STADSNIEUWS nvIDECO ERKEND INSTALLATEUR DONDERDAG 16 MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG.| D< Reductie ziekenfondspremie voor gesteunden 2 cent verlaging per week B. en W. geven in overweging de regeling inzake het verleenen van een reductie op de ziekefondspremie aan gesteunden met ingang van 1 April a.s. voort te zetten in dier voege dat: le de reductie in de ziekenfondspremie voor de gesteunden met ingang van 1 April a.s. met 1 cent en met ingang van 1 Octo ber a.s. nogmaals met 1 cent wordt ver laagd; 2e die verlaging strekt ten voordcele van de fondsen; 3e. het aandeel der gemeente na 1 October 1939 wordt bepaald op het bedrag, hetwelk noodig is om de fondsen niet meer te doen bijdragen dan f 1.800 's jaars. 4e het aandeel der medewerkers wordt gehandhaafd op 6 pet. van hun honorarium uit de fondepraktijk; 6e indien do kosten voor de gemeente te- rugloopen tot beneden f 32.000 's jaars, het verschil ten goede zal komen aan de mede werkers en de gemeente elk voor de helft; 6e de regeling wordt aangegaan voor één jaar, met dien verstande, dat zij na het eerste jaar nog een jaar op denzlfden voet wordt voortgezet, indien niet een Ier par tijen uiterlijk drie maanden vóór den afloop van het eerste jaar de regeling schritfelijk aan de andere partijen heeft opgezegd. Gemeentezaken Schoolsubsidies B. en W. stellen voor: I. het gemiddeld bedrag, dat in 1938 por leerling van de openbare scholen onderschei denlijk voor gewoon lager onderwijs en uit gebreid lager onderwijs werd uitgegeven aan belooning van vakonderwijzers, vast te stellen op respectievelijk f 2.46 en f 19.91; II. het voorschot aan het bij-z. onderwijs op de vergoeding, bedoeld bij de artikelen 101 en lOlbis der Lager Onderwijswet 1920 over 1939, vast te stellen in totaal op f139.317 Benoeming B. en W. 6tellen voor deri keuringsveearts bij het Openbaar Slachthuis en den keurings dienst van vee en vleesch, in het bijzonder voor de buitengemeenten L. P. de Vries, thans in tijdelijken dienst, met ingang van 15 Maart 1939 als zoodanig in vasten dienst, aan te stellen, met gelijktijdige toekenning van één periodieke verhooging van wedde bij vervroeging. .Verhuur Ingevolge besluit van 18 Juni 1934 is het winkelwoonhuis aan de Aalmarkt no. 12 tot 1 Mei a.s. voor f750 per jaar verhuurd aan mevr. de wed. M. H. van Berge Henegou- wen-Jansen. Zij heeft verzocht dit pand op den bestaanden voet van jaar tot jaar te mogen blijven huren. Verkoop van grond Van den heer E. A. Freyer, alhier q.q., is een aanvraag ingekomen om. van de gemeen, te te mogen koopen het perceel bouwterrein aan het verlengde van de Da Costastraat, groot pijn. 722 vierk. meter. Hij gaat ac- coord met den gevraagden prijs van f9 per vierk. meter, alsmede met de aan den grond- verkoop te verbinden voorwaarden. Van den heer D. Kaay, alhier, q.q. is een verzoek ingekomen om van de gemeente te mogen koopen het perceel Ihouwterrein aan den Rijnzichtweg te Oegstgeest, groot pl.m. 960 vierk. meter. Met adressant is overeenstemming bereikt over den prijs van f 8.60 per vierk. meter en over de aan den verkoop te verbinden voor waarden. Aankoop van grond De heer A. H. Volleberg heeft aan de ge meente te koop aangeboden zijn perceel aan de le Gortestraat no. 43, welke woning be trokken is bij het in voorbereiding zijnde saneeringsplan Oeregracht-Kraaierstraat. Voorts is hij bereid de rechten, die hij mocht hebben op het plaatsje achter deze woning mede over te dragen aan de gemeente. De prijs van f 300 dien hij voor het pand vraagt, is aannemelijk te adhten. Verbetering Leidsche Dnlnwater-Mij. Bij adres verzoekt de N.V. Leidsche Duin water-Maatschappij de vereischte vergun ning voor den bouw van een rein waterkel der met machineruimte op een terrein, ge legen het het talud van het laagreservoT