De Ned. Christel. Voetbalbond tien jaar De Turndagen van het Ned. Christelijk Gymnastiekverbond DINSDAG 30 MEI 1939 V DERDE BEAD PAG o Geslaagde jubileum-viering in de heoldsfad Receptie, feestavond en bondsdag met ruim duizend deelnemers ,DESTO" en „UNICUM" winnen de hoofdprijzen (Van onzen specialen verslaggever) AMSTERDAM, Tweede Pinksterdag De Christelijke N ederlandsche Voetbalbond, die zijn tienjarig bestaan deze Pinksteren herdacht, heeft hier een paar mooie dagen gehad. De af deeling Amsterdam had een feest, en wedstrijdpro gramma in elkaar gezet, dat in alle opzichten lof verdiende. Zaterdagmiddag is allereerst een druk bezochte receptie gehouden, daarna volgde een diner en 's avonds is nog een prachtige feestavond gehouden. Dat was al een goede inzet. Doch 's Maandags kwamen meer dan 1000 C.N.VJ3.-ers naar Slo- terdijk, om daar op een groot complex sportterreinen den jubileum- bondsdag te houden en dat was natuurlijk hèt feest. Daar kon ieder immers bij zijn! 't Is dan ook een zeer geslaagd voetbal-festijn ge worden, niet in het minst door de prachtige iveersomstandigheden. Het jubileum is alzoo op waardige wijze gevierd! Het begin van de feestviering vond plaats in „Krasnapolsky', waar het Bondsbestuur ontvangen werd door het bestuur van de afdeeling Amsterdam. De voorzitter van die afdeeling, de heer L. W. van St. Maartensd ij k, heeft daar bij woorden van welkom gesproken en den wensch geuit, dat het Bondsbestuur nog vele Jaren met 6ucces moge arbeiden aan Vooruitgang van don C.N.V.B. Tijdens de receptie, die daarop gevolgd is, hebben velen het Bondsbestuur gecompli menteerd en tal van goede wenschen werden in verschillende toespraken geuit. Van hen, die het woord gevoerd hebben, noemen wij de heeren D. v. d. Linde, na mens de afd. Zuid-Gelderland, Zei lstra, namens de afd. Friesland, B. Broekman, namens den Chr. Korfbalbond, H. in 't Veld namens „Patrimonium", Fenno- k e s namens de afd. Zwolle, Schip pers namens de Vereeniging van Amster- damsche Chr. Scheidsrechters, De Putter namens den R. K. Voetbalbond, A. Tee uw redacteur van de C.N.V.B.-er en verder ver tegenwoordigers van verschillende vereenl- gingen, aangesloten bij den CNV.B. Ver scheidene bloemstukken zijn tijdens deze toespraken ook aangeboden. Aan het eind van de receptie heeft de voorzitter van den C.N.V.B., de heer H. Teeuw, de verschillende sprekers bedankt. Speciaal richtte spx\ zich tot het bestuur van de afd. Amsterdam, dat voor de organisatie van dezen jubileum Iwandsclag zulk uitne mend werk verricht heeft Naar aanleiding van de gelukwenschen van Patrimonium wees de heer Teeuw voorts op de sociale be- teekenis van do Chr. Sportbeweging, die ook op dit terrein inderdaad belangrijk werk verricht, met name wat betreft de Zondagsrust Wij hopen te mogen rekenen óp den moreeion steun van een groote orga nisatie als Patrimonium, zoo zeide spr. Wij hopen, zoo besloot hij, dat. iedere handdruk hier het bewijs moge zijn geweest, dat allen zich geheel willen scharen onder onzen Bond en willen meewerken aan den uitbouw daarvan. Ondanks de moeilijkheden, die er nu nog zijn, zullen wij dan over tien jaar veel en veel grooter kunnen zijn. Vervolgens hebben Bondsbestuur, afdee- lingsbestuur en commissie-leden aangezeten aan een diner. De feestavond 'a Avonds is, wederom in „Krasnapolsky", een uitnemend geslaagde feestavond gehou den. De heer L. W. van St. Maartens- d ij k beeft deze samenkomst geopend en er daarbij op gewezen, dat men in de eerste plaats wilde herdenken, hoe de Heere den Bond in de voorbijgegane tien jaren heeft geholpen. Spr. memoreerde den groei en constateerde, dat men zelfs nu in onze kringen vaak nog tegen sportbeoefening is. Waar het mechanische en veelal zittende werk tegenwoordig ontspanning dringend noodzakelijk maakt, laakte spr. deze opvat ting, zeggende dat