STADSNIEUWS DONDERDAG 6 JULI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 6 Viering van den Leeuwkendag Hoogtijdag voor Chr. Padvinders Zooals wij in ons blad van Maandag reeds meldden zou gisteravond de Leeuwkengroep van de Leidsche Pad vinders een herdenkingskampvuur hou den ter cere van Leeuwken en tevens ter viering van het 14-jarig bestaan dezer groep Om ruim 7 uur vertrokken 100 jongens voorafgegaan door hun keurige band, van het Groephuis aan den Stillen Rijn voor een korte marsch door de stad, eindigend op het buitencentrum aan de Rijn- en Schiekade, waar zich reeds vele ouders rond het kampvuur verzameld hadden. Nadat „Hoort zegt het voort" gezongen was en de Padvinderswet gelezen, vertelde de groepsleider, Mr C. de Bu een episode uit 't leven van Leeuwken. Deze jongen, zoo eindigde spr. z'n kampvuurverhaal. was slechts één uit velen. Slechts een illustratie van den moed en de durf van vele Leidsche jongens uit de dagen van het beleg. En het is een geniale gedachte geweest van de op richters van onze groep, hem te noemen naar Leeuwken. Leeuwken was een echte verkenner, al had hij dan misschien nooit, zooals de moderne verkenners, de belofte afgelegd van „z'n plicht te doen tegenover God en z'n land". De moderne verkenners moeten weten dat hun belofte niet maar een mooie pliarse is, maar dat zij van hen cischt dat zij zich met hart en ziel trainen om goede Staatsburgers te worden ten allen tijde paraat om voor hun vaderland alles te doen. Spr. vertélde op welk een sublieme wijze de Tsjechische scouts zich gedurende de September- en Maartcrisis hadden gedra gen, hoe ze op allerlei wijze diensten had den bewezen aan de gemeenschap als: Eer ste hulp, berichten overbrengen, verkeers regeling, luchtbescherming enz. Verkenner zijn :s niet maar wat met een balletje spe len, 't is een spel, dat voorbereidt voor 't leven en dat van iederen deelnemer eischt, dai mi Zich traint om een flinke kerel te worden. \vie daar geen zin in heeft, hij worde nooit verkermer. Vervolgens las Hopman de Ru een bood schap voor van den F.ere-groepsleider, den heer Stokhuyzen uit Rotterdam, die met een drieweiT hiep-hoi werd ontvangen. Het woord werd nog gevoerd door den heer A. Valkenburgh, secr. van het dist.ru Rijnland en den heer J. Th. Witte, oü-ban bij de Kath. Verkenners. Hierna werd het kampvuur voortgezet met een groot aantal recreaties, liedjes yells, 't Zou ondoenlijk zijn hier als de gees tige momenten weer te geven, die zich voordeden. We vermelden slechts van de Welpen de dam van Bugheera, die de aan wezigen in ademlooze spanning hield, en verder de bijzonder geslaagde imitatie v. een Schotsche doedelzakband, die den om trek deed daveren van het gelach, verder de recreatie van de Zeeverkenners: een vrije dag en de imitatie door een van de Voortrekkers van Speenhof, benevens de schitterende vertolking op de harmonica door een van de verkenners van „Oriënt N Express". Kortom 't was een kampvuurpro gramma dat de aanwezigen buitengewoon heeft vermaakt en dat zij zich nog lang zul len herinneren. Om ruim 9 uur werd het kampvuur besloten met 't zingen van het Door 't onweer verrast Excursie met onverwacht einde Gisteravond hield de Tuintjes-Vereeniging „Ons Belang" een excursie naar de nieuwe kassen van de Hortus. Circa 70 5 80 deel nemers (dames en heeren) waren om 8 uur precies aan het Academie Gebouw verza meld. Bij het betreden van den tuin, werd het gezelschap in twee deelcn gesplitst. Een ge deelte ging met den heer Mater en het an dere gedeelte met den heer Smit op stap. Nadat het mooie entree van dezen tuin met zijn één-jarige gewassen was gepas seerd ging men direct over tot het bezich tigen der kassen. De eerste