STADSNIEUWS f v F* MAANDAG 10 JULI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 6 De heer Joh. de Groot niet in den gemeenteraad De heer A. van Rosmalen zijn opvolger Naar aanleiding van het feit, dat de heer Joh. de Groot, gekozen als nummer 5 op de lijst der Chr. Hist. Partij voor den ge meenteraad, godsdienstonderwijzer is. heeft de Bijzondere Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente in zijn gehouden zitting de e.v. combinatie van deze twee functies bespro ken. Evenals de Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Amsterdam (naar aanleiding van de verkiezing van Ds. Ekering tot lid van den Amsterdamschen raad) heeft ook de Bijz. Kerkeraad alhier beslist, dat combi natie van deze beide functies niet wen- s ch e I ij k i s met het oog op het werk als godsdienstonderwijzer in deze gemeente. Naar wij 'vernemen tzal de heer de Groot dan ook zijn raadszetel ter besohikking stellen. Opvolger op de Chr. Hist, lijst is de heer A. van Rosmalen, die ook thans zitting heeft. E.H.B.O.-wandelmarsch Onder zeer groote belangstelling hebben Zaterdag 8 Juli de marschen over 30 en lo K.M., uitgeschreven door de Leidsche E.H. B.O.-brigade, plaats gehad. De marschen werden gehouden onde.r auspiciën van den Z.H.W. (Zuid-HolJ. Wandelbond) en den Dioces. Haarlemsch. 'Athletiekkring, met welwillende medewer king van de L.W.S.V. Aan den 30 K.M. marsch werd deelgenomen door: 6e Reg. Veld-art. Leiden, 13e batt. luchtdoel art. Voorburg, Groep Allo Oegstgeest, Emtee- gecs (H.B.S. Groep Leiden); Prinsenvlag Leiden, Marsch detach. Leidsche Burger macht; Katwijksche Strandloopers. Aan de 15 K.M.-marsch namen deel: 'Crescendo, Oegstgeest; Prinsenvlag, Leiden Meisjesgroep, Nieuw-Brunhulde; St. Fran- ciscusgroep, Leiden; Westerkwartier. Lei den; Holl. Nachtegaaltjes, Alphen a. d. R.; Voor de start die om 3 uur van Oud- Hortuszicht plaats had, heette de voorzit ter der prop. commissie van de E.H.B.O.- brigade alle dames en heeren hartelijk welkom en dankte inzonderheid den heer B. van Rooy, vice-consul van den Z.H.W.B. en mej. A. van Noort, sportleidster van k,De Graal' voor de medewerking. 's Avonds half negen waren alle deel- hemers in Oud-Hortus terug. De jury bestaande uit de heeren: J. A. Verkuylen, W. de Groot en H. Broeksma, had geen gemakkelijke taak. De heer Verkuylen maakte namens de Jury bekend, dat aan het 6e R.V.A. alhier .wegens de correcte militaire houding en marschtempo de 1ste prijs (een zilveren beker) was toegekend. De 2de prijs (kl. zilveren beker) werd aan de 13e batt. lucht- doel-art.-Voorburg toegekend. De heer Ver kuylen was zeer tevreden en roemde de prestaties der groepen. De eerste prijs over 15 K.M. (zilveren be ker) wag toegekend aan de Prinsenvlag- Leiden; de 2de prijs werd na loting tus- schen Nieuw-Brunhilde en Holl. Nachte gaaltjes (Alphen a. d. Rijn), die evenveel punten hadden toegekend aan laatstge noemde vereeniging. Katwijksche Strandloopers kregen ook ten lsten prijs .(zilveren beker), bovendien een extra-prijs voor de grootste en mooiste groep. Ernstige aanrijding Twee gewonden Gistermiddag omstreeks 12 uur is op de Haven nabij de Zijlpoortsbrug alhier den 19-jarigen J. K. uit Voorschoten, rijdende op zijn motorfiets, een ernstig ongeluk over komen. Door het daar ter plaatse onvoorzichtig oversteken van den 16-jarigen knaap, ge naamd J. G., alhier, kwam K. te vallen. Hij kreeg een gebroken rechterarm, een verwon ding aan het rechteroog en een hersenschud ding en is naar het Acad Ziekenhuis ge bracht. De 16-jarige J. G. brak zijn linker heen. De toestand van K. was heden bevre digend. Plantsoen-concert Donderdag 13 Juli a.s. zal de Chr. muziek- vereeniging „Athalia", directeur de heer H. van der Veld, 's avonds 8 uur precies, het concert van den Bond van Leidsche Har monie- en Fanfare Vereenigingen verzorgen. Tiet publiek wordt beleefd