AUX NEUP PROVINCES S A. NOVADA DINSDAG ?7 JUNI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 Wordt Nederland bedreigd Eenigen tijd geleden werd een correspon dent van een Engelsch dagblad uitgewezen uit Duitschland, wijl hij had bericht, van Duitsche ambtenaren te hebben vernomen, dat Duitschland voorbereidingen had ge troffen 001, bij het uitbreken van een Euro- peesch conflict, dadelijk Nederland te bezet- Dat dit bericht een fantasie inhield, kon al wel onmiddellijk daaruit worden opgemaakt, dat het van de zeer enkele zeer hooge Duit sche ambtenaren, die terzake van zulk een voornemen iets zouden kunnen welen, een voudig ondenkbaar ie, dat zij zich daarover hadden uitgelaten. Doch er is meer, waarom het gemelde voornemen wel zeer onwaar schijnlijk moet worden geacht en het lijkt goed, daarvan eens iets aan het publiek onder de aandacht te brengen. Wie Hitiers „Mem Kampf" heeft bestu deerd, weet, dat hij in dat boek geschre ven van 1922—1926 al zijn plannen heeft beschreven: lo. het Duitsche volk op te heffen uit den toestand van vernedering, waarin het door het Verdrag van Versailles was vervallen en echeen te willen berusten; 2o. uit de vele Duitsche stammen, tevoren slechts staatsrechtelijk verbonden in een of twee groepen, één Groot-Du tsche natie te smeden op de basis van de nationaal-socia- listische ideologie; 3o. voor Groot-Du itschland „levensruimte" te scheppen, d.w.z. afzetgebied en leveran ciers te verkrijgen in Europa en wel in het nabije Oosten en Zuid-Oosten. Het eerste doel is thans alleszins bereikt. Met het tweede is Hitier nog bezig: Groot- Duitschland zelve is, op Danzig en een ver betering van de verbinding met Oost-Prui sen na, tot stand gekomen; de Duitsche na tie, d.w.z. een volk, waarin ieder zich pri ma :r Groot-Duitscher voelt en pas secundair Pruis, Beier, Sakser enz., is revolutionnair ln wording, niet dus door langzamen gelei delijken groei, maar onder zeer krachtige leiding, v.zm. „einexerciert" om het doel op korten termijn te kunnen bereiken. De na- iionaal-socialistisohe ideologie wordt inge- hamerd in de jeugd; de ouderen, die deels niet zoo gemakkelijk toegankelijk zijn voor de nieuwe geestelijke levensrichting, wor den bedwongen, doordien hun belet wordt zich contra of kritisch te uiten. Dit alles was en is een inwendig Duitsch proces. Wat daarvan in Duitsche kringen buitenslands gebeurt is, behoudens de ex cessen, zeker niet onbegrijpelijk voor wie .weet, wat „nationaal voelen" is. De exces sen, d.w.z. het te veel naar buiten demon- etreeren en c.q. propageeren van het natio naal-social isme zijn fouten, die vermoedelijk door de hooge leiding in Duitschland zelve Worden afgekeurd. Waar de buitenwereld wè] mee te maken heeft, dat is Hitiers hierboven genoemde derde doel, want daarbij komen zakelijke belangen met elkaar in strijd. Het zijn deze tegenstellingen en n i e t idieele gron den, zooals bescherming van de democra tieën, van anderer nat'onale vrijheid enz., gelijk dikwijls wordt voorgegeven, die de ware drijfveer en de leiddraad zijn voor het verzet van de andere groote mogendheden tegen Duitschlands politiek-economisch op dringen naar het Oosten en Zuid-Oosten. De loop der groote gebeurtenissen is, speciaal in de laatste drie eeuwen 2), meestal be- hecrscht geweest door materialistische be langen! Men hoort wel eens zeggen, dat het zgn. zoeken naar „levensruimte" voor het Duit sche volk, slechts een nieuwe leuze zou zijn ."voor Hitlers alleen door heerschzucht ge dreven agressieve optreden. Deze bewering is allereerst in Strijd met wat, zooals reeds gezegd, te lezen is in „Mein Kampf". Al werd toen dat woord niet gebezigd, het be- gr.p werd duidelijk tot uiting ge-bracht. Het nieuwe woord geeft nu kernachtig weer, Waar het op aankomt. En is het onbegrijpe