5H32 kdtOj) Gemengd Bloed WEK UW LEVER-GAL OP WOENSDAG 26 JULI 1939 EERSTE BLAD PAG. ;W0E Voelt Tsjang Kai Sjek zich verraden? Chineesche teleurstelling over Engelands houding De Chineesche autoriteiten hebben den inhoud vernomen van de formule, waarop de Britsche regeering heeft toe gestemd in beraadslagingen met Tokio. Zij kunnen hun teleurstelling niet ver- heelen over de houding, welke de Brit sche regeering thans ter conferentie van Tokio aanneemt, aldus de woordvoer der van het Chineesche ministerie van buitenlandsche zaken. Het is ten zeerste te betreuren. aldu3 .verklaarde de woordvoerder verder, dat de Britsche regeering het gepast acht de z.g. bijzondere eischen der Japansclie strijdkraohten in China te erkennen en het is ook verwonderlijk, dat de Brit sche regeering op zich zou hebben ge nomen, het den Britschen autoriteiten en onderdanen in China duidelijk te maken, dat zij moeten afzien vftn naden of maatregelen, welke nadeelig zouden zijn voor de Japanache strijdkrachten bij het doel, dat die ziah stellen. De Chineesche regeering merkt met ze ïiere voldoening op, dat Chamberlain in het lagerhuis heeft verklaard, dat het voor Groot Brittannië onmogelijk is, zijn poli tiek op voorschrift van een andere mogend heid te wijzigen en dat Chamberlain de verzekering heeft gegeven, dat de Britsche verklaring geen enkele wijziging brengt in de Britsche politiek in China Do Chinee sche regeering vertrouwd oprecht, dat on danks de misvattingen, waartoe die bekend making van de formule aanleiding heeft ge geven, de Britsche regeering een standpunt zal innemen, dat in overeenstemming ;s met haar wettelijke en moreele verplichtin gen jegens China bij de behandeling van de z.g. verschillen over Tientsin en door haar optreden de vastberadenheid van haar poli tiek ten aanzien van den door de Japansche Bgressie geschapen toestand zal bewijzen. 'Aknerika zal Engeland niet volgen In kringen te Washington, die ccnig gezag Hebben, voorspelt men, dat de regeering der .Vereenigde Staten niet van haar politiek in het Verre Ooeten zal afwijken, ongeacht de houding van Engeland. Ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken zeiden, dat Washington niet voornemens is. een overeenkomst te sluiten, zooals Engeland gedaan heeft, zelfs al zou Japan daarop ho pen. In het algemeen betreurt men c«e ge volgen, die de Britsoh-Japansche overeen komst voor het moreel der Chi neezen kan hebben, hoewel men erkent, dat Engeland eenige verontschuldigingen kan aanvoeren, in de eerste plaats zijn zorgen in Eurqpa. Toespraak van Tsjang Kal Sjek Tsjang Kal Sjek heeft in een te Tsjoengking gehouden toespraak ver klaard, dat Japan gedoemd is te falen, wanneer het hoopt, dat China zich zal onderwerpen door toedoen van chantee- xende mogendheden, welke met Japan compromissen aangaan of probeert ver raders er toe te brengen het Chineesche bedrijfsleven in de war te sturen. Hij betoogde, dat er geen sprake kan zijn van eenige parallel tussohen den huidigen toestand in het Verre Oosten en dien in Europa voor München. Te spreken over een „München voor het Verre Oosten" achtte hij onjuist. Wij ge- looven niet, dat onze vrienden ons zul len verlaten, wanneer wij stand houden. Sprekende over het vraagstuk der valuta Verklaarde Tsjang, dat ondanks den jong- sten val van den wisselkoers „de grondslag tvan ons nationale bedrijf even hecht is als ons militair apparaat". Hij gaf de verzeke ring, dat de Chineescihe regeering zeer zeker de waarde van de nationale munt zal hand haven, ten behoeve van wettige transacties buitenlandsche valuta zal beschikbaar stel len en gepaste maatregelen zal nemen om het bederft. voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u xiet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zön slechts lapmidde- len. U moet CARTER'S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrU te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Elscht