I STADSNIEUWS ANDEL NIJVERHEID EN ►4 SOREN KEN FOTO BLEUZE ZATERDAG 4 MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG. 6 EEN AFGEVAARDIGDE VAN MEVROUW CHIANG KAI CHEK IN LEIDEN Naar wij vernemen zal a.s. Maandag" avond in de kleine zaal van de Stads gehoorzaal (ingang Aalmarkt) een le zing gehouden worden door Miss l.ir- cy Tou, een persoonlijke afgevaardig de van mevrouw Chiang Kai Chek, de energieke echtgenoote van den Chinee- schen generalissimus. ZooaLs men uit de courantenberichten weet is do materieele nood in China zoowel aan als achter de fronten verbijsterend groot Onder de krachtige leiding van mevr. Chiang Kai Chek is echter in China een groote en eerbiedwekkende actie gaande tot leniging van den nood; vluchtelingen-ver blijven worden ingericht, voortvluchtige kin deren worden geholpen en verzorgd, op groote schaal wordt voor voedselvoorziening gezorgd, geïmproviseerde scholen worden opgericht, hygiënische maatregelen worden getroffen, etc. etc. In de meeste Europeesche landen zijn hulpacties ontstaan om dit „re- lief-work" te steunen. Als antwoord nu op deze hulp uit Europa heeft de leidster van dit relief-work Miss Tou naar Europa gezonden om in de Engel- sche taal mededeelingen over dezen arbeid te doen en het daadwerkelijke hulpbetoon ?e stimuleerden. Misö Tou is een gegradueerde van de Yen- ching Universiteit te Peping en werd reeds vaak naar internationale conferenties zonden om China te vertegenwoordigen. Haar lezing heeft recht op veler belang stelling. Kaarten zijn verkrijgbaar A f 0.25 bij Haaksma en Co., Stationsweg en aan den ingang van de zaal. Men late deze gelegenheid om door feen Chineesche vrouw geconfronteerd te worden met den nood van China niet ongebruikt passé eren. Leidsche Chr. Harmonie- vereeniging En... Samuel Pickwick Dit schijnt een vreemde combinatie, maar zij behoeft het niet te zijn. Zij kan zelfs tot gunstige resultaten aanleiding geven. Leidsche Chr. Harmonie-vereeniging geeft op Dinsdag, 7 Maart a.s., haar jaarlijiksche uitvoering in de Stadsgehoorzaal en zij doet dat ditmaal in samenwerking met de Tim- delerclub, die na het muziek- program ma een opvoering zal geven van „Een Pickwick Avontuur", blijspel in drie bedrij „waaruit zonneklaar blijkt dat het pad der oprechte liefde niet zoo effen is als dat van een ijzeren spoorweg". De Timdelerclub speelt dit stuk in eigen bewerking naar een vertelling uit de Pick wick-papers en zij heeft het gekozen uit ver langen om de gebruikelijke blijspellctjes te. vervangen door een stuk dat ras en traditie heeft. De humor van Charles Dickens is Engelsch en men moet er even aan wan nen, maar ongetwijfeld zullen ook wij Lei dienaars ze kunnen waardeeren. Wij hopen, dat de Leidsche Chr. Harmionie-verecniging een volle zaal heeft- ook om haar eigen spel. Zij is steun en interesse waard. Jubileum-avond van „Staalwijk" Opvoering van „Amos" Ter gelegenheid van haar 25-jarig be staan organiseert de Chr. Wijkvereeniging „Staalwijk" op Donderdag 16 Maart in de Stadsgehoorzaal een jubileumavond- waar op door een aantal dames en heeren uit den Haag oen opvoering zal worden gegeven van het Bijlielsche tooneelspel in drie be drijven „Amos'' geschreven door J. C. van Noordon en J. C. A. Fetter. Men kent do ge schiedenis van Aimos, den Ossenherder en moerbeziënkweeker uit Tekoa, die van ach ter de kudde wordt weggeroepen om Gods gerichten aan te kondigen tegen de rijke dames en heeren van Samaria, die van de welvaart, door Jerobeam