STADSNIEUWS 't Ciecl/ioAuis P. Lepelaar Erkend installateur AMSTERDAMSGHE GRONDBRIEFBANK EEN GOEDE RAAD KOOPT KIEMKRACHTZAAO VRIJDAG 31 MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 SLOTCONCERT VAN HET RESIDENTIE-ORKEST De Negende Symphonic Dirigent: Prof. Georg Szell Nu ik over de uitvoering van de Ne gende Symphonie van Beethoven moet schrijven voel ik mij klein, zoo kleintjes als een mensch zich maar gevoelen kan tegenover iets dat torenhoog boven zijn zwakke krachten uitreikt. Toch is die Negende Symphonie ook menschenwerk, van een lijdend en strijdepd en somtijds wanhopig worstelend mensch. Doch dit menschenwerk draagt, ik hoop, dat ik niet te veel zeg, den adel van het godde lijke. Het is misschien een diepzinnige beschikking geweest, dat de grootst* der toondichters het vermogen om zich den zinnelijken klank met het natuurlijk oor te realiseeren, verloor en uitsluitend aangewezen was op het innerlijk bele ven. Daardoor werd hij aangewezen, om de hooge idealen der menschheid te ver tolken in een taal, waaraan elke aflei dende en neerdrukkende bijgedachte vreemd is. Deze taal is het die in 't bij zonder in onzen verscheurden tijd zoo diep aanspreekt. Er is leed, er is strijd, een aan vertwijfeling grenzende strijd soms in deze Symphonie, doch van het begin af mengen zich in den strijd de motieven, die den weg van licht en vrede zoeken. Ik durf het niet aan, u dat uitvoerig te be schrijven, omdat ik hier voor het wanhopig geval sta, dat in nog sterkere mate dan bij de meeste concerten, de taal der tonen hier de zielsinhoud van den koning der Sympho- nieën, zich niet door woorden laat weerge- .ven. Er zijn allerlei bezwaren van technischen aard tegen de Negende Symphonie inge bracht: ik heb ze bij deze grandioze uitvoe ring niet gevoeld. Ik weet dat orkest en koor ,voor enorme moeilijkheden staan. Ik heb geen tijd gehad mij daarvan rekenschap te geven. Ik ben slechts één. der honderd- n in de stampvolle Gehoorzaal geweest, die in onroerde spanning die muziek over mij heen heb voelen gaan en mij daardoor voelde om hooggedragen. Ik heb geen tijd gehad, er mij rekenschap van te geven, dat de vier deelen der Symphonie breed zijn uitgesponnen, om dat elk deel overvol was van hooge senti menten. De strijd tusschen troostende hoop en melancholie in het eerste deel, de vurige rhythmiek van het scherzo met zijn geestige accenten en fraai zangthema in het midden en de verheven schoonheid van het Adagio, zeker een der allerschoonste en sareenste stukken, die Beethoven ooit heeft geschre ven, het was alles van een diepaangrijpende pracht. En dan volgt ten slotte de Finale met Schillers „Ode an die Freude". Ik kan geen details geven; het was allés van een verruk- keijke pracht. Prof Szell heeft dit werk absoluut tot zijn geestelijk eigendom gemaakt en dirigeerde dan ook uit het hoofd, een prestatie waar voor wij den grootsten eerbied hebben. Doch de wijze waarop hij zijn orkest liet spelen, de adel van klank, het realiseeren van den ge- voels- en gedachteninhoud dezer muziek eischt nog grooter bewondering en eerbied. De adel van het strijkorkest, het goud van liet koper, de milde schoonheid van het hout, de edele kracht van het slagwerk, het was alles in de perfectie verzorgd. En dan tenslotte de zang van het Haag- sche Toonkunstkoor, dat blijkbaar geen moeilijkheden kent bij