in Mei Stekeligheden KAAS ECHTE ROZENOLIE IS DUUR „VAN EN VOOR DE VROUW" UITGAVE VAN DE VIJF SAMENWERKENDE CHRISTELIJKE DAGBLADEN 2429 APRIL 1939 B nhl7C TilIKI WIltL VIII- nog wel werk in MEI, bloeimaand! Maar daarom is den tuin! Genoeg! Want men weet, dat we reeds een bloei- seizoen achter den rug hebben en dat er straks ook weer een bloeiseizoen komt, dit waarin we thans verkeeren. De bolbloemen zijn voor een deel uitge bloeid. Crocussen en sneeuwklokjes, Chi- nodoxa (sneeuwroem) en Muscaria's (blauwe druifjes), blauwe scilla's en win- teraconietjes zijn uitgebloeid of bijna op het eind van hun pracht. Men kan de bollen van deze plantjes in den grond laten, om ze het volgend jaar weer en vaak in nog rijker bloei te krijgen. Maar en hier wordt vaak niet voldoende op gelet men moet de bladeren zoo lang mogelijk laten staan, dus tot ze geheel ver dord zijn. Deze bladeren moeten nl. voedsel verzamelen voor den bloei van het volgend jaar. Bij het afknippen of maaien van ga zons moet men dus de daarin staande bla deren der bolbloemen sparen. Het staat wel niet mooi, doch dat is nu eenmaal niet anders. Bovendien kan men die plaats, vooral als deze in border of perk gelegen is, aan het oog onttrekken door er andere plant te zetten. Als de tulpen en hyacinthen uitgebloeid zijn moeten de bollen na het afsterven van het loof uit den grond genomen worden. Bloemheesters vooral zijn het, die de maand Mei tot bloeimaand stempelen. Wat een weelde van kleuren en geuren leveren ons niet de sierkers en de prunus de malus de gouden regen, de seringen en de rhodo's, de azalea's en de magnolia's, de meidoorns en de brem. Wij kunnen ons in de wondermooie bloe menweelde van deze sierheesters verlusti gen. En dat alle jaren weer al is het eene jaar dan een beter bloeijaar dan het andere als we maar weten hoe te han delen met deze bloemheesters. Een der eerste voorschriften is wel: blijf met snoeimes of schaar in herfst en voorjaar van deze heesters af. Als de heester wat te veel uitdijt of te wild wordt, dan moet ge na den bloei gaan fatsoeneeren, door wat takken in >te korten of geheel weg te nemen. Doet ge het in het voorjaar of in den herfst, dan loopt men groote kans de bloemknoppen weg te nemen. Ook tijdens den bloei of even er vóór kan men het overtollig hout wel weg nemen. De bloemen kan men dan in huis zetten en dus zijn eigen bouquetten maken, die veel en veel mooier zyn dan gekochte, omdat.... men ze uit eigen tuin heeft. Daar zit een stukje van ons zelf in. Let er bij Rhododendrons op, dat de uit gebloeide bloemen uitgebroken worden. Zaadvorming verzwakt de planten. Daarom moeten ook bij andere heesters, die zaad vormen, bv. seringen en gouden regen, de uitgebloeide bloemen verwijderd worden, yooral bij de gouden regen is dit van be- teekenis omdat het zaad zéér giftig is en kinderen het graag in den mond steken. Hier is dus een dubbele reden om de uit gebloeide bloemen met zorg af te knippen. De vaste planten moet men, nu ze aardig aan den groei gaan, in het oog houden, op dat het geen wilde bosschen worden. De zwakke scheuten worden weggesneden, de andere, zoo noodig, aan stokjes gebonden om ze voor omvallen en omwaaien te be hoeden. Met het plaatsen van dit steun- materiaal moet men er op letten, dat het den tuin niet ontsiert. Te zware, te lange stokken en ruw bindmateriaal is leelijk. Neem dunne niet te lange stokken en bindt met raffia en laat geen lange einden wap peren in den wind. Let ook op de leiboomen en vooral op mo gelijke behoeft» aan water voor deze boo- men, die omdat ze vaak tegen muur of schutting staan, meermalen aan waterge brek lijden, zelfs als de tuin overigens goed vochtig is. Na midden Mei is de kans op strenge nacht vorsten nog wiel niet geweken, doch