verzocht ge durende de uitvoering niet te- loopen. Onverhoopt „niet doorgaan" zal op de gewone wijze worden bekend gemaakt door middel van de horden aan de Brugwach tersposthuizen, Politie Bureau Zonneveldt- straat cn Steenstraat. Programma 1. Unter dem Freiheitsbanner, marsch, Nowosoic-ki 2. Die Gojdene Maske, ouverture, H. Staz 3. Kaiser-Walzer, Joh. Strauss 4. Fantaisie op motieven van Mendelsohn Pauze „Non-Stop" Marschen-programma met medewerking van tamboers, bazuinen en pijpers: Panache de France" (G. Gadenne) Mit Standarten (J. Furgot) The Liberators (Charles Ancliffe) Blaze Away (J. Furgeot) Marche du H'eros (H. Nicholls) Officer of the Day (R. B. Hall) Death or Glory (R. B. Hall) Stadion Marsch (Willy Schootemeyer) Belhpecor (E. Brepsant) Sous l'Arc de Tri- omphe (A. L. Doyer). WATERPOLO Morgenavond 8 uur worden de navolgende polowedstrijden gespeeld: L.Z.C I-De Zijl L.Z.C IIDe Zijl II. WATERTEMPERATUUR De Zijl, vandaag) 18% BURGERLIJKE STAND Gem. H.B.S. met 5-j. c. te Leiden Eind-examen aid. A 1939 Geslaagd: A. M. Arentshorst, Sassenheira, G. T. Blankenstcin, Voorburg, K. den Har tog Oegstgeest, Mej. Rie Hoek, Leiden, M. L. Knol, Wassenaar, P. A. van der Noordaa, Leiden, II. A. van Oort, Den Haag. A. C. Pellenkoft, W. P. C. Vermey, beiden Leiden, Mej. F/lly Visman, Wassenaar, Mej. Nelie Vlasblom, A. N. Wijnnobol, beiden Leiden. P. M. Remmelenkamo, idem Afgewezen 10 candidaten. Bevorderd tct de tweede klasse: A. -T. Bavelaar, C. P. Belonje, II. F. Borrius Broek, M. E. Borrius Broek. J. Bosse. W. Bru.sse, D. K. Burgy, J. Charité, P. Cossee, D. W. J. Dedert, A. van Dooren, K. P. Fuehe, P. H de Geus, F M. Gits, P. J. v. Hest, J. W. Hins, T Hoekstra, P. de Jong, A. J. Metz, H. van Dooren, P. L. Jung, -J. op den Kamp, J. Kanbier, F. J. Klaasen, H. G. H. Koeken, .T. van Konijnenburg, A. J. Kraak, G. N. Kruisheer, D. v d. Lelie, H. L. J. Linden- bergh, W. van I.it, D. Nederlof, D J. Nell, J. van Rijnswou, Th. J. C. Sohmid, D. C. van Sermondt, J. M. Teekamp, Th. Tee- Kaïmp, C. J. A. M. v. d. Willik Sybiel, H. Kloprna, J. M. W. Kriest, D. N. Moerland, 3. S. Ohms, T. Philippo, C. Ponsen, H. Ra- demacher, Suze A. Redèl, W. van Riet, Mar garet W. Sicker, A. Snel, W F. Snieder, C. H. van der Upwich, F. Veltenaar, J. Ver- Her-examen geen. Niet bevorderd 22. Bevorderd tot de derde klasse: E. J. Apol, Agnes Avenarius, A van Beekum, C. Bloot, A. Boender, Etty M. Coomrois de Ruyter, A. P. C. van den Dool, D. Enthoven, Nita D. Entrop, Suus C. J. de Goederen, J. M. de Graaf, B. P. Hageman, K. A. Hakkert, W. J Hoek, D Jansen, N. Karsemeyer, W. van Klaveren, G J. Kloots, A. J. Knuttel, J. Kronenberg, J. E. Kruisheer, M. Mühlbauer, C. H. de Ruyter, R. L. J. Rijkschroef, D. v. d. Werff, D. Bosma, T. J. Kruyt, C. M. Krij ger, C. Landheer, Saartje L. Maitimo, N. F. Meier, J. van der Nat, S. van Neyenhoff, C. H. Otto, J. Prins, H. W. van der Reyden, P. J. van Scliayk, J. Schrama, J. van der Sluis, W. F. Snel, J. D. M. van Straten, J. F. den Tonkelaar, C. A. Uitermark, J. Ver meulen, D. J. Vlasblom, A. Vo6, J. H. Wes- selo, J. W. Weynman, C. L. Woerlee, P. M. Wijkmans, S. J. W. Zandvoort, W. van Zanten. Her-examen geen. Ni?t bevorderd 8. Bevorderd tct de vierde klasse: P. H. Barentsen, H. Beenhakker, Beb D. Bor, J. M. G. Bouman, H. G. Vedder Christiaanse, F. L. Driesscn, R. W. Hendriksen, L. P. Herfst, F. J. M. van Hiele, J. H. C. Hilgers, Nelly Hoekstra, Tineke Kerlen, G. Key, L. J. Landkroon, P. J. Millaard, Ine Paesohier, F. G. Pollack, J. Sierat, E. H. Veldman, P. van Weerlee, D. Cannoo, A. Habekotté, G. W. Jagerman, B. E. Kabel, C. F. A. van Kampen, C. de Kemp, H. B. Kips, J. J. van Koolbergen, N. Luiks, H. J. Maas, J. A. Riedel, C. C. v. d. Ruit, H. J. Schouwen burg, P. L. Streeder, J. Verhey van Wijk, H. J. van der Werff, J. Zuyderduyn, N, J. Zijlstra. Her-examen 2. Niet bevorderd 