STADSNIEUWS VRIJDAG 14 APRIL 1939 TWEEDE BLAD PAG. Agenda Raadsvergadering De agenda voor de a.s. Maandag om 7 uur te houden raadsvergadering ia aLs volgt vastgesteld: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Ingekomen stukken. 5. Voorstel van B. en W. inzake wijziging van het raadsbesluit d.d. 26 October 1936, be treffende garantie voor de tentoonstellings- VEreeniging Boskoop. 6. Voorstel van B. en W. inzake opheffing zekerheidsstelling van den gemeente-ontvan ger. 7. Idem inzake vaststelling uitkeering ex art 104 L. O.-wet 1920 aan andere gemeenten. 8. Idem inzake het verzoek van liet R. K. Kerkbestuur te Aarlanderveem om beschik baarstelling van gelden voor een handnaai machine voor de R.K. school aldaar. 9. Idem inzake het verzoek van het be stuur der vereeniging tot bevordering van lager en meer uitgebreid Christelijk school onderwijs, alhier, om beschikbaarstelling van gelden voor: a. ten behoeve van de school Steekterweg 83, den bijbouw van een vierde leslokaal en een leermiddelenberg plaats, den aankig van centrale verwarming en de aanschaffing van schoolbanken en leermiddelen; b. ten behoeve van de scholen Julianastraat en Hoorn de aanschaffing van schoolbanken. 10. Idem inzake verkoop van een strookje grond nabij den Steekterweg. 11. Idem inzake verhuring en verpachting Jvan gemeente-eigendommen. 12. Idem inzake verkoop van een perceel bouwgrond aan J. Westmaas q.q. 13. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school Schoolstraat, 14. Voorstel van B. en W. inzake het ver zoek van den Nederlandsehen Ouderraad bij het openbaar lager onderwijs, inzake instel ling van een ouderraad. 15. Idem inzake omwisseling van aandee- len der N.V. Maatschappij voor Gemeente- crediet. 16. Idem inzake toekenning voorschot op vergoeding ex art. 101 L. O.-wet 1920. Oostersch Genootschap in Nederland Ter gelegenheid van bet 9de congres van het Oostersch Genootschap in Nederland, dat op het oogenblik te Leiden wordt gehouden, heeft Prof. Dr. Sigmund Mowenchel, uit Oslo, gisteravond in de gehoorzaal van het nieuwe gedeelte van het Universiteitsgebouw voor congresleden, gasten, genoodigden en belangstellenden een voordracht gehouden over de Godservaring bij de Oud-Testamen- tisohe profeten. Het congres is vanmorgen (Vrijdag) voort gezet met een bijeenkomst van de beide sec ties, van welke gecombineerde vergadering Prof. Dr. Ph. S. van Ronkel voorzitter was. Dr. K JL E. de Jong, uit Leiden, heeft .een voordracht gehouden over „BilderdijK "en Indië", mej. Dr. A. Roes, uit Utrecht, sprak daarna over de Fransche lelie, terwijl tenslotte ir .R. J. Forbes een rede hdelü over „Goud en zdQJver in de oudheid". Hierna sloot de voorzitter van het Oos tersch Genootschap in Nederland, Prof. Dr. Ph. S. van Ronkel, het congres De aanwezigen begaven zich vervolgens per autobus naar het gemeente-museum te Den Haag. Nadat in het paviljoen van het museum een gezamenlijke koffietafel was gebruikt, werd de Islamische afdeeling van het museum bezichtigd. Te vier uur werd het gezelschap namens het gemeentebestuur yan Den Haag officieel ont/vangm. Toezicht op de vreemdelingen De Commissaris van Politie te Lelden brengt in herinnering het K. B. van 16 Aug. 1918. Stibl. no. 521, regelende het toezicht op de in Nederland vertoevende vreemde lingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nachtverblijf verschat f, binnen 24 uur verplicht ls daarvan kennis 1e geven aan het hoofd' van politie in de gemeente, in casu den Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst, Zon neveldstraat alhier, geoipeud van 912 uur, van 2—4 uur en van 7.9 uur). Door afgifte aan het Bureau van de Bevol king en den Raad van Arbeid vervalt bo vengenoemde verpliohting niet. Verzuim is strafbaar gesteld met hechte nis van ten hoogste een maand of geldboete van ten hoogste f 500. Deze bepaling geldt niet alleen voo: dienst personeel, dooh ook voor logé's, enz. Kon. Ned. Grofsmederij N.V. Voorgesteld wordt 6 pet. dividend nit te keeren Aan het verslag der Kon. Ned. Grofsme derij N.V. over 1938, dat zal worden uitge bracht