BOL 520000 van de Vereenv. Nation. Veiligheid N OVA DA DONDERDAG n MEI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 VOOR ONZE JONGENS OP DE EENZAME POSTEN HET „HAND IN HAND-FONDS" IS ER De giften beginnen reeds te vloeien, spontaan na onzen oproep. Hieronder publiceereri we de eerste verantwoording en het resultaat stemt tot volkomen tevredenheid. Het begin is goed en dat is het halve werk. Onze jongens wachten eiken dag op hun krant en wij zenden ze hen graag toe. als het tenminste mogelijk blijkt de groote kosten gezamenlijk te dekken. Ons „Hand in Hand-fonds" zal erin gaan, daaraan twijfelen we geen oogenblik. We hebben met onze soldaten meegeleefd, toen ze op den Dinsdag na Paschen zoo plotseling uit hun gezinnen werden wegge roepen. We hebben hen gevolgd in hun stellingen, toen onze redactie hen daar bezocht en de suggestieve beschrijving daarvan hebben we verslonden. Het is goed dat onze grenzen bewaakt worden nu de internationale spanningen blijven aanhouden. De daad van onze jongens is, dat ze voor ons aan de grenzen waken, dag en nacht. WAT DOEN WIJ NU VOOR HEN. Laat uw daad spreken in het ..Hand in Hand-fonds" van de Samenwerkende Christelijke Dagbladen. De gironummers zijn: ..De Rotterdammer"No. 39639. Rotterdam; Nieuwe Haagsche Courant", No. 82585, Den Haag: „Nieuwe Leidsche Courant". No. 58936 Leiden; Nieuwe Utrechtsche Courant", No. 31251. Utrecht; Dordtsch Dagblad", No. 194262. Dordrecht. Op het girostrookje vermelden: „Hand-in-Hand-fonds". Men kan giften ook afdragen aan onze bureaux of per postwissel, des noods het bedrag in postzegels, het geld zenden. Tot op heden werd reeds ontvangen: G. E. te R. 1.—E. v. R. te A 1.—H. de R. te R 1.—M. v. E. te R. 1.—B. B. te H. 1,v. d. M. te R. 1.-: J. S. te R. 1.N. V. te V 1.Y. G. K. te H. 1,-; D. S. te R. 0,50; J. C. Br te M. 1,-; N. N. 10.- J. A. K. te R. 0,50 In totaal 21.—. CENTRAAL VLUCHTELINGEN KAMP TE WESTERB0RK Hoe de inrichting zal zyn rAparte gemeenschappen voor zekere groepen Aan de memorie van antwoord op het .Voorloop ig Verslag der Tweede Kamer inzake het Centrale Vluchtelingenkamp .wordt o.m. ontleend: Toen de regeering de overtuiging kreeg, dat het verblijf van de vluchtelingen hier te lande van langoren auur zal zijn, heeft zij gemeend, den bestaanden onbevredigen- den toestand niet te mogen continuceren en de oplossing te möeteii zoeken In den bou^V van een kamp, waarbij in den opzet met de teigenaardige eisoben, welke het vluohtelin- gencomplex in zijn verschillende schakee ringen stelt, ten volle kan worden rekening gehouden. Selectie is noodig De minister erkent dat selectie noodig is. De Roomsch-Katholieke en Protestantsche vluchtelingen zullen in een afzonderlijk ge legen gedeelte worden ondergebracht. Voor de kinderen, voor zoover zij niet in gezins verband zullen kunnen leven, wordt een, .van de andere onderdeden volkomen af te sdhëiden, gedeelte gereserveerd. De jeugdige vrouwen en de jeugdige mannen krijgen af zonderlijke verblijfplaatsen. De gezinnen krijgen een eigen woning. Zooals uit het vorenstaande blijkt, denkt de minister zich het kamp als een klein dorp, waarin de verschillende categorieën van bewoners zooveel mogelijk aan elkaar dienstbaar ge maakt zullen worden. De plaats voor het centrale kamp gedacht, ligt in de naaste nabijheid van de bebouw de kommen Westerbork, Elp en Hooghalen, en ligt op slechts 11 kilo meter van de Drentsche hoofdstad. In het kamp zullen werkplaatsen komen, waarin "de jongens onder deskundige leiding ver- sohillende ambachten zullen kunnen leeren. Intusschen ontveinst de minister zich niet, dat het kamp geen