de voordracht der Ode. Welk' een koor, welk een materiaal en vooral welk een voortreffeijke scholing. De solisten waren mevr. Ankie van Wickevoort- Crommelm, mevr. Suze Luger en de heeren Louis van Tulder en Willem Ravelli. Men kent ze, die vier kunstenaars, die allen hun sporen reeds hebben verdiend en di* ook thans weer met zeldzamen glans hun solopar tijen en kwartetten zongen. We hebben dit alles, ik herhaal, in diepe ontroering aange hoord. Aan allen en aan Prof. Szell in de eerste plaats deze woorden: Dank, innig dank voor wat gij ons hebt gegeven. En als het vergund is een wensch te uiten, dan is het deze: breng ons het volgend jaar met uw prachtig orkest, koor en solisten als slót- concert weer Beethoven en dan met de „Missa Solemnis". Ook die hebben we in vele jaren lrier niet gehoord. Na het einde der Negende Symphonie kwam een ovatie, zooals we die te Leiden hoogst zelden hebben beleefd. De indruk door de uitvoering van dit werk gewekt, moest ook in dezen tijd wel ongemeen sterk zijn. Het is immers ook een beroep op het beste wat dn menschenzielen kan leven: Ihr stürzt nieider, Millionen? Ahnest du den Schöpfer, Welt? Such ihn über'm Sternenzeltl Brüder, über'm Sternenzelt Muss ein lieber Vater wohnen! Voor de pauze werd een zeer schoone ver tolking gegeven van Beet'hovcns Eerste Symphonie. Ook hierin hebben wij de warm ste waardeering gehad voor de prachtige op vatting van Prof. Szell, die de jonge kracht en de levensblijheid van den jongen Beetho ven op suggestieve wijze deed vertolken. En zoo is de cyclus van het Residentie-Orkest weer ten einde, een cyclus die zich in een prachtig stijgende lijn heeft bewogen. Het moge ons gegeven zijn, dit najaar elkaar opnieuw in vrede te ontmoeten. Correspondent Ned. Kamer van Koophandel voor België De Nederlandsche Kamer van Koophandel voor België en Luxemburg deelt ons het vol gende mede: Teneinde den arbeid van de Kamer te kun nen verdiepen en de handelsbetrekkingen tusschen Nederland en de Belgisch-Luxem- burgschc Tolunie en de wederzijdsche kolo niën uit te breiden, heeft onze Kamer van Koophandel besloten haar correspondenten- net uit te breiden. Voor het district van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rijnland, te Lei den. werd als zoodanig aangesteld de heer J. C. Geel, p/a. do firma Keus en Co Alfen a. d. Rijn. Leidsche Chr. Jeugdorganisatie „Phebe" en C.J.M.V. „Oude Vest" Ouderavond De L.C.J.O.P. en de C.J.M.V. „Oude Vest' hielden 'n de stampvolle zaal van „Den Burcht" hun jaarlijkschen ouderavond, on der leiding van den heer C Wilbrink. Deze heette allen hartelijk welkom, waar na hij in het kort doel en ideaal van de Jeugdorganisatie uiteen zette. Na eerst een algemeen overzicht te hebben gegeven, liet spreker alle onderafdeelingen één voor één de revue passeeren. Middagamenkomsten: hiervoor bestaat altijd nog groote belangstelling en hiervan ook wel de oorzaak is, dat er bijna geen enkele jeugdvereeniging dit werk organi seert. Er wordt getracht door het vertellen van een eenvoudig verhaal de kinderen te brengen tot den Grootnn Kindervriend. De Kinderkerk is nog altijd het zwakke kind van de Organisatie, alhoewel het den laatsten tijd wel wat beter gaat. Spr. wekte de ouders, op om hun kipderen, die nog geen andere kinderkerk bezochten, ook op Zondagmorgen naar „Phébe" te sturen. De Jongensclub