MIDDAGJAPONNEN Een gedistingeerd complet Wolhuis de Wending „VAN EN VOOR DE VROUW" UITGAVE DER VIJF SAME WERKENDE CHRISTEI IJKE DAOBI ADEN 1318 MAART 1939 A in eenvoudige doch elegante ontwerpen De vrouw met smaak zal haar kleeding steeds zoo weten te kiezen, dat deze in overeenstemming is met haar uiterlijk en haar wezen. Niet alleen mate riaal en ontwerp moeten op harmonische wijze sa menwerken, doch van zeer groot belang is ook de keuze van de kleuren, die voor verschillende typen weer anders zal zijn. In vele Parijsche modesalons schenkt men veel aan dacht aan de kleuren, die de verkoopsters dragen; zij zijn echter vry in de keuze der modellen en in de toe passing van de garneering, mits deze een bescheiden vorm aanneemt. Van uni formiteit behoeft dus geen sprake te zijn, daar ieder haar persoonlijke smaak tot uitdrukking kan doen komen. Molineux heeft grisperle salons, terwijl de verkoopsters gekleed gaan in grisclair, in tegenstel ling met de veel donker der kleur van Rochat, die marineblauw voorschrijft Alex prefeert marron vio- line en Jeanne Lanvin zwart, hetgeen men trou wens in de meeste salons ziet dragen. Slechts enkele bevoor rechte vrouwen, die een zeer uitgebreide garderobe hebben, zullen de kleuren op haar interieurs kunnen afstemmen. Hierin echter ligt nog geenszins opgesloten, dat men met een beperkt aantal japonnen minder goed gekleed behoeft te gaan, doch iedere vrouw moet weten aan te voelen, welke kleur het meest in overeenstemming is met haar type. Verder draagt de keuze der weefsels er in hooge mate toe bij, een bepaald model te doen slagen en steeds zullen de beste kwa liteiten op den duur het goedkoopst blijken te zijn. Niet alleen, dat het betere genre kleeding zijn pasvorm tot het laatst toe houdt, cfoch het heeft een veel langeren levensduur. Men kan dan ook veel beter enkele japonnen hebben, die den toets der critiek kunnen doorstaan, dan verschillende waaraan onmiddellijk opvalt, dat de coupe vormeloos en het weefsel van een mindere kwaliteit is. Een belangrijke factor is tevens dat de kleuren van de betere kwaliteit weefsels oneindig veel mooier en warmer van toon zijn en weinig of geen garneering vragen. Soms werkt zelfs een ceintuur in bepaalde tint reeds apart of wel een goud- leeren kraagje, een fijne kanten jabot en soortgelijke details, die men gemakkelijk kan verwisselen, waardoor telkens een ander aspect aan een middagjapon kan worden verleend. Wij geven op onze schets een drietal mid- dagjaponnen weer, die weinig of geen gar neering vragen, doch waarbij de nadruk op neering vragen, doch waarbij de nadruk is gelegd op een mooien pasvorm, en met zorg gekozen materiaal. Zwart zoowel als stem mige kleuren zullen het gewenschte effect doen verkrijgen, o.a. purper, aubergine, prune, wijn- én granaatrood en niet te ver geten een goedgekozen kleur blauw. Schia- parelli brengt het middelste ontwerp, een zeer gedistingeerde deux-piéces met pas en boord in geribd breipatroon, uitgevoerd in metaaldraad. Rechts een ontwerp, dat vanaf den hals tot over de heüpen op gelijke af standen is ingehaald en links een aanslui tende japon met geplisseerde strook. Een mooi sieraad of een kleine touffe bloemen zullen verdere garneering overbodig maken, zoowel op fijne wollen als zijden weefsels. Voorname eenvoud kenmerkt een goeden smaak. MANNEN nauwgezetter dan vrouwen In het „Paed. Tijdschrift" van Februari van dit jaar, vonden we dit stukske: „Zijn mannen nauwgezetter dan vrouwen? Een getrouwde vrouw is het, die de vraag stelt en beantwoordt in „Schule und Eltern- haus". Over het algemeen wordt de vraag bevestigend beantwoord, zegt zij. Mocht het zoo zijn, dan gelooft zij toch niet aan een karakteronderscheid, maar meer aan een gebrek aan training