bewerkstelligd, weelderig en lichtzinnig genoten en haar vaak misbruikten ten koste van zoovelcn, die onder armoede, uitbuiting en sociale ongerechtigheid gebukt gingen. Als een op roerkraaier is hij gebrandmerkt, geschuwd en weggejaagd en hij is gegaan, Gods oor deel niet opheffend, maar wel door alles heen Gods genade ipredikend voor hen, die luisteren zouden. Doze Bijbelsche gegevens zijn in het stuk verwerkt in een brocde gedragen taal- die met de wijding van het bijbelboek in over eenstemming is. Uit de perscommentaren kan mien opmer- loen dat „Staalwijk" bij de keuze van dit stuk oen gelukkige greep heeft gedaan. De ze poging om een ernstige on hoogstaande avond te geven als besluit eener jubileum vitrine verdient waardeering en belangstel- linc. Wi| honen dnt dit op 10 Maart in ruime mate blijken zal. Opbrengst Staalwijk-bazaar De bazaar, welke ten bate van de Chr. Wijkvereeniging „Staalwijk" gehouden is, hee't de rnonie som van f1453 opgebracht. Van dit bedrag moet nog een klein gedeel te voor gemaakts opkostep afgetrokken worden, TENTOONSTELLING WERK VAN J. H, WATTEZ In de H.B.S. voor Meisjes Met de uiterste piëteit heeft de inrich ter dezer herdenkingstentoonstelling, de heer A. J. M. van Dijk, leeraar aan de Meisjes H.B.S., zich van zijn taak gekwe ten. Ond'er den zachten paarsen glans van het voetlicht staat aohter op het po dium het schilderij, waarmee de heer Wattez nog bezig was. Daarnaast ziet men zijn schildcrsbenoodigdheden. Er voor staat een pot met aronskelken. Aan den tegenovergestelden wand prijkt een voortreffelijk zelfportret, waarnaast een lauwerkrans met rouwsluier. Dit alles stemt tot ernst en weemoed om wat zijn nabestaanden, leerlingen, vrienden en kennissen in hem verloren. Tegelijkertijd bezit de expositie een geest van zonnigheid en blijheid. Want al is het lichamelijk leven van wijlen Wattez geëin digd, zijn geest, waarvan wij bidden dat hij den vrede van Christus is ingegaan, laat. ons dit werk als blijvend getuigenis, dat hij een zoeker was van licht en zon. Een enkele maal moge zijn werk gekenmerkt zijn door een donkeren toon, ook in de donkerte zocht hij het licht. Bij al zijn vreugde aan licht en kleur en duizenderlui scliakeeringen daar van, waarih God ons de dingen der werke lijkheid openbaart, was hij een diep-ernstige natuur. Het was niet om de dingen zel'f, dat hij ze teekende of schilderde, soms vol ver inniging, soms in uitbundigen kleurenval, het was om ons het wezen der schoonheid te openharen als afschijnsel van de hoogste ïoonheid die uit God is. Daarbij blijft het zwakike menschelijk pogen altijd een pogen; doch gezegend is de kunstenaar door w ziel de geheimzinnige 6troomen vloeien, die hem nader brengen tot de schoonheid der natuur, evenzeer als het Woord de openba ring van den Geest. Gezegend de kunste- die een medium is in Gods hand, om ons dichter hij die schoonheid te brengen. Wattez heeft zonder twijfel van der jeugd af een gelukkige praedispositie voor de kunst gehad. Doch met talent alleen komt men er niet. Met talent moet gewoekerd worden. Er moet geworsteld en gestreden worden met de materie om het talent tot volle ontplooiing te brengen. Dat heeft Wal tez gedaan. Hij heeft ontzaglijk veel gewerkt om tot steeds nauwkeuriger observatie, tot steeds sterker en vlotter vastlegging van het geobserveerde te komen. Het aantal studies en schetsen, dat hij op deze wijze vervaar digde, teekeningen aangezet met waterverf is legio. Daarnaast en daaruit ontstond dan het