wel veel minder geworden, zoodat we er aan denken kunnen dahlia's en begonia's uit te planten. Wanneer men die reeds vooraf ir bak getrokken heeft, dan is het natuur lijk zaak om de jonge planten eerst af -te harden. En als ze er eenmaal op zijn uit- geplant, dan is het nog goed acht te geven op wat gebeuren kan. Zoo kan men perk begonia's by verwachte nachtvorst nog wel met een jutezak of met een mat bedekken, waarbij men natuurlijk zorgen moet de planten niet te beschadigen. De border kan in Mei volop bloeien. Daar heeft men b.v. de Diclytra, het zg. vrou wenhartje met zijn mooie bloemen, helaas binnen gebracht zoo gauw leelijk worden. Verder de Geums, met prachtige lichtgele tot donkergele bloemen en de akelei, Ook de papavers beginnen eind-Mei al in bloei te komen evenals de Andhusa en de Irissen, de lupinen en de korenbloemen (Centaurea's). Als deze straks uitgebloeid zyn kunnen éénjarige zaaiplanten de plaats innemen. Deze zyn reeds gezaaid en meerdere soor ten kunnen ook nu nog wel gezaaid worden. Met dit thans zaaien wordt bereikt, dat men tot laat in den herfst nog mooie bloe men heeft. Men kan nu in den vrijen grond zaaien Zinnia's, Asters, Goudsbloemen (hier heeft men tegenwoordig heel fraaie soorten van), Calliopsis bicolor, Korenbloemen, Cheiranthus (ook wel muurbloemen of vlet ten genoemd. Eschscholtzia's (slaapmutsjes), Godetia's, Phlox drummondi, Reseda's, Ver bena's enz. Er is keuze te over. Nog één raad: Zet uiw tuin niet te vol. Wil niet alles hebben, wat ge bij anderen ook ziet. Prettige tuinarbeidl! De Geldersche roos of Sneeuwbal een kopje thee insóhenken, maar dat ruimde de stilte niet op. Frederik ging eens ver zitten, floot even tusschen zijn tanden en ging aan de haartjes op zijn handrug zitten trekken, maar daar werd de situatie ook al niet beter van. Tenslotte heb ik mijn sikje in mijn rechterhand genomen, zachtkens vele malen geaaid en gezegd: ,^ls ik het goed begrijp dan is deze samenscho ling belegd om vast te stellen, dat jullie het samen eens geworden bent.'' Dat was mooi gezegd van mijal zeg ik het zelf. Zelfs toen konden die kalvers hun eerste geloei nog niet vinden en ze beantwoordden mijn veronderstelling blozend met een stommen knik. Moeder en ik hebben geen bezwaar tegen," zei ik verder, en heb er een ernstig woordje aan toegevoegd, zoodat Daatje er een traan bij wegpinkte. Zoodoende had Mijnheer de Man eigenlijk zelf aan Mijnheer de Man gevraagd of Frederik zijn dochter hebben mocht en Mijnheer de Man had zijn zegen aan tweetal geschonken. Toen op deze manier de stilte uit den weg geruimd was, heb ik een versche sigaar opgestoken, er ooi opgedrongen aan mijn aanstaanden schoon zoon, die er onwennig mee in zijn vingers zatmaar er overigens moedig aan trok, en ik heb nog een gesprek gaande gehouden, totdat het tijdstip gekomen was, waarop de jongelui met fatsoen toestemming konden krijgen voor nog een kleine avondwande ling. Op het portaal giebelden zij al hoorbaar. De trap namen zij in een uitgelaten stormloop en op straat speelden zij een oogenblik krijgertje. Dat is dan de moderne jeugd, die zoo ijselijk zelfstandignuchter en zelfbewust is, als je de paedagogische lectuur mag gelooven. ,'t Is wel een lieve jongen, geloof ik", Daatje. Ze heeft al direct wrer een ruim plaatsje voor hem in haar kolossale hart v geruimd. Cornells trouwens ook. Maar dat komt omdat hem gebleken is, dat Frederik motorfiets heeft. Dat opende bepaalde perspectieven en heeft hem dadelijk met de vrijerij verzoend. Zoo teeken ik dan MIJNHEER DE MAN. Goed onderhoud, verlengt den levensduur van schoenen V bezoek bij Daatje en Mijnheer de Man afgelegd en is waardig bevonden in de toe komst in onze familie te worden opgeno men. Katie heeft op een zekeren