Middagjaponnen GEBREIDE MANTEL donker blauw DeL innenproef Wolhuis de Wendino „VAN EN VOOR DE VROUW- UITGAVE VAN DE VIJF SAMENWERKENDE CHRISTELIJKE DAGBLADEN ig24 JUNI 1939 S flUPRPnWTIMP.FM. Vlblll klIlblIlVkll van een huisdokter Over geduldoefemng in dagen van ziekte Wat tijd en geduld vraagt, heeft in onze dagen van jagen en jachten weinig kans om tot zijn recht te komen. Alles moet vlug en in een snel tempo ge schieden. Wie zich daarop niet kan instel len, geraakt in het maatschappelijk leven zeker ten achter. Op schier ieder levensterrein doet zich de invloed van de haast gevoelen. En ook de zieke ontkomt niet aan den drang om in den kortst mogelijken tijd het herstel van zijn gezondheid te vinden. Nu is daar op zich zelf niets tegen. Ook de geneeskunde streeft er naar mid delen en wegen te vinden om het ziekte proces te bekorten. Maar tenslotte is haar macht uiterst be perkt. Niet zij is het, die geneest, maar de natuur, krachtens de wetten, haar door God ge steld. De arts kan trachten dit proces te be ïnvloeden en op de juiste wijze "te leiden, maar het eigensoortig karakter van de ziek te kan hij niet veranderen. Bestond er in het levend organisme geen geneeskracht, dan zouden al zijn pogingen om het kranke lichaam weer in het goede spoor te brengen met machteloosheid zijn geslagen. Die kracht vormt de basis, waarop hij wer ken kan. Maar daardoor is hij tevens van haar af hankelijk en heeft hij haar steeds in het oog te houden bij alles, wat hij onderneemt. Werkt zij bij bepaalde ziekten langzaam, dan moet hij dit eerbiedigen en haar den tijd laten om zich volledig uit te werken. Mist hij daartoe het geduld, dan kan hij misschien een schijnsucces behalen, maar op den duur blijkt toch, dat de natuur zich geen geweld laat aandoen. Aan haar is toch, menschelijkerwijs gespro ken, het laatste woord. Dit te weten is nu niet slechts voor den dokter van belang, maar ook voor den zieke zelf. Het is voor een goeden afloop eener ziekte lang niet onverschillig, of de patiënt zich weet te voegen naar de eischen, die hot genezingsproces aan hem stelt. Gelukkig ontmoet deze noodzaak om zich aan te passen in heel veel gevallen weinig verzet. Vooral bjj acute ziekten openbaart zich slechts zelden een tegenstelling tusschen begeerte en plicht Men houdt dan graag het bed, omdat men niet in staat is eenigen arbeid te verrich ten. En daarbij voldoet men intuitief aan de voorwaarden, die voor een spoedig her stel noodzakelijk zijn. Het gevoel van ziek zijn is te groot dan dat men iets anders zou begeeren dan mee te werken aan een volledige beterschap. Maar bij chronische ziekten is dit vaak anders. Daar kan een patiënt zich tamelijk goed gevoelen terwijl zijn ziekte toch voort schrijdt. De noodzakelijkheid om de voor geschreven levensregels te volgen spreekt hier minder duidelijk. En beteekent nu het volgen van deze levensregels het ten offer brengen van veel, wat den zieke lief is dan wordt'het voor den dokter dikwijls een harde strijd om zijn inzichten tot gelding te bren gen. Eenerzijds is hier van beteekenis het ver trouwen, dat de geneesheer bezit. Maar anderzijds speelt hier niet minder het karakter van den patiënt een roL Wie niet geleerd heeft zich zelf te verloo chenen of wie volharding en wilskracht mist, zal meer risico loopen het slachtoffer van een ziekte te worden dan hij, die met volharding en trouw 'zich weet te schikken in wat goed voor hem is. Er kan in het leven van meer dan een chronischen lijder nog heel wat terecht ke rnen, wat anders bij een slordige levens wijze niet de minste kans daartoe gehad zou hebben. En nu is er een ziekte, waarvan het boven staande wel in bijzondere mate geldt. Deze is de tuberculose. De spanning tusschen het zicih niet ziek gevoelen en den ernst der aandoening is hier wel zeer sterk in veel gevallen uit