MDBS ONZE ACTIE VOOR HET HAND IN HAND-FONDS gemétrn er~fa}ee J DOUWE EGBERTS ZATERDAG 20 MEI 1939 DERDE BI7AD PAG. 9 begint eenige teekening te krijgen. De tweede verantwoording bracht ons in eens over de tweehonderd gulden, de derde verantwoording doet ons met één ruk de 400. flink passeercn. ZOO GAAT HET GOED Maar het is noodig! Elke post brengt nu nieuwe aanvragen om kranten en we verzenden ze nu reeds overal heen. Tal van dankbetuigingen komen in. Die zijn echter óók voor onze gevers (geefsters) bestemd. We geven den dank dus door: Hartelijk dank aan allen namens de soldaten Derde verantwoording: A. D. te N. 2.50; J. v. O. te U. 1.-; K. v. d. B. te U. 0.75; De W. te U. 1.-; v. d. V. te R. 1.—v. D. te N. 0.50; PI. te U. 0.50; N. N. te V. 1.—; L. v. d. L. te V. 0.25; J. F. S. te U. 0.25; G. A. C. te U. 0.25; J. v. d. L. te U. 0.25; J. R- te U. 0.25; J. N. v. d. E. te U. 0.50; G. J. F. te U. 0.25; J. v d. W. te D. 0.25; D. J. D. te U. 0.25: J. M. te U. 0.50; W. J. B. te U. 0.25: C. A. H. te U. 0.25; T. v. d. B. te U. 0.25; C. D. te U. 0.25: A. v. H. te 's-Gr. 2.—; C. H. J. te 's-Gr. 0.50; C. H. te D. 1.-; M. T. te S. 1.-: N. V. H. te B. 2.50; Ir A. C. P. te VI. 1.D. O. te D. 1.-; A.'K. te B. 2.50: Dr D. J. v. K. te V. 2.50; J. P. v. B. Den H. 2.50; D. J. S. te Z. 0.50; D. K. te Z. 1.—, F. H. J. te S. 1.—; W. B.-S. te K. 2.50; S. G. v. d. T. te W. 1.-; J. B. te V. 1S. C. v. H. te R. 1.-: W. de Z. te B. 1.—; G. te C. 2.50; Mej. M. de K. te 's-Gr. 0.50; H. J. v. V. te R. 2.50; Mevr. E. G. A. teS. 2.~;J. d. A. te R. 1.-; A. W. K. te H. 1.—; C. G. te H. 1.S. v. D.-M. te W. 1.-; J. H. te R. 1.-; K. V. te O.-B. 10.-: G. J. D. te S. 1.—; P. de Z. te N. 1.-; E. te M. 0.75; H. B, te 's-Gr. 1.—; A. D. L. te 's-Gr. 1.-; G. K. te VGr. 0.25; Mej. P. A. D. te 's-Gr. 1.— A. H. te 's-Gr. 1.A. G. B. W. te 's-Gr. 1.50; F. J. v. d. B. te 's-Gr. 2.50; B. v. H. te 's-Gr. 2.50; J. J. M. te D. 2.50; A. J. A. te L. I.-; G. A. E. te L. 1.-; H. P. v. A. te R. 3.—; Mej. P. T. te B. 1.-; W. S. te T. 1.- P. v. B. te IJ. 2.50; B. v. N. te D. 1.—; Ds G. D. te S. 1.W. B. te Z. B. 1.—; J. T. te R. 1.-; J. H. D. te R. 1.—; J. P. H. te R. I.-: J. H. te R. 1.-; Mr A. v. d. H. te R. 2.-; J. v. E. te R. 2.50; A. P. C. R. te R. 1.-; G. A. P. te R. 2.50; H. P. v. I. te A. 1.— N. N. te R. 1.50; v. E. v. d. G. 0.25; S. te R. 0.50; H. de G. te R. 1.—; J. G. te 's-Gr. 2.50; G. J. E. te M. 1.—; J. F. te 's-Gr. 2.50; C. H. te M. 1.-: W. P. v. Rh. te L. 2.50; Wed. H. B.-B. te .s-Gr. 0.50: F. te 's-Gr. 1.C. H. M. te 's-Gr. 1.H. V. te 's-Gr. 1.—; A. O. te 's-Gr. 1. H. C. P. te 's-Gr. 1.—; J. R. te S. 1.—; Mevr. Gr.-G. te 's-Gr. 5.P. v. D. te 's-Gr. 1.—; Mej. E. d. H. te 's-Gr. 2.50; E. J. W. te 's-Gr. 1.50; Dr v. M. te 's-Gr. I.—; Storting Directie Vijf Sa menwerkende Bladen 100. Totaal met de vorige verantwoor ding 451.30. Pe komende raadsverkiezingen De volmacht der militairen Alle kiesgerechtigde militairen !vari land en zeemacht, die zich buiten liun woon plaats in werkelijken dienst bevinden, kunnert voor de raadsverkiezingen feij yolmacht stemmen. Daartoe moeten zij uiterlijk tien 'd; Vóór den dag der .verkiezing bij den burge meester der gemeente, waarin zij op de kiezerslijst staan, een schriftelijk verzoek indienen. Dit verzoekschrift moet, in tegen woordigheid van een door of vanwege den minister van Defensie aan te wijzen offi cier, door den militair in tweevoud worden bnderteekend. Eén exemplaar wordt