dag, des middags aan tafel, het bezoek aldus aan gekondigd: Vanavond komt Fred," en wel ze er een hoogroode kleur bij kreeg, klonk dat zoo'n beetje als: Keert het huis met bezemen, zet een troonzetel gereed, leg de looper uit, haal het mooiste servies uit de kast, borstel uw Zondagsche pak nog eens extra af, opdat gij en uw huis zijn door luchtigheid welgevallig zij." Ik heb gezegd: „Nou, we zijn thuis" en ik heb een hap spinazie genomen. „Wat komt-ie doen? vroeg Cornells, maar dat was een vraag waarop niemand antwoord gaf. Wat komt-ie dóén?" vroeg Cornells met stemverheffing. „Ja, wat komt hij doen,'' aarzelde ik, zoe kend naar een gepast antwoord. „Ik weet het al, hij komt vrijen,'' zei Cornelis gede cideerd. „Wat is dat dan, vrijen?" vroeg Ketie, „weet jij dat, Keessie?" Cornelis haalde zijn schoiider op. „Flauwigheid''.... Enfin 's avonds is Frederik verschenen om een uur of negen, toen we Cornelis juist, tegenstribbelend, naar bed hadden gestuurd, terwijl Ketie zich op een andere wijze had teruggetrokken. We zaten dus met z'n vier tjes bij elkaar en we praatten aanvankelijk over de verkiezingen. Moeder bleek nl. de eigenaardige meening te zijn toegedaan, dat bij een verkiezing de eene partij verloor en de andere won, zoodat ik haar uit de doek jes moest doen, dat ditmaal alle partijen gewonnen hadden, vergeleken bij hun cijfers uit een dichtbij of uit een grijs verleden, al naarmate het 't voordeeligst uitkwam, en dat zelfs een zekere beweging (in onder scheiding van partij), die niet op een grijs of zelfs maar peper-en-zout verleden kan bogengewonnen heeft, gewonnen, mijnheer. In enkele plaatsen in Twente nl. Frederik had niet veel voor zijn zeggen. Katie en hij keken elkaar al eens aan met zenuwachtige knipoogjes en zoo en toen we de verkiezingen uitgepraat waren viel n diepe en wijde stilte over het gezel schap dat in de huiskamer van mijnheer de Man vereenigd was, een stilte waaraan niet meer te wrikken of te verwegen was. Het hooge woord moest er uit. Katie ging OL trots worden de nieuwe schoenen uit de kartonnen doos gehaald, wanneer zij voor de eerste maal gedragen zullen wor den. Onberispelijk ziet het leer er uit en on willekeurig komt de wensch op: „Kon ik ze maar zoo onberispelijk houden!" Zeer veel hangt van het onderhoud af e wijze, waarop men schoenen na het uittrek ken bewaart. Het beste is ze even te laten luchten nadat zy uitgetrokken zijn en daar na op een leest of op een strekker te p Gaarne laten we enkele wenken volgen, die den levensduur van schoenen grooter maken. Chevreau of geitenleeren schoenen moe ten evenals andere gekleurde leersoorten met schoencrême in dezelfde kleur behandeld worden en in dubieuse gevallen neemt men kleurlooze crème. Van groot belang is, dat de leesten of strek- kers overeenkomen met de grootte der schoenen. Natte schoenen moeten eerst drogen, voordat zij op de leest gezet worden, want te strak op spannen zou het bovenleer te veel doen lijden. In dit geval doet men beter de schoenen met propjes couranten op te vullen, het vocht dan in kan trekken. Zwaar dere leeren schoenen, zooals wandel bergschoenen worden met een weinig lijn olie ingewreven, voordat ze op de leesten komen, waardoor het leer soepel blijft en minder gauw barst. Nieuwe zolen duren langer indien men ze vóór het gebruik met lijnolie bestrijkt, het geen men ook kan vervangen door ricinus- olie. Lakschoenen worden eveneens met deze laatste olie ingewreven, liefst eenige dagen voordat men ze denkt te dragen. Men voorkomt hierdoor meestal het vormen van diepe vouwen. Peau de Suède kenmerkt zich door een ruig bovenvlak en wordt met speciale borsteltjes, met gummi puntjes, onderhouden. Speciale preparaten zullen aangewend wor den, zoodra men Peau du Suède