Carter's Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. KRecl.)' het hoofd te bieden aan den toestand. Ten aanzien van de buitenlandsche valuta onthulde de generaal, dat de Chineesche re geering reeds-een gezonder en rationeeler methode van controle in studie heeft, welke een grondige en definitieve oplossing van het vraagstuk beoogt. De Britsch-Poolsche besprekingen Hoe staat het met den financieelen steun? In het lagerhuis heeft Simon verklaard, dat de besprekingen met de Poolsche dele gatie betrekking heben op twee afzonder lijke punten. In de eerste plaats heeft oe Britsohe regeering aangeboden, uitvoercre- dieten tot een bedrag van acht millioen pond te garandeeren. Ten aanzien van het tweede punt, de contante leeningen van Engeland en Frankrijk aan Polen, is men er niet in geslaagd, de voorwaarden zoo spoe dig vast te stellen, dat het huis vóór het reces de wetgevende maatregelen zal kun nen behandelen. Minister Simon verklaarde nog dat het de bedoeling was, dat de exportcredieten den aankoop van oorlogsmateriaal in Engeland voor de Poolsche regeering zouden verge makkelijken. Men vroeg den minister, of Polen, indien het wapentuig nodig had, tfat Engeland niet kon leveren, geen aankoopen in de Vereenigde Staten of elders zou kunnen doen. Simon antwoordde, dat Frankrijk en Engeland volkomen bereid zijn, Polen bij het aankoopen van munitie in andere lan den te helpen, indien de voorwaarden daar voor geregeld kunnen worden. Op de vraag, of er van de zijde der Brit sche regeering eenige moeilijkheid gerezen was tegen het verstrekken van een aeel der leening in goud of buitenlandsche valuta, antwoordde Simon, dat hij er de voorkeur aan gaf, geen gedetailleerde beschrijving van de moeilijkheden, welke van techni- schen aard waren, te geven. Queipo zal Spaansch gezant worden Hij ontkent de break met Franco Queipo dt Llano heeft isi zijn hotel „Maria Isabel" ia Burgos een onderhoud toegestaan aan den verslaggever van Uni ted Press. ,Ik ben naar Burgos gekomen op verzoek van den generalissimus, aldus de ontslagen generaal, om met hem de kwestie te bespreken, of mij een belangrijke post in het buitenland gegeven zal worden. Het zou een van de interessantste functies in mijn leven zijn en ik zie er verlangend naar uit. De generalissimus vroeg mij, of ik er wat voor zou voelen, buitenlandsch gezant te worden. Ik antwoordde bevestigend, omdat dit beteekent, dat ik hechtere relaties moet vestigen tussohen Spanje en vreemde mo gendheden. De generaal noemde de geruchten, die over hem in het buitenland de ronde doen „fantastisch en een hoop onzin". Hij wacht instructies af van generaal Franco. „Ik geloof, dat het mij, als afgevaardigde van Spanje in het buitenland mogelijk zal zijn, de positie van Spanje op te bouwen door het versterken van de banden met het buitenland." Generaal Que'po de Llano maakte den in druk volkomen tevreden en gelukkig te zijn. „Ik wil de wereld leeren kennen", zeide hij nog. Ik weet, dat Franoo en ik nauw sa menwerken. Welken post hü ook voor mi heeft, ik ben bereid hem te aanvaarden er en al mijn best voor te doen." Britsch-Duitsche handels besprekingen worden niet hervat In het lagerhuis heeft de minister val van handel, Stanley, verklaard, dat geen ambtenaéft- van zijn departement, of van het departement van overzeeschen handel, of van dat voor exportaredieten, een ontmoe ting met Wohlftat heeft gehad tijdens het bezoek van den Duitsdher te Londen. Op de vraag of het, als gevolg van dit be zoek, in de bedoeling lag, de Duitsch Britsche handelsbetrekkingen, die na de ge beurtenissen van Maart geschorst waren, te hervatten, antwoordde Stanley, dat de toe stand blijft zooals hij na de gebeurtenissen van Maart geworden is. Spreker had toen medegedeeld, dat de onderhandelingen wa ren geschorst met het oog op den politieken toestand. Japansche druk op Sjamien Uit Sjamien, de concessie te Kanton, wordt