rijpe werk, waarvan u een deel de zaal ziet. Het ds niet mogelijk en zelfs niet wenschelijk dit alles te noemen zonder in een beredeneerden catalogus te vervallen, terwijl het ons slechts begonnen is om het geven van enkele impressies. Doch ik wil u vast 'even wijzen op een aquarel van het interieur der Sint Goedele- kerk te Brussel. Krachtig van lijn en bouw is de edele Gothiek van dit heiligdom ver tolkt. Doch de sfeer er van is van een su blieme innigheid, die de gedachte aan alle materie uitsluit Het ademt alles de innig heid van het gebed en de overgave van de vrome geloovige ziel. Het verwondert ons niet, dat hemzelf dit werk bijzonder liof was. Dan ziet u verder nog een groote hoe veelheid geaquarelleerde teekeningen, uitermate subliem van sfeer. Hoe heeft hij, als geboren Zeeuw, de fijne zonnige s.'eer van het Zeeuwsche land in zich opgenomen, een sfeer waarin het stadhuis van Middel burg, dat van Veere, de Oostkerk te Middel burg en tal van andere Zeeuwsche stadsge zichten zijn opgenomen. Hoe fijn van stem ming zoo'n portiekje te Brugge af de mooie oude huisjes te Katwijk, waarover de milde tinteling der zomerzon gaat. Ook in het eigenlijke aquarelleeren en het sterk wasschen van de teekening was hij een kundig meester, zooals u b.v. kunt op merken aan een in grijzen toon -gehouden interieur van de Pieterskerk. Wenden we ons tot zijn werken in olieverf, dan bemerken we, dat daarin de durf en de kracht overheerscht zonder aan de stemming te kort te doen. Zoo hangt er een groote schilderij van het bekende Kolkje achter de St. Nicolaaskerk te Amsterdam. Wat is dat breed en forscih en met overtuiging gedaan. En hoe gedurfd zijn de felle kleuren tegen elkaar gezet om toch ten slotte een mooie harmonie te vormen. In zoo'n werk zit het overmoedige, het bijna brutale van een Vlaamsche visie. Ep toch is het mogelijk onder een bepaalde felle verlichting dit Kolkje met zijn omgeving te zien in deze overweldigende kleurenvreugde. Het is de schilder die ons dat leert zien, die onze oogen opent voor de verschijning van licht en kleur in de natuur. Gaan wij niet de meest bekende dingen soms als slaapwande laar voorhij? Doch de schilder waarschuwt ons en maakt ons wakker. Hij laat ons het witte kerkje van Katwijk zien op een oogen* blik, dat woelende en wervelende luchten hevig onweer aankondigen. Hij laat ons het dorpje Zoutelande in Zeeland zien ter wijl de lucht hel goudkleurig is van de on dergaande zon; de Vischpoort te Harderwijk met een coboltblauwe lucht, waartegen de forsche contouren der poort machtig afste ken. Hij is gedurfd in zijn compositie en kleuren, maar hij is volkomen eerlijk en te goeder trouw. Hij zag het zoo, met zijn Zeeuwsche, met de Vlamingen verwante isie. Doch hij kon in zijn schilderwerk ook in getogen zijn. Daarvan getuigt o.m. een zeer mooi stemmingsvol interieur van de Hoog- landsche kerk. Er zou over het zeer sympa thieke werk van Wattez nog heel veel zijn te schrijven. Doch wij eindigen mot de hoop, dat velen, die hem hebben gokend, het als nog zullen gaan zien. Het verrijkt ons ge moedsleven. De tentoonstelling is geopend op Woens dag- en Zaterdagmiddagen van half drie tot vier uur. VASTE PREMIE SLUIT BRAND- INBRAAK en BEDRIJFSVERZEKERING Directie M. BROUWER.Mr G.A. DIEPENHORST Kantoren Groningen O.Boterlngestr. 