PARK is gemakkelijk te bereiken van UTRECHT en ARNHEM :n/of AUTOBUSSEN der NEDERLANDSCHE BUURTSPOORWEG ZATERDAG 15 JULI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 zjjii u eze Afri- kaansche hooghe den ver verheven. Een goudeh ing? Nee, dien draag [k niet. Maar vindt U mij heusch i leelijk ding? Van menschaap tot mensch gespro ken. ik zie meer menschen met gouden ringen dan apen.. Maar als U 't mij vraagt, komt tiet alleen op het innerlijke aan, „Kiekje maken, Meneer?" Wat zei ik? Nu ja, doet er ook niets toe. Leelijk of niet leelijk, ik heb het hier bij Ouwehand in Rhenen bést naar mijn zin! Met levensgevaar opgenomen in de Afrikaansche wildernis? Neen. Zonder gevaar op den Grebbe- berg in Hollands mooiste natuurpark. Daar ziet U de geweldige roofdieren niet achter tralies, maar vrij te midden van de indrukwekkende natuur. Dikhuiden parade! De sterkste, de ondeugendste en goedigste bewoners van het dierenpark te Rhenen op hun wandeling. Een 'dag in Ouweliand's Dierenpark op den Greb- beberg bij Rhenen is de Een groote zeldzaamheid: jonge bruine beren geboren in Ouwehand's Dierenpark op den Grebbeberg te Rhenen. De zebra van Ouwehand, dien U overal zietop ieder station en langs alle wegen. ng met tarief wordt op aanvraag kosteloos toegezonden door kantoor N B.M. te Zeist (Tel. 2906) gaarne met een goed diner tegen billijken prijs. Ook voor kinderen zijn er in Rhenen vele attracties. Voor het maken van school- of vereenigingsreizen is Ouwehands Park een ideaal oord. Laat U daarom dit jaar door Rhenen roepen! Enga! Wielrijdster geraakt onder vrachtauto Eenigen tijd later overleden Vrijdagmiddag kwam oen vrachtauto met zeer groote snelheid de v. Campenstraat te Amersfoort uitrijden. Door de snel heid kon de bestuurder de bocht aan den Leusderweg niet nemen. Een wielrijdster, mej. A. v. R., werd door de voorwielen van den vrachtwagen gegrepen en op hel trot toir gesmakt. De wagen kantelde daarop en kwam op de wielrijdster terecht Het duurde ruim een kwartier alvorens het slachtoffer uit haar benarde positie bevrijd kon worden. In hopoloozen toestand is zij naar 't zie kenhuis De Lichtenberg overgebracht, waar zij na eenigen tijd aan de bekomen verwon dingen is overleden. Van den motor geslingerd Er sprong een achterband.... Gistermiddag is op den rijksweg te Elslo onder de gem. Beek (L.) ter hoogte van de Hoogkuil, de achterband gesprongen van een motorfiets, waarop een echtpaar, komende van Luik en rijdende met normale snelheid, huiswaarts keerde, vermoedelijk naar Amsterdam. De duozitster werd met volle kracht tegen den grond geslingerd, waarbij zij een aim op drie plaatsen braik, terwijl een vinger werd afgerukt Haar echtgenoot, die even eens viel, werd zeer ernstig aan het gelaat gewond. Een onmiddellijk ontboden dokter consta teerde bij den nian een schedellractuur en een zware hersenschudding. Beide slacht offers zijn naar 't ziekenhuis Calvariënberg te Mat 'richt, overgebracht KINDJE VERDRONKEN Gisteravond is liet dr:e-jarig kindje van de fain an Wijngaarden, nabij de ouder lijke woning te Rijsoord, gem. Ridder kerk. in de Vaal geraakt en verdronken. TEGEN VRACHTAUTO GEREDEN EN GEDOOD HEK!.. 11 Juli. Hedenmiddag te ongeveer half twee is een 35-jarige voddenkoopman un Roe mond met zijn fiets tegen een vrachtauto van de firma Joosten te Pan heel, welke links van den weg reed, gebotst, üe mm was op slag dood. Het stoffelijk ovei schot is naar Roermond overgebracht Onweer en bliksem-inslag Het laatste „Los Hoes" van Losser afgebrand Gisteravond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de kapitale boerderij een oud-Saksisch los hoes van den landbouwer H. Heghuis, ge'egen in de buurt schap Berghuizen onder de gem. Losser In een oogwenk was de boerderij in een woedende vuurzee herschapen. Er was na genoeg geen tijd om aan redden van den inboedel te denken. De bewoners konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Met den inboedsel ging de groote' hooioogst in de vlammen op. Een koe, die nog op stal stond het overige vee liep in de weide kop nog worden gered door het instooten van een stalmuur De geheele boerderij, 't laatsto „Los Hoes" in de gemeente Losser, is tot den grond toe afgebrand. De brandweren uit Losser