sport een goed ding is en dat Christel ij ke sport niet in strijd- is met de beginselen. Tijdens dezen feestavond heeft de Bonds voorzitter, de heer H. Teeu w, een rede ge houden, waarin hij constateerde, dat buiten de eigen begrenzing een toenemende waar deering van het werk der confessioneele or ganisaties te bespeuren is, alsmede een toe nadering, die soms weldadig aandoet. Juist daarom is 't zoo jammer, dat er in eigen kring vaak nog zoo weinig waardeering en belangstelling is. Niemand die prijs stelt op het behoud der Christelijke grondslagen De receptie in Krasnapolsky ter ge legenheid van het 10-jarig bestaan van den C.N.V.B. De voorzitter de heer H. Teeuw sreekt een opwekkend woord onzer maatschappij kan toch het sportvraag- stuk negeeren. Immers een dergelijke manier van handelen sticht zoo ont zettend veel kwaad. Daardoor zijn velen overgelaten aan hun eigen inzicht, zij ko men terecht in de moderne sportbeweging en zijn voor de Christelijke organisatie ver loren. En vaak niet alleen voor de Christelij ke organisatie, maar ook voor de Christe lijke gemeenschap. Daarom richtte spreker een dringende vermaning tot de aanwezige ouders niet te doen alsof er geen sportvraagstuk bestaat. Wij zitten er middenin en het raakt ons Christelijk leven en onszelf aan alle kanten. In dit verband dankte spr. allen die met Gods hulp het gewaagd hebben weerstand te bieden aan de zuigkracht van de moderne Feest kan het zijn, omdat te midden van de branding van het moderne sportleven de C.N.V.B. zijn plaats heeft verkregen en zijn bestaansrecht bewezen heeft. Het gaat niet om futiliteiten of onnoozele dingen wan neer wij de sportbeweging in eigen banen willen leiden Het gaat om hooge en dure goederen, om het behoud van onze christe lijke gemeenschap en daarom willen wij er kend woTden. Spr. zette daarna uiteen de beteekenis van de bondsvlag en wees met nadruk op de C. die daarin gevoerd wordt. Niet in het getal ligt de waarde van de or ganisatie, maar in haar doelstelling. Tien ja- ren lang zijn we in de verdediging geweest; welnu, trekken wij vanaf dit oogenblik ten aanval, in het vaste geloof, dat in trouw aan ons beginsel alleen de zege te behalen is en in de wetenschap, dat alleen zij over- innen, die gelooven dat zij kunnen verwinnen, zoo besloot spr. Het verdere programma van dezen- feest avond bestond uit muziek door de orkest vereniging „Animate", onder leiding van Kees Keyzer en een deiclamatorium „Het Gulden Doel", dat schitterend uitge voerd werd door het mannenkoor „Adama -ran Sclieltema" en andere medewerkenden. Dit deelamatorium, speciaal voor het C.N.V. .-Jubileum, samengesteld, oogstte ver diend zeer grooten bijval. Het geheel was samengesteld door den heer A. G. v. d. Poel. Na de pauze is opgevoerd het blijspel in drie bedrijven „De nieuwe Typiste". DE BONDSDAG 't Was Tweeden Pinksterdag in de morgen uren even hoog-conjunctuur op lijn 18, het trammetje naar Sloterdijk. Bij drommen kwamen de CJf.V.B.-ers uit alle oorden van het land en als haringen in een ton ge propt legden ze het laatste deel van hun reis per tram af. Doch ze vonden dat heel niet erg, want het verdere van den dag hadden ze voldoende ruimte op de twintig voethal- velden aan den Velserweg, waar de centrale bondsdag gehouden werd. 