7 Zeist StatlonslaanS ^ACTIEVE VERTEGENWOORDIGERS GEVRAAGD Geveilde perceelen Ton overstaan van Notaris P. TT. Romeijn te Warmond. Het heerenhuis mot voor- en achtertuin Mariën-Poelstraat 13 in bod: f 4.950 kooper de heer J, J„ G. de Cler q.q, te Leiden voor; f 4950,— Voor lichamelijk gebrekkige kinderen Jaarverslag afdeeling Leiden In het Verslag van de Afd. Leiden Omstreken der Ned. Vereen. Vacantie-oord voor lichamelijk gebrekkigen over het jaar 1938, lezen we, dat het vorige jaarverslag gewaagde van een stijging van het ledental tot 33. Ook in het jaar 1938 klom het aantal leden; op 31 December j.l. bedroeg het 40. Er is derhalve vooruitgang en groei, het valt niet te ontkennen; alléén, men dien groei krachtiger en minder langzaam wenschen. Omgeving, inrichting der gebouwen, slaai»- en waschgelegenheden, voeding, delijkheid zijn in één woord onberispelijk: Hoe moet een verblijf aldaar, midden in de schitterende natuur en de reine lucht, het lichaam van het zwakke kind ten goede komen, maar óók, welke een welda dige invloed moet er van een dergelijk mi lieu en van den omgang met beschaafde /.ustrs, die zich liefderijk aan haar verple- gingstaak wijden, van den omgang ook met vogels, vlinders en bloemen in vredige oor den, van de orde en den regel- welke de inrichtingen kenmerken, uitgaan. Do uit komsten van de verpleging spreken duide lijke taal. Overeenkomstig het besluit der vergade ring van 7 Februari 1938 werden 18 kinde ren uitgezonden. Naar „Zonneoord" gingen 13, naar Nijmegen 5 kinderen. Al met al bestaat er reden, om met vol doening op het jaar 1938 terug te zien. De werkloosheid De dagstaat van 2 Maart van de Gem. dienst voor Soc. Zaken vermeldt een totaal aantal ingeschreven werkloozen van 4180. On de overeenkomstige data van 1938 en 1937 was dit aantal rosp. 4592 en 4938. Het cijfer is als volgt over de verschillende groepen verdeeld: bouwvakarbeiders 999, fa brieksarbeiders 223, kantoorpersoneel 181, hotel- en café-pQrsoneel 30- houtbewerkers 179, kleermakers 91. land- en tuinarbeiders 140. metaalbewerkers 552, sigarenmakers 22, terlhnici, opzichters enz. 26. textielarbei ders 275, transportarbeiders 943, typografen 76, voedingsmiddelenarbeiders 245, vrouwen 148. Nieuwe Telefoonaansluitingen 3361 J. C. J. Witmans, Bijikantoor Leiden van het woningbuir. Eigen Haard Lam- menschansweg 39. 3792 M. A. M. v. Fraassen, Emimal. 34 Oegt. 3799 A. Jongeriuis, Ennmalaam 2.2, Oegstg. 3796 C. J. M. Stolwijk, accountancy belas tingzaken Zijlsingel 37. 3684 H. M. A. Hoogienstraten Café de Gou den Leeuw, Noordeinde 49, 3361 F. Tiersma, arts Emmalaan 40, Oegst. 3805 J. F. Dries ems, Witte Rozenstr. 36. 3908 Garnizoenswerkplaaitsen, Gevangen!. 1 3808 L. Otto, Leeraar M.O„ Lammenschans- weg 19. 3858 K. F .G. Baron v. Hemert tot Dings^ hof, ambt. R.v.a., Cobetstraat 72. 3863 Chr. de Groot, koper- en alluminium- gdeterij Vliet 52. 3885 C. V. Kemnemer, kolen grooth. Rijn dijk 178, Voorschoten. 3814 Chr. J. Klulters, Timmerbedrijf!, H. Rijndijk F 119, Zoeterwoudle. 3898 Gomdla van Dam, Z. W. Singel 16. 3895 H. IJssel de Schepper, Rijnziohtweg 32 Bekneld geraakt in een machine Hand vrijwel verbrijzeld Gistermiddag te omstreeks drie uur is de 14-jarige J. S., wonende in de Medusastraat in de Leidsche Broodfabriek' met de linker hand bekneld geraakt in een electrisch ge dreven amandelwrijfmachine. De hand werd vrijwel geheel verbrijzeld. De jongen is door den E.1I.D, naar het Acad. Zieken huis gebracht. Arm gebroken Gistermiddag is de 14-jarige D. J. C., wo nende in de Van Lennepstraat, toen hij op het sportterrein aan den Haagweg over een hek wilde klimmen daarvan afgevallen en zou ongelukkig