lijk, dat het zoo dicht bevolkte industrieele centrum van Europa, dat uit eigen bodem niet voldoende- levensmiddelen en grondstof- tfen krijgt, elders wil halen wat het noodig heeft om te kunnen leven en arbeiden? Nu straffen zich wel het financieel kapot ma ken van Duitschland na en het afnemen van de koloniën in 1919! (Ondervinden wij zelf ook niet de fatale gevolgen van het beknot ten van onze levensruimte door de tarief- muren van het buitenland? daaraan im mers danken wij de niet te overwinnen Werkloosheid in ons land!). „Duitschland moet exporteeren of sterven" Zoo zeide Hitier onlangs, „maar het zal niet sterven!" Het ziet zich steeds meer zijn ex port-mogelijkheid naar het Westen beno men, speciaal door Amerika; daarom steeds sterker drang naar het Oosten en Zuid-Oos ten! Die drang is realiteit en Hitier voert izijn voornemen uit op Duitsche wijze, d.w.z. zoo noodig rücksichtslos, want liet ia een levensstrijd voor zijn volk. Het is deze uitvoeringswijze, die zooveel onrust veroorzaakt in Europa, allereerst daar, waar druk- uitgeoefend wordt, maar ook bij de groote mogendheden, die hun eigen belangen bedreigd achten. Dezen Duitschen drang naar het Oosten I met al zijn consequenties moeten wij voor oogen houden bij de beoordeeling van onze positie in de Europeesche internationale verhoudingen. En wanneer we dan willen nagaan, wat wij hebben te doen voor onze nationale veiligheid, zullen we ons vóór al les hebben los te maken zoowel van het ge voel van onrust als van de antipathie, welke Duitschlands zoo dynamisch optreden bij velen in het leven roept. Alleen een nuch tere, zakelijke beschouwing, niet vertroebeld door gevoelsoverwegingen, kan ons doen en, óf en zoo ja, in hoeverre ook wij ons bedreigd moeten achten, en welke afweer middelen wij zullen hebben voor te berei den. Ik heib getracht zulks te doen en zie nu de kwestie als volgt: Duitschlands streven naar politiek-econo- mische overheersching van Midden- en Oost Europa, gepaard aan Italië's droom van de hegemonie over de M ddellandsche Zee, vindt natuurlijk bestrijding door Engeland Frankrijk. Voor wat betreft de Duitsche actie is het dus van het grootste belang, dat Duitschland zich in het westen tegen die twee grootmachten zoo goed mogelijk dekt. We hebben Hitler van den beginne van zijn regeering af zich daarop zien richten: a. Hij verklaarde te willen berusten in de grensregeling met Frankrijk, door voor goed af te zien van Elzas en Lotharingen. b. Hij zag af van het vroegere imperialis tische streven van Duitschland, vervat in Keizer Wilhelms woorden: „Onze toekomst ligt op het water" en sloot ten bewijze daar- oor het vlootverdrag met Engeland, ge noegen nemende met 35 pet. der Engelsche vlootsterkte. 3) c. Hij verklaarde België neutraal, indien het niet door anderen zou worden geschon den en wilde voor Nederland desgewenscht hetzelfde doen. d. Hij bouwde de Siegfried-linie langs Duitschlands westgrens. e. Hij herbouwde Helgoland nog sterker dan het vroeger geweest was. f. Hij sloot een niet-aanvalsverdrag ach tereenvolgens met Engeland en Frankrijk. Voor de vorming van Groot-Duitschland was noo't sprake van een terugeischen van Eupen, Malmédy of Sleeswijk-Holstein. h. Er werd niets gedaan, dat de kleine landen in het westen zou kunnen doen den ken aan eenig agressief 6treven tegenover Een blik op de kaart van Europa doet nu z-ien, dat Duitschland in het Westen thans gedekt is door een barrière, bestaande van Noord naar Zuid uit: Noorwegen en Zweden, den gemakkelijk af te sluiten toegang tot de Oostzee, Denemarken, de baai van Helgo land. Nederland. België, de Siegfred-linie en Zwitserland. Die westgrens is dus vrijwel onaantastbaar te land en ter zee, zoolanc» de genoemde kleine landen zelfstandig neutraal blijven. En Duitschland zou, bij