took CHIEF WHIP De strijd in Albanië Reeds 20 jaren de beste sigaret voor Uw gezondheid! ZATERDAG 8 APRIL 1939 EERSTE BLAD PAG. 3 Opmarsch naar Tirana in vollen gang Een verpletterende Italiaansche overmacht breekt het verzet Aangezien de verbindingen tusschen de 'Albaneesche hoofdstad en de buitenwereld verbroken zijn, is men voor het nieuws uit Albanië aangewezen op den kortegolfzen- der uit Tirana, welke gistermorgen be richtte, dat koning Z o g o e en de Alba neesche regeering besloten hadden, aan den inval met de wapenen het hoofd te bieden. Zogoe heeft een korten oproep tot zijn volk gericht, waarin hij verklaarde, dat Italië aan Albanië eischen heeft gesteld, die onvereenigbaar zijn met de souverei- niteit van het Albaansche volk. Het volk van Albanië zal deze eischen nimmer in willigen doch met alle kracht en tot den laatsten man tegen de aanvallers vechten. Ook de berichten over de krijgsverrich tingen verneemt men slechts via radio Ti rana. Daarin worden de berichten, dat verscheiden malen de havenplaatsen ge bombardeerd zijn, bevestigd. In Durazzo zouden de Italiaansche troe pen vrij ver doorgedrongen zijn, doch toen op een zoo hevigen tegenstand gestuit zijn, dat zij zich terug hebben moeten trekken. Zelfs zouden zij gedwongen zijn, hun toe vlucht weer op de oorlogsschepen te zoeken. De korte-golfzender heeft een beroep gedaan op Frankrijk en Engeland en op de geheele verdere wereld om het Albaan sche volk in dezen strijd van één millioen tegen 44 millioen te helpen bij de verde diging van zijn vrijheid. Op alle punten, waar Italianen aan land werden gezet, hebben de Albaneezen een wanhopigen tegenstand geboden. Het meest verwoed is te Valona en te Durazzo gevochten. Gezegd wordt, dat de Alba- freesche strijdkrachten werden overwel digd door een veertigvoudige overmacht. Vliegtuigen kruisten boven het binnen land en bombardeerden onbeschermde steden. Een ambtenaar van de Albaneesche lega tie te Belgrado heeft verklaard, dat de pro clamatie van koning Zogoe op Drachtige wijze door het land is beantwoord. Wij we ten, aldus deze ambtenaar, dat wij niet lang tegenstand kunnen bieden tegen een wereld- mogendheid als Italië, doch de Albaneezen achten het beter te strijden dan zich aan het fascisme over te geven, zooals anderen hebben gedaan. De Albaneesohe strijdkrachten staan na tuurlijk in geen verhouding tot de kracht van onzen Westelijken buurstaat, aldus ver telde een uit Tirana te Bari aangekomen .vluchteling, daar het Albaneesche leger slechts over veertien kanonnen beschikt De voormalige prefect van Durazzo, Kho- celi, is te Bari aangekomen en heeft over den zender van Bari een oproep gericht tot het Albaneesche volk, geen verderen tegen stand te bieden aan de Italiaansche troepen. De Italiaansche opmarsch De strijdwijze van de Albaneezen schijnt hl heel merkwaardig te zijn. De mannen, die uitgerust zijn met oude geweren en in kleine gewapende benden opereeren, schieten uit de boomen en van de daken op de Italiaan sche soldaten. In het bijzonder in de omge ving van Durazzo pasten de Albaneezen deze methode toe. Intusschen schijnt de opmarsch van Italiaansche troepen naar