den militair uitgereikt; het andere door den officier bij aangeteekenden brief opgezon den aan den burgemeester der betrokken gemeente, die voor de .verdere afwikkeling zorg draagt. De militair-kiezer zal goed Öoeiï eerst iemand, b.v. één zijner huisgehooteri (mits kiezer!) te vragen of deze als gemachtigde Wil optreden. Want de militair moet naam. voornamen, datum van geboorte en woon plaats aan den burgemeester opgeven, die den gemachtigde dan minstens drie dagen Voor de stemming oproept, teneinde zich persoonlijk ter secretarie te Svervoegen om de volmacht aan te nemen. Niemand late zich door deze öogenschijn- lijk nog al omslachtige administratieve voorschriften afschrikken. Militairen ten, wat plichtsbetrachting is en dat beslissing van één, die op zijn post blijft, kan afhangen. Zij mogen dit ook bedenken nu het de stemming voor raadsleden geldt. Er zijn gemeenten waar het op één stem kan aankomen, welke partij een zetel toe gewezen krijgt en die eene zetel kan een meerderheid bevestigen of omwerpen. Doch al is zulks uitgesloten, wie kiezer is, ver- Vulle zijn plicht. Vooral nu de regeering de zaak zóó ernstig opnam, dat zij een aparte regeling maakte voor de militairen. Daarom; Geeft acht! Rechts richt u! De heer H. C. Oud, ambtenaar aart het Departement van Financiën, zoon van den burgemeester van Rotterdam, trad gisteren te H&ag irt het huwelijk met mej. H. De barbierswinkel Irt 'de openlucht bij de soldaten van de Nederlandsche grensbe waking. Het gaat er gemoedelijk toe. H. Cozijnsen Czn overleden Gisteren werd reeds gemeld, dat in het ziekenhuis Salem te E r m e 1 o is over leden de heer H. C o z ij n s e n, in den ouder dom van ruim 69 jaar. De heer Cozijnsen is onafgebroken 25 jaar lid van den Gemeen teraad van Harderwijk geweest. Hij as een prominente figuur in de Raadszaal. Tot 1931 afgevaar digd door de A.-R. Kiesvereen. „Ne derland en Oran- had hij de laatste S jaren zitting voor de vrije A.-R. Kies vereen. „Groen Prinsterer". Gedurende twee penioden, van 1923 tot 1927 en 1930 tot 1931, bekleed de heer Cozijnsen wethouder schap. De gezondheids toestand van den Keer Cozijnsen noopte hem om voor de volgerjde periode geen ean- didatuur voor den Raad meer te aanvaar den. Men hoopte echter, dat de heer Cozijn sen zijn vele functies echter zou blijven ver hullen. Dit heeft niet zoo mogen zijn. Veel arbeid werd door den thans overledene ver richt. Hij was voorzitter van de Geldersch- Overijselsohe Maatschappij van Landbouw, afd. Over-Veluwe; voorzitter van de Harder wijker Burgerwacht; penningmeester van het Chr. Lyceum; lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken „De Gelders'•he Vallei" te Amersfoort.; lid van den polder- raad Hulshorst; ambtenaar van den Burger lijken Stand; voorzitter-regent van het Bur gerweeshuis; voorzitter van de Woning- bouwvereen. Goed Wonen. De heer Cozijnsen is nu van zijn post af gelost en velen zullen met dankbaarheid ge denken wat door hem werd verricht. Zijn heengaan laat een ledige plaats achter, die Tftefrtattkkflijk te vervullen zal zijm WIST U: óat er iederen Zondag meer dan 2000 slecht- hoorenden en dooven in Nederland zijn, die zonder vermoeienis dank zij de moder ne Kerktelefoon-apparaten de Kerkdien sten weer volledig kunnen volgen? Zijn Uw slechthoorcnden daarbij? (Reel.) KERK EN ZENDING GERIEF. KERKEN Viertal: Te Hoek, W. H. J. de Boer, cand. en hulpprediker te Goes; R. Koolstra, idem te Utrecht; F. Pijlman