kk Mietjes losgekomen. Men mag veronderstellen dat Roe menië, door al deze aarzelingen en overwegingen eenigszins mismoedig geworden, toen maar beslo ten heeft, zich door het sluiten van een verdrag met Duitschland op eigen houtje veilig te stellen. Tenslotte bood deze overeenkomst ook voor dezen staat zelf belangrijke uitzichten op intensieve werk- en welvaartsverruiming, die men niet wilde verwaarloozen. Het Fransoh-Italiaansohe vraagstuk werd intus- schen door Mussolini aangesneden, toen hij te Rome, in verband met het twintig-jarig bestaan van de fasces di combattamente zijn squadristi, diat wil zegigen zijn mannen van het oude fascis tische kader, in het Foro Mussolini toesprak. Zijn rede was allereerst een verheerlijking van Italië's kracht en aanzien in de wereld, gelijk deze onder den invloed van het fascisme zijn aangewassen. Hij wees erop, dat dit nieuwe Italië van Frankrijk tot voor zeer kort door een barrière was geschei den, namelijk door het venschil van inzicht aan gaande de gebeurtenissen in Spanje. Francos overwining over het bolsjewisme, zoo zeide hij, had deze barrière echter radicaal uit den weg geruimd, en nu restte tusschen beide landen nog alleen het vinden voor een opl<xsing van de ge- cchillen. welke door de woorden Tunis, Dzjiboeti en Suezkanaal konden worden aangeduid. In 1935 heeft Laval met den Duce de oude koloniale aanspraken, welke Italië krachtens zijn deelnemen aan den wereldoorlog kon laten gelden, door een overeenkomst trachten te regelen. Deze overeen komst zou, door het deelnemen van Frankrijk aan de volkenbondssancties, en ook uit anderen hoofde, niet zijn nageleefd, zoodat Rome nu den eisch moest indienen tot een nieuwe vereffening van zaken. In Parijs moest men zich er goed reken schap van geven, dat alleen een in vriendschap door Frankrijk ondernomen initiatief Italië en Frankrijk nader tot elkander zou kunnen bren gen; het alternatief zou wezen het ontstaan van een onherstelbare kloof. Op deze rede heeft de Fransche premier Daladier met een tegenbetoog door middel van de micro foon geantwoord. De quintessence daarvan was, dat Frankrijk zich bewust was van zyn recht en Van zijn kracht, en dat het zich niets zou laten afdreigen. Aan den anderen kant was het bereid, de Italiaansche verlangens, zoo deze ter plaatse waar zulkis behoorde werden kenbaar gemaakt, nader te bestudeeren. Daladiers rede was waardig van toon en werd gedragen door het besef, dat men momenteel in een zeer onzekere wereld leeft, waarin overeenkomsten slechts van waarde blij ken, zoo zij door nationale kracht worden ge- ruggesteund. Van dien wil, zich door recht en macht te handhaven, legde hij namens Frank rijk een rustig getuigenis af. De overgaaf van Madrid aan de troepen van Franco, gelijk deze in de afgeloopen week ge schiedde, kwam allerminst als een verrassing. De loop der gebeurtenissen was door geen bespre kingen over vredesvoorwaarden langer te weer houden. Het republikeinsche bewind was, sinds het wegvallen van Catalonië, tot krachteloosheid gedoemd. Overal brak het besef zich baan, dat verder tegenstand bieden nutteloos en redeloos was. In snel tempo volgt thans de capitulatie van het laatste linksche territoir; de verdedigingsraad, die zich te Valencia bevond, werd door de man nen der Phalanx gevangen genomen. Slechts Miaja, de onverschrokken verdediger van Madrid, wist aan arrestatie te ontkomen. De „Caudillo" komt nu zoo langzamerhand voor de problemen van Spanje's opbouw, en voor het vestigen van een zelfstandige buitenlandsche politiek te staan, waarbij de groote vraag zich voordoet, hoe hij zyn land tusschen Londen en Rome in evenwicht zal kunnen houden. BINNENLAND DEZE rubriek leent zich er zich nog wel eens toe om iets te vertellen, dat men op een andere plaats niet kwijt kan. De schrijver doet dan zijn best om het schijnbaar ongemerkt in het verhaal in te vlechten en aan niets kan de argelooze lezer vermoeden, dat er opzet in het spel was. Ditmaal