Tirana in vollen gang te zijn. Naar „Un. Press" meldt levert deze in de meeste sectoren weinig moeilijk heden op. Slechts hier en daar vinden ge vechten plaats, waarbij de Italianen zich met lichte mitrailleurs een weg banen. In de bergstreken heeft het verschijnen 'der Italiaansche soldaten het optreden van de boerenbevolking uitgelokt, die de aanval lers op een hagel van steenen onthaalden, doch niet bestand waren tegen de aanvallen met handgranaten. Protesttelegram aan Mussolini Mehdi Fi asheri, oud-premier van Albanië, heeft het volgende telegram aan Mussolini Koning Zogoe 1 gezonden: „De geest van Georges Castriot (een nationale Albaneesche held uit de 15do eeuw) roept ons op tot de uiterste opoffering. Wij verkiezen den dood boven de oneer. Wij weten, cat gij in het bezit zijt van een groo- te artillerie, van machinegeweren en gifgas sen, van vliegtuigen en alle andere verwoes tings- en oorlogsmiddelen. Wij hebben moed en een offervaardigen geest, wij kunnen aan martelingen onderwerpen. Vijf eeuwen geleden behoorden met bloed bevlekte han den slechts toe aan Aziatische barbaren Zult gij dus thans, in de 20e eeuw in naam an het Italiaansche volk de barbaren van het Westen zijn? Ik zou het niet willen ge- looven voor zich onherstelbare, tragische dingen voordoen. Weest ervan overtuigd, Mussolini, dat ceze waarschuwing de mee ning van het Albaneesche volk weergeeft en dat het fascistische leger niet alleen ov( lijken der mannen, maar ook die van de vrouwen zal moeten gaan." De bezetting slechts tijdelijk? Ciano, de Italiaansche minister van buitenlandsche zaken, zou aan Phil lips, den Amerikaanschen ambassa deur te Rome, de verzekering hebben gegeven, dat Italië alleen troepen naar Albanië heeft gezonden om daar de orde te herstellen, en dat de troepen weer teruggetrokken zullen worden, zoodra de toestand in Albanië weer normaal is. De houding der mogendheden Te Londen hebben Cadogan en de Fran- sche ambassadeur Corbin de Albaneesche kwestie besproken Naar het schijnt, be schouwt Engeland het gebeuren in Albanië als een flagrante schending van het Itali- aanschBritsche accoord ter handhaving van een status quo in de Middellandsche iee. Engeland en Frankrijk chijnen echter geen practi- sche maatregelen te ovei gen, om Italië tegen te houden n Albanië te steunen. Chamberlain, die zich met vacantie in Schotland bevindt, laat zich telefonisch de hoogte houden. Halifax heeft be sloten te Londen te blijven. Reuter zegt ver der, dat het de moeite waard is op te mer ken, dat de Italiaansche regeering nog op 4 April en weer op 5 April de Britsche regee ring heeft medegedeeld, dat zij geenszins wenschte een verandering te brengen in den status quo in Albanië. In het plan voor het verstevigen der AlbaneeschItaliaansche betrekkingen, dat de Italiaansche regeering eerder de Albaneesche regeering langs di- plomatieken weg had doen toekomen, was geen vermindering van de onafhankelijkheid of de souvereiniteit van Albanië voorzien. Gisteren hebben o.m. ae ambassadeurs m Frankrijk en Turkije, de .gezanten van Roemenië, Griekenland en Albanië en de Italiaansche zaakgelastigde een bezo*k aan het Foreign