Jr.. idem te Vlis- singen; en A. Verschoor, cand. te Vlaar- dingen. Beroepen: Te De Glind (bij Achter veld), cand. Dr. N. H. Ridderbos te Kampen. NED. HERV. KERK Beroepen: Te Goedereede, cand. P. v. d. Berg te Amersfoort. Aangenomen: Naar Weesp (viae. San ders), Chr. J. Gall te Spdjkenisse. Bedankt: Voor Hei- en Boeioap, J. de Lange te Wilsum (Ov.). Voor Eemnes- Binnen, I. Schipper te Kockengen. GEREF. GEM. Beroepen: Te Goes, J. Fraanije te Bar- neveld. Bedankt: Voor Waarde en Bruinisse, J. D. Barth te Dordrecht. JUBILEUM Ds. C. J. HOEKENDIJK Voor den grijzen Evangelist uit Bussum moet het wel een mooi oogenfoldk zijn ge weest, toen burgemeester Fernhout hem het ridderkruis van de Oranje -Nassau-orde op de bomt spelde temidden van een groote schare geestverwanten en vrienden, in aam wezigheid ook van zijn gade wier gezond heidstoestand reeds lange jaren te wenschen laat, maar d.ie dit gedenkuur toch mee kon imaiken. Concordia was te klein voor de zeer velen, die uit stad en land waren gekomen, om Ds. Hoekendijk van hun sympathie te doen blijken, nu hij de 40 jaren van zijn rijk gezegenden arbeid heeft voltooid. In deze samenkomst, geleid door den heer P. Dek ker als voorzitter van het feestcomité, heb ben tal van sprekers den jubilaris gehuldigd. Na burgemeester Ferinhout waren dat Ds. P. t Vliet van Amsterdam, afgevaardigde den Bond van Vrije Evang. Gemeenten in Nederland'; Ds. J. Verboom, van Fra- neker; Joh. de Heer, van Driebergen; zen deling Van de Weg, secretaris van den Bond voor Evangelisatie in Ned. Indië; de zendelingen Tiesen, Bliek, van Bent ien Putten. en afgevaardigden der Gemeenten te Amsterdam, Gouda. Hilver- Wat bovenaan zal komen „Een prachtwerk, dat bovenaan zal komen „te staan op de lijst van de z.g.n. kinder- bijbels." Dit zegt Ds C. W. Keur in de Schefueningsche Kerkbode over het nieuwe Groot Vertelboek voor de Bijbelsche Ge schiedenis van Anne de Vries, dat bij Kok in Kampen verschijnt. (ReelJ Voor de eerste maal hoopt men op 't eHland Tholen een ZendingSbijeenkornst te 'beleggen in de open lucht, 't Initiatief hiertoe ging uit van verschillende Ned. Herv. predikanten in den Ring Tholen. De Zendingsmiddag zal ge houden worden Dinsdag 30 Mei te Scher- penisse op een daartoe belangeloos be schikbaar gesteld terrein in het centrum van het dorp; bij ongunstig weer in de Ned. Herv. kerk aldaar. Als sprekers zullen optreden: Ds. K. J. van der Berg te Amersfoort; Ds. H. K r a a y te Boven-Hardinxveld; Ds. J. W. van der L i n- den te Kootwijk en Ds. J. C. Terlouw te Garderen. De zendingsmiddag zal geopend worden door 'Ds. J. Batelaan te Stavenisse, terwijl de plaatselijke predikant Ds. C. J. d e H het slotwoord hoopt te spreken. Een ev. batig saldo komt ten goede van den G.Z.B. Aan vang 2 uur (o.t.). Na een tijd van 16 jaren gaat Ds. G. Verrij Hardenberg verlaten. Naast zijn ambtelijk werk bewoog hij zich op velerlei terrein. Het Groene Kruis te Hardenberg had de liefde van zijn hart, jaren lang had Ds. Ver- rij zitting in het bestuur, eerst als lid. later als voorzitter. In de laatste bestuursvergadering memo reerde Ds. Bouman wat Ds. Verrij voor het Groene Kruis had gedaan en bood uit dank baarheid als aandenken een bureaustoel aan. Ds. Verrij dankte met hartelijke woorden voor dit cadeau: het werk der barmhartig heid had steeds sprekers volle sympathie. Ook de Jeugdcentrale met plm. 200 leden nam afscheid van haar herder en leeraar. In een