vermijd ik alle omwegen, juist omdat er niets achter steekt en de eenige be doeling is myn medewerkers aan 't Zondagsblad iets aangenaams te zeggen. Enkele dagen geleden kreeg ik een brief van een HoUandsbhe vrouw uit Lynden, staat Washington, U.S.A. Zij schreef o.m. over ontevreden dominé's, die het vervelend vinden, dat nog zooveel ge meenteleden prijs stellen op de Nederlandsche taal. Wat daarvan waar is, weet ik natuurlijk niet. Het wordt hier slechts gereleveerd in verband met het feit, dat zulks zelfs op de vrouwenvereeni- gingen zou blijken. Op die bijeenkomsten worden n.L vaak artikelen uitons Zondagsblad voor gelezen: eerst in 't Hollandsch en dan, zoo noodig en zoo goed mogelijk vertaald in 't Engelsch. „Soms, zoo schrijft „mijn correspondente", moeten we voor die plechtigheid een artikel wel eens een jaar bewaren, doch dat gebeurt toch; maar d tmaal kon ik nu reeds een der mooie schetsen uit het laatste prachtige Kerstnummer voorlezen. En wees er van verzekerd, dat deze band aan 't Heitelan gewaardeerd wordt." Welk artikel het ditmaal was blijve onbesproken; maar ik kon het bericht niet onder mij houden. Zulke mededeelingen uit verre gewesten, uit West nu, uit Oost soms ook, doen ons immers nóg meer goed dan wanneer ze van dichtbij komen. Mijn medewerkers zullen het zeker op prijs stellen; het moest even in de krant. Niet natuurlijk voor de reclame. De altijd onzichtbare redactie, voor zoover ze althans geen kunstknotobel voor letter kunde of muziek heeft, is op dat terrein Welt- fremd. Daar is een andere af deeling voor. Want zonder reclame kan geen enkele zaak, zelfs geen partij, zelfs geen beweging leven. Vooral niet, nu het tegen de verkiezingen loopt. Een kroniekschrijver, die altijd achteraan komt, heeft daarvan natuurlijk zoo geen verstand; maar 't is dunkt mij duidelijk, dat de N.S.B. in dit opzicht het klappen van de zweep, of, beter gezegd, his masters voice, made in Germany, kent. De leiders van deze, nu niet bepaald welvarende partij, grijpen elke kans aan om reclame te maken. Dagelijks bijna wordt een klacht wegens smaad schrift of beleediging ingediend. De heeren zijn op dit punt zeer fijngevoelig. Zelf gebruiken ze alleen gekuischte taal. Nu ja, de hoofdopsteller van het dagblad werd thans ook in hooger beroep veroordeeld wegens smaadschrift („de beruchte zedenschandalen te Oss"), maar dat is ongetwij feld een justitieele vergissing. De man schreef de waarheid en niets dan dat. Telegramadres! Natuurlijk is er ook niets waar van het gerucht, dat de N.S.B. te Ridderkerk met handteekeningen voor de candidaatstelling geknoeid zou hebben. Hoe durft men het veronderstellen van een partij, die stichtelijke meditaties laat schrijven over basaliskuseieren, welke zelfs in Gereformeerde Kerkbodes worden uitgebroed? Nu, er zit een mooi stukje propaganda in voor de beweging. Maar de mooiste reclame is wel, dat er nog menschen zijn, die de fascisten met fascistische wapens bestrijden. Het is onbehoor lijk, maar ook dom om de auto van den marte laar-leider van Zwart-Front te vernielen en het is in Nederland strafbaar terecht om hetzelf de te doen met de statiewagen van den nog grooteren leider der N.S.B. Ze zullen er echter blij mee zijn. Een vijftal jongens in den Haag kon ook niet van een auto afblijven. Ze gingen er Zondag avond mee op stap, maar vernielden zoowel de auto als zich zelf. Een duur grapje. Het aantal ongevallen op dit en ander terrein was deze week overigens niet zeer groot. De aandacht trok slechts het auto-ongeluk bij Venxay, waar een wagen uitweek voor een fietsend meisje, met het noodlottig gevolg, dat de vier inzittenden ernstig of zeer ernstig gewond werden. Dan deed zich in Sambeek (N.B.) een vergiftjgingsgeval voor bij drie kinderen. Eén stierf, één was er ernstig aan toe, één kon thuis verpleegd worden. Vermoedelijk hadden ze iets gegeten, waarin rattenvergift was gemengd. Een vreeselijk drama speelde zich af in Hempens, waar een dertigjarige