeskunst. hoewel ook deze organisatie do wenschelijkheid van verzekering erkende. Thans is door een nieuwe commissie, be staande uit de hecren Kroon, van Brummen en y. d. Kolk, een andere richting gekozen. Men wil thans de oprichting van een or ganisatie van alle middenstanders, ver- eenigingen van ambtenaren, landbou wers enz., die door de betaling van contributies een fonds vormen en daar uit de medische onkosten der leden be strijden. Dan blijft de verhouding van arts-^patiënt dezelfde. Men kan dit uit breiden tot specialistenbehandeling enz. Deze gedachte vond in de ledenvergade ring groote instemming en de commissie werd opgedragen in dien zin een organisatie in het leven te roepen. Tevens werd oeslo- ten de commissie een crediet. van f cG toe- te staan voor eventueele onkosten. benoeming lid van den raad In de plaats van den heer G. M. Hern- green is tot lid van den Raad benoemd de heer A. J. Dekker, welke de benoeming heeft aangenomen. verkoop bouwgrond B. en W. stellen den Raad voor op advies van de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf te verkoopen aan den heer M. van Beusekom 1500 rn2 bouwgrond aan de Ruisdaalstraat en Nieuwstraat voor f 5.25 ueT m2; aan den heer S. Tromp q.q. 2385 m2 bouwgrond aan de van Eeghenstraat en de Van der Meerstraat voor f 5.25 per m2; aan den heer J. Westmaas Jr. 336 m2 bouwgrond de Hugo de Grootstraat voor f 5.25 per m2. HILLEGOM aanbesteding bioscoop Donderdagavond heeft de aanbesteding plaats gehad voor de te bouwen bioscoop alhier, in de zaal van hotel Flora, door den architect C. de Groot te Castricum. Laagste inschrijvers waren Nijmah en Rusman, al hier met een bedrag .van f 14 066. stand der werkloosheid Bij de gem. arbeidsbeurs stonden heden BEGIN VAN BRAND Veel waterschade Gisteravond om ongeveer tien uur brak brand uit in de bloembollenschuur van de firma Gebrs. v. Zij verden, aan de Weero steinstraat. Een nog aanwezige knecht be merkte den brand op de bovenverdieping het eerst. De schuur, welke van hom was opgetrokken, was bijna geheel gevuld met bloembollen. Het mag een geluk genoemd worden dat er weinig wind was, want nu heeft men kans gezien, het vuur in den aanvang te stuiten. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had, met drie stra len op de waterleiding, den brand spoedig onder de knie. De waterschade is echter groot. De oorzaak moet waarschijnlijk ge zocht worden in een achte-loos weggewor pen e ndje sigaret. KATWIJK a. d. RIJN Tuinbouw-overzicht Een tijdvak zooals thans achter ons ligt heeft men in den tuinbouw volgens alge- meene opinie nog niet meegemaakt. Zoo mat en zulke slechte prijzen voor alle pro ducten, waarvan eenige aanvoer was. k men zich niet herinneren. De internationale gespannen toestand niet als gevolg zeer onvoldoenden uitvoer zal er het noodige wel aan hebben bijgedragen en vermoedelijk nog meer toe bijdragen, dat men nog op geen verbetering zal behoeven te rekenen. Bospeen, Waschpeen, Vr. aardappelen en Eigenheimers vormen thans de hoofdpro ducten. Artikelen van meer ondergeschikt belang zijn b.v. Kroten, Sla, Doppers, en Waschpeen. De aanvoer van bloemkool was tot heden van geen groote beteekenis, doch binnen enkele dagen komt ook, dit product in grootere kwantums. Tot voor enkele da gen was de prijs van bloemkool redelijk, nl. van f 8 tot f 12 voor de eerste soort, doch de verlaging kwam spoedig en bracht de noteering op f 5 