Drukke besprekingen te Londen NOVADA DINSDAG ii APRIL 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 Spanning wordt minder geacht. Donderdag a.s. het parlement bijeen. De onzekerheid over Italië's voorne mens aan de overzijde van de Adriati- sche zee heeft de Engelsche en Fran- sche staatslieden de beide Paaschdagen ten zeerste beziggehouden. Zoowel te Londen als te Parijs zijn menigvuldige besprekingen gehouden, waarin ook de hoogste autoriteiten van leger en vloot hebben deelgenomen. De spanning, welke Zondagmorgen zeer groot was, js geleidelijk wat verminderd. Chamberlain heeft zijn vacan- tie onderbroken en is in Londen terug gekeerd. In een speciale kabinetszitting welke ruim twee uur heeft geduurd, hebben de Britsche ministers niet al leen onder de oogen gezien de juridi sche aspecten van de door Mussolini ondernomen actie, en de gevolgen daar van voor de Britsch-Italiaansche be trekkingen, doch tevens de geheele strategische en politieke situatie in het oostelijk deel van de Middellandsche Zee. Met name werd ook nog de positie van Zuid-Slavië ter sprake gebracht. Nog terwijl de ministers bijeen wa ren, bracht de floemeensche gezant Tilea een bezoek aan het Foreign Office. In den loop van den middag verscheen daar ook de Grieksche ge zant Simopoelos. Na afloop van den ministerraad heeft de leider der oppositie, Attlee, een bezoek aan Downing Street ge bracht, waar hij drie kwartier lang met Chamberlain confereerde. Cham berlain deelde hem mede, dat de regee ring besloten had om Donderdag a.s. het parlement bijeen te roepen. Aan die bijeenkomst zal dan 's morgens nog een zitting van den ministerraad voor- 1 prelaten, dat het een verdere agressie in het Oosten van de Middellandsolie Zoe niet kan Engelsche voorzorgen In den loop van den Maandag is succes sievelijk hekend geworden, dat verschillende militaire maatregelen door de Britsche regee ring zijn getroffen. Bij wijze van voorzorgs maatregel is het vli egt uigaf weer- en kustge- scliut op Malta (iemand. Zondagavond wer den de officierón van de oorlogsschepen op Malta en van de Royal Airforce opgeroepen. Uit Cairo meldde United Press, dat de Brit sche Middellandsche Zeevloot te Alexandria verwacht wordt. Sinds Zondag zijn in Egyp te alle verloven der Engelsche militairen in got rokten. Naar Havas uit San Remo meldt zijn het 31.000 ton grootc liniescihip Warspitc en de floMieljelcider Aberdeen, die op de reede van San Remo lagen en daar tot Dinsdag zouden blijven, met onbekende bestemming vertrok ken. De officieren, die zich aan wal bevon den, waren met sirenes aan boord terugge roepen. Het 31.000 ton metendie Britsche linieschip Malaya, dat op de roede van Menion lag en Maandaigochtend zou deelnemen aan een Franseh-Britsche plechtigheid, is in den loop van den Zondagnacht met onbekende bestemming vertrokken. Te Londen verneemt Reuter, dat op 8 April alle eenheden van de Middellandsche zee- vloot. welke een bezoek brachten aan Itali- aansche havens, deze haven verlaten heb ben. Er wordt officieel niets medegedeeld om trent de bestemming van dc oorlogsschepen, doch verklaard wordt, dat met het oog op den duisteren toestand in Albanië de terug trekking van de schepen, die hoffelijkheids- bezoeken brengen, voor ajlle betrokkenen verlegenheid zal voorkomen. Om vier uur Maandagmiddag is de kabinetscommissie voor de buitenland- sche aangelegenheden bijeengekomen; by deze conferentie waren o.a. aanwe zig Chamberlain, Simon, Halifax, sir Thomas Inskip, sir Samuel Hoare, Oli ver Stanley en lord Chatfield. Een Britsche garantie aan Griekenland? De Britsche regeering schijnt zich aan- yanikélijik met name ongerust te hebben gemaakt over de positie van Grieken land. Er deden te Londen dan ook ge ruchten dè ronde omtrent het op handen zijn van een Engelsche garantie aan Griekenland en men achtte het zelfs mogelijk, dat de