zoon zijn bejaarde vader met messteken doodde; terwijl by Gouderak een werkput instortte, waarbij drie mannen bedolven wenden. Eén werd levenloos opgehaald. Een vrouw en vier kinderen blijven treurend achter. Op het terein der misdadigheid was deze week heel wat te doen. De melkrijder uit Bergen, die er van werd verdacht op 2 Januari 1937 opzettelijk zijn vrouw en kinderen met de door hem gehuurde en bestuurde auto in het water te hebben gereden en tegen wien levenslang was geëischt, werd vrijgesproken. Dit was; er op of er onder. De rechtbank had een moeilijke beslissing te nemen, maar heeft wegens voldoende gebrek aan bewijs dan man in vrijheid gesteld. Wij oordeelen niet, maar kunnen er best inkomen, dat de rechters huiverig waren op het getuigenis van één persoon iemands leven nog erger te verwoesten dan reeds het geval is. (De officier gaat echter in hooger beroep.) Het levensgedrag der getuige was ook verre van vlekkeloos. Dit gold ook voor de sluwe, bejaarde leenvrouw in Amsterdam, die er zóó de wind onder had, dat haar slachtoffers zelfs vóór den rechter haar in bescherming namen, 't Was toch zoo'n goed mensch: ze nam maar 10 pet rente per week, be halve de 10 pet, die ze bij het sluiten der leening ingehouden had. Reken dat maar eens even na. Iemand leende 30.ontving f 27.en be taalde gedurende tien weken 3.30 terug. Een zeer hooge boete achtte de officier noodig om deze vrouw in haar geldzucht te treffen: twee duizend gulden boete, subsidiair vier maanden hechtenis plus een voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar. Er zijn oplichters in soorten. In Voorburg diende zich by menschen, die in geldnood verkeerden, een „heer" als vertrouwensman van een goed- geefsche dame aan en leefde van de ontvangen „informatiekosten". De gemeente-ontvanger te Doornspijk verduisterde 90.000.van de Boe renleenbank. De spaarders zullen hiervan echter geen nadeel ondervinden, daar zy tegen fraude verzekerd zyn. Dat laatste zal wel niet het geval zyn met de slachtoffers van den landbouwexpert W. J. B. te Haren. Deze heeft schromelijk misbruik van ver trouwen gemaakt en enkele slachtoffers groote verliezen toegebracht Aan deze oplichting zou nog een tweede ingezetene van Haren schuldig zyn. Het edele tweetal werkte onder kleine lui den met waardelooze obligaties. De politie was echter nog slimmer dan hij. WANDELINGEN DOOR HET OUDE TESTAMENT 't Is on* een genoegen onzen lezers te kunnen meedeelen, dat wij na Paschen in ons Zondagsblad zul len aanvangen met een artikelenreeks „Wandelingen door het Oude Testament'' van de hand van Prof. Dr A. N oordtzij. De auteur is op dit terrein een gezag hebbend man. Zijn vertalingen en com- nentaren zijn bekend en gezocht. Degenen, die van de Schrift p™f- Dr ANoardtzV ernstige studie ma ken en dat zijn er gelukkig velen in onzen tijd zullen dan ook ongetwijfeld met blijdschap van deze mededeeling kennis Na eenige inleidende artikelen zal Prof. Noorditzij o.m. handelen over de schepping van hemel en aarde, de schepping van den mensch, Ur der Chaldeeën en Haran en den kring waaraan Abraham onttrokken werd In het Zondagsblad van 15 April a.s. hopen toy 't eerste artikel op te nemen. Ook de Amsterdamsche recherche sloeg deze week raak. Ze ontdekte een combinatie van morfine- dicfstallen en de eene arrestatie volgde op de andere. Bovendien kon zij wederom de hand leggen ap eenige passenvervalschers, die onweten de emigranten voor grof geld zoogenaamde „visa" voor Zuid-Amerikaansche staten verkoopen. Ver schillende vluchtelingen zijn door deze geweten- looze vervalschers gedupeerd. Een ander Amsterdammer had weer een nieuw middel van bestaan uitgevonden. Hij vestigde zich als „leeraar in doofheid". Zoo had hij het klaar gespeeld een dokter er toe te brengen, dat deze ten onrechte maar te goeder trouw een schriftelijke geneeskundige verklaring opmaakte over de doofheid, waaraan iemand heette te lyden, met het oogmerk om de keuringsraad voor