tot f 9 voor 1ste soort, en f 2.50 tot f 3.70 voor de tweede kwaliteit. En aangezien op de gewassen nog al wat aan te merken valt is de financieele uit komst ook met deze prijs lang niet loonend. Zeer slecht ging het met de bospeén. Als gevolg van de redelijken uitkomst vorig jaar is er voor dit seizoen buitengewoon Veel peen uitgezaaid, veel en veel meer dan ooit tevoren, doch tot heden was het een fiasco. Zomerpeen is een artikel wat veel kost van productie, landhuur, mesten, wie den, bossen, en aanvoeren. Een minuimprijs van f 2.50 per 100 bos geeft dan ook veel verlies voor den tuinder, En tot heden ging HU"LANsocieteit A° 1807 Herengracht 475 Amsterdam C Vrargt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN (Reel.) de massa voor den miniumprijs en draaide zelfs door. Ook kisten peen kregen een bijzonder lage noteering, varieerend van f 030 ot f 0.60 p. kist van 20 kg. gewasschen peen. Ook veel te laag. Er was tot heden geen of zeer weinig vraag voor export. Indien dat niet beter wordt moet het ongetwijfeld met deze teelt slerh* afloopen :n is men op den steun aan gewezen. racht deze dagen een hoogen prijs op, van 1.70 tot f 3.naar kwaliteit. Doch als men weet, dat er geen beste sla te vin den is, begrijpt men ook dat er zeer weini gen zijn. die hiervan profitceren. Het wach ten is nu weer op de late sla. Met de aardappelen was het de afgeloo- pen week een onaangenaam verloop. Nadat tiet artikel vrij gegeven was en dus de mi- fiimumprijs vervallen, was het te verwach- en, dat dit van invloed zou zijn op den Prijs. Doch de eerste dagen viel het toch werkelijk mee, de prijs bewoog zich nog pteeds om de f 4 per 100 KG., goed gevraag de partijen als regel nog aardig wat hier boven. Doch toen men vanwege de Groenten en Fruitcentrale de tot dusverre doorge draaide en ingekuilde aardappelen aan de markt bracht en de tuinders gelastte de in gekuilde aardappelen geleidelijk aan te voeren, toen liep het finaal mis. vooral de eerste dagen. De hand.2 was ontwricht. De prijs daalde soms met f 1.20 per 100 K.G. Later heeft deze zich iets hersteld, maai- c|) het peil van voorheen kwam men niet meer. De noteering was: voor Bonken van Eerstelingen per 100 K.G. f 2.40—f 3.40, Groote f 3.10—f 4.20, Drielingen f 1.tot f2.—, Eigenheimers brachten ongeveer den- zcifden prijs op als Eerstelingen, f2.30—3.6G voor Groote en f 1.— tot f 2.20 voor Drie lingen. De gewassen van de Eigenheimers zijn zeer goed, het beschot idem. Van ziek te was tot heden geen sprake, en de kwali teit is, mede door het mooie droge weer uitstekend. Late doperwten werden graag gekocht voor f 8.20 tot f 11.80 per 100 K.G. uitstapje Evenals andere jaren maakte ook" thans ae Lhr. Me isj es vereen iging „Bid en Werk" een uilstapje, dat uitstekend is geslaagd. Reeds vroeg vertrok men uit Katwijk. Kerst ging het naar 's-Hertogenbosch, waar de St. Janskerk bezichtigd werd. Vervol gens naar Breda, waar in het Mastbosch de lunch werd gebruikt. Op den terugweg werd de nieuwe brug aan den Moerdijk bezich tigd. Te Rotterdam werd nogmaals halt ge houden en gedineerd. De reis werd beslo ten met een bezoek aan een speeltuin. geslaagd Onze plaatsgenoot, C. Korpelshoek Czn., leerling van de Chr. U.L.O.