buitengewone vergadering kwam ze samen onder leiding van den voorzitter, den heer P. K r e p el. Deze dankte Ds. Verrij voor zijn arbeid aan de jeugd besteed en bood een 3-tal cadeaux aan als een herinne ring, nl. een Bijbel met index, een tijdschrif ten bak en een schilderij. Ds. Verrij bedankte voor dit blijk van waardeering, hij moest erkennen, dat hij steeds met de jeugd had meegeleefd^ hoewel hem de tijd ontbrak alle aangesloten ver een igingen te bezoeken. Met een handdruk nam hij afscheid van alle leden. Cr zóó heerlijk van geur is de Echte Friesche Heeren-Baai, welke vanouds door Douwe Egberts te Joure (Friesland) gemaakt wordt Inderdaad: D. tabak geeft „volken van genot", FRIESCHE HEEREN BAAI en BAAI-TABAK KERK EN POLITIEK Naar de algemeene synode van de Ned. Herv. Kerk in Zuid-Afrika heeft besloten, verliest en geestelijke, die zich in de poli tiek begeeft, zijn positie niet, indien zijn po litiek gegrondvest is op Christelijke begin selen. Hiermede vervalt dus de regeling van 1930. waarbij het uitoefenen van een herderlijk ambt onvereenigbaar werd ge acht met politieke ambities. Thans zal de geestelijke rekening en verantwoording moe ten afleggen tegenover den Kerkeraad, aan wien hij de verzekering zal moeten geven, dat zijn politiek gegrondvest zal zijn op de Christelijke beginselen. Indien hij zich niet aan dezen stelregel houdt, zal hij óf zijn parlementszetel moe ten prijsgeven óf moeten afzien van zijn Zendingsarbeid. (Reel.) sum. Den Haag, Leeuwarden. Nijverdal en Noordwijk. Door het herderikingseomité werd den ju bilaris een envelop met inhoud aangeboden, aan te wenden naar eigen wensch, d e s langd en inidien toereikend v reis naar Ind'ië (de liefste wensch van Ds, Hoekendijk). Een zangkoor heeft een speciaal vervaar digd lied gezongen. En uit zijn van dank overvloeiend hart heeft de jubilaris allen dank gezegd voor zóóveel bewijzen liefde, waarin hij alleen de genade Gods wil GRAFSTEEN Ds. W. BIJLEVELD Op de algemeene begraafplaats te Haar lem heeft op Hemelvaartsdag onder groote belangstelling de overdracht aan de familie plaats gehad van den gedenksteen op het graf van Ds. W. Bij leveld ,in leven pre dikant bij de Chr. Geref. Kerk van Haarlem. Te drie uur kwam mevr. de weduwe Bij- leveld met kinderen en familieleden op de begraafplaats. Het woord werd gevoerd door Ds. L. Henstra van Haarlem-Noord. Deze zeide dat in het hart van de gemeente leefde de wensch om met een monument te eeren de nagedachtenis van haar leeraar. Vervolgens namen twee ouderlingen den zwarten doek van den gedenksteen weg. Op den etaanden wit marmeren steen is met vergulde letters gebeiteld „In memoriarr. Ds. W. Bdjleveld, in leven predikant der Chr. Geref. Gemeente Haarlem-C, van 30 Oct. 192-1 tot 18 November 1938. Geb. 4 Maart 1896 Overl. 18 Nov. 1938". Onder den staan- den steen is een steen van wit marmer, voorstellende een opengeslagen Bijbel met de woorden uit Psalm 69 vers 14: „Gij he- imel, zee en aard' vermeldt Gods lof". Ds. Henstra zich tot mevr. de wed. Bijle- veld richtende, zeide, dat de liggende steen geschenk is van vereenigingen, vooral de jeu-gdvereenigingen. Een bewijs hoe zeer de arbeid van den overledene tot de jongeren is Ingegaan. Na Ds. Bijleveld te hebben geteekend als den man die met blijdschap het woord der verzoening met Christus uitdroeg, eirdigde spr. met Gods bijstand aan de weduwe en de kinderen van den over:edene toe te bid- Nadat een broer