jJMca 1lw/e/_ Burgemeester Fernhout te Bussum JVOENSDXG 22 MAART 1939 TWEEDE BEAD PAG. S mijn leven, naar ik vast vertrouw, naa>- hier heeft geleid. Na wethouder Kruisweg te hebben dank „ïzegd voor zijn hartelijke begroeting, schet- ste spr. kort zijn gecompliceerde roeping als burgemeester: vastheid en gestrengheid eenerzijds, toegeeflijkheid en zachtheid aan den anderen kant, onpartijdig in alles. Een delicate opdracht, en apr .herdacht hier zijn beide laatste voorgangers, burgemeester 's Jacob en De Bordes, welke laatste spr. bij zonder huldigde voor zijn groote verdien sten. Met vertrouwen aanvaardde spr. intus- schen zijn taak, omdat, hij gelooft, dat de souvereine God het leven heeft willen zege nen met de instelling en handhaving van Overheids- en gezagsbevoegdheden in een menschenwereld, die zonder deze geen be stand zou kunnen hebben; en ons iets van de eeuwige wetten heeft willen doen ken nen, waaraan het voor zijn welstand en rechte functionneering gebonden is. Mij latende leiden, vervolgde spr., door de daar uit m.i. voortvloeiende beginselen, erken ik, dat de toepassing daarvan en van daaruit afgeleide inzichten, bij veelszins gemengde verhoudingen, naar alle zijden verantwoor delijkheid oplegt en niet ontslaan kan van den plicht anderen in hun diepste levens overtuiging te eerbiedigen. In dit verband deed spr een beroep op óe leden van den Raad om eerlijk en loyaal met elkander samen te werken tot bloei en welvaren der ingezetenen in geestelijken en materieelen zin, geadeld door roeping en plicht en in het bewustzijn der diepgewor telde nationale eenheid. Nadat spr. den heer Kruisweg als oudsten wethouder had dank gezegd voor de waar neming van het burgemeestersambt ge durende de laatste drie maanden, alsook voor de woorden, tot mevr. Fernhout ge richt aanvaardde de burgemeester het pre sidium, daarbij den wensch uitsprekende, dat Bussum onder de hoede Gods en de regeering onzer Koningin een goede toe komst moge tegemoet gaan. Namens den Raad Mevr. C. EdelmannVan Dijk ver welkomde den burgemeester namens de Raadsleden. Gij zijt, aldus spr., voor deze gemeente een onbeschreven blad, doch uw ambtelijke loopbaan geeft ons de overtui ging, dat de zorgen en belangen van Bus sum in goede handen zijn gekomen. Moge het U, eindigde spr.. gegeven worden met Gods onontbeerlijke hulp, steun en leiding, ons allpn den goeden weg te wijzen. De officieele zitting werd nu door den burgemeester gesloten verklaard, waarna burgemeester Lambooy, van Hilversum, sprak mede namens de Goolsche ambtgenooten. Spr. wenschte Bussum geluk met deze be noeming en herdacht de voortreTfeliik ver vulde taak van oud-burgemeester de Bordes. Bij U, vervolgde de beer Lamboov. is het bestuur in goede handen; gij hebt er de eigenschappen en talenten voor, en .een betere keuze had, zei spr., niet gedaan kun nen worden. Spr. vroeg den nieuwen ambt genoot met de andere Gooische burgemees ters de gemeenschappelijke belangen te be bartlgen, en eindigde met den wensch. dat de heer Fernhout onder Gods onmisbaren zegen een oprechte, liefhebbende buree- vader moge zijn. De zoon tot den vader Met een enkel woörd dankte burgeme?s ter Fernhout zijn Hilversumschen ambt genoot voor diens toespraak. Spr. dankte (5 ojt> e>//\ /ywiet e/ Ugtrafsrem. tfoogsfê Veiligheid in de in c/e bergen. ook de onderscheidene vertegenwoordigers voor hun belangstelling. Inzonderheid verheugde spr. er zich over. dat zijn vader, die zich in 1910, 1914, 1919 en 1933 voor de beslissingen van zijn zoon zoo zeer heeft geïnteresseerd, ook heden hiervan getuige heeft mogen zijn. Dat stemde spr. tot groote dankbaarheid. (Applaus). Na zijn vele aanwezige oudere en jongere vrienden te hebben bedankt voor hun aan wezigheid, besloot burgemeester Femhou' met de bede, dat God hem en zijn vrouw dienstbaar en tot zegen moge stellen. De belangstellende bnrgeri] Hierna volgde een druk bezochte receptie terwijl in de avonduren tal van Bussum sche vereenigingen en corporaties met mu ziek, vaandels en vlaggen voor den burge meester en zijn gade hebben gedefileerd. Het was een waardig en opgewekt besluit van een goeden dag voor Bussum. Het C.N.V. en de jeugd werkloosheid Op 31 Maart as. vergadert het Algemeen Bestuur van het Christelijk Nationaal Vak verbond te Utrecht. Naast verschillende za ken van organisator ischen aard zal door den secretaris, den heer J. Schipper, een inlei ding gegeven worden over: >PDe jeugdzorg vanwege het Departement van Sociale Za ken". Dit onderwerp houdt verband met de plannen van de Regeering in betrekking tot de jeugdwerkloozenzorg. 