vernomen, dat de Japansche druk op de concessie de laatste dagen merkbaar is toegenomen. De Paarlrivier zal Donderdag gesloten worden voor de Britsohe, Fransche en Amerikaansohe kanonneerbooten, die de buitenlandsche bewoners van Sjamien ge woonlijk ~rrji voedsel voorzien. Men heeft aan talrijke Chineesche firma's te Kanton verboden zaken te doen met buitenlandsche banken en zakenlieden te Sjamien. Een oontrole op alle personen, die de concessie betreden erf verlaten, wordt voorbereid. INSTALLATIES VOOR WATERVOORZIENING De Turksch-Egyptische samenwerking Egypte en Turkije hebben besloteü, om militaire missies uit te wisselen. De Egyp tische missie, die uit 15 officieren bestaat, is reeds benoemd. De Turksche missie zal de westelijke grens bezoeken, om daar de Egyptische versterkingen te bestudeeren. Verder wordt gemeld, dat spoedig be gonnen zal worden met het bouwen van ka zernes in de westelijke woestijn, teneinde de Britsch-Indische troepen, die aldaar in Au gustus worden venvacht, te huisvesten. Heeft Rusland zooveel duikbooten De commissaris voor de Sovjetvloot, Koeznetsof, heeft gisteren ter gelegen heid van den vlootdag een rede uitgespro ken, die door de „Pravda" wordt gepubli- Hij zeide o.a., dat de sovjet-unie 1 onderzeeërs heeft dan welk land ook en meer dan Duitsohl'and en Japan tezamen, terwijl meer dan 100 groote schepen in den Stillen Oceaan zijn gestationneerd Koeznetsof beschreef den snellen aan bouw van de vloot in de Baltische en de Zwarte Zeeën en den Stillen Oceaan en leg de voornamelijk den nadruk op de laatste en voegde daaraan toe, dat het bekend is, dat voor eenige onrustige naburen, bijvoor beeld in het Verre Oosten, eenige Ie niet overbodig zijn, om hen van de kracht van de gewrpende macht der sovjets te overtuigen. De moord op den Poolschen grenswachter Uit Poolsche bron wordt gemeld, dat de nationaal-socialisten, die den Poolschen douanebeambte Boedziewic vermoord heb ben, gevlucht zijn naar Malborg, in Oost- Pruisen. Weer Britsche vliegtuigen over Frankrijk Gisteren hebben ongeveer 240 middel zware en zware Engelsohe bommenwerpers een oefentocht gemaakt boven Frankrijk. Zij zijn alle veilig op hun basis teruggekomen, ook de eskaaers. die een aon-stop-vlucht van 1400 mijl naar Marseille en terug heb ben ondernomen. Alle vliegtuigen hebben hun opdrachten stipt op tijd vervuld. EEN OPSTANDIGE POLITIECHEF De correspondent van de „New York Times" te Mexico meldt, dat te Irapuata, den staat Guanajuata, een opstandige be weging is uitgebroken. De chef der politie daar heeft zich met een aantal aanhangers in het politiebureau gebarricadeerd en wordt door de regeeringstroepen belegerd. Mijninstorting in België Twee dooden BRUSSEL, 25 Juli. (Belga). Da „Ving- tième Siecle" bericht dat zich een instor ting heeft voorgedaan in de steenkolenmijn „Du Hasard" te Micheroux, in de schacht, welke „Beau Jardin" wordt genoemd, waar door vier mijnwerkers werden bedolven Een deel van de galerij, waar de mannen werkten, stortte op hen neer, zonder dat zij pogingen konden doen om te vluchten. Opgeschrikt door het lawaai van de in storting snelden do arbeiders uit andere galerijen toe en zij begonnen onmiddellijk met het reddingswerk. Tenslotte slaagden zij erin twee der bedolvenen, overdekt met wonden, doch nog levend, te bergen. De beide anderen waren reeds gestikt. Het parket vin Luik en de mijnraad heb ben zich naar de plaats des onheils begeven om een onderzoek in te stellen naar de oor zaak van de instorting. Engeland geeft „proefcrediet" aan Bulgarije LONDEN, 25 Juli (Hi handel, Stanley, heeft te ven, dat binnenkort de hi met Bulgarije, welke maanden gaande zijn, eindigd. Volgens gezaghebbend! wijze van proef een 500.000 pond worden ver den invoer van fruit on rije en de levering van uit Engeland. Er zouden worden gegeven; Bulgsai niet onder deze regeling. Britsche militaire missie naar Moskou? De Sovj