terecht gekomen, dat hij den linkeronderarm brak. De E.H.D, vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. Vechtpartijtje Gistermiddag te 6 uur is in de Lopsen- straat ruzie ontstaan tussohen de 63-jarige J. W. de Kwonende in de President Steyn- straat en zijn 32-jarigen schoonzoon I. V. De laatste werd door zijn schoonvader met een mes bewerkt, waardoor hij aan hoofd en rug niet ernstig gewond is. Hij werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. De dader werd meegenomen naar het polltie-bureau en is na vehhoor op vrije voeten gesteld. Kamer van Koophandel voor Rijnland Wijziging Firma van der Plas. Katwijk a. Zee. Ligusterstraat 29. timmer- en metsel werk. Door uittreding van den vennoot: P. J. van der Plas, is de vennootschap onder firma met ingang van 1 Maart 1939 ontbon den. Het bedrijf wordt voortgezet door Corn, v. d. Plas, als eenig eigenaar onder den naaim* Firma van der Plas. Wed. C. Labree. Oegstgeest, Deutzstr. 8. banketbakkerij. Uittr. F,.: Wed. A. M. A. Labree-Jansen, dd. 6 Föbr. 1'39. BURGERLIJKE STAND EETV ALLEN: I M v Gent—Baart z; A Truyers —Robbers d; Q de Ruiter—Sohoenmaker z; A Glnkelde Voa z: J c Veithuijven—van beek d; J MNssen—Bonnet z; J W C Vree- ken—Onvlee d: A M Bjjleveld—Bouwman d: M do PeuterHoutsma z: G v Beelende Moo d A RlindersHeemskerk z OVERLEDEN: W A J Schouten zn 6 dgn; C M Tupker. dr 49 T Voorthuyzen. wed. van D erkerk 7C j: H W Mooü. man 63 j; J Vink, m J: B J v d Nat. man 8S i GEHUWD: R, Riethoven en c J Rosdorff ONDERTROUWD: H Brussee 28 j en C H b Du|1n 30 j; M Onvlee 23 j en L F M Hons- Eeuwfeest Leidsch Studentencorps De voetbalwedstrijden voor werkloozen op het terrein van den Haagweg hadden het volgende resultaat: Afdeeling I: L.O.V. C.G.W. 22 (door LO.V. met strafschop pen gewonnen); L.W.V.—D.V.Z. 2—0; R.K.W Fabrieksarb. 12; Afdeeling II: Fabrieks arb. II—I..W.V. II 5—1; R.K.W. II—L.O.V 3—1; A.S.V.—C.G.W. II 1—1 (door A.S.W. met strafsehopipen gewonnen). Gouden medaille van de stad Naar wij vernemen zou hedenmiddag tij dens de herdenkingsplechtigheid in de Re- monstrantsche kerk door den burgemeester aan het L.S.C. de gouden medaille van de stad worden aangeboden. Etalagewedstrijd De jury voor den etalagewedstrijd deelt ons mede- dat door haar de volgende prij- yen zijn toegekend: le pr.: fa. C. J. E. Eggink, Breestraat 35. 2e pr.; W. F. Tegelaar, Oude Singel 4. 3e ipr.: fa. H. M. Pierrot, Maarsman- steeg 14. 4e prijs: M. A. M. v. Noort, Doezastraat 19. 5e pr.: M. v. Egmond, Botermarkt 11. 6e pr.: N.V. Modehuis voorheen fa. H. Mack, Breestraat 133. Alle prijswinnaars kregen behalve een „Het Residentie-Orkest" 4e Abonnements Concert Men verzoekt ons te willen meedeelen, dat op het Concert van a.s. Donderdag in plaats van de 8e Symiphonie van Beethoven de Oxford Symiphonie van Haydn uitge voerd zal worden. Vermeldenswaardig van het werk van Martinu, een in Parijs leven den Tsjechisehen componist, is de afwijken de orkestbezetting nl. de violen en celli zijn onderverdeeld in drie groepen. Alben en contra-bassen zijn niet in de bezetting op genomen; verder één fluit, twee hobo's, twee fagotten, twee trompetten en twee vleugels, Hoogleeraarswisseling De Universiteitsraad van het LeidscH Universiteits-Fonds heeft, op diens verzoek, eervol ontslag verleend aan Prof. Dr G. Holst als bijzonder hoogleeraar in de na tuurkunde, met ingang van 1 Maart 1939, onder dankzegging voor de belangrijke diensten aan de Leidsche Universiteit be wezen, en met ingang