DE WAARHEID ZEGGEN en toch onwaar zijn [pRTHSTAfÉl DE BOECK'5 HOTEL BRUSSEI N OVA DA AUX NEUF PROVINCES U VERRIEST DINSDAG 18 APRIL 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 Hoe men de kiezers voorlicht Het volksgerichtin 1935 Te lioer R A den Ouden schrijft ons: 't Lijkt een paradox. Maar 't is mogelijk de waarheid tc zeggen en toch onware voor stellingen te verbreiden. Dp stembusleetuur der S.D.A.P. is o.a. diar zeer handig mee. De gowestelij'ke federatie Zuid-Holland der S.D.A.P. geeft een vcrkiezingsblaadjc ui. onder den naam „Het Signaal". Uit ty pografisch oogpunt ziet het er aanlokkelijk uit. Dat noodigt tot lezen. Dan blijkt even wel, dat er valsohc signalen worden gebla- flef. vierde „Signaal" b.v. heeft het over „Het Volksgericht van 1935". Bedoeld is de uitslag van de stemming in 1935 voor rle Zuid-Hollandsche Staten. Er wordt gezegd: „Pij de jongste verkiezingen verloren do anti-revolutionairen 2. de Roomsch-Katholie- ken de Christelijk-Historischen 1, de Vrij zinnig-Democraten 1, de Vrijheidsbond 1 zetels in deze Staten. In totaal liepen deze partijen terug van 53 op 43 zetels. „Dat is een verlies van niet minder dan 19 procent. „Stelt men hiertegenover, dat de S.D.A.P. in de Staten 2 zetels méér bezette clan blijkt de vcroordeeling van deze regeerings- politiok, welke een anti-revolutionair cachet draagt, wel heel sterk!" Dat is alles waar. Maardit verhaal lezende, voelt men toch al dadelijk, dat er iets hapert. De rekening klopt niet. Tien zetejs verlies; twee winst. Daaraan ont breken er acht. Waar bleven die dan? De drie trompetters, die aan den kop van het blaadje het signaal blazen, houden dat maar liefst achter hun kiezen. Dat van 'deze 8 zetels er 7 door de N.S.B. werden be haald de achtste ging naar de Kath. Democraten is toch zeker, zoo het al een „volksgericht" kan worden genoemd eer een „veroordeeling" van de sociaal-democra- lische politiek. De bedoeling van „Het Signaal" is na- JEuuriijk de voorstelling te wekken, als zou „het Volksgericht van 1935" een uitspraak hebben gedaan ter rechtvaardiging van die socialistische politiek. Maar dat is nu het onware bij het spre ien van .de waarheid. In 1931 behaalde de S.D.A.P. in Zuid-Hol- ïand 25,3 percent der geldige stemmen; in Ï935 26,1 percent. Wel winst dus, doch nog niet één per- pent. Dat is niet zoo'n geweldige uitspraak van yhet Volksgeriaht". Maar toch twee zetels meer? Inderdaad! Doch niet van „het Volksgericht" ver kregen. Zij waren vrucht van de wijziging dei- Kieswet. die de toewijzing der restzetels voor de Staten, in steê van aan de grootst^ overschotten, aan de grootste gemiddelden heeft gekoppeld, waardoor de S.D.A.P. zich tweemaal achtereen zulk een zetel zag toe gewezen. We' zullen niet beweren, dat daardoor de evenredigheid niet dichter benaderd wordt, maar een uitspraak van „het volksgc- rioht" lag in deze twee zetels niet. En had het oude stelsel der overschotten nog gegolden, dan zou de S.D.A.P. slechts één zetel winst hebben gemaakt. De andere ware dan den Communisten in den schoot gevallen. Misschien uit hoofde van „veroor deeling der regeeringpolitiek", doch zeker niet als een eervol getuigenis voor het be leid der S.D.A.P. Sociaal-democratisch beleid Het „Volksgericht" zou zich dan in 1935 hebben uitgesproken ten gunste van de S.D.A.P. De vertegenwoordigers dezer partij heli- ben, volgens „Het Signaal", no 3, van 1927 tot en met 1933, elk jaar weer, een motie ingediend ten einde een principieele uit spraak uit te lokken over de vraag, of en hoe bij de bestrijding der werkloosheid óók de provincie haar aandeel behoorde bij te dragen. „Zevenmaal achtereen: verworpen' 0oor de