STADSNIEUWS M. S. DE JONG N.V. FIRMAF.VANLANSCHOT THE BUYER J fraaien Zilveren Lepel WOENSDAG i MAART 1939 TWEEDE BLAD PAG. 6 Eeuwfeest Leidsche Studentencorps Taptoe der Leidsche Vereenigingen Feestrede van de praeses collegii Het was weinig gunstig weer voor de tap toe, die gisteravond door de Leidsche Ver- eenigingien ter cere van het eeuwleest van het Leidsch studentencorps gehouden is, maar toch veriameiden zioli tegen negen uur nog een flink aantal vereenigingen (volgen? de opgave ongeveer veertig) op de Kaasmarkt, waar onder de beproefde lei ding van de optocht-commissie der 3 Oct Vereeniging de taptoe-stoet werd gefor- meerd. Historische kleedij Zij werd geopend door de Postharmonie die onmiddellijk werd gevolgd door de le den van de Vereeniging tot Vrijwillige oefe ning in den wapenhandel „Pro Pati-ia". die voor deze gelegenheid waren gestoken in de kleurige kleedij van den tiendaagscheu •veldtocht, In de kop van den stoet reden voorts mee de leden van de Leidsche Stu- denten-Caroussel-vereeniging, die eveneens in de historische ipakjes van 1839 paradeer den, evenals trouwens de twee paren die in de gouden koets der 3-October-vereeniging, die voor deze gelegenheid van stal was ge haald, meereden. Een aantal moderne rijtui gen vervoerde de officieele persoonlijkhe den. Achter deze imposante kop van den stoet volgden dan de Leidsche vereenigin gen met hun vaandels. Sommige, zooals L.v. „De Princcvlag", die een levend „Miner- va-beeld" meevoerde, hadden van hun groep aardig werk gemaakt. De velschil lende muziekcorpsen bliezen om de beurt vroolijke marschmuziek. Ontvangst op het Gemeentehuis Op het Gemeentehuis werd de eeuwfeest- commissie van het Leidsch Studentencorps ontvangen. Ter begroeting waren aanwezig de wethouders Tepe, Wilbrink en erwey en de gemeente-secretaris, Mr. Dr. van Strijen. De voorzitter der eeuwfeestcommis- sie, de heer E. v. d. Velden, sprak het Ge meentebestuur toe en gewaagde, onder aan bieding van een krans,- van de grpote sym- mtbie die het L.S.C. van de zijde der bur gerij mag ontvangen. Wethouder ^eP9,' sprak als loco-burgemeester en zooals hij zeide, als loco-opvolger vafi v. d. Werf, een woord 'van waardeering jegens het corps. Daarna ging de stoet weer verder. Na af loop volgde een concert op de sociëteit Mi nerva, tijden.? hetwelk de vertegenwoordi gers der aan de taptoe deelnemende ver eenigingen door het L.S.£. ontvangen wer den. Aan de commissie uit de burgex-i] werd een krans aangeboden. Er bestond in de stad voor de taptoe, on danks het ongunstige weer, flinke belang stelling. Feest voor schoolkinderen Vandaag is het feest voortgezet met het oplaten hedenmiddag van balonnen op het N.B.L.O.-terrein aan de Zoeterwoudsche- singel door ongeveer 1000 schoolkinderen onder leiding van het personeel der lagere scholen en de commissie uit de burgerij. Tegelijkertijd en ook later op den middag werd voor de kinderen der hoogste klassen der lagere scholen in het Trianon-theater een filmvoorstelling gegeven. Te half vier rerlpieerde liet Collegium, Civitatis Academica© Lugduno Batavae Suipremaim voor zijn eereleden in de Aca demie. Rede praeses collegii In het groot-auditorium van de Academie hield vervolgens de praeses collegii, dé heer F, E. Vlielander Hein, voor de eere-leden en leden van het corps een rede. Een woord heeft het ontstaan van het Collegium beheerscht, één leuze, heeft ten slotte tot don eersten Maart geleid: Con- cordia! Het Leidsch Studenten Corps dankt zijn ontstaan aan het volhardend streven naar eesnheid en eensgezindheid, waar twist en tweedracht heerschten. Spr. stond uitvoerig stil bij de geschiede nis van de