schoenen meer gedragen heeft en deze minder mooie plekken gaan toonen. Peau de Suède schoenen zijn mooi, doch men moet ze voorzichtig weten te dragen, oppas sen voor stooten, hetgeen glimmende plek ken geeft. Regen werkt steeds op deze leer soort in. Nieuwe schoenzolen zijn over het algemeen zeer glad en wanneer men niet voorzichtig over geboende vloeren loopt, is de kans op uitglijden niet denkbeeldig. Aan te bevelen is de zol^i vooral ook van kinderschoe nen met grof schuurpapier af te wrijven. Schoenen kunnen zonder meer in een kast weggezet worden, doch de beste manier om niet in gebruik zijnde schoenen te bewaren is, om koperen roetjes of kleinen afstand van de muren (iets meer dan hakhoogte) te be vestigen en de schoenen hieraan te hangen, zóó dat de hak op de roe rust en de punt naar beneden komt. Lakschoenen mogen niet in een koude kast bewaard worden en brocaat schoenen wikkelt men in vloeipapier opdat ze niet zwart worden. Schoenen poetsen, hoe eenvoudig het ook moge lijken, is niet ieders werk. Men begint met een borstel die men hiervoor speciaal houdt de modder of stof af te borstelen, daarna wrijft men ze heel dun met schoen- crème in, borstelt ze na en tenslotte goed uitwrijven met een zachten doek. Eerst dan is de crème van het leer en voor komt men, dat sokken en kousen met vlek ken komen, door het met de voeten over el kander zitten. Vlekken uit bruine sohoenen worden ver wijderd met een weinig afgeroomde melk en benzine; men laat dit drogen en behandelt ze met crème in de kleur van het leer. Schoenen, die na verloop van tijd verkleuren, kan men zwart laten verven, doch laat dit werk aan een goeden vakman of ververy over, zoodat men niet behoeft te klagen over afgeven van de kleurstof op kousen. Krakende schoenen worden met lijnolie be- streken, echter niet meer dan de zolen, het bovenleer mag niet geraakt worden. Poetsdoeken moeten regelmatig gewasschen worden, wil men voorkomen, dat het uit wrijven meer werk geeft dan noodig is; uit- wasschen in zeepwater met salmoniak. Gummi-overschoenen worden met water af- gesponst en daarna met een zacht lapje af gewreven. Kleine scheurtjes worden met gummi geplakt. Het bezit van verscheiden paren schoenen, kan men nooit als verkwisting beschouwen, aangezien het integendeel bezuiniging be- teekent. Schoenen moeten niet te lang achter elkander gedragen worden, vooral niet als men last heeft van transpireerende voeten. Aan te bevelen is om twee paren tegen el kander te dragen, aangezien zy hierdoor mooier van vorm blijven. Laat men z en om eenige dagen op de leest staan, dan blijft de pasvorm behouden. Het aanzien der schoenen typeert zoowel den man als de vrouw in niet mindere mate dan de onberispelijke vrouw of de goedzittende rok en daarom zullen we goed doen ook dit detail de volle aandacht te schenken. Wat eten we volgende week ZONDAG Gevulde kalfsborst Spinazie Kabinet pudding MAANDAG Ragout van kalfsvleesch met rijst Sla met geb. aardappelen DINSDAG Harde eieren Brusselsch lof Tapiocapudding WOENSDAG Runderlapjes Gest. uien Abrikozenpudding DONDERDAG Haché Zoete appelen Rabarberbeignets VRIJDAG Geb. bot Bietensla Rijst ZATERDAG Casseler rib Capucijners Gek. aardappelen Hangop Van de met gemerkte spijzen vindt men de recepten hieronder. GEVULDE KALFSBORST 1 kg kalfsbrost (plat stuk, om te vullen)400 gram gehakt; 1 ei; oud brood; 200 gram boter peper, zout en noot. Kalfsborst open snijden; zouten en vullen met het gehakt. Brood weeken. met ei, peper, zout en noot aanmaken en tusschen het vleesch doen, dat daarna aan de open kan ten met sterk bindgaren wordt dichtge- Botèr smelten en het vleesch aan alle kan ten bruin braden, een weinig water toevoe gen en gaar smoren. Voor het opdienen garen verwijderen. KABINET