gesproken. Vooral bij de beginnende vormen kunnen de eerste ziekteverschijnselen bij een doel treffende behandeling al spoedig teruggaan. Maar daarin schuilt juist het verraderlijke van dit lijden. Want hiermee is de ziekte nog niet over wonnen. Al treedt zij nu niet meer aan de opper vlakte, diep in den patiënt blijft zij wroe ten er. werken. Vaak zijn het slechts het laboratoriumonderzoek en de Röntgenfoto, die ons uitsluitsel over den stand van za ken kunnen geven. En zoolang deze er nog qp wijzen, dat het, proces nog niet tot rust gekomen is, moet de behandeling worden blijven doorgezet. En deze bestaat dan meestentijds daarin, dat de zieke strenge bedrust moet blijven houden, en dat niettegenstaande zijn tem peratuur normaal is geworden, zijn lichaamsgewicht een voldoende hoogte heeft bereikt, zijn hoesten heeft opgehou den, en hij zich geheel hersteld voelt. Geen wonder, dat in zulk een toestand veel van het geduld van den tuberculoselijder gevraagd wordt. Zijn karakter wordt mede een belangrijke factor, die het antwoord op de vraag van zijn genezing zal bepalen. Er zijn er, die deze spanning tusschen het zich niet ziek gevoelen en het toch als een ernstige patiënt behandeld worden helaas niet hebben kunnen verdragen. En spijtig zag de sanatoriumarts hen heengaan, omdat hij wist, dat hun genezing slechts schijn was en zij straks nog zwaarder getroffen zouden worden, waarbij de kans op alge- heele genezing misschien voor goed zou zijn verkeken. Maar er zijn er ook, die de beproeving van zulk een langdurige geduldoefening als hel den hebben doorstaan, soms jarenlang. En zeer velen van hen zijn naar hun huis te ruggekeerd, volkomen genezen en in staat hun dagelijkschen arbeid weer met kracht aan te vatten. Het is in de geneeskunde soms wonderlijk gesteld. Men kent ziekten, waarbij een afwachtende houding van den kant van den geneesheer n ernstige fout kan beteekenen. De zieke daarbij dan in zekeren zin geheel het lij dend voorwerp. Maar er zijn ook ziekten, waarbij de me- CONRADS GROOTE MARKT 8 ROTTERDAM HANDWERK-BENOODIGDHEDEN dische behandeling als zoodanig slechts tot het gewenschte resultaat kan voeren, wan neer de zieke daarbij ook zelf actief bezig is, en wel door het oefenen van een on uitputtelijk geduld. DOCEAM met vlotte Jakjes en wijde Rokken De mode is de komende seizoenen zeer veel zijdig èn wat wel zeer belangrijk is zij maakt het mogelijk dat bestaande japon nen op eenvoudige wijze gemoderniseerd worden. Bij effen wollen en zijden weefsels kan men imprimé's dragen en om een al te nauwe rok wijder te maken worden o.a. ée's of tusschenbaantjes aangebracht van bedrukte zijde. Waaierplooien van dit laatste materiaal doen het wel bijzonder en geven de gewenschte „Swing" mo dellen. Vlotte jakjes en korte mantels geven een volkomen ander effect aan een japon, die reeds van een vorig jaar is. Met een weinig overleg kan men zonder groote kos ten todh goed gekleed gaan. Men kan o.a. op een lichte zomerjapon een jasje of bolero in donkerder kleur dragen. Verder bieden de ensembles van tweeërlei stof zooals men deze in combinaties van effen weefsel met ruiten of strepen ziet, een groote variatie. Wanneer men te weinig stof heeft voor een geheele japon kan men b.v. een zeer ge schikt model vinden in de samenstelling rechts, die effen en bedrukte zijde aangeeft. Een pas en tusschenstuk is, evenals het middenstuk rok, dat aan de taille ingehaald is, gemaakt van bedrukte zijde, terwijl rok en gedeelte blouse overigens effen zijn. Het manteltje met geschulpte reverskraag is van wollen stof in de kleur van het adht- ste gedeelte rok. Bolerols worden eveneens veel gedragen zooals model twee op de schets van rechts af te zien geeft. Men neemt b.v. ook de vrij breede ceintuur van het materiaal der bolero, waarvoor men zoowel cretonne, zijde