in de algemeene vergadering van aandeelhouders op 28 April a.s. is het vol gende ontleend: Aan verschillende werkiem werd in 1938 uitgevoerd voor een bedrag van f 1.714.333 tegenover f 1.367.210, f 717.781 en f577.929 in de jaren 1937, 1936 en 1935. Het voordeelig saldo der fabricagereke- ning, de z.g. bruto winst bedraagt f219.403.93 tegen f 132.950.68 in 1937. De inventaris is gewaardeerd naar de marktwaarde op 31 December 1938, voor zoo ver niet lager ingekocht, in welk geval de inkoopwaarde werd aangehouden. De werken onder handen zijn tegen den kostenden prijs per ulto 1938 opgenomen. De balanswaarde der terreinen, gebouwen, werktuigen, gereedschappen enz. bedroeg op ultimo 1937 f 712.635. In 1938 werd aange schaft voor f 129.753.66. Totaal f 842.388.66 en geamoveerd en verkooht voor een balans- waarde van f 7.840, maakt f 834.548.66. Men acht het gewenscht hiervan af te schrijven een bedrag van f 114.146.79, waar door de balanswaarde zal worden terugge bracht tot f 720.401.87. Na aftrek van deze afschrijving, van inte rest, ongevallenverzekering ctc. blijft een bed rap van f 36.339.78 over, zonrtat met inbe grip van het onverdeeld geblevpn dividend ad f 5.195.25 een bedrag van f 41.535.03 be- besch'ikbaar is ter vcrdeelinp. Commissarissen en directie stellen voor uit deze winst 6 pet. dividend uit te koeren, zoowel op de prioriteiteaandeelen als op de gewone aandeelen, waarna f 3776.24 als on verder ld dividend op nieuwe rekening over gaat. Propaganda-avond Chr. Hist. Kiesvereeniging Rede van mr. J. J. R. Schmal In het Nutsgebouw is gisteravond een slechts zeer matig bezochte propaganda- avond gehouden van de Chr. Hist. Kiesver. „Groen van Prinsterer". Als spreker trad op mr. J. J. R. Schmal, uit Voorburg, no. 1 op de lijst voor de Prov. Statenverkiezing. Dei avond werd op de gebruikelijke wijze geopend door den 2en voorzitter, den heer C. Koren, die hierna een welkomstwoord sprak. In enkele inleidende opmerkingen aanzijn rede voorafgaande, dacht mr. Schmal, die hierna het woord verkreeg, aan die mannen en jongens die afwezig zijn van huis in ver band met de beveiliging van onze grenzen. Vervolgens wees spr. erop hoe de verkie zingen, die gehouden zullen worden, niieit oorafgegaan worden door veel drukte. Het 3 de sfeer zooals de C.H. Unie die wenscht. Niet naar het uiterlijk succes wordt ge streefd. Men zoekt de kracht in het beginsel. Spr. stond stil bij het nauwe verband dat ligt tusschen de Prov. Staten en do lands- politiek. Toch ligt de anbeid op onderschei den terrein. De Prov. Staten vragen slechts eenmaal in de 4 jaar de algemeene belang stelling. Verder treedt men in den arbeid niet op den voorgrond. Toch is die arbeid wel van belang speciaal door het werk van Ged. Staten. Het is daarom zeer te wen scheen dat de C.H. Unie in dit college verte genwoordigd zal worden. Actie moet hier voor gevoerd. Voorts is de invloed der Sta ten groot door de verkiezing der Eerete Ka mer. Na deze uiteenzetting van de Prov. politiek in engeren zin ging spr. over tot de behan deling van de verhouding der C.H. Unie te genover de landspolitiek. Spr. wees er eerst op dat de C.H. Unie> geen partij is van uit sluitend titeLmannetjes. Het is een Chr. volkspartij. Allen hebben hierin een dienen de taak. Een krachtige strijd moet gevoerd worden voor de eenheid van ons volk, waar om spr. waarschuwt voor verder doorgaand separatisms Na in een slotbeschouwing erop gewezen te hebben dat men tegenover het kabinet zelfstandigheidspolitiek wenscht te voeren en stx:iunen waar mogelijk is, wees spr. erop hoe geloof, hoop en liefde en gestadigen ar beid de waarborg zijn voor vruchtbaar wer ken onder Gods zegen. Aanbesteding Gisteren werd door den garnizoen s-com- mandant een openbare aanbesteding gehou den voor levering van inlandsoh verscn rundvleesch, gerookt- en pekelspek over het tijdvak van 1 Juni tot en met 31 Dec. 1939. Er waren 7 inschrijvingsbiljetten, tw.: N.V. Gebroeders Brand, Rotterdam, ga- rookt spek f 0.6985, pekelspek f 0.6585; Th. M. W. Benpers, Leiden, gerookt spek f 0.C6, pekelspek f 