Office gebraoht. Duitschland valt Italië bij Uit officieele politieke Duitsche kringen verluidt, naar aanleiding van het bericht der Italiaansche landing te Durazzo, dat deze actie in overeenstemmnig is zoowel met de de letter als met den geest van het Itali- aansch—Albaneesche vriendschapsverarag van 1927 en met de diepgewortelde sympa thie van Italië voor het Albaneesohe volk. Duitsohland begrijpt, dat Italië niet kan toe laten, dat in een land, gelegen aan de voor de Italiaansche vitale belangen zoo zeer ge wichtige kust der Adriatische Zee, een blij vende haard van onrust bestaat, die de al- gemeene orde verstoort en tevens de daar gevestigde Italianen bedreigt. Duitschland heeft begrip voor de behartiging der Itali aansche belangen in dit gebied en zou het niet kunnen begrijpen of goedkeuren, als de westelijke democratische mogendheden, die daar geen belangen hebben, zich zouden wi'len mengen in de positie en het optreden van den spilgenoot, op welks handelingen juridisch geen aanmerking gemaakt kan worden. Italië's drogredenen Gayda wil wat krom is recht praten! een artikel onder den kop „Een van zelf sprekend feit" schrijft de directeur van de Giornale dTtalia, Virginio Gayda, dat de verhouding tusschen koning Zogoe eener zij ds en de Italiaansche regeering en bur gers anderzijds reeds sedert geruimen tijd steeds moeilijker werd, doordat de koning zijn land bestuurde als een feodaal heer scher en de vijand was van alle Albaneezen, iet tot zijn gunstelingen behoorden. Hij stookte binnenlandsche tweedracht en be raamde internationale intriges en had den edelmoedig verleenden financieelen en eoo- nomischen bijstand van Italië bijna uitslui tend tot een bron van inkomsten voor zijn eigen kas gemaakt De ontevredenheid van de Albaneesche patriotten en van de arme bevolking over het koninklijke huis van Tirana groeide. Eenige dagen geleden vroeg Zogoe de Itali aansche regeering nieuwe hulp en Descher- ming en troepen voor de bezetting van eenige punten in Albanië. Op het laatste uogenblik echter kon de Italiaansche regeering vast stellen, dat deze militaire strijdkrachten slechts hadden moeten dienen voor een dwa zen aanslag van den koning in de rich tuig van de Ji#go-Slavische grenzen, tegen Kos- sowo, met het duidelijke doel de hartelijke betrekkingen tusschen Italië en Joego-Slavië te verstoren. De ondubbelzinnige Italiaansche weige ring. zich voor deze onderneming te leenen, ontketende de vijandigheid van den koning en van zijn camarilla, die zich uitte in da den van geweld tegen Italiaansche burgers in Albanië en Albaneesche leiders, die oprech te vrienden van Italië zijn. De Italiaansche regeering heeft alle pogin- ,,ïn in het werk gesteld om den stand van zaken definitief op te helderen, doch de koning onttrok zich aan de pacificatie-po gingen door nieuwe slinksche intriges. Door zijn tusschen komst geeft Italië aan Albanië den vrede, de orde en de arbeids- vrijheid terug, welke ernstig in gevaar wer den gebracht. Ongerustheid onder de Balkanstaten Roemeensch-Turksch overleg Belgrado toont zich HET PELMANISME PELMAN INSTITUUT (Opgericht 1000) AMSTERDAM DAMRAK 68 TELEFOON 41878 