van der. overledene na- ens de familie dank had betuigd voor de aanbieding van den gedenksteen, werd nog gezongen Psalm 89 vers 1. Pinkstermaandag 29 Mei is de „Toogdag" der Gereformeerden dn België. Belangstel lenden uit het Noorden zijn hartelijk wel kom; eveneens een muziekgezelschap of zangkoor. Aanvang 10.30. Bij gunstig weer de bosschen van Rijmenam (Zwart wa ter); bij ongunstig weer in de zaal Frascati, Begijnenstraat 19, Mechelen. Op aanvraag wordt het programma met adle inlichtingen toegezonden. Een ieder die komt en een programma wenscht vrage dit bij Ds. W. Fijn van Draat, Brussel- schesteenweg 286, telef. 12166, Mechelen, België. CHR. VERZORGING VAN ZENUWLIJDERS De algemeene vergadering van de Ver. tot Chr. verzorging van zenuwlijders zal Vrijdag 16 Juni as. in hotel Hermitage te Zeist wor den gehouden. Na afdoening van het agen dum zal als spreker optreden ds. G. W. C. Vti nd er ink, em. predikant te Zeist, met het onderwerp: „Zielelijden en het Evan gelie". EEN LUTHERUITGAVE De door Luther geschreven uitlegging van Paulus' Brief aan de Galaten is door W. de Zwart en Ds. I. Kievit opnieuw taald en wordt in afleveringen uitgegeven door J. P. v. d. Tol Jz. te Oud-Beijerland. Deze uitgave, in heldere letter op 4° formaat gedrukt, zal haar lezers wel vinden; de frissche, soms kernachtige zegswijze van den grooten Hervormer waarborgt een aangena me en leerzame lectuur en de inhoud dezen Brief van Paulus is voor onzen tijd nog l'anig niet verouderd. KERKORCELBOUWERS T E LE FOON-15767* UTRECHT (Reel.) ZENDINGS- EN EVANGELISATIEDAG Vanwege de classes Almelo en Deventer der Geref. Kerken zal Tweeden Pinksterdag op De Holterberg nabij Raa-lte een zendings- en evangel'isaliedag worden gehouden onder leiding van ds. D. Bremmer van Rijssen. Als sprekers zullen optreden de heeren ds. J. F. Colenbrander van Vriezenveen, C. Moens, hulpprediker bij de Geref. Kerk van Deven ter, Dr. J. Verhagen, zendingsarts, met verlof hier te lande, Ds. O. Bouwman van Nijverdal en Ds. H. Meulink van Enschedé. Elke spre ker zal niet langer dan 16 a 20 minuten het woord voeren. PINKSTERBOODSCHAP Vanwege het Veiband van Chr. Geref. Evangelisatie-commissies is bij Drukkerij Holland (Adr. B u ij s) te Alien aan den Rijn uitgegeven een Pinkster-tractaat, geschre ven door Ds. W. Kremer te Leeuwarden en getiteld „Een andere Geest". Het is heel populair gesteld en voor verspreiding in ge tallen laag geprijsd. In de week vóór Pink steren welkom materiaal voor Evangelisatie- commissies. ZENDINGSWEEKEND Van 1719 Juni wordt door de Provinciale Commissie Zuid-Holland van het Ned. Jongelings-Verbond een zendingsweekend georganiseerd in de Ned. Zendingsschool te OegstgeesL Het programma vermeldt als sprekers de zendelingen met verlof Alb. J. de Neef en M. J. Gouweloos, resp. met als onderwerp: „Hoe te vertellen op onze vereeniging over de Zending?" en „Het koppensnellen der To Laki". Verdci zullen er een tweelal films vertoond wor den, één o.a. over het werk onder de Melaat sen in Lao si Morao (Sumatra). De gemeen schappelijke kerkgang zal zijn naar de Pan- luskerk te Oegstgeest waar Dr. K. J. Brou- .v e r Pres. Dir. der Samenwerkende Zen- .iingpeorporaties, hoopt voor te gaan. Een boekentafel, zendingsteentoonstelling ?n nog enkele andere stands zullen dit week end voor eiken bezoeker tot een zeer goede gelegenheid maken om zijn Zendingskennis te vernieuwen. HULPPREDIKERS Cand. A. G. v. d. Stoel, die