-school (hoofd de heer Eikerhout) slaagde voor het Mulo- diploma a. KATWIJK AAN ZEE orgelbespeling Hedenavond om 8 uur geeft dp bekende Leidsche organist Feike As-ma een orgelcon cert in de Oude Kerk, muzikale rondwandeling Do Chr. muziekvereen. U.N.I. maakte gis teravond een muzikale rondwandeling door ons dorp. Er was veel belangstelling. hoogwater Zaterdag 20 Juli; v.m. 2.20 uur, n.m. 14.45 uur. KOUDEKERK AAN DEN RIJN begrafenis l. smit Donderdagmiddag werd op de Algemee- ne Begraafplaats alhier, teraardebesteld, het stoffelijk overschot van wijlen den heer L. S m i t, een in onze gemeente zoo alom bekende en geziene figuur, die Zondag avond, nadat hij nog de godsdenstoefening in de Gereformeerde Kerk gezond en wel Ihad bijgewoond, zoo plotseling op 67-jarigen leeftijd is overleden. Aan de groeve sprak Ds Haspérs, Geref. .predikant, die den overledene schetste als een geziene persoonlijkheid in dei gemeen te, hetgeen ook wel zijn werkkring had meegebracht. Spr. sprak woorden van troost tot de be droefde weduwe en kinderen, maar ook van groote dankbaarheid voor de zeker heid des geloofs aan den overledene be wezen De heer Smit heeft eenige jaren de func tie van opperbrandmeester bekleed, zoodat ook Bi rgemeester en Wethouders dezer gemeen t door hun tegenwoordigheid blijk van belt gstelling gaven. De oudste zoon van den overledene, de heer P. S;nit, dankte na afloop allen voor de bclan stelling, inzonderheid den burge- meeste en Ds Haspers. uitstapje meisjesver. „martha" De> Herv. Meisjesvereen. „Martha" maak te Woensdag per touringcar van den heer Langhout alhier, haar Jaarlijksch uitstap je. Door het gezelschap werd achtereen volgens een bezoek gebracht aan Schiphol, Amsterdam, Oud-Valkenveen en Hilversum, waarna op de terugreis te Utrecht nog een bezoek .aan den speeltuin werd ge bracht. Omstreeks half elf keerde het gev zeischap in onze gemeente terug, kebwerd mfg.keeno LEIMUIDEN Gemeenteraad De Raad dezer gemeente kwam gister middag, 27 Juli d^s voorm ddags te tien uur in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. van Dam, wethoudcr-loco-burgemeester der gemeente. Na behandeling der ingekomen stukken wordt de gemeenterekening dienst 1938 aan den Raad aangeboden, met een batig slot op den gewonen d'enst van ruim f 4300, cn een nadeelig slot op den kapitaaldicnst van f 2100,—. Tot leden van de Commissie belast met het onderzoek der rekening worden aange wezen dc heeren J. de Riik. P. Rietdijk en W» Koot. Mededeeling wordt dan nog ge daan van een schrijven van het bestuur van den Griet- en Vrieskoopschen Polder van 26 Juli 1939, waarbij de Raad er op attent wordt gemaakt, dat de overstort in bet Oosten, die van hout ia, niet voldoet. De ingezetenen doen daar ter plaatse wat zij willen; zij hebben het dorpswater graag op een laag peil en sloopen zoodoende steeds een gedeelte van den overstort af. Deze wijze van handelen brengt op den duur zeer ernstig gevaar mede voor de fundee ringen van alle binnen den kom van het dorp liggende gebouwen. Aangezien de overstort in onderhoud hij de gemeente is, dringt, het Polderbestuur er met klem op aan, om heel spoedig de houten overstort te doen vervangen door een van gewapend beton. Als deze overstort van gewapend beton is, zal het ten eenenmale uitgesloten zijn, dat de ingezetenen der gemeente het waterpeil eigenhandig kunnen verlagen. De Raad kon er zich mede vereenigen, dat het wateroverstort gemaakt wordt van gewapend beton. Ingekomen is voorts een schrijven van de Kerkvoogdij der Ned. Hervormde Gemeen te van 26 Juli, waarbij deze doet toekomen een afschrift van