Londen, Parfls, New-ïork. Durban, Johan nesburg. Delhi. Calcutta, Melbourne. Malang. De Roemeensche minister van Buiten landsche Zaken, Gafencu, is aan boord van een Roemeensch oorlogsschip van Constanza naar Istanboel vertrok ken. Het is te begrijpen, dat Roemenië en ook Turkije en Griekenland ton zeerste verontrust zijn door de Italiaansche actie in Albanië. In het bijzonder zou, indien de Italianen een blijvende bezetting in Albanië vestigen, de positie van Grie kenland zeer precair worden. Gafencu zal, naar men venvacht, te Istan- boel de mogelijkheid bespreken, om aan de Britsche en Fransche oorlogsschepen door- aart door de Dardanellen te verleenen, dat zij Roemenië te hulp zouden kunnen komen, indien dit land bedreigd zou worden Tot dusverre is niet bekend, of door deze reis naar Turkije Gafencu's verdere reisplan nen beïnvloed worden. Zooals bekend, zou hij 16 April naar Berlijn vertrekken. Inmiddels heeft het kabinet te Athene een spoedbijeenkomst gehouden. Er s geen verklaring over d- besprekingen, die natuv lijk over de Albaneesche kwestie geloopen hebben, uitgegeven. De premier heeft ver schillende gezanten ontvangen, n.l. de Ita liaansche, de Engelsche, de Fransche, de Ne- dcrlandsche en de Poolsche diplomatieke ertegen woordigers. „Maatregelen hebben tijdelijk karakter" Te Belgrado verklaart men, dat de Italiaansche regeering bereid is de vei ligheid van de Joego-Sla\ ische belangen te verzekeren. Zij heeft ons doen wetc.i, dat die belangen geëerbiedigd zullfen worden, dat de Italiaansche maatregelen een tijdelijk karakter hebben en dat alles tot den normalen toestand terug zal keeren, zoodra Italië de bescherming van zijn eigen belangen zal hebben ver zekerd en voldoening zal hebben ont vangen. Natuurlijk handhaaft Joego-Slavië zijn ge wone vredespolitiek en wensoht het, dat het conflict zoo spoedig mogelijk tot het verle den zal behooren. opdat de Italiaansche ncch de Albaneesche bplangen geschaad zullen worden en die van Joego-Slavië ge respecteerd zullei. worden. Die belangen van Joego-Slavië zijn bovendien erkend en ge waarborgd door de overeenkomsten, met Italië gesloten. Italië heeft verklaard deze /ereenkomsten, waaraan wii ons, zoo zeide men, in het geheel niet zullen onttrekken, te eerbiedigen. In den geest van het vriend schapsverdrag, dat het aan Italië bindt, be schouwt Joego-Slavië de gebeurtenissen, die I. atste phase van de Italiaansch-Albanee- sohe betrekkingen kenmerken. IHet kaartje spreekt voor zich zelf, het geeft een beeld hoe de Italiaa/nsche marine, gesteund door haar luchtmacht, Albanië heeft aangevallen; de zwarte lijnen geven de richting aan naar de Albaneesche havens, die door de Italiamen werden be schoten en later werden bezet. In een actie- straal van 200 k;n. vlogen de Italiaansche eskaders over. het land. KWALITEIT en LIJN harmonieeren volkomen in de W. L. D. Schoen Heeren die het ge- noegen kennen van hot beste te dragen kle ren daarom steeds W.L.D. SCHOENEN Hoe de pers op de gewelddaad ageert De Lordensohe ochtendbladen spreken een krachtige veroordeeling uit over het Italiaansche optreden tegen Albanië. Vele bladen beschouwen den overval als