Entgelsohen, met toe stemming van Griekenland, op 't eiland Kor foe aan land zouden gaan. In de ka- binefszitting van gistermiddag is echter geen beslissing omtrent een garantie aan Griekenland gevallen en mogelijk zijn daarop ook de herhaalde en stellige verzekeringen van den Italiaansohen eaakgelastigde, alsmede de inlichtingen, (welke Ciano lord Perth «verschafte, van invloed geiweest. In elk geval vestigde de parlementaire medewerker van Reuter er gisteravond de aandacht op, dat de in omloop zijnde berich ten aangaande den Britschen waarborg niet geheel in overeenstemming met de feiten waren. Na de kabinetszitting van Maandag schijnt volgens den medewerker de situatie zoo te zijn, dat die ministers stappen in over weging hebben genomen om zich er van te (Verzekeren, dat de positie van Griekenland en het ei'land ICorfoe als gevolg ivan de Ita- liaansohe bezetting van Albanië in geen en kel opzicht in de waagsohaal zou worden gesteld. De ministers nemen het standpunt in, dat in den tegenwoordigen toestand in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee geen ingrijpende wijzigingen gebracht piogen worden. Men gelooft, diat Italië reeds van dit feit op de hoogte is. Doch al is het dan niet zoover gekomen, 'dat Engeland een garantie aan Griekenland heeft verstrekt, het is gedurende de bespre kingen van de Paaschdagen duidelijk geble ken. dat. Engeland een kraohtige houding aanneemt en Italië niet in het onzekere heeft Leerplicht tot zestien jaar Onze buitenlandsche politiek Congres van het Nationaal Jongerenverbond Op de tweedaagsche conferentie van 't Nat. Jongerenverbond, gehouden op de Ernst Sillemhoeve te Lage Vuursche, heeft dr J. Smit, rector aan het Hervormd Lyceum te .Amsterdam, gesproken over „Jeugdwerk loosheid" Na er op gewezen te hebben, dat volgens de jongste gegevens 60.000 jonge menschen werkloos zijn en cursussen noch jeugd kampen doel treffen, omdat ze, hoe goed be doeld ook, geen oplosing geven van het vraagstuk der jeugdwerkloosheid, zegt spr. dat de wereld naar eten hooger bewustzij.ns- peil groeit. Er moeten begrijpende men schen gevormd worden. Daarom moet de leerplicht verlengd wor den tot het 16de jaar en de school voor deze ouderen moet hen leeren denken en doen. De leerlingen moeten de wereld in met vakkennis. Gp deze wijze worden ook de 12.000 werlc- looze onderwijzers geholpen.. En tevens blij ven vele duizenden jeugdige arbeiders uit de fabriek, waar ouderen, nu werkloozcn, hun plaats kunnen innemen. Langs dezen weg verdwijnt de goheele jeugdwerkloosheid. Op deze conferentie sprak prof. mr B. C. de Savornin L ohm an, over „Onze buitenlandsche politiek". Tijdens den we reldoorlog, aldus spr., was het parool in Nederland: goede verstandhouding met alle mogendheden, doch geen nauwe ver standhouding met een van haar. Na den oorlog begon een ander tijdperk, dat van den Volkenbond en sancties, welke periode eindigde met het mislukken der sancties. Thans willen we ons zelfstandig houden en neutraal blijven, al zijn we Volkcrobonds- rechtelijk niet tot neutraliteit venplicht. Onze taak is: eerst onze weermacht ver- eterken en daarnaast de nationale eenheid bevorderen. Bond Vrijw. Verkeersinspecties Tot ontbinding besloten Jn de te Utrecht gehouden buitengewone vergadering van den bond van vrijwillige verkeersinspecties in Nederland! werd tot ontbinding van den bond besloten in ver band met het feit, dat de procureur-generaal namens den minister van Justitie de provin ciale vrijwillige verkeersinspecties in ons land had laten weten, dat geen politieperso neel meer kon worden 'beschikbaar gesteld voor de controle-ritten der inspectie, daar dit personeel noodig is voor het rij'ksverkeers toezicht. Besloten werd het kassaldo van den bond te schenken aan het verbond! van vereeni- gingen voor veilig verkeer. dank zij ©yjipoy „Je hebt me gevraagd, hoe