it-ambassadeur Maisky te Lon den heeft een bezoek aan het Foreign Office gebracht, waar minister Halifax, naar United Press van betrouwbare zijde ver neemt, hem zou hebben medegedeeld, dat Engeland van plan is, spoedig hooge offi cieren van leger, vloot en luchtmacht naar Moskou te zenden voor het voeren van on derhandelingen over een militair accoord. Ook de Fransche regeering zou militairen naar Mjoskou zenden voor besprekingen met den generalen staf. Men verwacht, dat Chamberlain binnen kort in het Lagerhuis mededeeling zal doen van het zenden der militaire missie naar Moskou, waardoor het tot stand komen van een militair bondgenootschap bespoedigd zou worden. Betalingsuitstel voor Ariërs van het protectoraat b< rium voor, voor ariërs, plicht ingen hebben tegi Deze maatregel is naar zakelijk geworden doort der economische wetten zen met alle middelen trachten, zich con tant geld te verschaffen en hun arische schuldenaren aldus in een moeilijke positie dat na^e^pubücaüe l tegen de Joaen, de- De „wraak" van een millionairsweduwe Een millionairsweduwe, die een groot landhuis in een plaatsje onder den rook van New-York had gekocht om dit als hotel te gaan exploiteeren heeft van de gemeen telijke overheid geen vergunning gekregen tot het schenken van alcoholische dranken. Deze gemeente is namelijk bekend om de ingetogenheid en de deftigheid van haar villa-bewoners. De millionairsweduwe heeft nu een wraakneming getroffen, die het gesprek van den dag vormt in de upper-ten, wier belangen daardoor ernstig in het ge drang d-eigen te komen. Zij heeft het groote buitengoed, dat drie-kwart millioen dollar waard is, ten geschenke aangeboden a Father Divine, den bekenden negerpriester, die er een eigen, nogal luidruchtigen, gods dienst op na houdt Hierdoor zou het plaatsje zoowel zijn rust als zijn deftigheid ten eenenmale verliezen. De „wraak"' der weduwe is zeer duur, maag zij zal inderdaad doel treffen! Tenzij het gemeentebestuur er alsnog iets op zal kunnen vinden HITTEGOLF IN GRIEKENLAND Tengevolge van de groote hitte in geheel Griekenland zijn vier menschen door een zonnest> ek om het leven gekomen. In scheiden steden steeg de temperatuur tot 44 gr. Celsius in de schaduw. BRAND IN WASHINGTONS KAPITOOL Gister in den vroegen morgen werd rook gezien in een vleugel van het Kapitool Washington. Onmiddellijk rukten in alle deelen der stad brandweerauto's ui* en in korten tijd had zich voor het gebouw een groote menschenmenigte verzameld. Het bleek, dat in de onder het gebouw gelegen keuken van het restaurant van den Senaat een blik vet in brand was gevlogen. In een .oogenblik was het vuur geMuscht. c&u/nibcJxfc Isjuri -, nxL yyulcJkA wavk ftpccl OJCP koop SUNLIGHT ZEEP ZEEP VAN ONBEKENDE HERKOMST 414,4 M. AVRO-Ultw 8.00 Gram.muziek, (ca. 8.16 Ber.) 10,1 Morgenwijding. 10.16 uram.muzlek. HL Voor de vrouw. 10.35 Orgel en Cello. llr Declamatie. 11.30 uur AVRO-AeollanorkeJ 12.15 Ber. 12.17 D, Staïmuzlek va R. L 1.00 Interview. 1.05 Gram.mu Vervolg concert. 2.15 Gram.muziek. 2.30 Voor de kinderen. 3.30 Viool en Plano. Voor zieken en thuLszlttcDden. 4.30 Graf muziek. 6.00 Voor de Jeugd 6.30 Amusementsorkest en solisten. 6.2 6.30 Sporthalfuur. 7.00 Zang en Orgel. 7Jl Declamatie. 8.00 Ber. ANP, Radlojournaf" Mededeellngen. 8.20 Het Omroeporkest i solisten. 9.05 Reportage. 9.35 Vervolg Cu eert. 10.20 Dlsconleuws. 11.00 Ber. AN Hierna: Gram.muziek. 