10- Bevorderd tot de vijfde klasse (afd. A): H. J. van den Berg. Joh. M. Brilman, Hilda A. v. d. Feltz v. d. Sloot, Colien Flentrop, K. F. H. van Hiele, M. Ravelli, W. A Reidt, A. Scharpff, Anna Schoppen, Cor Snel, B. A. J. Sonderen, Kate de Winter, Annie C. Woerlee. Her-examen geen. Niet bevorderd geen. Bevorderd tot de vijfde klasse (afd. B): F. v. d. Blij, D. W. C. Boom, J. W. Broek huizen, E. H. J. Cunaeus, R. Fransen, J. Geertsma, J. M. Goudswaard, J. Hoogeveen, A. van Kooy, A. Lindenibergh, K. N. Nieuw- aag, M. C. Senn v. Basel Wagemans, O. A Singelenberg, G. A. Steenpoorte, J. C, Vlaar- dingerbroek, E v d Wal, P. Westendorp, L H. Krol, S. Lammers, J. F. Minnée, P. C. Molhuyzen, P. Otto, C. J. H. Oudshoorn, W J Ritter, E. de Roo, J. A. Roosdorp, J. C. Schouten, A. M. TI. Straatman, D. H. v d Tak, M. F. Verdoes, Arja Vosselman, Co J. Wagemans, J. J. C. Weynman, P. van 't ZeLfdc. Herexamen: geen. Niet bevorderd: 12. ONDERTROUWD: D Uuiaman 18 Jr - J J 1 iuj'son 26 jr - v d Blom 21 Jr oove 26 jr en H Velt 30 jr en E C v Mc-Ü- 26 jr D Nleuwenburg 23 Jr en N Verhoeven 20 Jr C I'aata 23 jr Meer 2 3Jr M Serdön 25 ji 2i jr J Zli j D v d i S P den H<^'~ 24 jr en G K Pelt 20 Jr BEVALLENG TcunlssenMoonen 1 E HoogteLilln. - A C B. OVERDEDEN: H Fennla wod.nr 71 jr J Linden—-Kanbier vr. 11 Jc i P —Peters dr F B Noordhuis menwerking is: ten derde: dat dit de wei aart der bedrijven en de bedrijfsvrede zekerlijk zal bevorderen. Deze conclusie is ondersteund door al de ledenvergaderingen welke inmiddels zijn gehouden. Waar men echter in het algemeen in groot verband niets heeft bere.kt, zullen de organisaties zich het recht voorbehouden, om, waar dan ook, hun ideaal te verwerkelijken, wat reeds bii enkele bedrijven is gelukt, terwijl in verschillende bedrijven nog besprekingen worden gehouden. Als tweede spreker trad op de heer Ribben, hoofdbestuurslid van de Ned. Ver eeniging van Fabrieksarbeiders. Deze sprak in gelijken zn en laakte eveneens de hou ding van de werkgevers, vooral die van de Alphensche Werkgevers Vereeniging. Ten slotte trad op de heer v. d. Werf, hoofdbestuurslid van den Ned. R.-K. Fa- brieksarbeidersbond „Sint Willibrordus". Deze was van mecning, dat de arbeiders er nu genoeg van hebben, om maar weer te berusten in de zaken zooals ze zijn. Alles, aldus spr., is ongeordend: voor vacanties is geen enkele regeling; de doorbetaling van de Chr. Feestdagen doet ieder op zijn wijs. Dit kan en mag niet. Nadat den hoofdbe stuurders opdracht was gegeven te doen wat mogelijk was, werd deze vergadering, waarvoor zeer groote belangstelling be stond, gesloten. Niet alleen in Alphen maar ook in de geheele Rijnstreek zijn soortgelijke vergade ringen gehouden. WIELRIJDER AANGEREDEN Op hef beruchte weggedeelte in de Raad huisstraat bij de betonfabriek van de fa. P. van Dijk werd een wielrijder aangereden. Het ongeval werd echter ditmaal niet ver oorzaakt door den weg, maar door onvoor zichtigheid van een chauffeur. De wielrijder P. U., wonende Raadhuisstraat, reed in de richting Gouwsluis. Een luxe-auto, bestuurd door den 30-jarigen W. B., reed hem met te groote snelheid achterop met het gevolg, dat U. aangereden werd en een flinke smak tegen den grond maakte. Hij bekwam een kneuzing aan het linkerbeen. Het rijwiel erd zwaar beschadigd. De automobilist reed met groote snelheid door, maar is bij de politie bekend en zal er wel meer van hooren. UITSLAG AANBESTEDING Door B. en W. onzer gemeente is Zaterdag in het Raadhuis aanbesteed volgens bestek no. 3: „het herstellen, onderhouden en ver nieuwen van verschillende gemeente-eigen dommen en het doen van leveringen gedu rende het jaar 1939-1940". Er is als volgt ingeschreven: Perceel 1. Metselwerk: L. v. d. Leek f 1£94; A Vonk f 1525; A. J. J. van Engelen f 1399; J. en P van Wijk f 1488; W. v d Helm f 1467; F. Donker f 1449; W. Barreveld f 