of met soutache bestikte stof kan nemen. De lengte der manteltjes hangt voor een deel af van den persoonlijken smaak, doch niet minder van het figuur. Slanke figuur tjes stellen weer geheel andere eischen dan een gezet figuur en deze zullen de kleuren zooveel mogelijk in harmonie met elkander moeten nemen, liefst zelfs weinig verschil. Een gekleed ensemble geeft model 3, dat gemaakt is van lichtwollen stof met een donker manteltje, dat gegarneerd is met biezen van de stof der japon. Links een fantasie manteltje op donkere japon. Opvallend aan al deze modellen is, dat de ■taillelijn zeer tot uitdrukking gebracht wordt en de rokken op verschillende wijze een wijde onderlijn krijgen, hetzij door in gehaalde ruimte, meerdere banen dan wel ingezette plooien-groepen. Een ding is zeker, dat de rokmodellen heel wat meer stof vragen dan de laatste jaren het geval is geweest. Hoe het ook zij, de komende mode is in vele opzichten niet alleen aanvaard baar, doch zelfs zeer flatteus en maakt het mogelijk, dat iedere vrouw zich jeugdig kan kleeden, waarbij zij zich echter voor overdrijving zal moeten hoeden. EEN DRANK voor warme dagen Eiken zomer opnieuw hoort men waarschu wen tegen het drinken van groote hoeveel heden ijskoude dranken, omdat het lichaam een dergelijke geforceerde afkoeling niet goed verdragen kan. Het nuttigen van kouden melkdrank biedt 't voordeel, dat de volle, roomige smaak vrij spoedig een vol daan gevoel geeft en men daardoor geen behoefte aan een groot volume heeft. Een gemakkelijk recept laten wij hier volgen: Vruchtenmelk (4 glazen) Vermeng liter koude melk met 50 gram witte basterdsuiker (3 afgestreken eet lepels) Voeg er daarna langzamerhand, onder voortdurend roeren ongeveer 3 dl. vruchtensap bij. (Gebruik bijv. het sap van één of meer der volgende vruchtensoorten: sinaasappel, citroen, aardbeien, bessen, bra men, frambozen, boschbessen). Doe desgewenscht in de glazen een klein stukje ijs en schenk hierop de vruchtenmelk. in elk glas een rietje. Inplaats van het vruchtensap kan ook 2% dl limonodestroop gebruikt worden; suiker is hierbij meestal overbodig. Pikante Eierschoteltjes Door MARTINE WITTOP KONING Voor gelegenheden, waarbij met het oog o.a. op gasten onze lunch wat meer zorg dan gewoonlijk vraagt, brengen de eieren, waarvan we in dit seizoen zonder te groote uitgaven kunnen profiteeren, ons allerlei mogelijkheden om het „twaalfuurtje" een smakelijk schoteltje te voorzien. Het drietal recepten, dat we hier laten volgen, moge er het bewijs van geven. Oeufs a rimpératrice (4 personen) 6 eieren, 30 gr. (1 y2 afgestreken eetlepel) boter, 50 gr. 'J/2 ons) belegen of oude kaas, 50 gr. (1 middelmatig groote) ui. Hak den schoongemaakten ui fijn en laat hem met de boter lichtbruin worden ir ondiepen vuurvasten schotel. Strooi er de helft van de geraspte kaas over; breek één voor één de eieren en laat ze voorzichtig in den schotel vallen, zonder de dooiers te beschadigen. Strooi over de eieren de rest van de geraspte kaas en zet den schotel in een warmen oven, tot het wit van eieren gestold is. Ommeiette a la SaVoyarde (4 personen) 4 eieren, wat peper en zout, 2 groote rauwe aardappelen, 50 gr. ons) boter, 100 gr. (1 ons) belegen of oude kaas, 2 eetlepels melk of room. Snijd de aardappelen in dobbelsteentjes, droog ze tusschen een schoonen doek en bak ze in de koekenpan met de boter licht bruin en gaar (ongeveer 15 minuten). Klop de eieren met wat peper en zout, roer er den room of de melk door en de geraspte kaas; giet het mengsel in de pan over de aardappelen en bak op een zacht vuur de omelet aan weerskanten goudbruin. Oeufs a la Suisse (4 personen) 4 eieren, 50 gr. (y2 ons) boter, 75 gr. ons) belegen of oude kaas, 2 eetlepels dik ken room, wat peper en zout. Laat de boter smelten in een ondiepen vuurvasten schotel, leg er de in plakjes gesneden kaas in, zóó, dat de bodem geheel bedekt is. Breek één voor één de eierc laat ze voorzichtig zonder de dooiers te beschadigen in den schotel vallen; strooi er wat peper en zout over en begiet dan alles met den room. Strooi over den room nog wat geraspte kaas (een klein gedeelte, dat van de overige kaas is teruggehouden); zet den schotel in een heeten oven, tot het wit van de eieren gestold is (ongeveer 10 minuten) NU.TRICIA- KINDERMEEL Benoodigd materiaal: 17 bol donkerblauwe frottéwol. 