een schending van de Britsch-Italiaansche over eenkomst en ren hierin een bedreiging de veiligheid der Balkanlanden. In de mees te Furopcesi ne r.oofdstedon, zegt de Times, wordt het optreden van Mussolini be 6chouwd als het antwoord op de poging om een anti-agressiefront te vormen. Groot Bnttannië dat bijzonder bewijzen gegeven heeft van zijn wensch om harmonie stabiliteit in de Middellandsche Zee, heeft het reoht de volledige beteekenis te eischen van deze beweging, welke beide verstoort Voor zichzelf en voor anderen heeft het al- daair vitale belangen te verdedigen. Een Duitsche meening De Albaansche staat, zoo zegt de „Voll- Beobachter", dankt zijn nationaal bestaan aan Rome en Achmed Zo gor is op de schouders van Italië tot de heerschappij over dit voorheen zoo verdeelde gebied geklommen, et Romeinsche rijk is in den besten zin protector en vriend van dit kleine Balkan-koninkrijk geweest Koning heeft de laatste jaren eohter getracht den italiaanschen invloed te verminderen. Mus solini's besluit om Rome's levenerechten op den Oostel'ijken oever van de Adriatische Zee te beveiligen, toont opnieuw aan, dat onze rasgenoot ten Zuiden der Alphen met dezelfde onbuigzuime vastberadenheid op zijn reoht staat en haarden van onrust tij dig dooft Schietpartijen in Tirana TIRANA, 8 April (Stefani). Tot vanmor gen hebben de schietpartijen geduurd, die begonnen na het vertrek van den koning en van de leden der regeering. Gewapende ben den hebben o.a. het koninklijk paleis en de paleizen van 's konings zusters geplunderd en alles meegenomen, wat dezen hadden moeten achterlaten. Een oogenblik werd de toestand voor de in de legatie aanwezige Italianen critiek. Tenslotte werden talrijke plunderaars gegrepen en werd de orde her steld. Hooge Albaneesche ambtenaren en journalisten traden met de Italiaansche le gatie in contact en verzekerden, dat het ver standig deel van het volk inzag, dat door Italiës optreden het land op elk gebied snel vooruit zal komen. HET DUITSCH-ITALIAANSCH MILITAIR OVERLEG Een demonstratie van Centraal- Europeesche eenheid Versterking van de Italiaansch-Duit- sche samenwerking op militair gebied en de instelling van een enkel oppercom mando voor de Italiaansche en Duitsche legerstrijdikrachten in tijd van oorlog zouden het essentieele onderwerp vor- van de besprekingen, welke te Inns bruck tusschen generaal P a r i a n i. on derstaatssecretaris van oorlog en chef van den generalen staf van het Italiaan sche leger, en generaal Keitel, chef van het Duitsche militaire commando, zijn gevoerd. Volgens een ander gerucht, dat overigens even oncontroleerbaar is als het boven staande. zou de ontmoeting van de Itali aansche en -Duitsche militaire leiders be schouwd moeten worden als een antwoord op het Fransch Britsche militaire contact en op de plannen tot omsingeling van de beide as mogendheden, welke men zoowel te Rome als te Berlijn aan Engelano toe schrijft In ieder geval wordt het feit, dat men zoowel van Italiaansche als van Duitsche zijde de bijeenkomst van de generaals Pa riani en Keitel bekend gemaakt heeft juist op het oogenblik waarop de Britsch-Pooi- sche besprekingen te Londen \rorden ge voerd en waarop een grootscheepsohe Brit sche diplomatieke actie op gang gebracht wordt, in bepaalde Romeinsche kringen be schouwd als een demonstratie van de Ita- liaansch-Duitsche militaire solidariteit en tegelijkertijd als een geste, welke de pers campagne, die zoowel in Italië als in Duitschland tegen de uitbreiding van de door Engeland aan Polen gegeven garantie tot andere staten gevoerd wordt, bedoelt te steunen. Wat Duitschland van Polen wenschte Drie dingen aan de orde In kringen, die in nauw contact staan met de Duitsche regeering. is bekend ge- woroen, dat Duitschland kort vóór de reis van Beok naar Londen aan Polen een re geling heeft aangeboden, die uit de vol gende drie punten bestond: 1. Danzig zou bij het Duitsche rijk ge voegd worden; 2. Door den Poolschen corridor zou een Duitsche weg worden aangelegd; 3. De onderhandelingen over de weder zijdsche minderheden-vraagstukken zouden terstond hervat worden. Duitschland zou Polen om een verstandige vredelievende regeling ia dezen geest hebben verzocht. Over de houding van Beek hieromtrent is niets bekend. De En ge lsch-Poolsche overeenkomst wordt wordt te Berlijn scherp gecritiseerd. Polen zou van nu af aan geheel verstrikt zijn in de anti-Duitsche „omsingeiingspoli- tiek" v.an Engeland Beek, zoo heet het hier, heeft zich aan het Britsche politieke sy steem overgeleverd. Engelands vrijwillige dienstneming Minister Brown heeft in het Engelsche lagerhuis medegedeeld, dat van den aan vang van ae campagne voor den nationalen dienst tot eind Maart in totaal meer dan 750.000 aanvragen tot opneming bij de ver schillende diensten waren binnengekomen en dat in de laatste twee weken van dit tijdvak de aanvragen in aanzienlijk ver- sneld tempo waren ontvangen. De bewapening der Britsche koopvaardijvloot De parlementaire secretaris van het Brit sche ministerie van marine heeft meege deeld. dat vóór het jaareinde 1000 koop vaardijschepen zullen voorzien zijn van op stellingen voor geschut. Een volooende aan tal stukken anti-duikbootgeschut ligt in voorraad om deze schepen te bewapenen. Luchtdoelgeschut wordt gemaakt en de munitie-fabricage houdt gelijken tred met de productie van geschut ZONDAG 9 APRIL 193» ILVERSUM I 1875 en 415.3 M. 8.30 NCRV, 9.30 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding. $.30 Gram.muziek. 10.10 Causerie: „Paschen". 10.30 Pontificale Hoog. mis. 11.35 Gram.muziek. 11.50 Zegen ,.Urb| et Orbf". 12.20 Reportage uit Batavia (opn.). 1.00 Literaire causerie. 1.20 KRO-orkest. 2.00 Het Hartvelt-strijkkwartet. 3.00 Radlotoo- neel. 3.3C Gram.muzlek. 4.15—5 00 ZIekenlof. 5.05 Geref. Kerkdienst. Hierna: Gewilde muziek (gr. ----- GARANTIE-STANDGRO EN GAR ANTIE -STAND BRUIN GARANTIE- STAND ROOD GARANTIE-STANDZWART GARANTIE-STANDBL AU W ARCHITECTEN - HUISEIGENAREN Worden 5 laar gegarandeerd Wed. Boonstoppel Zn. Lak- en Vernisfabriek WADDINXVEEN - TELEF. 50 2500 joden moeten Bulgarije verlaten SOFIA. 