Het Nederlandsch-Duitsche handelsverdrag T@iM DE BOECK'5 HOTEL BRUSSEI N OVADA DINSDAG 28 MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 De invloed van de ver hooging van het tarief van invoerrechten Dr Hirschfeld 's-GRAVENHAGE, 27 Maart. Zaterdag J.L is, als gemeld, het nieuwe Neder landsch-Duitsche handelsverdrag gctee- kend, en wat al dadelijk op moet vallen, is wel, dat dit verdrag geen tijdsduur heeft van een jaar, maar dat het loopt van 1 April 1939 tot 31 December 1940. Hedenmiddag heeft Dr H. M. Hirscli fe ld, directeur-generaal van Handel en Nijverheid, die als hoofd van de Nederland- sche delegatie een belangrijke rol vervuld heeft bij de totstandkoming van dit ver drag, ons enkele bijzonderheden meegedeeld Het verdrag vrij up-to-date. Het omvat name lijk het verkeer tusschen Neder land en het Groot-Duiteche Rijk, waarbij in begrepen het vroe gere Oostenrijk en de Sudeten-gebie- den. De protecto raatskwestie treffende Bohe- men en Mor&vië is feitelijk aan hangig geworden, toen de bespre kingen reeds voerd waren. De aangelegenheid zal dus in haar consequenties het onder werp van afzonderlijke besprekingen moe ten uitmaken. Aanvankelijk te 's-Gravenhage gevoerd, zijn de onderhandelingen later te Berlijn voortgezet. Zij ondergingen daarb-j d«n in vloed van de invoering op 1 Maart van een raatig-orotectionistische verhooging van het Nederlandsche tarief van invoerrechten. Doch nu werd tevens het streven bevorderd, te zoeken naar een nieuw evenwicht in de wederzijdsche concessies. Dr Hirschfeld merkte op, dat men er goed aan doet, zoo men geen overdreven beteekenis hecht aan den invloed van deze tariefverhooging op de besprekingen. De Nederlandsche delega tie slaagde er in, de Duitsche onderhande laars op dit punt gerust te stellen. Wel stond Duitschland ditmaal op het verkrij gen van zekerheden inzake de invoerrech ten. En terwijl tot nu toe Nederland zich, behoudens het geval van een princiipieele wijziging der tarievenpolitiek, volkomen vrijheid had voorbehouden, kent het nieuwe Verdrag thans van Nederlandsche zijde een consolidatie van tarieven. Voor de eerste maal omvat het verdrag nu e«n lijst van artikelen, waarvoor het Neder landsche tarief van invoerrechten op het bestaande niveau wordt geconsolideerd. Ten aanzien van de artikelen, waarvoor het ta rief van invoerrechten bii KB. met ingang Van 1 Maart j.l. is verhoogd, zijn geen tarief aanspraken gemaakt, zoodat het ontwerp tot wijziging der Tariefwet door het nieuwe verdrag niet wordt geraakt. De Nederlandsche tariefverhooging heeft op tweeërlei andere wijze invloed gehad op den inhoud van het nieu we verdrag. De tarieflijst, die bij het oude Verdrag behoorde, waarbij Duitschland een aantal invoerrechten geconsolideerd heeft op een lager niveau dan het autonome Duitsche tarief, is op twee manieren ge wijzigd. Van de bestaande t a r i e f con sol i dati es voor Nederlandsche producten kom^r. de volgen de te vervallen: pootaardappelen: Het verdragstarief van RM 4 per 100 kg voor de periode 1 Sep tember tot 31 Maart komt te vervallen. Aan gezien het autonome tarief voor de periode 1 September—14 Februari eveneens RM 4 bedraagt, beteekent dit alleen een wijziging voor het tijdvak van 15 Februari tot 31 Maart; 2. tomaten, alleen voor de periode van 1 14 November; 3. sla, alleen voor de perioden 1 Juni September en 130 November; In het hocfdseizoen voor den export blijven de tarieven voor sla en tomaten onveranderd. 