BI Bond van Ned. Herv. J.V. op G.G. bijeen !T©iüD! Hotel DE LA ROSERAIE VRIJDAG 19 MEI 1939 VIERDE BEAD PAG. 29e Bondsdag in de Diergaarde te Rotterdam Referaten van Prof. Dr J. Severijn, Ds J. Ch. W. Kruishoop en Ds H. S. J. Kalf Dc 29ste Bondsdag van de Ned. Herv. Jongelings-Vereenigingen op Gereformeerden Grondslag, welke druk bezocht was, werd te Rot terdam in het Sociëteitsgebouw van de Rotterdamsche Diergaarde gehouden. Drie referaten werden in deze druk bezochte samenkomst beluisterd. Enkele andere sprekers spraken nog een opwekkend woord. Aan den vooravond van dezen Bondsdag werd in gebouw „De Een dracht" de huishoudelijke vergade ring gehouden. De huishoudelijke vergadering werd Woensdagavond door den Bondsvoorzitter Ds. R. Bar tl erna, van Zeist, geopend. Gezongen werd Psalm 19 5, gelezen Hand. 1 12 e.v., waarna in gebed werd .voorgegaan. Hierna riep Ds. Bartlema de aanwezigen een hartelijk welkom toe en sprak een openingswoord onder den titel „Adeldom Verplicht". Met de Bondsaangelegen- heden, zei Spr., zijn we eigenlijk het ge- heele jaar bezig. Soms baren ze zorg en een andere keer zijn ze oorzaak tol ver heuging. Dat wisselt, al naar dat er span ning en bewogendheid is. Aan spanning en de deining der bewogenheid is men de laatste jaren al eenigszins gewend geraakt. Dat behov't niet altijd uit het BondJeven zelf op te komen. Wat rondom in het leven golft en bruist, deint na in elke corpo ratie, die daarin haar taak en roeping heeft. Het zou geen goed teeken zijn, als dat ook niet in ons Bondsleven door werkte. Het zou een bewijs zijn, dat we aan den kant van het leven stonden en met den rug er naar toegekeerd. Dat zou niet goed zijn en er zou uit blijken dat de Bond zijn roeping niet verstond. Velen zijn in dezen tijd „uit het lood ge slagen" en los van hun ankers. Het is niet .vreemd, dat er stemmen op gaan, die vra gen of niet „de bakens verzet moeten worden". Gods Woord, ons richtsnoer, zei Spr., wijzigt zich echter niet en onze Geref. Belijdenis is, wat de waarheid der Schriften betreft, onveranderlijk. Bij alle moeite en strijd moeten de begin selen rein gehouden worden. Samen moeten we ons bezinnen, zei spr.. wat ons te doen staat naar eisch van Gods Waarheid en wanneer we voortwerken in de lijn der va deren, kampen we niet in het onzekere, want de strijd is Godes. Na het uitbrengen der .jaarverslagen werden als bestuursleden herkozen Ds. R. Bartlema, van Zeist en de heer J. H. van Erven te Utrecht. DE BONDSDAG Toen Ds Bartlema gistermorgen den Bondsdag opende was de zaal van het Sociëteitsgebouw geheel met Bondsvrienden en vriendinnen gevuld. Nadat gezongen was Psalm 68 9, ge lezen Matth. 28 18 e.v. en Luk. 24 50 e.v. en in gebed was voorgegaan, heette Ds. Bartlema de aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid den eere-voorzitter Ds. M. van Grieken en het eere-lid. Luit.-Gen. h. F. Duymaer van Twist Onder applaus werd besloten telegrammen le zenden aan H.M. de Koningin en het Prinselijk Paar, waarna twee coupletten yan het Wilhelmus werden gezongen. Schrift te houden. Er is slechts één Ver bond, zoo goed als er slechts één eemg God is, maar dit sluit de verschillende vormen van openbaring niet uit De eerste maal, dat in de Heilige Schrift het woord ver bond genoemd wordt is in Gen. 6 18, wan neer God het Verbond met Noach sluit. Dit verbond noemt men wel Natuurverbond, een naam, die geen aanbeveling verdient. De diepe grond van het Noachieti§ch Ver bond ligt in Gods voornemen omtrent den menscli, wat spr. nader aantoonde. Gods verbond met de menschheid stelt de grond wet der gehoorzaamheid aan Zijn ordinan tiën en de eisch die tot de menschheid uit gaat treft de persoonlijkheid. Komende tot het genadeverbond vroeg spreker of dit een ander Verbond is. God blijft met den mensch handelen krachtens Zijn