1427; a. Snel en Henry f 1399; H. Oudenes 1398; D. J. Wenting f 1389; J. Tolk f 1185. Perceel 2. Smidswerk: Th. A. Rozestraten 690; H. A. Haverkamp f 559.50; Gebr. Roze straten f 559. Perceel 3 a, b en c. Schilderwerk: Fa. Verhoef a. f 1932, b. f 6!», c. massa f 2627; W. van Diest a. f 1930, b. f 640, c. massa f 2290; Fa. Tabernee perceel b. f 378. Perceel 4. Loodgieterswerk: Fa. Bonte f 305 fa. Oosterom f 265.75; fa. van der Linden f 248.48. CARILLON-VOETBALWEDSTRIJD Op het Boschpark-terrein speelde Alphen 1 Zaterdagavond een voetbalwedstrijd tegen de pas gepromoveerde derde klasser LFC 1 uit Leiden. Ook van dezen wedstrijd komt de opbrengst ten goede aan het Carillon- comité. Er was echter niet veel publiek, zoodat de opbrengst niet mee zal vallen. Het was een wedstrijd waarin Alphen zich de sterkste toonde en met 30 won, welke stand bij de rust verkregen was. Het ver toonde spel was maar zeer matig. vedstrijd, welke opgeluisterd werd met muziek van „Crescendo", werd o.a. ook bijgewoond door den voorzitter van het Carillon-comité, den heer W. A. Lam. i' u I Te Sassenheim herdachten drie leden van het personeel der N.V. Gebroeders Van Zonneveld en PhilippoBloembollenkwee kerij en exportbedrijf, aldaar, het feit dat zij 40 jaren geleden in dienst traden van deze zaak. Hierboven de jubilarissen met de firmanten der N.V. tijdens de huldigingZittend v.l.n.r. D. van Waarden- burg, L. Guldemond en H. de Boer. VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCH Aan de 4-daagsche afstandsmarsch, welke be" Nijmegen wordt gehouden van 25 tot en met 2S Juli neemt een detachement van het R.V.A. deel onder commando van den len luitenant J. Th. Walta. UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN Fabrieks- en Transportarbeiders vergaderden Steeds groeiende ontstemming Vrijdagavond werd een gecombineerde vergadering gehouden van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders; do Ned. Vereeniging .van Fabrieksarbeider en de Ned. R.-K. Fabriekarbeidersbond „St Willibrordus' ter bespreking van het col lectief arbeidscontract in de Rijnstreek. De voorzitter van de Ned. Chr. Fabrieksarbei ders, de heer Jac. van Noort, gaf aller eerst een verklaring van het doel dezer ver gadering. Als eerste spreker trad vervolgens op de heer C. v. d. W a 1, hoofdbestuurslid van den Ned. Bond van Chr. Fabr.- en Transport arbeiders, die den gang van de onderhande lingen mededeelde. De eerste pogingen om tot een saamspreking tc komen, waren ge daan op 7 Januari en nu is het 7 Juli ge- reest en nog steeds is het resultaat nihil. i'as aanvankelijk in de Dakpan- en Beton- industrie geen geordende prijsregeling, nu deze er is kan voor het afwijzen van elke onderhandeling geen reden meer bestaan. In de Rijnstreek bij de A.V.W. kwam men niet in de gelegenheid om do verlangens der arbeiders 'behoorlijk mondeling toe te lichten. Landelijk, d.w.z. voor de provincies Gelderland, Utrecht cn Zuid-ITolland, kwam het wel tot een saamspreking, maar daar bleef het ook bij. Dit beteekent dat de toe standen blijven zooals zo zijn of wel de concurrentiestrijd over de ruggen der ar beiders door de werkgevers wordt gevoerd. Evenwel willen de arbeiders, die groote offers hebben moeten brengen, hierin niet berusten. Zij zijn er van overtuigd, dat wat in Limburg reeds bestaat, hier ook bereikt kan worden, desnoods door een meer agres sieve houding aan te nemen. De redenen voor de actie zijn in drie punten samen te vatten, allereerst: dat de cischen zeer bil lijke zijn; ten tweede: dat gezond overleg -een eerste vereischte voor een gezonde sa- HILLEGOM SPELENDERWIJS TE WATER GERAAKT Het achtjarig dochtertje van den heer V. viel spelenderwijs in de haven. Het mocht den heer P. Bee len gelukken het meisje met behulp van een roeibootje op het droge te brengen. De 12-jar.ge G. v. d. M. geraakte al voet ballende