Jongelingen in Paaschvergadering bijeen Provinciale N. J. V. - bondsdag te DeSft Dordrecht een dag centrum van Zuid-Holland DINSDAG ii APRIL 1939 EERSTE BLAD PAG. 3 G. Tabak over „Standvastigheid en Beweging" Geestelijke en moreele herbewapening Opvoering van het „Vikings-spel' DELFT, 11-ApriL Den 2denPaasch- d a g werd te Delft een Prov. Bonds dag van het Ned. Jongelingsverbond ge houden. Het stralende voorjaarsweer had een duizendtal jeugdige C.J.M.V. vrienden en vriendinnen, uit alle deelen dezer provincie naar de Oude Prin- senstad gevoerd- Wel kostte het de regelingecocnmissie veel hoofdbrekens om allen een plaatsje in de Stads- Doele-n te bezorgen, dooh imet eenige moeite slaagde men er in. De heer G. "Verschoor, voorzitter van de Prov. Commissie Zuid-Holland, opende ongeveer 10 uur hetsamenzijn door te. laten zingen lied 861 en 2. Hierna 'heeft de heer H. C. G run del, voorz. der regelmgs- commissie, tevens voorz. van de C.J.M.V. „Daniël" te 'Delft, die in vedband met haar 75-jarig bestaan, ditmaal de afdeelingen een ontvangst had bereid, allen een harte lijk welkom toe Hierna werd onder leiding van den heer G. Verschoor, voorz. der P. C. een litur gisch gedeeelte van het programma afge werkt. De heer Verschoor heeft verder allen een hartelijk welkom toegeroepen, bijzonder aan Weth. J. Brinkman en den spreker, den heer C. Tabak, alg. secr. N.J.V. Dank werd gebracht aan de regelingscommiesie en den secr. van de Prov. Comm., den heer Pels, voor al hun bemoeiingen. Altijd voorwaarts Naar aanleiding van Phil. 3 14, maakte spreker de opmerking, dat dit de titel zou zijn van het openingswoord Altijd Voor waarts". Spreker wees daarna op de ver- ganlcelijikheid en broosheid van het leven. Daar komt bij, dat wij leven voor Gods aangezicht. Dat maakt ons leven ontzagge lijk verantwoordelijk. God geeft ons allen een plaats en een taak; in het gezin; in de Kerk; in onzen arbeid; ook in de vereeni- ging, waarvan uiterste doelstelling is, dat ons jonge leven den naam van God zal ver heerlijken. Spr. toonde verder aan hoe onze tijd een open oog vraagt voor allerlei pro blemen. Het geestelijke moet echter voorop. In den grond der zaak blijft ons voorwaarts gaan, niet anders dan volgen van Jezus, Die ons voorgaat in den strijd. Met den Op roep: volgend, altijd voorwaarts gaan, mak kers! eindigt spreker. Weth. J. Brinkman hoe.Pt hierna, als loco-burgemeester uitgesproken, hoe ook het gemeentebestuur bijeenkomsten als deze op prijs stelt. Opgewekt werd tot her nieuwd bezoek om rustig kennis te kunnen nemen van het vele wat Delft bezienswaar dig maakt als Nieuwe Kerk, Prinsenhof e.a. Spreker knoopte er den wensch aan vast, dat men een aangenaam verblijf in onze stad zou hebben en dat bij een volgende Bondsdag de donkere wolken zouden weg gevaagd zijn. Toespraak C. Tabak Hierna verkreeg de heer C. Tabak, alg. secr. van het N.J.V. het woord om te spreken over „Standvas tigheid en bewe ging". Gewezen werd op de ge zonde ontwikke ling van 't Bonds- leven. In 10 jaar tij ds werden 47 J. V.'s gewonnen met 405 leden en 26 jongensclubö gevormd met 1285 leden. Deze cij fers zeggen pas wat wanneer men beseft wat voor liefde en trouw er noodig is, om het leven dat daarüh' bruist tot rust te brengen. Het werk vindt ook waardeering. Men zij echter voorzichtig om op de plaats te blijven. Spreker houdt ook meer van een eikeboom, dan van een wonderboom. Standvastigheid teekende de heer Tabak als een kostbaar goed. Het is een steun in het leven. Hierbij hoort echter ook beweging. Standvastigheid alleen loopt uit op ver starring. Hier vraagt spreker: kent gij die beweging? Ziet gij het leven in het N.J.V.? Ds G. Boe Bent u bondslid in uw hart? Ook bij tal van andere vragen lokte spreker tot antwoord uit. Tenslotte merkte de heer Tabak op, dat er in den Bond bij allen