vierde eenigen tijd ge leden haar 3de lustrum en heeft getoond een 'linke zoon van de Organisatie te zijn. De jongens zijn in hun moeilijkste jaren en hebben een richtsnoer noodig. Door Je prettige verhouding tusschen leiders en jongens heerscht op deze afdeeling een uit stekende geest. Ook bij de Meisjesver eeniging staat de Bijbel in het midden en dit evangelisatiewerk vraagt eveneens veel van de leidsters. Tenslotte de CJ.M.V. Deze hield vroeger een e;gen ouderavond en was een zelf standige vereeniging. Dit is verleden iaar gewijzigd. Zij heeft het bestuur overgeno men van de L.C.J.O.P Het verschil tusschen de andere afdeelingen en de CJ.M.V. ligt hierin, dat on laatslgenoemde Vereeniging de leden zelf een bijbel-inleiding geven, terwijl verder de avonden worden gevuld met causerieën, referaten, boekbesprekingen etc. De vriendschapsband op de C.J M.V. js zeer goed. Spreker besloot zijn toespraak met een oproep aan alle ouders om medewerking, niet alleen financieel, doch ook door trouw hun kinderen te sturen. Na een stukje muziek werd een begin ge maakt met de afwerking van het gevarieer de programma. De .Tongensclub verleende haar medewerking docr het vertoonen van een kampfilm, welke dezen zomer was opgenomen. Door de meisjesvereemiging werd een zangspel ten tooneele gebracht, dat aller aardigst werd uitgevoerd. Aan het slot hiervan werden door de meisjes een fruit schaal en bloemen aangeboden aan de leidsters. Voor de pauze verschenen nog een aantal boerinnetjes op het tooneel, die leden waren van de meisjesvereeniging. Door het zin gen van een lied lieten ri| hooren wat het doel van hun komst was, n.l. dat zij in de pauze een verkooping zouden houden, ten bate van de kas der meisjesvereeniging, welke wel een ruggesteuntje noodig had. Zij hadden veel succes en de mandjes varen gauw leeg. Na de pauze voerde de CJ.M.V. een too- heelstulc op in 3 bedrijven, getiteld: „Eén uur Minister", hetwelk op zeer verdienste lijke wijze werd gespeeld. Na afloop van het tooneelstuk dankte do lieer C Wilbrink de Fa. Poptie voor het. belangloos afstaan van meubelen, het mu ziekgezelschap „Svmphonia", onder leiding van den heer Waes, voor de muzikale medewerking en den heer Werkhoven voor het vertoonen van de film. Leidsche Chr. Besturenbond De jaarvergadering In het gebouw voor Chr. Soc. Belangen werd gisteravond de jaarvergadering van den Leidschen Chr. Besturenbond gehouden. De voorzitter, de heer G. H o r d ij k, heette de vele aanwezigen na gebruikelijke opening hartelijk welkom, waarna hij aan de hand van een gedeelte uit Joh. 19 een inleidend •woord sprak. Spr. vond tevens gelegenheid om de groote beteekenis van de Christelijke vakbeweging, in verband met den bestaan- den internationalen toestand, uiteen te zet- ten. De secretaris, heer W. Veerman, bracht hierna zijn jaarverslag uit, dat wij reeds uit voerig publiceerden. Ook de penningmeester, de heer Robbers, gaf een overzicht der financiën. Na een breedvoerige bespreking werden beide jaarverslagen goedgekeurd. Gehoord de commissie werd aan den pen ningmeester décharge verleend. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de voorzitter, de heer G. H o r d ij k, met op één na algemeene stemmen werd herko zen. Met groote meerderheid van stemmen was dit ook het geval met den heer D e Moed. Bij acclamatie werden herkozen de heeren Robbers, Van Hilten en Knetecb. Als controle-commissie voor 1939 wprden aangewezen de afdeelingen van Personeel in Publieken Dienst, Chr. Spoor- en Tramweg personeel en de Chr. Belasting-ambtenaren. Bij de rondvraag werden nog verschillen de zaken, de organisatie betreffende, bespro ken. Vereeniging „Koninginnedag" Jaarlljksche algemeene vergadering Gisteravond hield de ivereen. „Koninginne dag" in een der bovenzaüen van „De Harmo nie" haar jaarlijiksche algemeene vergade rinig. De voorzitter, de heer Ir. P. C Linden- e r gh, heette de weinige aanwezigen wel kom en deed mededeeling van enkele inge komen stukken. De notulen, gelezen dotn den heer Van der Neut, werden onver anderd vastgesteld. In het jaarverslag, uitgebracht door den heer P. H. Steenhau e'r. werd herinnerd de feesten ter gelegenüieid van de ge boorte van Prinses Beatrix en het regee- ringsjubileum. In het financieel verslag deelde de heer P. J de Jong mede, dat het aantal leden nortdnrend stijgt en op 31 Dec. 1938 461 bedroeg. 1938 sloot met een nadeclig saldo ven f 9.72. De uitgaven bedroegen f 2008.03. Voor het loopende jaar zijn de uitgaven be groot op f 1012. Namens de kascommissie bracht de heer /an Cittert gunstig verslag uit. De heeren Steenhauer, Jansen en Boekooy werden bij acclamatie herkozen tot bestuurslid. Tot loden der nieuwe kascommissie werden be- Tomd de heeren Van Cittert en Bloot. Tenslotte deelde de voorzitter mede. dat dit jaar op 31 Augustus wederom het ge bruikelijke kinderfeest zal worden gehou den. Een commissie bereid de plannen reeds MIUNDSCHE^it A° 1807 Heerengracht 475 Amsterdam C Vraagt tarieven voor LEVENSVERZEKERING LIJFRENTEN PENSIOENEN voor. Voor de ouderen zal des avonds in de Stndszaal een feest worden gegeven Door de Vereeniging wordt getracht van de militaire autoriteiten gedaan te krijgen, dat zij op den dag van de geboorte van eeu Prins of een Prinses vreugdeschoten zullen lossen. Indien dit niet mogelijk is, zal ..Ko ninginnedag" er voer zorgen. Opening Kleedingmagazijn Verhulst Hedenmiddag opende de N.V. Kleeding magazijn Verhulst, welke recVs eenige Jaren een kleedingmagazijn in Den Haag heeft ge vestigd, een filiaal aan de Breesitraat 103-105, tegenover het Stadlhuis. Het geheel werd onder de deskundige lei ding van den architect der N.V., den heer A. C. Hekker Czn. P.N.A. te 's Gravenhage, gebouwd en het is frappant te zien, welk een etalageruimte werd verkregen op een grond van twaalf meter. De aannemersfirma G. van Splinter en Zn. te Leiden verrichtte een en ander, zeer tot tevredenheid der firma, in een tijdsbestek van zes weken. Het fraaie licht, met duidelijk sprekend neon-opschrift, verzorgde de firma Henri Vos te Den Haag. Het interieur is geheel in een lichte toon ge houden, wat met de inrichting met stalen meubelen uitstekend voldoet. De aardig ge vonden service, namelijk ieder costuum, overjas of jongenspak, welke de firma af.e vert, te verpakken in een solide koffer, wel ke het eigendom van den klant blijft, zal ook in de nieuwe zaak te Leiden worden toege past. zooals dit in Den Haag vanaf de op richting gebruikelijk is geweest. De firma opent juist op het goede oogenhlik, voor Paschen. met een speciale aanbieding. Leidsche Belasting-Ophaaldienst Bovengenoemde dienst heeft in de afge- loopen maand f 11.634,95 aan den Rijksont vanger afgedragen. bene\ens