eveneens in de haven. ITij wist echter zelf weer op het droge te komen. Beide gevallen liepen gelukkig goed af. KOSTELOOZE BELASTINGPLAATJES De Rijksontvanger te Hillegom zal zitting houden voor het aanvragen van kostelooze rijwielbelastingmerken voor het jaar 1940 in het ontvangkantoor boven het poli tiebureau op Maandag 17 Juli, Donderdag 27 Juli en Vrijdag 4 Augustus telkens van 6 tot 8 uur 's avonds Als men in hef bezit is van een bewijs over 1938-'39 wordt men verzocht dit mede te brengen. PERSONALIA Onze plaatsgenoote mej. J. H. Krui ff slaagde aan de Prot. Chr. Nijverheidsschool te Haarlem voor het diploma „kinderver zorging". De heer M. van Til slaagde te Haarlem voor het eindexamen H.B.S met 5-jarigen cursus. KATWIJK AAN ZEE ORGELCONCERT Ten bate van het Verwarmingsfonds der Ned. Herv. Kerk zullen ook dezen zomer weer eenige orgelconcerten worden g< i. Het eerste concert wordt op 19 Juli geven door den heer N. van Beelen alhier met medewerking van een dameskwartet uit Utrecht. BENOEMD De heer E. J. van Leeuwen te Enkhuizen, die 1 Juli is benoemd als ambtenaar bij de Gemeentewerken, is speciaal belast met het toezicht op de naleving der voorschriften verband houdende met den bouw van wo ningen. LEIDERDORP AANVRAGE KOSTELOOZE HELASTINGMERKEN Op dc navolgende tijden zal voor de ge meente Leiderdorp en voor Zoeterwoudo Hooge Rijndijk in het stempellokaal te Lei derdorp Kcrklaan gelegenheid worden ge geven tot 't aanvragen van kostelooze rij wielbelastingmerken: Din6dag 11 Juli 1939 des nam. 7—9 uur; Zaterdag 15 Juli 1939 's nam. 2—4 uur en Woensdag 19 Juli 1939 des namiddags 7—9 uur. LEIMUIDEN BEGRAFENIS G. VAN DER SNOEK Zaterdagmiddag werd alhier onder groote belangstelling op de algemecne begraaf plaats alh.er ter ruste gelegd bef stolfelijk overschot van den heer G. van der Snoek. De heer G. van der Snoek is langer dan 25 jaren diaken en kerkvoogd geweest bij de Néd. Herv. Gemeente. Bij de veehouders was hij zeer goed be kend, omdat hij voor de gemeente optrad als hooi peiler. Menige brand is door de peilingen van den heer G. v. d. Snoek voor komen geworden Op de begraafplaats merkten wij op onder de vele belangstellenden den heer M. Wit- liet, pres. kerkvoogd der Ned. Herv. Gem., eenige notabelen en oud-notabelen der Ned Herv. Kerk, den heer J. W. de Ren, gem.- secretaris en secretaris van den Brandraad, en den heer P de Rijk, lid van den kerke raad. De begrafenis werd geleid door Ds. Geerling, Ned. Herv. pred. te Oudewetering. LISSE Over 't vervroegen van bolgewassen Door „Theorie en Practijk", vereeniging van oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool werd een openbare vergadering houden. Er was zeer veel belangstelling. Mej. Dr. Hartsema uit Wagenmgen sprak over het onderwerp: „De toepassing van lage temperaturen voor het vervroegen van de bolgewassen: tulp, hyacinth, narcis Mej. Hartsema ving haar lezing aan met behandeling van de vorming van de tul penbol en het ontstaan van de bloemvorming in den bol onder verschillende temperaturen. Interessant waren de mededeelingen van bet wetenschappelijk onderzoek ten dezen op zichte. De resultaten van de toepassing van erscliillende temperaturen werden door spr. op duidelijke wijze aangetoond aan de hand van schema's, welke door projecties verdui delijkt werden. De verschillende temperatu ren bleken van enormen invloed te zijn op de ontwikkeling van de bloemvorming, waardoor het mogelijk is half December de bollen in bloei te hebben. Nog meerdere ver vroeg ng is mogelijk wanneer de bollen in Zuid-Frankrijk geplant worden, waar ze vroeger afsterven en ook daardoor weer vroeger behandeld kunnen worden voor vroeging. Laat de tulp zich niet dwingen, anders is dit bij de hyacinthen, welke zich op schier ieder tijdstip voor vervroeging laten behan delen. De temperatuur voor hyacinthen moet aanmerkelijk hooger zijn