BOL Geref. Meisjes in Bondsdag bijeen Kampement kaderpatrouilles N.P.V. AUX NEUF PROVINCES Si. N OVADA WOENSDAG 31 MEI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 In de Harmonie en zeven kerkgebouwen Openingsrede en referaat van den heer H. Algra Prof. Waterink over: „De zin van het leven" GRONINGEN, 31 Mei. Vandaag werd alhier de 21ste Bondsdag gehouden van dsii Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag. Duizenden en duizenden meisjes waren daarom opgekomen oude veste. De opkomst was zóó talrijk, dat behalve het gebouw „De Harmonie"' nog een zevental kerkgebouwen noodig waren om. allen plaats te kunnen verlecnen. DE MORGENVERGADERING Vanmorgen half elf namen in dc aoht ge bouwen de morgenvergadenngen een aan vang. De hoofdvergadering werd gehouden in het gebouw „De Harmonie". Daar was de Bondspresidente aanwezig en de afge vaardigden der aangesloten vereenigingen. Na het zingen van Psalm 68 1 en 16 ging de Bondspresidente voor in gebed en las vervolgens Psalm 25 110. Openingswoord In haar openingswoord wees de Bondspre sidente, mej. M. Parmentier er op, dat daarom deze psalm bij ons zoo ingeworteld is, omdat David in deze woorden de schat van zijn geestelijke levens ervaringen heeft gelegd, die door do eeuwen heen haar toepassing Vinden. Wat Da vid daarin zegt, heeft nog niets van zijn bet eeke nis verloren voor ons, kinderen van de 20ste eeuw. Als koning heeft Da vid een geweldig zware taak ge had. I-Ijj moest zijn volk geeste lijk en stoffelijk opbouwen. David zou ais fcführer" goed gepast hebben in het kader van onzen tijd. Hij was een echte nationa list! Hij heeft het nationale zelfbewustzijn Van het volk wakker geroepen. Men kon er in dien tijd trotsch op wezen Jood te zijn! Er werd vrijmaking gezocht voor het han delsverkeer en door de welvaart werd de Eociale en economische kracht van 't volks leven in hooge mate versterkt. Doch boven dit uit ging de hervorming van het geestelijk leven. David trachtte zijn volk terug te brengen tot God en tot Zijn jkerk. Zoo was David een koning, die zijn volk zag in nationaal verband, die streed voor geestelijke en stoffelijke belangen, maar als embleem in zijn wapenschild deze woorden had opgenomen: „Mijn volk en ik, wij zul len den Heere dienen". Ook wij worden hiertoe opgeroepen! Ook wij moeten meehelpen aan den gees* telijken en stoffelijken opbouw van ons volksleven. God vraagt dit van ons. Ook van jullie, die fctaan in de lente van het leven. Niemand mag dan ook zeggen: „Daar ben ik nog te jong voor". Ziet dan naar DavidI Terwijl de puderen twijfelden en zich bevreesd terug trokken, versloeg hij als jonge held den reus Goliath. Zonder eemige beschutting etond daar de jonge herdersknaap tegen over den geoefenden kampvechter. Maar Üoor het geloof overwon hij. Hierin lag dan Ook zijn kraöht voor den geestelijken en jWoffelijken opbouw van zijn volk. In dat licht moeten wij ons bonds- en ver- pendgingswerk zien, opdat er uit onze ge lederen de duizenden en duizenden vrou wen zullen optrekken, die bezield worden flóor dat zelfde ideaal. «Als het nieuwe hondsjaar ons dan weer Jjeroopt, dat we verder moeten gaan, dan ïtwoorden we hierop: „Ja doch in de •acht van onzen God!" fiHieria ligt de rijke genade over ons werk dti dat doet ons met vreugde het nieuwe treden. Mej. M. Parmentier h Behalve verschillende huishoudelijke za- >n, als bespreking jaarverslagen, behan- .Jfling der voorstellen enz., hield Prof. Dr do!. Schilder een causerie over zijn Ame- Oikaansche reis. We hopen van een en ander morgen verslag te geven. De bekende robben jager Piet Leen te De Cocksdorp op Texel wist dezer dagen met een welgemikt schot niet minder dan drie zware robben te be- machtigen. „Oranje, Volk en Vrijheid" Over dit onderwerp hield in de middag vergadering de heer H. Algra van Leeu warden een rede. Door heel onzen nationaien zang klinkt de fiere stem. van de