Verbond. De aanleiding welke men vond om van algemeene genade te spreken, make men nimmer los van de verdienste Christus. De genade van Christus is de bron van alle leven, ook als wij vreemd zijn aan deze verborgenheid en het niet erstaan of ter harte nemen. Met een heen wijzing naar de ordeningen van hemel en aarde, legt God Zelf het verband tusschen \j/erbond en Kerk Prof. Dr. J. Severijn, van Utrecht, 'sprak hierna over „Verbond en Kerk'. De leer des Verbonds mag een Gereformeerd leerstuk bij uitnemendheid worden ge noemd. Verbond stelt een zeker verband een gebondenheid en vastigheid, 't Geldt hieJ geen menschelijke overeenkomst. Toch zou er geen menschelijk verbond of pact zijn, indien er geen Goddelijk Verbond ware. Want de eenige grond van vertrou wen en vastigheid, die er voor eenig aardsch verbond kan worden aangewezen, vindt zijn oorzaak in de door God gestelde zedelijqe orde. God heeft den mensch een lt\enswet gegeven, iq welker vervulling hij zijn levensbestemming kon verwezenlijken Die levensbetrekkingen zijn velerlei, waar op spr. nader inging. Gods wil dat Zijn ordeningen onderhouden worden en daar Hij zelf daar over waakt, hebben wij de vas tigheid ontdekt, waarop het woord Verbond ziet. De vastigheid van Gods Verbond is het goddelijk welbehagen om overeenkom stig Zijn voorgenomen Raad te handelen. In den meest algemeenen zin omvat het Verbond alle ordinantiën Gods, en de vas tigheid des Verbonds is het goddelijk wel behagen, waardoor God zich aan Zijn eigen Raad en voornemen aangaande Zijn schep sel gebonden heeft Men moet niet in het afgetrokkene over Öen Raad Gods of over het Verbond rede- neoren, op gevaar af allerlei verzinsels voort te brengen over dingen, d'e men niet weet. 't Is plicht zich aan de Heilige Tijdens de rede van den Bondsvoor- zifter Ds R. Bartlema. Aan de be stuurstafel ziet men o.m. Prof. Dr Severijn en Ds M. Grieken. het verbond der schepping en der genade. Door een betrekking des Verbonds, ver gadert God ook een breeden kring tot het kerkelijk leven, die, schoon niet allen de eeuwige zaligheid in Christus beërven, nochtans in de opvolging der geslachten de kerk maakt tot de bakermat van Zijn volk door de prediking van Zijn Woord, door onderwijs en opvoeding. Aan de heerschappij des Woords in de kerkelijke gemeenschap is dus alles gelegen en haar eerste taak is het Woord rein te bewaren door de prediking en de tucht. Tenslotte heeft Prof. Severijn nog gehan deld over den Kinderdoop en het H. Avond maal als persoonlijke instelling op Gods Verbond, een persoonlijke beantwoording van Gods beloften in positieven of negatie ven zin. Met een ernstige waarschujving om den tijd der genade niet te verachten besloot spr. zijn referaat (Applaus). De eere-voorzitter van den Bond. Ds. M. van Grieken, met applaus begroet, richtte hierna het woord tot de vergade ring. Hij uitte zijn goede wenschen voor den Bond en het Bondsleven. In ons goede Nederland, zoo zeide sp*\ voorts, schenkt God ons nog het voorrecht van vrije jeugdorganisaties. Wij kunnen uit onze jongeren de besten nog kiezen om ze te verzadigen met het goede en zoo een geslacht kweeken, dat naar den Heere vraagt. Spr. hoopte, dat de Bond daartoe ook zou mogen meewerken. Alles wat uit een kan slaan moet daartoe uitgebannen worden, opdat niet vernietigd worde, wal met veel moeite werd opgebouwd. Moge de Bond, zoo besloot spr., groeien en bloeien tot in lengte van dagen! (Applaus.) Na een kort dankwoord van den Voorzit ter werd de morgenvergadering gesloten met het eerste couplet van het Bondslied. DE MIDDAGSAMENKOMST In de middagsamenkomst sprak, na her opening allereerst het eere-lid van den bond, de heer L. F. Duymaer van Twist een kort woord van hartelijk mee leven. De geweldige omkeeren van dezen tijd grijpen diep in het jeugdleven in, want de