na bij den watertoren te Katwijk. De werkinrichting voor blinden Voortzetting van 'de proef Het tweede proefjaar, gedurende hetwelk de werkinrichting voor blinden in werking is. eindigt met ingang van 15 Maart a.s. Uit de door de Commissie van Beheer verstrekte gegevens blijkt, dat de inrich ting zich gunstig blijft ontwikkelen. De om zet neemt geleidelijk toe, terwijl ook de loo- nen der te werk gestelden eenige verhoo ging ondergingen. Het aantal in do inrich ting te werk gestelden bedroeg ook op den eersten dezer maand 11. B. en W. geven in overweging de werk inrichting voor blinden van 15 Maart a.s. tot cn met 31 December a.s., nogi voorloopig weder voort te zetten. Reeds in de raadszitting van Maandag a.s. zal de benoeming plaats vinden van een Wethouder in de plaats van den heer J Splinter Gzn. .VEREEN. LUCAS VAN LEYDEN Voor de verceniging Lucas van Leyden hield Dr. Otto Benesch, gewezen conserva tor aan het Wecnsohe prentenkabinet, een druk bezochte lezing over Jeroen Bosch, in het Prentenkabinet der Rijksuniversiteit to Leiden. BEGIN VAN BRAND Ten huizo van A. T H. B., Nieuwe Bees tenmarkt 3a. is een begin van brand ont staan, doordat er een lek in den schoorsteen was ontstaan. Hierdoor had de zoldering vlam gevat. Met een huisslang op de water leiding had men het vuur echter spoedig gebluscht. De uitgerukte poüitie-brandweer jbèhoeftjq gero dienst te doen. Ned. Bond van Technici Lezing Ir. P. C. Lindcubergh De afdeeling Leiden van den Ned. Bond van Technici hield gisteravond in een der zalen van Café Restaurant „Centraal" een ledenvergadering. Na afhandeling van het huishoudelijk ge- deeite -verkreeg de neer Ir. P. C. Lindeuv bergh, directeur der N.V. Leidsche Duin water Maatschappij, die zich gaarne bereid verklaard bad een causerie te houden over de waterwinning van bovengenoemde maat schappij, het woord. Spr. ving aan niet een korte beschrijving van het water.winningsgebied, hetwelk zich bevindt in de duinen' tusschen Katwijk aan Zee en het Wassenaarsche Slag. Hierna werd met behulp van een aantal duidelijke teekeningen de geologische gesteldheid van deze duinen uiteengezet. Vervolgens behandelde spreker de ver schillende manieren, waarop het water aan (le duinen wordt onttrokken en schetste uit voerig de moeilijkheden, die daarbij moeten worden ovenvennen. Uit een en ander block den leden duidelijk hoe de jaarlijks benon- cligde hoeveelheid water van ruim 3 mil- lioen m3 als het ware aan de duinen moet worden ontworsteld. Het door de open kanalen, mammouth- pompen, draineer'eidingen, draineerputten. enz. verzamelde water, komt uiteindelijk in een groot verzamel-reservoir nabij den Wa tertoren te Katwijk bijeen. Nu wordt algemeen verondersteld, dat 't aan de duinen onttrokken water van zoo danig e zuiverheid is, dat het direct geschikt zou zijn voor distributie aan de afnemprs. Dat is echter verre van waar. Aan de hand van een schematische voorstelling be handelt spr. de verschillende zuiverings methoden, als ontijzering, -voor- en nafiltra- lie, die nog moeten worden toegepast, al- vorens het product door de hoogedruk-ipom- pen naar de verbruikers kan worden ge voerd. Op deze met aandacht gevolgde lezing ont spon zich een geanimeerde bespreking, waarbij de spreker de verschillende vragen op technisch gebied tot volle tevredenheid wist te beantwoorden. Door een der leden werd nog de vraag ge steld hoe de winning, zuivering en distribu tie van 't water zou plaats hebben bij even- tueele luchtaanvallen in tijd van oorlog. Tot geruststelling van dezen vrager deel de ir Lindenbergh mede, dot alle mogelijke reserven om storingen op te heffen, aan wezig zijn. Hij noemde hier o.a oppomping en zuivering op twee ver van elkaar verwij derde plaatsen en de aanwezigheid van een scherfvrije pompkelder, terwijl