vrijheid, aldus spr. Die vrijheid is verworven, toen de bede uit het Wilhelmus werd verhoord: dat ick toch vroom mag blijven, U dienaar t'allen stond, de tyrannie verdrijven, die mv myn liert doorwondtDie vrijheid is ge handhaafd, toen de stadhouder-koning Willem III een goed instrument werd in Gods hand, om den Franschen overweldi ger buiten de grenzen te drijven en te houden. Die vrijheid wordt altijd weer op een duren prijs gezet: het leven is niet te kostbaar als de vrijheid wordt bedreigd. De formuleering van ons onderwerp, zegt spr., doet de vrijheid beschouwen in ver band met het volk. De gedachte van de sou- vereiniteit in eigen kring, door Ivuyper in aansluiting aan oorspronkelijke Calvinis tische ten denzen en in den strijd tegen li beralistische Staatsexpansie, tot bewust heid gebracht, is van geweldige beteekeni6 in den strijd tegen den totalen staat. De vrije kerk, de vrije school, de vrije maat schappelijke organen, de vrije jeugdbewe ging, dat alles zal alleen bestaan, als dc overheid blijft op haar eigen terrein. Wie de gedachte van de souvereiniteit in eigen kring verwerpt, neemt de schilden des volks weg. Als de kerk een dienstmaagd wordt van den staat, en de school een staatscrea- fuur, als het vereenigingsleven wordt gelijk geschakeld, dan is het nog wel mogelijk, dat er een zekere individueele vrijheid wordt toegelaten, maar een vrij volk i6 cr dan niet meer. Niets dan een monotone massa. Dat is 't gevaar van dezen tijd. Al6 wij uit kracht van onze beginselen ons daar tegen gaan verzetten, dan is dat geen partij politiek, maar een echt nationaal stre- Ons volk moet blijven bouwen aan de vrijheid Het kan het alleen, als hot waar lijk een volk blijft, vol verscheidenheid, vol zelfstandig organisch leven. Bovenal een volk, waarin het gezinsleven gaaf en Daar is getrouwmakende genade voor noodig, tot gehoorzaamheid. Onder beding van die genade willen wij de wacht betrek ken bij de vrijheid en mot onze jonge han den het oranjevaandel hoog laten waaien Als tweede spreker trad in de middag vergadering op Prof. Dr J. Waterink van Amsterdam, niet het onderwerp „De zin van het leven* De zin van ons leven, aldus spr., ligt in Gods plan met de wereld. De zin van ons leven komt op uit Gods raad en strekt zich uit naar de eeuwig- De zin van ons tijdelijK bestaan is gebonden aan de ontwikkeling van het leven in onze omgeving, dt ontwikkeling van de kerk en van het volkslevc De zin van ons bestaan in den tijd is voor ons leven individueel die van een rij pingsproces, waai bij de vruchten in aansluiting aan eigen aanleg en aard van den mensch bepaald worden, maar dan met dien verstande, dal God in Zijn vrijmacht de wegen wijst, die met Zijn uitgangspunt en Zijn doel in de eerste plaats in verbond staan. De zin van ons leven, zoo vervolgde spr., omsluit onze levensuitingen en moet daar om richting geven aan eigen gedrag. In de persoonlijke levensopenbaring komt de zin van ons leven naar voren, indien wij in gehoorzaamheid aan de bestemming, die God voor ons heeft bepaald, juist die scha- keering van Zijn veelvervige wijsheid open baren, die ons door aanleg en door omstan digheid als de eigene is geschonken. Wanneer wij den zin van ons leven ont- leen.cn aan de eeuwigheidsgedachte Gods, zoo besloot spr. zijn refgraat, is ons leven rustig en sterk. Voorts werd door de Bondspresidente, enkele koren en de bondsvriendinnen, een declamatorium uitgevoerd dat tot titel droeg „De zin van ons leven in "t licht van Gods Woord". We hopen op een en ander morgen terug te komen. Prof. Dr J. Waterink In de Ommensche bosschen Strijd om het wisselschild De -„Nederlandsche Padvinders Vereeni- ging" heeft Zaterdag j.L in een kampement te Omcmien uit de verschillende districten haar kaderpatrouilles geconcentreerd voor de jaarlfijiksChe nationale wedstrijden. Door voorwedstrijden in deze districten waren de patrouilles aangewezen, welke