40 gram licht blauw. Men gebruikt: Naalden No. 3. Er komen 30 steken op 10 cm. De mantel wordt gebreid met een rand van gerstekorrel, d. i. 1 naald: 1 st. r., 1 st. av., volgende naald verspringen. Verder in tri cotsteek, d. i. heen r., terug av. RUGPAND: Opzetten 138 steken. Eerst breit men 3 cm. in gerstekorrel; daar in tricot overgaan, doch in de eerste naald tricot aan begin en einde der naald 2 st. samenbreien, er 3 cm. over heen breien dit nog 16 maal herhalen. Dan aan begin en einde der naald 2 st sa menbreien en er 6 cm. over heen breien, het werk heeft nu een geheele lengte van 60 cm. Aan het begin der eerstvolgende 2 naalden 5 st. afkanten; aan het begin der daarop volgende 4 naalden 2 st afkanten. Men breit nu nog 17 cm. en kant dan voor de schouders aan het begin der volgende 12 naalden 4 st. af; op de overgebleven st. nog 3 cm. in gerstekorrel breien; dan af kanten. RECHTER VOORPAND: Opzetten 74 st. Eerst breit men 3 cm. in gerstekorrel, dan in tricot, maar aan het begin der rechte naald en aan het einde der aver. nld. breit men 7 st. steeds in gerstekorrel. Aan het einde der le rechte naald breit men 2 st. samen; hier 3 cm. overheen breien en dit nog 3 maal herhalen. Volgende naald aan zijkant 2 st. samen- breien, er 15 cm. overheen breien en dit nog 2 maal herhalen. Het werk heeft nu een geheele lengte van 60 cm. Dan volgt het armgat: vanaf zijkant 3 st. afkanten, naald uitbreien, naald terugbreien. Dan kant men voor armgat nog 3 maal 2 en 1 maal 1 st. af, doch altijd een naald over- breien. Nu breit men nog 2 cm. en splitst dan het werk voor de bustenaad als volgt: vanaf armgatkant 25 st. breien, werk om- keeren, 2 st. samen breien, naald uitbreien en 1 naald overbreien. Deze 2 naalden nog 4 maal herhalen, nu breit n nog 4 cm.; dan aan bustenaadkant st. samenbreien; 10 cm. breien. Hierna kant men, vanaf armgatkant beginnende, 9 st. af, naald uitbreien, naald terugbreien, ove rige steken ineens afkanten. 2e gedeelte. Hierop breit men 9 cm., dan vanaf voor kant 7 st. gerstekorrel, 2 st. samenbreien, naald uitbreien, er 3 naalden overheen breien, en deze 4 naalden nog 1 maal her halen. Dan steeds om de naald naast de 7 st. ger stekorrel, 2 st. samenbreien tot er 17 st over zijn; dan nog 3 naalden breien. Volgende naald: 10 st. afkanten, naald uit breien, naald overbreien. Volgende naald: 1 st. afkanten, naald uitbreien, naald over breien. Deze 2 naalden nog 2 maal herhalen, dan 2 st. afkanten, naald uitbreien, nld. overbreien, daarna de laatste 2 st. afkanten. LINKER VOORPAND: In tegenovergestelde richting breien. MOUW: Opzetten 60 st Eerst breit men 3 cm. gerstekorrel, daarna in tricot 4 cm., dan aan begin en einde der naald 1 st. meerde ren en dit om de 4 cm. nog 9 maal her halen; doorbreien tot de mouw een geheele lengte heeft van 47 cm. Dan volgt de kop: Op de goede kant van het werk aan het begin der naald 4 st. afkanten, naald uit breien; begin der volgende naald op ave rechte kant 1 st afkanten. Begin der vol gende naald 2 st. afkanten. Begin der vol gende naald 1 st. afkanten. Deze laatste 2 naalden herhalen tot er 56 st. over zijn. Dan aan het begin van iedere naald 1 st. afkan ten tot er 20 st. over zijn; deze ineens af kanten. 