meerderheid der Staten. „Toen heeft de sociaal-democratische Sta tenfractie in 1934 een groot werkplan (het „Plan van den Arbeid"?) tot bestrijding der werkloosheid ingediend en dit werd „in han den gesteld van Ged. Staten om advies". Dit zal alles ook wel waar zijn. Maar is het overeenkomstig de waarheid, "dat „De Staten-verkiezingen van 1935 daar na een heilzame uitwerking hebben uitge oefend op de „neen"-ziekte bij de Provin- 01 Och, kom! Om die 8/10 percent stemmen winst der S.D.A.P.? Om die twee zetels winst als vrucht van de wijziging dei- Kieswet? Ook hier hapert het bij „Het Signaal" Weer eenigermate aan de waarheid, de volle Waarheid, en niets dan de waarheid. Zoo wordt bijv. de voorstelling gewekt door „Het Signaal", als zou er vanwege de Stalen in Zuid-Holland vóór 1935 niets Ziijn gedaan aan werkverruiming, terwijl de waarheid is, dat reeds in 1927 werd beslo ten tot de uitvoering van een provinciaal 'egenplan in 15 jaar, ten Jioste van een raming van 40 millioen; dat daaraan in 1935 reeds 2V2 millioen per jaar was be steed; dat al naar gelang de uitvoering vor derde, het geraamde bedrag van 40 millioen te laag bleek en in 1935 reeds op 60 millioen moest worden geschat; dat daarom op de begreoting van 1936 een post van 3 millioen werd gebracht; dat voor wegen in den Al- blasser- en den Krimpenenvaard een uit gaaf van 10 millioen werd begroot, met als vrucht een tewerkstelling van 500 tot 600 arbeiders gedurende 4 a 5 jaar. n deze feiten klinkt in „Het Signaal" niets door. Het blaast slechts fanfares over „mot .es" en „papieren plannen". De „motie"-politiek der S.D.A.P. van 1027 tot 1933 zou vermoedelijk het funeste gevolg hebben gehad, dat na 1935 weinig tot be strijding der werkloosheid zou kunnen zijn gedaan. Daarop wees het A.R. lid van Gedep. Sta ten, Hou kei s, bij de behandeling der be grooting van 1936: „Zoo in de vorige periode gehandeld was, zooals de heer Ter Laan op financiëel ge bied wilde, dan zouden wij nu het ontstel lende resultaat gezien hebben, dat onze reserve van 2y2 millioen gulden, welke reserve wij noodig hebben voor onzen wegenaanleg, niet alleen geheel zou zijn in geteerd, maar dan zou er nu bovendien nog ©en tekort te dekken zijn van l'/2 mijliocn". „1-Iet Signaal" der S.D.A.P. is in z'jn slem- busklanken valsch en onwaar. Wilde het de volle waarheid uitbazuinen, dan zou het den kiezers nog bovendien moeten doen hooren. dat het Zuid-Holland sche „Plan van den Arbeid" door den heer Ter Laan werd ingetrokken; dat van Gedep. Staten aangenomen. Dit laatste was ook werkelijkheid; het eerste slechts „fantasie". De Mnister v. Defensie inspecteert kust- en grensbeveiliging 's-GRAVFNHAGE, 18 April. De Minister van Defensie, Dr J. J. C v a n D ij k, heeft zich gistermiddag na afloop van den minis terraad, vergezeld van zijn adjudanten lui tenant ter zee eerste klasse J. E. A. Post Uiterweefn kapitein mr H. J. Kruis, alsmede van het hoofd van de afdeeling ge nerale staf van zijn Departement luit. ko lonel A. Q. H. Dijxhoorn, naar Hoek van Heiland en vervolgens naar IJmuiden be- ?ver om aldaar kennis te nemen van de laatregelen voor de kustverdediging. De minister zou zich heden naar het Oos ten en Zuiden van ons land begeven, ten einde bezoeken te brengen aan de troepen, belist met de grensverdediging en om zich op de hoogte te stellen van de in het grens gebied genomen maatregelen. Het telegrafisch en telefonisch verkeer Rechten en bevoegdheden van de militairen 's-GRAVENHAGE, 18 April. In de Staats bladen 5^4 en 5S5 van gisteravond zijn af genomen de Koninklijke Besluiten nos. 31 en 32, waarbij aan den chef van den Gene- ralen Staf bevoegdheden zijn verleend