jongelingschap wordt daarmee betrok ken in die verdediging van den staat. De algemeene dienstplicht voor ons volk is op komst. De Werkloosheid is een ware geesel geworden en de jeugd is hierbij eveneens sterk betrokken. Het schip dat de jeugd bevaart bevindt zich in den storm. Doch hoe gansch anders gedraagt zich het eene deel van de jeugd dan het andere deel. Wij maken geen reclame voor onze be weging, maar werken voort, opdat het mo gelijk zal zijn in Nederland een stil en ge rust leven te lijden. Het is een zegen, dat er jeugdbewegingen zijn. die op den bodem van de eeuwige be ginselen van Gods Woord staan, die leven uit het „Maranatha", de Heere komt. (Applaus.) De heer Mulder, uit Amersfoort, bracht dan de groeten over van den Bond van Ned. Herv. Mannenvereenigingen op G.G., met speciale opdracht om dit ook namens Prof. Visscher te doen. De heer Z. H. de Groot deed hetzelfde namens den Herv. Gcref. Knapenbond. Tevens sprak hij na mens de Federatie en den Meisjesbond. De Voorzitter merkte in zijn dank woord op, dat de mannenvereenigingen de herhalingsoefeningen en de knapenvereeni- gingen de vooroefeningen vertegenwoordi gen. Geestelijke ontspanning en vorming in vrijen tijd Ds. J. Ch. W. Kruishoop, van Ermelo (Gld.) sprak dan over „De geestelijke ont spanning en vorming der leden in hun vrijen tijd.' Hij ving aan met het „naarstiglijk komen tot de gemeente Gods" voorop te stellen als de meest noodzakelijke ontspanning en forming. Vervolgens noemde hij de lectuur, ten opzichte waarvan uiteraard verschil kan bestaan in voorkeur en keus. Inzon derheid komt hier het verschil tusschen de stad en het platteland op den voorgrond. In het algemeen zal de jonge stedeling van Christelijken huize meer lust naar boek en geschrift \ertoonen, terwijl de boerenjon gen na volbrachte dagtaak meer de gezel ligheid zal zoeken, waarbij ook het volgen van nuttige cursussen zich vanzelf voordoet. Bij beide categorieën echter is in den critieken tijd van het leven leiding noodig Wat de lectuur betreft, gaan velen op in boeken van slechte moraal. Spr. merkt in- Calvinistische Juristen bijeen De grondgedachte van de nat.-soc. rechtsleer Het van otids bekende wapentuig is met moderne kleuren beschilderd AMERSFOORT, 19 Mei. Woensdag kwam de Calvinistische Juristen Vereen, als ge woonlijk weder in het Berg-Hotel in jaar vergadering 'bijeen. Aanwezig waren 63 le- De voorzitter, Prof. Dr. A. A n e m a, open de de vergadering, ging voor in gebed en sprak daarna een openingswoord, waarin bij de aandacht vestigde op de grondgedachte van de nationaal-socialistische rechtsleer. De Calvinistische rechts op vatting, positief „evestigd op Gods openoaring in natuur en Heilige Schrift, is opgegroeid in de geschie denis in voortdurenden strijd met reohtsbe- schouwingen. die uit andere beginselen wa ren afgeleid. De Vindiciae Contra Tyrannos proclameert den strijd tegen Macchiavelli's staats- absolutisme Groen van Prinsterer en de zijnen bouw den aan de Calv. rechtsleer tegenover die der Framsche revolutie. Zoo staan wij in conflict met een rechtsopvatting, die minder door haar eigen immanente verdienste dan wel door haar feitelijke macht op veler geest beslag gaat leggen. VeLen toch keuren wel de excessen van het nationaal-socialisme af, maar raken bekoord door de geslotenheid eri de kracht van handelen der levenspractijk ervan. Toch is die stelselmatige geslotenheid niet meer dan schijn. Het geestelijke fundament dit gdbouiw is een treffende innerlijke tegenstrijdigheid. De bouwstoffen toch zijn ontleend aan twee verschillende geestesrich tingen, die meer handig dan homogeen zijn samengemetseld. De eerste is de Duitsche romantiek van het begin der vorige eeuw, een reactie cp het rationalisme en de Auf- klarumg der revolutiebeginselen. De tweede strooming was 't