oprichting en de ontwikkeling van het Corps. Spr. herinnerde er daarbij aan, dat de 'drie groote problemen, waarvoor Corps en Collegium zich in de afgeloopen eeuw ge steld zagen, waren de faculteiten, de groentijd en het ledental en hij consta teerde met groots voldoening, dat zij, zooal niet tot volledige oplossing gebracht, toch stellig op het woord „problemen" niet meer aanspraak mogen maken. Ten aanzien van het gewijzigde karakter tier studentengemeenschap en de plaats, welke het Corps daarin inneemt, zeide spr. o.a.: Zou ooit het ademnemend waagstuk worden aangepakt het Corps de universa liteit van hónderd jaar geleden teruig te geven, onmiddellijk zou de tegenwoordige constellatie zich door kliekvorming open haren. Wanneer men ooit discordia wil pi-ovocceren dan moet deze weg worden in geslagen. Het Corps is ontstaan als een groep van gelijksoorligen die hun dagelijkschen om gang tot elkander willen beperken en zoo is het gegleven. Mocht het ooit anders worden dan zou het Corps zijn huidig ka rakter moeten verliezen of ï-eeds verloren hebben. Dat blijve ons voor allen tijd be spaard! Zich vervolgens in het bijzonder wen dende tot de eere-leden van het Corps, de leden vam vroegere Collegia, herinnerde spr. aan de genoegens en moeilijkheden van dat Collegiumjaar en hij constateex-de •daai'bij, dat hun arbeid niet tevex-geefsch is geweest, want het Corps verkeert in bloeien uen wedstand. Enkelen wil spr. hier met name noemen, zij die als weinig anderen door hun pres tige en populariteit het Corps omhoog ge stuwd hebben, zij die in moeilijke jaren met allei'grootsten tact de juiste leiding hebben gegeven. Na Molenwatei', nimmer te vergeten .her denken wij den onverbeterlijken Haiver- sciimidt Geen die als hij de ware humor in het studentenlied bezongen heeft De rijkdom van zijn geest, de schittering van zijn woorden, zij zijn ons in zijn lied be waard, Ook Heomskei'ck was een der groo- ten van Collegium en Corps. Bex-oomid om de Latijnsche rede uitgesproken ter eere van den di'iöhondei'dsten dies der Acade mie, voortreffelijk leider van het Corps, heelt hij ook later aangetoond, dat wie eens Leidenaar geweest is, zijn hart voor eeuwig heeft verpand, Met waardigheid verdedigd hij het Corp?, toen dit gewikkeld was in on verkwikkelijke verhandelingen in de Staten Generaal. Nog eenmaal treedt hij op om namens de reünisten het Corps te danken voor de ontvangst van het lustrum in 1925. Alet dankbaarheid vereeren wij zijn nage dachtenis. Ook Coster zij in deze rij vermeld. Als strijder voor zijn idealen kenden hem zijn tijdgenooten en voor zijn idealen strijdend is hij heengegaan, gevallen op de Elands laagte in den Boerenoorlog. Tenslotte richtte spr. zich tot de leden van het corps. Zij, die het Corps bestuurden in de eeuw die achter ons ligt, zijn hier tegenwoordig, of in persoon of in den geest. Zij zijn ge komen om te zien naar U, die thans dat" Corps voxmt. Hun volle aandacht is thans U gewijd met de onuitgesproken vraag: „Hoe is het Corps van thans: is onze erfenis beheerd zooals wij hoopten?" Ht antwoord is aan U. En meer dan hulde in de schoonste woorden kunt gij Uw hulde uiten in de daad, de daad van enthousias te feestvreugde. Wielerwedstrijd De Wielerwedstrijd wordt morgen gehou den op het traject Steenschuur-Doezaslraat- Raamsteeg-Garenmarkt en vangt aan te 10 uur voorm, In verband daai-mede is van 9.30 uur v.m. tot ongeveer 12 uur d.a.v. de wedstrijdroute verboden voor het rij- verkeer. Het gedeelte binnen de i'oute is tijdens den wedstrijd afgesloten. Alleen in geval van noodzaak lean men te voet daar binnen komen of dit gedeelte verlaten. Echter slechts op