11.30—12.09 AVE) Ge 1" t Jer](feva nChter vrij om eisch van een losgc'd over te brengen. Po litie en militaire autoriteiten hebben niet ingegrepen om het ieven van den gevangene niet in gevaar te brengen. MISLUKTE SPRONG OP RIJDENDE TRAM AMSTERDAM, 26 Juli. Gisteravond wilde op het Rokin een 23-jarige dame op den bij wagen van een rijdende tram, welke juist de halte verlaten had, springen. Zij viel en kwam onder den baanschuiver terecht. Zwaar gewond werd zij naar het Wilhel- mina gasthuis overgebracht UIT OOST- EN WEST-" D KAPITEIN BIJ MOTORONGELUK GEDOOD SOEKABOEMI, 26 Juli. (Aneta). Gifltl morgen trachtte kapitein S. A. C. Doorn od een motorfiets een colonne i torrijders te passeeren in de bocht bij Tjisd reuh. Van de andere zijde kwam een vrat auto. Uitwijken bleek onmogelijk en bij daarop volgende botsing werd kapitein 1 Doorn doodeliik gewond. Hij werd onmiddl lük naar het ziekenhuis te Soekaboemi ovj! gebracht waar hij kort na aankomst is 159. Vader en Moeder Kwast hadden droeve dagen doorleefd. „De vliegende Hollander" vergaan! Hun enige zoon verdronken. Oom Kobus en z'n vrouw hadden even veel verdriet als Kwiebus' ouders. Ze konden elkaar .niet troosten. Maar. op een morgenWat was dat' Een renbode met een brieft Het koninklijk wapen in lak er op ge drukt Nieuwsgierig maakten Vader en Moeder Kwast het epistel open. Een brief van Prinses Sophie! Ze schreef, dat Kwiebua lééfde, dat hij bij haar was en vandaag thuis kwam. Vader en Moeder huilden van blijdschap. Ze konden het bijna niet geloven. Meteen vloog de deur open. Kwiebus stormde naar binnen. dccrjOateaiL- i ugefi van fein Krast 160. Wat was er veel te vertellen! En wat was Klaartje groot geworden! IfflAA kens zat Kwiebus een poosje met z'n zui te spelen. Ze maakte allerlei grappige geluidjes I hief haar hoofdje op. I Op een goede dag liet een deftige ha de klopper vallen op de deur van de fan lie Kwast DDA „Ik kom mijn leerling halen". „Leerling? Leerling? Ik begrijp U nie^jsj[ antwoordde Vader Kwast. En toen vertelde de jonge man, dat i Jan Bosboom, de kunstschilder was. Hij liL^ opdracht gekregen van Prinses Sophie, <£- Kwiebus op te leiden. Moeite noch kosten mocht hij sparen. W als de jongen volleerd was. zou hij de PriVER ses mogen schilderen Kwiebus' lievelingswens ging heerlijk p vervulling! Inlic .een verhaal uit het midden der vorige eeuw door DI.J.A.V15SCHER. us „U is Engelschmari. zooals ik begrijp. En dus waarschijn lijk Protestant", zoo begon hij. „Welnu, dan zal ik u een ketterij verkondigen die u wellicht vreemd zal klinken uit mijn mond, maar ik kan niet anders! Ik geloof in de eenheid van Gods kinderen. De eenheid wel te verstaan, die er is in Christus. Gods bedoeling is, Zijn Koninkrijk te stichten, en 'de kerken zijn maar organisaties die mede mogen werken. Doch ze zijn niet Gods Koninkrijk zelf. Ook mijn kerk niet, mijnheer Vancouver. Dat ze alléén zaligmakend genoemd wordt, is, omdat zij het Evangelie van Jezus Christus ver kondigt dat alleen zaligmaakt". „Dat is ook mijn innige overtuiging", verzekerde Tohn. „Dan is alles goed, mijn zoon!" sprak de Bisschop, en er was ontroering in zijn stem. „Zoo bestaat de wereld uit een groote broederschap in Christus. En wat zullen wij dan nog strijden om bijzaken? Allereerst is het onze taak om de on wetenden tot Christus te voeren en de in zonde afgedwaal- den de vergeving te prediken". Het was geen wonder dat John zich terstond op zijd ge- jnak gevoelde met dezen vromen dienaar Gods. L Hij vertelde hem allerlei van de plantage van zijn ouders en van het Evangelisatiewerk van zijn moeder. „Heerlijk! heerlijk!" riep de Bisschop. „Ik moet uw moeder leeren kennen! Helaas, al het werk van God is daar vroeger vernietigd. Heerlijk, dat zij het weer aanvangt. Ik moet Uw moeder ontmoeten!'' Dien avond vernam John ook vele bijzonderheden over de geschiedenis van het land, alsook de droevige historie van de mine van don Carlos. Prachtig en toegewijd hadden vroeger de Franciskanen ge werkt onder de Roodhuiden. Ze hadden getracht, een soort van heilig gemeenebest te stichten, waaruit alle ongerechtig heid kon worden geweerd, doch hun werk was verstoord door ruwe handen. Ten deele was de mislukking echter ook te wijten aan het feit, dat de priesters mannen waren van vreemde nationaliteit. Daardoor was hun werk te weinig geworteld in het volk zelf. Ofschoon er echter ook onder die missionarissen zeker waren geweest wier wandel