het uitbreken van een Europee sch conflict, geen groo- ter fout kunnen maken, dan door het schenden der neutraliteit van een der genoemde landen; want het zou zich daaitnee zelf een gat in den rug maken, waardoor het toegankelijk werd voor een fransch-Engelsch leger. Ch. KlèS, Geaieraal-Majoor K.N.I.L. b.d. Oud-lid van den Volksraad. Overzeesche koloniën wees H. toen af, als niet voldoende te verzekeren. Hij wenecht ze nu in hoofdzaak terug als een kwestie van prestige. De daaraanvoorafgaande tijd 6teekt hierbij niet ongunstig af: het Romeinsche Rijk wilde de Romeinsche beschaving ver breiden, Karei de Groote het Christendom, Filips II wilde het Katholicisme redden tegen de opkomst van de Hervorming. 3) Voldoende voor de beheersching der Oostzee en voor aanvallen c.q. met de onder zeeërs van achter Helgoland uit op den Engelschen handel. Op 28 April j.l. verklaarde Hitier dat z.i. door de houding van Engeland de „voor waarde" voor het vlootverdrag van 1935 ver vallen was, maar gaf er dadelijk bij te kennen, dat dit opzeggen geen directe mate- rieele gevolgen behoefde te hebben en n'ets wees op een voornemen om de Duitsche vloot te willen uitbreiden tot tegenstand ster van de Britsche op de wereldzeeën. N.S.B.-auto's, die „verdacht" zijn Vragen van den heer Van Vessem Het Eerete Kamerlid Van Vessem heeft aan den minister van defensie gevraagd, of de minister bereid is mede te deelen, op welken grond en met welk recht mummens van auto's van leden der nationaal socialistische beweging (N.S.B.) aan de militaire grensbe waking als „verdacht" zijn opgegeven, met opdracht de deze nummers dragende auto's bijzonder in het oog te houdein. Inlichtingen worden verzocht ten aanzien van een be paald geval. Gevraagd wordt of de minister bereid is onverwijld maatregelen te nemen dat óe genoemde order ten spoedigste worde inge trokken. Het tegeltableau, dat aan yé minister-president dr. H. Colijn dcor zijn mede-minis ters is aangeboden bij het diner, dat gisteravond te ■...«pi— Den Haag plaats had in ver- band met den zeventigsten verjaardag van den premier. Werkloosheid belangrijk gedaald Percentage in de tweede week van Juni 18.3 's GRAVENHAGE, 27 Juni. De directeur van den rijksdienst der werkloosheiasverze- kering en arbeidsbemiddeling deelt het vol gende resultaat mede van de verzameling door het Centraal Bureau voor de Statistiek van de voorloopige gegevens over de week 5 tot en met 10 Juni 1939. In de week 5 tot en met 10 Juni waren bij gesubsidieerde vereenigingen met werk- loozenkas aangesloten 586.518 personen, waaronder 77.020 landarbeiders. Van de 509.4,*8 verzekerden buiten de landarbeiders was het werkloosheidspercentage 18.3 (in de vorige verslagweek, 22 tot en met 27 Mei 1939, was dit percentage 18.8). In de overeenkomstige verslagweek van Juni was het werkloosheidspercentage in de laatste jaren als volgt (in het tijdvak Mei tot en met November woroen bij de bereke ning van de percentages de landarbeiders buiten beschouwing gelaten): 1932 24.6: 1933 24.6; 1934: 24.8; 1935: 29.4; 136: 30.9; 1937: 24.3; 1938: 23.4; 1939: 18.3. Op 1 April 1939 heeft weder een telling plaats gehad van het aantal geheel werk- lóozen en het aantal tewerkgestelden bij werkverruimingen onder de als werkzoe kende ingeschrevenen bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling. Geheel werk loos waren 257.363 mannen: tewerkgesteld bij •erkverruimingen 70.712 mannen, tezamen us 328.075. Voorts waren 13.021 vrouwen werkloos. Vergelijkt men het cijfer der geheel werk- loozen en tewerkgestelde mannen tezamen met het overeenkomstige cijfer van 1 April 3, dan blijkt, dat in den loop van eën jaar het totaal aantal met 28.736 of 8 pot. is teruggel oopen. Het aantal in de groep 1424 jaar is ver minderd met 12.191 of 22 pet: het aantal in de groep 2550 jaar met 14.857 of 6% pet en het aantal in de exoep van 51 jaar en ouder met 1.6S8 of 2 pet. Na deze functie precies 20 jaar te hebben bekleed, heeft de heer H. A m e I i n k. lid de Tweede Kamer en secretaris van 't Chr. Nat Vakverbond, zijn functie als redac teur van „De Gids", het orgaan van het C.N.V., neergelegd. Hij zal worden opge volgd door den heer F. P. F u v k s c h o t te Utrecht, eveneens een der secretarissen van het C.N.V. De heer Amelink heeft zijn functie van redacteur neergelegd op verzoek van het CN.V.