in het mooie padvindersoord op het prachtige landgoed „Het Laar"' hadden te kampen om 't wisselschild. Het waren dus allen getrain de verkenners, die tegen elkaar uitkwamen, de besten uit de besten, die dongen naar het bezit voor een jaar van het fraaie (pad- vinders-eeresdhild. Het is gemaakt naar een ontwerp van hoofdkwartierscomnrssaris, architect A. H. Leeuwen, en biedt plaats aan een tien tal ronde zilveren plaatjes. Telkenjare wordt het sóhild gekampt. De winnende pa trouille ziet haar naam in zoo'n plaatje ge grift en mag het schild een jaar bewaren. ze wedstrijden dateeren uit 1924 en vor men een hoogtepunt in het N.P.V.-bestaan. Voor een patrouille is Ihet een groote eer om te worden aangewezen om in het Om mensche Pinksterkamp mee te doen aan 't tournooi om het schild. Men begrijpt dus, dat de aangewezen patrouilles aan haar training alle zorg besteden. Ter toetsing van d>e verkennersvaardig- hedeii w$s ditmaal een alleraardigst spel bedacht van een piloot, die bij vergissing „bommen op Ommen" wierp, een noodlan ding moet makien, vlucht, maar opgespoord en aan de autoriteiten overgeleverd wordt. Een bedriegelijk nagemaakt vliegtuig, het weggeslingerde dashbord, de echte bloed sporen moesten er toe medewerken om de jongens het spel te laten beleven. De Padvindersboerderij We zijn in de gelegenheid gesteld om de wording van het kamp, waaraan 23 patrouil les van zes man deelnamen, gade te slaan. Een er van was een Ghristelijke padvin dersorganisatie uit Vlissingen. Een groot aantal andere Qhr. padvinders was op Woest- duin bijeen onder leiding van Ds Kalkman. Het N.P.V.-bestuur voerde ons al6 jonge welpen naar het hart van het Buitencen trum, een oude boerderij, die geheel voor de beweging is ingericht en waar staf, jury en belangstellenden waren geherbergd. Door in den hoogen kap een plafond te leggen, is het mogelijk geworden boven aantal kleine logeervertrekken met derne accomodatie te maken. De deel, die dienst deed als eetzaal, ie ook geschikt allerlei padvindersarbèid.Voorts is er op de plaats van de oude kaasmakerij nog een ruime, geziellige zitkamer. De vroegere var kensstal is thans een ruime serre met ter ras. De eetkamer herinnert nog aan de vroegere koestal. Voor de welpen is een apart huis inge richt, eenvoudig, maar doelmatig en hygië nisch. Het kampeeren blijft voor hen tot later bewaard. Als ze verkenner zijn Hopman J. F. Schaap, die reeds 29 jaar de padvindorsuniform draagt en een volle dige opleiding in Engeland heeft genoten, zwaait hier den scepter. Hij is ook de leider van het kamp, dat ruim 1 km van de boer derij gelegen is, bij Ada's hoeve, eveneens bezit der N.P.V. sinds 1935 Met hoofdcommissaris Dr A. O o s t e r 1 e e, directeur van de kweekschool „De Klokken berg", zijn mede-lid van het Dagel. Bestuur, architect v. Leeuwen, hopman Schaap en nog enkele „officials", hebben we natuur lijk Ada's hoeve geïnspecteerd en de kamp opening bijgewoond. De kampopening ging met een korte, eenvoudige plechtigheid gepaard onder leiding van hoofdcommissa ris Oosterlee. De aanwezige verkenners vormden een carré. De nationale driekleur werd gc- heschen, waarna de heer Oosterlee als wet van het kamp de Padvindprswet afkondigde. Deze eerecode werd daarna door een der padvinders gereciteerd. Na een kort, bemoedigend en opwekkend woord van den Hoofdcommissaris kon met de inrichting van het kamp worden be gonnen. Vindingrijkheid en vaardigheid gaan hand hand, om te zorgen, dat het kamp vol doet aan de hooge eischen, welke op het gebied van hygiène en ordelijkheid worden gesteld. De patrouilles zijn hierop ingesteld en het is een lust te zien, hoe onder de lei ding van den patrouilleleider, den zelfge kozen leider van ongeveer gelijken leeftijd als de andere patrouille-genooten, het kamp asl uit den grond verrijst! Werkverdeeling orders snel uitvoeren zijn het geheim voor succes! Het leiderskamp Een