'ROFFELRUMEN WIE BIEDT ER MEER De Statenstembus komt in 't zicht Dat blijkt aan alle kanten Uit knallende artikelen En propagandakranten. Natuurlijk doen wij dapper mee, En trachten in ons schrijven Zoo waar en waardig mogelijk, 't Beginsel trouw, te blijven. Het is wel grappig om te zien Hoe onze roode vrinden Ook nu weer prachtig matriaal Voor de reclame vinden. Zij hebben plotseling ontdekt (Zie 't knipseltje hierboven): Wij kunnen aan het kiezerscorps Weer iets „concreets" belovenI Men sleept een stokoud paard van stal, Het Staatspensioen geheeten, En doet in „Vrijheid, Arbeid, Brood" De oude kiezers weten: Hebt gij geen zestien pop per week 't Is schande, oude liedenl Achware de regeering róódl Hoe zou u recht geschiedenI (Rood weet natuurlijk opperbest Dat niémand in de Staten Over het gratis staatspensioen Der ouwetjes zal praten.) Je ziet maar: Rood helpt metterdaad De stakkers tn hun noodenl Waarom niet rondweg zestien pop Voor elke stem geboden Ik waag de vraag: durft niemand zich Tot hooger bod verstouten Komaan, wie biedt er twintig pop? Misschien de heer Van Houten? (Nadruk verboden) LEO LENS WAI LEVERT LEVERT. IS GOED (Reel.) Geïnstalleerd in een plechtige Raadszitting De vlag was uitgestoken te Bussum, toen burgemeester M. Fernhout, die dezer dagen Middelburg als zoodanig had vaarwel gezegd, zich gisteren aan zijn nieuwe gemeente verbond. Bij het station bemerkten we het reeds en naar mate we het raadhuis naderden, nam ook het vlagvertoon toe ter eere yan den nieuwen burgervader. Er was ook veel belangstelling langs den Weg, toen burgemeseter Fernhout met echt- genoote en kinderen van hotel Beerenstein, .waar de burgemeestersfamilie tijdelijk ver toefde, zich naar het raadhuis begaf. Wethouder De Lange en het oudste Baadslid, mevr. Edelmannvan Dijk, rvormden de officieele commissie, die het ge zin van Bussums eersten magistraat daar kwamen afhalen, om de plechtige Raadszit ting, waar de installatie heeft plaats gevon den, bij te wonen. Vraagt Uw winkelier FRANCOIS BLOM'S PRODUCTEN Vele malen in Binnen- en Buitenland met GOUD bekroond. 1813 - De Wasscherij met 'n meer dan 100-jarige ervaring - 1939 N.V. Delftsche Stoom wasscherij v.h. A. VAN OSSELEN Qoslsingol 151-152, DELFT, JgLNSi IW Ten gemeentehuizé ontvangen door de wethouders Kruisweg en Gordeau, werden door mej. A. M. M. de Lange mevrouw Fernhout orchideeën aangeboden. Wethouder Kruisweg begeleidde mevrouw Fernhout naar de Raadszaal, waar de Raad aanwezig was, de echtgenooten van de Raadsleden, de Gooische burgemeesters, de wethouders en de gemeente-secretaris van Middelburg, militaire autoriteiten, de voor zitter van „Stad en Lande van Gooiland", ambtenaren der gemeente, en onder vele familieleden en vrienden van het burge meestersgezin, laatst niet minst, de hoogbe jaarde vader van den burgemeester, Ds K. Fernhout, van Baam, emeritus-predi kant van de Geref. Kerk van Vreeland. Nadat de waarnemende burgemeester, wet houder C. J. Kruisweg, te 2 uur de bij zondere Raadszitting had geopend en de ge meente-secretaris, de heer J. H. W. Red ding i u s, het Koninklijk benoemingsbe sluit had voorgelezen, werd burgemeester Fernhout door een commissie uit de Raadsleden, de heeren Bouma en De Kort, de Raadszaal binnengeleid. De installatierede De waara. burgemeester, wetb. Kruis weg, begroette hierop burgemeester en mevr. Fernhout op hartelijke wijze, zidh er over verheugende, dat het gemeentebestuur weer'voltallig is. Herinnerend aan 's burgemeesters ambts jaren in de historische steden Kampen cn Middelburg, verwelkomde spr. den