speciaal-opleidingen, waarbij ingewikkelde machinerieën en la boratoria te pas komen, zal kunnen bieden. Daarom heeft hij reeds de wenschelijkiheid overwogen, voor dit soort opleiding een apart tehuis in stand te houden of in te riohten. Landbouwscholing In het centrale kamp zal overigens voor landbouwscholing onder deskundige leiding ruimschoots gelegenheid bestaan. Op kor ten afstand van het kamp ligt een boerderij met 30 a 40 hectare reeds goeddeels ontgon nen grond, eigendom van Staatsboschbe- heer, waarover de beschikking zal kunnen worden verkregen. Hier kan dus reeds aanstonds met de landbouwscholing worden begonnen. Ver der ligt het in de bedoeling, alle daarvoor geschikte arbeidskrachten het omliggend terrein te doen ontginnen. Verwacht mag worden, dat geleidelijk uit eigen land-, tuinbouw- en veeteeltvoortbrengselen in een goed deel van de behoeften van het kamp kan worden voorzien. Voor gezinnen zullen aparte gezins barakken worden gebouwd, waarbij re kening zal worden gehouden met kleine en groote gezinnen, die elk hun apar- tement met eigen ingang krijgen. In het kamp zal ook een contingent jonge kinderen worden opgenomen. Voor dezen zullen scholen worden ingericht. Onder de in kampen (tehuizen) onderge brachte vluchtelingen bevinden zich in totaal 129 protestanten en 25S r.k., waarvan 8 protestanten en 28 r.k in het kamp voor illegalen zullen worden ondergebracht Voor de protestanten en r.k. wordt geen apart kamp ingericht. Wel worden de wo ei in gruimten op een afzonderlijk ge&eelte van het terrein geplaatst en wordt voor deze groep van de kampbewoners een eigen cen trum geschapen. De exploitatie-kosten De jaarlijksche exploitatie-kosten worden door den minister voor een kampbevolking van 2500 personen, geschat op ongeveer 1* millioen. Uiteraard is dit bedrag slechts een ruwe schatting. De minister Heeft goede gronden voor de verwachting, dat de Jood- sche gemeenschap, gesteund door de parti culiere liefdadigheid in breeder kring dit bedrag althans gedurende een groot aantal jaren jal kunnen opbrengen. Zoolang mo gelijk zal de eigen gemeenschap de kosten voor haar ras- en geloofsgenooten moeten dragen. Alle kosten, door het departement van Binnenlandsche Zaken voor de vluch telingen gemaakt, zijn tot nog toe gefinan cierd uit bankgaranties, door de verschil lende comité's aan de regeering verstrekt. Van een terugbetaling van reeds gemaakte kosten is derhalve geen sprake. LEEUWARDEN, 11 Mei. Te Leeuwarden is binnengekomen de stoomboot „Franeker" van de reederij Stênfries, welke den dienst tusschen Leeuwarden en Amsterdam onder houdt, met aan boord het stoffelijk overschot van den stuurman H. van Huizen. Van Hui zen was bij Dronrijp over boord gevallen en in het diepe gedeelte van de Harlingervaart terecht gekomen en verdronken. Hij was ge huwd en vader van vier kinderen. STAAT-VAN-DIENST- BOEKJE Voor jeugdige mannelijke personen Zoo noodig tot 25 jaar Indirecte verplichting een boekje aan te vragen Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp betreffende een staat-van- dienst-boekje voor jeugoige mannelijke per- Aan de memorie van toelichting wordt o.m het volgende ontleend: De meerdere deelneming aan verschillen de cultureels voorzieningen zal, ook door middel van daartoe strekkende wettelijke bepalingen, zooveel mogelijk moeten worden bevorderd. Een krachtig middel daartoe ziet de mi nister in de invoering van een staat-van- dienst-boekje voor niet-leerplichtige manne lijke personen beneden den leeftijd van 21 jaar. Door de invoering daarvan zal het, zoo meent de minister, mogelijk blijken den drang tot deelneming