bij de vrouw. Dui zenden jaren hebben de mannen door hun beroepsarbeid geleerd, een vaste tijdsindee- ling in acht te nemen! Overal dreunde de arbeid hun de rhythmus van den tijd in het oor, en de zoon volgt zijn vader in hetzelfde spoor na. Bij de vrouwen is dat anders. Haar beroepstraining omvat nog maar een halve eeuw, en nu reeds onderscheiden werkende vrouwen zich door nauwgezetheid In het huishouden is het juist anders. Vele onvoorziene omstandigheden beletten hier somtijds de strenge regelmaat. Bovendien heeft de man iets vóór in zijn aanleg voor rekenen en wiskunde, en zijn organiseererid talent. Hij berekent vooruit, hoeveel minu ten hij voor een of ander noodig heeft. Wij vrouwen, zegt de schrijfster, vinden het meer spannend en avontuurlijk, te zien, hoe en wanneer we .met de dingen klaar komen. Zoo laten wij de tram voor den neus voor bijgaan; kijken nog even bij een nieuwe etalage, en verwonderen ons straks ten hoogste, dat we zooveel tijd kwijt zijn. „Gy heeren der schepping, verdraagt ons in deze zwakheid." Dagelijks een kwartiertje aan de gezondheid gewijd GYMNASTISCHE oefeningen maken deel uit van de noodzakelijke lichaams verzorging en moeten uit een oogpunt van hygiëne veel meer toepassing vinden, dan thans nog het geval is. Vrouwen van vroe gere generaties werden menigmaal, nadat zij de eerste jeugd gepasseerd waren stijf en stram, omdat zij haar spieren teveel rust lieten. Het gevolg hiervan is, dat men er tegen op gaat zien meer lichaamsbewèging te nemen, dan strikt noodig is. De hedeiv daagsche vrouw legt er zich op toe h^ai- lenigheid te behouden en ziet er gaarne z;oo lang mogelijk is jeugdig uit. Maar.... dan zal zij dagelijks een kwar-j tiertje moeten weten te vihden 'om kamer gymnastiek te doen, waardoor 'zij tevens voorkomt, dat zich ongewenschte vetlaagjes vormen. Indien deze zich reeds melden, is het dubbel noodig ze zoo spoedig mogelijk te doen verdwijnen en het normale gewicht terug te krijgen. Waar een wil is, is een weg, doch volhar ding is noodzakelijk, want begint men met iederen morgen bepaalde oefeningen te doen, dan moet men dit energiek voortzetten. 's Morgens na het opstaan begint men met ademhalingsoefeningen, liefst dicht bij een open venster. Mén zet de handen ii heupen, ademt zoo diep mogelijk in met gesloten mond en ademt met ópen mond uit. Buikwand en borstkas zetten zich bij het inademen uit, de longen worden met zuur stof gevuld, terwijl het bloed beter gaat circuleeren. Tien tot twaalf maal herhalen. Hierop volgen hoofdbewegingen. Hoofd van voren naar achteren buigen, enkele malen achter elkander, daarna langzaam van links naar rechts draaien, waardoor de halsspieren soepel blijven (zes maal). Ongewenschte vetlaagjes in de maagstreek verdwijnen door rompbuigingen. Men gaat rechtop staan, hielen zoo dicht mogelijk by elkander en brengt de armen gestrekt bo ven het hoofd, daarna omlaag buigen, zon der dat de knieën doorknikken, terwijl de vingertoppen den grond moeten raken. Deze oefening maakt men eerst acht maal langzamerhand voert men dit aantal op tot twintig maal. Met nadruk wijzen wij er echter op, dat men niet al te fanatiek te werk moet gaan, doch het aantal oefeningen geleidelijk aan moet uitbreiden. Verschillende boekjes over kamergymnastiek zijn in den handel, doch het verstandigst is CONRADS ^■^GROOTE MARKT 8 ROTTERDAM HANDWERK-BENOODIGDHEDEN (Reel.) om den huisarts advies te vragen, welk systeem hij aanraadt. Volharding is noodig om het gewenschte resultaat te bereiken, doch heeft men zoo veel zelfkennis, dat men vooruit weet, het toch niet door te zetten, dan is het beter er niet mee te beginnen. Energieke vrouwen zullen haar volharding beloond zien doordat zij zich niet alleen veel meer fit voelen dan