MSÊÊÊW firieP/ Tourisme in België DE BOECKs HOTEL BRUSSEL DINSDAG 7 MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 De belastingvoorstellen van de Regeering Buitengewone algemeene leden vergadering van het Prot. Chr. Werkgeversverbond Conclusies van de Commissie van Advies Aan proportioneele heffing van alle belastbare inkomens moet de voorkeur ge geven worden Op Woensdag 29 Maart a.s. houdt het Verbond van Prot. Chr. Werk gevers in Nederland te Utrecht een buitengewone algejmeene ledenvergade ring ter bespreking van de linancieele voorstellen der Regeering, neergelegd in de Millioenen-Nota 1939. Speciaal zal aan de orde komen het rapport, dat over deze voorstellen is uitgebracht door de Bclastingcommissie, welk op 14 September 1938 door het Verbonds- bestunr werd ingesteld. Kort saamgevat komt de conclusie van deze commissie hierop neer, dat aan een proportioneele heffing van het belastbaar zuiver inko men, berekend overeenkomstig de be palingen van de wet op de inkomsten belasting de voorkeur gegeven moet worden boven de door de Regeering voorgestelde belastingen. De Belasting-commissie van het Verbond, Öie vorig jaar werd ingesteld- bestaat uit de volgende personen: C. Visser, ac countant te 's-Gravenhage, Th. J. L. v. d. Berg. directeur van de N.V. Th. J. L. v. d. Berg te Rotterdam. W. te G u s s i n k 1 o, directeur van de N.V. Dutch Button Works te Aalten, hoofdbestuurslid, lid van de Be- lasting-commissie uit den Nijverheidsraad; mr. A. H o e k e m a, verbonds-secretaris; F. B. M 1 is, accountant en belastingconsulent te Rotterdam en het Tweede Kamerlid W. .Wagenaar als adviseerend lid. De Commissie heeft., blijkens het rapport, ;ecn antwoord gezocht op de volgende vra gen: 1. Is dekking van het tekort der Staats- ibegrooting noodzakelijk? 2. Zoo ja, op welke wijze dient deze dek king te worden gevonden? 3. Welken invloed zullen de belastingvoor stellen der Regeering hebben op: a. de kost prijs van producten en diensten; b. de uit breiding van bestaande en de oprichting van nieuwe ondernemingen; c. de werkloos heid; d. de-reserve-vorming in het algemeen. 4. Zijn de voorgestelde belastingen billijk 'te achten, in het bijzonder wat betreft de; winstbelasting van rechtspersonen? Het tekort op de Staatsbegrooting moet gedekt Ten aanzien van d'e eerste vraag komt de Commissie tot een bevestigend antwoord. 'Aan de hand van tal van cijfers wordt aan getoond, dat een verder berusten in onge dekte tekorten op dé Staatsbegrooting moet leiden tot steeds hoogere tekorten en ten slotte tot een onvermijdelijk staatsbankroet niet al de funste gevolgen daaraan verbon den voor 'n ieder, die iets te verliezen heeft, aldus niet alleen voor groote, doch ook voor kleine ondernemers, niet alleen voor de be zitters van belangrijke vermogens, doch ook, en wel in veel ernstiger zin, voor de kleine renteniers, de houders van spaarbankboek jes en levensverzekerings-polissen, de pen sioen- en lijfrentetrekkers en verder voor allen die, hetzij dan in hoogere of in lagere functie, in loondienst zijn. Hoe moet het tekort worden gedekt? Dekking van ihet tekort aldus de Com missie is slechts mogelijk door opvoering der ontvangsten en/of vermindering der uitgaven, ba ons land hebben de belastin gen een redelijk peil reeds overschreden. Van verdere belastingverzwaring zijn de meest noodlottige gevolgen voor ons be drijfsleven en voor de algemeene volkswel vaart te vreezen. Drastische bezuiniging op 'de overheidsuitgaven is daarom noodzakelijk ter dekking van het tekort. Is dit mogelijk? De Commissie meent van ,wel. De voorzitter van de Centrale van Rijks personeel becijferde, dat door verbetering van diensten, inschakeling van ambtenaren met practische ervaring en natuurlijke af vloeiing van ouder