gevonden wordt een levendiei hoop op hetere tijden, met een voortdurenden drang naar inner lijke vernieuwing. De vergadering werd hierna onderbro ken. In groepen en groepjes is men toen de stad ingetrokken. Velen gebruikten de zen tijd om den inwendigen mensoh te ver sterken en de mooiste puntjes in de stad te bezichtigen. De middagvergadering In de middagvergadering waren allen weer present. Allereerst kon men toen luis teren naar hetgeen Ds. G. Bos uit den Haag heeft gezegd over: „Geestelijke en moreele herbewapening." In schoone taal heeft deze spreker ge- teekend de be- teekenis van Pa sohen, waaruit kunnen voort vloeien daden van liefde en geloof. Verder werd de vraag gesteld: Wie zijn wij? Wij beschouwen ons spr. vindt dit goddeloos te behooren tot het Chr. volksdeel. Tegenover ons staat dan, wat wij zoo gemakkelijk noemen: de we reld. Geteekend werd hierna de nood der wereld, waarin wij leven en waar in vertwijfeling, tyrannic en wantrouwen de boventoon voeren en die in koortsach- tigen haast een wedloop in bewapening houdt. Aangetoond werd hoe alles scheef getrokken is. Bijzonder geldt dit voor het gezin. De verhouding van ge huwden en on- gehuwden is buitengewoon brutaal Dit kwaad is overal doorgevreten, ook bij wat spreker hoonend noemt het Chr. volksdeel. Schuldig staan wij zoo allen voor God en, naar een woord van Ibsen, hebben wij op dezen Toogdag oordeelsdag te houden o\er ons zelï. Uitvoerig heeft Ds. Bos hierna ge wezen op velerlei schuld, die aileu hebben, ook 0e jeugd, in allerlei verhoudingen der seksen onderling, in de samenleving, waar bij alleen critiek op ons zelf past. Tenslotte, wees Ds. Bos er op, dat het anders kan en anders moet Gods kracht zal daarbij in onze zwakheid worden vol bracht. Spreker eindigde met de woorden: Indien gij deze dingen weet, zalig zijt gij, indien ij ze doet De aanwezigen hebben in de beide samen komsten verder volop kunnen genieten van zang en muziek. In den morgen was 't door hetgeen het klein gemengd koor„Con Amo- re", onder leiding van den directeur, den heer J. Lainmers ten gehoore heeft ge bracht. 'sMiddags is door mevr. Greta de Knegtter Haar met solo-zant; op den leugel begeleid door mej. Bie Beute, de aanwezigen schoon# kunst geboden. De bezoekers van den Toogdag hebben nog op bijzondere wijze kunnen genieten van de opvoering van het „Vikings-spel" in 3 deelen door Dirk Verèl, door leden der C. J. M. V. „Onesimus", met medewerking van leden der C. M. C. (Chr. Meisjesclubs) onder leiding van den heer W. Groene- wegen. De medewerkers hebben allen op verdien stelijke wijze hun verschillende rollen ver vuld. De regie was in goede handen. Na de opvoering van dit spel zijn de C. J. M. V.ers naar de gerestaureerde Nieuwe Kerk gegaan, om deze te bezichtigen. De organist, de heer J. H. Storm, bespeelde tijdens liet bezoek het schoone orgel. Hier heeft ook Ds. H. P. Brandt, Ned. Herv. pred. te Delft een toepasselijk slot woord gesproken, waarmede de uitnemend geslaagde dag eindigde en ieder in de beste stemming zijns weegs ging om huis waarts te keeren. C. Tabak DOODELIJK MOTORONGELUK TE GRONINGEN Zondagmiddag is de heer R. Polling te Groningen, toen hij per motorrijwiel door het dorp Rolde reed, in de Stationstraat te gen een personenauto gebotst. De heer Pol ling werd tegen den grond gesmakt en op slag gedood. De auto werd beschadigd. De inzittenden bleven ongedeerd. De overledene was 56 jaar oud, gehuwd en lid van den gemeenteraad van Gronin gen voor de S.D.A.P. Aan de bestuurstafel van de afdee- lingsvergadering te Delft. De voorzitter feliciteert den heer Lod. Kooijman met zijn zilveren jubileum Toogdag die bezieling bracht De heer Lod. K'ooijman zilveren jubilaris Voor de leden der Geref. J.V.'s in Zuicl-Holland was Dordrecht gister het centrale punt waarheen men trok uit deelen der provincie, om erdenjaar- lijkschcn Paasch-toogdag te houden.'t Is voor hen een zeer geslaagde dag ge worden, zeer geschikt, om opnieuw tot het zoo nuttige vereenigingswerk aan te zetten. Dat geschiede dan ook. Na zulk een dag moet inderdaad het regel matige werk weer een beïnvloeding ten goede hebben ondergaan. Dat is de taak van hen die den toogoag bij woonden. 