0.66; A. H. Bergers, Leiden, ge rookt spek f 0.70, pekelspek f 0.70; D. v. Stam, Amsterdam, rundvleesch f 0.599; Ph. van Gelderen, Leiden, rundvleesch f 0.61; S. W. Marsman, Leiden, rumdvleesdh f 0.61; J. J. van Mastrigt, Leiden, rundvleesch f 0.595. Jaarvergadering Diaconessenhuis Woensdag vond plaats de Jaarvergade ring van de Ohr. Vereeniging voor Zieken verpleging Het Diaconessenhuis" alhier. De secretaris bracht verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit onder meer bleek, dat 't Huis in 1938 zeer goed bezet is geweest. Het aantal patiënten bedroeg 1976, het aan tal operaties 1216, het aantal verpleegdagen 40754. Als nieuw lid der Vereeniging werd be noemd mecrouw B. Corts-de Heus te Leiden. De rekening over J938 werd goedgekeurd en den penningmeester werd décharge ver leend. De periodiek aftredende leden de heeren Prof. Dr. J. N. Bakhuizen van den Ërink en R. A. Kern werden, evenals de periodiek aftredende penningmeester de heer D. Ver meulen, herkozen. Speldjesverkoop voor Chr. Jeugdhulp Morgen wordt door rnidddl van speldjes- verkoop weer een bijdrage gevraagd voor de Toevlucht van de Vereeniging „Ohr. Jeugd hulp", waarin jonge vrouwen en kinderen liefderijk worden verpleegd. Onder de vele liefdadige instellingen, die onze stad kent, is de Chr. Jeugdhulp ongetwijfeld wel een ■van de meest sympathieke door de wijze waarop deze Vereeniging, zonder ophef, een prachtig werk verricht. Wij hopen hartelijk, dat morgen met milde hand voor deze stich ting gegeven zal worden. Voorstellen aan den Raad De verpleegkosten der gestichten VoQgens artikel 11 van de verordening van 3 December 1896 houdende voorwaarden van opneming en verpleging van lijders in het krankzinnigengesticht „Endegeest" en de af- deeling voor jeugdige zwakzinnigen „Voor geest", zooals deze laatstelijk is gewijzigd, is voor patiënten, die de inrichtingen met proefverlof verlaten, gedurende de eenste veertien dagen van dit verlof sleohts de helft van de verpleegkosten en zijn tijdens den verderen duur van dat verlof geen verpleeg kosten verschuldigd. Op verzoek nu van den minister van bin- nenlandsche zaken heeft de inspecteur van het staatstoezicht op krankzinnigen bij onze commissie op het doen vervallen van deze bepaling aangedrongen. B. en W. slellen voör daaraan te voldoen en stellen tevens nog enkele kleine wijzigin gen voor. Restitutie aan den heer Uges B. en W. stellen thans voor ingevolge raadsbesluit den heer Ugrs f 1156 te resti- tueeren voor te veel betaald electriciteitsta- rief. Benoeming en ontslag De Vereen, tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen hooft in de vaca ture prof. mr. Duyfjes als bestuurslid do vol gende aanbeveling ingediend: 1. Mr. P. L. van Toorentourg; 2. Mr. C. J. Goudsmit. De Zuidercommissie tot wering van school verzuim doet in de vacature A, A. Wijnno- hei volgende aanbeveling: 1. L. Timmere; 2. J. Oudshoorn. B. en W. stedlen voor op verzoek eervol ontslag te verleenen aan mevr. M. A. Kok van Bladeren als regentes van het college van Vrouwen-Kraammoeders. Tot hoofd van de opleidingsschool voor U.L.O. aan den Maresingel dragen B. en W. voor: 1. I. van Weerlee, alhier; 2. R. de Groot te Noordwoldci; 3. J. Liefhebber te Ter Apel. Luchtbeschermingstentoonstelling Door de afdeeling Leiden van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming is verzocht om vanaf 8 Mei tot cin met 17 Mei a.s. kosteloos de beschikking te mogen hebben over de groote zaal der Stadsgehoorzaal voor het houden van een tentoonstelling op het gebied van de luchtbescherming. Het college van B. en W. kan zich met kostelooze ingebruikgeving van de zaal in velband met het beoogde doel vereeingen; de kosten van verlichting enz. dienen echter zooals gebruikelijk is, voor rekening van de vereeniging te komen. Verpachtinq „Den Burcht" Bij raadsbesluit van 4 December 1933 werd de exploitatie van het hotel „Den Burcht" met aanhoorigheden voor den tijd van vijf jaren, ingaande 1 Mei 1934, verpacht aan den heer A. Backer, alhier, voor f 4400 per iaar, welke prijs bij raadsbesluit van 1 Fe- Druari 1937 met ingang van 1 Januari 1937 werd verlaagd tot f 2000 per jaar. Deze ver pachting eindigt mitsdien 1 Mei a.s. D» heer Bakker zou deze exploitatie wederom willen pachten op den bestaanden voet voor den tijd van vijf jaren. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat in de gegeven omstandigheden een verlenging van de verpachting met vijf jaren tegen dein geldenden prijs vaij f 2000 niet gewenscht is. Een eenvoudige verlenging voor één jaar achten B. en W. op dit oogenblik de beste oplossing, vermits dan nader onder oogen kan worden gezien, of een openbare verpach ting of eenige andere maatregel wellicht aanbeveling verdient. De heer Backer en zijn borg hebben zich hiermede accoord ver klaard. GereL Schol Stadhouderslaan 20 Maart j.l. werd om praeadvies in han den van B. en W. gesteld ecm verzoek van het bestuur der Gcref. Schoolvereeniging, al hier, om op grond van art. 72 der L.O.-wet 1920 medewerking te verleenen tot de aan schaffing van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan de Stadhouderslaan, zulks in verband met de toeneming van het aantal leerlingen in de 5e rm 6e klasse van die school. Aangezien aan de wettelijk gestelde eischen is voldaan, bestaat er aanleiding de gevraagde medewerking te verleenen. JULIANA-WANDELTOCHT n Voor bayengenoemden marscih op 29 April a.s. is de jury als volgt samengesteld: Kapt J. v. d. Meulen, voorzitter; mevr. L. Bur- gersdijk-Eerdmans, mej. C. M. de Haas, J. P. A. Castelein, leeraar lich. oef. M.O. AANRIJDING Gistermiddag is de 15-jarlge W. v. d. B. op de hoek van de Haarlemmerstraat en de Donkersteeg aangereden door een motor- carrier bestuurd door den 21-jar. A. S., die niet in het bezit was van een rijbewijs. De Jongen kreeg een der wielen over het hoofd. Hij werd bloedend gewond en had vermoe delijk een lichte hersenschudding. De E.H. D. heeft hem naar het Acad. Ziekenhuis gebracht om verbonden te worden. Kamer van Koophandel voor Rijnland Handelsregister Nieuwe inschrijving. N.V. tot voortz. van de zaken F. M. Knoote, Pharm. praep., Voorschoten, Burg. de Kempenaer- straat 32. Afkomstig uit 's-Gravenhage. Opheffing. D. Kuiper, Leiden, Oude Rijn 188, smêderij. BURGERLIJKE STAND PNDERTROUWD: W D R Regeer 18 j en E ten Kate 18 J; J W Jongman 23 j en J M v d Plutfm 24 J: C Tates wedr 35 j en M J van Hoven gesoh 35 J BEVALLEN. G E BleüswükHünike z; J M ServaasSiJpestUn d; A Sira—Olivier d. OVERLEDEN: B Hoek m 59 J: AC10 Hol- werda vr 86 J; H Overduln m 54 j; W J v d .Steegt d 3 mnd. UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN ANTI-REV. PROPAGANDACLUB In de gisteravond gehouden vergadering van de A.R. Propagandaclub werden de laat ste toebereidselen gemaakt voor de a.s. Prov. Statenverkiezing. De bezetting van de 24 stembureaux, het laten halen van ouden van dagen en degenen die moeilijk kunnen loopen, enz. enz., werden geregeld. Het verkiezingsbureau zal den geheelem dag gevestigd zijn in het gebouw Concordia, alwaar alle gewenschte inlichtingen verkre gen kunnen worden. Na afloop zal de geheele uitslag aldaar worden meegedeeld. AANVRAAG GELDER VOOR AANSCHAFFING MATERIALEN VOOR SCHOLEN Van het bestuur der Vieireeniging tot be vordering van Jager en meer uitgebreid Christelijk schoolonderwijs alhier, kwamen aanvragen in om gelden beschikbaar te stel len: a. ten behoeve van zijn school voor ge woon lager onderwijs. Steekterweg 83, voor den bijbouw van een vierde leslokaal en een leermiddelenbergplaats, den aanleg van cen trale verwarming en de aanschaffing van schoolbanken en leeimiddelen; b. ten behoeve wan zijn bizondere scholen voor gewoon lager onderwijs, Julianastraat 95 lem Hoorn 71, voor de aanschaffing van schoolbanken. In totaal worden 204 nieuwe banken aan gevraagd, zulks omdat de oude niet voldoen aan de voorschriften en door uitbreiding van het aantal leerlingen. Het schoolbestuur neemt er evenwel ge noegen mede, dat het thans de helft van het benoodigde aantal schoolbanken ontvangt en zal ovwr 3 jaar voor de andere helft een nieuwe aanvraag indienen. Waar de aan vragen voldoen aan de eischen van art. 73 der