z.g. natuurwetenschappelijk denken, dat geleid heeft tot een materialis- tisch-evoloitiorustische geesteshouding. Uit dit mengelmoes van mystiek idealisme en plat- vloersoh realisme heeft Hitler intuïtief en Roosenberg wijsgecrig een soort geestelijk geheel gesmeed als basis voor de nationaal- socialistische beweging. Dit tweeslachtig karakter kreeg vat op zeer uiteenloopende naturen en voldeed aan uit- eenloopende wenschen. Op dien dubbelen grondslag is de rassen theorie opgebouwd en deze vormde de groote grondgedachte voor de rechtsleer van het na- tionaal-socialisme. Spreker geeft deze rassen theorie dan nader aan. De zin der geschiedenis is de overwinning van het hoogste ras. Dit is dan het Arische of Noordsche ras, dat bestemd is, de wereld te beheerschen en dus den voorrang moet hebben boven het zwakkere en slechtere ras. Het Duitsche volk is dan de vertegenwoordi ger bij uit nemendiheid ervan en zijn grootste tegenstelling is het Joodsche -as. dat, zelf geen volk, zich als een woekerplant aan het Arische ras heeft gehecht. Daardoor heeft dit Joodsche ras het Arische langen tijd onder mijnd door zijn theorieën van algemeen men schelijke gemeenschap, liberalisme, democra tie, marxisme, klassenstrijd en tenslotte bols jewisme. Het recht heeft volgens het natio- naal-socialisme zijn diepste wortel in het ras en zijn hoogste openbaring in de volksge meenschap. Elk volk heeft dus zijn eigen recht. Men verwerpt de idee van een rechts orde, boven alle volkeren staande. Daarom keert het N.-S. zich ook tegen het Romeinsche recht, dat dateert uit het late Romeinsche Rijk, dat door middel van de leer van den abstracten persoon en abstnacten staat voerde tot een liberale democratie; het recht zelf Dr C. Bouma (voorzitter, links) wenscht Prof. Dr J. Waterink tijdens de vergadering van het Geref. School verband geluk met zijn 25-jarig ambtsjubileum als predikant. werd een stelsel van abstracte normen en de staat werd los van het volk. waartegen men dan weer hulp zocht in het construeeren van persoonlijke vrijheidsrechten tegenover den staat. Recht is, zoo leert het nationaal-socia- lisme, wat het leven des volks bevordert en dient tot behoud van de soort. De Staat wordt alleen van uit de volksgedachte gewettigd; niet de staatswil, maar het volksbewustzijn is de bron van het recht. De wetgeving heeft alleen den inhoud van het volksoew ustzijn te formuleeren. De Leider belichaamt he' volksbewustzijn en kan zich dus nooit in te genspraak bevinden met dat volksbewustzijn. Elke staatshandeling is een diaad van den Leider en daarom steeds recht in deu waren Ook de moraal is in dat volksbewustzijn gegrond. Daarom is er geen onderscheid tus schen lecht en moraal, tusschen reoni en ge rechtigheid. Sedert 1933 is dit de eenige Duitsche rechtsleer, die verkondigd wordt als de op vatting, bestemd, om de twintigste eeuw te beheerschen. Door haar tweeslachtigen oorsprong is deze leer vol innerlijke tegenstrijdigheid. Al geeft men aan van ouds bekende uitdrukkingen een geheel nieuwe beteekenis, die innerlijke te genspraak kan men daarmede niet vermof- Aan de rassen-mythe, waaraan het volk gelooven moet, stelt men zelf niet den eisch van waarheid te zijn. Alle wetenschap maakt men dienstbaar aan practische staatsdoelein den. Voor critiek is men daardoor niet meer vatbaar geworden. Het eenige wat daartegen over te doen blijft, is het zich zelf scherp bewust worden van eigen beginselen en de toepassingen daarvan. Tegenover het „Wat de dictator beveelt heeft wettelijke kracht" stelt het calvinis tisch denken het „Wat God wil, zij wet". Daarmee bond he Calvinisme in de zestiende eeuw den strijd aan zoowel tegen vorstelijk absolutisme als tegen anarchie der ongebon den massa; in de negentiende eeuw tegen de leer der menschelijke en volkssouvereiniteit. Ook nu is er