van dienzelfden da tum in de ontstane vacature voorzien door de benoeming van Dr H. B. G. Casimir- te Leiden, tot bijzonder hoogleeraar in de na tuurkunde. UNIVERSITEIT VAN LEIDEN Gopieerwerk van KOTJWENHO VEN is correct bill ij k DOEZASTRAAT 37, Tel. 3683, Leiden UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN ANTI-REV. KIES VEREENIGING In de gisteravond gehouden bestuursver gadering der Anti-Rev. Kiesvereen. werden de functie's als volgt verdeeld: Voorzitter Mr. A .J. Meijer, 2e voorzitter W. J. v, d. Brink, secretaris E. de Vries, 2e secretaris A. Noomen, penningmeester W. J. Groenhof, 2c penningmeester G. de Graaf» CONCIERGE RAADHUIS Tot concierge voor het nieuwe raadhuis is benoemd de heer A. Vermeulen, v.h. con cierge van de gemeente-secretarie. GESLAAGD Bij de te Den Haag gehouden examens )or coupeuse costuum- en mantelvak zijn geslaagd de dames G. Braber en A. den Her tog, alhier, opgeleid aan de Mode-Vakschool mej. P, m. d. Pol. JAARVERGADERING „OBADJA" In het Nutagelbiourw hield de Ohr. Jonge Mannenvereen. „Obadja", onder leiding van den eere-voorzitter Ds. Scheers, de jaarver gadering. ~"a de gebruikelijke opening gaf de heer Kranenburg een uitstekende bijbelinlei ding over Joh. 14 6. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek teruggang in ledental, maar een goede financieele toestand. De avond werd afgewisseld met voordrach- n en enkele tooneelstukjes, waarvan we noemen het stuk „Het Licht", waarin vooral S. Versluis uitstekend zijn niet gemakkelij ke rol vervulde. In zijn slotwoord wekte Ds. Scheers op tot aansluiting bij deze vereeniging. HAZERSWOUDE Chr. en R.K. Landarbeiders bonden Rede burgemeester Warnaar Door de N.C.L3. en „St. Deus Dedit" erd in het lokaal aohter de Geref. Kerk een gecombineerde vergadering gehouden, waar bij als spreker optrad de heer A. Warnaar, burgemeester dezer gemeente. In groote trek ken teekende spreker de ontwikkeling van 't economische en sociale leven gedurende de vorige eeuw. Het Christendom was veelal ingeslapen, verstond in elk geval niet wat de Chr. begin selen ook voor dit levensterrein te zeggen hadden. Dank zij het werk van mannen als Groen van Prins terer, Kuypetr, Schaepman en TaLma, en in lateren tijd Aalberse, Slote- maker de Bruine, Poel en anderen, werd de volksgeest omgezet. Hoewel van Christelijke zijde het belang van een goede vakorganisa tie te laat werd ingezien, waardoor de mo derne bonden aanvankelijk te gtrooten invloed konden krijgen, kwam ook hierin verande ring. Do Pauselijke encycliek „Rerum Nova- oefende groote invloed uit. Organisatie is noodig. Maar de goede: het egoisme be dreigt zoowel arbeiders als patroons. Daarom is het noodig dat men zich stelt onder de tucht van het Christelijk beginsel, van Gods Woord. Dat is de bedoeling van alle Christe lijke vakorganisaties, R.K. zoowel als Protes- tanitsche. Men verwerpt den klassenstrijd. Men, .wil op komiep ivoor d,e meeaten yap sten KAS-VEREENIGING N.V. ANNO 1665 AMSTERDAM C, SPUISTRAAT 172 BEWAREN VAN EFFECTEN MET ADMINISTRATIE Onze nieuwe Brochure „Bewind en Execuleele" word» gaarne op aanvraag toegezonden. aobeider, maar men doet dit als Christen. Spreker wees op het vele goede dat dank zij het werk der Chr. vakorganisatie reeds werd bereikt, welkte alle arbeiders op zich aan te sluiten, ook al meent men voor zich zelf de organisatie niet noodig te hebben. Hier geldt het „Draagt elkanders lasten,". Spreker wekte de werkgevers op niet lan ger afwijzend of aarzelend