aan de verschillende vormen van jcugdwerkloozenznrg uit te oefenen, welke blijkens de practijk zoo zeer gewenscht, ja, naar de meening van den minister, noodzakelijk is. Nu het daarbij aan iederen werkgever verboden zal zijn een jeugdigen persoon beneden 21 jaar in dienst te hebben zonder in het bezit te zijn van een dergelijk, dien jeugdigen persoon betreffend, boekje, terwijl verwacht mag worden, dat de in dat boekje aangeteekenc.e staat van dienst in het alge meen een belangrijke factor zal vormen bij de beoordeeling door den werkgever van door hem in dienst te nemen jeugdige per sonen, mag de functioneele beteekenis van het staat-van-dienst-hoekje worden gezien in den daarvan voor betrokkenen uitgaan- den stimulans om, meer dan tot nu toe het geval was, deel te nemen aan ce verschil lende activiteiten der zorg voor de werk- looze jeugd, welke deelneming immers on derdeel zal uitmaken van den in het boekje aangeteekenden staat van dienst In het wetsontwerp is de invoering van een staat-van-dienst-boekje voorgesteld voor alle niet-leerplichtige, binnen het rijk wo nende, mannelijke personen beneden den leeftijc van 21 jaar. Daarnaast echter ware aan de Kroon de bevoegdheid te geven om hetgeen ten aanzien van dit boekje is voor geschreven, mede van toepassing te verkla ren ten aanzien van de binnen het rijk wonende, mannelijke personen van een ouderen leeftijd tot den hoogste 25 jaar. Aanteekeningcn omtrent verdiende loonen en gedragingen van den jeugdigen persoon, zullen in het staat-van-dienst-boekje niet mogen voorkomen, zoodat dit niet tot on aangenaamheden voor betrokkene kan leiden. De beteekenis van een getuigschrift blijft dus naast het staat-van-dienst- boekje volledig gehandhaafd. Om in dienst van een ander arbeid te verrichten zal een jeugdig persoon een staat-van-dienst-boekje moeten bezitten, zonder hetwelk hij niet ia dienst zal mogen worden genomen. De aan de voorgestelde wettelijke regeling, met betrekking tot den jeugdigen persoon, tgn grondslag gelegde gedachte is echter geheel op het vrijwillige gebaseerd. Vandaai dat niet de jeugdige persoon verplicht wordt om in het bezit te zijn van een staat- van-dienst-boekje, het wordt hem uitge reikt op zijn verzoek. Slechts zal het den werkgever verboden zijn een jeugdigen persoon in dienst te hebben, zander dat hij in het bezit is van een dergelijk, dien jeug digen persoon betreffend, boekje. Om redenen van practischen aard is tij dens het dienstverband niet de jeugdige persoon, doch de werkgever houder van het staat-van-dienst-boekje. Het staat-van-dienst boekje zal vanwege den minister worden uitgereikt aoor het betrokken agentschap van den socialen jeugddienst. Het garnizoen te Apeldoorn deed gisteren zijn feestelijken in tocht'in de stad en betrok de nieuwe Koning Willem 111-ka zerne. waarbij 't muziekcorps van het lste regiment wielrijders uit Den Bosch ter opluistering aan wezig was. Algemeene ledenvergadering der Union op 16 en 17 Mei De Ned. Vereen, ter behartiging van de belangen der Jonge Meisjes, hoopt dit jaar op 16 en 17 Mei as. te Utrecht en ie Zeist de algemeene ledenvergadering te houden. Dinsdag 16 Mei wordt men verwacht des avonds om 8.30 uur in het Centraal Museum, Agnietenstraat 1 te Utrecht, waar het Gem.