f 280.38 aan den Gemeéhte-ontvanger. RAADSVERGADERING De eerstvolgende raadsvergadering zal hoogstwaarschijnlijk gehouden worden op Maandag 17 April a.s. 36 JAAR TROUWEN DIENST Bij beschikking van den Commandant I Divisie wordt met ingang van 6 April a.s. de gouden medaille voor 36 jaren dienst toegekend aan den adjudant-onderofficier instructeur W. M. van K e u 1 e n. Het ondprscheidingsteeken zal hem op 11 April worden uitgereikt. DE WERKLOOSHEID Het totaal aantal ingeschreven werkloo- zen bedroeg op 30 Maart 375S. Op de over eenkomstige data van 1938 en 1937 was dit aantal resp. 4094 en 4638. Het cijfer is als volgt over de verschillende groepen ver deeld: bouwvakarbeiders 801, fabrieksar- helders 212, kantoorpersoneel 171, hotel- en cafépersoneel 68, houtbewerkers 155, kleer makers 71, land- en tuinarbeiders 132, metaalbewerkers 507, sigarenmakers 18, teechnici en opzichters 25, textielarbeiders 264, transportarbeiders 903, typografen 70, voedingsmiddelen-arbeiders 234, vrouwen 127. KERKCONCERT Op Dinsdag 18 April 1939 zal in de Re- ironstrantsche kerk aan de Hooglandsche Kerkgracht een kerkconcert worden gege ven, gewijd aan werken van Joh. ,S©b. Bach. Medewerking verleenen mej. Tilly Leening, zang, mej. Annie de Haan, viool, en Fred, de Nie, orgel. VERMINDERING REDUCTIE ZIEKENFONDSPREMIE Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin mededeelingen worden ge daan omtrent de vermindering van de re ductie op de ziekenfondspremies voor werk- loozen en armlastigen. BURGERLIJKE STAND OVERLADEN: J v. d. Zwet man 72 3. UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN VOETBAL A.R.C. 1 en de adspiranten trekken Zater dag naar Noordwijk 1 en de Noordwijk- adsp. A. A.R.C. 2 speelt thuis tegen Fides Pacta 1 uit Leiden en A.R.C. 3 tegen S.C.O. 2 uit Oegstgeest. ANTI-REV. PROPAGANDACLUB In de vergadering van de Anti-Rev. Propa- ga-ndacluib is tot bestuurslid gekozen de heer J. Overduin Jz., zulks in de vacature ont staan donj liet bedanken van den heer J. Kroon. BEGRAFENIS J. HENGEVELD Op de algemeene begraafplaats aan de Schoolstraat had Donderdagmiddag onder zeer groote belangstelling de begrafenis plaats van den heer J. Hen ge veld, in leven tal van jaren architect der gemeenten Alphen en Oudshoorn. Onder dc talrijke aan wezigen zagen wij behalve talrijke vrienden en belangstellenden o.a. den burgemeester den heer P. A Colijn, den gemeente-secreta ris, Mr. Helmstrijd, verschillende hoofdamb tenaren der gemeente, alsmede den oud-ge- meenteopziehter den heer B. Snel. De kist, die gedekt was met een grafkrans van fami lieleden, werd vanuit het sterfhuis naar de begraafplaats gedragen door de ouderlingen der Ned. Herv. Kerk en werd gevolgd door d familie, de predikanten Ps. J. Stehouwer, Ph. G. Scheers verschillende kerkvoog den en notabelen. Zoodra de stoet op het kerkhof was gearriveerd en de kist in het familiegraf was bijgezet, hield Ds. Stehouwer en grafrede. Spr. wees eerst op het groote erlies voor de familie en bijzonder de echt- genoote, om daarnaast te gewagen van de groote dankbaarheid. Dankbaarheid jegens God voor de groote gaven in den overledene geschonken, die wel is gestorven, doch thans in heerlijkheid i9 ingegaan, daar hij zich reeds jaren wist een levend lid van Jezus Christus te zijn. Ook namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk en Nod. Herv .Gemeen te wees spr. op het groote verlies door het verscheiden van den lieer Hengeveld, wiens verdiensten jegens deze gemeente vele zijn. Ook namens de predikanten en Ds. d e Bruin, die door ziekte niet aanwezig kon Zaterdag 1 April worden de zaken van P. LEPELAAR, Vliet 44 en Haven 34 saamgevoegd en verplaatst naar Breestraat 153-Tel. 397 De zaak wordt voortgezet onder den naam: Wij bieden U een uitgebreide collectie electrlsche ornamenten apparaten en radio-toestellen. 