die bezocht werd was de nieuwe Victoria Regina-kas waarop de andere volgden. Vervolgens werd de tuin bezichtigd, doch helaas werd een snel opkomende onweers bui spelbreker. Het gezelschap moest zich ijlings naar huis begeven. Daar er bij den uitgang in het gebouw, een vergadering was van hoogleeraren, was er geen gele genheid een woord van dank te spreken, aan de deelnemers voor hun opkomst en aan de heeren Mater en Smit, voor hun duidelijke uiteenzetting voor alles wat er te zien was. Die dank zij daarom alsnog op deze Wees zuinig met 't water I Er komen tal van contröle-meters Van de zijde der N.V. Leidsche Duinwa ter Maatschappij deelt men ons mede, dat het totaal watergebruik, dank zij de mede werking van de Woningbouwvereenigingen en vele particulieren, reeds belangrijk is beperkt In verband met de groote droogte Is het noodzakelijk, dat op deze wijze wordt voort gegaan. Om ook fn de toekomst in aller b&< hoefte aan goed drinkwater te kunnen blijven voorzien stelt de directie der L. D. M. zich voor op ruime schaal tot het plaatsen van contrölemeters over to Het zal wel ieder duidelijk zijn, dat anders zij, die thans zuinig met het wa ter omgaan, tenslotte de dupe zouden worden van het ongelimiteerd water verbruik door anderen. Paard aan den wandel In de Coornhertstraat is gisteren een los loopend paard gegrepen en naar den stal .van Djbjen getransporteerd. Van het Stadhuis Uitloting-geldleening Juli 1939, des voormiddags 11 der vertrekken ivan het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 234 obligatiën a f 1000 en 8 obligatiën a f 500 in de 3% pc'- geldleening der gemeente Leiden van 1937 II, groot f 6.500.000 Mysterie om 'n portemonnaie Onbekende heer wordt opgeroepen Toen gisteren een dame goed en wel een der autobussen van het Stadsverkeer veria- had. kwam zij tot de minder prettige ontdekking dat haar portemonnaie inet f 23 spoorloos was verdwenen. Zij deed aangifte van het geval, waarop de politie een onder zoek instelde. De chauffeur van de bus wist mee te deel en dat hij een hem onbekenden heer, di© ook in zijn bus had gezeten, de portemonnaie had zien oprapen en aan een andere dame ter hand stellen. Blijkbaar leefde deze heer in de veron derstelling, dat deze dame de portemonnaie verloren had. Naar hot schijnt heeft die juffrouw, hoewel geenszins rechthebbend, het maar zoo gelaten en het aangebodene geaccepteerd. Intussclien is de eigenares de dupe van deze handelwijze De politie verzoekt thans bedoelden heer zich tot de politie te wenden teneinde als nog klaarheid in deze zaak te brengen. De speeltuin-speldjesdag De heer Lardee zal morgenavond om 7.30 uur, over de Leidsche Radio-Distributie het woord voeren over „Een noodkreet voor de gezonde Jeugd" in verband met den te hou den speldjesdag. De collecte belooft dit jaar een succes te worden. Er kunnen echter nog collectanten hun hulp aanbieden. Men kan zich hiertoe aanmelden Vrijdagavond en Zaterdag in gebouw „Prediker" Janvossen- NOORDZEE-TOCHTEN iTkiVo"? ïeU.boo" \r E Êd'É rTJ K O P P N.V.\ 't\de ruyterkade - S!EI9^n|A tr, yertr.u. Lew.- M<TPBr,AM IEL 44400 l"NEN\ Concert in „Rhijngcest' De patiënten van het Sanatorium „Rhijn- geest" genoten gisteravond, in het park van he> Sanatorium van een zeer goed concert, dat werd aangeboden door de Muziekver- eeniging der Noord'-Zuid-iHollandsche Tramweg-Maatschappij, dirigent de heer Reinier van 't Hoff, uit Haarlem. Ook heb ben vele belangstellenden op den Rhijn- geesterstraatweg met aandacht naar het concert geluisterd. Het hartelijk applaus na elk nummer bewees hoe velen dit concert op prijs stelden. Aan het einde van dezen avond heeft dr A. W. Borgerhoft Mulder, le geneesheer van het Sanatorium, „Rhijn- geest" en wnd. geneesheer-directeur (de ge neesheer-directeur dr F. J. Stuurman der gestichten Endegeest-Voorgeest en Rhijn- geest is uitstedig) het gezelschap uit naam der patiënten dank gezegd voor het ge- bodene. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J Platteel 27 Jr en A M Oudshoorn 22 jr W J v Wetten 31 jr en T v Waardhuizen 25 jr C P Leemans 25 Jr en A GlogowakJ 28 jr GEHUWD: A Bakker en j M Metscher J C J Glankwaardt en S Wassenaar H Borst en M R'jswlik zn UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN Afscheid J. P. de Groot kwam de plaatselijke afdeeling den Ned. Chr. Graf. Bond in ledenverga dering bijeen. In deze vergade ring werd af scheid genomen van den heer J. P. d e G r oo t, die 9 Juli wegens het bereiken van den pensioengerechtig den leeftijd de ty pografie gaat ver laten. De voorzit ter, de heer J. S. B. Bonte, her dacht in korte trekken wat de heer de Groot voor de afdeeling heeft beteekend. Niet alleen was hij een meelevend ook heeft hij de afdeeling als be stuurslid gediend; hij was de eerste secreta- de afdeeling. Namens de afdeeling bood hij den heer de Groot een fraai uitge- oerd Bijbelsch Dagboek aan. Het woord werd ook nog gevoerd door de heeren G. Zwaan en M. de Grauw, die den heer de Groot schetsten als een goed collega hem de beste wenschen deden toekomen jr de toekomst. Tenslotte heeft de heer de Groot voor deze huldiging zijn hartelijkqn dapk betuigd. CONCERT VAN ARTI ET RELIGIONI Verleden jaar bij de behandeling aer ge- meentebegrooting werd wederom de wen- schelijkheid geuit dat onze gemeente weer eens in het bezit zou komen van een muziek tent. B. en W. zegden toen toe, de mogelijk heid te, overwegen een tent te doen vervaar digen in werkverschaffing of in ieder geval dat we op goedkoope wijze in het bezit er van zouden komen. Aan die overweging is tot heden schijn baar geen e nde gekomen en vermoedelijk zullen we het ook dit jaar zonder moeten Dit heeft de Chr. muziekvereen. „Artl et Religioni" niet terug gehouden gisteravond onze gemeentenaren een uitstekend concert aan te bieden. Men had zitting genomen aan den ingang van het plantsoentje voor het raadhuis. Men zat er nog zoo kwaad niet, maar het geluid werd niet zoo weggedragen, waardoor het wat dun klonk. Dat het publiek dit, uit een twaalftal num mers bestaande, concert op prijs stelde, bleek duidelijk uit de overweldigende belangstel ling. W«, zagen het zoo in geen jaren. Mede doordat de politie het publiek goed op een afstand hield, ondervonden dirigent en korps niet veel hinder van het rumoer, zoodat de heer Smolders, Arti's bekwame dirigent met voldoening op het concert in leze mooie omgeving kan terugzien. DE TWEEDE CARILLON-WEDSTRIJD Voor de tweede carillon-wedstrijd, een voetbalwedstrijd tusschen de veteranen van Alfen en een elftal uit het gemeenteperso- neel, was meer belangstelling dan Zaterdag oij de athletiek. Vooral het gemeentepersoneel had nogal wat aanhang. Aanvankelijk ging het bun niet voor den wind want ze stonden met 30 achter, maar eerst verkleinde De Grauw, de gevaarlijkste man uit de gemeente-voorhoe- de, den achterstand en nog voor de rust werd het 32. Hoewel bet. gemeente-elftal vooral de tweede helft sterker was, won Alfen den vaak komischen wedstrijd met 53. JUBILEUM M. HOEKSTRA In het gymnastieklokaal der Mulo-school met den bijbel, dat daartoe feestelijk was in- gericht, heeft de heer H. Hoekstra, onderwij zer aan de U.L.O.