personeel per jaar nog ,wel f 22 millioen zou zijn te vinden. En ook de Directeur eener Ghr. H.B.S. te Am sterdam wees er op, dat bij het Middelb. Onderwijs bezuinigd kan en moet worden. De Commissie vraagt zich af, of aan der gelijke adviezen wel .voldoende aandacht wordt geschonken. Mocht het niet mogelijk zijn voor het loo- penae dienstjaar de bezuinigingsmaatregelen voldoende effect te doen sorteeren, dan zou aan dekking van het resteerend vkort uit leeningsgeld nog de voorkeur gegeven moe ten worden boven verzwaring van den be lastingdruk, ook omdat wij vreezen, aldus de commissie, dat bij invoering van nieuwe belastingen op (ie regeeringsbureaux de noodzakelijkheid van bezuiniging weder minder zal worden gevoeld. De eigenlijke belastingvoorstellen Afgezien van het standpunt der Commis sie inzake een verdere verzwaring van den belastingdruk in het algemeen, worden te gen de door de Regeering voorgestelde nieu we belastingen de volgende ernstige bezwa ren aangevoerci: Behoudens compenscerende factoren moe ten deze belastingen leiden tot: a. verhooging van den kostprijs van pro ducten en diensten, met alle daaraan ver bonden gevolgen; b. belemmering van de uitbreiding van bestaande en de oprichting van nieuwe on dernemingen; c. vermeerdering der werkloosheid en stij ging van de daaruit voor de publieke kas sen voortvloeiende lasten; d. onvoldoende reserveeringen, meebren gende een geleidelijke verzwakking van de financieele positie der ondernemingen. Wat de e x t r a-w inst belasting be treft (S van rechtspersonen (welke f 36 millioen zou moeten opbren gen), hiervoor heeft de Commissie geen enkelen rechts- noch b i 11 ij k- heidsgrond kunnen vinden. Het vorderen van rentebelasting over rentebedragèn, welke reeds vallen on- oer de tegenwoordige couponbela6ting, wordt als een ongemotiveerde dubbele heffing aangemerkt. Geen nieuwe druk op huiseigenaars Aan de huizenexploitantcn, die wel in bij zondere mate door de economisohe omstan digheden zijn gedupeerd en tot heden te vergeefs op wettelijke maatregelen tot ver laging der vaste lasten wachten, kan moei lijk een nieuwe druk, in den vorm van een huurbelasting worden opgelegd. Het voornemen, om bij ae berekening der netto-huur van vaste normen uit te gaan, geeft aanleiding tot groote onbillijkheden, welke nog van le ernstiger aard worden, indien geen rekening zou worden gehouden met de noodzakelijke afschrijvingen op het verhuurde onroerend goed. Tenslotte mei'kt de Commissie op, dat be lasting geheven bij een per saldo negatief inkomen, geen inkomstenbelasting kan wor den genoemd. Zij beteekent in feite kapi taalsheffing en vernietiging. Indien ter compensatie van de door de Regeering voorgestelde belastingvermindo ringen, welke ten deele ook ten goede ko men aan het bedrijfsleven (hetgeen overi gens dankbaar wordt aanvaard), invoering van nieuwe of de verhooging van bestaande belastingen onvermijdelijk mocht blijken, meent de Commissie, dat aan een proportio neele heffing van het belastbaar zuiver inkomen, berekend overeenkomstig de be palingen van de Wet op de Inkomstenbe lasting, bchouaens enkele gewenschte cor recties, "de voorkeur moet worden gegeven boven de door. de Regeering voorgestelde nieuwe belastingen. In dit verband wordt opgemerkt, dat op basis van het belastbaar inkomen 1937/'38 een proportioneele heffing van ll/2 vol doende zou zijn om een belasting-verminde ring van f 40 millioen te bereiken. De Wolfhezer bosschen Aankoop door Natuurmonumenten? Er worden onderhandelingen gevoerd Arnhem, 7 Maart. Wij vernemen, dat onderhandelingen gaande zijn tusschen de Vereenigkig tot behoud van natuur monumenten en de N.V. Maatschappij „De Tafelberg", eigenaresse van de bos schen nabij Wolfheze over den ver koop dezer