be treffende het telegrafisch en telefonisch ver keer. Deze bevoegdheden betreffen het af breken van telefoongesprekken, het uitslui ten van ahonné's en het voorrang verleenon aan riieristtelegrammen. Een en ander in verhand met de huidige bijzondere omstan digheden. ïntupseben blijft voorloopig de bestaande normale verkeersafwikkeling ten aanzien van telegraaf- en telefoongesprekken ge handhaafd. Nogmaals wordt dus met na druk in herinnering gebracht, dat rmen zich bi.i het voeren van telefoongesprekken, zoo wel wat aantal als wat duur betreft, zooveel mogelijk dient te beperken. DE HEER VAN VESSEM VRAAGT De heer van Vessem heeft aan den Minister van Staat, Minister van Algemeene Zaken, voorzitter van den Raad van Minis ters, cn aan den Minister van Defensie schriftelijke vragen gesteld omtrent „de zware offers en maatschappelijke offers, die gevergd worden van de dienstplichtigen, dio ju den tegenwoordigen moeilijken tijd ter behoeve van de buitengewone maatre gelen onder de wapenen worden geroepen. 's-GRAVENHAGE, 18 April. De gewone audiëntie van den minister van Sociale Za ken zal op Woensdag 19 April 1939, niet plaats hebben. De nieuwe Constant Rebecque-kazerne te Eindhoven is gisteren officieel in gebruik genomen en overgedragen in tegenwoordigheid van den heer V. C. H. J. baron de Constant Rebecque en den commandant der Derde Divisie, generaal-majoor A. A. van Nijnatten. Voor jonge militairen „Opdat niemand uw kroon neme" In keurige en artistieke uitvoering ver scheen als Nr 373 der Libellenserie bij Bosch en Keuning te Baarn een maanwoord aan jonge mannen, die het militaire leven moeten binnentreden. De titel luidt: „Om het behoud van de kroon" door S. Oegema predikant: een heenwijzing naar het woord der Openbaring: „Houdt dat gij hebt, opdat niemand uw kroon neme". Ds Oegema heeft zich beijverd zoo te schrijven, dat de jongeren, voor wie het be stemd is de taal verstaan en zich niet bij voorbaat afkeerig afwenden van een preek toon, welke niet bij hun leeftijd past. Dat is ook een kunst en wij gelooven. dat de schrij ver daarin vrij goed geslaagd is. Het soldatenleven met zijn rijke versohei- denheid, zijn voordeden voor karaktervor ming maar ook met zijn groote gevaren voor den jongeling, die zoo plotselmg in een vreemd müieu buiten de huiselijke sfeer komt te staan, wordt in alle soberheid geschetst: terwijl daarna wordt gewezen op de plichten van den Christensoldaat, om openlijk, maar zonder ophef, zijn geloof te belijden. Dat hierbij gebedsleven, kerkgaan, vrien denkeuze, levenshouding en ontspannings- plaatspn ter sprake komen behoeven we niet te zeggen.. We bevelen hot ernstige, maar niet over dreven geschrift juist in deze dagen, nu zoo- velen in dienst gaan, van harte aan. Men geve het bij het afscheid den miliciens-mee. Zoo beoefent men „inwendige zending" De Duitsche vlag op een school Het bestuur ziet van subsidie af Op vragen van het Tweede Kamerlid der. heer Drees, betreffende he.t uitsteken van de Duitsche vlag door een school te 's Gra- venhege, ter viering van de bezetting van Tsjecho-Slowakije door Duitsche troepen, heeft de heer Slotemaker de Bruine, minis ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen geantwoord: Terstond nadat in een dor avondbladen van het bedoelde feit werd melding ge maakt, heelt de minister den inspecteur van liet lager onderwijs in de insoectie 's-Gravenhage opdracht gegeven een onder zoek in te stellen. Diens rapport bereikte den minister den volgenden ochtend. Het is den minister daaruit gebleken, dat de school aan de Dreibholzstraat te 's-Gravenhage, in verhand met de bezetting van Tsjecho-S!o- wakije door Duitsche