twee punten, n.l. in de Doeza- straat xiabij de Raamsteeg en in de Raam- steeg nabij de Gax-enmaikt. De politie re gelt dit oversteken van de rijbaan, Het publiek, dat den wedstrijd wil zien, wordt aangex-aden in de Doezastraat of op de Garenmarkt zijde Arbeidsbeurs te gaan staan. Daar is voldoende rtximte. Het Van der Werfpark is oven eens zeer gunstig, daar op den watexkant van het Steenschuur geen publiek wordt toegelaten en men der halve vanuit het Van der Werfpark zeer goed en rustig den wedstrijd kan volgen. Het Steenschuur wordt als opstellingsplaats zeer sterk ontraden, omdat de trottoii*s al daar voor het grootste gedeelte zijn aan gewezen voor de genoodigden en anderen daar niet worden toegelaten. Het publiek zal zich achter de touwaf z,etting opstellen. Indien geen touwafzetting aanwezig is, op de ti'ctloirs. Behalve de wielerwedstrijd te 10 uur en die te 11.30 uur (voor studenten) is er mor gen eon concert van „Sempre Crescendo" in de Lakenhal en de ltermesse de siècle in de Stadsgehoorzaal. LEIDSCHE SPAARBANK Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Febi-uari 1939) ingelegd f 364.834,57 en terugbetaald f 349.504,09; 146 nieuwe in leggers zijn ingeschreven en 110 boekjes werden geheel uitbetaald. Het te goed der 19180 inleggex-s, inclusief 1606 deelnemers aan den Afhaaldlonst, be droeg einde Februari 1939 f 9.288.223.72. In 5406 posten is in deze maand door den Afhaaldienst ontvangen f 15.924.50. EXCURSIE „NATUURGENOT" Gisteravond brachiten de leden van de Aquarium- en Ten'ai'iumhoudersver. „Na tuurgenot" een bezoek ibdj den beer A. H. Dx'os. Fruinlaan, alhier, om diens collectie aquaria, welke geheel in den muur zijn in gebouwd, te bezichtigen. Na een woord van welkom van den heer Di-os werd eerst het groote aquarium met 750 liter inihoud bezich tigd, waar.men juist getuige was van eier- afzetting van Scalares. Vervolgens werden nog 3 andere aquaria van ieder 150 liter in houd bezichtigd, waama men besloot met oen kijkje achter de coulissen der technische installatie. DE HEER S. SE BOER Azn. OVERLEDEN In den ouderdom van S0 jaar is hier ter stede overleden de beer S. de Boer Azn. In September 1905 werd de thans overledene door de Liberale Partij afgevaardigd paar den Gemeenteraad, waarin hii tot de verkie zingen in 1919 zitting had. Als lid van den Gemeenteraad had hij o.m. zitting in de Commissie voor den Markt- en Havendienst en het Openbaar Slachthuis, alsmede in de Commissie tot onderzoek van bezwaarschrif ten tegen de aanslagen in de belasting. Ge- dui'cnde niet minder dan 28 jaar, van 1900 tot 1928 had de heer De Boer zitting in het Bestuur der Vereeniging voor Sohoolkinder voeding- en kleeding, waarvoor hij zich een 'volijverig penningmeester en een toegewijd propagandist betoonde. TERAARDEBESTELLING VAN HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN WIJLEN DEN HEER P. M. BLEEKSTIJN GisteiTniddag om 1 uur vond op de be graafplaats „Rhijnhof" de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. M. Bleekstijn, die gedu rende meer dan 50 jaar bode was van het bekende Studentenmuziekcorps „Sempre Crescendo" en dezer dagen na een kort stondige ziekte op 82-jarige leeftijd overleed De overledene was met de Eere-medaille in zilver der Orde van Oranje-Nassau begif tigd. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op: het Collegium van het L.S.C., bestuurs leden en oud bestuursleden van het Stu dentencorps S.C., o.a. de eei'en E. J. Rosen Jacobson, praeses en H. K. Roessingh ab. actis, jhr. mr. F. Bakker uit don Haag, oud president van S. C. en de heeren M. Bol- derdijk, J. v. d. Kaai, Jac. Ki'oon en L. da Jong allen uit Leiden als oud-collega's van den ovei'ledene. Aan het graf werd het woor-d gevoerd door jhr. mr. F. Bakker uit den Haag, die er aan herinnerde wat in de jai-en 18881939 gepasseerd is en den over ledene als een trouwen wachter van S. C. kenmerkte. De volgende spreker was de heer E. J. Rosen Jacobson die namens S. C. woorden sprak van dank en getuigde van de buiten gewone toewijding, die de ovei'ledene bezat, die steeds trouw op zijn post was. Spr. sprak nog wooi-den van dank voor al dat gene wat de overledene voor S. C. gedaan heeft. Een schoonzoon van den overledene dankte namens de familie alle aanwezigen en in het bijzonder het Collegium en S. C. voor de betoonde belangstelling. Ook aan den heer en mevrouw Nieuwenburg, bij wie de ovei'ledene vele jaren in huis was, bi-acht spi-eker zijn dank. Een zoon van den overledene dankte eveneens alle aanwezi gen. Een tweetal kransen dekten de kist, o.a, van S. C. en van Lugd. Bat. Supremum Collegium Civ. Acad. KLEERMAKER 's-GRAVENHAGE AMSTERDAM L. Houtstraat 26 Heerengracht 440 Oranje Garde Herdenking van hot 5-jarig aestaan lu het op feestelijke wijze vex'sicrde club gebouw heeft de Oranje Garde haar eerste lustrum herdacht. Mr. F. H. v. d. Tas, voor zitter van den raad van toezicht woonde mede deze feestvreugde bij. De waarnemend voorzitter, de heer J. C. Elsgeest, .heeft in een toespraak herinnerd aan het werk der Oranje Garde. Met dankbaarheid maakte spr. melding van de groei van het vendel, dat reeds menigmaal bij feestvi-eugde op correcte wijze naar buiten heeft mogen op treden. Medegedeeld werd nog dat in April waarschijnlijk een groote propapanda-avond zal worden gehouden, waaraan het geheelo vendel zijn medewerking zal verleenen. De avond, die een zeer gezellig karakter droeg, wei'd a/fgewiaseld met zang en voordrachten. Kamer van Koophandel voor Rijnland Wijziging N.V. Leidsche Handelsvereni ging. Leiden, Korte Mare 2. grossierderij en engroshandel in comestibles enz. import van fruit N. Comm.: T. Knape, Wassenaar. Naamlooze Vennootschap van Cranen- burgh en Heringa's Sajetfabriek. Leiden, Vliet 15. Procuratie verleend aan: J. W. Heringa en P. C. Knaap, Leiden. (B.P.). BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: A Ooinens vrouw van M Hon driks 62 jr A C Koolhorst vrouw vna Gvd Burch 68 jr W Bolstler wed.nr 9q Jr S do UIT DEN OMTREK ALFEN AAN DEN RIJN DE POLITIE IS VERHUISD Het politiebui'eau is uanaf gisteren onder gebracht in bet nieuwe raadhuis. Wij zijn zeer benieuwd of het op den duur voldoening zal geven dat het politiebureau uit het centrum van de gemeente verdwe nen is. O.i. zit men in het raadhuis toch wel wat ver weg en we verwachten dan ook dat hier verschillende bezwaren aan verbonden zullen blijven. ALKEMADE IN MEMORIAM J. VAN DEK MEBK J.tfC. In het St. Elizabeth-ziekenhuis, alwaar hij sinds eenigen tijd werd verpleegd, is in den ouderdom van bijna 77 jaar overleden de heer J. van der Meer J.Gz., oud-gemeente ontvanger alhier. De overledene, die het ambt van gemeente-ontvanger meer dan 30 jaar met groote nauwgezetheid heeft ver vuld, was met ingang van 1 Januari 1930 gepensionneerd. Bij zijn afscheid uit het ambtelijk leven is op ondubbelzinnige wijze uiting gegeven aan de waardeering. welke zijn accurate plichtsvervulling en onkreuk bare eerlijkheid bij het gemeentebestuur hadden gewekt, HAZERSWOUDE Het zal dit jaar 70 jaar geleden zijn dat de „School met den Bijbel'" op het dorp al hier werd geopend. Om dit feit op eenvou dige en waax-dige wijze te herdenken heeft zicb, op wrzoek van het bestuur der school een commissie gevormd van oud-leerlingen, die een herdenkingsavond zal organiseeren. Indien