een door den heer W. Maarse, architect te Aalsmeer opgemaakt rapport omtr.ent de fithdeeringen van de Hervormde Kerk en van den daaraan ver bonden gemeentetorem De Kerkvoogdij zou gaarne een bespre king met het gemeentebestuur hebben over de te nemen maatregelen. Op verzoek van den Voorzitter doet de secretaris mededeeling van den inhoud van gemeld rapport. De zittingen en scheuren bij de kerk en toren zijn nog niet bepaald verontrustend, bij spoedig ingrjjpen kan hier nog veel voorkomen yerden. Het metselwerk van de torenmuren zal eens terdege onderhanden genomen moeten worden, d.w.z. de voegen, vooral voor dat i dieel, waar dq uitzetting het grootst is, moet f flink diep uitgehakt worden en daarna met sterke p. c.-specie platvol gevoegd worden, f opdat inwateren door regeninslpg wordt voorkomen. De andere oorzaken van het scheuren der muren zijn echter dat de fun- deeringsplaten en gedeeltelijk ook de kes pen of onderplaten liggen boven het om liggend waterpeil. Wanneer deze toestand bestendigd blijft, zal dit reeds in de nabije toekomst fatale gevolgen hebben. De stand van het grondwater is momenteel plm. 13 c.M. beneden den bovenkant van de fun- deeringsplaat, terwijl het er feitelijk 30 c.M. boven moeit staan, alzoo een verschil van 43 c.M. Het is uitgesloten, dat het waterpeil al tijd zoo laag is geweest; ware dit zoo ge weest, dan moest het kerkgebouw thans reeds een bouwval 2ijn. Er vertoonen zich in de muren zgn. haarscheuren, diei van recenten datum zijn, hetgeen er op wijst, dat de zetting doorgaat. Langzaam maar zeker voltrekt het verrottingsproces zich aan de platen, doch onherroepelijk komt het moment, dat det weerstand der fundee- ringsplaten breekt, met al de gevolgen van Er zijn volgens den heer Maarse twee op lossingen, n.l. Ie. het waterpeil zoodanig verhoogen, dat de houten fundeering weder onder water komt te staan. Dit is de goed koopste en meest practische oplossing. Mocht dit op moeilijkheden stuiten, wat de architect nog niet kan beoordeelen, dan is de tweede oplossing de fundeering van het gebouw, ta verlagen, wat een zeer kostbare zaak zal zijn. Het rapport eindigt met den wenk om dezen toestand niet te bestendi gen, want de gevolgen voor het lTerkgebouw en andere gebouwen in de gemeente, welke ook van dit pei] afhankelijk zijn en welker fundeering op ongeveer gelijke hoogte is aangebracht, kunnen fataal zijn. De Raad ie de meening toegedaan, dat zoo spoedig mogelijk al datgene moet wor den gedaan om den gemeentetoren te be houden. Het rapport wordt in handen gesteld van Burg. en Wethouders om zoo spoedig mo gelijk de noodige maatregelen te nemen en bespreking te houden met kerkvoogdij en Polderbestuur, welk Polderbestuur de rege ling van het waterpeil in handen heeft. Hierna volgt sluiting door den Voorzit- wie is de eerlijke vinder? Door den groentehandelaar O. alhier is op den Heerenweg, gelegen tusschen Lei- muiden en Rijnzatarwoude verloren een portemonnaie inhoudende ongeveer f 150. De geldbuidel is zeer zeker gevonden, maar is tot heden niet terugbezorgd. Voor den vinder is een flinke belooning in uitzicht gesteld. Wie is de eerlijke vinder? LISSE Voor het Mulo-diploma A. slaagden de volgende leerlingen der Geref. U.L.O.-school M. de Jong, M. Verkuil, C. van Voort, Joh. Segers Rd.. M R etkerk. personalia De heer W. Tromp alhier slaagde voor het Hoofdakte-examen. collecte De collecte voor den Blindenbond bracht od de sorn van f 130.