lager-onderwijswet 1920 stellen B. en W. voor de gevraagde medewerking te verlee nen. VERKOOP BOUWGROND Op advies van de commissie van bijstand voor het Grondbedrijf stellen B. en W. voor aan den heer J. Wnstmaas, aannemer, al hier, te verkoopen: een perceel bouwgrond, gelegen aan de Borneostraat. groot ongeveer 675 m2 en wel voor den prijs van f 5 per m2 voor de eerste 500 en f 2.25 p?r m2 voor het overige gedeelte, in totaal f 2900. De bedoeling is op het perceel drie mid- donsiandswoningen te s* cjjten. EEN ZELDZAME WORP Een geit van d>:ti heer R. Davelaar, wo nende Willemstraat alhier, wierp Woensdag 4 lammeren. Een zeldzame gebeurtenis, AUTOBOTSING Op den Heorevvcg had een vrij ernstige autobotsing plaats tusschen twee auto's, een luxn--, bestuurd door Q. de B. uit Ter Aar en een vrachtauto van de „Leerhoeve" alhier. Vermoedelijk door niet ver genoeg uitha len kwamen de auto's met elkaar in aanra king. De auto van de B. maakte hierdoor een zwenking en reed een dubbtije telefoonpaal omver. Hoewel de auto zwaar besenacligd werd en weggesleept moest worden, bleef de bestuurder wonder boven wonder ongedeerd. De andere auto werd licht beschadigd. VOETBAL A.R.C 1 speelt Zaterdag thuis den laat6ten competitiewedstrijd tegen S.O.O. 1 uit Oegst- geest. A.R.C. 3 gaat op bezoek bij Noord wijk 4 en de adspiranten bij Ter Leede te Sas senheim. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBUR GE R RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN f1AZERSWOUDE EERSTE STEENLEGGING HERV. SCHOOL Op Maandag 17 April a.s. zal de eerste steen gelegd worden voor de nieuwe Herv. school op hieit Dorp. Deze plechtigheid, welke een zeer .eenvoudig karakter zal dragen en zal plaats hebben des namiddags om 3 uur, is voor ieder belangstellende toegankelijk. EMMABLOEMCOLLECTE Op Woensdag 19 April a.s. zal in onze ge meente de jaarlijksche collecte gehoifclen worden met de Emmabloem. Het zal wel onnoodig zijn deze collecte met warmte aan te bevelen, omdat ieder in onze gemeente overtuigd is van het zegen rijke werk, dat met deze collecte wordt be oogd. KERKVOOGDEN NED. HERV. GEM. In de laatstgehouden vergadering van kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeéhte is tot secretaris van dit college gekozen de heer A. A. Matze, in de plaats van dtn heer A. Heesterman, die voor deze functie heeft bedankt. HILLEGOM OVERGEPLAATST De ontvanger der directe belastingen, de CANDIDATEN GEMEENTERAAD Door de R.K. Kiesvereen. zijn de volgende candidaten voor de gemeenteraadsverk'iezin-. gen gesteld: P. Klaver, B. N. Loerakker, J. Meskers, F. C. van Lierop, G. W. Mathot, C. W. van Dam, C. Ph. Freriks, G. Pijnakker, G. B. Kroon, J. v. d. Aar, P. J. v. d Klugt, C. Wieijers, P- N. Jonkheer, Th. Bakker, J. Top per en A. v. d. Hulst BLOEMBOLLENBEURS Gister werd de bloembollenlbeurs slechts door 102 personen bezooht. Het geringe aan tal bezoekers spreekt reeds voor zichzel'f. De gesj>annen toestand was oorzaak dat er zoo goe d als geen zaken werden gedaan. De rede van Chamberlain werd met belangstelling tegemoet gezien. KATWIJK BURGERWACHT De winteroefeningen der Katwijksche Bur gerwacht, dié gehouden worden des Zater dagsmiddags in het Parochieihuis te Katwijk a. d. Rijn onder leiding van den plaatsver vangend commandant, den heer H. Hage- man, hebben een vlot verloop gehad. De deelneming was niet zoo groot als andere jaren. Waarschijnlijk een gevolg van de moeilijkheden dnir laatste jaren. Deze moei lijkheden zullen echter spoedig tot het verle den behooren. Het is ook vrijwel zeker, dat dezen zomer de schietoefeningen in het duin weer gehouden zullen worden. Binnen en kele weken zal een ledenvergadering wor den gehouden, waar belangrijke mededeelin gen zullen worden gedaan. De winteroefeningen zullen worden beslo ten met een schietwedstrijd met de buks op Zaterdagen 15 en 22 a.s. des namiddags van 25 uur in het Parochiehuis. KATWIJK a. d. RIJN TUINBOUWOVERZICHT Het is begrijpelijk, dat de zonnige Paaseh dagen wat meer bedrijvigheid teweeg brachten in den groentenaanvoer en han del. De glasproducten kon men als 't