't Was liet mooiste lenteweer, dat men •enschen kon, waarmee de oude Menvestad haar gaslen verraste. Ook dat droeg bij tot het slagen van den dag. De Wilhelminakerk was gekozen als ver gaderplaats. 's Middags was dit ruime kerk gebouw vrijwel tot de laatste plaats be zet. 's Morgens dan worden de huishoude lijke aangelegenheden behandeld was de opkomst natuurlijk wat minder. Des Konings bevel Nadat voor den aanvang de goede stem ming zich reeds had geuit in samenzang, o.m. van het bondslied, opende de voorzit ter, de heer H. q e R u i g van Rotterdam, met een toespraak waarin hij de aandacht vroeg voor hetgeen in dezen tijd van verwarring, onrecht en machtsmisbruik, alleen rust en ast'heid en koers kan geven. Herinnerd werd aan de opwekking van de Koningin tot geestelijke en moreele her bewapening; van deze vorstelijke woorden wordt teveel vergeten de belijdenis, dat Christus voor alles moet gaan. In deze Paaschdagcn vooral moet het lijden en ster- Christus, om voor ons het ware Koningschap te verwerven, ons roepen tot „lijden" en „dienen", om Zijnentwil. Dat „dienen" is alleen te bereiken door het leven Heeren Woord. Ook in ons vereeni gingswerk dienen wij. En als wij verstaan, dat de Heere dat van ons vraagt, dan is het een vreugde, die rijk maakt. Zóó te willen leven, te lijden en te dienen is naar het be- onzen Koning. Met het heilig voor- vare Koningskinderen te zijn. gaan wij het nieuwe jaar in, in 't geloof, dat. nooit teveel verwachten kan, omdat des Heilanas woorden gewis zijn. Het jaarverslag van den secretaris, den heer C. G. K ars sen yan Bodegraven, ge tuigde van gewaardeerden organisatie-arbeid Met name het rayon-werk wordt op prijs ge steld. Eenige nieuwe vereenigingen traden toe. Het verslag wees op de voortdurende noodzakelijkheid van den steun van de Kerk, die de J.V. niet op één lijn kan stellen met allerlei ontspanningsvereenigingen. Het rapport van het bondsbezoek waar schuwde voor slcurwerk, en spoorde aan, de ring-organisatie welbewust dienstbaar te maken tot verheffing van den vereenigings- arbeid. Financieel verslag en begrooting van den penningmeester, den heer N. v. d. Brugge te Monster, passeerden vlot den hamer. De bestuursleden L. Kooijman en C. G. Karssea werden herkozen. Een Jubilaris Daarna mam de voorzitter het woord, om den heer Lod. Kooij man toe te spreken, die 25 jaar lid is van 'het af delingsbestuur, en daarin een zoo danige plaats inneemt, dat het zonder hem eigenlijk niet denkbaar is. Zijn jaarverslagen hadden steeds iets zeer (bijzonders en markants. De heer Kooij man werd 'iordt voor het eenst gekozen, vierde er ook zijn 12y2-jarig jubile um hij ontving toen een gouden horloge thans is het I te Dorót, dat hij iubilaris is. Spr. iood hem nu bij 'iet horloge een ouden ketting 'an en schonk hem tevens eeni ge boekwerken. Aan mevr. Kooij man werd bloemenmand aangeboden. Door daverend applaus betuigde de vergadering baar in stemming met de hulde. De jubilaris toonde zich zeer verrast. De 25 Jaren zijn hem kort gevallen, evenals aan Lod. Kooyman vader Jacob de 7 jaren die hij voor Rachel diende, want in liefae tot den bond kan men spr. moeilijk overtreffen. Vaak heeft spr. rare kostgangers ontmoet (vroolijkheid), maar nooit sprak hij iemand die spijt had van zijn lidmaatschap van de J.V. De volgende besluiten werden in den loop van den morgen genomen. De volgende jaar vergadering wordt te Den Haag gehouden. De plaatsen der leidersvergaaeringen