-bestuur, dat den heer Amelink heeft verzocht zijn tijd te willen bcsdhikbaar stel len voor het teboek stellen van de geschie denis van het C.N.V.. De heer Amelink heeft dit verzoek gaarne ingewilligd. DE UTRECHTSCHE BONDSDAG 1939 Onder dezen titel i6 bij het Bondshureau te Amersfoort (Koninginnelaan 15) het ge denkschrift verschenen bevattende de rede voeringen en referaten gehouden op den 51en Bondsdag van den Ned. Bond van J.V. op Geref. grondslag op 18 Mei j.l. te Utrecht, door de heeren Prof. Dr K. Dijk, P. van Nes C.zn, Ad. Kuiper, J. Wijnbeek, Dr C N. Impeta, Dr B. A. Knoppers, C. Gilhuis, C. v d Ploeg, Dr G. C. Berkouwer, Dr A. de Bondt, Ds E. T. v. d. Bom, Dr P. Prins, Ds P. Gh. v. d. Vliet Ds M. B. van 't Veer, Ds Chr. W. Teeuwen en Ds C. Veenihof. Dit gedenkschrift telt 144 pag. Ongetwij feld zullen ook dit jaar weer velen er prijs op stellen dezen bundel redevoeringen over verschillende belangrijke onderwerpen te I bezitten. Bevolkingsonderzoek in de drooggelegde Zuiderzeepolders AMSTERDAM, 27 Juni. Voor het eerst ne men medische studenten van de Universi teit van Amsterdam deel aan het werk van de stichting voor het bevolkingsonderzoek in de drooggelegde Zuiderzeepolders. Leider is Dr A. de Froe, hoofdassistent van Prof. Woerdeman. In de eerste plaats zullen alle schoolkinde ren in den Wieringermeer anthropologisch onderzocht worden, zoodat de lichamelijke eigenschappen van dit deel van de polder bevolking in het jaar 1939 ook in oe toe komst bekend zullen zijn. Daarna zullen de onderzoekingen tot de volwassenen worden uitgebreid, en wel tot diegenen, die door hun afkomst en door hun verhouding tot den polder daarvoor het meest in aanmer king komen, dat zijn de pachters en hun ge- Incien deze poging slaagt, zou zich hier uit een traditie kunnen vormen, die én voor de kennis van het Nederlandsche volk én voor de medische opleiding nuttig zal kun nen zijn. De aanrijding te Lonneker Op de vragen van het Tweede Kamerlid van Lidth de Jeude in verband met de aanrijding op 18 Mei 1939 te Lonneker, veroorzaakt door een onder, invloed van ster ken drank verkeerenden autobestuurder heeft de minister van waterstaat geant woord: De minister kan zich voorstellen, dat in _it excessieve geval het rechtsgevoel naar andere middelen verlangt dan volgens de gewone strafvorderingsregeling nu eenmaal ten dienste staan. Toch zou het minder juist zijn, alleen met het oog op dergelijke uiter ste gevallen, aanstonds een andere regeling in het leven te roepen. Dit standpunt is, zij het niet in uitdrukkelijke bewoordingen, ook ingenomen bij de totstandkoming van de wegenverkeerswet. Ingevolge artikel 36, derde lid, dier wet kan de bestuurder van een motorrijtuig, die onder den invloed van alcohol een doodelijk ongeval veroorzaakt, met gevangenisstraf van ten hoogste drie jaar worden gestraft. Voorloopige hechtenis kan echter, enkele hier niet ter zake doende gevallen buiten beschouwing gelaten, slechts worden toege past in geval van een misdrijf, waarop ge vangenisstraf van vier jaren of meer is ge steld. Voor excessieve gevallen als 't onder havige heeft bij de regeling van de wegen verkeerswet de opsporingsambtenaar de be voegdheid het rijbewijs in te vorderen van den bestuurder die onder