voorheen, doch haar spieren zullen lenig blijven, zoodat zij niet op vrij jeugdigen leeftyd over stramheid behoeven te klagen. Wat doen we met oud brood? „Afwisseling van spijs doet eten". Zelfs oud brood zal met graagte gegeten worden als het volgens onderstaand recept in een smakelijk schoteltje verwerkt is. De quark, die we er voor noodig hebben, is misschien niet overal te verkrijgen. Ze kan dan ver vangen worden door hangop, bereid van, 1 liter lauwe melk, die, vermengd mét Vz liter karnemelk, zoo lang op een lauw plaatsje gestaan heeft, dat ze flink is ge stremd. Quark heeft een hooge voedingswaarde, zoodat onderstaand gerechtje niet alleen smakelijk, maar tevens voedzaam is. Het kan als lunch- of als tusschenschoteltje aan den warmen maaltijd gegeven worden. Het recept i? berekend vooV 4 personen. 150 gram quark 200 gram brood zonder korst 80 gram boter (4 afgestreken eetlepels) 4 dl melk 2 eieren zout, peper, nootmuskaat. Besmeer de dunne sneetjes brood met boter en met quark. Leg ze zóó in een be boterd vuurvast schoteltje, dat ze een aan gesloten geheel vormen. Klop de eieren los met wat zout, peper en nootmuskaat; ver meng zé met de melk. Giet het mengsel over hét brood en laat alles staan, totdat de melk er in is getrokken. Leg hier en daar een klontje boter bovenop en zet het scho teltje 30—40 minuten in een matig war men oven om te rijzen en bruin te worden. Breng het zoo gauw mogelijk, dichtgedekt, op tafel, daar het spoedig inzakt. Stoom- Waschr- en Strijkinrïchting „AURORA" W. SPIERENBURG C.Wzn UTRECHT KONINGSWEG 56 TELEFOON 11165 Postrekening No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eischen destijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN Breit gfl reeds met NEVEDA- WOL? Hebt gy NEVEDA-brel- patronen? Indien niet, gelieve het onderstaande Ingevuld aan ons ln te zenden: Aan de N.V. Ncd. Wolspinnerij, Heerengr. 483, A'dam (C.). M, U gelieve mö GRATIS toe te zenden een NEVEDA- patroonsbeschrtjving voor een: Damesblouse, Deux - Piéces, Heeren-sllpover, Meisjesjurkje (doorhalen wat niet verlangd wordt), en den naam van den Neveda-winkelier te mtJner stede op te geven. ,ji Huile-Anti-Ride i jeugdige huid roorhoofd, binnen enkele minuten zult U zien, dat de huid glad wordt. Verkrijgbaar bU Kappers en schoonheids salons, a ƒ1.25—ƒ1.75. Indien niet te verkrijgen tegen inzending van het bedrag aan den Importeur: H. HESKER, Tnamanstraat 108, Den Haag HIERONDER volgt de beschrijving voor het breien van een uiterst flatteus zwart complet. De foto kan helaas slecht laten zien hoè mooi het geheel kan worden, omdat zwart nu eenmaal zeer moeilijk te fotografeeren is. Maar onze lezeressen zul len er zeker geen spijt van hebben, indien zij ons advies opvolgen en dit complet gaan vervaardigen. Het is voor alle jaargetijden geschikt, is buitengewoon „afkleedend" en kan zoowel over een blouse met korte mou wen als met een kleurig sjaaltje gedragen worden. Bovendien kan men ook lanpe mouwen aanbreien, waardoor de mogelijk heden nog grooter worden. Benoodigd materiaal: Voor het Jasje 250 gram zwarte gekrulde wol, uiterlijk lijkend op frotté-wol, en 40 motiefjes (vilten klok jes in kleuren: lichtblauw, wit, hel geel, stroogeel en rood). Deze motiefjes kunnen ook schriftelijk aan ons bureau besteld wor den a 1 ct per stuk 5 cent' porto. Alleen bij vooruitbetaling. Voor het breien rriet lange mouwen natuurlijk iets meer wol gebruiken. Voor het rokje is noodig: 350 gram zwarte gekrulde wol. Desgewenscht kan men dit complet natuur lijk maken in iedere andere kleur. Men gebruikt naalden No. 3. Onderstaande beschrijving is voor maat 42. Er komen in de breedte 30 steken op 12 cM. Jasje Rechter Voorpand: Opzetten 65 steken. Eerst breit men 6 naalden 1 r. 1 