ware zien groeiën, doch ook de koudegrondpro- ducten kwamen door het zeer mooie weer afzetten. Toch had het nog weinig invloed op de prijzen der wintel-producten, die nog steeds zeer goed bleven. Waschpeen b.v. was wel iets gezakt, doch een noteering van 1.80 tot 2.70 per kist van 20 K.G. geeft voor de aanvoerders van dit product voldoende opbrengst. Uien noteerden van 3.80 tot 4.50 per 100 K.G. Witlof bleef zeer duur; de schaarschte is oorzaak van dezen hoogen prijs. Gekocht werd voor 16 tot 20 per 100 K.G. Kroten gingen in prijs wat naar boven. Betaald werd van 0.55 tot 0.80 per kist van 20 K.G. Als jonge groente verscheen het eerst aan de veiling Radijs en Rabarber, waarvoor een redelijke prijs betaald werd. Radijs van 2 tot 2.50 per 100 bos, Rabarber kon gemakkelijk van 4.50 tot f 5 opbrengen. KATWIJK AAN ZEE GEGUND Aan de Aannemers J. den Hollander en T. G. de Jong is gegund het bouwen van magazijnen voor de genie te Amsterdam. De aanneemsom bedroeg 319.770. GESLAAGD Geslaagd voor het examen stuurman op stoomzeevisschersvaartuigen Maarten v. Duyn Jzn.; Jac. de Jong Ezn.; Corn. Visser Wzn., voor het examen Radio-telegrafist Gijsbert Remmelzwaal. LEI DSCHEND AM DRONKEN ACHTER HET STUUR? Dinsdagavond omstreeks 10.15 uur heeft op den Mathenesserdij'k te Rotterdam een bot sing pLaats gehad tusschen een bestelauto van den boterhandelaar Waayer te Leid- schendam en een auto van een vertegenwoor diger eener bierbrouwerij. De bestelauto stond geparkeerd, links van de straat, terwijl de andere auto opeens naar links reed en de bestelauto van achteren greep. De bestelauto kreeg lichte schade, ter wijl van de andere auto het voorste deel totaal werd vernield. De auto van de brou werij is door de politie in beslag genomen terwijl de bestuurder op vermoeden van onder den invloed van sterken drank te ver- keeren, naar het bureau van politie is geleid. VAN DE GELEGENHEID GEPROFITEERD Terwijl de bewoners naar een feestje waren, heeft men ziah toegang verschaft tot de woning van den arbeider van Leeuwen de Y?enestraat. Vermist wordt een bedrag aan geld van f 20. De rijkspolitie stelt een cr.dirzcek in. ST1 ME URE AU WESTVLIETWEG Het raadslid de heer K. Vink bedankt als lid van het stembureau openbare school Westvlietweg. ONDERHOUD VAN WEGEN Ged. Staten hebben den gemeenteraad medegedeeld, dat de jaarlijksche bijdrage in de kosten van onderhoud Leidschekade en Oostvlietweg ineens door de provincie zullen worden afgekocht. LEIMUIDEN OPRICHTING GYMNASTIEKVEREEN. Enkele vooraanstaande personen in deze gemeente heibben het plan opgevat om in deze gemeente een gymnastiekvereen. op te richten. Voorloopig zal getracht worden om des Zaterdags de oefeningen te doen hou den, De eensto les zal plaats hebben op Za terdag 15 April a.s., des avonds van 5—6 uur voor meisjes van 615 jaar voor jongens van 6—15 jaar van 5—7 uur, voor dames van 7.30—8.30 en voor heeren van 8.30—9.30. De contributie voor jongens en meisjes zal 10 cent per week bedragen cn voor dames en heeren 20 cent per week. Als leeraar zal op treden de heer G. W. de Jong uit Alien a. d. Rijn. LEIDERDORP Gemeenteraad Herziening uitbreidingsplan Hulpziekenhuis Luchtbescher mingsdienst. De Raad kwam in vergadering hijeen. Voorzitter de burgemeester, de heer K. Brug. Deze deelt mede, dat wethouder Splinter wegens ziekte verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Ook namens den Raad wenscht hij hem een spoedig her stel toe. Onder de ingekomen stukken is en ver zoek om subsidie van de St. Lidwinaschool te Leiden voor 1938; overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten een be drag van f 10 toe te kennen. In behandeling komt daarna de herzie ning van het Uitbreidingsplan. De Voorz. deelt mede, dat de beslissing in de eerste termijn van drie maanden niet kan worden genomen. Daar de wet gelegen heid daartoe biedt, geeft de voorzitter in overweging den termijn voor de beslissing te verlagen tot 13 Juli a.s. 0.a. is de aanleg van den nieuwen snelverkeersweg van groo- ten invloed op de vaststelling van het uit breidingsplan. Een belangrijk