troepen, de officieele Duitsche vlag, zijnde de hakenkruisvlag, heeft uitgestoken. De minister heeft het bestuur van boven genoemde school gewezen op het onge- wenschte van den toestand, dat ech school, vallende onder art. 207 der lager-onderwijs- wet 1920 bij een gebeurtenis als deze van haar vreugde doet blijken. Het bestuur heeft den minister geantwoord, dat het zich he- reid verklaart af te zien van de krachtens de lager-onderwijswet 1920 door het rijk er. de gemeente te verleerien subsidies. Echter met de bijvoeging, dat het tot regeling der zaken eenigen tijr! behoeft. De minister ziet hiervan de redelijkheid in. De minister heeft zich ter zake tot de besturen van de andere scholen van denzelfdcn aard gericht. GENUA-EXPRESS De speciale trein met passagiers en post in aansluiting op het den 21en April a.s. van Genua vertrekkende s.s. Johain de Witt, zal Donderdagmorgen 20 April te 10.27 van Den Haag S.S., 11 23 van Utrecht C.S., 12.12 van Arnhem en 12.36 wan Nijmegen ver trekken. Dr aansluitende trein naar Utrecht zal te 10.00 of 10.33 van Amsterdam C..S., te 10.43 van Amsterdam W.P. vertrekken terwijl de aansluitende trein van Rotterdam (Maas) om 10.23 vertrekt. Aankomst te Genua Vrij dagmorgen a.s. te 8.50 uur. H&mé - v. v „Vaderland en Volk" Het anti-semitisme, een geestelijke kanker Bij de N.V. Haagsche Drukkerij en Uit gevers-maatschappij verscheen, gelijk op de advertentie-pagina bleek, een brochure van mr G. A. Boo n. oud-lid der Tweede Kamer, getiteld Vaderland en Volk. De in houd van het geschrift wordt duidelijk ge typeerd door de ondertitels: „Het anti-semi tisme, een geestelijke kanker; dc N.S.B. een gevaar voor Nederland". Mr Boon heeft van deze dingen veel stu die gemaakt cn kwam als advokaat gedurig in aanraking met de onnederlandschc be weging, welke N.S.B. heet. Dit stelde hem in staat een levendige verhandeling te schrijven, rijk gedocumenteerd, met niet te loochenen feiten. Wanneer bv. de N.S.B. vooral nu zich beijvert om een Nederland- sche kleur aan de beweging te geven, dan wijst .Air Boon er op, dat Mussert thans in Duitschland ruim 500 kringen onder leiding van zijn gezant Herdtman in Düsseldorf heeft, die met welwillende medewerking der Duitsche autoriteiten Nederlanders in Duitschland bewerkt en dan ook op 2 Jan. aan zijn chef in Nederland kon schrii- „In December „weerden reeds ongeveer 85 makkers door onze organisatie in dit land als leden gewonnen en als zoodanig weer aan de Beweging in het Vaderland afgegeven. Mogen zij flinke strijders wor den".. „Er is dus thans een Nederlandsch legi oen onder Herdtman. Anno 1795 was er een Bataafsch legioen in FrankrijkO, Ne derland, let op u saeck!" Dit laatste geldt ook voor de regeering. De schrijver is n.l. van meening, dat in ons land te veel toegelaten wordt. Sommige „leiders" noodigen Duitschland openlijk uit om hier de orde te herstellen. Dat kan hier niet gedoogd worden. Men zou geneigd zijn met Dr Kuvper te zeggen: „Met ons ge- doogen map het schip van Staat niet ge ënterd worden". Dat sommigen probperen het te doen, blijkt voldoende uit de cijfers, data en feiten mr Boon. Mensch en Maatschappij Voor moreele en geestelijke herbewapening Bij de fa. M. J van dvr Loc ff te Enschede verscheen „een Christelijk sociaal-economi sche studie" van J. G. ter Horst, waarin verschillende vraagstukken van onze dagen onder Bijbellicht geplaatst worden. Het lijkt meer een verzameling van opstellen over diverse onderwerpen dan een samen hangende studie. Dit blijkt reeds uit de inhoudsopgave: „Nieuwbouw des Levens; De oorlog van 1914191S; Gelijkheid; Huwe lijk, Huisgezin, Privaat eigendom; Loon; Geld; „Het geld is er nog