't Was een feeste lijk gezicht, zoovele menschen het ruime complex te zien binnenkomen en nog fees telijker was hel. toen wat later alom de clubvlaggen aan de masten geheschen wa ren en vroolijk klapperden in den wind Dat reeds voor den aanvanc, een goede stemming heerschte, kwam zeker niet laatste plaats door de aanwezigheid van een zeer belangrijke medewerkster: de zon. die in volle glorie in een mooie zomerlucht te schitteren stond. Zoo kwam er fleur op de velden, en kleur op de gezichten van hen, die kwamen voetballen of kijken. Even voor half tien heeft de heer L. W. van St. Maartensdijk de aanwezigen verwelkomd. Het verheugde spr. dat zoovele elftallen het waren er 94 hadden inge schreven voor dezen centralen bondsdag. Na in het kort de moeilijkheden om de terrei nen te verkrijgen, gememoreerd te hebben, erklaarde hij den jubileum-bondsdag geopend. Na 't doen zingen van ,JEen vaste burcht is onze God" en gebed, heeft de bondsvoorzit ter, de heer H. Teeuw er zijn verheuging over uitgesproken, dat alle omstandigheden om dezen dag te doen slagen in zoo ruime mate aanwezig waren. Qp een centralen bondsdag, zooals deze, vervolgde spr. alle stralen van het bondswerk als in een brandpunt samen. Nu ontstaat in een brand punt altijd warmte en ik hoop, dat zulks hier ook het geval is, dat de gloed van het Pinkstervuur in onze harten zal zijn. Dan zal onze Bondsdag een goede zijn. Veel 6uc- en prettige wedstrijden! Langs en binnen de lijnen Toen nam het voetbalfee6t een aanvang. Precies op tijd klonk de bei voor de eerste ronde en al spoedig verkondigde luid ge juich, dat het eerste doelpunt gescoord was. Er zijn er nog heel wat gevolgd- Er werd ;eld in groepen van zes vereenigingen, die elk een halve competitie speelden en dan volgde over 't algemeen een halve compe titie tusschen de winnaars van drie groepen om de prijzen. Zoo ging het in de eerste en tweede klasse en ook in de speciale beker klassen. De wedstrijden duurden twee maal twintig minuten, zonder rust, zoodat er bij elkaar heel wat partijtjes gevoetbald zijn. Overal werd met veel animo gespeeld, soms ook met eenige felheid een beker ls "legcerenswaard bezit doch de stem ming was opperbest Gezien het feit, dat men één bondsdag hield in plaats van twee, zooals andere ja ren, had men de inschrijvingen moeten be perken tot eerste en tweede klasse en enkele ereenigingen uil de derde kasse. De junio ren o.a, speelden ditmaal ook niet, doch kwamen aan het lijntje kijken naar de groo te broers. Dat kan ook wiel eens nuttig zijn! Zij waren overigens niet de eenige toe schouwers op de velden. Er waren vele vrienden, vrouwen en verloofden, ook va ders en moeders meegekomen om de spelers aan te vuren. Luide klonken dan ook voort durend aanmoedigingen langs de lijnen, vaak in een dialect, dat den Groninger of den man uit Overijssel duidelijk verried. Want uit alle oorden dies lands waren ze meegekomen, de voetballers en hun aan- Gezellig en gemoedelijk was het alles al door. Reeds in de vroegte liep de man-met- nieuwe-haring luide z'n waar aan te prijzen en op verschillende punten verrezen koek- Een van de spelmomenten en-zoopies voor de hongerigen en dorstigen. Die waren niét voor iedereen noodig overi gens. Twee moeders, samen zeker honderd Jaar tellend, torsten in een schoenendoos lunch cn diner voor zichzelf en haar zonen. En zoo varen er meer aardige tooneeltjes te zien oor wie hier eens rondkeek. In de middaguren concentreerde de belang stelling zich op de finales, die in de verschil lende klassen gespeeld werden. Door het ge- le systeem, waren er geen „groote" fina les zooals andere jaren, zoodat we moeten volstaan met de prijswinnaars tp vermelden. Het slot Het slot van den dag ondervond eenige vertraging, doordat reeds in de morgenuren een achterstand was ontstaan. Het reeds der genoemde trammetje, lijn 18, was daar van de oorzaak: verschillende spelers moes ten wachten en kwamen daardoor te laat. Ongeveer vijf uur kon de heer Van St. Maartensdijk den schitterend geslaagden bondsdag dankbaar gestemd sluiten. De bondsvoorzitter heeft daarop met eenige wel gekozen woorden de prijzen uitgereikt Van zelfsprekend onder uitbundige vreugde van de prijswinnaars. De prijswinnaars 1. Desto, 2. Excelsior- isHe Ini 1. T.O.G.. 2. 3. Achilles, liane Ib: 1. Pro Patria, 2. D.T.S., 3. Deto. nnac lei 1. Or. Blauw, 2. Or. Nassau, unite lln1. Sparta, 2. Grc«n Wit 3. Deeto. nn*e Ilbi 1. Or. Nassau II-Sneek. 