punt voor de gemeente- is in dit verband de toezegging van den hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat, dat hij accoord gaat met den aanleg van een tunnel in het verlengde van de Ericalaan. Er zijn echter nog andere kwesties op te lossen en de Voorz. spreekt de hoop uit, dat ook wat deze betruit, tijdig voor 13 Juli a.s. een rege ling zal zijn verkregen. Zonder bespreking wordt het voorstel aan genomen. Na toelichting van den Voorz. wordt ver volgens besloten de 4*4 pet. geldleening pro resto groot f 10.500 te convertecren in een van 3% pet. Het laatste punt der agenda ls een voor stel van B. en W. om de voormalige woning van het ho'ofd der opent», lagere .school te bestemmen tot hulp-ziekenhuis van den ge neeskundigen dienst der Luchtbescherming, dit in afwijking van een in een vorige ver gadering genomen besluit'om deze woning voor verhuring beschikbaar te stellen. Bij de hierop volgende bespreking geeft de heer Klaver Ie kennen, dat volgens hem B. en W. in dc*en wel iets te voorbarig zijn. De heer S n e 1 is dit niet eens m*t den heer Klaver en spreekt de meening uit, dat ook andere gemeenten reeds een gebouw als hulp-ziekenhuis hadden aangewezen. 1-Iet voorstel wordt hierop zonder stem ming aangenomen. Na rondvraag, waarhij niets bijzonders naar voren wordt gebracht, volgt sluiting. LISSE Alg. Vergadering Coöp. Boerenleenbank Don derdaga von d werd in ix. -ie jaarvergadering gehouden door de Coöp. Boerenleenbank, onder presidium van den •ïeer J W. A. L e f e b e r, voorzitter. Deze sprak een openingswoord waarin hij mede deelde dat de kassier, de heer J. C. Zane- veld, thans voor het laatst als zoodanig aanwezig is. Hij wordt opgevolgd door den lieer N. M a 11 h ij s. Do heer D. Guldemond was wegens familieomstandigheden afwezig. Do kassier, de heer Zapeveld, gaf een overzicht van den finantieelen toestand der bank, welke zeer gunstig is te noemen. Aan spaargelden was op 31 Dec. 1938 aanwezig een bedrag van f 1.611.770.07. De voorschot ten bedroegen f 1S6.261.41. Loopende reke ning tegoed f 353.682.82. De Balans- en Ver lies- en Winstrekening veor 193S maken melding van een netto winstbedrag van f 14.181.72. Het reservefondsbednaagt thans f203.526.19 Ex tra-reserve f8289.06. De heer Zaneveld gaf op de verschillende -posten zijn du;delijke uiteenzetting cn eindigde zijn laatste jaarverslag met de beste wenschen voor de Bank voor de toekomst. Naar aanlohling van het winstsaldo maak te weth. P. Warmerdam de opmerking, dat het naar zijn gevoelen thans wel gewet tigd is om de rentevoet tjoo laag mogelijk te stellen, hetgeen hij wel in overeenstem ming achtte met het doel en karakter van de Bank. De voorzitter zeide, dat een flinke reserve zeer noodzakelijk *s bij een groot omz2tbe- Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf dlv.; 10.05 Parus R., 10.40 Radio PTT.-N. 11.50 Droitwich, 1.20 Brussel VL; 2 05 Londen Reg, 3.20 Keulen. 4.20 Droltwlch. 4^35 Brussel Fr. 6.20 Keulen. 7.30 3 Brussel VL 8.50 Keulen. 9.2U Londen Reg. 10 20 Brussel VI. 0.35 Boedapest of dlv. 11.20 Parös Radio. Programma IV: 8.00 Brussel VI. 9.20 Dlver- iln. 310.35 Londen Reg. 1.35 Droltwlch. 4.05 Lon- len R. 7.20 Droitwlch. 8 20 Gramofoonmuzlek G R.D. of dlv., 10.03 Vervolg-programma „Klan ken langs den ltin", 10.20 Londen Reg., 11.05 Droltwlch. ZATERDAG 15 APRIL Programma 3: 8.00 Keulen. 9-20 Radio PTT N of dlv., 12.35 Brussel (VL). 1.30 Keulen. 2.55 Brussel (Fr.), 3 20 Keulen. 5.20 Brussel (Fr.), 6.20 Brussel (VL). 7.50 Keulen. 10.20 Brussel (VL). 10.30 Keulen. Programma 4: 8.00 Brussel (VI.), 9.2-) diver sen. 10.35 Londen Reg., 12 20 Droltwlch. 2.33 Londen Reg 5.20 Droitwich, 9.45 Motala of dlv., 10.00 Droitwich. Agenda Vrijdag, 14 April. Stadsgehoorzaal 8 uur, Distri ctsvergadering A.R. Partij. Sprekers Mr. H. Bijleveld, Mr P. E. Briët, Dr C. Bee kenkamp en T. Kralt. Van Maandag 10 April (2e Paaschdag) tot en met Vrijoag 14 April: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en M. Boekwijt, Breestr. 74, telef. 