-afdeeling dier school, zijn 25-jarig jubileum bij het Christelijk onder wijs gevierd. Het hoofd der school, de heer J. P. Verheule, hield eerst een korte toe spraak, waarin hij gewaagde van de groote begaafdheden van den heer Hoekstra en den dank overbracht van alle leerlingen en oud leerlingen, die van zijn onderwijs hébben kunnen profiteeren. Spr. voegde daaraan zijn persoonlijken dank toe voor de sympath e, die hij van de jubileerende leerkracht heeft mogen ontvangen en wees erop, dat hij naar den eisch van Gods Woord zijn talenten met trouwe plichtsbetrachting heeft ge bruikt. Daarop hebben de leerlingen de fa milie Hoekstra de zegenbede uit Gez. 96 toe gezongen. Een der leerlingen bood met enkele woor den namens haar mede-leerl ingen een prach tige staande schemerlamp aan. De jongelui werden onthaald en kregen het verdere deel van den ochtend vrijaf. Vervolgens werd de heer Hoekstra door het bestuur der school gehuldigd. De Voorz., de heer W. Samsom, ging zijn carrière bij het Chr. onderwijs na en sprak zijn waardec- ring uit voor hetgeen de jubilaris in de 16 jaren, die bij aan zijn tegenwoordige school verbonden is, heeft verricht, wenschte hem ook voor de komende jaren Gods zegen toe en bood hem een mooie salontafel aan. Daarna kreeg de heer P. Kruit gelegenheid namens de collega's enkele woorden tot zijn ambtgenoot te richten. Als blijvende herin nering aan dezen dag bood de de heer Kruit namens alle collega's een keurige tijdschrif tenstandaard aan. Ook de heer A. Maaskant, onder wiens leiding de jubilaris 13 jaar heeft gewerkt, heeft in een fijne toespraak den heer Hoekstra geluk gewenscht. OPBRENGST COLLECTE De alhier gehouden collecte met speldjes verkoop voor he,t T-B.C.-fonds Santos heeft f 171.83 opgebracht. DE NIEUWE GEMEENTERAAD Alle candidaten die op 14 Juli tot lid van den gemeenteraad werden gekozen, hebben die benoeming aangenomen. GESLAAGD Onze plaatsgenoot, de heer S. P. Wijbenga slaagde te den Haag voor het machinisten- examen eerste gedeelte diploma B. BENOEMING Met ingang van 16 Juli a.s. is aan het sta tion der Ned. Spoorwegen alhier benoemd tot arbeider-telegrafist de heer J. W. van Weert te Rotterdam. HAZERSWOUDE CHR. HIST. JONGERENGROEP Begunstigd door prachtig zomerweer maakte de Chr. Hist. Jongerengroep al hier, in combinatie met de groep: „Koude kerk", per touringcar een uitstapje. Het doel van de reis was om een bezoek te brengen aan de Sunlight Zeepfabrieken te Vlaardingen. Vervolgens werd de ten toonstelling Rotterdam (Oost) bezichtigd. Hierna reed men naar den Haag, waar een bezoek werd gebracht aan de tentoon stelling „Het Leger" waar juist Prins Ber nard aanwezig was. Verder werd de film van Prinses Beatrix bekeken. De dag werd besloten met. een bezoek aan de Oude Vink te Voorschoten, alwaar naar hartelust werd genoten, waarna men hoogst tevreden huis waarts keerde. ONGELUK OP EEN UITSTAPJE. Per touringcar maakte een groep Jonge lieden een uitstapje en op den terugweg daarvan braoht men een bezoek aan „De Vink" alwaar men zich vermaakte met verschillende spelen. Ook de schommel werd gebruikt. Toen het oogenblik van ver trek was aangebroken, had de 16-jarige H. Hoogendoorn het ongeluk van den schom mel te vallen, waardoor hij zijn pols brak. In het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd hij verbonden, waarna hij huiswaarts kou keeren. 't Was dus voor hem geen prettige thuis komst, Gemeenteraad Nadat in de gister gehouden gemeenteraad (waar de heer Jac. de Kort wegens ziekte ontbrak) eerst mededeeling was gedaan van eenige ingekomen stukken en vervolgens was besloten de balans en de verlies- en •ekening der bouwvereeniging „Volks belang" goed te keuren kwam de gemeente- begrooting 1939 aan de orde, waartegen Ged. Staten eenige bezwaren hadden gemaakt. Dit college wenschte geen toekenning van I 50 per jaar aan den heer Kuijper als grati- ficat e voor zijn secretaris-arbeid ten be hoeve van de commissie