zullen zijn Bodegraven, Gorinchcm, Leiden en Rot terdam. Een langdurige discussie had tot re sultaat, dat het voorstel van „Jonathan" te Schiedam, om de afdeeling in een Noorde lijk en Zuidelijk deel te splitsen, overeen komstig het advies van het afaeelingsbe- stuur, met groote meerderheid werd verwor pen. Ten slotte werden enkele maatregelen getroffen, om de rayonvergaderingen nog vruchtbaarder te maken. Middagvergadering In de middagvergadering, die gedeeltelijk werd bi'eewoona door Ds W. W. M e ij n e n, pastor loci, Ds M. Gravendijk zond bericht van verhindering sprak Ds W. H. v. d. Vegt te Goes, over het ondenverp: Uw doop verstaan. Wie zijn doop naar de Schrift wil ver staan, aldus spr., zal dankbaar erkennen, den grooten dienst dien Calvijn daarbij heeft bewezen. Zijn stem hoort ge nog in belijde- en doopsformuier In zijn lijn zullen we ons ook wachten voor ingewikkelde construc ties. Naar Hebreëen 5 en 6 is de leer van den doop voor kinderen, die nog niet aan vaste spijzen toe zijn. In den doop is onze verhouding in de eerste plaats bepaald ten opzichte van God. Het doopsformulier zegt: dit Uw kind. Zoo zijn we in Gods Kerk geboren, als kinderen met volledige kinaerrechten. Al Gods beloften zijn voor ons: u komt het toe. Dit alleen geeft rust. Het bewaart ook voor de onrust van een averechts zoeken naar God. Wij zoeken God niet als een vondeling, die op zoek gaat naar zijn vader. God is onze Vader. God heeft voor ons beslist Dit sluit onze beslis sing •niet uit, maar geeft ze slechts een an der karakter. In onze keus moeten wij wor den wat wij zijn. Vandaar, dat het verstaan van den doop allerminst oppervlakkigheid kweekt, het verplicht tot een nieuwe gehoorzaamheid op alle levensterrein. De doop is teeken van Christus' wereldheerschappij, ingesteld na het kruis, waar Hij de maohten der wereld heeft ontwapend. In den doop wordt in de tweede plaats de verhouding tot de Kerk bepaald. Onze hoog tepunten zijn niet in de eenzaamheid, uw doop was publiek en in gemeenschap met ae Kerk. De doop is verder teeken van de gemeen schap der heiligen. Daarin dragen we ook het teeken van verbondenheid met de voor geslachten: o Gij, der vaad'rcn sterkte, Gij zijt ook onze God. Onkerkelijkheid en losla ten der historische lijn, is verloochening van den doop. De gemeenschap brengt echter het persoonlijk geloofsleven niet in verdruk king. God noemc.e u bij den doop bij uw eigennaam. In de derde plaats is door den doop uw verhouding tot de wereld bepaald. De Roo- de Zee bracht scheiding tusschen Farao en Israel. Zoo leven we uit kracht van den doop afgezonderd van de werela. Dat is niet enkel negatief, maar ook po sitief: een nieuw leven leiden. Na de zond vloed begon God opnieuw. Zoo begint God met een mensoh opnieuw, als hij gedoopt wordt. We zullen ons daarop niet kunnen verhef fen. De doop is ook onze diepste vernede ring: we moeten gewas6chcn worden van onreinheid. Daarin ligt de scheiaing tus schen ons en de wereld. Die scheiding blijft. Christus zal die ver scherpen op Zijn dag. Dan zal er ook schei ding zijn onder gedoopten. De ongehoorza- men zullen hierin onderscheiden zijn van de wereld, dat hun gericht en verdoemenis des te zwaarder woraL De ongeloovige uit de wereld valt uit de le verdieping, zij val len uit de 10e. Er is niets wat onze roeping zoo sterk bij ons aandringt als de doop. En nergens Is grooter vreugde te vinden. Christus vindt Zijn hoogste vreugde over de werken Gods bij den gedoopte, die zijn doop verstaat. Die vreugde van Christus is voor ons de bron van een vreugde, die nooit vergaat. Op dit referaat volgde een drukke be- 'spreking. Geestelijke (her)bewapening De heer Chr. v. d. Heuvel, lid van de Tweede Kamer, sprak daama over: De Geref. jeugd en de geestelijke herbewape ning. Efeze 6 aldus spr., houdt ons den