wel"; Winst en Kapitaal; Machine en Welstand; Kapita lisme en Socialisme; „Het Plan van den arbeid"; De Bellamy-Gedachte; Quo Vadis? (Sickesz); Bij ons in Twente; Het Konink rijk Gods". Wij zouden niet gaarne beweren, dat wij elke stelling van den auteur geheel onder schrijven, vooral niet, wat de economische onderwerpen betreft; maar het geheel ge tuigt wel van naarstige studie en veel be lezenheid, terwijl de grondtoon van alles, „absolute onderwerping aan het gezag der Heilige Schrift", vooral nu weldadig aan- De grootste aanbeveling voor deze lectuur is o.i., dat de Christen-arbeider door de origineele opmerkihgen meermalen "^en ver rassend inzicht, kan krijgen in het verband van economische vraagstukken en Christe lijke levensbeschouwing. De schrijver heeft het b.v. over crediet- geld dat hij „geloofsgvld" noemt en merkt dan op: „Als Christen versta ik heel goed, er een goddelijke, geestelijke spijze is, die de zielen voedt. Maar is het niet wat wonderlijks, dat de aard-mensch, die vaak den geest loochent, zich rijk waant aan materieele dingen, die niet gezien worden, die nog komen moeten? Credietgeld is immers geloofsgeld. Het is het vertrouwen op de menschen van morgen." Ik geloof, zegt hij verder, met heel mijn hart en verstand aan de wonderen van den Heere Jezus, ook aan het wonder der brooden; „maar dat een profane bank directeur ook iets van dien aard kan, ook eetbare brooden kan scheppen uitge loofsgeld, dat laat ik te gelooven over aan die het. wil gelooven." Wij zijn het niet steeds geheel met den schrijver eens: zijn oordeel over de „Wester- sche beschaving:" is wellicht niet volkomen billijk; maar als geheel hebben wij waar deering voor deze ponulaire uiteenzetting van praktische vraagstukken. Handels* en vakonderwijs voor den middenstand - 's-Gravent drtgende den Nat. Coöp. Raad, te 's-G-ravenhage; -nwoordigende het NeJ. Verbond van Vakvereen., het R.K. Werklleu >i erbond en het Chr. Nat. Vakverbond in Ni derland. te Amsterdam; Dra H. Jansen, ve. rdlgende de Onderwöacentrale va oordlgenc het Instituut voor Middenstandsontwikkelinj s-Gravenhage: Mr G. A J. M. Mutsaert Legenwoornigende den Raad voor het Groo kelbedrüf in Nederland, te Amsterdam: Dr C. Visser, vertegenwoordigende de Ka Koophandel en Fabrieken, te Delft: 1 e r l n g a. vertegenwoordigende de Onder- Chr. Mlddenstam J. plaj wljscentrali in Nederland, t leden, re&p. do IJ .recht, Z. Bras Jr te Rotterdam. A. G. v Houckgeest te 's-Gravenhage. Mr F. J. H. Bach te 's-Gravenhage, Prof. K. ihage. Mr W. F. Schok king te Amsterdam. Dr J. H. Scheurer ce ft Dr F. L. v. Muiswinkel te 's-Gravenhage. H. L. Smallegange, plaats- r-v. vertegenw. van den Minister van Onder- i.'s, Kunsten en Wetenschappen: ^•n tot lid en secretaris de heer H. de Vos, nbtenaar bij het departement van Eicon. Zaken. (_l 1 1 AMERICAN CIGARETTES! J ROFFELRIJMEN ALLEEN DOOR RECHT Het fiere woord,, door Roosevelt De wereld in gezonden, Heeft zeker bijna overal Een goed onthaal gevonden. Er kan dan ook geen twijfel zijn Of Roosevelts bedoelen Is: rond te zeggen wat èlk mensch, Elk eerlijk mensch, moet voelen: Alleen door Recht, niet door geweld Is vaste grond te geven En rust en blijvend evenwicht 'Aan 't bruisend volkrenleven. Alleen door Recht, niet door geweld, Al is dat zwaar geladen En waagt het eigen vleesch en bloed Aan trotsche euveldaden. Al mogen enkle volkeren Dit moedig woord niet lezen, Er is geen volk ter wereld dat De waarheid hoeft te vreezen. Te vreezen is alleen de mensch Die angstig of verwaten Met groote woorden en vertoon Het Recht poogt krom te praten. Laat ons niet vreezen voor den mensch. Maar vast op God vertrouwen Wiens oogen ook den machtigste Tot in de ziel doorschouwen. God kan alleen de pogingen Van Roosevelt doen slagen; Laat ons Hem bidden recht te domi In deze bange dagen. (Nadruk verboden) LEO LENS TAVERNE PALACE PLACE ROGIER jNoord-station) BRUSSEL HET MOOISTE ETABLISSEMENT Fransche Keuken - Gerenomm. Wijnen Specialiteit in Gebakjes en IJs. MATIGE PRIJZEN Groot Orkest vanaf 16 u. tot middernacht HOTEL ROYALBR^XTlles (Noord-station) ingang v. h. hotel: 1 rue des Croisades. 