dan voor tulpen, nl. 27 graden. De tulpen hebben vanaf het begin der be handeling tot het tijdstip van bloei 142 da gen noodig; de hyacinthen hebben een be handeling gedurende 162 dagen noodig. In 't kort behandelde spr. de praeparatie- methoden die toegepast worden. Na eenige minuten gepauzeerd te hebben, werd nog gehandeld over de toepassing v; lage temperaturen bij narcissen en irissen, waarbij ook zeer interessante mededeelingen over gedane onderzoekingen ten beste wer den gegeven. De lezing was voor vakbeoefenaren van buitengewoon groot belang en werd met bij zondere aandacht gevolgd. De voorzitter bracht spr. dank voor haar zeer leerzaam betoog en de beantwoording der gestelde vragen. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoor alhier werd in maand Juni ingelegd f 19.857.98 en terugbe taald f 16.290.64. SCHOOLREISJES DER NED. HERV. SCHOOLKINDEREN De kinderen der Ned. Hen'. School alhier hebben wederom hun jaarlijksche school reisje gemaakt. Voor de oudere leerlingen was een tocht naar Ouwehand's Dierenpark te Rhenen ontworpen, met een bezoek aan de dcmonstratiezalen van Philips te Am sterdam. On ongezochte wijze werd zoo het aangename met het leerzame vereenigd en dat onder groot enthousiasme der jeugdig" deelnemers, die bovendien onderweg kennis maakten met een aan natuurschoon rijke De leerlingen der middenklassen brachten een bezoek aan de Kaasmarkt te Alkmaar. Na de kaas kwam de natuur aan de beurt. Daartoe werd naar Bergen gereden waar uren van groote vreugde werden doorge bracht Over Egmond. waar nog aar strand werd vertoefd, reden de jongelui in de beste stemming naar huis terug. De jongste reizigers, de leerlingen der aan- vangsklassen, zochten en vonden hun genot in de Dierentuin te Wassenaar, om vervol gens ook nog aan het strand tc Katwijk te vertoeven. Het water en het zand vormden meer dan voldoende aanleiding voor uren lang genot Alle werkloozen die voor Rijkssteun in aanmerking komen zijn thans met toeslag op het pelloon geplaatst, in de bloembollen bedrijven. Het is voor deze mensehen eens een verademing om eenige weken behoorlijk loon to kunnen verdienen. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf MAANDAG 10 UIA igramma 3: 88.Keulen. 10.20 Radio PTT 12.20 Brussel VI., 2.20 Keulen, 3.20 Droit-. 4.05 Radio PTT Nord, 4.20 Keulen. 5.20 Brussel VI., 6 05 Keulen, 6 20 Londen Ros., 7.05 Brussel Fr., 7.20 Brussel VI., 7.50 Keulen, 8.30 sel VI., 9.05 Motala, 9.20 Brusseel VI., 10.3'! Brussel Fr., 1.05 Parijs Radio. Programma 4: 8.— Erussel VI., 9 20 Radla TT Nord, 9.50 diversen, 10.35 Lontlen Reg., 12.10 Droltwich, 1.55 Londen Reg., 2.20 Droit» wich, 3.20 Londen Reg., 4.20 Droltwich. Radio PTT Noi VI. 7.05 Divers- DINSDAG, 11 JULI Programma 3: 8.Keulen, 10.20 Radio PTT N., 10 50 Keulen, 11.20 Droltwich, 12.20 Brussel VI., 2 20 Keulen. 3.20 diversen, 4.20 Keulen, 6.20 Londen R.. 7.40 Pariis R.. 8 20 Keulen, 10.2Q Brussel VI., 11.15 Keulen. Programma 4: 8.Brussel VI., 9 20 Radio PTT N„ 10.05 diversen, 10.35 Londen R., 12.20 Droitwich. 12.40 Londen R.. 1 20 Droltwich, 1.35 Lond enR., 3.50 Droitwich. 4.35 Londen R., 6.20 Droitwich, 6 35 Parüs R-. 7.05 Droitwich. 7.50 Londen R., 8.20 Droltwich. Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag S tot en met Vrijdag 14 Juli a.s. waargeno men door de apotheken van Driesum, Marei, 110, telef. 20406 en Q. B. do Metz, KamerL Onneslaan 28. telef. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Drie jubilarissen Bij N.V. Gebroeders van Zonneveld en Philippo De heeren L. Guldemond, H. de Boer en D van Waardenburg, herdachten het feit dat zij 40 jaren geleden, in dienst traden van de N.V. Gebrs. van Zonneveld en Philippo. Dit verheugend feit is geheim gehouden, teneinde een grootsche huldiging mogelijk te maken en voor te bereiden. Voor deze huldiging waren Zaterdag middag in Hotel „Het Bruine Paard" aan wezig: de directie der vennootschap en hunne dames, alsmede vele genoodigden, waaronder de heer Herm. van Zonneveld, oud-firmant van de vennootschap, mevr. Wed. J. Philiippo-de Jong. echtgenoote vaal wijlen J. Phillippo, in leven directeur der naamlooze vennootschap, alsmede Burge meester J. P. Gouverneur. Met de auto werden de jubilarissen met hun dames van hun woning gehaald. Door den directeur, den heer J. Vreeken werden zij welkom geheeten. Tevens werden welkom geheeten de heer ea mevr. Herm van Zonneveld. Spr.s gedachten gingen in de eerste plaats uit naar wijlen den heer J. Philippo, welken allen zoo graag hier in hun midden, zou den hebben gezien en welke het langst had samengewerkt met de jubilarissen. Spr. roemt de goede samenwerking van de jubilarissen met directie en wijst op het sporadisch voorkomen van een 40-jarig jubileum. In dezen tijd vraagt arbeidspres tatie waardeering, welke bij do Vennoot schap in ruime mate aanwezig is. De beide echtgenooten der jubilarissen betrekt spr. eveneens in de huldiging. Als blijvend aandenken ontvangen de heeren de Boer en Waardenburg een haard. De keu-ze voor den heer L. Guldemond was moeilijk, daar deze heer ongehuwd is, doen voor dezen jubilaris was een gelijk bedrag aan geld uitgetrokken. Met den wensch, dat de jubilarissen nog lang aan de firma verbonden mogen blij ven, besluit spr. zijn hartelijke toespraak. Burgemeester Gouverneur, verkrijgt thans het woord en na zijn felicitatie te hebben uitgesproken deelt spr. mede dat het H. M. de Koningin heeft behaagd aan ben de eere-medaille in zilver van d orde van Oranje Nassau uit te reiken. Spr. hoopt dat zij deze onderscheidinj nog lang mogen dragen. De heer Van Waardenburg sprak daar na namens de gehuldigden. Spr. dankt voor de onderscheiding, het huldeblijk en de hartelijke woorden. Hierna werd een receptie gehouden, 1 bij 140 leden van het personeel der N.V. gelegenheid vonden de jubilarissen geluk te* wenschcn. Van het personeel van dc Kwekerij in Noord-Holland was een felicitalie-telegram ingekomen, alsmede van den directeur van het bedrijf in dc Vereenigde Staten van Noord Amerika, den heer B. Philippo. Het Christelijk Fanfarecorps „Crescendo' bracht een muzikale huldiging. Na afloop werd door de jubilarissen en directie gemeenschappelijk gedineerd te Leiden. ROODE KRUIS COLLECTE De collecte voor het Roode Kruis, welke alhier Zaterdag j.l. werd gehouden, heeft f 121,21% opgebraoht. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN Degenen, die voor een kosteloos rijwiel- merk in aanmerking komen, kunnen dit Woensdag 19, Maandag 24 en Woenodag 26 Juli a.s. in het Gemeentehuis aanvragen. Aanslagbiljetten 1939-1940 mede te brengen N.V. ADMINISTRATIEKANTOOR H. WINS Jan van Nassanstr. 99, 's-Gravenhage Telefoon 774577 Administratie en Beheer v. Vermogens EFFECTEN COUPONS ASSURANTIëN HYPOTHEKEN WERKLOOSHEID Bij de Gem. Arbeidsbemiddeling staan thans ingeschreven 110 werkzoekenden (v. j. 1111. 11 Juli 5.10 uur voor s.s. Queen Mary. 11 Tuli 18.20 uur voor s.s. Queen Mary via Cherbourg. 13 Juli 16.05 uur voor s.s. Nieuw Amster dam. 14 .Tuli 18.20 uur voor s.s. Ile de France 14 Juli 5.10 uur voor s.s. Bremen BOND VAN PETROLEUMVENTERS Alhier is opgericht een afd. Lisse en Om streken van den Ned. Bond van Petroleum- venters en bezorgers „Door Eendracht Sterk" (D.E.S.). COLLECTE Door B. en W. werd verguiuiuig tot het houden van een collecte voor het Militair Tehuis in den vorm bloempjesdag op Woensdag a.s. NOORDWIJK WERKLOOSHEID Het aantal werkloozen Reel.), landarbeiders, die van 218 op 176 kwam em n die der visschers, die van 58 tct 47 terug-" liep. Jammer dat de stijging bij de bouw vakarbeiders aanhoudt, van 32 tot 38. Voor. enkele andere groepen zijn de cijfers: chauf* feurs 12 (14), losarbeiders 27 (27). WERKVERSCHAFFING Deze week werkten bij het vuurtoreniplan! 