—. luchtbescherming Maandagavond zal ten Gemeentehuize onder leiding van den Burgemeester een bijeenkomst worden gehouden met de hoof den en plaatsverv. hoofden van Diensten, alsmede vakleiders en plaatsverv. vaklei- ders bij den Luchtbeschermingsdienst ter bespreking van het luchtbeschermingsplan. afscheid De hulpprediker der Ned. Herv. Gem. alhier zal wegens aanneming van het be roep naar Exmorra a.s. Zondagavond af scheid nemen. op concours geweest Het Kinderzangkoor „Klein Excelsior" nam deel aan het te Zeist gehouden zang concours en behaalde een tweeden prijs met 279 punten. Wij vernemen dat de bevestiging en in trede van Ds. van Veene bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is bepaald op Zondag 10 September a.s. NOORDWIJK werkloosheid De werkloosheid is deze week zij het dan in geringe mate toegenomen. Het totaalcijfer kwam van 261 op 272. De bouw vakarbeiders bleven o>p 42, maar de land arbeiders gingen van 120 op 126 e.u Cuvis- Een aantrekkelijk uiterlijk bedorven door een „vermoeide huid^^ Laat dit U niet overkomen! Bescherm Uw teint tegen dé nadelige gevolgen van de moderne levenswijze door het dagelijks gebruik van Lux Toilet Zeep. Deze zuivere, witte toiletzeep maakt Uw teint spoedig jeugdig en aantrekkelijk. schers van 35 op 37, de losarbeiders van 23 op 27. Ofschoon de stijging niet groot is, doet zij de vraag rijzen of het cijfer dit sei zoen niet verder meer dalen zal. werkverschaffing De werkverschaffing neemt in deize ge meente grooten omvang aan, wat een geluk is, gezien het nog steeds belangrijke werk loosheidscijfer, Cat uitermate ongunstig af steekt bij dat van andere gemeenten, die voor vergelijking in aanmerking komen. Op Valkenburg werden 86 personen, aan het rijwielpad 39, bij den vuurtoren 17, in de werkverschaffing bij Veldhuizen van Zan ten 10. Dan zijn nog 58 personen aan het bollenpellen, waarhij toeslag van gemeente wege gegeven wordt, teneinde de vrouwen, die dit werk gemeenlijk doen, door mannen te kunnen vervangen. d.o.s. Woensdagavond gaf D.O.S., de bekende gymnastiekclub, een uitvoering op het ter rein van „De Zeeleeuw," aan den Noord- Boulevard. 'n Menigte toeschouwers bewon derde' de lenigheid en de gedisciplinieerd- heid der leden. Vooral de rhythmdsche oefeningen en de ringoefeningen voldeden zeer. Maar ook onder het andere dat gege ven werd, was veel goeds. doodschouwer B. en W. hebben den heer H. j. de Graaf, alhier, onlangs door den Raad be noemd tot gemeente-geneesheer gedurende het tweede halfjaar 1930 en het iaar 1940, over dat tijdvak aangewezen als genees kundige, belast met den doodschouw. raadsvergadering A.s. Dinsdagmiddag, te vier uur. komt de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. De agenda is momenteel nog niet bekend. OEGSTGEEST 12% jaar wijkverpleegster Zr. Viëtor hoopt Dinsdag 1 Aug. te her denken, dat zij 12% jaar geleden haar taak als wijkverpleegster bij de Wijkverpleging voor alle gezindten aanvaardde. In deze loopbaan hebben reeds velen van haar dien sten gebruik mogen maken. Geen moeite was haar ooit te veel haar hulp in dienst der dijden de menschheid te stellen. Het zal haar dien dag zeker niet aan be langstelling ontbreken! autotocht outden van daden De autoebt voor ouden van dagc-n zal dit jaar gehouden wordqn op 22 Augustus a.s. Reeds enkele autobezitters hebben zich voor dit uitstapje beschikbaar gesteld, maar het zijn er nog lang niet genoeg. Opgaven van auto-bozitters worden ingewacht bij ga rage Kamsteeg, telef. 