bosschen aan „Natuurmonu menten". Het complex omvat enkele tientallen H.A. fraai bosohterrein, de Wolfhezer beek en ook de bekende wo danseiken. Het zou in de bedoeling lig gen, tevens aan de gemeente Renkum, waarin de bosschen gelegen zijn, enkele gedeelten van het complex te verkoopen. De topografische dienst in Ned. Indië herdacht zijn 75-jarig bestaan door het houden van een tentoonstelling, welke ook door den Gouverneur- Generaal werd bezocht. iwy -\ 1 ji i n DE GENIE HEEFT HET DRUK Een bureau stellingbouw opgericht In verband met de plannen betreffende grens- en kust- versterkingen DEN HAAG, 7 Maart. In de vergade ring van de Eerste Kamer van 22 Febr. j.l. heeft ae Minister van Defensie, dr. J. J. C. van Dijk, medegedeeld, dat binnen zeer korten tijd een belangrijke reeks grensver- sterkingen zal worden uitgevoerd tot een aantal, dat een veelvoud zal zijn van het cijfer 250, door het liberale Kamerlid mr. A. G. A. Ridder van Rappard genoemd. De voorbereidingen, zoo voegde de Minister aan oeze mededeeling toe, zijn goeddeels getroffen, zoodat straks over de geheele li nie, ri.w.z. over het geheele grensgebied van ons land, oost, zuid en aan de kust, overal gelijktijdig kan en zal worden gewerkt. Naar wij thans vernemen, is opgericht een bureau stellingbouw, ressorteerende onder den inspecteur der genie, kolo nel F. A. V a i 11 a n t, dat de taak van de genie bij de voorbereidingen en uit voeringen van deze versterkingen, heeft overgenomen. Als hoofd van dit bure-au is aangesteld de gepensionneerde gene- raal-majoor van het Indische leger, L. C. A. v. d. K a s t e e 1 e, die inspecteur der genie in Ned.-Indië is geweest. Reeds zijn eenige ingenieurs en middel bare technici (opzichters) in dienst van dit bureau getreaen, dat ongeveer een jaar zal functioneeren. Dc genie is zoo zwaar be last in deze dagen, zoo vernamen wij, o.ft. met den bouw van kazernes, dat het ge- wenscht werd geoordeeld, een apart bureau voor deze werkzaamheden op te richten. Op dit oogenblik werkt de genie reeds met on geveer 500 tijdelijke krachten, die uit het burgerlijk leven zijn geworven. De aankoop van bosschen voor den Staat Productief werk voor honderden arbeiden DEN HAAG, 7 Maart. In aansluiting op de mededeeling omtrent het aankoopen door het Staatsboschbeheer van ongeveer 1200 H.A, bosch onder Zeist en Beekbergen, ver nemen wij nader, aat de financiering van den aankoop door het departement van So ciale Zaken geschiedt uit de gelden, welke ter beschikking zijn gesteld voor den aan koop van terreinen ten behoeve van de bo strijding van de werkloosheid. Op de aangekochte gronden bestaat name lijk de mogelijkheid honaerden arbeiders eenige jaren aan productief werk te plaht- J. Goedkoop 40 jaar directeur van de Kromhoutfabrieken AMSTERDAM, 7 Maart. De heer J. Goedkoop herdacht gisteren zijn 40-jarig jubileum als directeur van de Kromhout Motoren fabriek D. Goedkoop Jr., N.V. de Ketelstraat in Amsterdam-Noord. Gistermorgen werd den oirecteur in groote hal der fabriek een treffende hulde gebracht. Na door een eerehaag in g< sohap van zijn familie de zaal binnengetre den te zijn, werd de jubilaris door talrijke personen toegesproken. In de eerste plaats dankte de bedrijfschef, de heer Huese, te vens voorzitter van het huldigingscomité, den heer Goedkoop voor zijn leiding, geba seerd op het beginsel: verdraagzaamheid, het verdragen van elkanders meening. Hier na sprak de procuratiehouder, de heer A. v. d. Tuin, die namens het personeel een paneel aanbood van de oude stad Amster dam in 1882, vervaardigd door den heer Sijmons, benevens een foto-album. De heer Goedkoop werd hierna door nog een aantal andere leden van het personeel toegesproken, waarna de jubilaris gelegen heid kreeg voor de hem