niet beantwoordde aan hun roe ping, en er vele tekortkomingen waren te betreuren, zoo hadden toch de vrome vaders de inlanders tot zulk een ont wikkeling gebracht dat de beste gronden waren ontgonnen en gekoloniseerd. Toen telde men een veestapel van zeven-en-zestig duizend runderen, honderd en zeven duizend schapen, drieduizend paarden en muildieren. Er waren, toen de Mexicanen het land veroverden, acht tienhonderd Christenen, die een vaste woonplaats hadden. Deze bezaten te zamen twaalfhonderd paarden, dertien dui zend runderen, vijftienduizend schapen, varkens en geiten. En nu was al die welvaart verdwenen. De Roodhuiden waren in de bosschen teruggetrokken of sliepen hun eeuwigen slaap onder de groene zoden der prairieën. De liberale regeering verdreef de monniken en verdeelde den grond der kerken onder de inlanders, die dezen weer voor whiskey verkochten aan de blanken. Later dacht niemand meer aan die Indianen dan alleen dat men ze als slaven of goedkoope bedienden gebruikte, om niet te spreken van de slechte gedragingen van vele blanken ten opzichte' van de Indiaansche vrouwen. Deze droevige historie van roofzucht en eigenbaat was de verklaarbare reden waarom de brave bisschop zich zoo ver heugde dat het Evangelie, zij het dan ook niet door zijn eigen kerk, een nieuwe kans kreeg. De Bisschop was veel aan het woord geweest dien avond. John was er blij om, niet alleen omdat de drukke Mestiezen en hun pratende vrouwen geen woord meer durfden zeggen, of omdat hij zelf zooveel belangrijks te weten kwam. maar vooral omdat hij trotsch was op de vriendschap, die onmis kenbaar was gesloten met den vromen dienaar Gods. Eindelijk brak het gezelschap op, en nog hartelijker dan bij de kennismaking was de handdruk bij het afscheid. Maar er was nog wat anders waarover John zich nameloos verheugde; Het was reeds dienzelfden avond duidelijk geworden dat de beide jongelieden elkaar geenszins onverschillig waren. De liefde heeft een snellen gang. Don Mariano zag het en wist zelf nog niet goed wat hij er van zeggen moest. Als er liefde ontstond tusschen deze twee, dan kwam dat niet geheel over een met zijn vroegere berekening. Hij had het tot op heden maar ternauwernood goed gevonden dat zijn andere dochter en zijn zuster met Engelschen waren getrouwd. Daar John Protestant was en Benecia Katholiek, zouden er zeer zeker veel bezwaren rijzen bij den Bisschop, maar wel licht viel dat ook nog wel mee, want deze was een ruim man f' FA en hield zich het liefst buiten allerlei kwesties, en hij had oAlf I het huwelijk van zijn andere dochter met een Protestant nl" r verboden. Daar zou nog wel meer te regelen zijn indien deze lief^ bestendig mocht blijken, maar Benecia en John waren er overtuigd, dat geen moeilijkheden zoo groot waren dat niet overwonnen konden worden. Daar waren ze nog meer van overtuigd toen ze samen den palmentuin rondwandelden in het licht van de maa innig gearmd, en vast besloten om samen het leven door gaan. „Liefste, wat zal moeder gelukkig zijn!" sprak John. moet haar spoedig leeren kennen. En haar Bijbel ook. Benec want moeder en haar Bijbel zijn één, of liever gezegd: G( en moeder zijn één. En in Hem zullen wij ook één zijn, ni waar?" VI Men keek wel vreemd op in de kroeg van Tiburcio de Va quez toen de sheriff van Monterey met zijn gezelschap w aangekomen en de ruiters uit het zadel sprongen. Vooral toen men Don Mariano zag en John Vancouvt die evenals de anderen zwaar gewapend waren. Maar het maakte toch wel eenigszins den indruk dat m< er zoowat op bezoek gerekend had, en dat er vooruit was a gesproken hoe men zich gedragen zou. Het beruchte speelhuis van de Vasquez lag in een klei onaanzienlijk dorp en was er verreweg het grootste huis. andere woningen waren eigenlijk niet meer dan vuile hutti met stinkende mesthopen er naast, waarin vieze varkei wroetten. (Wordt vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2