552. HOLLANSOCIETEIT A° 1807 Heerengracht 475 Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN (Reel.) drag. Het voorstel-Warmerdam zal over wogen worden. De Verlies- en Winstrekening werd goed gekeurd en vastgesteld. De heer J. Rotteveel werd bij enkele candidaatstelling herbenoemd als lid van den Raad van Toezicht en de heer C. van Parijs als lid van het Bestuur. De winst werd gevoegd bij het Reserve fonds. De heer J. P. Segers, bestuurslid, gaf vervolgens een aardig en duidelijk overzicht over de cijfers in een keurige grafiek vast gelegd. Afscheid kassier Zanevcld De voorzitter richtte e«n woord van har telijk afscheid tot den heer J. C. Zaneveld., Spr. memoreerde liet ontstaan en de ont wikkeling van de Boerenleenbank, welke wel een stuk levenswerk van den heer Zane- veld genoemd mag worden. Zijn kwaliteiten, vooral in moeirjke tijden zoo duidelijk naar voren gekomen, werden gememoreerd. Als blijk van groote erkentelijkheid werd den lieer Zaneveld een prachtig bewerkte oor konde aangeboden. De heer Zaneveld, afscheid nemende, zeids, dat er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Hij kracht in herinnering zijn eerste werkzaamheden in het belang van de Bank en de gedurige ontwikkeling en ae groei ran de Barik. De Bank had steeds de liefde van zijn hart. Zijn besluit tot heengaan heeft hem veel strijd gekost. Hij bracht dank aan de medebestuursleden cn leden. Hij wenschte allen Gods zegen toe._ Door den heer P. W a r ra e r d a m Czn., werden nog hartelijke afscheidswoorden ge sproken tot den l'cer Zaneveld als lid van de boerenleenbank doch:tevens als Direc teur van H.B.G., namens, hetwelk hij een bloemstuk aanbood. ^3: uu, Door den heer Le f e b e r werd de nieuwe kassier, de heer N. Matthijs,. met enkelo woorden ingeleid. De heer Matthijs aan vaardde zijn functie met eeü. Woord van dank voor het in hem gestelde vertrouwen. 1 VERKEERSONGEVAL Donderdagmiddag wilde de heer H., uit Lis-se, het laantje van den heer Duineve'.d afrijden om op den Hccreweg te komen. Hij liet een auto passeeren, doch lette niet op de tram die zeer dichtbij was. Zijn bak fiets werd gegrepen en vernield. De heer H. wist zich te redden. DIEFSTAL Donderdagnacht hébben tot nog toe onbe- SOLISTENCONCERT De heer P. de Raadt alhier behaalde op het Solistcnconeerl den 2en prijs in de lc afdeeling met 89 ipunten en de heer Jac. Raandorp in de 2c afd. den 2cn prijs even eens met S9 punten. NOORD WIJK Bloemenfeest Noordwijk gaat weer een bloemenfeest vieren, gelijk aan vorige jaren. Ter organi seering daarvan was het comité voor dit doel samengekomen in het Hof van Hol land. Uitgenoodigd waren behalve de pers ook een 4i-tal vereenigingen. De voorzitter, de heer S. P. C. van Weg, gaf, na zijn hartelijk welkomstwoord, een uiteenzetting van hetgeen de laatste drie jaren was gedaan. Allereerst was daar de bloembollenplant- dag die het Emmaduin tot een pracht land schap had gemaakt Echter door het ge bruik van kunstmest was dit duin zoo vruchtbaar geworden, dat de eigenlijke duinplanten zoo weelderig opschoten, dat de bloembollen er door werden bedolven. Dat is jammer, maar eenige jaren hebben we er toch van genoten. Dan zijn daar de schitterende mozaiëken, die elk jaar mooier worden. Ze zijn ge vormd door de afgekopte tulpen en afge- streepte hyacinthen. Alom werd het resul taat geprezen. Dan mag nog wel worden vermeld dat ook het bezoek, dat H.M. de Koningin heeft willen brengen aan deze plaats, ons bekend heeft gemaakt in ons land. We hebben navolgers. Hillegom doet ons na. Maar wij moeten begrijpen, dat het goed is voor onze plaats om in de aangegeven richting verder te gaan. Op 29 April komen 2000 Belgen ons land bezoeken. Het spreekt vanzelf dat zij ook een bezoek zullen brengen aan de bad plaats, waar de Belgische koningskinderen zijn gelogeerd geweest. Er zijn door de gemeente Den Haag 500 vlaggen ten gebruike beschikbaar gesteld. De firma Thijswijl vervoert die gratis naar onze plaats. De voorzitter wekt op tot deelname aan de mozaickwedstrijden en de gevelversic- ringswedstrijden. Op 29 April wordt weer een corso gehou-

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6