2031 Het brengen van exclusieve modellen tegen concurreerende prijzen zal voortdurend mijn aandacht hebben. Hoogachtend, zijn, bradht !hij dankbaar in herinnering wat de overledene voor de dienaren Gods als een vaderlijke vriend is geweest. Door een familielid werd hierna dank ge bracht voor de belangstelling. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 75 ALPHEM AAM DEM RIJM - Telef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN HILLEGOM WANDELWEGEN IN DEN BLOEMENTIJD Evenals vorige jaren is door B. en W. aan de N.Z.H. Tramweg Mij. vergunn'ing ver leend om op verschillende plaatsen bordjes te plaatsen die de verschillende wandelwe gen langs de bollen paden aangeven. Dit is zeer ten gerieve van de bezoekers. VERGUNNING VERLEEND Aan de vereeniging tot bestrijding van t. b.c. onder het personeel van de Ned. Spoor wegen is door B. en W. vergunning ver leend tot het houden van een strikjesdag. Deze collecte wordt slechts 1 maal gehouden en wel ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan der Ned. Spoorwegen. PERSONALIA Zaterdag a.s. hoopt de heer L. G. Lange- veld Jzn. den dag te herdenken dat hij vóór 25 jaar in dienst kwam hij de N.V. Gebrs v. Zanten. BLOEMBOLLENBEURS De beurs werd deze week door 168 perso nen bezocht. De handel was zeer kalm. Er waren geen bloemen. GESLIPT Aan de Leidschestraat slipte een personen auto komende uit de richting Leiden en kwam daardoor tegen het hekwerk van de fa. de Wreede terecht dat zwaar werd be schadigd. De bestuurder die klaagde over pijn in de borst werd door leden der E. H. B. O. geholpen. KLEM GERAAKT Een steenkolenboot raakte klem tusschen de brug aan de Ringvaart. Daar de brug, die geopend was, niet meer dicht kon, onder vond het verkeer te land IV2 uur vertraging. De boot is later door een sleepboot losge trokken. ONSCHADELIJK GEMAAKT De verleden week gevonden granaat is op een weiland nabij de vuilnisbelt door een sergeant-vuurwerker der artillerie tot ont ploffing gebracht. Hij was met scherp gela den en van F.ngelsche afkomst. SCHOORSTEENBRANDJE Bij een bewoner van Loostenveg 3 ont stond een schoorsteenbrandje, hetgeen door de brandweer spoedig was gebluscht. AANGEHOUDEN Door de politie zijn gisteren twee Hille- gommers aangehouden, en ter beschikking van de politie gesteld, daar zij van een drie tal fietsen de belastingplaatjes en lantaarns hadden ontvreemd. KATWIJK a. d. RIJN TUINBOUWOVERZICHT De aanvoer gaat nog steeds verminderen. De voorraad winterproducten wordt met den dag kleiner en de jonge groente staat mei het slechte weer van den laatsten tijd in el kaar te' schrompelen. Het wachten is dus voornamelijk op het werkelijke lenteweer. De wjinterproducten zijn duur en schaarsch, doOli het tekort wordt aangevuld met blik- groenten, waarvan de voorraad wel aanmer kelijk meer zal verminderen dan gewoonlijk het geval is. Dit