gebrachte hulde dank te zeggen. Een munitiefabriek te Tilburg Werkgelegenheid voor c.a. 300 man TILBURG, 7 Maart. Binnenkort zal de firma W. A. M. Valkenburg te Til burg, die aldaar een handel in wapens ammunitie en jachtartikelen heeft, zelf de fahrioage van jachtmunitie ter hand gaan nemen. Hiertoe zal een fabriek worden gebouwd die, wanneer alle af- deelingen daarvan in werking zijn, een belangrijke werkgelegenheid voor Til burg beteekent. De fabriek zal het eerste jaar beginnen met het fabriceeren van jachthuizen en on- derdeelen daarvan, de slaghoedjes, het rook- looze kruit en de proppen, alsmede het sa menstellen van jachtpatronen uit deze on- derdeelen. Daarna hoopt men de werkzaam heden uit te breiden met de fabricatie van alle metaalpatronen, zooals bijv. revolver- patronen, pistool patronen, ammunitie voor dc grofwild-jacht en de slachtpatronen voor het dooden van slachtvee. Wanneer al deze afdeelingen op volle kracht werken, denkt men ongeveer 300 man werk te kunnen vereohaffen. Bij deze fabriek behoort voorts een che- misch-technisch-laboratorium, waarin proe ven zullen genomen worden o.a. het maken van de gasdrukken die bij het afschieten van ammunitie ontstaan. De fabriek en bijbehoorende inrichtingen zullen te Tilburg gevestigd worden. Er ko men hiervoor drie terreinen in aanmerking, waaruit in verband met de eischen van de veiligheids- en hinderwet een keuze moet worden gedaan. MUTATIES NED. SPOORWEGEN UTRECHT, 7 Maart. De ingenieur 2e kl. ir J. Aberson, te Utrecht, is overgeplaatst naar Utrecht tractiebureau; de adjunct-chef der centrale werkplaats met den persoon lijken titel van hoofdingenieur, ir A. Schim mel, te Utrecht, is overgeplaatst naar Utrecht, terwijl de ingenieur 2e kl. te Utrecht tractiebureau, ir G. P. de Haas, overgeplaatst is naar Utrecht CANDIDATEN DER HERV. GEREF. STAATSPARTIJ IN ZUID-HOLLAND Leiden, 7 Maart De Herv. (Geref.) Staats partij zal bij de a.s. verkiezing van leden voor de Prov. Staten in Zuia-IIolland met le navolgende candidatenlijst uitkomen: 1 r. J. J. C. Hardenberg, Den Haag; 2. A. J. .last, Strijen; 3. K. Eelderink, Vianen; 4. J. .mens, Zoetermeer; 5. W. Spaans, Scheve- ningen; 6. C. Hegi, Loosduinen. De hulpverleening aan China Actieve taak der vrouwen in het Chineesche leger Bezoek van me). Lucy Tou AMSTERDAM, 7 Maart. Het helpen be vorderen van de hulpverleening aan China in het buitenland heeft de voortdurende aandacht van de Chineesche regeering en herhaaldelijk komen Chineesche vertegen woordigers naar die landen, waar vrienden van het Chineesche volk de hulpverleening ter hand hebben genomen, om te pleiten voor voortzetting van het werk tot leniging van den nood der burgerbevolking in China. Gisteren is te Amsterdam aangeko men mej. Lucy Tou, een der naaste medewerksters van mevr. Tsjang Kai Sjelc en een der leidende figuren in. de Chineesche nationale vrouwenbeweging, van welker centrale leiding zij eenigen tijd secretaresse geweest is. Mej. Tou deelde in een onoerhoud dat wij met haar hadden, tal van interessante bij zonderheden mee over de belangrijke rol, die de Chineesche vrouwen in den huidigen oorlog spelen en waarvan verschillende on derdeden reeds bekend verondersteld mo gen wornen. Het aantal vrouwen, dat recht streeks in het leger meevecht en dienst dot als soldaat, schat zij op 20.000. De mili taire waarde van deze vrouwenbataillons is in geen enkel opzicht geringer dan van de andere legereenheden en de eerste vrouwe lijke commandante mevr. Pag Sjang Sui heeft met haar corps een belangrijk aan- De koorts daalt onmiddellijk, De besmetting wordt gestuit, De ziekte-duur wordt ingekort, Steeds goede resultaten met: AKKERTJES Volgens recept van Apotheker Dumont Schadelijke lectuur in openbare leeszalen Vragen van