mogelijk hoopt men op 12 Mei a s., den oprichtingsdaum, dien avond te houden, SCHAKEN De stand van de ondex-linge competitie wedstrijden van H.S.C. is als volgt; Klasse I: gesp gew. rem. verl. pt. G. Ruys 14 11 2 1 nya Joh v. Veen 11 10 1 0 10 C. v. Veen 15 6 7 2 7 Jac. v. Goi'kum 14 3 6 5 5>/2 Jac. Colt 8 4 2 2 5 M. J. Ravensberg 11 4 6 1 41/2 B. Colc 8 3 5 0 3 L. v. Gorkum 15 2 15 0 2 J. P. Gok 3 1 1 1 1 Yz Klasse II Joh. v. d. Zwaan 17 17 0 0 17 M. Kroon 16 12 4 0 12 P. v. Veen 16 11 4 1 11 Yi 7 Jac. Raaphorst 15 6 7 2 A. Helmus 16 7 8 1 7 y* B. v. d. Loo 17 5 9 3 6 Yt A. C. Hoogendoorn 13 4 5 4 6 A. Ravensberg 12 3 6 3 4V2 4 P. Verheul 15 2 9 4 M. v. d. Waag 14 2 11 1 2Ya 3 C. v. Veen 9 3 6 0 A. Buitenhuis 2 0 2 0 0 HILLEGOM PATRIMONIUM De plaatselijke afdeeling kwam in verga dering bijeen onder voorzitterschap van den heer J. O. Vermeer. Na de gebruikelijke opening kreeg de beer G. Rik kers gele genheid om het onderweqp: „Het streven naar het losser maken der huwel'jksban- den" te behandelen. Hoe moeten wij ais Christenen dit streven zien en opvatten? Spr. toetst dit aan de hand van Gods Woord. Het huwelijk is van God ingesteld en daarom moeten wij het rein bewaren. Door de zonde is hot huwelijk echter van de hoogte waarop het stond neergestort. Wij moeten eohter voor oogen houden „Wat God samengebonden heeft, scheide cle m.ensOh niet". Vervolgens behandelt spr. hoe anderen, niet Christenen, het huwelijk zien. Tot slot bespreekt hij enkele uitlatingen uit het boekje: „Wordend huwelijk" van de Wibauts. Een leerrijke en geanimeerde bespreking volgde op dit onderwerp, waarna de heer H. Rik kers met dankzegging sloot. KEURING DIENSTPLICHT De keuring voor den dienstplicht voor de lichting 1940 zal gehouden worden op 15, 16 end»Maart a.s. des v.m. 10 uur en dos nam. en op 20 Maart a.s. des v.m, 10 uur In W-voormalige St. Joseph'kerk. AANTAL KIEZERS Het aantal kiezers voor de Prov. Staten en den gemeenteraad bedraagt in deze ge meente 5S23. WAT OP STRAAT BLEEF LIGGEN Aanwezig op het politiebureau en aldaar te bevragen alle werkdagen tusschen 7 en S uur n.m. de als gevonden aangegeven voor werpen: bruin portem., dop van waterresci'- voir auto, bl. muts, donkerblauwe ceintuur, kettinkje, bl. ceintuur, gummilaars (links). T© bevragen bij vinders: rijwielbel.merk, Kloek, Treslongstr. 12; portem. m. armband, Bouwman, Beekkade 37; donlcerbl. jongens jasje, L. v. Róoden, Hoofdstr. 162; p. gx'ijs wollen handschoenen, v. Winsum, Vosselaan (woonschip); p. roode handschoenen. Eb bing, Haven 124; 5 bloemenmandjes, G. Nieu- wenhuizen, Bethlehemlaan 6. KATWIJK a. d. RIJN Ouderavond Geref. School Gisteren werd de jaarlijksche kijkdag en ouderavond gehouden der School voor Geref. Lag©r Onderwijs. Des namiddags en ook des avonds was er gelegenheid voor ouders en belangstel len den in de school het gemaakte werk der leerlingen te bezichtigen. Hiervan werd dooi velen gebi'uik gemaakt. Met groote belang' «telling werd van het werk kennis genomen. Bijzondere aandacht trokken de handwer ken en het teekenwerk. Des avonds om 8 uur nam de ouderavond een aanvang in de zaal achter de Geref Kerk. De zaal was met bloemen versierd en bood een gezelligen aanblik. De voorzitter der Schoolvereeniging, Ds. H. Meijering opende de samenkomst door te laten zingen Ps. 951 en 3 en gebed. Na het lezen van een gedeelte van Deut 31, sprak hij een hartelijk woord van wel kom tot de talrijke aanwezigen. In zijn ope ningswoord legde spr. den nadruk erop, dat de ouders hun kinderen hebben op te voe den in de vi-eeze des Heeren. Eten voorrecht is het, dat daartoe een mid del wordt geboden in de Chr. School. Het