goede hoop op een gunstigen uitslag voor den kamp tegen deze nieuwe leer, die eigenlijk geen nieuws bevat, maar bet van ouds bekende wapentuig met mo derne kleuren heeft beschilderd. Het ge oefende oog herkent den ouden vijand achter het rookgordijn van mysticistische en natu ralistische strijdkreten. Het gemeenebest moet bewaard worden voor het "dwangbuis eener blijvende dictatuur. Hiermee wil spr. het onderwerp inleiden, dat op deze vergadering aan de orde komt: Maatschappij-organen met verordenende be voegdheid. Daarna werden de notulen der vorige ver gadering vastgesteld, alsmede de rekening over 1938/1939 en de begrooting voor 1939/40. In de vacature voor het bestuur van Mr. H. van Haeringen, die periodiek aftrad en statutair niet terstond herkiesbaar was, werd gekozen Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot te San werd. Daarna kwam ie behandeling het referaat van Mr. A. Hoekema over: „Maatschappij- organen me* verordenende bevoegdheid". Aan de discussie hierover namen deel de leden: Mr. P. G. K n i b b e. Mr. J. O r a n j e, Mr. H. van Haeringen. Prof. Mr. P. S. Gerbrandy, Prof. Mr. V. H. Rutgers, Mr. C. G. A. van Proosdij, Mr. K. Groen, J. Schouten en Mr. W. Rip, die allen uitvoerig door den referent werden be au'woord. De vergadering, die 11 uur begon, werd te 17 uur door den voorzitter na dankgebed ge- middels op, dat veel wat aangeprezen wordt als Christelijke lectuur nog niet te vertrouwen is. Menigmaal is wat ont spanning genoemd werd, zondig genieten geworden, waarbij het gedachtenleven be zoedeld werd en afgevoerd van den leven den God. De ledige uren staan nie't ter vrije beschikking. Onze uren zijn ons ge schonken tot verheerlijking van God, Die ze ons gaf. Onze vrije tijd valt daar niet buiten. „Alles doen ter eere Gods" moet vóór ons, in ons leven. Wij moeten weten met het boek alleen toch niet alleen te zijn. Bij liet lezen zij de vraag wat positief verrijkt Een op zichzelf onschuldig verhaal geeft nog geen levensdiepte. Het verslinden var» boeken overspant en maakt immuum voor den dienst des Woords. welke dan niet actueel en voldoende spannend geacht wordt. Spr. wil geen bepaalde lijn uitstip pelen, maar waarschuwt tegen vele uitleen- bibliotheken, die meer op zakelijken dan op ideëelen voet zijn geschoeid. Elke J.V. strove naar een eigen goede leesbibliotheek, met voorlichting van betrouwbare advi- De geestelijke vorming besprekend, zegt spr., dat die in het verlengde van de ont spanning ligt. Het gaat hierbij om de vor ming voor de komende taak en van de pe-soonlijkheid. Onderzoek van Gods Woord staat hierbij voorop. Kennis van de eeuwige beginselen is noodig voor de practijk van het leven. Men behoeft dan niet van alles te weten. Neem ter hand datgene waar uw belangstelling naar uitgaat en doe dit dan als een voorrecht, dat God u verleent. In vele jongemannen met een gewone schoolopleiding schuilen talenten. Deze moeten ontwikkeld worden. Ze kunnen later leiding geven. Laten zij dan him vrijen tijd kostelijk achten. Uit een kleine groep kunnen krachten opstaan voor het volksleven, waarbij de zelfontwikkeling, het wél besteden van den vrijen tijd, de onder gebed verworven gees telijke vorming, de voornaamste rol spelen, (applaus). De secretaris, Ds. H. A. de Geus, las enkele gelukwenschen van verschillende bevriende bonden, waaronder ook van den Ned. Bond van J.V. op G.G. en den Chr. Geref. Bond van J.V. op G.G. Opwekkende rede van Ds H. S. J. Kalf Ds. H. S. J. Kal f. van Renswoude, hield daarna een opwekkende (slot)-rede, onder den titel „Ach, mijn heer, hoe zullen wij' Spr. ving aan met er op te wijzen hoe men door eenling te blijven en zich te houden buiten alle gemeenschap de kans loopt een zonderling te worden. Toch wordt de ware gemeenschap pas gevonden als men één is in het geestelijk