den heer v. d. Zaal beantwoord Op vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Van der Zaal, betreffende het voor handen zijn van schadelijke lectuur in openbare leeszalen heeft de heer Slotema ker de Bruine, Minister van Onderwijs, K. en W., thans geantwoord. De Minister beantwoordt de vraag, of het hem bekend is dat in een rede, uitgespro ken op de jaarvergadering der Staatkundig Geref. Partij op S Febr. i939 te Utrecht, is gezegd, dat tonnen gouds worden uitgege yen o.a. „voor openbare leeszalen, die dag aan dag de meest godonteerende en ze&en verwoestende lectuur onder 't volk brengen", ontkennend. Op de vraag of den Minister, sinds in de vergadering der Tweede Kamer van 10 November 1938 door den voorzitter van den raad van ministers op een in gelijken toon gestelde klacht werd geantwoord, dat het de aangewezen weg ware, de feiten, welke ter zake bekend waren, ter fine van onderzoek mede te deelen aan den Minister van Onderwijs, K. en W., van eenigerlei zijde mededeelingen te dezer zake hebben bereikt, heeft de Minster geantwoord, dat deze mededeelingen hem eind November 193S van de zijde van den heer Kersten heb ben bereikt. Deze mededeelingen zijn op 2C November 193S ter fine van advies in han den gesteld van de daarvoor aangewezen instantie, zijnde het bestuur van de cen trale verceniging voor openbare leeszalen en bibliotheken, dat'ter zake de commissie van toezicht heeft gehoord. De Minister herinnert eraan, dat volgen» artikel 4 der Rijkssubsidievoorwaarden alle moreel schadelijke, op grove wijze anders denkenden kwetsende lectuur door de be trokken leeszaalbesturen behoort te worden geweerd. Hierop wordt toezicht gehouden door een commissie van toezicht en een in specteur. Desondanks bestaat, gezien het groote aantal dagelijks op elk gebied ver schijnende boeken, ae mogelijkheid, dat hier of daar lectuur voorkomt, die beter had kunnen worden geweerd. Uit het rapport, dat den Minister bereikt heeft, blijkt, dat inderdaad in zeer enkele leeszalen enkele boeken voorkomen, wier verwijdering gewenscht is. De genoemde commissie is ter zake diligent ROTTERDAM LLOYD RAPIDE De firma Ruys Co, Hoofd-agente de N.V. Rotterdamsche Lloyd meldt dat 'le boottrein welke zal rijden in aansluiting op het 7 dezer tc Marseille verwacht wordend m.s. .Dempo" den Ssten dezer om 6.16 te Roosendaal, om 7.09 te Rotterdam D.P. om 7.33 te Den Haag H.S. zal aankomen. Aankomst Amsterdam C.S. 8.45, Bij de ontvangst te Amsterdam werd Miss Lucy Tou door een Chineesch meisje een Volendammer pop aange boden. deel gehad in de overwinning, welke haar echtgenoot, de gelijknamige generaal, ver leden jaar behaalde. Vanzelfsprekend vindt het meerendeel der Chineesche vrouwen haar taak achter het front, in de hospitalen, bij de voedselvoor ziening en in de kampen voor vluchtelin gen en kinderen. Er is geen gestudeerde vrouw in China, die niet de opleiding voor eerste hulpverleen ing heeft gehad, en al het genoemde hulpwerk wordt vrijwel uitslui tend door vrouwen verricht en is georgani seerd door de nationale vrouwenorganisa tie onaer leiding van mevr. Tsjang Kai Sjek. Waar deze voornamelijk mee te kam pen heeft is het gebrek aan medische hulp middelen en hiervan kan nooit genoeg naar China gestuurd worden. Van het millioen kinderen, dat naar schatting dakloos en ouderloos is, kon men tot nog toe 20.000 verzorgen. Hiervoor is althans voorloopig financieele hulp uit het buitenland noodig. Voor slechts 4 pond sterling per jaar kan een kind een jaar lang onderhouden worden. Mej Tou gelooft ten stelligste in de uit eindelijke overwinning van het Chineesche volk. Nergens zijn de Japanners er in ge- s aagd gebieden te bezetten. Zij veroverden slechts lijnen en punten. De verbindingen van China met de