en Oldenzaal konden de ver van den weg liggende boer derij niet bereiken, zoodat men moest toe zien, hoe het vuur ongehinderd zijn ver nielend werk verrichtte. De schade is zger Branden in Overijssel en Groningen Tijdens een buitengewoon hevig onweer, dat zich gistermiddag boven den Noord- Westhoek van Overijssel ontlastte, werd een der oude kapitale boerderijen in AmibtVol- lenhove, eigendom van baron Sloet van Marxveldt, en bewoond door den landbou wer Alb. van Bentheim, door den bliksem getroffen. De bliksem sloeg in het achterhuis, waar een zeer groote partij hooi, t.w. 85 voer, was opgetast. In een ommezien was de gcheclo boerderij één laaiende fakkel gelijk. Met moeite slaagden de bewoners er in 't huis raad te redden. Dank zij het feit, dat 't veo in de weide liep, kwamen slechts eenige kippen in de vlammen om. De vrijwillige brandweer van Ambt-Vi-1- lenhove was spoedig met een handspuit ter plaatse, dooh slaagde er niet in het vuur meester te worden. Het achterhuis brandde geheel uit. het voorhuis bleef gedeeltelijk gespaard. Met dezen brand is eer. der oudste boer derijen van Ambt-Vollenihove verdwenen. Te Stadskanaal is gisteravond tijdons een iweer de bliksem geslagen in het 2Y> jaar geledon gebouwde dubbele landhuis aan ae Sport terreinstraat, bewoond door de gezin nen Hakkenes on Alberts. De motorspuit, welke in de nabijheid is gestationneerd. was dadelijk ter plaatse. Het vuur groep eohtcr zoo snel om zich heen, dat het perceel, dat met een rieten dak was gedekt, niet kon worden Inhouden. Slechts eenig huisraad kon worden gered. Door den bliksem gedood Tijdens een kort onweer is gistermiddag te Mill (N.-Br.) de 23-jarige, eenige doch ter van den arbeider H. Rovers, die in haar woning met een machine zat te naaien, dcor den bliksem getroffen en op slag gedood. In het huis werd slechts geringe schade aangericht. Hevige heidebrand in Noord-Limburg Vermoedelijk door blikseminslag Een brand van een hevigheid, zooals men zich deze in jaren en jaren niet meer her innert, heeft gistermiddag in de heiue tus- schen Well en Bergen, in het Noorden van de prov. Limburg gewoed. Omstreeks twee uur ontstond, vermoede lijk door blikseminslag, brand in een per ceel heide, toebehoorend aan de gem. Ber gen. Aangewakkerd door den vrij krachli- gen wind, breidde het vuur zich met snel heid uit. Mede tengevolge van de droogte in de toch reeds brandbare heide «n het dorre .gras, nam de brand een ongekenden omvang aan. Onmiddellijk schoten ploegen arbeiders uit de werkverschaffing, die in de nabij- heia aan het werk waren, toe, om bij het blusschingswerk behulpzaam te zijn. Door het aanleggen van tegenvuren en het wel pen met z,and tradhtte men 't vuur in zijn voortgang te stuiten. Inmiddels was echter zoo'n groote oppervlakte heide door de vlammen aangetast, dat deze bestrijding geen succes had. Door het telkens draaien van den wind wrerd het blusschingswerk ten zeerste bemoeilijkt. Eerst tegen 8 uur in den avond kon men zeggen, dat men het vuur voorgoed meester was. Een terrein van tusschen 2C0 en 250 II.Ableef z\vart ge-» blakerd liggen. Dit terrein, hoofdzakelijk begroeid met heide en vliegdennen, behoort in eigendom too aan de gem. Bergen. Twee perceelen zilverdennen, toebchoorende aan den heer Ant. Jurgens te Nijmegen en een perceel dennebosch, toebehoorende aan don lieer Deurvorst te Grave, gingen eveneens ver loren. Voor zoover op het oogenblik valt to overzien, is van de gem. Bergen geen bosch' verloren gegaan. Zomersproeten verdwijnen spoedig door een po» SPRUTOL Bij olie Drogisten Het ongeval met de „Ijsvogel" Onderzoek wordt voortgezet De raad voor de luchtvaart heeft besloten op Maandag 17 Juli, des middags om 2 uur, in openbare zitting het onderzoek naar do oorzaken van het ongeval met het Kl.M.i vliegtuig PH-ARY (IJsAogel) voort te zetten, teneinde alsnog den heer B. Eijs, steward hij de K.L.M., dienstdoende aan boord van de „Ijsvogel" ten tijde van het ongeval, als getuige te hooren. Op den Leusderweg te Amersfoort reed gisteren een met leege bierfles- schen geladen vrachtauto tegen een boom en kantelde, waarbij een wiel rijdster doodelijk gewond werd. De plaats van het ongeval.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 7