den invloed van alcohol -op dein weg wordt aangetroffen. De minister bevordert zooveel mogelijk, dat de wegenverkeerswet spoedig in wer king zal treden. De inwerkingtreding is even wel mede afhankelijk van het tot stand brengen van een organisatie voor de keu ring van motorrijtuigen ingevolge genoemde wet, waarbij de verkeersbonden medewer king verleenen. Deze organisatie is nog niet geheel geregeld. Opheffing van het adres „Veldpost" s-GRAVENHAGE, 26 Juni. Met ingang van 1 Juli a^. zal de Veldpost worden opge heven. Het adres „Veldpost" moet daarna niet meer worden gebruikt. Aan de militai ren is opgedragen, hun correspondenten in te lichten omtrent de wijze, waarop van 1 Juli af moet woroen geadresseerd, met aan duiding van de plaats van bestemming. Brieven enz. welke in den overgangstijd nog van de aanduiding Veldpost zijn voorzien en geen plaats van bestemming dragen, zullen vertraging in de bestelling ondervinden. Op de vragen van het Eerste Kamerlid Jhr Von Bönninghausen betreffende het ne men van maatregelen om aan roekeiooze be stuurders van motorrijtuigen gedurende hun leven of althans een groot aantal jaren de bevoegdheid tot het besturen van motorrij tuigen te ontzeggen, hebben de ministens van waterstaat en justitie geantwoord: De wegenverkeerswet zal het den rechter mogelijk maken, den bestuuroers, die zich aan roekeloosheid of dronkenschap schuldig gemaakt hebbein, de bevoegdheid, motorrij tuigen te besturen, voor den tijd van vijf jaren en in geval van herhaling binnen vijf jaar voor den tijd van tien jaren te ont zeggen. Officieele berichten je Nassau E. A. Kuipers. Referendaris bü het Dept. van Onderwijs. Kunsten en We- erleend 'is de eeremedaille, verbonden aan Orde van Or&nje-Nassau, in brons, aan J. G. N. Leurs, t© Haarlem; in ailver aan A. Figee, zetter le kl. bij het Staatsbedrijf der Alg. .Landsdrukkerij t« Den Haag. Benoemd is tot ridder in de Orde van Oranje- C. Felix, te Den Haag. Vlissingen. De luit l Hr. Ms. Wachtschip te zee le kl. L J. C. Cor- ngesteld is bij het wapen ran het 6e re>g. veldart AUDIËNTIE De gewone audiëntie van den Minister van .ooiale Zaken zal op Woensdag 28 Juni 1939 ilet- plaats' hebben. igewezen Is als beheerder van het böpost- telegr - en telef.kantoor Amsterdam Keizers srarht de commies bij den PT.T-dien.st W Vijfhulzen, voordien beheerder van het böpost- «legr.- en telef.kantoor Amsterdam Amstel. D. Baardse Dz. f Te Haarlem, waar hij in een ziekeninrich- ühg verpleegd werd, overleed Zaterdag de wekende AaLsmeersche bloemkweeker. de heer D. Baardse Dz. Als wij sohrijven: de bekende Aalsmeer- sche kweek er, dan is dit wel wat simpel uit gedrukt. Wij hadden moeten schrijven: we reldbekend. Inderdaad, een in de bloemis terij eeniigszins ingewijde, waar ter wereld ook. kent den naam Baardse Dz. En die hem persoonlijk kenden wisten, hoe hij aan deze woreldreputalie gekomen was. n.l. door vasten wil, een goede vakbekwaamheid. onver moeiden ijver, groote menschenkennis en gezonde handelsbegrippen. Zijn inzendingen op de tentoonstellingen genoten steeds een groote belangstelling, om dat ze altijd uitmuntten, zoowel door kwali teit, qJs door de wijze, waarop ze getoond worden. Honderden onderscheidingen (meer dan achthonderd werd gezegd1) vielen hem te beurt. En daarvan zijn zeer vele hoogste onderscheidingen. Enkele maanden geleden werden zijn ver diensten officieel erkend door ziin benoeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Eenvoudig van aflkomSt bleef de overledene 'eenvoudig. ROFFELRIJMEN WAS DAT EENS WAAR! 't Is prachtig werk. op huisbezoek Voorzichtig te probeeren Een afgezakten broeder van Zijn dwaling te bekeeren. 