4. glyeerine; 5. zinkwit; 6. kunsthoorn; 7. gloeilampen. De totale uitvoer van Nederland naar Duitschland van deze artikelen (1—7) be droeg in 1938 in de betreffende verdrags periode RM 176.000. Voor de navolgende artikelen vond een verhooging van het verdragstarief plaats: 1. spruitkool voor de periode van 1 Janu ari tot 31 Maart en van 1 November tot 31 December van RM 5 tot RM 7; 2. spinazie van RM 5 op RM 6; 3. bloembollen van RM 20 op RM 25; 4. boomkweekerij-arti kelen. De rechten der met RM 10 belaste artikelen werden \erhocgd tot RM 12.50: die welke met RM 12.50 waren belast, werden tot RM 15.6( hoogd en die met RM 20 belast waren wer den tot RM 25 verhoogd. De verhoogingen voor deze artikelen zullen op 1 Juni a werking treden. De totale Nederlandsche uitvoer naar Duitschland van de artikelen, waarvoor het tarief bij het nieuwe bedrag werd verhoogd, bedroeg in 193S RM 4.900.000 Toegegeven moet worden, dat het hier likelen betreft, die wel van positief belang zijn voor onzen uitvoer; maar de verho' gingen zijn binnen zoo beperkte grenzen go bleven, dat. gezien mede het Duitsche prij Deil, volgens Dr Hirschfeld beperking' vu onzen uitvoer als gevolg van deze verhoi ging niet gevreesd behoeft te worden. Om een inzicht te krijgen in den invloed, uitgeoefend door de op 1 Maart ingevoerde verhooging van het Nederlandsche tarief van invoerrechten, moet men weten, dat dc verhoogde tarieven 21.6 procent van den Duitschen invoer in Nederland bestrijken. Voor het jaar 1938 zou dit berekend op den grondslag van de waarde van den invoer uit de Groot-Duitsche gebieden, overeenge komen zijn met een bedrag van 71.600.000. Het zou echter onjuist zijn, zoo men hier uit al te vergaande conclusies zou trekkr ten aanzien van de te verwachten verminde ring van den invoer uit Duitschland. Dr. Hirschfeld was op dit punt niet pessimis tisch gestemd. Men moet nu eenmaal dit onderdeel zien m het raam van onze heele economische ipolitiek. Uit de antwoorden op vragen, aan Dr Ilirscnfeid gesteld, stippen we nog aan, dat tusschen Nederland en Duitschland de meestbegunstigingsclausule van het ver drag van 1851 gelden blijft De vrees voor exportpremies overdrijve men niet, wij; Duitschland met zijn exportpremies vrij consciëntieus binnen het kader van correc ties op de monetaire politiek blijft een betreffende vraag ging Dr Hirsch feld even in op de kwestie, of de Duitsche invoer in Nederland kan worden gestimu leerd. Men bedenke daarbij, dat 70% van den invoer in Nederland niet aan overheids ingrijpen onderworpen is. Voor dit belang rijke gedeelte heeft de internationale con currentie vrij spel, voorzoover invoerrech ten hier geen corrigeerende werking uit oefenen. Er is geen mogelijkheid, om een bepaald land op dit terrein te bevoordeelcn gesteld dat men met Het oog op de verhou ding tot andere landen zulks wilde Wat de andere 30% betreft, waarvoor het overheids ingrijpen de concurrentie aan banden heeft De verduisteringsproevenwelke in de Noordelijke provincies werden ge houden, hadden het gewenschte re sultaat. Ren Groninger sluit de vensters, terwijl de groote Martini toeziet. ui de spiegel. Is Uw teint niet zoo jeugdig meer als U wel zoudt wenschen? Wanhoop dan niet! Dokters en schoonheids specialisten adviseeren in dit geval het gebruik van Palmolive, de zeep bereid met olijfolie. Behoud de teint der jeugd! Zoowel voor moeder als r dochter is er geen beter schoonheidsmiddel dan Palmolive. de olijfolie-zeep. Indien U een mooiere en jeugdiger temt wilt bezitten, masseer dan Uw huid tweemaal daags met het donzige schuim van Palmolive. Niets overtreft olijfolie voor de verzorging van Uw huid VOOR DE KINDERENI 6 prachtige, In kleuren gedrukte uitknipkaarten met voorstellingen van Sneeuwwitje, den Prins en de 7 dwergen (in totaal 32 figuren), speciaal geteekend door Walt Disney voor Palmolive. worden U toege zonden tegen inzending van 2 oostzegels van 5 cent en 3 zwarte Palmolive- bandjes aan Palmoliv deeling 16 Poi 635,A'dam-C gelegd, moet worden opgemerkt, dat in d9 laatste jaren de contingenten voor Duitsch land minder goed uitgeput zijn. Er schuilt inderdaad een kern van waar heid in het gezegde, dat het ons land ook goed gaat, als het in het Duitsche achter land goed gaat. Maar tegenwoordig moet men bedenken, dat het keurslijf van het Duitsche deviezenregime hier nadeeligen invloed uitoefent. Zeker, wanneer Duitse; land beginnen kon