ik er in slaag de teint der jeugd te behou den. Hier is mjjn antwoord": „Ik masseer mijn gezicht, hals en schouders 's morgens en 's avonds met het overvloedig schuim vanPalmolive, de olijf- olie-zeep. Door deze natuur lijke schoonheidsbehandeling blijft mijn teint jeugdig en frisch en mijn huid fluweel zacht. Volg mgn voorbeeld!" „Heusch, wanneer men als vrouw wil behagen, is een mooie teint een eerste vereischte. Ik ben dan ook werkelijk enthousiast over de olijf olie-schoonheidsbehandeling van Palmolive!" VOOR DE KINDEREN- SNEEUWWITJE EN DE 7 DWERGEN! Een stel van 6 prachtige, in kleuren gedrukte uit- knipkaarten met voorstellingen van Sneeuwwitje, den Prins, de 7 dwergen en de diaren uit het woud (in totaal 32 figuren), s door Walt Disney voor Palmolive geteekend, wordt U toegezon den, tegen 2 postzegels van 5 cl. en 3 zwarte Palmolive- bandjes Stuurt Uw aanvraa Palmolive CHRISTELIJKE ZANG- EN ORATORIUMVEREENIGINGEN Bijzetting stoffelijke resten van P. Guilonard Groepsvergaderingen van den Bond te Utrecht In het 53-jarig bestaan van de Bond van Ghr. Zang- en OraL Ver. gister en vandaag voor de Se keer, dat men le Utrecht samenkwam. Zooals gewoonlijk, ging aan de jaarvergadering een dag van velerlei besognes vooraf, die echter niet, zooals vroeger, alleen voor ontspanning bestemd was. Vroeg werd dan ook gistei- morgen reeds begonnen, toen te 11 uur- Hoofdbestuur en afgevaardigden in het Jaarbeursgebouw werden ontvangen dooi den Ring Utrecht, waarbij de voorzitter van den Ring, de heer G. v a n Beek, een woord van welkom sprak en de Bondsvoorzitter, de heer J. Pietcrson Moens van Den Haag, den Ring dank bracht voor de wijze, waarop de Bondsdagen waren voorbereid. Te half één vingen tegelijkertijd 4 Groeps vergaderingen aan. De C.O.V.-groep kwam bijeen onder leiding van haar voorzitter, den heer W. Uittcnbogaard van Arn hem. Na afdoening van huishoudelijke zaken heeft de secretaris der Groep, de heer D. v. d. Kooij, gesproken over vraag: „Verstaat gij ook wat gij leest?" (De uitdrukkingsmiddelen, waarover een componist beschikt, getoetst aan Handels „Josua"). Een tweede groep, Alveko (Algem. Verg. van Koorleiders in den Bond), vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den hee*: L. Keemink, van Amersfoort. Hier sprak de heer A. Kousemaker van Goes over „Harmonie en rhytme van de Bondsmuziek onder de loupe." Een derde groep, de Mannenkoren, kwam bijeen onder leiding van haar voorzitter, den heer H. Byvanck, van Amersfoort. Deze vergadering was alleen aan huishou delijke zaken gewijd. De vierde, jongste groep, die der Evan gelisatiekoren, vergaderde onder leiding van haar voorzitter Ds. P. Nomes van Den Haag en behandelde eenige voorstel len tot reglementswijziging, strekkende om haar band met den Bond nog meer tol gelding te brengen ten dienste van den ar beid dezer koren. Nadat deze vier vergaderingen, alle in het Jaarbeursgebouw gehouden, gesloten waren, werd door de inmiddels uit het ge heele land aangekomen algevaardigden met het Hoofdbestuur, den Raad van Ad vies, enz. een prachtige autotocht gehouden over Zeist naar Doom, Leersum, Maars- bergen, Amersfoort, Soest, Baarn en Bilt- hoven terug naar Utrecht. Te half zes vereenigde men zich aan een gemeenschap- pelijken maaltijd in het Jaarbeursrestar rant, waarna te half 8 in Tivoli het concert aanving, gegeven door de bij dien Ring Utrecht aangesloten koren. De eerste dag werd besloten met een ge zellig samenzijn in het Jaarbeursrestaurant waar een welgeslaagd exposé van hel Bondsleven in voordracht en beeld de aan wezigen bezig hield. Door onveilig signaal gereden DUBBELDAM, 11 April. In den nacht van Zaterdag op Zondag is bij Willemsdorp een goederentrein uit Dordrecht door onveilig signaal gereden en als gevolg daarvan in botsing gekomen met een anderen op dezelf de lijn stilstaanden goederentrein. Een