a. (zorgen dat recht op recht, averecht op averecht komt), dan breit men verder in tricot steek (d.i. op de goede kant rech/t, ver keerde kant averecht) doch aan voorkant breit men 12 steken steeds 1 r., 1 av., voor de knoopgatenbies, dus in dit geval aan het begin der rechte naald en aan het einde der averechte naald; doch als men in het ge heel 2 cm. gebreid heeft, breit men het eerste knoopgat in als volgt: Vanaf de voorkant breit men eerst 4 steken 1 r., 1 av., dan 4 st. afkanten, naald uitbreien, doch aan het einde 2 st. samenbreien. In de teruggaande naald worden de 4 afge- kante steken weer opnieuw opgezet; op de zelfde wijze breit men nog 5 knoopgaten in, de volgende op een afstand van 7 cm. van elkaar. Aan de zijkant mindert men iedere 2 cm. 1 st.; 5 maal in het geheel. Dan heeft men nog 60 steken. Breien tot het werk een geheele lengte heeft van 14 cm., dan meerdert men aan de zij kant 1 steek; deze meerdering nog 7 maal, om de 2 cm., herhalen. Dan breit men verder tot het werk een ge heele lengte heeft van 34 cm., dan volgt het ■armsgat. Op averechte kant van het werk 5 steken .afkanten, naald uitbreien, naald terug- breien. Dan kant men op averechte kant voor armsgat nog 1 maal 3 en 3 maal 1 st af, doch altijd 1 naald overbreien. Breien tot men het laatste knoopsgat gemaakt heeft; dan breit men op de goede kant eerst de 12 steken 1 r., 1 av., dan breit men 2 steken samen, naald uitbreien. Deze mindering elke 3e naald herhalen, tot men nog 48 ste ken over heeft. Dan mindert men elke 2e naald tot men nog 42 steken over heeft en het armsgat in rechte lijn gemeten 18 is. Nu kant men voor de schouder op de averechte kant, dus aan de armsgatkant, 10 steken af, naald uitbreien, naald terug- breien. Deze 2 naalden nog 2 maal herha len. Op de overige 12 steken der bies breit men nog 12 cm. door, dit voor het biesje aan den rug. Dan deze steken afkanten. Linker voorpand: Het spiegelbeeld van het rechter voorpand, doch zonder knoopsgaten. De 12 steken der bies worden gelijk met de steken der schou der afgekant. Rug: Opzetten 100 steken. Eerst breit men 6 naalden 1 r., 1 av., dan breit men verder in tricotsteek, doch iedere 2 cm. aan begin en einde der naald 1 steek minderen, 5 maal in het geheel. Men heeft dan nog 90 steken. Breien tot het werk een geheele lengce heeft van 14 cm., dan meerdert men aan begin en einde der naald 1 steek, deze meerdering iedere 2 cm. herhalen, 8 maal in het geheel. Men heeft dan 106 steken. Breien tot het werk een geheele lengte heeft van 34 cm. dan volgen de armsgaten. Aan het begin der eerstvolgende 2 naalden 5 steken afkanten, daarna aan beide kan ten nog 1 maal 3 en 3 maal 1 steek afkan ten. Breien tot het werk een geheele lengte heeft van 52 cm., dan kant men voor de schouders aan het begin der eerstvolgende 6 naalden 10 steken af; overige steken in eens afkanten voor hals. Korte mouw: Opzetten 76 steken. In tricot breien, doch als men 6 cm. gebreid heeft, breit men bij wijze van zoompje de opzetsteken en de steken der naald samen (dus 1 st. van de naald en 1 opzetsteek samen breien). Ver der breien in tricot, doch iedere iy2 cm. aan begin en einde der naald 1 st. meerde ren, dit 10 maaL Breien tot het werk een geheele lengte heeft van 19 cm., dan volgt de kop: Aan het begin der eerstvolgende 2 naalden 3 st. afkanten; dan aan het begin der vol gende 2 naalden 2 st. afkanten. Daarna aan het begin van iedere naald 1 st. afkanten tot men 74 st. over heeft Dan elke 3e naald aan begin en einde der naald 1 st. afkanten tot er 54 st. over zijn; verder weer aan be gin en einde van elke naald 1 st afkanten tot er 30 st. over zijn. Deze ineens afkanten. Motiefjes op voorpanden en mouwen aan brengen. Lange mouw: 52 steken opzetten. Men breit eerst 