20226. RIJNSBURG De plannen voor de viering van de a.s. blijde gebeurtenis in het Koninklijk Huis nemen vastere vormen aan. Het Oranje- comité (wanneer zal er toch eens een be hoorlijke Oranjevereeniging komen!) heeft grootsche plannen, n.l. het houden van een h storischen optocht. Evenwel zijn hiervoor heel wat liefhebbers noodig. Wie er iets voor voelt kan zich in verbinding stellen met den heer Hoogstraten. Ook de Buurt- vereeniging uit de Meyboomstraat en om geving is reeds druk in de weer om be hoorlijk voor den dag te komen. We willen ook andere gedeelten onzer gemeente op- Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf VRIJDAG 28 JULI bli Programma Ss 8.— Keulen, 10.20 Radio PTT V°' N., 12.20 Brussel VI., 2.20 Keulen, 3.20 Londen i \VC R., 8.50 Keulen, 7.20 dlv., 8 20 Keulen, 8.20 Bruj sel Pr., 11.Keulen* „r( Programma 4: 8.Brussel VI. 9.20 Radio i y. PTT N., 9.50 Luxemburg, 10.35 Droitwich, 1.20 j Londen R., 2.35 Droitwich, 6.45 Londen R-. 7.10 Öe Droitwich, 8.20 GRD of div., 10.— Londen R., ho 10.20 Lroltwlch. ve ZATERDAG 29 JULI Programma 3: 8.'Keulen, 10.20 Radio PTTI tel N„ 12.20 Brussel VI., 2.20 Keulen, 3.50 Parijs te] I, 4.2-0 Brussel Fr.. 6.05 id. VI., 7.35 id. Fr., 7.50, Parjs R., 8.20 Keulen. 8.30 Brussel VI.. 11.—! Keulen. Programma 4: 8— Brussel VI., 9.20 Radio PTT N., 9.50 Luzemburg. 10.35 Londen R.. 11.50 Droitwich. 2.20 Londen R., 3.20 Droitwich, 3.50 p Londden R-, 4.20 Brussel VI* 4.50 Londen R.« Li 6.50 Droitwich, 7.05 Londen R., 9.50 Droitwich, 10.05 Londen Reg, Qj Agenda De avond-, naclit- en Zondagsdienst uer j ril apotheken te Leiden wordt van Zaterdag K< 22 tot en met Vrijdag 28 Juli a.s. waarge- j pi nomen door de. apotheken D. C. Kok, Rapen- j al bur^ 9, tel. 24807; Tot Hulp der Menschheid, I vc Hooigracht 48. tel. 21060. I sb Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo- de theek, Wilhelminapark 8, tel. 2627L d£ wekken om niet tot het laatste nippertje te i wachten. Laten nu overal een paar mem I schen de hoofden eens bij elkaar steken. Dan kan er nog heel wat gebeuren en dan zal onze gemeente zeer zeker ook een goed figuur kunnen slaan. SASSENHEIM geslaagd Voor het Mulo-examen slaagden de vol gende leerlingen van de Visserschool: K, Smit. J. Zuilhof, M. Laneer, C. Bakker, T. Spilker, K. Beije, A. v. Egmond en P. Esse- veld. VOORSCHOTEN mulo examen benoeming schoolhoofd herv. school Met ingang van 1 Augustus a.s. is tot 1 schoolhoofd der Herv. School alhier be noemd, in clo plaats van wijlen den heer S. S. Leppink, de heer N. J. Schut momen- I teel onderwijzer aan die 6Chool. Tot onder- I wijzer in de komende vacature N. J. Schut I is benoemd de heer J. de Jager, thans aan de school verbonden als kweekeling met I akte. WOUBRUGGE uitstapje o. l. school Per boot maakten de kinderen ,uU ue u. L. school met de ouders cn vele vrienden van het onderwijs een reisje naar Zand- voort. Rijkelijk van proviand en versnape- ringen', voorzien en onder de vroolijke to- van het plaatselijke muziekcorps ver- trok de boot om acht uur uit het dorp. Er was natuurlijk groote belangstelling. Be gunstigd door mooi weer werd dc dag ge- zellig doorgebracht. Dat het muziekcorps zich dezen dag beschikbaar heeft gesteld werd hoogelijk gewaardeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8