plicht voor, geestelijk bewapend te zijn. Dagelijks moeten we ons afvragen, of het hiermee in orde is. Herbewapening is noodig, niet als we er een principieel wijzigen van onze hou ding onder verstaan, maar wel als een in spectie van onze wapenrusting. Den oorspronkelijken oproep tot geestelijke en moreele herbewapening, die in Engeland het eerst weerklonk, konden we zeer zeker onderschrijven. Anders wordt dit, als hij wordt overgenomen. Dam valt op, het gemis aan positieve aanwijzingen, en aan peiling van de oorzaak der tegenwoordige ellende. Deze vage en oppervlakkige vorm had tot gevolg dat men op velerlei wijze tracht er inhoud aan te geven, en zelfs de scheidslij nen. die <le kerk trekt, wil uitwisschen. Dit kunnen we niet aanvaarden, hoewel is toe te geven, dat de kerk wel eens meer erbarmen mocht toonen met de geestelijke ellende der wereld. Allerlei oproepen tot eenheid moeten ons echter ons principieel fundament niet doen verliezen. Dat zou geestelijke ontwapening zijn. Daarom moeten de jeugdorganisaties voortgaan, met hun bestudeeren en zich eigen maken der beginselen, wat de geeste lijke herbewapening is, die ons straks in moeilijken strijd sterk zal doen staan. Het jeugdig enthousiasme uite zich ook in prac- tischen arbeid (bij de a.s. verkiezing bijv.) en 6leepe de ouderen mee, want dat is he laas noodig. Krachtig applaus was het antwoord, dat nog eens wera herhaald naar aamleiding van de opwekkende woorden, waarmee de voorzitter de vergadering beëindigde, de re gelingscommissie dank brengend voor de prachtige organisatie. Ds v. d. Vegt sloot om 5 uur met dankgebed, en toen ging men weer naar alle richtingen uiteen, met de her innering aan een mooien afdeelingsaag. BONDSDAG DER GEREF. JONGELINGEN TE ALKMAAR Waarom de afdeeling kleiner werd Referaat van Prof. Dr Dooyeweerd ALKMAAR 11 April. De Afd. Noord- Holland van den Bond van J.V. op Geref. grondslag, heeft gisteren haar Paaschver gadering gehouden te Alkmaar. Te tien uur opende de voorzitter, Dr B. A Knoppers, van Amsterdam, de goed be zochte vergadering, die tijdens de morgen uren in „De Unie" gehouden werd. Na saftienaang, Schriftlezing en gebed, bepaalde de voorzitter zijn gehoor bij het onderwerp „Zelfonderzoek" Zelfonderzoek, aldus spr., is een allesbe halve gemakkelijke taak. Reeds een onder zoek bij een ander in te stellen geeft moei lijkheden. Des te meer bij zichzelf, daar men dan onwillekeurig subjectief is. Zelf onderzoek leidt daarbij tot zelfcritiek en zei fveroordeeling. De aanleiding om den toestand der ver eenigingen in de provincie na te. gaan wordt gevonden in hetgeen de Bondsstatistiek in liet jaarboek 1939 gaf. Daarin komt Noord- Holland voor met een winst van vier ver eenigingen, doch een achteruitgang van 17 leden. Nauwkeurig ging spr. na de onderschei den Ring-ressorten en wees een aantal dezer aan. waar alle reden is om nu reeds doch in elk geval bij de campagne 1939 1910 tot vernieuwde activiteit te komen. Dat vooruitgang mogelijk is, toonde spr. aan met gegevens omtrent den Ring Gooi land-West. Ten slotte wijdde de voorzitter een woord van hartclijken dank aan de heeren S. Dompeling en L F. Lanting, van Amsterdam, resp. afgetreden secretaris en penningmeester, die na jarenlangen trou wen arbeid voor het laatst de afdeelings- vergadering hij woonden. Verslagen Aan het financieel overzicht over 1938 van den penningmeester, den heer G. C. v. Doorn, van Hilversum, ontleenen wij, dar dc uitgaven f 659.66. de inkomsten f 632.48 beliepen, zoodat er een batig saldo was van f27.18. De bcgrooting voor 1939 werd ge raamd op f618.18. Het Steunfonds wees een saldo van f 49.46 aan. De secretaris, de heer D. G. J. A s s i n k, van Amsterdam, deelde in zijn verslag mede, dat de afdeeling 117 vereenigingen telt met 2267 leden. De achteruitgang van het ledental