te staan tegen over de arbeidersorganisatie en heit collectief contract, maar ook van hun zijde hartelijk samen te werken. De heer Salmon, hoofdbestuurder van den R.K. Landanbeidersbond sprak een opwek kend woord. GEITENFOKVEREENIGING De plaatselijke Geitenfokvereeniging „H.G. V." vergaderde in de lunchroom van den heer H. v. d. Spek alhier. De waarnemende voorzitter, de heer A. van Luyk, opende de vergadering die maar matig was bezocht. De secretaris en penningmeester deden beiden verslag. Er bleek een batig saldo in kas van f 19.34. Hierop had bestuursverkiezing plaats we gens vacatures. Het bestuur is nu samenge steld als volgt W. de Bleeker, voorzitter: A. van Luyk, 2e voorzitter; C. Bos, secretaris: G. de Groot, 2e secretaris: L. van Gorkum. penningmeester; L. Horkes, 2e penningmees ter en J. Bos, commissaris. De contributie zal voor 1939 bedragen f 0.75. De heer L. van Gorkum gaf als afgevaar digde van een te Rortterdam gehouden ver gadering, verslag daarvan. HILLEGOM ZONDAGSDIENST DOKTOREN Deze dienst wordt Zondag a.s. waargeno men door dr. van Straaten. AANRIJDING In de Burg. Pontstraat had een ongeval plaats doordat een 4-jarig dochtertje van den heer S. van achter een aldaar gepar keerd staande auto plotseling de straat wil de oversteken, terwijl op hetzelfde moment uit de richting Haarlemmermeer een per sonenauto naderde. Hoewel de bestuurder onmiddellijk kraohtig remde en het stuur naar links omgooide, kon hij een aanrijding niet meer voorkomen, waardoor het meisje tegen de rechtervoorkant van de auto te recht kwam. Zij bleek bij geneeskundig on derzoek het rechtoroovenheentje gebroken te hebben. Op advies van dr. van Straaten is zij per ziekenauto naar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. AUTO-ONGEVAL Op de Hoofdstraat, ter hoogte van de Sint Josephechool, had een ongeval plaats. Een 4-jarig meisje stak plotseling den rijweg over, terwijl op hetzelfde moment uit de richting Leiden eeii met steenen beladen trailer naderde. Hoewel de bestuurder nog zooveel mogelijk naar rechts uitweek, kon hij een aanrijding niet meer voorkomen. Het meisje liep tegen de linkerachterzijde van het motorrijtuig op, waarna zij op straat viel. Dr. Versluijs en leden van den E.H.B.O. verleenden assistentie. Daarna werd het meisje door haar vader naar de ouderlijke Gemeentelijk Radiodistributiebedrijf ZATERDAG 4 MAART ogramma 3: S.— Keulen. 9 20 Radio PTT N. of div., 10.— ParUs R, 12.05 Radio PTT N. of div., 12.20 Brussel VI., 1.30 Keulen. 2.25 Brussel VI., 3.20 Keulen, 6.20 Brussel VI., 5.35 Brussel Fr. 6,20 Brussee] VI., 7.50 Boedapest of div, 8.20 Brussel Fr. of div., 10.20 Brusseel VI., 10.30 Bos dapest of div.. 11.20 Parijs Radio. Programma 4: 8.— Brussel VI., 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg., 11.50 Droltwlch, 2 55 Brussel Fr., 6.20 Droltwlch, 10.50- Londen Reg., 11.20 Droltwlch. ZONDAJG 5 MAART Programma 3: 8.35 Diversen: 8.50 Keulen; 9.20 Brussel Fr; 10.20 Brussel VI; 11.20 Keulen; 12.20 Brussel Fr; 1.20 Brussel VI: 130 Brussel Fr: 1.55 Parijs Radio; 2.35 Brussel VI; 3.20 Brussel Fr; 5.20 Parijs Radio; 6 60 Keulen; 9 Beromunster; 9.20 Brussel VI; 10.3*0 Keulen Programma 4: 8.30 Brussel VI: 1-9 Parijs R; 10.50 Diversen 1105 Droltwlch; 2.20 Brusel Fr: 2.35 Diversen: 2.40 Droitwlcr; 4.20 London Reg; 4.40 Droltwlch; 5.20 Londen Reg; 6.20 Diversen: 6 5q Londen Reg: 8.15 Droltwloh; 9.26 Londen R 9 55 Droltwlch; 11 Brussel Fr; 11.20 Parijs R. MAANDAG 6 MAART Programma 3: 8 Keulen: 9 