't Is prachtig, maar 't is moeilijk werk Temeer wanneer we hooren Dat men aan de neutrale pers Z'n liefde heeft verloren. Dat is misschien de ergste kwaal Waaraan een mensch kan lijden Die Christen zijn en blijven wil ln deze vreemde tijden. Of 'vind je het niet vreemd, m'n vrind Als wij des Zondags kerken En in de week 't gestrooide zaad Weer pogen weg te werken? Of is 't niet dwaas, voor ons gezin Te bidden en te waken En door een krant waarbü men zweert Dat werk kapot te maken? Op huisbezoek wordt je direct Heel duidelijk bewezen Waar onze Christelijke pers Gedurig wordt gelezen: Daar leeft men en daar bidt men mee Daar is wel strijd maar tevens Een breede open blik op al De vragen onzes levens. En kom je in een slap gezin Waar de neutrale bladen Van jaar tot jaar de ouders en De kinderen ..verzaden" Dan merk je dat de vaste lijn. De durfde moed ontbreken. Daar stuit je altijd weder op Een geest van tegenspreken. O. kwam de Christelijke pers In al onze gezinnen. Wat zou de strijd voor Godes zaak Aan kracht en diepte winnenl (Nadruk verboden). LEO LENS. GEVANGENISWEZEN Aan J. A. Glaud©mans ls op zijn verzoek eervol ontslag verleend als direoteur van de gevangenis te 's-Hertogenbosch. Benoemd ls tot directeur van de gevange nissen te Den Bosch. J. B. Becker, directeur belast met de directie van de Rijkswerkin richting voor vrouwen aldaar. Benoemd ls tot directeur van het hula vaa bewaring te Breda. tevens belast met de directie van de Rijkswerkinrichting voor vrou wen aldaar: J. V. H. L. Schclten. adjunct-di recteur bij de bijzondere strafgevangenis to VOOGDIJRAAD Benoemd is tot lid van den voogdijraad to Leeuwarden: B. Bolwijn, notaris, wone-nde te Anjum; en tot lid van den voogdijraad to Middelburg: Mr. A. J. W. N. Stokvis, kanton- OCTROOIRAAD Schellenbach. Haag ls ter vervulling rechter in haar college gende alphabetische lijs Mr. G. H. L Arriëns. S vol— itltuut-Grlffler btf de Arrondtssemcnts-rechtbank te Den Haag: Mr. A Hllblngh Prins, advocaat en procureur dam; Mr. B. Kist. ambtenaar vin het Openbaar Ministerie bij de kantongerechten ln het ar- TAVERNE PALACE PLACE ROGIER t Noord-station) BRUSSEL HET MOOISTE ETABLISSEMENT Fransche Keuken - Gerenomm. Wijnen Specialiteit in Gebakjes en IJs. MATIGE PRIJZEN Groot Orkest vanaf 16 u. tot middernacht Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rue Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm water. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RESTAURANT Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE Koopt om GOED gekleed te zijn, ln het sedert 100 jaar bekende Magazijnl Burgerlijke en Militaire Kleermakers „SUISSE NORD" Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerde keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 -BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) HOLLANDERS Gedurende Uw verbluf te Bniutl, gelegenheid waar om Uwe Inkoopen voor Uwe Hoeden. Overhemden en bij LEWIS llmnael Mon spreekt Nedf RESTAURANT RUE JULES VAN PRAET 16—20 A N S P A C H (BEURS) - BRUSSEL, Tel. 115573 Waan de Hollanders komen Speciaal aanbevolen aan GEZELS CHAPPENvoor FEESTEN, BANKETTEN, VERGADERINGEN, enz. Gerenommeerde Keuken en Wijnkelder Uitstekende repntatie I In Brussel Wissel Uw Geld bij JOS. DE DECKKER 55 Boulevard Adolphe Max 55 centrum. VOORDEEL1GSTE KOERSEN Te BRUSSEL Bezoekt de „TAVERNE-RESTAURANTS": CONCORDIA BOURSE CONCORDIA I X E L L E S CONCORDIA NORD CONCORDIA AUGUSTINS HEINEKEN'S BIER 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER. 1 fl„ uitgelezen Menu en k la carte Avondmaal naar keuz«. Specialiteit: Kip, Hollandsche Biel stuk. - Elke dag: VERSCHB VISC1I direct uit de Visrhmijn v. Oostende Attentie-adres: RUE NEUVE 22 E. FREMY&ZOON Boulevard Maurice Lemonnler 187 Brussel Gereedschap en Electrlcltelt voor Auto's De beste ONDERDF.ELEN voor AUTO» tegen voordeeligste prijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5