2 cm. l x., 1 av., dan verder breien in tricot, doch iedere 1 ya cm. aan begin en einde der naald 1 st meerderen, 10 maal in het geheel. Daarna iedere 2 cm. aan begin en einde der naald 1 st meerderen, 12 maal in het ge heel. Men heeft dan 96 steken. Breien tot de mouw de gewenschte lengte heeft onder de arm gemeten. Dan de kop afminderen als bij korte mouw beschreven. ALS Margaretha wak ker wordt voelt ze zich vermoeid en lang niet uitgeslapen. Maar toch klimt ze uit de hooge bed stee, want de dagtaak wacht alweer. Binnenshuis is het overal nog scheme rig, maar ze stoot de luiken open en ziet dom het dag licht al blank aan de ra men staan. Nog in haar nachtjak steekt ze den brand in het fornuis en zet den waterketel op het vuur. Als ze haar kleeren aan heefthoudt ze een groot eigengebakken grof brood tegen het hasrt vaoi haar schort en dan snijdt ze vaardig, rits, rits, dikke boterhammen, tot er een groote stapel in de brood bak ligt. In dien tijd is het water aan de kook ge raakt en ze zet thee. Nu kan ze Marianne gaan roe pen. Marianne hoeft pas om acht uur in haar dienst te wezen. Maar als ze nu opstaat, kan ze de kleintjes nog helpen aankleeden en ontbijten en zorgen, dat de grooteren op tijd naar school komen. Want Ger- ritje, die dam verder voor de kleintjes moet zorgen en het huisje zoo goed mo gelijk opruimen, is nog zoo'n kind, pas van school, vergeetachtig en speelsch. Gelukkig komt Marianne om twaalf uur weer thuis, anders zou ze ook geen rust hebben. Ze schenkt zich zelf een kopje thee in en eet er een halve boterham bij, want het is ongezond, om met een leege maag de buitenlucht in te gaan. Daarna schenkt ze ook nog thee in voor Marianne en dan klimt ze de trap op naar den zolder waar de kinderen slapen. Vader en de twee oudste jongens zijn al vroeger naar hun werk gegaan, toen het nog don ker was. Zé hebben gevul de stikkezakjes en drin- kenskruikjes mee voor heel den dag. Als ze de kinderbedje langs loopt en een kus drukt op de slapende ge zichtjes, voelt ze weer, als eiken morgen, het hevige verlangen, nu thuis te kunnen blijven en zelf te zorgen voor de kinderen, die ze dagenlang bijna niet anders dan slapende ziet. Ze wil zoo graag meeleven met hun genoegens en ver drietjes, ze mist de lieve aanhankelijkheid van de tweejarige jongste met haar grappig brabbeltaal- op. Niet zuchten, maar dankbaar zijn. Buiten slaat een klok en over den dijk beginnen de wagens te rijden. Marga retha spreekt nog haastig wat af met Maricanne over het eten en het huishouden en dan rept ze zich de deur uit. Ze mag niet te laat ko men, de menschen rekenen HFT tje. En ze is bangdat de kinderen te kort komen. Niet aan voedselmaar aan liefde, aar moederliefde Dit is haar dagelijks terug- keerend verdriet. Nu thui te kunnen blijven.... Maar even dapper als ze straks bij opstaan de vermoeidheid van zich af- qeschud heeft, legt ze nu haar begeerte het zwijgen op haar. Haar huisje staat onder adn den dijk en ze moet de vrij steile, lange dijkstoep opklimmen. Als ze boven is, moet ze toch even stilstaan. Haar adem gaat snel en moeilijk. In haar knieën is een gevoel van machteloosheid geko men. Er wordt ook zooveel van haar gevergd in dezen schoonmaaktijd. Als ze het maar volhoudt. Doch na enkele oogenblikken voelt ze zich weer wat beter en spoedt ze zich voort over den stillen dijk. Nog een heel eind is het naar haar werkhuis. Vroeg komen, hard werken, laat naar huis gaan en zoo min mogelijk loon betalen. Dat willen de menschen graag. Opnieuw is Margarretha begonnen zichzelf te beklagen. Haar gedachten worden bitter. Werken haar man en haar jongens niet als paarden van den vroegen morgen tot den avond? Maar het loon is zoo klein, dat ze er onmogelijk mee kunnen rondkomen. Ze wil