de water torens desnoods geheel buiten bedrijf ge steld kunnen worden, zonder dat dit op den goeden gang van zaken invloed behoeft uit te oefenen. DEBATTEERCLUB De debatteerclub te Den Haag hield Woensdag 15 Maart een openbare vergade ring in „Den Hout". De leden dezer clulb wei den iij de gelegenheid gesteld voor een tal rijk publiek een redevoering te houden. De „Debatingclub-Leiden" verleende aan dezen interessanten avond haar medewerking, waarbij o.a. mevr. M. E. Stegger-Asperslagh uit eigen werk declameerde. De heer A. Ber nard, uit Leiden, hield een voordracht over „De nogmen die bet maatschappelijk verkeer beheersohen". Hierna werd nog door vu- schillende leden nan de „Dobatingelub-Let- den" het woord gevoerd. „DAMCLUB-LEIDEN" Gisteren werd voor de borden-wedstrijden gedeeltelijk een inihaal-programma gespeeld. De uitslagen luiden: le Groep: W. F. OlivierJ. v. Wezel reg. 2—0 F. LaterveerW. F. Olivier 02 W. NijenihuisP. Voorkamp 02 F. FrankenF. Zijlstra 11 W. v. d. BlomTh. Overdijk 2—0 J. Laterveer—L. F. Steenbergen 02 6e Ronde. 2e Groep: C. J. de VinkE. Wassenaar uitgest. W. Koetze—C. Hillebrand uitgos». F. Franken Jr.N. Wassenaar '2—0 W. LeeflangJ. de Vink uitgest J. HoogendoornT. Plaizier 20 C. L. de Graaff—D. Meohelse 0—2 J. de VinkC. Hillebrand 0—2 Afgebr. partijen: D. MelchelseJ. de Vink 11 J. de VinkC. J. de Vink 20 Kamer van Koophandel voor Rijnland Handelsregister W ij z i g i n g. H. Jansen, Leiden, Kort Rapenburg 14, handel in tabak, sigaren, si garetten. Overl. E.: H. J. W. Jansen, dd. 9 Maart 1939. Wijz. handelsn. in: Wed. H. Jansen. N. E.: Wed. A. H. JansemSchippers, Leiden. Firma F. Fontein Zonen. Leiden, Ha ven 56. handel in bouwmaterialen. Overl Proc.: L. C. Boezaart, Leiden, dd. Maart 1939. Leidsche Coöperatieve Keuken G. A. in liquidatie. Leiden, Rembrandtstraat 27. De liquidatie is dd. 15 Oct. 1938 beëindigd. Opheffing. 15 Maart J. van Druten v.h. J. Sohreuder. Leiden, Vrouwensteeg 12. handel in talbak en sigaren. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: H Otto 26j en E Boehmer 25 j. GETROUWD: J Brupman en W. M. Louwrter; H. Brusaeeen C. fï. van Duijn; A. Burgerjon en P. J. Bloemendal.; M. C. D. Buksen en H. J. Meüera; G Faaseur en A. H. Zonderop; VV. Mon- flis enJ Öresale; W. du Mortier en M. A. Kik kert; J.' H. Onos en M. F. Kukler; M. Onvlee en L. F. M. Honabeek; A. L. F. Vos en M Roth; H. H. de Vries en R. Knaus; E Willemse en M. W. Mader. BEVALLEN: A. Dieben—v d Meer z.: R. V. d. Bergv. Leeuwen d.: D Horsman—Janse z.. J. C Ho/manv. d. Mark 'z.: A. C. van Vliet— Hogeboom d.; J C. Zandwijk—v. Nlerop z.; C P. v. Urk—Rulg'rok z.; A. C. A. C. v. d. Meer— Steenvoorden d. OVERLEDEN: G v. Groeneveld m83 J.; M. Baak zn 13 J.; G. van Lammeren zn 2 j.; M. Turnhout vrvH Hoogkamer 68 j.: S. M Lolkes de Beer vr v H P JBuütendorp 67 j; J. Faber m 85 J.: J. Groot Huize m. 65 J J. J. v Eük m. 62 j. UIT DEN OMTREK AARLANDERVEEN ANTI-REV. KIESVEREENIGING Onder leiding van den heer A. van Doorn kwam de A.R. Kiesver. in vergadering bijeen. Na de gebruikelijke opening werd besloten als spreker uit te noodigen den heer W. J. v. 4. Brink van Alphen, over het onderwerp: ELECTRO TECHN. BUREAU BREESTRAAT 121 - Telefoon 2862 Gemeentepolitiek en den heer Jac. B.emond van Bleiswijk over de verkiezing van leden voor de Provinciale Staten. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer H. J. van Harten. Als candidatcn voor den gemeente raad werden gesteld de heer B. van 't Riet, aftr. en de heer C. Verduin. Krachtens een overeenkomst met de kies- vereeniging van Alphen mag de Aarlander- veensche kiesvereeniging de plaatsen 3 en 10 bezetten. Zoodat evenals 4 jaar geleden de derde plaats op de candidatenlijst door den heer van 't Riet zal worden bezet .en de tien de door den heer C. Verduin. ALFEN AAN DEN RIJN Voordrachtsoefening leerlingen van het muziek-instituut In het Nutsgebouw is gisteravond de jaar- lijkeehe voordrachtsoefening of openbare les gehouden van de leerlingen van het muziek instituut van den heer P. van Poelgeest Ook nu weer bestond veel belangstelling en er is door de aanwezigen genoten van een avond waarop van leerllngenwerk tot het werkelijk hoogstaande amateurisme met ambitie gegeven werd. Vooral in het eerste deel voor de pauze kwamen die leerlingen aan bod die nog slechts kort de eerste schreden op den weg naar de muzikale ontwikkeling gezet heb ben. Vooral bij de jeugdige pianisten waren er verschillende die wel aanleg toonden en van die leerlingen kan de heer Van Poel geest nog plezier hebben. De heer J. Schellevis die leeraar is van de violisten kan nog niet zoo tevreden zijn maar dat zal wel komen gezien de capacitei ten welke enkele violisten toonden te bezit" ten in het tweede gedeelte. Hierin kwamen de meer gevorderden tot de bijna volleerden aan bod. In dit gedeelte is dan ook veel te genieten geweest, zoowel van piano, viool en zang. Dit gedeelte vond wel een waardige bekroning in een tweetal piano-soli van den heer Koek van Bommel, die vooral met „Jardins sous la Pluie" van Debussy zeer veel succes had en in een twee tal viool-soli's van Jan v. d. Kemp. Vooral het „Romance" van Beethoven toonde de groote strijkvaardigheid van dezen jongen violist. Een langdurig applaus was zijn be looning en na een kort slotwoord van den heer Van Poelgeest toonde het publiek nog maals door een hartelijk applaus. genoten te hebben. Jaarvergadering Coöperatieve Boerenleenbank Onder leiding van den voorzitter den heer B. Lemkes kwam de coöperatieve Boeren leenbank in jaarvergadering bijeen. De voorzitter sprak een woord van welkom en herdacht hut overleden bestuurslid den heer M. Hoogendijk. Vervolgens bracht de hoofdboekhouder de heer J. P. Liefhebber het jaarverslag uit, waaraan we het volgende ontleenen: Het afgeloopen jaar was vooral voor den landbouw niet zoo gunstig. Hut bedrijfsre sultaat bleef vrijwel gelijk aan dat van l.et vorig boekjaar, terwijl de omzet nog belang rijk vermeerderde. Ofschoon men steeds van behoorlijke credictaanvragen was voorzien, blijft du groote geldruimte voor de bank nog een punt van voortdurende zorg. Het sallö tegoed aan inleggers bleef vrijwel gelijk. De portefeuille van effecten is eerder ingekrom pen dan uitgebreid. Omdat de omzetten weer behoorlijk zijn toegenomen, blijven de win sten voor een groot deel op peil. Het bestuur zal voor het komende jaar trachten de te vergoeden rente te handhaven. Over het geheel was door crediteuren bi] de bank per 31 Dec. belegd een bedrag van 838.663 tot 786.710. De nettowinst bedroeg 5183.73. De winst is dus vrijwel gelijk aan het vorig jaar. De omzet bedroeg totaal 7.498.762 of 587.308 meer dau het vorig jaar. Bij de daarna gehouden bestuursverkie zing werd de heer B. Lemkes met algemeene stemmen herkozen terwijl in de vacature Hoogendijk werd gekozen de heer J. Habben- Jansen. Tot lid van den Raad van Toezicht werd herbenoemd de heer J. H. de Wit. In de plaats van den heer Oudenes die bedankte, werd tot lid der financieele com missie gekozen de heer v. d. Bijl. Door het bestuur werd medegedeeld dat de rentevoet ongewijzigd blijft gehandhaafd. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de afdeeling dit jaar 40 jaar beslaat. Den leden zal nader worden medegedeeld hoe het be stuur dit denkt te herdenken. JUBILEUM De heer G. Th. A. v. d. Kant herdacht gis teren den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij den heer A. C. de Haan. Deze dag is voor hem niet ongemerkt voorbijgegaan. In den kring van het gehee- le personeel is hij op hartelijke wijze toege sproken door zijn patroon, die hem oen ge schenk onder enveloppe aanbood. Het personeel bood hem een fraaie lamp aan. Van verschillende zijde mocht de jubi laris in den loop van den dag geluk wensc hen in ontvangst nemen. ONGELUK MET CARBOLEUM Gisterenmorgen was de 16-jarige B. uit de Vinkebuurt bij de Fiima B. aan het werk met carboleum. Een hevige rukwind wierp een deel van deze vloeistof B in het gelaat en de oogen waardoor hij zich onder medi sche behandeling moest stellen. Zijn gelaat en oogen zijn door een verband geheel :nge- sloten, zoodat hij de eerste dagen in het rijk der duisternis zal moeten doorbrengen. OPENBARE VERKOOPING Gij de gister door Notaris Boks alhier, ge houden afslag van diverse huizen onder deze gemeente, zijn de heerenhuizen Prins Hendrikstraat 3a en 3b aangekocht door den heer Jac. Booy Mzn. q.q. te Boskoop voor 6150, het woonhuis Prinsenlaan 3 door den heer G. A. A. van Arkel alhier q.q. voor 2201 en het woonhuis Bloemweg 7, alsmede do Bloemweg door den heer D. van Dien, al hier q.q. voor 1350 alles buiten de kosten. HILLEGOM WERKLOOSHEID BLIJFT DALEN Bij de Gemeentelijke arbeidsbeurs stonden heden 455 werkloozen ingeschreven, tegen KATWIJK a. d. RIJN Chr. Boeren- en Tuindersbond •d in het gebouw van dc C.J.V. een openbare vergadering gehouden met het doel een afdeeling op te richten voor Katwijk en Valkenburg van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland. De voorzitter van het voorloopig Comité de heer G. v. d. Perk, opende deze vergadering met gebed en heette de aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den heer T. Borst van Leidschendam, die bereid gevonden was dezen avond een inleidend woord te spreken en tevens Mr. W. Rip van Den Haag, die spreken zou over het onderwerp: De over name door de organisaties van de bedrijfs" maatregelen". Hierna gaf hij het woord aan den heer Borst, die wees op het nut van or ganisatie. Met verschillende voorbeelden toonde 6pr. aan den steeds dringender wor denden eisch van organiseereri. Spr. betreur de, dat vele menschen van Chr. huize „neu traal" georganiseerd zijn, en achtte het plicht van een Christen zich bij een Chr. Or ganisatie aan te sluiten. De voorzitter dank te den heer Borst voor zijn inleidend wooid en gaf vervolgens het woord aan den heer Rip om zijn onderwerp te behandelen. Srr. wees allereerst op de verschillende factoren waarvan de tuinbouw afhankelijk zooals weersgesteldheid, productiekosten, afzetn o- gelijkheid enz. Op verschillend terrein jS door organisatie veel bereikt. Voorts stond spr. stil bij de hulp der Regeering. Die hulp is niet alleen in het belang van Boeren en Tuiders, maar in het belang van het je- heele Nederlandsche volk. Een ge\olg van de hulp der Regeering was tevens de teelt- bepurking, ook noodzakelijk door achteruit gang van den export. Nu staan we voor de vraag: „Moeten de organisaties da bedrijfs maatregelen overnemen?" Er zijn nog ve e moeilijkheden te overwinnen, maar Spr. acht het in het belang van Boeren en Tuin ders, dat zij zelf de zaak beheeren. Wij kun nen dat, aldus Spr. beter, dan de ambtena ren. Het is merkwaardig, dat buitenstaan ders bezwaren hebben tegen overname, het zou beteekenen verhooging van prijs enz. Zij zien de belangen beter dan de B. eu T. zelf! Spr. vraagt zich af: kunnen de boeren en tuinders, die verantwoordelijkheid drager Z.i. zal er contact moeten blijven en een re geling getroffen worden door de Rppeering en de Organisaties. Tenslotte wees Spr. er op. dat al ons streven niet zal baten als Go 1 er Zijn zegen niet aan verbindt. De voorz. dankte den heer Rip voor zijn voordracht en gaf gelegenheid tot vragen stellen, waarvan door enkele personen ge bruik gemaakt werd en welke door den heer Rip werden beantwoord. Nadat onge veer een twintigtal personen ais lid toege treden was deelde de voorz. mede, dat 