2e MOUWj In tegenovergestelde richting breien. draait vlug het gas uit en kijkt van uit de keukenwie haar nu weer komt storen. Ze ziet een onberispelijken grijzen hee- renhoed voor het kleine deurruitje. Ja, dan zal ze wel open moeten doen. Je kunt nooit eens weten, 't Kan van Gerrit z'n kan toor zijn. Ze heeft anders geen tijd te verliezen. Eenmanswerk is gauw overkeken en er zijn maar, als je 't goed uitrekent, drie uren in een morgen. Voor ze allemaal naar hun bestemming zijn, kun je aan je werk niet beginnen. Lotte mikt haar schort op een keukenstoel en draaft de gang door. Ze opent eerst het ruitje en ze heeft zich vast voorgenomen, dit weer even vlug te sluiten, als er onder den gedistin- geerden hoed tóch een stof zuiger of een ontvlekkings- apparaat mocht schuilen. Maar de heer onder den hoed staat daar met leege handen, als ze tenminste een aantal zware gouden ringen niet meetelt. Hij kijkt hooghartig naar het geopend ruitje met vast- gesloten mond, alsof hij zich niet verwaardigen kan één woord te spreken bij zoo'n vernederende ont vangst. Licht beschaamd opent Lotte dan ook onmiddellijk de deur en met een gezicht van „kijk, zóó hóórt het," stelt de heer zich keurig in den vorm voor. Hij heet Jansen! „De derde Jansen van de week al," denkt Lotte verschrikt en ze be grijpt, dat er weer een aanslag op haar kostbaren tijd gepleegd wordt. Reeds heeft ze de deur half dicht, al maar nee schud dend en heel beslist be werend van „niets noodig", als Jansen nog net op 't nippertje een zékeren tref fer op haar afvuurt.... „en keurige wollen hee rensokken, zuiver wol, ge garandeerde wol, voor den onmogelijk lagen prijs van één dubbeltje Lotte aarzelt en Jansen ziet het. Nu hééft hij haar. Hij wenkt en plotseling staat er iemand met een grooten, zworen koffer naast hem. Eigenlijk heeft Lotte geen tijd. Ze moet noodig naar haar eten kijken. Ze kan geen vijf minuten missen. Maar wollen sokken voor één dubbeltjeAl is het klinkklaar katoendan is ze er nog niet aan mis kocht. Al draagt Gerrit ze maar een paar weken. Een dubbeltje stop je op aan wol, nu zijn sokken zoo slecht beginnen te worden. Als ze tien paar koopt, is ze toch minstens tien we ken van het stoppen af. En nieuwe uit den winkel kosten een gulden per Jansen heeft inmiddels de worden. En de betaling geschiedt na de levering. Eerlijker kan het niet. Maar dan, voordat de deur wéér dicht kan gaan, heeft hij nóg iets voor mevrouw. Iets, dat de sokken ver overtreft. Hij kan dat ech ter zoo op straat niet uit pakken. Mag hij éventjes in de gang komen't Is luimniiiiiiiiiiiii: sokken uit den koffer ge haald. Hij duwt ze Lotte in de handen, 't Is ongelooflijk, maar ook onbetwistbaar, 't Zijn wol len sokken. En beste ook. Lotte zoekt naar weeffou ten, motgaatjes, verschoten plekken, niets van dat al les. De sokken zijn deugde lijk en degelijk. Ze kan het niet laten. Ze bestelt tien paar. Ernstig noteert Jan sen de bestelling in zijn zakboekje. Want zie je, hij heeft al zooveel sokken afgeleverd, dat hij er geen tien paar meer bij zich heeft. Maar ze zullen zoo spoedig mogelijk geleerd geheel vrijblijvend, zonder éénige verplichting tot koopen. Hij verkoopt zelfs liever niét, want zijn vrouw hoopt er op, dat hij de heele partij mee terug brengt. Zulk prachtig goed is vroeger in Nederland nooit vertoond, en zal ook in de toekomst niet meer te krijgen zijn. Koningen zouden zich er niet voor behoeven te schamen, als ze er onder móchten sla pen. Maar in menig paleis vind je zulke lakens niet. Dan duwt hij de deur ach ter zich dicht en begint in de gang een stuk linnen te ontrollen. „Geen katoen, geen graslinnen, geen congolinnen, geen kloosterlinnen, maar pri ma, prima linnen van eigengeteéld, eigengeroot, eigengebraakt, eigenge- zwingeld, eigengesponnen, eigengeweven, dubbel ge twijnd vlas. Zooiets, me vrouw, hebt u nog nooit in uw handen gehad. Uw kinderen in vijf geslachten