2. Vlos- en. 3. Olympia-Ha&selt an»e IIci 1. T.O.G„ 2. S.O.S., 3. B.C.J.C. nunc lid: 1. Jodan Boys, 2. Doto-Pernls, 3 nsse liet 1. Zwaluwen 2. 2. Condors, 3. n.tse IIIi 1. Condors n, 2. E.C.J.C. H VIERDE DAGBLAD DE ROTTERDAMMER- MARSCH ZATERDAG 24 JUNI TE DELFT De eerste inschrijvingen zijn binnen. Wanneer komt de Uwe Maakt het ons ge makkelijk, en wacht niet tot het laatste moment Wedstrijden en demonstraties te Delft Assen en Nijverdal Sportieve strijd en nuttige propaganda Marschwedstrijden trokken zeer de aandacht De Gewestelijke Turndagen, die hit N. ^.G.V. ieder jaar met Pinkste ren pleegt te houden, zijn ook dit jaar weer uitnemend geslaagd. Zoo wel te Delft als te Assen en Nijver dal zijn vele turnsters en turners op bezoek geweest en in alle drie de plaatsen hebben zij een mooien dag gehad. Zij hebben op sportieve wijze de krachten gemeten en voorts door een marschwedstrijd en door demon straties in de open lucht de aancïacht van het publiek op het Chr. Gym nastiek Verbond gevestigd, aldus een nuttige en mooie propaganda ma kend. Aan het groote succes overal hebben zeker ook de ideale weers omstandigheden meegewerkt. Het zijn goede dagen geweest voor het N.C.G.V.! Het Gewest Holland in Delft Te Delft werd gisteren de Turndag gehouden van het Gewest-Holland ge organiseerd door de DeJftsohc Chr. Gymnastiekvereeniging „Excelsior". Al le factoren om de veiwnchling van een volledig succes te rechtvaardigen, waren aanwezig. Een mooi terrein, een frissche mnd; een helder blauwe lucht; een tintelend zonnetje, '.t werkte als om strijd hiertoe mede. „Excelsior" had de zaak tot in de puntjes verzorgd. Keurig netjes lag daar het grastapijt van het D.H.C sportterrein aan de Laan van Vollering. Het rood-wit-blauw en oranje wapperde aan allen kant en leverde met de opgestelde vaandels en banieren een vroolijken aanblik. De voorzitter van het Gewest, de heer A. F. den Boe ft, uit Rotterdam, heeft een kort openingswoord gesproken. Spr. zei het op prijs te stellen, dat zoo velen gekomen waren om voor de lichamelijke oefening te domonstreeren. Met den wensch, dat men en aangenamen dag mocht hebben en deze dag een propaganda mocht zijn voor het Gewest verklaarde spr. den Turndag ge opend. I-Iierna is op vier velden door de ruim 20 deelnemende vereenigingen op vreedzame, doch daarom niet minder ernstige wijze ge kampt Er werd gewerkt aan brug, rek, rin- gen en paard, terwijl mede vrije oefeningen op 't programma stonden. Deze wedstrijden begonnen te 9 uur en duurden tot ongeveer half één. De rust werd door de turners gebruikt om krachten te verzamelen voor den marscn- redstrijd. Dc Marschwedstrijd De-ze ving aan te 2 uur. Op hun wandeling die ruim één uur duurde, zijn dc gymnasten de binnenstad doorgetrokken. Een aantal van circa 1200 dames en heeren nceft hierbij van hun marsahvaardigheid blijk gegeven. Het was een fleurige stoet, waaraan behal ve de band van „Excelsior", die aan den kop ging, nog wel 10 k 12 andere bands mee- verkten. Het ging dan ook gesmeerd. Alleen ontstonden hier en daar hiaten in den langen stoet, waarschijnlijk tengevolge verkeersmoeilijkheden Hierdoor kwam ook wat later dan bedoeld was op het D.H.C-terrein terug voor de middagdemon stratie welker programma een 12-tal punten vermeldde. Begonnen werd met een vaandelgroet. Hierna ging de heer den Boe ft voor in gebed. In een kort woord legde de spreker verband tusschen het feest van Pinksteren en het werk In het Verbond. Met eon wel kom tot allen, in 't bijzonder tot de auto riteiten werd geëindigd. Hierna volgden twee algemeene vrije oefe ningen door dames, later gevolgd door hee ren. De eersten bleken daarbij het best. De gewestelijke propagandist, de heer A. de Vries, heeft vervolgfns in een opwek kend woord aangetoond, hoe in dezen fel bewogen tijd het N.C.G.V. mee