met te koopen en in voeren, zou de Duitsche invoer i-n Nederland wel volgen. Doch de deviezenmoeilijkheden werken hier nu eenmaal als een slagboom. De bctalingscontingenten Geheel los van het handelsverdrag heeft de Nederlandsche delegatie met de Duitsche overleg gepleegd over de bHalingscont" genten voor den uitvoer van Nederland de Nederlandsche overzeesche gewesten. De toeneming van aen achterstand in de Nederlandsch-Duitsche clearing maakte een herziening van de hoogte van den uit voer noodzakelijk. Waar de tendenz tot toe neming van den achterstand reeds gerui- men tijd bestond, was een niet onbelangrijke verlaging der contingenten noodig. Ten einde zooveel mogelijk invloed te kunnen oefenen op het handhaven van het noodza kelijke evenwicht werden de contingenten deze maal niet voor 6 maanden vastgesteld, doch evenals vroeger voor 3 maanden. Be gin Tuni zal de situatie dus opnieuw ondi de oogen worden gezien. De vaststelling ge schiedde ook thans geheel overeenkomstig de bij het cleariugverdrag vastgelegde be ginselen. Verduisteringsproeven In Friesland, Groningen en Drenthe Gisteravond zijn in de drie noordelijke provinciën lerduisteringsoefeningen gehou den, die zeer goed geslaagd blijken te zijn. Althans, de minister van Defensie. Dr. J. J C. van Dijk. was tevreden over wat Z.Exc. had meegemaakt, „In het algemeen", zoo antwoordde hij op de desbetreffende vraag, toen hij van de inspectietocht per trein in Zwolle terugkeerde, „ben ik zeer getroffen door de voortreffelijke wijze waarop de spoor wegen en de bevolking der drie noordelijke provincies hebben medegewerkt. Er blijkt uit, dat de bevolking steeds beter begint in te zien. van welk enorm belang een jroede verduistering in oorlogstijd is. „De enkele lichtjes, hier en daar uit vensters van alleenstaande huisjes en boer derijtjes op het platteland, welke wij zoo nu en dan tegenkwamen, zijn van geen beteeke nis zoo vertelde de Minister verder want zij zouden in oorlogstijd de vijandelijke vliegtuigen geen enkele aanwijzing kunnen geven. De Minister drukte zijn spijt uit over het feit. dat het K.L.M.-vliegtuig, hetwelk de noordelijke route zou volgen, wegens de slechte weersomstandigheden terug had moeten gaan, want zoo merkte de Minis ter op het moge van den grond af goed verduisterd blijken, een waarneming uit de lucht is toch van veel groote r belang". De Minister was zeer verrast over de uit stekende verduistering in do groote plaatsen, zooals Meppel, Hoogeveen. Assen. Groningen, Leeuwarden en Heerenveen. De hulde die de Minister van Defensie spoorweg en bevolking bracht is wel ver- Inderdaad hebben allen op zeer bijzondere ijze medegewerkt aan het doen slagen van deze verduisteringsproef, die thans voor de tweede maal op zoo groote schaal in deze drie provincies is gehouden. Vooral de spoor wegen en het personeel van de diverse sta tions. hebben meegewerkt: <ie porronver- lichti-ng was op voortreffelijke wijze afge schermd en de randen van de perrons wa ren wit geverfd. De treinen reden dezen avond in het ver duisterde gebied geheel in het donker. Om elke uitstraling te voorkomen, was niet al leen de coupéverlichting geheel en al ver doofd, maar was het tevens voorschrift de gordijnen voor de coupéramen neer te laten. PROV. STATEN VAN DRENTE Daar door den heer W. v. Tellingen te Schoonoord, niet binnen den voorgeschreven termijn zijn geloofsbrief is ingezonden, is in de vacature-Klasen (S.D.A.P.) door den oorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van de Prov. Staten van Drente benoemd verklaard de heer A. Leenshof, wonende te Assen. GEREF. VER. VOOR DRANKBESTRIJDING Op 8 Maart 1940 zal de Geref. Ver. voor Drankbestrijding haat 40-jarig jubileum vie ren. In verband daarmede heeft het hoofdbe stuur uit zijn midden een commissie be noemd die een feestgave zal inzamelen voor een werkfonds. Op verzoek van 't jubileum comité hebben in het eere-comité zitting ge nomen: Dr. H. Colijn, minister-president; Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, voorzitter van Enkrateia; Mr. A. van der Deure, lid Ged Staten van Gelderland te Benne- kom; Mr. Dr. J Donner, oud-minister van Justitie te Den Haag; Prof. J. W. Geels, hoogleeraar der Chr. Geref. Kerk te Apel doorn; Dr. W. G. Harrenstein, Geref. predi kant te Santpoort; mevr. M. M. Havelaar Beeck Calkoen, oud-presidente van den Ned. Chr. Vrouwen Bond te Ede; Ds. H. Janssen, leger- en vlootpredikant in alg. dienst te Den Haag: J. N. van Munster, ©eer. van het hoofdbstuur der Ned. Middernaeht- endingvereeniging te Arnhem; Ds. W. Ra maker, Chr. Geref. predikant te Kampen; C. Smeenk, lid der 2e Kamer der Staten-Gene- raal te Arnhem en Prof. Dr. J. Waterink, hoogleexaar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam, Het dreigend conflict in de metaalindustrie te Rotterdam Overeenstemming tusschen partijen bereikt 's GRAVENHAGE, 28 Maart In de gis ter onder leiding van den rijksbemid- delaar, prof. rar. A. C. Josephus J i 11 a, voortgezette vergadering van partijen, betrokken bij het dreigend con flict op de vier werven te Rotterdam en Schiedam, is overeenstemming tus schen partijen bereikt. Vastgesteld zijn bepalingen voor de ploe- genregeling, de vacantie, de betaling overuren en algemeene loonregelingen de jongere arbeiders. Besloten is tot een be spreking omtrent de werkwijze van he Besloten werd een scheidsrechterlijke uit spraak uit te lokken cmtrent de volgende geschilpunten: a. was de weigering van de werkgevers tot verhooging van het loonpeil van de werk nemers behoorenrie tot de leeftijdsgroep A redelijk? b. was een algemeene loonsverhooging voor deze groep, als door de metaalbewer- kersbonden gevraagd, redelijk? c. indien het onder b genoemde bevesti gend wordt beantw oord, in hoeverre dient dan aan het voorstel van de metaal be w kersbonden te worden voldaan? Indien het scheidsgerecht een verhoo ging van de loonen voor leeftijdsgroep A als redelijk zou erkennen zal een daaruit voort vloeiende verhooging voor leeftijdsgroep A evenredig doorwerking vinden op de reeds vastgestelde loonregelingen voor leeftijds groep B. Van de zijde van den Metaalbond was de voorwaarde gesteld, dat de scheidsrechter lijke uitspraak zou worden gegeven door de regeering. Van werknemerszijde zou men er de voor keur aan geven, dat de uitspraak zal wor den gegeven door één of meer arbiters, door den ministerraad aan te wijzen. De ministerraad, die over dit punt door den rijksbemiddelaar is geraad pleegd, heeft zich niet bereid verklaard zelf die scheidsrechterlijke uitspraak te doen, omdat hij dit een gevaarlijk pre cedent achtte. De Metaalbond, kennis genomen hebbende van de mededeelingen van de regeering, dat zij niet bereid was zelve als arbiter op Ie treden, heeft zich, gezien de zeer bijzon dere omstandigheden, bereid verklaard ar bitrage te aanvaarden door één of meer arbiters, door de regeering aan te wijzen. De metaalbond en de werknemersorgani saties zijn overeengekomen zoo spoedig gelijk te onderhandelen over een collectief contract. Het dreigend conflict bij Bato Een week opgeschort Het ultimatum, dat de drie samenwerken de textielarbeioers-organisaties hebben ge steld aan de N.V. Bato te Enschede zou Za terdag jl. afloopen. De besturen der organisaties hebben ech ter de vorige week een bespreking met de directie gehad, welke een zoodanig verloop heeft gehad, dat, in overleg met de betrok ken arbeiders, werd besloten het ultimatum een week op te schorten. Vandaag zal tusschen de directie en de organisaties nieuw overleg plaats hebben. Natuurbescherming in Friesland Uit het jaarverslag van den secretaris der Friesche vereeniging voor Natuurbescher ming „11 Fryske Gea" blijkt, dat deze vereeniging verschillende nieuwe bezittin gen heeft verworven. Zoo de Lindevallei bij Wolvega, een prachtig waterrijk rietland ter grootte van c.a. 30 h.a dat van grooie beteekenis is als