is goed elkander dat op een ouderavond te her inneren. Het onderwijs moet gedragen wor den door het gebed. Met den wensoh, dat ook op dezen avond de band tusschen huis en school weer zal worden versterkt, opende spr. de vergadering. Hierna werden door leerlingen der hoog st© klassen verzen gereciteerd, hetgeen bij de ouders zeer in den smaak viel. Na een kleine pauze verkreeg "één der on derwijzers, de heer J. de Kreek, het woord, voor zijn onderwerp „Zorgenkinderen". Vele kinderen stellen de ouders de opvoe ders voor moeilijke problemen. Zij zijn de zorgenkinderen, die van de opvoedei'S vra gen groot© liefde, oneindig geduld, zelfbc,. heersohing en een vasten wil. Onder die zorgenkinderen nemen de minder begaaf den, de dommen, een groote plaats in. Na gewezen te hebben op het feit, dat de min der begaafden, die hun best doen, zeker niet minderwaardig zijn, maar ook aan hun le vensroeping kunnen beantwoorden, behan delde spr. dc schijnclormheid en de echte domheid. Schijndomheid kan ontstaan door eenzijdige belangstelling, door onwetend heid, verlegenheid en gemakzucht en lui heid, hetgeen spr. met talrijke voorbeelden illustreerde. Het minder begaafde kind is zelden lui, maar kan de leerstof, die gebo den wordt niet verwerken. De geestelijke leeftijd is achter bij den natuurlijken leeftijd. In dit verband behandelt spr. ook het zitten blijven. Met groote belangstelling w©rd dit leerza me onderwerp beluisterd. Een levendige gedachtewisseling volgde, waarbij spr. gelegenheid kreeg verschillende punten nader uiteen te zetten. Vervolgens las mej. I. de Keijzer een op voedkundig schetsje vooi', getiteld: „Erg lief voor de kinderen", dat met stille aandacht gevolgd werd. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter allen die tot het welslagen hadden meegewerkt. In het bijzonder den heer C, Zwaan, voor de versiering van de zaal met bloemen. Nadat het hoord der school, de heer W. v. Veen, nog enkele mededeel in gen had gedaan en woorden van dank had gesproken, ein digde deze don geslaagden avond met dank gebed. VERFRAAIING In de Voorstraat-Noord, waar vorig jaar vóór de vei'betex'ing dezer stx'aat de meer dan honderdjarige lindcboomen stonden, de moesten van onder tot boven hol en ingerot, zulkn dezer dagen nieuwe, jonge boomen geplant worden en wel sierhout, nl. de roode Meibloesem. Dit is de eei'ste straat die met sierhout wordt beplant. BOUWEN Aan den Achterweg zullen voor rekening van den heer Ant. L. twee woningen worden gebouwd. VEILIGHEID De drie verdrinkingsgevallen aan 't strand in den afgeloopen zomer zijn aanleiding ge weest dat er meerdere malen gesproken en geschi'even is over d© gewenschte grootere veiligheid aan het strand. Dit heeift er ook toe geleid dat er dezer dagen een conferen tie zal worden gehouden met het dagelijksch best/uur der gemeente wellke deze conferentie uitschreef, het bestuur der Katw. Reddings brigade, het bestuur van V.V.V., den inspec teur van politie en de strandexploitanten. Bedoeling is voornamelijk door een goede onderlinge samenwerking tot het beoogde doe, de grootst mogelijke veiligheid aan het strand, te geraken. VERKIEZING De gemeenteraadsverkiezingen zullen al hier worden gehouden op Woendag 14 Juni. KATWIJK AAN ZEE VERNIELING Door D. v. D. uit de Voorstraat werd bij de politie aangifte gedaan van vernieling van zijn sigarettenautomaat en van vermoede lijke diefstal van sigaretten. Een paar dagen geleden is ook een reolamebak van hem vernield. BEGIN VAN BRAND Bij N. v. d. M. in de Weeshuistraat is een KOUDEKERK AAN DEN RIJN ZENDINGSAVOND Gisteravond had in de koorzaal der Ned. Herv. Kerk een Zendingssamenkomst