leven, één in geloof. Daartoe moet de J.V. dienstbaar willen zijn aan den wil God§. Over allen die lauw of onverschillig zijn, rijst de bedo van den man Gods: Heere, open toch hun oogen. dat zij zien, als zij, evenals de knecht van Elisa in Dothan, vragen: „Ach mijn heer. hoe zullen wij doen?" Dc kerk, dc jeugd, de wereld is in nood en de geprik keldheid wordt èl grooter. Noodig is gezicht te ontvangen op de bescherming Gods, dio er is rondom hen, die Hem vreezen. Het aantal vijanden is ontmoedigend: bitter cynisme, met schampere woorden voor alle idealen; relativisme, bang voor polemiek en dat 't sterke wapen van 't Schriftbewijs dreigt te ontnemen; het liever naar dezen tijd wijzen dan naar de eeuwigheid. Ook de „geestelijke dampkring" werkt verlammend Belangrijker nog dan verecnigingen op G.G. was een cultuur on G.G., een eigen levensstijl en levenssfeer. Juist de sensatie, de verleiding werkt den afval in de hand. Den gevaarlijksten vijand noemt Spr. het eigen zondige hart. Maar met Gods Woord staan we sterk. God geve ons geopende oogen daarvoor, dat de verhoogde Christus van den hemel uit Zijn zaak regeert. Dan mag Gods Kerk juichen: vrees niet, want die bij ons zijn. zijn meer dan die bij hen zijn. Spr. eindigde zijn geestdriftig betoog met de woorden van het tweede vers van het Bondslied. (Applaus). Hierna werd nog het woord gevoerd door zendeling II. C. Hcusden. Hij maakte een vergelijking met de duisternis in het Toradjaland en het licht van Gods Woord waarbij wij hier mogen leven en dat onze Christelijke opvoeding beheerscht en hij wekte op om uit dankbaarheid en gehoor zaamheid aan den Koning der Kerk do Zending te steunen met gebed en offers. HOTEL EXCELSIOR LA PANNE 40 KAMERS, str. w. en k. water. Lift. VERZORGDE KEUKEN STAVELOT 0- d- Ardennes) nabij het station Stavelot. Schitterend gelegen, modern ingericht, alle comfort. Uitstekende keuken. Garage 5 Auto's. Pension vanaf frs. 45. In Brussel Wissel Uw Geld hij JOS. DE DECKKER 55 Boulevard Adolphe Max 55 centrum. VOORDEELIGSTE KOERSEN Hollanders gedurende Uwe vacantie te BRUSSEL, maakt van de gelegenheid gebruik door Uw inkoopen te doen bij: „ELLEN SPORT", Bd. Anspach 18 Specialiteit in: MANTELS, JAPONNEN, PULL-OVERS, HOEDEN, ENZ. TROIS-PONTS Schitterend gelegen in de Belg. Ardennen Hotel Sonveau Prima keuken. W. en K. str. water. Modern comfort. Badkamer. Garage. Holl. bediening. Pens.pr. 3540 frs. per dag „SUISSE NORD" Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerde keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 - BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) Bij Uw bezoek aan Luiksche Tentoonstel ling vergete men niet de prachtige omstreken van TROIS-PONTS te bezoeken. HOTEL MARLY volledig pension vanaf frs. 35.—. Stroomend water - prima keuk. - garage N OVA DA 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 fl., uitgelezen Menu en la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, Hollandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCH direct uit de Vischmijn v. Oostende Attentie-adres: RUE NEUVE 22 11 Specialist in Gelakte KEUKEN-MEUBELEN TOONZALEN: 1 L 61 rue d'Anffleterre, BRUSSEL-MIDI KONINKLIJK BEZOEK TE BRUSSEL In verband met het Koninklijk bezoek van Hare Majesteit Koningin Wilhelmina. te Brussel, op 23 en 24 Mei aanstaande, brengen wij ter kennis van belangheb benden, die plaatsen wenschen te reser veeren, in verschillende gebouwen waar de stoet langs komt, deze te bekomen zijn tot 23 Mei aanstaande: 40, BOULEVARD EMILE JACQMAIN, 40 (Bij Place de Brouckère) BRUSSEL Telefoon 17.25.47. COMPAGNIE ANGLAISE ROSKAM ET ROLLIN GROOT KLEEDERMAKERSHUIS Kleeding naar Maat en gemaakt Mooiste keuze Engelsche stoffen Hoek van de Rues de la Cathédrale et de la Régence LUIK

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 12