21 Maart a.s. de officieele oprichtingsvergade ring zal gehouden worden, waarna de heer Borst deze goedbezochte vergadering met dankgebed sloot. KOUDEKERK AAN DEN RIJN A.R. Kiesvereeniging Rede Ds E. H. Broekstra Dinsdagavond hield de A.R. Kiesvereeni- ?iug „Nederland en Oranje" een openbare vergadering waarin als spreker optrad Dr Broekstra van Oegstgeest De vergadering was tengevolge van het ongunstige weer slecht bezocht, maar het kleine gehoor volgde met onverdeelde aan dacht de keurige rede. Nadat de vergadering op de gewone wijze door den voorziIter den heer N. P. S 1 eg- tenhorst was geopend, verkreeg de spre ker het woord, die wees op den be teekenis- vollen dag van heden o.m. de dag der candi- daatstelling voor leden voor de Prov. Stat .n. In herinnering werd gebracht de jongste radio-rede van onze Landsvrouwe in 't bij zonder hut slot „Christus voor alles". In het teeken aldus spr. staat ook de strijd welke wij voeren op politiek gebied. Spr. gaf een breedvoerig principieel en practisch betoog dat de A.R. Partij interkerkelijk is. Onder haar banieren kunnen zich 6cliaren allen die Christus erkennen als den Koning in Wien gezag en vrijheid wortelen, zoodat ook de democratie bij de A.R. partij veilig is. Deze drie zaken werden in den breede be handeld en dodr allerlei uitspraken van groote mannen toegelicht. Vervolgens werd gewezen op de groote beteekenis welke de Prov. Staten hebben niet alleen principieel maar ook praktisch in bestuursmaatregelen als anderzins. Spr. wekte tenslotte op tot eenparigen en krachtigen strijd bij de a.s. verkiezingen. De voorzitter dankte aan het slot den spreker voor zijn keurige rede en sprak de hoop uit dat allen op hun plaats zullen zijn en naar de mate hunner krachten ook in de a.s. verkiezingen het Pro-Rege zullen be trachten. Dr Broekstra sloot met dankgebed. LEIDSCHENDAM WERKLOOSHEIDSCIJFER Het aantal werkloozen in deze gemeente bedraagt thans 224, waarvan er 67 geplaatst zijn in de werkverschaffingen. IN EEN RUIT TERECHT GEKOMEN De bestuurder van een motorrijwiel die de Veenestraat passeerde moest op een gefeven moment plotseling uitwijken voor een knaap, diie spelenderwijs de straat overstak. De man raakte daardoor de macht over het stuur kwijt en reed het trottoir op, waar na hij vervolgens terecht kwam in een ruit van het perceel no. 64. Door de glasscherven werd het slachtoffer ernstig aan het gelaat verwond, terwijil zijn motor en kleeren wer den beschadigd. Hem werd onmiddellijk me dische hulp verleend, waarna hij de reis op andere wijze heeft moeten voortzetten. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. De motorrijder was zoo coulant de schade- ter plaatse te betalen. STEMMEN BUITEN DE GEMEENTE Degenen, die met de Provinciale Statenver kiezing op 19 April as., elders in de provincie wenschen te stemmen, moeten zich voor 4 April as. melden op het Gemeentesecretarie VEREENIGING „ZIEKENHULP" De Vereenigiog „Ziekenhulp" houdt Vrij dagavond as. haar jaarvergadering in café Bijleveld. WEGENAANLEG Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aar de firma S. van 't Verlaat te Zeist gegund het aanleggen van het weggedeelte Leid schendamZoeterwoude. in den weg Zoefer- meerLeiden, voor een bedrag van f 68.470 (inclusief klinkerbestrating Stukjes Appelen Schijfjes Appelen Abrikozen Calif. Perziken Calif. Peren Tutti Frutti Reuze Pruimedanten Extra Goedkoop per pond 33, 29 ct. so, 25 59, 53, 42 54, 32 25 35. 