- Bestuur dier stad de Union dien avond zal ontvangen. Na de officieelè ontvangst zal on der deskundige leiding een rondgang door het museum gemaakt worden. Woensdag 17 Mei hoopt men om 10 uur sa men te komen in het „Slot" te Zeist. Om on geveer 1 uur zal men zich vereenigen aan een gemeenschappeliijken koffiemaaltijd in het „Slot". Na een korte rondwandeling door het park zal om 2.30 uur Jkvr. C. M. van Asch van Wijck spreken over: „Evangelie en Sociale Bewogenheid". Daarna zal het gezel schap zich naar het huis der Presidente der afdeelinig Zeist" begeven: mevr. G. baronnesse van Tuyll van Serooskerkenvan Lynden, waar den leden een thee wordt aangeboden. De eerste ploeg voor de haringvisscherij is gisteren uitgevaren. Zes schepen verlieten de haven van Scheveningen op weg naar zee voor de vangst. Steunt Luchtverdedigingsfonds Postqiro dffliHaaq CANDIDATENLIJSTEN-VARIA Nog al variatie Bij het stellen van candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is veelal de bekende regel gevolgd: laat zitten, wat zit. Een enkele maal geschiedde dit en masse en gold de regel voor alle vroede vaderen te gelijk. D.w.z.: het komt zeer sporadisch voor, dat de raadsverkiezing met enkele candidaatstelling verloopt, omdat er slechts één lijst werd ingediend. Zóó was het in O u d-A 1 b I a s, waar een lijst met elf namen werd aangeboden: de eerste zeven namen zijn de aftredenen, raadsleden, die dus zonder strijd „bevestigd worden in hun ambt". De nummers 1, 3, 5 en 7 zijn C.H.; de nummers 2, 4 en 6 Anti-Rev. De samenwerking is dus wel zeer solide, doch ook elders is dit vaak het geval, al is ze niet alles-omvattend. Zoo zouden we vrij veel gemeenten kunnen noemen, waar Anti-Rev. en Chr. Hist, samenwerken. Een enkele maal komt dat in Zuid-Holland voor, men ziet het vaak in Gelderlands Achier- hoek en in Limburg. Sporadisch zijn gevallen een enkele maal op de Veluwe dat Anti-Rev.en S.G.P. sa.nenwerken. In Zoetermeer werken C.H., S.G.P en H.G.S. samen; in Wierden A.R., C.H., C.N.A. en S.G.P. In andere plaatsen ia eer poging gedaan, doch deze mislukte. Een uitzondering op 't gebied van samen werking doet zich wel voor in Oude Tonge. Naast de lijsten der sociaal-democraten en roomsch katholieken en die van een een ling (deze durver heet terecht: De Leeuw!) is een gecombineerde lijst ingediend van.... S.G.P., Liberalen en A.R. Daar staat men toch wel even van te kijken. Laat zitten, wat zit; is veelal de regel. Maar toch niet overal. In sommige plaatsen geschiedden zelfs sensationeele dingen, zoo ais in Den Haag met de liberale lijst. Voorts werden in onderscheiden gemeenten aftre dende sociaal-democraten niet opnieuw ge- candideerd, omdat zij de gestelde leeftijds grens gepasseerd waren. Bij de Roomsch-Katholieken was ook nog al roering. In meer dan één plaats was de uitslag van het (inwendige) referendum anders, dan men had gedacht Voor be paalde candidaten werd binnen de kiesver- eeniging reclame gemaakt, terwijl men anderen... vergat Zoo vielen soms zittende en niet onver dienstelijke raadsleden af en kwamen nieuwelingen naar voren. De opruiming van zittende R.K. leden was in Delft nog al radicaal Trouwens al ge durende eenige jaren achtten velen dit nood zakelijk. Van de 9 aftredende leden kregen slechts 4 e<?n kansbiedende plaats; de aftredende K D.P.er kwam hoog op de lij6t; en zelfs de lijstaanvoerder is een nieuweling. Als wij ons niet vergissen, zal het nieuwe bloed zich wel laten gelden en naar wij ver wachten wordt de fractie sterker. Ook bij de communisten in Rotterdam schijnt het niet alles pays cn vreê te zijn. De lijsttrekker Reuderink, sedert vele jaren raadslid, is n.l. weggedrongen door den hoofdbestuurder der partij, den heer Schal- ker, die zich in Rotterdam gevestigd heeft. Waarschijnlijk was de heer Reuderink te bezadigd. Het heet dat hij zich terugtrok wegens „drukke werkzaamheden". Ieder Rotterdammer begrijpt, dat dit een doekje voor het hevig bloeden is Maar ja, wie zal