de als dienstplichtigen ingeschreven personen te misleiden. De leeraar kreeg 3 jaar, de leerling 1 jaar gevangenisstraf. Wie niet hooren wil, moet zitten en zwijgen. De Raad van Arbeid in den Haag is op de haast zonderlinge gedachte gekomen om eens na te pluizen of sommige verzekerden misschien meer rechten hebben zij dachten. Het gevolg is ge weest, dat een onverwachte goudregen in de residentie aan tientallen behoeftige weduwen en bejaarde menschen een aangename verrassing heeft bereid. In enkele gevallen zijn zelfs bedra gen van eenige duizenden guldens en vaak som men van ettelijke honderden guldens uitbetaald, zonder dat de gelukkigen er zelf eenig vermoeden van hadden, dat zij in den gouden regen zouden komen te staan. Een gelukkige oplossing vond ook het conflict in de metaalindustrie te Rotterdam. Daar is over eenstemming bereikt. Vastgesteld zijn bepalingen voor de ploegenregeling, de vacantie, de betaling van overuren en algemeene loonregelingen voor de jongere arbeiders. Besloten is tot een bespre king omtrent de werkwijze van het register. Be sloten werd een scheidsrechterlijke uitspraak uit te lokken omtrent de andere geschilpunten. Thans zou stagnatie in het werk dubbel nood lottig zyn. Niet alleen heeft nog pas de Hollamd- Amerika Lijn bij de N.V. Wilton Fyenoord te Schiedam een order geplaatst voor den bouw van een tweetal dubbelschroefmotorschepen voor haar Noord-Pacific kustdienst; maar deze werf is zoo wel als de Droogdok Mij overladen met werk voor de Marine: schepen en geschut. In enkele plaatsen Is door buitengewone om standigheden de werkloosheid weer iets toegeno men, over 't geheel loopt ze langzaam maar zeker terug. Het percentage liep, met inbegrip van de landarbeiders, terug van 23.8 tot 21.9. En zelfs de roode pers liet onder de laatste opgave de merk waardige opmerking staan: Men zou tot 1931 terug moeten gaan om in deze tyd van het jaar een lager werkloosheidspercentage aan te treffen dan het thans bereikte. Ook het typografenbedrijf kan over enkele dagen eenige nieuwe arbeiders opnemen. De minister van Sociale Zaken heeft een aantal bepalingen van de collectieve arbeidsovereenkomst voor het boek drukkers- en rasterdiepdrukbedryf algemeen verbindend verklaard voor de werkgevers en arbeiders in dat bedrijf. De verbindendverklaring geldt voor het geheele land en voor alle bedrijven. Dat is van groote beteekenis. Bovendien treedt met 1 April de vervroegde pensionneering voor ruim 60-jarige vakgenooten in werking en al met al geeft dit het bedrijf vastheid en stevigheid. Zóó gaat „de ontwikkeling tot bedrijfsorganisatie" langzaam maar zeker door tot bevordering var. den bedrijfsvrede en een goede verstandhouding tusschen allen, die in dit mooie bedrijf, dat den boeken- en dagblad-schrijver zoo na staat, arbeiden. 246 Een eigengemaakte barometer Met weinig moeite kun je zelf een barometer maken, die heus het weer kan voorspellen, al kun je er misschien niet zóveel op lezen als op de echte baro- metéh Je vult een inmaak- fles gedeeltelijk met wa ter en daarboven op zet je een omgekeerde fles met een lange hals, zoals je op het plaatje kunt zien. De hals moet ongeveer twee en een halve centimeter onder water steken. Ter hoogte van het water oppervlak zet je 'n streepje op de hals van de fles. Als het nu mooi weer gaat worden, dan zal het water in de fles een beetje sty gen, komt er regen en slecht weer, dan daalt het water een beetje. Als je nu telkens, wanneer het water weer iets lager of hoger is geüomen, een tekentje maakt op de hals van de fles, dan kun je dus aan de stand van het water zien, wat voor weer je eigen „barometer" voorspelt. Seingeving bij de Spoorwegen In de tyd, dat de spoorwegen pas ter wereld wa ren gekomen, was de seingeving natuurlijk ook zeer gebrekkig. De electrische klokken kwamen natuurlijk pas veel later. Laten we, vóór we iets vertellen van onze klok ken, eens zien hoe onze voorvaderen zich wisten te behelpen om het verkeer