23, 1 9 so, 25 Alleen deze week Grove Pruimedanten 1? pond voor 25 Ct Pracht Pruimen 2 25 Mooie Pruimen Rozijnen zonder pit Krenten Dadels per pond 1 O ct. 25, 20, 1 6 24, 1 8 3 pond voor 25 rent D< rii rich Ji K RI RIJKSPOSTSPAARBANK Gedurende de maand Februari is ten post- karatore alhier en het bijkantoor en in de buurtschap op de Rijkspostspaarbank inge legd f 16.242,94 (v. m. f 22.554.44) en terug betaald f 14.216.32 (v. m. f 15.640.20). Het aantal uitgereikte boekjes bedraagt 2895 (v. m. 2884). ZIEKENHUISVERPLEGING Over de maand Februari j.l. schreef de On derlinge Vereendging voor Ziekenihuusverpie- ginig 80 nieuwe leden in, waardoor het totaal is gestegen tot 12270. Verpleegd werden 43 (v. m. 56) leden. LISSE Het Groene Kruis Woensdag j.l. hield Het Groene Kruis, Lisse en Omstreken, de 36ste jaarvergade ring in het Wijkgetbouw, Wagenstraat. De vergadering werd geopend door Dr Th. R u y s Jr. voorzitter der vereeniging, met een kort welkomstwoord aan de aanwezigen Hierna kwam het jaarverslag van den Secretaris aan de beurt, waaruit wij o.a. het volgende vernamen. Hef aantal leden bedroeg dit jaar 13S2, dit is 55 minder dan vorig jaar. Het aantal do nateurs welke 5 of meer betalen bedroeg 35, terwijl 232 meer dan 1 betaalden. Uit het magazijn werden 697 stuks uitge leend in 364 gezinnen; in 13 gezinnen wer den 40 porties ijs verstrekt. Zuster Bosman behandelde 82 patiënten in 82 gezinnen en legde 3872 bezoeken af. Het Consultatie-bureau stond onder lei ding van Dr F. S. L. de Jongvan Brero en werd druk bezocht. Op 1 Jan. stonden inge schreven 136 zuigelingen terwijl er in de loop van hef jaar 184 nieuwe bijkwamen, zoodat het totaal bedroeg 320 zuigelingen. Het aantal consulten was 2204, terwijl de zusters 662 huisbezoeken aflegden. De Tuberculosebestrijding stond onder deskundig toezicht van de zusters Z. Bos man en Josepha. Op 1 Jan. waren er 56 ge zinnen met 60 patiënten. In 1938 werden nog ingeschreven 7 gezinnen met 8 patiënten. Afgevoerd werden 2 gezinnen met 6 patiën ten. Op 1 Jan. 1939 waren onder toezicht 61 gezinnen met 62 patiënten. Het aantal huis bezoeken bedroeg voor zuster Bosman 653 voor zuster Josepha 490. In de sanatoria wer den verpleegd 6 patiënten met totaal 1044 verpleegdagen. In du lighal werden verpleegd 5 patiënten met 812 verpleegdagen. De voeding werd verzorgd door het Prot. Lighal Comité en R.K. Fonds Herwonnen Levenskracht. Voor do noodige aardappelen werd weer gezorgd door den bekenden gever. Het Bestuur van Huize Piu6 zorgde het geheele jaar voor groenten. Kruidenierswaren werden ver strekt door de R.K. Coöp. Hierna kreeg de beer A. van Pelt, als penningmeester het woord voor het finan cieel jaarverslag. De ontvangsten der Alge- meene Afdeeling bedroegen 4021.62,'ter wijl de uitgaven dezer afdeeling waren 2965.27. De ontvangsten der afdeeling Ge zinsverpleging bedroegen 1510.10. De ont vangsten der afdeeling T.B.C. Bestrijding waren 1962.45, terwijl de uitgaven niervan waren 2528.68, zoodat hier een nadeelig saldo bestond van 566.23. Hierna had de verkiezing plaats van een Bestuurslid wegens het bedanken van Dr M. de Graaf. Hiervoor zou worden aangezocht Dr Duymaer van Twist en zoo deze de be noeming niet mocht aannemen Dr Holl, al hier. De voorzitter wijdde nog eenige waar- deerende woorden aan het werk van zuster Bosman, welke wegens ongesteldheid haar werk tijdelijk heeft moeten neerleggen en hoopte op een spoedig en algeheel herstel. Hierna had de rondvraag plaats waarin nog een vraag naar voren kwam van den heer Schaap om hjet wijkgebouw evenals op andere plaatsen des Zondags, niet den gehee- len dag open te houden, doch hiervoor be paalde uren te houden. Dit zal door het be stuur worden besproken. Hierna sloot de voorzitter de vergadering, A.R. KIESVEREENIGING De A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" houdt Donderdagavond in de Jcref. Fröbelschool de jaarvergadering. EXAMENS E.H.B.O. Voor het her-examen der EHBO. zijn ge daagd de heeren P. C. Storm, P. Ransdorp, W. Faas, Th. de Vlieger; Mevr. A. Dronkers, mej. A. Kingma. mej. Spaargaren, mej. Hartveld, mej. M. de Jonge en mej. D. van Parijs. Het diploma werd met 3 jaren ver lengd. Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf 11.20 Parijs R., 12.35 Brusel VI., 2.20 R. Damns' of dlv2.40 Radio PTT N. of div.. 3.25 Keule 4.20 ai'versen, 4.35 Londen Reg., 5.20 Brussel T, 0— Keulen. 6.20 Radio PTTN. of dlv., 6.40 Kil lén, 7.30 diversen, 8.10 Londen R., 8.55 diverse 0.10 Londen lieg 9 45 Keulen. 1120 Brussel V. :0 30 Keulen, 11.20 R. Danmark of diversen. Programma 4: 8 Brussel VL. 9.20 Parili 9.30 diversen, 10.35 Londen Reg., 12.30 Drol wich, 2.20 Londen Reg., 3 35 Droitwich, 6.40 Bri sel Fr., 7.20 Droitwich, 7.30 Sportpraatje d« den heer J. G. A Janssen (Journ.), 8.— GRDi div.. 8.20 Droitwich, 8.35 Brussel Fr., 9.20 Dn wich. 8Keulen, 9 30 Radio PTT1 of div., 10.— Parijs R., 10.40 Radio PTT N. i dlv., 11 20 Keulen, 12.20 Brussel VL, 2.20 ditc sen, 2.40 Radio PTT N. of dlv., 3-25 Keulen. U Droitwich, 4 50 Radio PTT N. of dlv„ 5.20 Bw sel Fr.. 6.20 'Londen R., 7.20 diversen, 8.20 Brj sel VI., 9 20 Keulen, 10 20 Brussel VI., 11.20 ft rüs Radio. Programma 4: 8Brussel VL. 9.20 dlversa 10 35 Londen R.. 5 20 Droitwich. 6.40 Brusia Fr., 7.20 Droitwich'. 8.20 GRD of dlv., 1U Agenda 1 Donderdag 16 Maart, Stadsgehoorzaal,1 uur. Opvoering van het Bijbelsoh toonei spel ,,Amx>s", voor de Chr. Wijkver. Staal wijk. De avond nacht- en Zondagdienst d? apotheken te Leiden, wordt van 11 Maar tm. 17 Maart waargenomen door de aj» theken: G. H. Herdingh en Blanken, Hoo? Woerd 171, tel. 502 en Apotheek Reyst, Stect straat 35. Tc Oegstgeest mej. J. Doedens, té no 136; Oegstgeestsche Apotheek, Wilhi minapark 8, telef. 274. NOORDWIJK Chr. Middenstand De Christelijke Middenstandsvereeniginj hield Dinsdagavond te 8 uur haar zevendi feestelijke jaarvergadering in het vereen> gingsgebouw aan de Hoofdstraat. De voorzitter, de heer J. v. R o o y e n wee in zijn openingswoord op de bijzondere p» sitie die de Christelijke middenstandsactil inneemt op het terrein dat zij bestrijkt. Spi herdacht sprekers voorganger, den heer W, Plaatser. De penningmeester de heer A. G. v. As ten bracht verslag uit over den financie» len toestand der vereeniging. De cijfers ivt zen uit dat er met overleg was geind en uit gegeven, Er was een batig saldo. De beor P. den Hollander deed vei slag namens de kascommissie, waardoor di indruk, door den penningmeester gewekt werd versterkt Nadat dit officieele gedeelte was affte werkt ging de voorzittershamer over aan d( feestcommissie. Een programma van luim et ernst deèd het talrijke gezelschap veel gf ne gen smaken. In de pauze bleek dat dt middenstandsdames hoe kan het anden begrepen dat een feestvergadering ook stoffelijke behoeften heeft, die vervuld dis- non te worden. Aan het einde sprak de hoer E. L. dl Witt een kernachtig slotwoord, waarbij nogmaals taak on roeping van den in ver eenigingsverband optrpdenden middenstand werden aangetoond. Dan dankgebed en 6luiting. OEGSTGEEST ALG. VERGADERING VAN DE NEUTR COöP. BOERENLEENBANK In zijn openingsrede herdacht de voor" zilter de heer Joh. Uiltenbogaard het overl? den van den voorzitter van het bestuur der Coöp. Centr. Raiffeiscn Bank Ir. F. A. R. A Baron van Ittersum en gaf daarop oen kod overzicht van het afgeloopen jaar In het jaarverslag van den kassiei werd in herinnering gebracht de ondervonden tegen slagen van land- en tuinbouw echter ronder ernstige nadeelen voor de bank. Na eenig» toelichtingen van den voorzitter werd de re' kening 1938 vastgesteld in ontvangsten eö uitgaven op 660948.07. De Balans 1938 werd aan bezittingen eD schulden vastgesteld op 253299.52. De heer Joh. Uiltenbogaard werd herko zen als bestuurslid en de hoer A Zwanec burg als lid van den Raad van Toezicht. De voorzitter verstrekte eenige nadert toelichtingen over de vaste lasten en deed

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6