haar kinderen graag „heel en knap" hebben. Ze hebben veel zieke dagen. Dat alles kost geld. Ze moét wel mee verdienen, maar met zoo'n groot huishouden is het toch wel heel moeilijk. En na de geboorte van Chrisje is ze ook niet meer zoo sterk als vroeger. Ze is zoo diep in gedachten, dat ze nog haastig opzij moet gaan voor de volge laden wagens, die naar de veiling rijden. Hoog opge tast liggen de groenten onder het dekzeil. Ze kent den eigenaar wel. Hij is met niets begonnen en zie nu eens. Waarom wordt hy zoo gezegend, terwijl zij zoo tobben moet? Is het dan niet zoo, dat God het zijn beminden als in den slaap geeft? Hoort zij daar dan niet bij? Een diepe moedeloosheid zinkt in haar hart. Nu heeft ze let terlijk niets meer om ge lukkig te zijn. Maar als de dag voortgaat, onder het werken door, begint het wonder te gebeuren. Hoe het gebeurt weet ze niet. Dat kan ze ook niet weten. Daarvoor is het een won der. Maar het geluk komt toch stilaan weer wonen in haar hart. Want ze be denkt, dat het niet in den overvloed gelegen is, als iemand leeft van zijn goe deren. En ze weet, dat er een groot goed is wegge legd voor hem, wiens „op- •echte geest op God be trouwt, Hem vreestEn dankbaar erkent ze. dat het haar en de haren nog nooit aan iets ontbroken heeft. Rokje De rok bestaat uit 3 deelen: le Voorpand hetwelk uit 2 deelen bestaat en het achterpand. De rok heeft midden voor een plooi van 30 cm. lengte. Rechter voorpand: Opzetten 90 steken. Eerst breit men 6 naalden r., dus 3 ribbels. Dan verder in tricot, doch iedere 4 cm. op de goede kant van het werk aan het begin van de naald 2 st. samen breien. Deze min dering 6 maal herhalen. Breien tot het werk 30 cm. is, dan op de goede kant van het werk aan het begin van de naald 12 st. af kanten, (dus aan de kant waar de minde ringen zijn gemaakt). Naald recht uit breien. Naald averecht terugbreien. Volgende naald op de goede kant recht breien, laatste 2 steken samenbreien. (Zij naad). Iedere 5 cm. mindert men nu aan zijnaad 1 st. tot het werk een geheele lengte heeft van 60 cm. Dan mindert men iedere 2 cm. aan zijnaadkant 1 st. tot het werk 80 cm. is. Dan alle steken ineens afkanten. Linker voorpand: Het spiegelbeeld van het rechtervoorpand. Achterpand: Opzetten 140 steken. Eerst breit men 6 naalden recht, dus 3 -ib- bels. Dan verder in tricot. Als het werk 34 cm. is, aan begin en einde der naald 1 st, minderen. Deze mindering iedere 4 cm. herhalen, 8 maal in het geheel. Breien tot het werk een geheele lengte heeft van 64 cm., dan splitst men het werk in 3 deelen, voor de geernaadjes, als volgt: Op de goede kant 38 st. breien, het werk omkeeren. Men breit nu eerst dit gedeelte af, doch iedere 4 cm. aan begin en einde der naald 1 st. minderen. Als dit gedeelte 16 cm. is, de steken afkanten. Men breit nu van de steken welke op de naald stonden 48 steken (middenstuk) en breit dit gedeelte af, doch iedere 4 cm. aan begin en einde der naald 1 st minderen. Als dit gedeelte ook 16 cm. is, de steken afkanten. Op de laatste 38 steken breien als bij de eerste 38. Materiaal voor bovenstaand model Is verkrijgbaar bijl KOORDEINDE 128 - DEN HAAG TEL 11 25 57 tegenover de Oranjestraat Een frisch. huis voor f 24-.- Dat Is toch ook let» toot Ul Nooit meer luchtje» ln uw hul», ook niet als 0 prei. *oode kool. spruitjes o< welka ander* groente eok. kookt Nooi» meer uw ramae beslagen Dame»'t kan!) Da kleine Waldorp stroomlijn ventilator torgl arvoo'I Prijs slecht* 1 24 Zeer gemakkelijk aan te brengen Verkrijgbaar In alle kleuren I Zendt U va» daag oog onderstaande coupon In om aen it met Inlichtingen I (older stroom lijn ven tilatore In te eenden aa dorp ventilators %waldorpstr 268 den haag W":

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 10