zijn benoe ming tot hulpprediker te Araeide heeft aangenomen, blijft een aantal Zondagen in de gelegenheid de kerken te dienen en kan beroep terstond in overweging nemen. Zijn adres is na 1 Juni Prinsengracht 77a. Aimeide, KERKORGEL Aan de firma Valokx en Van Kouteren en Co.. te Rotterdam werd de opdracht ver leend voor de overplaatsing van het orgel uit de Geref. Kerk te Oudé Bildtzrijl (Fr.) naar het Kerkgebouw der Oud Geref. Gem. te Scheveningen, na aan het orgel eenige herstellingen en uitbreiding te hebben aan gebracht. GIFTEN EN LEGATEN De Ver. tot verspreiding der Heilige Schrift, Keizersgracht 470 te Amsterdam, heeft per post ontvangen een pandbrief van f 1000. zonder vermelding van naam en adres. Het bi j'belkiosk-comité te Amsterdam (kiosk Westermarktheeft van de Koningin een belangrijke gift ontvangen. ONDERWIJS CONSERVATOR GRONINGSCHE UNIVERSITEIT Bij beschikking van den minis te-- van On derwijs is tijdelijk benoemd tot conservator bij de natuurkunde aan de Rijksuniversiteit te Groningen, dr. B. Kahn. te Cambridge. NEDERLANDSCHE HANDELS- HOOGESCHOOL Nieuwe hoogleeraren Benoemd zijn tot gewoon hoogleeraar in de economie mr. J. G. Koopmans te 's-Gr avenh age en tot gewoon hoogleeraar in de bedrijfsleer dr. J. F. ten Doesschate te Amsterdam, G. A. v. d. BERG In den ouderdom van ruim 90 jaar is te Voorthuizen plotseling overleden de heer G. A. v. d. B e r g, rustend hoofd van de Mr. Dr. Willem v. d. Berghschool aldaar. De overledene die zijn loopbaan als hóófd aanving te de Meern trad in Febr. 1888 op als hoofd van de te Voorthuizen geopende Mr. Dr. v. d. Berghschool, wat hij gebleven is totdat hij met pensioen ging in 1911. De overledene stond in zijn woonplaats in bree- den kring in hoog aanzien. Zijn stoffelijk overschot zal as. Maandag middag om half één in Voorthuizen worden teraardebesteld. H. HAANTJES t In den ouderdom van 58 jaar is te Val kenburg (Z.H.) overleden de heer H. Haantjes, hoofd van de Chr. school aldaar. De overledene trad in Valkenburg als hoofd op in 1926 toen de openbare school in Christelijke werd omgezet. Hij vervulde zijn woonplaats tal van functies en was i. president-kerkvoogd der Ned. Herv. Gem., lid van het kiescollege en kassier van de Boerenleenbank. Hedenmiddag om half drie is zijn stoffelijk overschot op de 'begraafplaats Rhijnhof ter ruste gelegd. ONDER WIJSBENOE1MINGEN Linschoten. School m. d. Bijbel. Tot onderwijzeres: Mej. W. Riemens te Ter- neuzen. n s t e r d a m. Aeneas Mackavschool. Zuid. Tot hoofd: de heer A. Verhoef f, hoofd school voor C.V.O. te Veleen-Noord. >nkerbroek. Chr. school. Tot kw. m. a.: Mej. C. M. J. van Dijk te Dokkum. Rij s oord. School m. d. Bijbel. Tot kw a.: Mej. J. v. d. Blom. id Chr school te Schiedam DE LAATSTE VRAAG Een kleine jongen lag op zijn sterf bed, en trachtte zijn vader tot bekeering té bewegen; maar, daar hij vreesde geen indruk gemaakt te hebben, zeide hij: „Vader, ik ga naar den hemel; welke reden moet ik aan den Heere Jezus opgeven, waarom gij Hem niet wilt liefhebbén?" De vader barstte in tranen uit, maar vóór hij kon antwoorden, was zijn dierbaar kind reeds in Jezus ontslapen. Examens Utrecht Bevorderd tot doctor In de Let teren en Wijsbegeerte, op proefschrift, getiteld: „Zur Syntax der Kasus und Tempora in den Traktaten des Hl. Cyprian", de heer P. A. H. J. Merkt. Lelden. Bevorderd tot doctor in de Rechts geleerdheid, op proefschrift, getiteld: „Staat en en wonende te