vijf tal wagons werd door de botsing uit de rails geworpen. Dientengevolge werd de lijn Bre daDordrecht versperd. Bij de botsing werd de ibegeleider van den stilstaanden goederentrein, de heer J. A. Stek, uit Eindhoven, niet ernstig gewond. Hij is naar het Diaconessen huis te Dor drecht vervoerd en daar opgenomen. Oji de begraafplaats te B r ie 11 e i Kon. urn met de asch van den onderdirecteur der K.L.M., den heer P. Guilonard, die bij de ranup van dc Boeing Stratoliner nabij Seattle (Ver. St.) om het leven is gekomen, bijgezet. Een ontelbaar aantal belangstellenden, waarbij vooral vele vooraanstaanden op luchtvaartgebied, waren op don dooden- Oikiker aanwezig. De directeur van de K.L.M., de heer A. Plesmen, kwam met den rouwstoet mede. Een schat van kransen en bloemen dekte de baar. Nadat de urn op het graf was plaatst, trad de heer Plesman als spre ker naar voren. Spr. zeide, dat het korte woord, dat hij wilde spreken, niet zou kun nen weergeven, wat er in hem omging. Door den dood van dc heeren Guilonard en Von Baumhaucr, treft onze luchtvaart zeer groot verlies. Beiden waren uiterst be kwame deskundigen. Wat de K.L.M. in heer Guilonard verliest, is niet te beschrij ven. Door ieder lid van het talrijke K.L.M.- personoe! werd hij hoog gewaardeerd, zijn nagedachtenis zal bij het ganschc per soneel in de meest dankbare herinne blijven. In deze stad is Guilonard geboren en heeft hij de grondslagen gelegd voor opleiding. Derhalve is het niet vreemd, dat hier het teeken ter nagedachtenis van werk wordt opgericht. Tenslotte schetste spr. met enkele 1 ken, wat hij persoonlijk in Guilonard ver loor en eindigde met woorden van troost tot de nabestaanden. Jhr Van den Berch van Heem stede heeft vervolgens namens de inter nationale luchtvaartorganisatie de verdien sten geschetst van den heer Guilonard, die Ter gelegenheid van de Bondsdagen van den Koninklijken Bond van Zang- en Oratoriumvereenigingen werd in Tivoli door de gezamenlijke koren verschillen de liederen ten gehoore gebracht. i de verstkomende vereenigingen werden be- I haald door Voorwaarts (Nijmegen), N.E.T.O. (Den Bosch), sportvereeniging Gebr. Die pen, Tilburg en de wandelvereeniging Z.I. (Zeist). De jeugdgroep P.W.S. Den Haag verwierf den zilveren lauwerkrans. Voorts behaalden de padvindersgroep „De Speur ders", de sportvereeniging Gebr. Diepen, Tilburg en de wandelvereeniging „Beatrix" ieder een verguld-zilveren medaille als extra prijs, terwijl de Haagsche wandelver eeniging „De Dwaalster", de vereeniging „Tempo" en dc Princevlag-afdeelingen Am sterdam, Dordrecht en Leiden een zilveren medaille en de r.k. vereeniging „Cursor" en de Haagsche waterscouts een bronzen medaille verwierven, de r.k. vereeniging Spirit uit Dordrecht een zilveren lauwer krans en de vereeniging „O.G.H.S." een zil veren eiketak. De sportvereeniging „Spirit" die voor de vijfde maal aan deze marschen deelnam werd met een bloemstuk gehul digd. De marschen werden geopend met hot Princevlaglied en gesloten met het Wilhelmus. in haar teohuischc commissie vertegenwoordigde. Hierna werd de urn gesloten. Een broe der danikte namens vrouw en dochter e overige familieleden allen, die hun mede leven in dit smartelijk treffen hebben ge toond. Stoffelijk overschot van Ir A. G. von Baumhauer bijgezet Onder zeer groote belangstelling is Haarlem op de algemeene begraafplaats aan de Kleverlaan het stoffelijk overschot van ir. A. G. von Baunthauer, den ingenieur van den luchtvaartdienst, die bij het ongeluk met de Roeyirg Stratoliner in de Vereenigde Staten, om het leven kw3.n1, in het familie- gral bijgezet. In het Mausoleum van de begraafplaats was een zeer groot aantal belangstellenden, vooral uit luchtvaartkringen aanwezig. Nadat de kist, gedekt door een schat van bloemen, was opgebaard, werd allereerst het woord gevoerd door den heer S. L. Hof, hoofdin