voor werkloozen- steun. Ook achtten Ged. Staten het niet noo- dig den heer Boer een bedrag van f 75 te verleenen als secr. der commissie voor B- steun. En tenslotte vonden Ged. Staten een post van f 125 voor een badkamer in de wo ning van het hoofd der Herv. school niet toe laatbaar. Nadat de Raad over deze drie pos ten had beraadslaagd werd besloten de pos- de begrooting af ti meren en alleen die vj Ingekomen was een i duur der Hcrv. school niddelen ten bedrage enkele punten handhaven, vrage van het be- gelden voor Ieer- f 195.50. Aangezien •age nog een bespreking met het bestuur gewenscht is, werd op voorstel van B. en W. besloten de beslissing uit te stellen na gehouden over leg. waarmee de raad ac coord gaat. Hierop stellen B. en W. voor over te gaan tot verbetering van een gedeelte van den Loeteweg, zijnde 600 m lengte, waarvan de kosten zijn begroot op f 1S4S50. De Voorz. geeft een nadere toelichting, waaruit blijkt dat het verkeer in dit gedeelte der gemeente zeer toeneemt, zoodat het noo- dig is verbetering aan te brengen en den weg te verbroeden tot 3y2 meter en na verhar ding het wegdek te te eren. De kosten zullen worden gebracht op den kapitaaldienst en over 6 jaar worden verdeeld, zoodat elk jaar hiervoor f 300 zullen worden uitgetrokken. De heer Scheel informeert of het werk in werkverschaffing zal worden uitgevoerd, waarop de Voorz. meedeelt dat het 't voor nemen is het werk in eigen beheer te doen Na gehouden bespreking wordt het voor stel met alg. stemmen aangenomen. Tot onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden van den raad worden aangewezen de heeren N. P. Kaptein, M. Noordam en W. v Klaveren. Na onderzoek rapporteert de voorz. der commisie, de heer N. P. Kaptein, dat de stukken in orde zijn bevonden, zoodat de commissie adviseert tot toelating van de gekozen leden, waartoe met alg. stemmen wordt besloten. Aangezien de nieuwe Herv. school bijna gereed is om in gebruik te worden geno men. stellen B. en W. voor over te gaan tot afbraak van de voormalige openbare lagere school. Het voornemen is hiertoe een aan besteding te houden en daarvoor den aan nemer in de gemeente en enkele sloopeFs uit te noodigen. Na gehouden bespreking over de uitvoering van dit werk, wordt be sloten hiertoe over te gaan. Bij de gehouden rondvraag brengt de heer Scheel een woord van dank tot B. en W. voor de zorg aan de werkloozen besteed in betrekking tot het plaatsen in werkverschaf fing aan het vliegveld te Valkenburg. Een bezwaar, inzonderheid voor ouderen onder de te werk gestelden, is wel de groote af stand die dagelijks door hen moet worden afgelegd. Spr. informeert of het niet mogelijk zou zijn dat zij per auto zouden kunnen worden vervoerd. De voorzitter zegt dat B. en W. in eerste instantie hier geheel buiten staan, daar de Vakbonden zijn ingeschakeld en indien er vragen of klachten zijn in deze, die aan het adres der bonden moeten worden ingediend. De heer Jac. Loomans informeert of er voor kleine tuinders geen andere regeling is te treffen voor het deponeeren van hun spoorgcldpremie, daar de afstand voor velen moeilijk is. De voorzitter belooft hiervan nota te zul len nemen, en sluit de vergaderisg. KATWIJK AAN ZEE HOOG WATER Op Vrijdag 7 Juli is het hoog water om 7.10 jr en om 19.35 uur. DENKT OM DE BADLIJSTEN Op het politiebureau waren den 30en Juni reeds ingeleverd 273 badlijsteu met de na men van 1119 badgasten. De politie zal streng toezien op het inleveren der badlijs- ten; bij gebreke daarvan zal direct proces verbaal opgemaakt worden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN OPBRENGST COLLECTEN De collecten in de Ned. Herv. Kerk voor de Diaconie over de maand Mei brachten op