20 Radio PTT N of div.: 10 Parijs Radio; 10.20 Radio PTT N of div 12.20 Brussel VI; 2.20 F 4.20 Droltwlch; 5.20 Br of div; 6.29 Keulen: 7 30 Brussel VI; 7.50 burg: 8.20 Brussel Fr; 9*50 Keulen: 10.20 Brus sel VI; 11.20 Parijs Radio Programma 4: S Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Reg; 1.20 Droitw; 2 Landen Regj 5.20 Droitwlch; 8.20 Lodnen Ren; 8.40 Droitw. Agenda Maandag, 6 Maart Stadsgehoorzaal (kleine zaal), 8 uur, lezing over China, door Miss Lucy Tou. Dinsdag, 7 Maart. Stadsgehoorzaal, 8 uur, Uitvoering Leidsche Chr. Harmonie-vereeni- ging, met medewerking der Timdelerclub. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren yj Alphen, Hertel, de Jager en Renaud. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegst» geest wordt waargenomen door Dr. Leem huis, telef. 2030. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 4 tot en met Vrijdag 10 Maart a.s. waargeno» men door de apotheken: J. E. RL ten Dijk| Haven 18, telef. 85 en M. Boekwijt Breestr. 74, telef. 552. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheekj Wilhelminapark 8, telef. 274. Glazenwassctierij en Schoonmaakwerk °P elk gebied Tel. 3297 - Langebrug 4a, Leiden GASMETER GELEDIGD Tijdens de afwezigheid der bewoners is ir£ een perceel aan de v. d. lindelaan een gas meter opengebroken en gelei!*:. dader, een 15-jarige jongen, wonende te Haarlem mermeer, is den volgenden dag door de po litie alhier opgespoord. Door openschuiving van een raam aan de achterzijde van be doeld perceel was de dader binnengekomen* Door de politie werd proces-verbaal opge maakt. WETHOUDER KLAVER 65 JAAR RIaandag a.s. hoopt wethouder Klaver 65 jaar te worden. Het zal deze bekende per soonlijkheid zeker niet aan belangstelling ontbreken. RUBRIEK TEN DIENSTE VAN ONZE ABONNE'S Kantoor A. MARTIJN Boekhoudingen en Belastingzaken Fa. L. A. VAN BRERO Zn. VOLMOLEN GRACHT 4 - Telef. 2466 HOOFDLEIDINGEN voor GAS en WATUR LOOD- en ZINKWERKEN Het leveren en plaatsen van Sanitaire Installaties, enz. Ref. staan U ten dienste LET OP DIT ADRES SINDS 1887 Laat het INRICHTEN van Uw WONING verzorgen door ons. GRATIS ADVIES EN TEEKENINGEN D. M. VAN EWIJK BREESTRAAT 73 - TELEF. 414 DE BETERE PERMANENT zonder electriciteit MAISON .HENRY" BREESTRAAT 56 TELEF. 431 JAN STIGTER THORBECKESTRAAT 12 Tclel 2929 UW ARCHITECT MARKIEZEN ROL LU Mech. Zonschermen MOLENSTEEG 27 - Tol. 1375 (na 6 u. 3247) hormon ,H E T VOEDERHUIS" Fa. D. UYTHOVEN LEIDEN: I NOORDWIJK a.ZEE Vischmarkt 1, I Piet Heinstraat 47, Telefoon 3417 I Telefoon 482 Pluimvee-, Vogel- en Honden-artikelen EXPERT TAXATEUR J. VAN ITERSON Gcdiplom, en Beëedigd Makelaar LEIDEN, Telet 1772 OUDE SINGEL 190 TIMMERBEDRIJF BOUWKUNDIGE AANNEMER Electro-Technisch Bureau J. L. NOUWENS Lz. GEVERSSTR. 25 OEGSTGEEST TEL. 901 VERLICHTINGS-ORNAMENTEN HOOVER STOFZUIGERS Vertegenwoordiger Westtnghoose Koelkasten MAKELAARSKANTOOR H. D. VAN WELZEN JR. Beëedigd Makelaar BELEGGINGEN in Vaste Goederen OUDE SINGTL 220 TELEFOON 2774 APOTHEKERSDIJK 27, TeL 398 FOTO'S en FILM op IEDER GEBIED GELD voor Hypotheek beschikbaar. Lage rente Geen kosten bij niet slagen. D. N. DEN HAAN Beëedigd Makelaar HOFSTRAAT 13A, TeL 81, RIJNSBURG Heeft U al reeds kennis gemaakt met ons SUPERLARGO SYSTEEMP Het maakt Uw schoenen: grooter, kleiner, sluitend en als nieuw! E. A. VOSKUIL, Morschstraat II LEIDEN Telefoon 2202 Uw KUNSTGEBIT STUK? Uw reparatie-inrichting is H. Olivier, Gerrit Doustraat 39

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6