specteur van den Rijksluchtvaartdienst vertegenwoordiger van den minister van Wa terstaat. Tenslotte sprak de heer Hof nog een per soonlijk woord van deelneming tot de eoht- genoote van den overledene, diaarbij het open en eerlijke karakter van, wijlen Ir. Baumhauer roemend. Namens de keuringscommissie voor de luchtvaart sprak de heer P. de Winter. Deze getuigde van zijn eerbied voor den persoon en het werk door den ontslapene verricht. Hierna hebben nog het woord' gevoerd de heer P. Cuypers, namens de vele vlie gende vrienden, de heer R. Th. Bij le velt een der oudste vrienden van den overledene en Ds. G. Hulsman, die troostwoorden sprak. Vervolgens werd de kist naar de laatste rustplaats gedragen, waar Ds. Hulsman het Onze Vader 'bad. Namens de familie dankte de zoon voor de belangstelling en de welge meende woorden van deelneming. Nationale rond Den Haag- marschen van „De Princevlag" Een zeer groot aantal deelnemers 's-GRAVENHAGE, 11 April. Onder ideale weersomstandigheden zijn op Tweeden Paaschdag de door de afd. 's-Gravenhage van „De Princevlag" georganiseerde natio nale rond-Den Haag-marschen gehouden. Naar verkiezing kon over 30 of 40 km den geloopcn, terwijl voor dc jeugd, tot en met 16 jaar, een 20 lcm-marsch was inge schakeld. Vertrek en terugkomst geschied den aan het wandelhoofd (de Pier) te Seheveningen. Er waren 61 korpsen en vereenigingen met 2441 deelnemers. (2950 personen had den ingeschreven doch in verband met den internationalen toestand konden 500 mili taire- en maritieme inschrijvers geen ge- volg geven aan hun voornemen 0111 de mar 1 schen mee te maken). 1 Dc zilveren wisselbeker van Prinses Ju- 1 liana werd gewonnen door de nieuwe Haag sche wandelsport-vereeniging cn die van Prins Bernhard door de Haagsclio N.J.V.- 1 wacht, afd. heeren. Verder werd de e®tra- prijs voor de grootste groep toegekend aan 1 W.I.K. (Willen is kunnen), Den Haag, met 1125 deelnemers en de tweede prijs aan de Chr. gymnastiekvereeniging P.W.S. Den Haag met 63 deelnemers. De prijzen voor Noodlottige dronkemans vechtpartij Jeugdige Jordaner gedood AMSTERDAM, 11 April. Zondag avond laat heeft een dronkemansruzie het leven geëischt van een 27-jarigen Jordaner uit de Bloemstraat. Deze man - die sterk onder den invloed van alcohol verkeerde, kreeg in genoemde straat ruzie met een 24-jarigen buurtgenoot De hieruit volgende vechtpartij had voor den eerste een noodlottig verloop. De man werd tegen den grond geslagen en kwam zoo ongelukkig terecht dat hij in den loop van Maandagochtend, in het Wilhelminagasthuis, waarheen hij was overgebracht, is overleden. De doodsoorzaak is waarschijnlijk een schedelfractuur, doch deze moet nog nader bij de lijkschouwing worden vastgesteld. De dader, die bij de politie als een vechters baas bekend staat, is gisteren in zijn wo ning gearresteerd en naar het bureau Mar- nixstraat overgebracht- Hij verklaarde dat hij uit zelfverdediging heeft gehandeld. Er zou volgens zijn zeggen een ruzie tusschen twee vrouwen zijn ontstaan. Hij was tus- schenbeide gekomen en zou toen door den verslagene zijn aangevallen. Hij heeft dezen een duw gegeven, waarbij de man op den grond kwam te vallen. Deze bleek gewond te zijn cn werd naar zijn woning vervoerd, waar zijn huisdokter de eerste hulp ver leende. Op dienst last werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Het gebeurde verwek te groote consternatie in de volkrijke buurt. Demonstratie van N.V.V. en S.D.A.P. Op Tweeden Paaschdag hebben N.V.V. en S.D.A.P. in het Zuiderpark te 's-Graven hage een demonstratie gehouden voorwerk en welvaart. Uit alle deelen van het land waren de moetinpgangers opgekomen. De heer E. Kupers, voorzitter van het N.V.V., herinnerde aan het Plan van den Arbeid, waarvoor Regeering en parlement de noodige millioenen niet beschikbaar willen stellen. Thans moeten voor de defensie vele