150 Kamers. Modern com fort 38 tot 90 frs.; met privat badkamer 50 tot 125 frs. Telegr.-adr.: Royalotcl. Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rue Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm water. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RESTAURANT 40 RUE VEYDT 40 Telefoon 370571 Lift Centrale Verwarming. W. en k. str. w. Badkamers VOLLEDIG PENSION vanaf Frs. 55. De Commissie tot Voorlichting 1939 Hr. Ms. krui ser „Sumatra" is gisteren ter 's-GRAVENHAGE. 18 April. De Ministers van Economische Zaken en van Onderwijs, Kunsten en Wetenscbanpen hebben bij be- sqhikking van 4 en 8 Maart j.l. besloten tot de instelling van een commissie, welke tot taak zal hebben hun van voorheb4 te? dienen inirpVo i-p.+ lh="do1s- en v?konde>-wiis j voor den middenstand in verband met de I vestigingswet kleinbedrijf 1937 en daarmede rechtstreeks verbad houdende kwesties. Voor het Jaar 1939 zijn in deze comml W. iet departement van Eoon. Zaken; tot lid en onder-voorzitter: de heer W. d i administrateur bij het departement van 22 NIEUWSTRAAT BRUSSEL DINER, 1 fl., uitgelezen Menu en k la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, Hollandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCII direct uit de Vischmijn v. Oostende. Attentie-adres: RUE NEUVE 22 HOLLANDERS LOGEERT bii den Wielriidei I PIET VAN KEMPEN Koopt om GOED gekleed te zijn, ln het sedert 100 jaar bekende Magazijn! Burgerlijke en Militaire Kleermakers Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE „SUISSE NORD'' Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerde keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 -BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) In Brussel Wissel Uw Geld bij JOS. DE DECKKER 55 Boulevard Adolphe Ma* 55 centrum. VOORDEELIGSTE KOERSEN Grand Hotel De Flandre NAMEN ZIJN GASTVRIJE ONTVANGST ZIJN GROOT COMFORT ZIJN VERZORGDE KEUKF.N HOLLANDERS gelegenheid w verblijf to llrus.el. noem do A-aar om Uwe Inkoopen te doen >eden, Overhemden en Kleeding ij LEWIS Men sp.-eekt Nedr rlandsch. ,LA VIGNETTE" :e TERVUEREN (bij Brussel) is gedurende Uw vacantiereis het bij de Hollanders gerenommeerdo Bondshotel. Restaurant en Pension. BEZOEKT BRUGGE EEN DER MOOISTE STEDEN VAN DE WERELD Ter gelegenheid van: De Wereldberoemde H. BLOED-PROCESSIE, 8 Mei, te 10.30 uur. De INTERNATIONALE MEMLING-TENTOONSTELLING, 24 Juni—1 Oct 1939. HET VLAAMSCH NATIONAAL ZANGFEEST, 23 Juli 1939. Het H. BLOEDSPEL, Grootsche Openlucht-Vertooning op de Markt; 2000 uit voerenden; 10.000 zitplaatsen: 5, 6, 10, 12 en 13 Augustus a.s. te 21 uur. Alle inlichtingen: Dienst voor Toerisme, Markt, BRUGGE (België) Uw Bondshotel en Restaurant ..DE ABDIJ" TE BRUGGE A.N.W.B - K.N-A.C. - CLUBHOTEL Historisch Hotal, 30 Langostr. Tal. 337.64 an 337.63 Dit belangrijk holel Is gelegen rondom een grooten tuin. welke 's avonds feeëriek verlicht Is 1 10 kamers, met w. en k. sir. w., waarvan 27 mei privé bad. Het meest gerenommeerde en door Hollanders bij voorkeur bezochie hotel ter p'aatse, gewaardeerde keuken. Behagelijk, rustig, gezellig en prettig. Talrijke MATIGESPRIJZEN - EIGEN HOTEL-GARAGE

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5