tot stand te brengen tussen de stations en tevens het wegpersoneel te laten weten dat de trein in aantocht was. Het wegpersoneel, dat zyn de overweg-, baan- en brugwachters en ook het op de spoorweg werken de personeel. Tussen de grote stations byv. AmsterdamHaar lem, HaarlemLeiden en LeidenDen Haag, had men een reeks wachtposten, die de door de sta tions gegeven seinen doorgaven van wachter tot wachter naar het eerstvolgende station. Als bijv. te Amsterdam een trein op vertrekken stond, werden in een hoge paal een of meer ronde borden gehesen. De stand der palen was zo, dat deze zichtbaar waren voor de naaste post. Bij avond of nacht werden de borden vervangen door lichten. De wachters, die allen een soortgelijke inrichting hadden, gaven dit sein op dezelfde wyze door, zodat men binnen enkele minuten op het volgende station, in dit geval Haarlem, wist, dat de trein in aantocht was. Men behoefde toen tertijd met de bestaande snelheid niet te vrezen, dat het sein niet tijdig zou worden overgebracht. Dit was dus een zichtbaar sein, maar ér werd op andere baanvakken ook gebruik gemaakt van ge- luidsseinen, die dezelfde strekking hadden, n.l. aankondiging der treinen aan het wegpersoneel. De wachters op deze baanvakken waren uitgerust met een grote hoorn. Enkele minuten voor ver trek werd een hoornsein gegeven, dat van wachter tot wachter werd doorgegeven of doorgeblazen. Dit was wel primitief, maar toch doelmatiger dan de zichtbare seinen, omdat men met de hoorn tal rijke seinen kan geven, terwy'l dit by de borden slechts tot enkele was beperkt. De hoorn was nogal geliefd in die tijd, mogelijk nog een erfstuk van de diligence. De hoofdconducteur was met zo'n voorwerp uitgerust en de „bagagemeester" deed voor hem niet onder. Ja zelfs kwamen in de „Voorschriften voor de seinen" notenbalken voor, waarin de te geven seinen op muziek gezet waren. Het is werkelijk interessant de voorschriften uit die tijd eens na te lezen. Het personeel werd bijv. aangemaand een voorschrift op te volgenop poene van10 cents boete. Doch dit alles te beschrijven zou ons te ver voeren. Keren we terug tot de klokken, waarmee in de tegenwoordige tijd het wegpeitoneel kennis krijgt van de komst der treinen. Ieder heeft wel eens gehoord het welluidende ge- tingtang van de electrische klokken. Deze zyn niet alleen aangebracht bij de wachtposten onder weg, maar ook op stationsemplacementen, by bruggen, aansluitingen enz. en op stations en sein huizen, al zijn ze hier in een andere vorm gego ten. Zij vertellen niet alleen dat een trein in aan tocht is, maar ook van welke richting hij kan worden verwacht In de spoorwegwereld zijn n.L de treinen onderscheiden in twee soorten, „op gaande" en „afkomende" treinen. Het spoorweg personeel weet voor zyn baanvak welke richting hiermee bedoeld wordt. Elk sein nu bestaat uit een aantal klokslagen (in de regel driemaal twee). Hoort men nu éénmaal dit aantal slagen, dan komt er een afkomende trein en hoort men tweemaal dit sein, dan is er een opgaande trein in aantocht. Het station van waar de trein komt, geeft dit sein minstens drie minuten voor vertrek. Wordt viermaal het zelfde aantal klok.'lagen ge geven, dan wil dit zeggen, dat het voorafgaande sein wordt herroepen. Laat men de klokken acht maal achtereen afslaan, dan betekent dat „alarm" en moet een eventueel onderweg zijnde trein worden opgehouden. Ten slotte is er nog een kloksein, dat het spoor wegpersoneel vermoedelijk het meest welluidend in de oren za! klinken, nl. het rustsein, hetgeen zeggen wil: „Er is geen trein meer te verwach ten". Dit wordt gegeven bij afloop van de dienst door driemaal hetzelfde aantal slagen. I Dorp in Zuid-Holland Op de kruisjes een dorp op het eiland Putten. X Raamscherm X Meisjesnaam X Achting, hulde X Opperlijn van een dak X. Slim roofdier X Strik, snoertje X Bewoner van Ierland X Telwoord X Bovenste uiteinde II Letterraadsel Tien letters stellen vrouwelijke watergeesten voor met lange visstaart. 