milli oenen extra worden uitgegeven en als mo tief voert de Regeering daarbij aan. dat hier door een massa werk wordt verschaft. Thans komt men met het plan-W es thoff, dat voor namelijk op het platteland aan 100.000 menschen direct en aan 40.000 indirect werk ka-n brenged. De Regeering heeft nu voor 1939 en 1940 1 IS. millioen gulden aange vraagd ten behoeve van cultuurtechnische werken. Indien het dc Regeering ernst is met de bestrijding van de werkloosheid, dan zullen nog vele millioenen guldens meer moeten worden uitgetrokken voor dit doel. De voorzitter der S.D.A.P., de heer Koos Vorrink, wees op de tegenstrijdigheden, welke men in de wereld kan waarnemen. De idealen der democratie worden op aller lei manieren miskend. Bij de komende ver kiezingen behoeft men volgens spr. zich niet bezorgd te maken voor den meneer uit Utrecht. De overwinning zal, aldus spr., aan de S.D.A.P. zijn. Vervolgens stelden de betoogers zich op, om met muziek, vlaggen en banieren in een tweetal lange stoeten in demonstratieven optocht af te marcheeren. Paardentransport aangereden Een berijder en twee paarden gedood Onder de gemeente Horn bij Roermond is Zaterdagavond een transport paarden van burgers, die geholpen hadden met vervoer van militaire voertuigen naar de grens, door een transport militaire auto's van ach teren aangereden. Een berijder, Evers, viel en werd op slag gedood, twee paarden wer den ook gedood. Een vrachtauto gleed na de botsing in een droge sloot en nam in de val een personenauto mede. Beide wa gens werden ernstig beschadigd, doch de inzittenden bekwamen geen letsel. Later werd nog een begeleider van paarden aan gereden en licht gewond. DE AANRANDING TE GINNEKEN BREDA. 11 April. Naar wij vernemen is de toestand van het vijfjarig dochtertje van den tandarts S. te Breda, da: de vorige week het slachtoffer is geworden van een gruwelijke aanranding in net Mastbosch, naar omstandigheden goed. De -lader is r.og onbekend. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. TAVERNE PALACE PLACE ROGIER Noord-station) BRUSSEL HET MOOISTE ETABLISSEMENT Fransche Keuken - Gerenomm. Wijnen Specialiteit in Gebakjes en IJs. MATIGE PRIJZEN Groot Orkest vanaf 16 u. tot middernacht Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rne Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm water. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RES T A R A N T DE BOECK'8 HOTEL BRUSSEL 40 RUE VEYDT 40 Telefoon 370571 Lift Centrale Verwarming. W. en k. str. w. Badkamers VOLLEDIG PENSION vanaf Frs. 55. Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE Paal Boaillard. BRUSSEL Coin das Hallas -» IN GEHEEL HOLLAND BEKEND! Te BRUSSEL Bezoekt de „TAVERNE-RESTAURANTS": CONCORDIA BOURSE CONCORDIA I X E L L E S CONCORDIA N O R D CONCORDIA AUGUSTINS HEINEKEN'S BIER HOTEL ROYALiSSS (Noord-station 1 ingang v. h. hotel: 1 rne des Croisades. 150 Kamers. Modern com fort 38 tot 90 frs.; met privat badkamer 50 tot 125 frs Tole.gr.-adr.: Rovalotel. 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 fl„ uitgelezen Menu en la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, Hollandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCU 'direct uit do Vischmijn v. Oostende. Attentie-adres: RUE NEUVE 22 „SUISSE NORD" Hotel-Restaurant en Banketbakkerij Bekend bij de Hollanders om zijn gerenommeerdo keuken en matige prijzen. Prima Hotel. Kruidtuinlaan 78 -BRUSSEL (2 minuten van Noordstatie) „LA VIGNETTE" te TERVUEREN (bij Brussel) is gedurende Uw vacantiercis het bij de Hollanders gerenommeerde Bondshotcl, Restaurant en Pension. HOLLANDERS Gedurende l'w verblijf te nrumici. neem d" gelegenheid wnnr om Uwe Inkoopen te doen voor Uwe Hoeden. Overhemden en Kleedlns bij LEWIS 19 Ituc de I'Ecnrer 1» <I»l«ee de la MommieI Rruwei. Men spreekt Xederlandsch.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5