kan werken, om onze volkskracht te verstevigen en hoe dit weerstand kan bieden aan alle krachten die ons volk ondermijnen. Handbalwedstrijd Bijzondere vermelding verdient nog de Handbalwedstrijd Fraternitas Utrecht-Oran je Nassau Den Haag. Bij dezen wedstrijd, die met 50 door Utrecht gewonnen werd, ont brak het niet aan spanning. Een keurig nummer was de demonstratie van „Excelsior" (heeren en jongens). Zij oogstten een welverdiend applaus, dat mede voor den leider, den heer Van Heusden, was bestemd. Iets aparts vormde de demonstratie Me- dan-bal (dames „Die Haghe"). Evenzoo het vendpl-zwaaien (heeren „Frafernitas", Utrecht). Hiermede was het einde van dezen mooien dag daar. De voorzitter heeft een kort slot woord gesproken en daama met dankgebed geëindigd. Voor de deelnemers kwam nu het meest belangrijke: de prijsuitreiking. Hierbij is menig hoeraatje opgegaan. De prijswinnaars In den marschwedstrijd werd lete „Frater- nitas", Utrecht: 176y2 punt; tweede „Die Haghe", Den Haag: 16414 punt; derde „Ex celsior". Delft: 163% punt. JY-aternitas" kwam hierdoor in het bezit van een wisselbeker, voordien reeds twee maal gewonnen door „Die Haghe". Laatstgenoemde vereeniging heeft echter op haar beurt beslag gelegd op de zilveren brug (evenzeer een wisselprijs) als hoogst ge-klassificeerde vereeniging met 866 punten. Het Noordergewest De traditioneele Pinkster-demonstraties en -wedstrijden van het Noorder Gewest zijn ditmaal te Assen gehouden. De Vereeni ging U.D.I. was gastvrouwe en het moet ge zegd dat zij voor een uitnemende regeling zorg droeg, terwijl de Assenaren zich ook niet onbetuigd lieten. Bij den marschwedstrijd, die tegen den middag cioor de straten van het Drentschc Haagje trok, waren schier alle Assenaren van de partij, en ook op het sportterrein, waar dc demonstratie gehouden werd, was veel publiek. Velen uit Groningen waren ook naar Assen gekomen om dit sportevene ment mee te maken- Voor de wedstrijden en demonstraties bestond bij de vereenigingen ook groote belangstelling. Groningen was zelfs met een extra trein gekomen en de propa ganda, in den afgeloopen winter gemaakt, ivas ookzaak, dat nu ook drie nieuwe ver eenigingen, uit Zuidlaren, De Krira en Emmen, dezen turndag meemaakten. De prachtig .geslaagde mareohweöstrijd, die een kleurigen fleurigen indruk maakte dank zij ook het prachtige turnweer bracht duizenden op de been, en velen gin gen daama naar het achter het onvolprezen Asser-bosch gelegen sportterrein om de demonstraties mee te maken. Een ander systeem De \>pmarsch en 't défilé geschiedden na anders dan voorgaande jaren. Na het be treden van het terrein werden de verschil lende groepen afzonderlijk ingedeeld. In groepen, dus als heeren-, dames-, jon gens -en meisje6-groep werd opgemarcheerd, waarna de vaandelgroet en de offirieelc opening voigden. Daarna werd teruggemai- cheerd naar de achterzijde van het veld, waar allen opgesteld moesten blijven. Beur telings hadden nu de verschillende groepen gelegenheid om hun oefening te domon streeren en tot skjf marcheerden allen weer op om de vrije oefening, die door allen te gelijk werd uitgevoerd, te demonstreeren. Een en ander vergde veel van de gvm- nasten. Ze zouden twee en een half "uur achtereen op dezelfde plaats op het veld moeten blijven en dit bleek teveel van hen gevergd. De algemeene leider, de heer T. Groenman te Groningen, had voortdu rend moeite om de gymnasten op het de- monstra tievedl te houden. Toch schijnt ons de genomen maatregel zeer nuttig. De lei ders hebben anders veel te veel moeite om hun menschen bijeen te houden. Er zal nog De turndag Wat de turndag zelf betreft, deze werd ge* opend door den voorzitter van het Gewest, den heer E. J. v. d. Laan te Groningen, die na het défilé en den vaandelgroet een kort oj-eningswoord sprak, waarbij hij gelegen heid vond de