I 107.07 en over Juni f 73.03. De collecte voor de Inw. Zending in Juni gehouden bracht in totaal op f 29.25. Door de ijverige collectanten voor de Neer bosch-cent werd voor 't eerst in deze ge meente afgedragen f 21.15. LEIDERDORP WERKLOOZEN Het aantal steuntrekkenden is aan het verminderen. Thans stempelen nog slechts 4 werkloozen. Een 5-tal kon worden geplaatst bij het werkverschaffingsobject mil. vlieg veld te Valkenburg (Z.H.). KINDERSPEELTUIN De Biuurtvereen. „Samenwerking" omvat tende de Koningstraat, Resedastraat en Dr de Bruijnestraat, besloot tot oprichting van een k nder&pecltuin. Het terrein daarvoor is door den heer v. d. Velden beschikbaar ge steld. VERBOUW CHR. SCHOOL Door het bestuur van de Chr. Nat. School is de aanleg van een centrale verwarming onderdeel van den verbouw dezer school, op gedragen aan de firma Deerns en Weste- •ingh te 's-Gravenhag MAANDOVERZICHT VLEESCHKEURING In Juni j.l. werden aangegeven voor be- drijfsslachting 9 runderen, 16 varkens, 4 kal veren. Voor noodslacliting 1 rund (afg.)3 n. kalv. (afg.), 1 varken (afg.) 9 schapen (afg.) en 3 lammeren (afg.). GEREF. KERK In de gehouden verkiezing werden geko zen tot ouderling de heeren G van Beveren, G. Los en D. de 'Haas. Tot diaken de heer Abr. P Bos Czn. AANBESTEDIN VAN 32 WONINGEN De uitslag van de gehouden aanbesteding van 32 woningen in de buurtschap „De, En gel" voor do woningbouwvereen. Gezinsbe- lang onder leiding van het Architectenbu reau Kees Barnhoorn a Hu er luidt als volgt: Bouwmaatschappij Holleman, Santpoort f 66.924; E. Schuit, Hillegom f 63.800; Daudey en Co., Lisse f 59.945; J M. Krijger, Bergam bacht f 62.550; S. A. Sanders, Delft f 73.200; W. J Bergshoeff, Alfen a d Rijn f 69.900; D Fr. Vissr, Wierum f 77.500; G. Visser, Wie rum f 77.600; J. Erich, Dokkum f 79.300; M. A. Hamers, Dordrecht f 70.470; G. Santman, Coevorden f 67.S40; Roelofs-l-Iaase en Mack- voort, Rijssen f 65.760; T. Terlouw, Nieuwer- kerk a. d. IJssel f 76.500; P Schram, Berll- cum f 75.S00; J J M Jetten, Nijmegen f 69.700; Gebr. Bruns, Almelo f 65..900; P Veenis, Am sterdam f 76.000; J. de liaan, Ternaard f 78.700; v. d. Putten, Haarlem f 06.375; Brandsma en Bakker, Haarlem f 71.340; B. Ridderbos, Muiden f 76.S30; K. Mantjes, Wes- terlee f 77.500; H. Duit, W.nschoten f 76.300; E. Dik, Heiligerlee f 76.S00; J v. d Meer, Bus- sum f 74.700; J N Kranenburg, Delft f 61.900; G. v Eik en W. Hoogstraten, Oegstgeest f 63.300; W Timmer, Groningen f 6S.500; Jac Boer, Groningen f 67.950; J. Fyan, Nieuwer- kerk a. d. IJssel f S4.000; D. v. Tilburg. Noord wijk aan Zee f 70.S00; J. Stegewans, Murmer- woude f 81.250; R. Kuyper, Heilo f 65.000. Begrooting was f 67.000. Laagste inschrij ver fa. Daudey en Co. Lisse met f 59.945 De gunning werd aangehouden. „HERWONNEN LEVENSKRACHT" De gehouden collecte voor „Herwonnen Levenskracht" bracht op de som van f 237.43, waarvoor het comité zeer dankbaar is. TULPENPELLEN MET TOESLAG GROOT SUCCES De toeslagregeling voor het bollenpellen heeft wederom in deze gemeente een groot succes. Er werden deze week ruim 80 werk loozen aan het werk gezet voor eenige we ken. THEORIE EN PRACTIJK Voor „Theorie en Practijk", vereeniglng van oud-leerlingen der Rijkstuinbouwschool voor de Bloembollenteelt, zal mej. dr. A. M. Hartsema van het laboratorium voor plan- tenphysiologisch onderzoek te Wageningen Vrijdagavond een lezing houden over he.t on derwerp: „De toepassing van lage tempera turen voor het vervroegen van de bolgewas sen: tulp, hyacinth, narcis en iris". Er zal gelegenheid zijn voor vragenstellen. De le zing zal door projectie geïllustreerd worden. NOORDWIJKERHOUT GEEN WERKLOOZEN MEER Op het oogenblik zijn er in onze gemeen te