heel aparte hoek van het terrein Is bestemd voorde training van de leiders,die, groepen vereenigd, er in worden samen gebracht om een cursus te volgen. Zoo'n cursus duurt veertien dagen. Wie er voor het kamp gaat, komt er al dien tijd niet uit en heeft zich geheel te geven aan de twintig vakken, die in 65 lesuren beoefend worden. Deze kampschoolcursusöen bestaan sedert 1923 en omvatten e«en theoretisch en een practisch gedeelte. Bij het practisohe deel worden de toekomstige leiders inge deeld in patrouilles van zeven en doen dan de spelen net als de jongens. Zoo wordt dc kameraadschap ontwikkeld. Het kampvuur 's Avonds zou er kampvuur zijn. Ter eere van de gasten werd het echter met een uur vervroegd. We kregen, daar 't nog erg licht was, niet den vollen indruk van de eenigszins romantische bekoring, welke voor de jongelui in donkeren avond daarvan kan uitgaan. Bij den brandenden houtstapel zorgde iedere troep voor een recreatienummer. Ter afwisseling werd er danig gezongen. Een „zangwedstrijd" tus- sdhen vier groepen om beurten twee regels van telkens een ander lied bracht er de stemming pas recht in. Wat werd het veelzeggend-stil toen, na gemeenschappelijken zang van het Wilhol- Dr Oosterlee een kort avondgebed uit sprak, waarin hij allen bracht onder den indruk van Gods majesteit in de natuur en padvinders en hun familie opdroeg in Gods heilige en veilige hoede. Het was e>en plechtig moment Neem méér zon! Ook 's zómers straalt de zon maar zelden intens genoeg. Neem dus Sanostol, het natuurlijke levertraan- product, rijk aan vitaminen A, D, B en C. Bovendien smakelijk gemaakt met het vitamine C-houdende sap van door de zon gerijpte sinaasap pelen! Speciaal ten voordeele van hetgeheele gezin is er nu de Sanostol „familieverpakking" t. 2.75, inhou dende 2'/, x zooveel als de vanouds bekende flacon f. 1.40. SANOSTOL „Hel lékkere levertraan-product!" BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA Ieder ging daarna zijns weegs. Zondagmorgen zijn dc kerkgangers ter kerk getogen; voor de anderen was er een gemeenschappelijke „aandacht" met oen heer Oosterlee als spreker. Maandagmiddag is het kamp weer opge broken en hebben de jongelui afscheid ge nomen van hun „dierbaar plekje grond", waar ze enkele dagen onder stralenden war men zonneschijn, maar met een ietwat frisch windje hebben mogen vertoeven. Onzen dank aan onzen charmanten men tor, baron Krayenhoff, en aan al onze vriendelijke gastheeren, die ons een fijnen, interessanten rustdag bezorgden in dit be koorlijk landelijk oord. En als we ten slotte Mevr. Spijkerman noemen willen wc in baar allen eeren die op dezen journalistie- ken verkenningsdag zorgden voor de voor treffelijke koffietafel en den welverzorgdon avondmaaltijd, welker kwaliteiten boven allen lof verheven zijn. Tot een volgend maal! „Wij zijn bereid". Onder tafel werd een hartelijk telegram gezonden aan Prins Bernhard, den Konin klijken Commissaris, wien andere bezig heden verhinderden mcc aanwezig te zijn en die later op den dag den gezonden groet vriendelijk reciproceerde. De Fokker D 23 voor het eerst de lucht in AMSTERDAM, 31 Mei. Gisteravond te ze ven uur is op Schiphol voor de eerste maal het nieuwste product der Fokker-fabrieken, het tweemotorige éénpersoons jachtvliegtuig D 23, dat op de Parijsche luchtvaartsalon in October jl. zoo groot opzien baarde, de lucht ingegaan. Het was voor de Nederlandsche vliegtuig industrie een merkwaardig moment, aange zien dit tevens de eerste maal was, dat een Nederlandsch vliegtuig met neuswielonder- stel den luchtdoop onderging. Deze eerste vlucht werd gemaakt door den jongsten in- vlieger der Fokker-fabrieken, den heer G. Sonderman, die eerst 6edert eenige maanden in dienst der N.V. Nederlandsche Vliegtui gen fabriek is. In eerste instantie heeft het toestel zijn luchtwaardigheid bewezen. Natuurlijk deze eerste vlucht slechts het begin van groote