10 2 9 7 Bijwoord van ontkenning 1 6 3 4 Vliesvleugelig insect 5 6 9 8 Meisjesnaam Q -4 van Oom c^ctn. Jongens en Meisjes, ALS dit krabbeltje jullie onder de ogen komt is t 1 April. Waarschijnlijk zal je dat vandaag al wel eerder gemerkt hebben. Want waar je op 1 April ook komt, in de grootste stad of in 't kleinste dorp, overal proberen ze je er tussen te nemen. Of ik dat heel erg vindHelemaal niet. hoor Alleen zou 'k je willen raden oude er gebrekkige mensen met rust te laten. Eerbied en medelijden moeten we altijd bewijzen zelfs *p 1 April Waar komen die Aprilgrappen toch vandaanDie. vraag is al heel vaak gesteld en er zijn ook vele antwoorden op gegeven. In Frankrijk wordt er een leuk verhaaltje over, verteld. Een vorst van Lotharingen zo gaat 't verhaal wilde de kalender hervormen en stelde het begin van het jaar op de le April. Zijn onder danen waren het evenwel met deze hervorming niet eens en staken de draak met de nieuwe Nieuwjaarsdag. Zij verkleedden zich op die dag als narren en gaven elkaar zotte geschenken. De vorst zelf werd op die dag meestal in het ootje genomen door zijn vrienden en schafte het daarop volgend jaar zijn Nieuwjaarsdag maar af. Neen, zeggen anderen, aan een andere gebeurtenis heeft 1 April de betekenis te danken, die er thans door velen aan wordt gegeven. En dan wordt dit aardige verhaal verteld: Op 1 April van 't jaar 1634 ging s morgens door de poorten van de stad Luneville, waar de hertog van Lotharingen met zijn echtgenote gevangen zaten, een eenvoudig boeren-echtpaar met grota korven op de rug, dat echter niemand andere was dan de hertog en hertogin. De wacht liet de schijnbaar eenvoudige mensen passeren, maar even buiten de stad herkende een boerenmeisje, dat hen tegenkwam, de vluchtelingen. Het meisje haastte zich om dit aan haar minnaar, die soldaat was, te vertellen, doch deze dacht, dat zij hem voor de gek wilde houden en lachte om het verhaal. Doch het meisje bleef aanhouden, dat het geen grap was, zodat de militair besloot het verhaal aan den luitenant te rapporteren, hoewel hij het zelf niet kon geloven. De luitenant hield het ook voor een mop en vertelde het op zijn beurt aan d- vestingcommandant, die er eveneens om 'achte. Helemaal gerust was da commandant er toch niet over en hij liet den officier, die de wacht ha,-7 voor de hertogelijke kamers, naar zijn heer vragen doch kreeg het antwoord, dat de hertog nog sliep Eerst enige uren later bleek het, dat de vogels waren gevlogen en dat het garnizoen dus lelijk voor de mal was gehouden. Al zulke verhaaltjes zijn heel aardig maar ge leerde mannen in dikke boeken verzekeren, dat ze niets te betekenen hebben. Want lang vóór 1634 werden er al Aprilgrappen verkocht Ja, al lang vóór 1572. Dus ook wat op 1 April van dat jaar gebeurde heeft met 't ontriaam der Aprilgrappen niets te maken. Wat er dan op 1 April 1572 gebeurdeMaar welke Hollandse jongen of meisje zou dat vragen Den eersten April verloor Alva zijn bril. Laten we daar vandaag in ieder geval wèl aan denken'. Dat is een van de grootste dagen uit onze heerlijke vaderlandse geschiedenis. Toen t zo heel donker was, toen alles bukte en kermde onder de knoet van Alva. toen viel als een heldere zonnestraal de tijding van de onverschrokken daad der Watergeuzen in de huizen en harten van ons moegestreden volk. „Den eersten April verloor Alva zyn bril" neen, dat was gelukkig géén Aprilgrap'. OOM JAN, Hl Bekend spreekwoord Stel uit onderstaande letters een bekend spreek woord samen: Ddddd eeeee f gg h i mm nnnnn oooo t s tt u OPLOSSING van de raadsels in de vorige Kinderkrant 1 Een paddestoel 2 Zout 3 2 en 6 (een half dozijn) 8 4 Plank, plaat 5 Tafel 6 Bitterkoekjes 7 Kokosnoot OPLOSSING van de rebus in de vori& Kinderkrant Gebrek aan zelfbeheersching kan de schoonst^ toekomst bederven. 155 Rotterdamse jotngens aan 't boomplatiten op de speelweide achter het Zuider-ziekenhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 14