geen werkloozen meer. Een verblijdend bericht voorwaar! MELK OP SCHOOL Op 24 April 1939 is de melkverstrekking aangevangen bij de lagere scholen in het Dorp. Tengevolge van onvoldoende belang stelling zoo meldt men ons, vooral van de beter gesitueerden, kon voor de Zi 1 k geen sluitende begrootirfg worden gemaakt. Aanvankelijk was gedacht de bijdragen voor de ouders vast te stellen op 4, 8 of 12 rent. Na het maken der begrooting bleek dit te moeten zijn 5, 8 12 cent. Dit moet waarschijnlijk worden toegeschreven aan de omstandigheid dat te Noordwijkerhout veel groote gezinnen gevestigd zijn en een zeer groot deel der bevolking uit arbeiders be staat. Nu de verstrekking gedurende 10 weken heeft plaats gehad blijkt dat op de 3 R.K. scholen in het totaal 6064 liters werden ge consumeerd en op de Herv. school 786 liters. Over het algemeen valt een stijging te constateeren, welke zich regelmatig voort- We teekenen hierbij aan: Met dat al wordt steeds meer de zorg voor het gezin op de schouders van ande ren gelegd. Dat is het principieel bedenke lijke van deze materie. OEGSTGEEST Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf DONDERDAG Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Le den wordt van Zaterdag 1 t/m Vrijdag 7 Juli a.s. waargenomen door de apotheken „Tot hulp der menschheid"„ Hooigracht 4S, tel. 1060 en A. J. Donk. Doeza-i straat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsohe Apo- theek, Wilhelminapark 8, tel. 274. SASSEN HEIM VERKOCHT Het pand Hoofdstraat 170 (hoek FloriS Schoutenstraat) is onderhands verkocht den heer J. Eikelenboom, alhier, Dei heer Eikelenboom is voornemens van dit huis een winkelpand te maken. De verbou- wing is opgedragen aan N.V. Th. Reeuwijk' Zonen, aannemers, alhier. UITSTAPJE De Geref. Meisjcsvereenlging „Ruth" maakte haar jaarlijksch uitstapje, ditmaal Bergen en Schoorl. ONTSLAG GENOMEN De heer L. C. Mondriaan heeft wegens het bereiken van den vervroegden pensioen HET UITBREIDINGSPLAN De leden van den gemeenteraad zijn in ofi ficieuse bijeenkomst opgeroepen op Maan-t dagavond a.s. ter bespreking van het ont- worpen plan van uitbreiding, onder des* kundige toelichting. VOORHOUT Veldwachter A. Eggen Gistel-middag omstreeks drie uur was het tijdstip aangebroken van de officieele her denking van het zilveren ambtsjubileum, van den lieer A. Eggen als gemeente-veld wachter. In de raadzaal, welke met palmen en bloemen was gesierd, hadden inmiddels plaats genomen de Burgemeester, Mr. G. F« VV. v. Berckel, met de ambtsketen omhan gen, de heer G. Bulten, oud-burgemeester, der gemeente Voorhout, de heide wethouders der gemeente, benevens het college van denc raad. Dr. II. A. G. Bots alhier, Br. Modestus, namens den Overste der B. N. S„ de heeren ambtenaren en gemeentewerklieden en (ver volgens meerdere besturen van verschillende plaatselijke vereenigingen. Onder het luiden van de klok van het ge meentehuis werd de jubilaris met gezins leden door den voorzitter van den Alg. Ned, Pol-Bond afd. Zuid-Holland de zaal binnen geleid. Als eerste woordvoerder trad op Burge meester v. Berckel, die het een groot ge noegen achtte deze bijeenkomst te kunnen! bijwonen en te leiden. Spr. schetste hot politiewerk als een beroep, dat moeilijk maar ook mooi is. Den cenen tijd moet men ontzag inboezemen, andermaal de behulpza me hand bieden. Den korten tijd aat spr< als chef van veldwachter Eggen fungeert, beeft hij hem leeren kennen als iemand die zijn werk tenvolle verstaat. Spr. overhan digt den jubilaris hierna een gesloten cou vert. ails blijk van waardeering. Wethouder v. R eisen spreekt namens die genen die ter plaatse het woord niet kunnen! voeren en memoreert den grooten speurders