broedplaats van vogels en -n rijke mocrasflora heeft. Verder kreeg de vereen, een drietal stukjes heuvelland bij de Tjonger. Op Ameland in het Oerd kreeg men van het Staatsdomein een mooi du.n terrein van 225 h.a. in handen en een 2 k.m. breede strook buitendijksland tus 6chen Gaart en Makkum, groot 600 h.a. Ogk werd van de Domeinen verkregen een groot terrein aan de Zuidkust van Friesland, waar een w'aterwildreservaat gesticht zal worden. „De trein 18391939" op komst Tentoonstelling te Amsterdam AMSTERDAM, 28 Maart De tentoonstel ling, ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan der Spoorwegen, „Dc trein 1839--- 1939" zal van 8 September tot en met 1 Oc tober a.s. worden gehouden In breeden kring, o.a. in Engeland en België, blijkt voor deze eeuwfeesttentoon stelling belangstelling te bestaan. Naast het omvangrijke materiaal, dat door de jonge lieden van het Amsterdamseh Centraal Co mité voor jongere werkloozen wordt ver vaardigd, mocht het uitvoerend comité de, toezegging van eenige modelbouwers ont vangen. dat deze bijzonder verzorgde groote locomotiefmodellen ter beschikking zullen «tellen, Wijziging van de motorrijtuigenbelasting 's-GRAVENHAGE, 2S Maart. Aan de me morie van antwoord aan de Eerste Kamzr over het ontwerp van wet let wijz;ging van de motorrijtuigen belastingwet is het vol gende ontleend- De strekking van het wetsontwerp is de onbillijkheid weg te nemen althans te tem peren. welke is gelegen in het verschil in belastingdruk ten aanzien van motorrijtui gen, die benzine gebruiken, en andere, en daardoor mede zooveel mogelijk tegen te gaan, dat motorrijtuigen van dieselmotoren worden voorzien uitslu-tend ter vermijding van het betaleii van bcnzinebelasting. Het zou in strijd zijn met dezen opzet, mede be lasting te gaan heffen van dieselmotoren, resj). dieselolie, waardoor andere hrandstol- fen dan benzine worden vervangen. De voorgestelde verhooging van de motor- rijtuigenlielasting zal inderdaad zwaar drukken op de gemeenten, die autobus- diensten exploiteeren en die daartoe een belangrijk aantal dieselbussen in gebruik hebben. Deze gemeenten staan daarin ech ter gelijk met particuliere ondernemers van busdiensten Het zou onbillijk zijn en tevens in strijd met de uitdrukkelijke bedoeling van dc motorrijtuigenbelastingwet, zooals deze uit de geschiedenis van de totstandko ming van die wet blijkt, publieke lichamen en senii-publieke lichamen ten deze boven particuliere ondernemers te bevoordeelen. Nederlandsche Landmeetkundige Federatie Op 15 April a.s. zal te Amsterdam in eenige zalen van hotel Krasnapolslcy, het derde congres van de Nederlandsche land meetkundige federatie worden gehouden. Na ojiening door den voorzitter der fede ratie, prof. J. M. Tienstra zullen commis sievergaderingen worden gehouden van de navolgende commissies- n.l. voor fotogram- metrie, voor recht en administratie, voor de landmeetkundige techniek en voor de maat schappelijke organisatie en werkkring. De Tehuizen voor tewerkgestelden Men meldt ons uit Groningen: Naar we vernemen heeft de regeeriiin besloten ingaande 1 April het werk in de Tehuizen voor tewerkgestelden, uitgaande van Patrimonium en van de Vereen, tot geestelijke en cultureele zorg voor tewerk gestelden, te doen ophouden. De regeering is in onderhandeling met deze besturen inzake de overdracht der gebouwen. Aan het Gewest GroningenDrente van Patrimonium is toegestaan aanvullend werk te blijven doen. De naam van Patri monium zal echter van de gebouwen vei dwijnen en deze besturen zullen geen verantwoordelijkheid meer willen dragen voor hetgeen in de gebouwen plaats vindt De regeering heeft aan 'n rijkscommissie voor dit doel de exploitatie der tehuizen opgedragen. Hoewel ook van de zijde van het hoofdbestuur van Patrimonium stappen zijn gedaan bij Minister Romme om hierin verandering te brengen is dit niet mogtn gelukken. De eerste Kievitseieren 's-GRAVENHAGE, 27 Maart Heden werd