beide wethouders van Assen, de heeren Kalman en Buning te verwel komen, evenals de drie vereenigingen, die tot het Gewest toetraden, en voorts wees op het doel van deze demonstraties. Daarna werd staande het door de muziek gespeelde Wilhelmus aangehoord, waarna de demon straties aanvingen. Er bestond groote belangstelling voor deze demonstraties. En er zal ongetwijfeld een goede werking van uitgaan op de honderden jonge menschen. Want het belang van goedgeleide alzijdige systematische lichaams oefeningen is voor de ontwikkeling van volkskracht en weerbaarheid van uitnemen de beteekenis. Nijverdal ontvangt het G. O. G. N ij v e r d a 1 was ditmaal gastvrouwe, van 't Geldersch-Overijsselsch Gewest. Be trekkelijk vroeg in den morgen was het reeds een gezellige drukte toen de diverse deelnemende vereenigingen per trein of per autobus arriveerden en onder vroolijken zang naar het D.E.S.-terrein marcheerden waar de wedstrijden en demonstraties wer den gehouden. Een klein deel der wedstrijden moest worden gehouden in het R.-R. Ver een igingsgehouw, dat voor dit doel welwil lend was afgestaan. Te ongeveer half negen werd de dag ge opend door den voorzitter van het G.O.G., den heer L J. Zandvliet, van Deventer, die er op wees, dat Nijverdal nu voor de tweede keer is aangewezen om het moc'fl werk van het N.C.G.V. te propageeren en te demonstreeren. Nadat Spr. herinnerde aan de in 1940 ta Arnhem te houden Bondswedstrijden, waai* voor thans reeds de voorbereidende maat regelen worden getroffen, wekte hij pp oen, naar het woord van den Bondsvoorzitter, den heer Adriaanse, dezen dag niet „demon- teerend", doch „demonst re erend" mede ta werken tot bereiking van het doel, dat het Verbond zich voor oogen stelt. De wedstrijden Nadat de voorzitter van de Regeling*» commissie, de heer J. A. Broekhuis, en kele aanwijzingen had gegeven, werd on middellijk met do wedstrijden aangevangen op het met groote accuratesse ingedeelde „werkterrein". De wedstrijden, waaraan door c.a. 1200 le den van de 29 deelnemende vereenigingen werd medegewerkt hadden een vlot ver loop en gaven op onbetwistbare wijze den velen aanwezigen te zien. dat „oefening de spieren staalt"., cn „vaardig en sterk" maakt. Dr. wedstrijden werden ongeveer half één beëindigd en tot half twee werd ge pauzeerd waarna de vereenigingen, nu met c.a. 1600 leden aanwezig zich oDstelden voor den te houden marschwedstrijd. Fleurig en keurig werd, volgens een goed gekozen route, gemarcheerd, waarbij bleek, dat zoowel de ouderen als de jongeren 't be wijs leverden, alles te doen om ook in dezen wedstrijd een prijs te behalen. Het spreekt wel van zelf, Jat deze marsch bijzonder groote belangstelling trok bij de inwoners en zeer vele anderen, die dezen dag te Nijver dal doorbrachten. De mooie stoet werd op het D E.S.-terreln ontbonden, waar. onder het speler, van het Wilhelmus, door een drietal muziekkorpsen, de vaandelgroet werd gebracht Hierna werd een toespraak gehouden door don heer Ed C Wltschey. burgemees ter van Hellendoom. die zijn groote syrn- NCGVU'tSPrak V°°r hCt streven van 'het De middagdemon «tra ties waren te onge veer half zes geëind.gd en daarna werd het TUrnfeest door dm heer Zandvliet met dankzegging gesloten. KT.7ons'otte mogen wij nog vermelden, dat Nijverdal heeft getoond, dat er zeer veel waardeering is voor het werk van 't N.C G V. Dit bleek ook. toen Zaterdag het Tuinfeest werd ingeluid met een uitvoering, waaraan door de Twentsohe vereenigingen werd deel genomen: aan den avond van den Tweeden Pinksterdag, toen de dag werd besloten met do opvoering van „Truusje Meijer" door de Reciteerclub „Unitae" te Nijverdal. De uitslag van den marsch wedstrijd was- 1 nnKS rIFnrhM,!; SW' EnvhM* D.O.K.. Öfi f Achilles, WIK. B K en V, Hengelo (O.); 6. Jahn, EnschedS,

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9