PUDDING L. melk (of gedeeltelijk room); 1 pakje vanille suiker; 1 a 2 eieren; 100 gram suiker; 50 gram krenten; 50 gram sucade; 50 gram rozijnen; 8 blaadjes witte gelatine; essence. Gelatine 10 minuten in koud water weeken, uit laten lekken. Melk aan de kook bren gen met rozijnen en krenten (in heet water gewasschen) en sucade, suiker en vanille toevoegen en als de vloeistof kookt, gelatine roerende. Pan van het vuur ne en de massa laten bekoelen, essence bijvoegen, af en toe roeren, om te voorko men, dat de gelatine zakt. Heeft men een deel der melk, b.v. 2 dl. vervangen door room, dan wordt deze styf geklopt en bij de pudding gevoegd zoodra deze koud en dril- lerig is, daarna vlug doormengen en alles in een met koud water omgespoelden vorm doen. Men kan de melange vervangen door 100 gram geconfijte, stuk gesneden vruchtjes TAPIOCAPUDDING y2 flesch bessensap; 2 dL water; 125 gram lichte basterdsuiker; 50 gram sunmaidrozij- nen; 80 gram vlugkokende tapioca; stukje pijpkaneel. Het water en het bessensap worden in een (gave) emailpan langzaam aan de kook ge bracht met het stukje kaneel, daarna lossen wy er de suiker in op en strooien langzaam de fijne tapioca erin, die in pakjes in den handel is, laten de massa doorkoken, onge- 15 minuten, koken de laatste 5 minu ten de rozijnen mee, en roeren af en toe om te voorkomen, dat de pudding, die vrij dik is, aan de bodem gaat zitten. Het stukje kaneel wordt verwijderd en de pudding in een met koud water omgespoel den vorm overgebracht om stijf te worden. Men presenteert deze pudding eventueel met vruchtensaus. Stoom- Wascfv en Strijklnrichting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn UTRECHT KONINGSWEG 56 TELEFOON 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen des tijds ingericht Waschi uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN met „Kunstoogen"? De voor velen moeilijk te beantwoorden vraag: „Hoe komen de gaten in de kaas?" is voor de deskundigen van thans geen pro bleem meer. Zij beschouwen de gaten in technische kringen wordt van „oogen" ge sproken als een gevolg van de processen, welke zich tijdens de rijping afspelen. Even als in het voor ons brood bestemde deeg gisting en gasvorming optreedt, vinden deze beide processen plaats in de kaas vóór zy in den gewonen vorm op tafel kan verschijnen. De kwaliteit en de smaak blyken van deze gisting en de daarmee gepaard gaande gas- en oogenvorming soms in belangrijke mate af hankelijk te zijn; de zuivelbereider weet dit maar al te goed en houdt de vorming der oogen terdege „in de gaten". Het bovenstaande geldt niet alleen voor onze Nederlandsche kaas, doch wellicht in nog sterker mate voor bepaalde buitenlandsche kaassoorten, waarvan de oogen bij goede exemplaren zelfs 10—20 van het volume innemen. In verband met bij deze kaas soorten den laatsten tijd geconstateerde on voldoende gasontwikkeling en te groote dichtheid, waardoor de kwaliteit van het product te wenschen overliet, heeft men ge tracht in de bijzonderheden van dit proces verder door te dringen, teneinde dit bezwaar te ondervangen. Het desbetreffend onder zoek heeft aan het licht gebracht, dat wij gasvorming in kaas te danken hebben aan de z.g. propionzuur-bacteriën, die als regel in voldoend aantal voorkomen in de te ver kazen melk, doch zich bij bepaalde .berei dingswijzen van de kaas niet kunnen ont wikkelen; de oogen kunnen bij de rijping dan niet op natuurlijke wijze worden ge vormd. Thans schijnen in Zwitserland goede resultaten verkregen te zijn met het gebruik van reincultures van propionzuur-bacteriën. Of deze methode ook voor Nederland aan beveling verdient, kan worden betwijfeld; vroegere onderzoekingen in ons land hebben n.l. niet tot positieve resultaten geleid. Wij