24 werkloozen, op het vliegveld Valkenburg 173 en aan het rijwielpad 57 personen. Dezei getallen wijzigen zich echter nog steeds omdat het vrije bedrijf gelukkig weer meer arbeidskrachten gaat vragen. Er zijn nog 21 personen aan het bollernpellen (met toe-" OPGEPAST! De gemeente-ontvanger heeft het booza voornemen allen die hun aanslag in del hondenbelasting, in het schoolgeld of del wareniwetrechten nog niet hébben voldaanl een aanmaning thuis te sturen. Door hem vóór te zijn, ontkomt men aan een onnoo- dige belastingverhooging. BLOEMBOLLENHANDEL De handel in vroege en late tulpen id deze week pp de bloembollen beurs reedd begonnen. Er kon gemaakt worden 10 ct4 per 100 stuks boven den vastgcstelden mi nimumprijs. Erg levendig kon de handel echter nog niet worden genoemd. VALKENBURG BENOEMING KERKVOOGD In de vacature wijlen den heer H. Haart» tjes is tot Kerkvoogd der Ned .Herv. KerÜ benoemd de heer H. v. d. Nagel Hz., die de ze ibenoeming beeft aanvaard. Zaterdagmiddag vond onder groote be» langstelling op de begraafplaats „Rijnhof" de begrafenis plaats van oud-burgemeester. Lotsy, die gedurende 35 jaar onze gemeente heeft bestuurd. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.m. op de burgemeesters van Katwijk en| Rijnsburg, Dr. J. Hueting van Katwijk, Dsi Steenbeek van Wateringen, den gemeente» ont/vanger, den gemeente-architect en heti waarnemend hoofd der Chr. School alhier* Bij het grafwaarts dragen, waarbij burge» meester en raadslieden onzer gemeente al a slippendragers fungeerden, sloten vele inge» zetenen zich achter den lijkstoet aan. Het woord werd allereerst gevoerd dooi) :n vriend van den overledene, den heet) Rozendaal, van Den Haag, die den ont slapene schetste als een trouw vriend, met; - ijzeren wil en kalme zelfbeheersching, aan wien hij de aangenaamste herinnerin gen zal behouden. Burgemeester De Wilde gewaagde vart de droeve omstandigheid die een groot deeï der Valkenburgers samen-bracht. Burgemeester Lotsy had in Valkenburg zijn levenspositie gevonden. Veel heeft hij gedaan, waarvoor spr. hier nog zijn hartelijken dank wiil betuigen. In het bijzonder wil spr. den nadruk leg gen op de vele nooden welke de heer Lotsy, in alle stilte heeft geJeenigd. Ook persoonlijk beeft spr. veel aan burgemeester Lotsy te danken gehad, waar hij 22 jaar als secreta ris onder hem heeft gewerkt. Zich richtende tot mevr. Lotsy en haar, kinderen, bad hij hun de vertroostingen! Gods toe. Een broeder van den overledene sprak daarna een afscheidswoord, waarna eert schoonzoon dankte voor de belangstelling. Onder dn menigte kransen en palmtakken' zagen wij er van het gemeentebestuur, den! gemeente-ontvanger eü het gemeente-perso» VOORSCHOTEN ZIEKENHUIS- EN OPERATIEFONDS- VERORDENING B. en W. stellen den raad voor, de werk» loozen te verplichten, zich aan te sluiten als lid van een door het gemeentebestuur erkend ziekenhuis- en operatiefonds. De verordening heeft tot doel, de werk loozen te verplichten zich aan te sluiten als lid van een ziekenhuis- en operatie fonds, om hen daardoor zoo lang mogelijk in de gelegenheid te stellen hun verant woordelijkheid te dezer zake te dragen. De ongunstige financieele tijdsomstan digheden, welke tot gevolg hebben, dat do verzekering tegen de ziekenhuis- en opera tic-kosten voor de werkloozen te wenschen overliet, zijn aanleiding tot het voorstel in dezen. Gedurende het jaar 1938 werden plm. per week 62 personen ingevolge de steun» regeling ondersteund, alsmede één kleino' boer en 6 kleine tuinders volgens de daar» voor vastgestelde voorschriften; bij dd weck Le-1 werkverschaffing waren gemiddeld 15 per» langrijk gedaald, n.l. van 3S6 op 335. De be- sonen per week geplaatst, terwijl plm. 91 langrijkste daling vond (plaats in de groep personen per week een uitkeering uit eeql

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6