het aantal verdwijnende „magistraten" tellen die „vrijwillig" heengaan, omdat ze anders onvrijwillig verwijderd zouden worden? Het olegen van politieke hara-kiri op drin gend verzoek is niet zeldzaam.... DE HEER VAN VESSEM KRIJGT \NTWOORD Op vragen van den heer Van Vessem naar aanleiding van de laatstelijk door de regeering getroffen buitengewone militaire maatregelen hebben de heeren Colijn, mi nister van Algemeene Zaken, en Van Dijk, minister van Defensie, geantwoord, dat de door de regeering getroffen buitengewone militaire maatregelen zijn beooeld als voor zorgsmaatregel in verband met latent oor logsgevaar, los van iedere onmiddellijke dreiging. Zij dienen tevens als overgangs maatregel, tón einde voor te bereiden het opvoeren van de vredessterkte van de krijgsmacht, waardoor grooter waarborg wordt verkregen, dat een mobilisatie onge stoord kan verloopen, en voorts bezwaren van maatsch appel ij ken aard, welke verbon den zijn aan het buitengewoon onder de wapenen roepen van dienstplichtigen, wor den ondervangen De internationale verhou dingen hebben zich in ongunstigen zin aldus ontwikkeld, dat een verbeterd systeem van mobilisatiedekking noodzakelijk werd ze- acht Te meenen, dat hieruit onvoldoenoe zorg voor de weermacht zou blijken, wijst op een onjuist inzicht in de beteekenis van de genomen maatregelen. Op vragen van den heer Albarda betref fende de vervanging van onder de wapenen geroepen dienstplichtigen, die voor onthef fing van den buitengewonen werkelijken dienst in aanmerking komen door werk- looze dienstplichtigen, heeft de heer Van Dijk. minister van Defensie, geantwoord: De gronden zijn geen andere dan deze. dat ter vervanging van onder de wapenen ge roepen dienstplichtigen, die voor ontheffing in aanmerking komen en derhalve niet werkloos zijn, dienstplichtigen worden op geroepen bij voorkeur -na vrijwillige aan melding aie, werkloos zijnde, tot nutti gen arbeid worden bestemd. De minister acht door den getroffen maatregel de werk- loozen allerminst zwaar getroffen. Indien de onder de wapenen zijnde dienst plichtigen, die voor ontheffing in aanmer king komen, weer tot hun arbeid kunnen terupkeeren. komen uit dien hoofde geen plaatsen in het bedrijfsleven beschikbaar, weshalve niet kan worden ingezien, waar om vele werkloozen voor geruimen tijd de kans zouden kunnen verliezen opnieuw een plaats in het bedrijfsleven te vinden. Als directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Enschede Is aangewezen de referenda ris der PTT.. F. Smit. te Haarlem. 's RIJKS MUNT Aan J. D. Wierlng ia eervol ontslag verleend uit zUn betrekking van analist bU 'a RUka Munt. ROFFELRIJMEN BLIJMOEDIG GEVEN Weer wordt voor de werklcoze jeugd De offerklok geluid! Weer rukken, met vernieuwd élan. De jonge menschen uit Om op ons gulle Christenvolk Een blij beroep te doen: Het gaat nu om de vijfde ton. Dan is 't een half miljoen! Vier ton kwam in vier jaar bijeen. De vijfde ligt al klaar. Die brengen wij gezamenlijk Blijmoedig bijelkaar. Blijmoedig doen wij onze plicht Voor onze éigen jeugd Opdat zij zich voor korte tijd In nuttig werk verheugt. Blijmoedig geven w' onze gift Wanneer er wordt gebeld: Een gave met een zuur gezicht Wordt niet echt meegeteld. Blijmoedig geven wij een déél Van wat de Heer ons geeft. Uit dank dat Hij ons overvloed Van werk gegeven heeft. Wie niet van harte gaarne geeft Wie niet z'n hart ontsluit. Hij deele van zijn rijk bezit Geen armlijk aalmoes uit. Maar wie uit echte liefde geeft Al is zijn gave klein Zijn offer zal voor onze jeugd Tot gróóte zegen zijn. (Nadruk verboden.) LEO LENS. Officieele Berichten LEGER