kan de tuinders in den loop van het jaar nog ten goede komen. Het hoofdproduct, de waspeen, kon ge makkelijk koopei's vinden tegen f 1 tot f 2 per kist van 20 kg. Grove peen f 0.70 tot f 0 95 Kroten liepen in prijs wat terug, maar de goede kwaliteit ging nog voor f 0.50 tot f 0.70 per kist; grove kroten werden gekocht voor f 0.15 tot f 0.30 per kist. Witlof was zeer goed gevraagd. De vraag is grooter dan het aanbod; de prijs varieer de van f 19 tot f 22.80 per 100 kg. Ook prei "behoorde weer tot de aangevoer de producten en bracht een hoogen prijs op, van f 18.90 tot f 22.20 per 100 kg. Uien bleven zoo in den prijs van vorige van f 3.40 tot f 4.60 per 100 kg. De koolsoorten zijn bijna weggeruimd, al thans is er geen beste kwaliteit meer voor radig. Maar ook de tweede soort brengt nog een besten prijs op, van f 6.50 tot f 7.40 per 100 kg. KATWIJK AAN ZEE VISSCHERIJSCHOOL Geslaagd zijn voor het uitwijkingscertifi caat D. v. d. Plas, A. Nijgh, KI. Dubbelaar, B. Varkevisser, T. v. d. Plas, D. Kuijt, B Kuijt, van Katwijk en Jan Corbee van Noord- wijk, GELD ONTVREEMD J. v. E. uit de Adrianastraat deed bij de politie aangifte van het feit dat door een onbekende een geld'bakje uit zijn winkellade is weggenomen, inhoudende ongeveer f 4. JAARVERGADERING VAN HET ALGEMEEN OPERATIEFONDS In „Casa Cara" werd deze ledenvergade ring gehouden. De heer D. C. v. Leeuwen sprak een kort welkomstwoord. Uit het jaar verslag van den heer K. Dijkdrent ontleenen wij het volgende: het ledental steeg van 751 tot 1014. Er hebben 20 patiënten van dit fonds gebruik gemaakt. Gezien den gezonden financieele toestand der kas bestaat de mo gelijkheid om het zesde lid van een huisge zin vrijstelling van contributie te verleenen. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo is van f 528.53. Als leden van de kascommis^e werden be noemd de heeren A. Parlevliet 'en D. Ketting. Het voorstel van het bestuur om een maxi mum bedrag vast te stellen voor kleine ope raties werd na uitvoerige bespreking aange nomen. Voorts werd besloten om aan die bestuursleden welk het meest voor dc ver eeniging doen een kleine vergoeding te ge ven. Na een uitvoerige rondvraag sloot de voorzitter deze vergadering. GESLAAGD Onze plaatsgenooten J. Hoek, A. v. Duijn cm D. v. d. Plas slaagden te Den Haag voor het diploma radio-telegrafist. ZENDINGSTENTOONSTELLING De leden der Meisjesver. „Bid en Werk" en „Wees een Zegen" zullen huis aan huis toegangsbewijzen voor de a.s. Zendingsten toonstelling verkoopen. Ieder bezoeke deze mooie tentoonstelling! KOUDEKERK AAN DEN RIJN HERV. SCHOOLVEREENIGING In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van de Herv. Schoolvereen. werden tot bestuursleden herkozen de heeren Ant. van Egmond en M. Maat. Het uitgebrachte jaar verslag van den penningmeester sloot met een klein batig saldo. VA! KENBIJRG GEREF. KERKDIENSTEN IN VALKENBURG Door den kerkeraad der Geref. Kerk te Katwijk a. d. Rijn is besloten, te beginnen :net 30 April a.s., voorloopig voor een half jaar, zoogenaamde dubbele diensten in te stellen voor Katwijk a. d. Rijn en Valken burg (Z.H.), zoodat iederen Zondag een predikant van elders of een candidaat beurtelings in Katwijk a. d. Rijn en Val kenburg zullen optreden. De diensten in Valkenburg zullen worden gehouden in de zaal van den heer P. de Vries. In het proefhalfjaar zal worden