Roosendaal. Groningen. Bevorderd tot doctor In da Letteren en Wijsbegeerte, op proefechrlft, ge titeld: „Johannes Stephanus Bernard, medici Amsterdam. VrU® Universiteit. Gesl.j Rechten: cand.ex., de heer J. D. A. Viskei, Am sterdam. Utrecht. Gesl.: KI ass. Lett.: doet. ex.. da heeren W. J. Verdeniua (met lof) en P. Stoffels Geneeskunde: seml-artsex., de heeren W, August In us. E. Hertberger, L. A_ Joosse. A. C. v. Leeuwen en A. de Minjer; artsex., de becrcn J. C. Kooyman en W. J. Roberts. Tandheelkunde: le ged. tbeor. ex., mej. W« We^sellnk, de heeren C. Kersbergen. L G. v. Ome en J. A. v. Ommeren; artsex., de heeren M. Klep en H. J. Lowey. Leiden. Gesl.: Geneeskunde: artsex. le ged., de heeren A. J. Zwartendijk, Boskoop: XL Brui ning. Oegstgeest; C. C. Peters, Den Haag: arts ex., mej. C. >L Anthonlsee, Santpoort: de herren J. G. Stolk o» J. E. Broers, Den Haag. Rechben: doet. ex., de heer D. v. Duyne. Scheveningen. Theologie: propaed. ex., de heer J. Verloop, Noordwijk. Wageningen. Gesl.: Kol. Landbouw: cand.ex., de heer J. D. Ferwerdu. Amsterdam. Gem. Universiteit. GesLl Rechten: doet. ex. de heer H. P. Gorter. Apothekersassistent. Amsterdam. Geëx. 4 cand.. allen afgewezen. Gesl. de dames K. C. Bekooy, Bergen (N.H.). W. Braspenning en J. A. v. Walsum, Rotterdani BINNENLAND Drie tandartsen«organisaties jubilee ren Een drie-daagsch congres in de hoofdstad Het is een merkwaardige jubileumviering die Donderdag, Vrijdag en heden te Am sterdam gehouden is.. Drie tandartsen- organisaties vierden tegelijkertijd haar ju bileum en deden dit gezamenlijk in een driedaagsche bijeenkomst, waar zoowel aan dacht werd bes'.eed aan de wetenschappelijke en sociale rijde der tandheelkunde als aan den feestelijken kant. De oudste van deze organisaties, het Ne- derlandsch Tandheelkundig Genootschap, viert zijn zestigjarig jubileum, de Vereeni- ging van Nederlandse he tandartsen haar 35- jarig jubileum en de Nederiandsche Maat schappij tot bevordering der tandheelkunde haar zilveren feest. De bijeenkomst, waarmee de driedaagsche herdenking werd ingewijd, stond onder lei ding van dr A. L. J. C. v. Hasselt, die van het heuglijke feit van het drievoudig jubileum gewaagde en de aanwezige tandartsen wel kom heette en in het bijzonder een woord van welkom richtte tot de gasten, o.a. dr C. van den Berg. directeur-generaal van de volksgezondheid, en ongeveer dertig vertegenwoordigers van buitenlandsche und artsenorganisaties, grootendeels uit België, doch ook uit Engeland, Zwitserland en andere landen. In het verder verloop van deze eerste samenkomst heeft de directeur-generaal van de volksgezondheid. Dr C. van den Berg, woorden van gelukwensch gesproken ter wijl de voorzitters der drie vereenigingen de jubilea memoreerden. Des avonds van den eersten dag werden voorts drie wetenschappelijke leringen gehouden. Den tweeden dag werden wederom wetenschappelijke lezingen gehouden, waar na de congressisten in den loop van den middag door het gemeentebestuur van Am sterdam ten stadhuize ontvangen werden. 's Avonds hebben de besturen der orga nisaties hun officieele gasten en een klein aantal genoodigden een banket aangeboden, waarbij o.a. aanzat de minister van Sociale Zaken, die woorden van gelukwensch sprak. Ook andere sprekers hebben hari'.üjke toe spraken gehouden. Op den laatsten dag werden in de oc8« tend uren de drie slotlezingen gehouden, A

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 9