7 April (Reuter). Ongeveer 2500 in Bulgarije wonend' Joden hebben nevel ge kregen het land binnen zekeren tijd te ver laten De'e Joden hebben vele jaren hier ge woond. de meesten zijn hier geboren, doch zij zouden hun Bulgaarsche nationaliteit voor die van een ander land verwisseld heb hen. teneinde de bescherming van d{t land te kunnen opeischen. Sommigen hunner zouden reeds verscheiden malen vau natio naliteit gewisseld hebben, doch in Bulgarije zijn blijven wonen. AMERIKA EN DE DUITSCHE HANDEL Uit een proclamatie van Roosevelt door het Amerikaansche Staatsdepartement be kend gemaakt, blijkt, dat, ondanks het ver drag. door Duitschland en Slowakije onder teekend, en waabij Duitschland Slowakije tot onafhankelijken staat verklaarde, de president van meenine is dat Slowakije on der Duitsch bestuur staat Bijgevolg zulien producten van Bohemen. Moravië en Slowakije beschouwd worden als producten van Duitschland en derhalve aan dezelfde behandeling onderworpen zijn. De Duitsche. de Italiaansche en de Japan- sche regeering eenerzij ds en de Spaansche regeering anderzijds hebben, naar officieel wordt medegedeeld, op 27 Maart te Burgos door haar gevolmachtigden een pact onder teekend, volgens hetwelk Spanje tot het DUBIEUSE VORDERINGEN PP F'DUCIA-INCASSO'S - UTRECH1 STAAT TOT UW DIENST zowel op als zonder contract VRAAGT BEZOEK PROSPECTUS (RecU IN AMSTERDAM P Dan naar het kantoor van L. BOOMSMA Makelaar Bouwkundige Expert Nassankade 119 Telefoon 8252185421 Fred. Hendrikplantsoen 5-U f 36.— p. m. Idem 96-1 t 40.— p. m. Geuzenkade 47-1 35.— p. m. Wodanatraat 18-11 42.— p. m. Saasenhelmstraat 69-1134.— p. m. Amstellaan 8, vr|J bvhs. 1 56.— p. ra. WonlngltJst en Inlichtingen GRATIS UN UIÜLEGEP5BED5G WÏNIÏ II T0I1 UIÏN KOOIEN m »(NIS( (LIEU Kil l UILLGG0ND&5TB. 7 TELBP00,Ï;42596 Wilt U een rustige GELDBELEGGING KOOP. DAN HUIZEN orka: iedeeiingen. 8.15 KRO- 45 Declamatie. 9.00 Gram.muzlek. richten ANP. 10.49 Epiloog ll.UU— jeranto-lezing. I II. 301.5 M. 8.55 VARA. 10.00 2.00 AVRO. 5.00 VARA. 8.00—12.00 .55 Orgelspel. 9.00 Berichten. 9.05 vpraatje. 9.30 Orgelspel. 9.45 Gause- i staat en maatschappij". 9.59 Be- 10.00 Zondagsschool. 10.39 Rem. 2.00 Cyclus ..Weg met 12.35 rlllonspel. 1.00 AVRO-Amusementsorkest. 1.30 Uitzending uit Indië. 1.50 Orgelspel, king. 2.39 Oi praatje. 3.45 7.05 Schuldig Boekbe t. 3.20 Film- Gram.muziek. 4.45 Sportrepor- Berlchten ANP. 6.00 De Rara- .or de kinderen. 6.00 Gram.mux, 6.30 Sportpraatje. 6.45 Berichten ANP. Grain.- muziek. 7.00 VARA-Ka of onschuldig 7.30 Novtteiten-oi listen. 8.00 HT medrdeellngi 10.00 Radiot ma. 11.00 B« bonden en Dance Band. tOlTWICH 1500 M. 1.20 Orkest. 1.50 Ensem ble 2.29 Voor tuinllefhebbers. 2.40 Orkest. 3.40 Kwintet. 4.20 Declamatie. 4.40 Orkest. 5 20 Zangers met orgel. 5.40 Radiotooneel. 6.05 Causerie. 6.20 Viool en plano. 6.55 Orgel, 7.30 Harmonie-orkest 8.15 Kerkdienst 9.25 Orkest en koor. 10.25 Sextet. 10.50 Epiloog. ll'SSEL 322 en 484 M. 322 M.: 10.20 Gezongen H. Mis. 12.50 en 1.30 Ork. 4.60 Altviool. 9.30 1.60 484 M.: 9.50 Pontif. Hoogmis. 12.5 Orkest 3.15 Plano. 7.35 Lit muz. programma, 8.20 Orkest. 9.25 Opera. 11.20 Orkest iUM I. 1875 en 415.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV.^ 8.30 ^Mor 9.30 Ge- 9.50 Chr. Geref. Kenc- platen, 12.16 De Postll- t. 1.45 Clthersoll en «r.- nuzlek. 2.60 Het grai 4.00 Orgelspel. 