aan Prinses Juliana het eerste kievitsei aangeboden door W. L i e f t i n g te Castri- cum. Prinses Beatrix ontving het eerste kie vitsei van Rudmer Veenstra te Veen- woude. Kolonisatie voor Joden in Suriname Namens de International refugee coloni sation society, die zich ten doel stelt te trachten het hare bi' te dragen tot oplos sing van het vraagstuk der vervolgden om ras of geloof, is een commissie van drietal deskundigen naar Suriname ge zonden oru te onderzoeken of dit gebied een geschikt terrein is voor kolonisatie. De delegatie zal bestaan uit prof. Dr .v H. S w'ellen g rebel (Amsterdam) als tropisch hygiënist, den heer G. J. Vink, oud-inspecteur van den landbouw in Ned.- Indië, als tropisch landbouw econoom, en len heer S. Dij k (Tel-Aviv). als kolont- satie-specialist. GEMENGD NIEUWS Postwisselvervalscher te Tiel aangehouden Nog i delicten op zijn geweten TIEL, 27 Maart. Na een nauwkeurig on derzoek. waarbij van slechts enkele en dan nog zeer vage aanwijzingen uitgegaan moest worden, is de Tielsche politie er in geslaagd een ongeveer 50-jarigen inwoner van ?iel aen te houden, die zich bij nader onderzoek bleek te hebben schuldig gemaakt aan het vervalschen van postwissels. De man had uit Culemborg een postwissel naar zijn eigen adres in Tiel verzonden en de' op het formulier staande bedragen, na ontvangst, zoo veranderd, dat hij zich bij eventueels uitbetaling ruim honderd gulden bevoor deelde. Toen een van zijn dochters zich Zaterdag op het postkantoor te Tiel vervoegde om uit betaling te verkrijgen, bleek er met de in vulling van het formulier iets niet in orde te zijn, en daarom werd de vrouw, die °p het postkantoor onbekend was, weggestuurd Daar bij navraag op het kantoor van af zending bleek, dat het op den postwissel vermelde bedrag veranderd was, werd de Tielsche politie gewaarschuwd. Deze stelde onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in met het resultaat, dat de dader vrij spoedig opgespoord kon worden. Het bleek een uit Ophemert afkomstige werklooze te zijn. dia penningmeester was van een federatie vau landarbeiders. De verdere nasporingen, die nog steeds voortduren, hebben reeds uitgewezen, dat da aangehoudene ook een tekort in de federa- tiekas had. In hoeverre dit tekort in ver band staat met de vervalschingen. staat nog niet vast. evenmin hoe groot het bedrag van het tekort is. Meisje door auto gegrepen en gewond Gisteravond is te Veendam het negenja rig dochtertje van de familie Blauw te Om- melanderwijk (gem. Veendam) door een auto, bestuurd door een 23-jarigen inwoner van Wildervank, gegrepen. Met ernstige verwondingen Is het meis'o naar het academisch ziekenhuis te Gronin gen overgebracht Haar toestand is hopeloos Gistermiddag waren eenige arbeiders te Oud-Soeril (gem. Doorn so ijk) bezig met het laden van hoornen op een trekker. Op een gegeven oogenblik raakte een der opge laden hoornen aan het rollen. De arbeider J. Holstege uit Doornspijk kreeg de boom op het hoofd. Hij liep ernstige ver wondingen op en moest na verbonden te zijn, naar het ziekenhuis te Zwolle worden vervoerd Men vreest voor zijn leven. Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rue Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm water. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RESTAURANT 40 RUE VEYDT 40 - Telefoon 370571 Lift Centraio Verwarming. W. en k. str. w. Badkamers VOLLEDIG PENSION vanaf Frs. 55. Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 fl., uitgelezen Menu en h la carte - Avondmaal naar keuze Specialiteit: Kip, Hollandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISU1 direct uit de Vischmijn v. Oosten le Attentie-adres: RUE NEUVE 22 TAVERNE PALACE PLACE ROGIER i Noord-station) BRUSSEL HET MOOISTE ETABLISSEMENT Fransche Keuken - Gerenomm. Wijnen Specialiteit in Gebakjes en IJs. MATIGE PRIJZEN Groot Orkest vanaf 16 u. tot middernacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5