kunnen er nog van profi teeren. Zie maar eens hoe sterk het is." Hij roept zijn knecht, die nog buiten staat en samen trekken ze uit alle macht aan het wonderlinnen. Natuurlijk zonder resul taat. ,J£n nu de linnenproef, mevrouwDie is onfeil baar. Laat u nooit iets voor linnen in de handen stoppen, mevrouw, wat geen linnen is. Eisch, ja éisch de linnenproef. Dan alleen hebt u zekerheid." Hierop toovert Jansen wat met lucifers en een stukje van het wonderlinnen. Later kan Lotte zich niet meer herinneren, of écht linnen moet vlammen of verkolen, of heelemaal niets doen boven een bran dende lucifer, maar op dat oogenblik is ze overtuigd, dat de linnenproef het eenige, onfeilbare middel is, om niet bedrogen te worden. Ze ziet voor haar oogen, dat ze hier onge woon prachtig linnen voor zich heeft. Haar lakens be ginnen dun te worden. Ze moet eigenlijk haar lin nenkast noodig aanvullen. En na wat loven en bieden koopt ze tien el linnen, net genoeg voor drie la kens, voor den spotprijs van één gulden per el. Eigenlijk kan ze geen tien gulden missen deze maand. Maar zoo'n koopje komt nooit meer terug. Jansen meet vlug de tien ellen, strijkt de tien gul den op en heeft dan plot seling veel haast om den trein te halen. Hij zegt nauwelijks goeden dag en is in een ommezien met zijn helper verdwenen. Een week lang wacht Lotte op de sokken van een dubbeltje, die echter niet komen en later ook niet meer gekomen zijn. En een neef, die in manu facturen handelt, herkent in het wonderlinnen dade lijk grof geel katoen, dat amper de helft van het betaalde waard is. „Hoe is 't mogelijkzucht Lotte. „De linnenproef was toch zoo goed gelukt. Da's ééns maar nooit weer." ZAKJES: Opzetten 3 st. en breien in tricot, le naald: van de middelste st. 3 st. maken, en 1 nld. overbreien, daarna aan 't begin en einde der naald van de tweede en voorlaat ste st. steeds 2 st. maken en 1 naald over breien, tot er 49 st. op de naald staan. Dan laat men steeds 1 st staan, welke men dus niet breit, tot men zoo aan weerskanten 7 st. heeft; daarna laat men iedere keer 3 st. staan, tot alle st. op zijn; nu gaat men weer alle steken breien, en wel 8 naalden in gerstekorrel, daarna alle st. ineens af kanten. Voor garneering haakt men van licht blauw voor de zakjes 2 stukjes van 26 cm. van 2 stukjes van 23 cm. lengte. 2 stukjes van 20 cm. lengte. 2 stukjes van 17 cm. lengte. Voor de mouwen: 4 stukjes van 28 cm. lengte. Voor garneering der geheele mantel pl.m. 1 2 M. en bevestig dit met den verkeerden kant naar boven. De 7 st. der gerstekorrel langs de voorpan den en hals worden naar buiten geslagen en vast gehecht. De maten van ons model zijn: Geheele lengte 88 cM, Bovenwijdte 104 cM. Zoom wijdte 146 cM. Lengte mouw 67 cM. Armwijdte 38 cM. Schouderbreedte Tl cM. Materiaal voor bovenstaand model is verkrijgbaar bijl NOORDEINDE128 - DEN HAAG TEL. 11 25 57 tegenover de Oranjestraat GENEESKRACHTIG HOESTWEREND BIJENHONING Zuivere Bijenhoning 0.37 p. pond; 3 ponds potten 1.Emmertjes inhoud, 9 pond, 3.50. Alléén emmertjes franco huis. Fa. K. J. HUIGEN, Raampoortstraat 211 Giro 279760 Tel. 43664 ROTTERDAM Ruwe honing is een echt natuurproduct, dat sterk maakt en kracht geeft aan Uw zenuw gestel in groote mate. Depót voor LEIDEN en Omstreken: Reformhuis Ligthart, Ter- weeweg 84, Oegstgeest, Telefoon 1610; Depót v. DEN HAAG: Westeinde 194, Tel. 336898. Een ideale Haartint en een betooverende glans I ingen do dichters de goudon glans r^tot^aar ka] het haar de Ideale tint e ln goudenhaarr Heden zegt de bekoorlijke per: Geef mi) een spoeling LUMINEX. IXMLNEX geeft een betooyerende glans. IAJMINEX Is een plantaardige kleurspoellng, geen verf. lilfMIBfEX ls e. Instanto Vlte". Importeur voor Holland en Koloniën H. MESKER, Tasmanstraat XOS, DEN IIAA,<2

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8