serie proefvluchten, waarbij het vlieg tuig zal toonen over welke capaciteiten het beschikt en waartusschen door nog telkens kleine technische verbeteringen zullen wor den aangebracht. Bij den Fokker-hangar hadden directie, invlieger en constructeurs tal van gelukwen- schen in ontvangst te nemen. De bezichtiging van Schiphol Onjuiste geruchten AMSTERDAM, 30 Mei. Naar de dienst der Gemeente Handelsinrichtingen te Amster dam heeft vernomen, is men op verschillen de plaatsen in ons land van meening, dat de luchthaven Schiphol voor het gewone be zoek ui verband met militaire maatregelen voorloopig niet toegankelijk is. Deze geruch ten hebben reeds verschillende groepen van menschen, die het plan hadden Schiphol te bezoeken, er van weerhouden aan hun plan gevolg te geven. Dat er geen sprake is van sluiting van Schiphol voor het publiek, moge blijken uit het feit, dat het vliegveld gedurende de Pinksterdagen door duizenden personen be zocht is. Straffen tegen Belgische visschers Drie Belgische visschers hebben op 20 April van dit jaar op minder dan drie mijl van de Nederlandsche kust af hun netten uitge worpen, hetgeen bij de wet van 15 Juni 18S3 verboden is. De vaartuigen werden aangehouden en naar Soheveningen opgebracht. Na 6torting van een waarborgsom van f 360 ieder, zijn ze weer vrijgelaten. De visschers moesten zich gister voor dit feit voor den Haagschen kantonrechter ver antwoorden, doch waren niet verschenen. Bij verstek veroordeelde de kantonrechter ieder tot een geldboete van f 15 subs. 5 dagen hechtenis, met inbeslagneming van het tuig, waarmede de overtreding is begaan. De uitlevering van dit tuig werd bevolen en de waarde daarvan, bij in gebreke blij ven, bepaald op f 60. AAN DE GEVOLGEN VAN AANRIJDING OVERLEDEN PURMEREND, 31 Mei. In ae Nekkei- Btraat is vlak bij zijn huis die 70-jarige S., door nog onbekende oorzaik door een luxe auto aangereden. Het slachtoffer is in den loop van den n&óht overleden. De vliegers Heymans en Rous op Schiphol teruggekeerd Interessante, zeer voorspoedige tocht AMSTERDAM, 31 Mei. Gisteravond om half negen zijn de beide Nederlandsche sportvliegers J. Heymans en W. D. R o u s op Schiphol teruggekeerd, na een voorspoedige vlucht van Batavia naar Nederland met het 6portvliegtuig PK WDR, waarmede zij precies een week ge leden Dinsdag 23 Mei uit Batavia zijn gestart Wanneer men nagaat, dat de machtige Douglasmachines der K.L.M. dezen afstand afleggen in 5y* dag, terwijl de beide sport vliegers den tocht maakten met een licht vliegtuig zonder radio en bijzondere naviga tiemiddelen, dikwijls kampend met slecht weer en daarbij zonder er naar te streven een recordprestatie te verrichten, dan kan men slechts groote waardeering gevoelen voor de kranige verrichting der beide snorts lieden, die zonder ophef, maar met goede voorbereiding regelmatig eiken dag den voorgenomen afstand hebben afgelegd. Er waren dan ook in het gebouw van de Amsterdamsche Aero Club vele vrienden, familieleden en belangstellenden aanwezig om hen te verwelkomen en geluk te wen- schen. Onder gejuich landde het lichte De Ha- villand-toestel, dat uitgerust is met een 130 pk Gipsy Major motor, op Schiphol voor het gebouwtje der Amsterdamsche Aero Club. Na het douane-onderzoek heette de heer Cu y pers de beide vliegers welkom, hen gelukwenschend met deze prestatie vlucht, die een bewijs was niet alleen van vliegbc- kwaamheid. maar vooral van doorzettings vermogen. De heeren Heymans en Rous vonden nog De beide sportvliegers Rous (mid' den) en Hegmans. kort even tijd om de aanwezige persverte genwoordigers iets te vertellen over hun vlucht, die 16 Februari aanving, toen zij van Schiphol naar Batavia vertrokken en, 11a aanvankelijk met slecht weer te kampen te hebben gehad, verder vlot verliep, zoodat zij op 1 Maart te bestemder plaatse aankwa men. De terugreis was zeer afwisselend. Soms overnachtte men in comfortabele