nagegaan of tot vorming van een zelfstandige kerk in Valkenburg kan worden overgegaan. De Valkenburgsche leden van dc Geref. Kerk te Katwijk a. d. Rijn hebben voor dat doel reeds een bedrag van f 500 bijeen gebracht. VOORSCHOTEN Rede Dr. C Beekenkamp De A.R. Kiesvereemging „Nederland en Oranje" heeft onder leiding van haar voor zitter, den heer D. J. van Cuilemburg een openbare propagandavergadering gehouden in verband met de a.s. verkiezingen. Spreker was no. 1 van lijst 3, Dr. C. Beekenkamp, wiens rede wij reeds eerder weergaven, zoo dat wij thans volstaan met de vermelding ervan. Spr. behandelde ook meer speciaal de plaatselijke groepeeringen in Voorschoten. Hij besloot met de opwekking, dat niemand zich onttrekke aan het verkiezingswerk. Ook op dat terrein hebben wij te strijden voor Koning Jezus. Er volgde eenige i> sprelcing. 4 Obligntli'n than* 100 Jf (Reel.) Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf VRIJDAG 31 MAART Progiamma 3: 8.Keulen, 9 20 Radio PTT t of div., 10.— Parüs R., 10.40 Radio PIT N. of div., 12.2o Brussel VI. 2.20 Motala of div., f Radio PTT N of div.,' 3.20 Keulen. 5.20 Brui Fr, 6.20 Droltwich. 6.40 Keulen. 7.15 dlveri S.20 Brussel Fr.. 9.20 Keulen. 9 35 Brussel Fr., 10.20 Brussel VI. 10.30 Keulen Proogramma 4: 9.Brussel VI.. 9 2 10.35 Londen Reg.. 12 35 Droltwich, '1.2.) Londen R„ 5.20 Droltwich. 6.2o Londen R., 7.20 Drolt wich, 8.20 GRD of div., 10— Droltwich ZATERDAG 1 APRIL Programma 3: 8— Keulen. 9.20 Radio PTT N of div., 10— Parijs R.. 10 20 Radio PTT N. of div., 12.20 Brussel VI, 1.30 Keulen. 2.55 Bruss VI.. 5 20 Brussel Fr.. 6.20 Brussel VI. 7 50 Kei len, 9.35 Brussel VL. 10.3" ""i Parb's Radio. Programma 4: 8.Brussel VI., 9 20 div- 10.35 Droltwich, 3.35 Londen R., 4 50 Droit Agenda De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 tot en met Vrijdag 31 Maart a.s. waarge nomen door de apotheken: A. P. van Drie' sum, Mare 110, telef. 406 en E. B. de Metz, Kamerl. Onncsl. 28. tel. 3853. Te Oegstgeest: Oegstgoestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 274. iel Fr.. 11.20 OEGSTGEEST Delftsche Zaadhandel Geverstr. 65, Oegstgeest TELEFOON 549 AMSTERDAM PAASCHVEETENTOONSTELLIMG Gistermorgen is door wethouder v. Meurs de 18de Paaschveetentoonstelling geopend. Als gebruikelijk werd deze tentoonstelling op de veemarkt gehouden, die daartoe met vlaggen en andere versieringen feestelijk was gedecoreerd. Namens keurmeesters in andere steden werd het bestuur van de tentoonstelling gouden medaille ter beschikking gesteld. Evenals vorige jaren was ook nu pracht-collectie vee ingezonden, die met be langstelling door de vele bezoekers werd bezichtigd. Met ingang van morgen zullen aan het Hoofdkantoor der Gemeentewaterleidingen van Amsterdam, behalve de reeds bestaande toegangskaarten tot de duinwaterwinplaats, maandkaarten verkrijgbaar worden gesteld, waarop toegang kan worden verkregen voor een tijdvak van 30 achtereenvolgende dagen. Deze kaarten waarvan de kosten 2,50 per stuk bedragen, moeten zijn voorzien een portret van den houder en geven recht van toegang aan dien met name genoemden houder, vergezeld van ten hoogste vier EMMABLOEM-COLLECTE Te Den Haag U men begonnen met het plaatsen vwi een veertigtal alarmsireneta. welke op de hoogste punten tn de stad worden opgesteld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6