buitenwereld kunnen zij niet afsnijden. W. Dronkers f Burgemeester van Poortvliet Zondag overleed te Poortvliet (El- land Tholen) vrij onverwachts in den ouder dom van ruim 64 jaar de heer W. Dron- kers, burgemeester-secretaris dier gemeen te, tevens ontvanger-griffier van het Water schap Poortvliet en ambtenaar van den burgerlijken stand en iid van den Raad van Beheer der N.V. Waterleiding Mij. Eiland Tholen. De heer Donkers is in 1906 te Poortvliet benoemd als gemeente-secretaris en in 1922 in de vacature P. van Rees tot burgemeester der gemeente Poortvliet. De overledene was een zeer accuraat magis traat, zuinig en nauw gezet, die door zijn voorzichtig financieel beheer, de gemeente op geen schulden bracht. De heer Dronkers behoorde tot C.-H. richting en was kerk voogd der Ned. Herv. Gemeente aldaar. CONFLICT IN EEN REGENKLEEDING- BEDRIJF TE GRONINGEN GRONINGEN, 7 Maart. Bij de firma Meinen en Post, regenkleedingfabriek „Lon don House" te Groningen, is een conflict uitgebroken. De Moderne-, R.K.-, Chr.- en Federale Bond in ae Kleedingindustrie dee len mede de staking geproclameerd te heb ben voor de huisarbeiders en hulpen (samen 30 personen), omdat de firma niet bereid is gebleken, ten aanzien van verzwaring van werkeischen en loonsverlaging overleg te plegen met de samenwerkende bonden. Mevr. Tjarda van Starkenborgh Stac- houwer heeft met een radio-rede het Ned. Indisch paviljoen van de Gol den Gate"-tentoonstelling te San- Francisco geopend. De rede werd in California uitstekend ontvangen Mevr. Tjarda voor de microfoon. ROFFELRIJMEN RECHT IS RECHT Verduistering wordt zwaar gestraft. Dat zien we telkenmale Wanneer het recht de kans krijgt om Den dief te achterhalen. En meestal is ons medelij Niet hevig met de heeren Die zoo gemakkelijk en snel Vermogens confisqueeren. Intusschen heeft dit oud vergrijp Een nieuw pendant gevonden: Wie niét verduistert op bevel, En schuldig wordt bevonden Aan opzet of nalatigheid, Loopt kans op hooge boete Ja zelfs, ondanks zijn „goed gedrag", De bajes in te moeten. Dat vinden sommigen héél erg, Met name de verdachten Die bij een luchtbeschermingsproef Om recht en regel lachten. Zij vonden 't heelemaal niet erg De wet te saboteeren En 't scherpe overheidsbevel Stompzinnig te negeeren. Ik kan al is het tot mijn spijt Beklaagden niet beklagen Omdat zij in hun dwaze waan Hun naasten er aan wagen. Op èlken burger rust de plicht Spontaan zijn hulp te geven Wanneer het om Bescherming gaat Van ons bezit en leven. (Nadruk verboden) LEO LENS De algemeene vergadering van het Prov. Comité Zuid Holland van den Chr. Nat, Werkmansbond zal Zaterdag 25 Maart a.s. te Rotterdam woraen gehouden. Na afdee- ling der huishoudelijke zaken zal Ir. P, Boersma, wethouder van Alblasserdam, als referent optreden met het onderwerp; „Het plan-Westhoff en de moderne arbeids problemen en perspectieven voor de groote stad". Door bijz. omst. ter overname aangeb. een ZEER RENDEEREND PENSION (10 pers.) te BRUSSEL Uitstekend geschikt voor Dames of Echtpaar. Jaarl. netto Provenu: Frs. 25/30.000.Overn. prijs incl. compl. invent, slechts Frs. 65.000.—. Brieven onder No. 22490 aan Bureau Do Rotterdammer, Goudsche&ingel 105 R'dam Pension Gebr. SCHOTTE 342 Rne Royale 342 BRUSSEL, TeL 173316 Alle comfort, str. koud en warm water. Volledig pension per maand 900 tot 1200 frs. PRIMA RESTAURANT 40 RUE VEYDT 40 Telefoon 370571 Lift Centrale Verwarming. Waar de Hollanders komen. RESTAURANT LE FILET DE SOLE N OVADA 22 NIEUWSTRAAT - BRUSSEL DINER, 1 fl., uitgelezen Menu en a la carte - Avondmaal naar keuze. Specialiteit: Kip, Hollandsche Bief stuk. - Elke dag: VERSCHE VISCII direct uit de Vischmijn v. Oostende. Attentie-adres: RUE NEUVE 22

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5