zin van den jubilaris, den wensch Uitspre kende, dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren in de gemeente werkzaam tc mo gen zijn. Oud-Burgemeester Bulten is het ook eert groot genoegen aanwezig te zijn. Hij brengt dank voor de uitnoodiging. Ook meer uit ter hem ten dienst is geweest, is het hem een vreugde eenige woorden te spreken, In! den lof, die spr. den jubilaris toezwaaide, meent hij ook diens vrouw te moeiten be trekken. die bij nacht en ontij zijn steun en' hulp moest missen als hij anderen te hulp kwam of geroepen werd zijn plicht te ver vullen. Van spr. ontvangt de jubilaris een' blijvend aandenken. Hierna was het woord aan den voorzitter van den Provincialen Bond van Gemeente veldwachters, den heer C. v. d. Werff, uit Vlaardinger-Ambacht, die den jubilaris een' gecalligrafeerd gedicht overhandigde en hem in dichtvorm toesprak. De gemeente-secretaris, de heer M. P. Meisen, sprak nog een woord namens het gemeente-personeel, waarna do voorzitter der pi. Middenstandsvereen. „De I-Ianze", de heer M. Jansen, een bloemenmand aanbood, benevens een enveloppe met inhoud. Tenslotte bracht de jubilaris allen dank voor de hem toegesproken woorden. Thans was het woord wederom aan burge- Vrije middag voor >de kappers? De Raad dezer gemeente zal a.s. Woens dag des namiddags 7 uur in het gemeente huis vergaderen. Agenda: 1. Opening; 2. Beëediging raads lid R. F. van Kampenhout; 3. Notulen, inge komen stukken en mededeelingen; 4. Onder zoek van geloofsbreven der nieuw-benoem de raadsleden; 5. Aanbieding van de reke ning van het grondbedrijf over het jaar 1938; 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bouw- en woning verordening; 7. Idem tot het vaststellen van een verordening op de heffing en invordering van besmettelijke z ektegelden; S. Idem over het verzoek tot beschikbaarstelling van het gymnastiek lokaal der o.l. school voor de bijzondere scholen; 9. Idem tot verlenging van een cre- diet voor de uitbre ding van het secretarie- personeel, wegens ui tb re ding van den dienst dor werkverschaffing en steunverle ning; 10. idem over het verzoek van de Oegst geester kappers om te bepalen dat hun win kels inplaats van des Dinsdags vóór 13 uur, na 13 uur gesloten moeten zijn; 11 verzoek van J. M. Balsiebcn om toekenning hoofd marge als waarnemend hoofd der R. K. school, met prae-advies van B. en W.; 12 cocnptab liteitsbosluit; 13. rondvraag. VROUW GING EVENMIN VRIJUIT Naar aanleiding van het gebeurde op de Regentcsselaan, deelt men ons van bevoeg- ïhoofd de zijde mede, dat mevr. N. evenmin vrijuit salaris te kunnen toekennen, ging, doordat zij haar echtgenoot herhaal Tevens stéllen B. en W. voor gezien het del ijk lastig viel met schimpscheuten op 't schrijven van den directeur van "den rijks- Duitsche regime. Dit moest hem, als zijnde dienst dor werkloosheidsverzekering en j arbeidsbemiddeling, d.d. 12 Aipril 1939, hetl Berckel. die mededeelde, dat het grootsche van deze huldiging en zeker niet het mist voor den jubilaris, nü ging plaats vinden. Het was hem n.l .een groote vreugde namens den Alg. Ned. Poliotiebond den ju bilaris het zilveren eerekrais van verdienste op de borst te mogen spelden. Nog werd een groepfoto voor het Raadhuis genomen, waarna aan deze plechtigheid een einde was gekomen. VOORSCHOTEN WIJZIGING BEZOLE-SïNGSBESLUIT 1938 B. en W. stellen den raad vi zoldipingsbcsluit 1938 in dien z gen dat boven den rt mies met een jaarwed boofdcom- f 2200-f2600 commies eerste ki-is.se" met een jaarwedde van f2600—f3000. dit, om nu reeds de mo gelijkheid tc openen aan den hoofdcommies boekhouding) een hooger Duitsclier, natuurlijk irriteeren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6