ho tels, terwijl men den volgenden nacht op primitieve wijze in tenten moest slapen. Te Jhansi, in Britsch-Indië, was de hitte zoo groot, dat men de bedden buiten liet zetten. Boven de Apenijnen hadden zij vrijwel geen zicht meer en slechts de zwavellucht, die zij bespeurden, bewees hen, dat zij in de omgeving van de Vesuvius waren. Vlak voor een gevaarlijke onweersbui konden zij op het vliegveld Montc Corvino, 50 km ten zuiden van Napels, landen, waar ook vier verkeers vliegtuigen van verschillende lijnen voor het noodweer kwamen schuilen. Gistermorgen hadden zij een vlotte reis tot Lyon, ook daarna hadden zij gunstig weer, doch met een vrij stevigen tegenwind te kampen. Bo ven Gratay (het dorpje in midden-Frankrijk, waar zij op de heenreis een noodlanding had den moeten maken), cirkelden zij eenmaal laag en werden herkend door den postmees ter en zijn vrouw, die hun toen zoo goed ge holpen hadden. Met nauwelijks vijf liter benzine over kwamen zij boven Schiphol, hoog vlie gend, om in geval de benzine te vroeg op zou zijn, planeerend te kunnen lan den. Gelukkig was dit niet noodig en de beide sportvliegers kwamen vlot op den grond, enthousiast over de vele en uit- eenloopende ervaringen, welke zij op hun mooien tocht hebben opgedaan. TAVERNE PALACE PLACE ROGIER 1 Noord-station) BRUSSEL HET MOOISTE ETABLISSEMENT Fransche Keuken Gerenomm. Wijnen Specialiteit in Gebakjes en IJs. MATIGE PRIJZEN Groot Orkest vanaf 16 u. tot middernacht HOTEL ROYALBRSéïILCS (Noord-station) ingang v. h. hotel: 1 rne des Croisades. 150 Kamers. Modern com fort 38 tot 90 frs.; met privat badkamer 50 tot 125 frs. Telegr.-adr.: Royalotcl. In Brussel Wissel Uw Geld bij JOS. DE DECKKER 55 Boulevard Adolphe Max 55 centrum. VOORDEELIGSTE KOERSEN Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rue Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm water. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RESTAURANT Hollanders gedurende Uwe vacantia te BRUSSEL, maakt van de gelegenheid gebruik door Uw inkoopen te doen bij: „ELLEN SPORT", Bd. Anspach 18 Specialiteit in: MANTELS, JAPONNEN, PULL-OVERS, HOEDEN, ENZ. Koopt om GOED gekleed te zijn, in het sedert 100 jaar bekende Magazijn! Burgerlijke en Militaire Kleermakers OM GERIEFELIJK TE REIZEN per luxe-antocar, zoowel in Binnenland als naar Buitenland, wendt U tot: S. A. Beige de Voyages et de Transports 144, Bd Em. Jacqmain BRUSSEL Tel. 17.72.70 RESTAURANT DES DEUX CLEFS PORTE DE NAMUR - BRUSSEL RESTAURANT a LA CAETE KOUD BUFFET *2 MATIGE PRIJZEN E. FREMY ZOON Bonlevard Maurice Lemonnier 187 Brussel Gereedschap en Electriciteit voor Auto's De beste ONDERDEELEN voor AUTO's tegen voordeeligste prijzen. HOLLANDERS LOGEERT bii den Wielrijder PIET VAN KEMPEN J BRUSSEL bii Gare du Nord. I I Hotel-Café Avenne de Bonlevard 16 Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 uitgelezen Menu en la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, HoUandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCII direct uit de Vischmijn v. Oostende. Attentie-adres: RUE NEUVE 22 HAUTE COUTURE EERSTE RANGS MODEHUIS ROBES MANTELS - BONT C. SCHEPERS 20 Rue Vinave d'Ue 20 Chaussée de LUIK Charleroi Telefoon 12259 BRUSSEL Tel. 37.75.78 „SUISSE NORD" Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerde keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 - BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) HOLLANDERS rende Uw verbluf te I enheld waar om Owe Uwe Hoeden. Overhemden en Kleeding bij LEWIS 10 line de l'Ecuyer 10 (Plat* de la Monnnle) Bronael Men spreekt Nederlandsch. COMPAGNIE ANGLAISE ROSKAM ET ROLLIN GROOT KLEEDERMAKERSHUIS Kleeding naar Maat en gemaakt Mooiste keuze Engelsche stoffen Hoek van de Rues de la Cathédrale et de la Régcnce LUIK Specialist in Gelakte KEUKEN-MEUBELEN TOONZALEN: 61 rne d'Ansieterre, BRUSSEL-MIDI

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3