heer Fernhout in de nog zoo jonge gemeente Bussum, de „hall" van het Gooi, sterk ver bonden met de overige Gooische gemeenten, door wier samenwerking veel goeds voor 't Gooi is tot stand gekomen Samenwerking is er ook in Bussum zelf. ging spr. voort. De kracht der eigen over tuigingen heeft hier niet, zei spr., geleid tot een toespitsing van tegenstellingen, doch tot een naarstig zoeken van hetgeen samen bindt. De gemeenteraad schenkt nauwgezet aandacht aan hetgeen B. en W. voorberei den met medewerking van toegewijde amb tenaren, en spr. hoopte verder, dat burge meester Femhouts arbeid zal worden ge zegend en Bussum hierdoor tot verderen bloei zal komen. Tot mevrouw Fernhout zich richtend, zei spr.: Wij nemen u op in onze gebeden aan Hem, uit Wien alles is. Dat Hij uw arbeid als onze Perste burgeresse moge zegenen en u 'de kracht schenke om dien arbeid ook naar buiten te kunnen uitdragen. Ten slotte droeg spr. den ambtsketen en den presidentshamer over aan den nieuwen burgemeester, daarbij den wensch uitspre kende. dat de heer Fernhout zijn werk moge volbrengen In het licht, dat God ons heeft geschonken, opdat Uw arbeid, eindig de spr., als hoofd van deze sóhoone gemeen te strekke tot haar heil, zegen en voorspoe 1 De Burgemeester antwoordt Burgemeester Fernhout 8e installa tierede beantwoordende, betuigde zijn dank aan H. M. de Koningin voor het hem toever trouwen van het eervol ambt van burge meester van Bussum; den Minister van Binncnl. Zaken en den Commissaris der Koningin voor hun medewerking; en boven- Iftf aan God, Die, zei spr?, den gang yan HEERENKLEEDING NAAR MAAT STEMMERIK C° LAAN VAN MEERDERVOORT 6» DEN HAAG EIGEN ZAAK SOERABAIA GEMBIONGAN. ORIGINEELE WESTLANDSCHE VRUCHTENWIJN IN ROOD EN WIT VAN VOLRIJP WESTLANDSCH FRUIT FIRMA J.BEUPEKER ROTTERDAM jaarvergadering ned. chr. werkmeestersbond De jaarlijksche alyemecne verRadi-rinc van den Ned. Christelijken Werkmeesters- bond zal gehouden worden od Maandag 21 Juli te Amsterdam. burgemeester van dussen Bij K. B. van 17 Maart 1939 is. met in gang van 15 April 1939, benoemd tot bur gemeester der gemeente Dusscn- H J. M. Mol. De heer Mol is op 26 Mei 1906 (e Gin- neken geboren. Hij is thans werkzaam als adjunct-commies op de gemeente-secrctariQ te Ginneken. De reeuwijksche plassen Het comité tot het behoud van de Reeu wijksche Plassen heeft dezer dagen e«n bespreking gehad met een vertegenwoordi ger der Regeerinc Ir F P Mesu directeur van den cultuur-technischen dienst, over het bestaande plan tot droogmnkinp ,..n een gr van de Plassen. De heer Mesu stelde voor aan de Regeering een bemiddelingsvon-stel te doen. waardoor de natuurliefhebber* ui de droogmakers beiden tevreden gesteld zonden worden. Dit voorstel bestond hierin om droog te maker de plassen Ravensberg, Gravekoop en Vogelenzang Dp neecern)Ct die een schuldvordering heeft op den pol der Rroekvelden en Vettenbroek, te Iteeu- wijk, zal dan dezen polder tot staats eigendom maken. Drooggemaakt cal dad worden circa 300 h.a. De nieuwe burgemeester van Bussum, de heer M. Fernhoutwerd gisteren officieel geïnstalleerd. 1Naast den burgemeester wethouder Kruisweg, die 'de installatie verrichtte Koning George VI en koningin Elizabeth begroeten hun gasten bij aan komst op het Victoria Station te Londen. Langzaam maar zeker vordert de afbraak van de Delftsche Poort te Rotter dam, die als een groote blokkendoos uiteengenomen wordt, om later weer te worden opgebouwd. In lange karavanen trekken ieder jaar omstreeks half Maart de verhuizende Lvwburgsche pachtboeren van de eene hoeve naar de andere, daarbij trouw geholpen door de naaste buren. De ontvangst van den Zuid-Afrikaanschen gezant, Dr H. D. van Broekhuizent op het Stationsplein te Assen, door de plaatselijke af deeling van „De Prince- vlag", welke gisteren den UOOen geboortedag van Prins Willem van Oranje herdacht. Rechts: Na zijn terugkeer uit Zwitserland bracht Koning Leopold van België een bezoek aan de Internationale Jaarbeurs te Brussel. De vorst tijdens den rondgang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5