EN VLOOT Kom11 Marine-Reside lult. tei HARINGCONTROLE Benoemd Is tot hoofdcontroleur bij den dienst der Ned. Haringcontrole in tüdel. dienat. de heer T Westerduin te Scheveningen. RECHTSWEZEN Door het Gerechtshof te Arnhem is ter ver vulling van de vacature van raadsheer in zijn college opgemaakt de navolgende alfabetische lijst van aanbeveling, mr H. D. Feenstra rech ter in de arrondissementsrechtbank te Amsteri dam; mr G. J. Kronenberg, rechter in do ai*- INTERNATIONALE ARBEIDSCONFERENTIE Afgevaardigd zijn naar de Intern. Arbeldscon- f eren tie. welke 9 Juni 1939 te Genève zal cU- P J. M Aalberse. Mlniste i den Raad van State, voor n Arbeid, voorz. Mijn raad; N. V. V.. lid Tweede Kamer; tot techn. raadslieden der Regeeringsafge- vaardigden: lr G Hofstede, lnsp.-gen. Nijver heidsonderwijs. chef aid. NijverheidsonderwU» Dep. van Onderwijs; H. J. Top. chef Arbeids inspectie Ned.-Indië; lr R. A. Verwey. direc teur Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling; lr N. C. Winkel, hoofd- an den Arbeid; Drift, hoofdingenieur bb de Staatsmijnen in Limburg; dr A. G. Fennema. secretsi s van het Tnbaksbureau te Amsterdam mr dr E. J. E. M. H Jaspar. secretaris Alg. Kath. Werltge- versvereen.; mr B. C. Slotemaker. secretaris van het Verbond van Ned. Werkgevers; tot techn. raadslieden van den afgevaardig de voor de arbeiders- H. B. Berghuys. secre taris Ned. Vakcentrale; F. P. Fuykschot, secre taris C.N.V.; P. J. S Serrarens. secretaris van het Intern Chr. Verbond van Vakvereenlgingen, lid Tweede Kamer; dr Soeklman Wirjosandjojo, Pandhuisbond „SUISSE NORD" Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerde keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 -BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) In Brussel Wissel Uw Geld bij JOS. DE DECKKER 55 Boulevard Adolphe Max 55 centrum. VOORDEELIGSTE KOERSEN TROIS-PONTS Schitterend gelegen i. d. Belg. Ardennen HOTEL SONVEAU Prima keuk. W. en K. str. water. Mod. comfort Badkam. Gar. Holl. bediening Pensionprijs 35 tot 40 fr. per dag. TROIS PONTS(i-d. Ardennen) Hotel Marly Kamers m. groot comf. Prima keuk. Pension vanaf frs. 35.—. Garage. Hotel DE LA ROSERAIE STAVELOT (i. d. Ardennes) nabij Station StaveloL Schitterend gelegen, modern Ingericht Alle comfort Uitstekende keuken. Gar. 5 autom. Pension vanaf frs. 45.—. 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 fl., uitgelezen Menu en k la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, HoUandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCH direct uit de Visehmijn v. Oostende. Attentie-adres: RUE NEUVE 22 Bij Uw bezoek aan de bezienswaardige Grand Place te Brussel, gebruikt Uw LUNCH en DINER, in Restaurant LE CYGNE Grand Place 9 - BRUSSEL Hollanders gedurende Uwe vacantia te BRUSSEL, maakt van de gelegenheid gebruik door Uw inkoopen to doen bij: „ELLEN SPORT", Bd. Anspach 18 Specialiteit in: MANTELS. JAPONNEN. PULL-OVERS. HOEDEN. ENZ. Specialist in Gelakte KEUKEN-MEUBELEN TOONZALEN: 61 rue d'Anffleterre, BRUSSEL-MIDI HOTEL EXCELSIOR LA PANNE 40 KAMERS, str. w. en k. wafer. Lift VERZORGDE KEUKEN Pension vanaffrs. 35. Logeert in La Panne in PENSION REGINA MARIS Avenue Bortier 11 prés Augue Alle comfort - Lage prijzen - 60 Kamers Verzorgde Keuken - Str. water - Garage COMPAGNIE ANGLAISE ROSKAM ET ROLLIN GROOT KLEEDERMAKERSHUIS Kleeding naar Maat en gemaakt Mooiste keuze Engelsche stoffen Hoek van de Rnes de la Cathédrale et de la Régence LUIK Eerste rangs -►FAMILIE-PENSION*- NORMANDIE - Tel. 334819 AVENUE DE TERVUEREN 6 B R U S S E L (cinquantenaire)

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5