behoeven aan deze Zwitsersche kaas met oogen, welke men met eenig recht „kunstoogen" zou kunnen noemen, geen bijzondere aandacht te schenken; wel mag zij aanleiding zijn eens extra te letten op de oogen van onze eigen Goudsche en Edammer; wellicht zal menigeen er na korten tijd in slagen verband tusschen de oogen en den goeden smaak te ervaren. Knippatronen. ID Het patroon voor dit zomer-meisjescomplet kan besteld worden voor den leeftijd van tot en met veertien jaar. Het gewenschte materiaal is een lichte wollen stof in pastel tinten, of een linnen in wit of andere ge wenschte kleuren. Het pakje zal zeer char mant zijn als men het maakt van wit linnen met gekleurde fantasieknoopen en daarbij een schotsche das. Ook het bolero-costuumpje, gemaakt van donkerblauw linnen, de blouse, of het boven stuk van het jurkje, van wit linnen, met wit kraagje en donkerblauwe das, zal het goed doen. Wanneer men het pakje geheel maakt uit één tint, b.v. rose, bleu of geel, dan kieze n voor de garneering het kraagje wit en vlotte strik in afstekende tint. Op rose bleu zal donkerblauw en op geel bruin het zeer goed doen. Bij het bestellen van het patroon kan men opgeven of men het patroon met strik of met das wenscht te ontvangen. Men meet de volgende maten: No. 31 De halve bovenwijdte, van middenachter, onder den arm doormeten, tot middenvoor. De lengte, van het hoogste punt op den schouder, naast den hals, zoo lang men het jurkje wenscht. De taillewijdte, strak om de taille. De heupwijdte, om het breedste gedeelte van de heup, 12 15 cm beneden de taille, De prijs van het jurkje met bolero-jasje bedraagt 50 cent -f 5 cent porto, toe te zenden aan de Redactie van „Van en Voor 'de Vrouw", adres: Admini-tratie van ons blad. Bestelbon voor patroon No. 31 Ondergeteekende wenscht te ontvan gen het patroon van het meisjes- boleropakje No. 31, waarvoor bij gaand het bedrag in postzegels. Halve bovenwijdte Lengte ,iu.i,.r...rn:rm Taillewijdte ........w. Heupwijdte »u— Leeftijd Naam ....r.. ALLES wat U noodig hebt voor JAPON- of MANTELSTOFFEN vindt U het .voordeeligst bij: STOFFENHUIS J. MONNICKENDAM HOOGSTRAAT 351 hoek Spui, Rotterdam Ook kunt U Uw japon laten knippen voor 1.knippen en rijgen f 2. Mantelknippen 2.knippen en rijgen 3.Japon geheel gemaakt 7.50. NIEUWSTE PLATEN ter inzage. MELLON A en ADELSHOEVE HONING VLOEIBARE ZONNESCHIJN GEZONDHEID met lepels VRAAGT UW WINKELIER N.V. Bijenstand „MELLONA" Santpoort Een ideale haartint en een betooverende glans Vroeger bezongen de dichters de gouden glans in goudenhaar. Heden zegt de bekoorlijke vrouw tot haar kap per: Geef mij een spoeling L1IMINEX. LUMINEX geeft aan het haar de Ideale tint en betooverende glans. LUMINEX ls een plantaardige kleurspoellng, verf. LUMINEX ls een creatie van de „L&boratoires istanto Vite". Importeur voor Holland en Koloniën MESKEK, Tasman»tmat 108, DEN HAAG DAMES, breit zelf Uw onderkleeding Voor 2.10 ontvangt U yan ons merk „Dovesdown" Hygiën. verp. in cellophane, voldoende wol voor het breien van een hemd en broek, terwijl het patroon gratis is, „Dovesdown", de ideale wol voor onderi kleeding, is verkrijgbaar in de kleuren: wit, rose, blauw. Schrijf nog heden 2.25 op onze Giro-reke ning 46396 over met opgaaf .van veriangdë kleur en U ontvangt alles franco. SOPHIA GEMMEKEN, Heiligeweg 34/36, TeleL 30866, Amsterdam-C maar door gebruik te maken van NECTAR BLOEMEN-OLIëN kan men de ftJnste rozengeur, heliotrope, vlo- lette, lilas en andere bloemengeuren verkrij gen en ze gebruiken ter bereiding van odeurs, haarwaters, pommade, brillantine, vaporlsateurs, voor de lampe Beger enz. PrJJa p. fleschje ƒ0.40. Verkrljgb. bü apothekers en drogisten. Vraag steeds merk NECTAR

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8