verklaarde spr. uit de verlen ging van den dienstplicht en uit de vesti- gingseischen voor middenstanders, waar door een aantal leden zich genoopt zag te bedanken. Na eenige discussie werden de verslagen, alsook de begrootinz. goedgekeurd. Herkozen werd als afdeelingsbesiuurder de heer D. G. J. A s s i n k van Amsterdam. Na afhandeling der andere huishoude lijke zaken werd de morgenvergadering ge sloten en vereenigden de bezoekers zich aan een gemeenschappelijken koffiemaal tijd in het gebouw „Waakt en bidt". In de middagvergadering, gehouden in de Geref. kerk. heeft Prof. Dr H. Dooye- w e e r d, van Amsterdam, gerefereerd over het onderwerp „Roomsch-Katholieke of Cal vinistische Ordeningsgedaehte'". De provinciale Bondsdag werd besloten met een opwekkende rede van Ds P. J. Richel, van Noord-Scharwoude, over het orifierwenp „In de branding van onzen tijd". N.J.V. Noord-Holland te Amsterdam Een drukbezochte Paasch vergadering Ds Buskes en Ds Salverda spreken AMSTELVEEN, 11 April. Onder leiding van de Provinciale Commissie kwamen de leden van het Nederlandsch Jongelingsver bond in Noord-Holland gisteren te Amstel veen bijeen. Deze provinciale Bondsdag is aangevangen in de Ned. Herv. Kerk op het Dorpsplein, die dicht bezet was met belangstellenden. Van half elf tot half twaalf werd hier onder voorgang van Ds J. van Kuiken, Ned. Herv. predikant ter plaatse, een wijdings- dienst gehouden. Nadat de leden met hun dames hadden deelgenomen aan een broodmaaltijd in ver schillende lokalen, ving de eigenlijke ver gadering 's middags aan in de Geref. Pau- luskcrk te Amstelveen-Noord. De voorzitter van de regelingscommissie, de heer A. J. J. Z u i d e r e n t, sprak een toepasselijk woord ter inleiding van de ver gadering, waarna de voorzitter van ae Pro vinciale Commissie, de heer P. de Hond, van Santpoort, de vele opgekomenen ver welkomde. Besproken werden nu de verslagen over het inwendig vereenigingsleven uitge bracht door den secretaris, den heer C F. Lor, van Amsterdam, en door den pen ningmeester, acn heer B. Rijbroek, van Haarlem. Rede Ds Buskes Ds J. J. Buskes, van Rotterdam, sprak in den loop van de middagvergadering de Bondsredc uit, die ditmaal gewijd was aan liet onderwerp „Geestelijke en moreele her bewapening". In zijn rede ging spr. uit van het Sohrift- gedeelte uit Efeze 6 10—17, bevattende do omschrijving van des Christens wapenrus ting, welke, zette spr. uicen, aansluit op het Oude Testament, inzonderheid op Jesaja, in welks profetie gehandeld wordt over de wapenen der gerechtigheid, waarheid en zaligheid. Paulus roept op om met deze wapenen te strijden, dus met ae wapenen waarmee God strijdt. In deze wereld, waarin onrecht, leugen en geweld heerschrm, loopt de Christen gevaar, dat hij den strijd wil voeren op dereldsehe wijze. Spr. waarschuwde hiertegen en be toogde, dat de strijd met het zwaara des Geestes nooit mag bezoedeld worden met aardsche strijdmiddelen. Bij de moreele en geestelijke herbewape ning moeten wij ons, zei spr., al meer be wust worden, dat de vereenigingen van het N.J.V. geloofsgemeenschappen zijn, waar de Bijbel het e.-rete en het laatste woord heeft in rien strijd tegen de geestelijke boosheden in de lucht, tegen den duivel zelf. In de avandbijeonkomst heeft Ds J. C Salverda, Ned. Herv. predikant te Hoofd dorp, een persoonlijk woord tot de verga dering gesproken over „Ons antwoord hij het kolenvuur". De middag- en avondbijeenkomst werden opgeluisterd door zang en muziek, terwijl 's avonds een spreekkoor werd uitgevoerd. RéBSMKJPSaSf. Eerste Paaschdag vierde Ds H. G. Brink na den herdenkingsdienst. Ds Brink (met te Nieuwveen zijn 40-jarig jubileum als Ned. Herv. predikant aldaar. Een opname baard) temidden van kerker a 2d. huldigingscomité en belangstellenden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3