5.005.55 Voor de kinderen. Stafmuzlek 6e Reg. Inf., Breda. 7.10 Grtnu.- muziek. 7.15 Causerie namens de stichting tot verbetering van het psalmgezang in de Geref. Kerken. 7.25 Gram.muzlek. 8.00 Be richten ANP. Herhaling SOS-Berichten, NCRV-Gemengd koor 9.30 Exegetische cai ANP., actueel I 11.15 Gram.mu: HILVERSUM II. 301.5 M. 9.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 7.30 VPRO. 8.0012.00 VARA. 9.00 Orgelspel. 9.30 Grs 10.00 Vrljz. ProL Kerkdienst (Om 12.15 Berichten). tie. 1.20 Grai 2.39 Klarinet 3.30 Reportage 12.00 VARA. 00 Declama. plano. 8.00 Viool en plano. Lezing. 8.09 Herhaling SOS-Be richten. 8.03 Berichten ANP. 8.16 Esmeralda. 9.00 Reportage. 9.45 VARA-orkest. 10.30 Be richten ANP. 10.40 Gram-muziek. 11.00 Orgel- spel. 11.30—12.00 Gram.muzlek. DROTWICH 1500 M. 11.25 Alt en viool. 12.10 Koperkwintet 12.35 Concert 1.30 Declama tie. 2.05 Orkest 4.00 Swing kwartet 4.20 Piauo 5.20 Kwartet. 5.40 Ensemble. 6.40 Cau serie: „Business outlook from America". «.46 Voor kuntselaara. 7.20 Cabaret 8.Z0 Vo>r- dracht 8.35 Twee orkes.en. 9.45 Buiten- landsch overzicht 10.00 Orkest 11.06 Decla matie. 11.29 Band. BRUSSEL 322 en M. 322 M.: 10.20 OrkesB, (11.05 Zang). 12.50 en 1.30 Orkest 3.20 Blr - izlek. 4.20 Blinden 9.20 □-Club. 6.60 484 M.: 19.20 Gevar. programma. 11.35 Mira- nenkwartet 11.50 Plano. 12.35 Orgel. 8.05 Viool trio. 3.50 Ensemble. 4.45 Concert 5.20 en 6.00 Orkest. 8.20 Radiotooneel. 10.30 Ork. irtje. 12.00 .m.muziek. 11.30 Godsd. half- Jerlchten. 12.15 KRO-orkest m.muzlek). 2. 4.00 KRO-Kamerorkest en solist. 4.45 Gram.muzlek. 5.00 KRO-Melo- disten en solist 5.45—6.05 Felicitatlebezoek. 6.10 Causerie „De Paaschel-actle". 6.20 Be richten. 6.35 Berichten, sportpraatje. 7.99 Z< Exc. Min. Mr M. P. L. Steenberghe: Land- bouwcrisispolitlek (1 Inleiding). 7.30 Cyclus xn ANP. i van Maast idedeelingen. 8.16 Stedelijk orkest oht en solist (900—9.20 Zang met opn.). 10.06 Gram.- WU nappels mofoonmuzi&K. HILVERSUM II. 301.5 M. AVItO-ultzcndl 6.307.00 RVU. 8.00 Orgelspel. 8.16 Bericht gram.muzlek. 9.20 Omroeporkest solisten .Morgenwijdingskoor (opn.). (gr. 10.36 Vioi 11.90 Causerie „De vrouw en het wereld beeld". 11.10 Wenken voor de huishouding. 11.35 Omroeporkest (om 12.20 berichten). 12.30 Gram.muziek. 1.00 AVRO-Amusements orkest 1.40 Gram.muzlek. 2;00 Omroeporkest kinderen. 5.30 Omrt 6.30 Een schcx applj. 7.90 Zie Hilversum L 7.30 Engelsche led. 8.00 Berichten ANP Radio Journaal, mededeelingen. 8.20 Gramimuzlek, 8.30 Bonte Dinsdagavondtreln. 10.00 Radio tooneel. 10.20 Gram.muzlek. 10.40 Orgelspel (opn.). 11 00 Berichten ANP. dansmuziek (gr.- pl.). 11.39—12.00 Ensemble Carel Alberts. DROITWICH. 1500 M. 11.59 Orgel. 12.60 Ensem ble. 2.05 Orkest. 3.50 Concert 4.20 Plano- dutten en zang. 6.40 Orkest. 6.45 Orgel. 7.00 Strijkkwartet 11.0 HUSSEL. 322 en 4S4 M. 322 M.12.50 en 1.80 Orkest 8.20 Radiotooneel. 8.50 RndlotooneeL 9.20 Orkest. 10.05 Orkest 484 M.: 12.59 en 1.30 Orkest 6.20 en 6.55 Ar- kest 6.35 en 7.05 Orkest 8.20 Koor en sym- phonle-orkest 10.30 Orkest k laat een OtykklcAk I"GRAM0P00NPI A TELEFONISCHE BEM* Binnenrotte 154 IeL' 52 599

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 2