plaats van do C.J.V. „Samuël" met de Ghr. Meisjes- vereen. en den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk. ANNO 1799 's-Hertogenbosch ALLE Bankzaken (Reel.) Nadat de heer L. C. v. d. Vliet geopend had, sprak de heer H Visser, aanstaand zendeling uit Oegstgecst, over: „Het Zen- dingsbevel en waarom Zending". Op duide lijke wijze zette spr. uiteen het doel van de zending, dat het geen liefhebberijtje van menschen is, maar een roeping en bevel Gods. De kerk moet intensieven arbeid doen voor de zending, dat zal bij den enkeling meer liefde wekken voor de zending en daax door zullen Oost en West elkander in Chris tus ontmoeten. Hierna sprak de heer N. W. v. d. Bent, a.s. zendeling, uit den Haag, over de vraag: „Wat kunnen wij doen voor de zending". Staande de vergadering werd door don Herv. kerkeraad een zendingscomm. benoemd, die den arbeid der zending zal aanpakken. Ds. van Binsbergen sprak een kernachtig slot woord. LEIDSCHENDAM WEGVERBETKUING STOMPWIJK—ZOETERWOUDE Ged. Staten van Zuid-Holland hebben aanbesteed het verbeteren van een gedeelte van den weg ZoetermeerLeiden (wegvak StompwijkZoeterwoude)bestaande in het maken van een nieuw en het verbreeden het bestaande weglichaam, het aanbx-engen van een klinkerbestrating, het graven slooten en het vex'richten van bybehoorende en bijkomende wex-ken in de gemeenten Leidschendam en Zoeterwoude; bestek no. 3 van 1939. De laagste inschrijving was van S. van 't Vexlaat en Co. te Zeist voor f 68.470. KIEZERSLIJST LIGT TER INZAGE De kiezex-slijst 1939/'40 ligt vanaf heden tot en met 16 Maart a.s. voor een ieder ten gemeentehuize ter inzage, terwijl tot en met 9 Maart a.s. iedereen het recht heeft de noo- dige veranderingen te doen aanbrengen. Met het oog op de a.s. Staten- en Gemeenteraads verkiezing zal ieder goed doen even te gaan zien of hij of zij werkelijk op deze lijst voor komt. VEILING By publieke veiling van 32 Are weiland, gelegen aan den Broekweg is dit ingezet voor f 1200 door den heer J. van der Rest te Voor burg, een perceel weiland groot 1.25.75 H.A. is ingezet vtoor f 6800 door den heer G. J. L. de Groot, te Voorburg en een boerderij met schuur en erf etc.. alles trelecren aan den Broekweg, is ingezet voor f 3650 door den heer G. L. J. de Groot te Voorburg. PUBLIEKE VEILING Woensdag 8 Maart a.s. zullen publiek ge veild wox'den 2 perceelen weiland gelegen aan den Middenweg resp. groot 2.55.60 H.A. en 2.36.82 HA. 7" D HoogendorpPlugge z B C G van Santen—v. d, Krogt. OVERLEDEN: A. Dolkemade wed. van J L van Locliem 89 J. LISSE DE RUSLAND-TENTOONSTELLING Hieronder moge nog volgen een beknopte weergave van hetgeen op de Rusland-ten toonstelling „Godsdienst, Gezin, Gezag" is te zien. De tentoonstelling zal geopend zijn toi cn met Donderdag van 2—5 en 7—10 uur. De tentoonslelling telt niet minder dan 240 nummers en geeft u achtei'eenvolgens te zien: le Wat het bolsjewisme feitelijk be oogt, nl. wei'eldrevolutie en vernietiging van elk geloof; 2e hoe het bolsjewisme in Rus land den strijd tegen kerk en religie voert; 3e. wat het bolsjewisme in Rusland heeft bi reikt, in welk gedeelte van de tentoonstel ling gehandeld wordt over den stoffelijken nood met een nameloos lijden, doch tevens en niet minder over de geestelijke ellende waarin men verkeert; 4e wat het bolsjewis me in Rusland heeft bereikt en met welke middelen, waarin de afgrijselijkheid van de vervolging en marteling getoond wordt. Ver volgens geeft de tentoonstelling te zien hoe Gemeentelijk Radiodistributiebedrüf dtv.; io ParUs Radio; 1-40 Radio PTT N of dlv 12.20 Bdussel VI; 2.20 Motala of dlv.; 2.40 Radio PTT N of dlv.; 820 Keulen; 4.20 Radio PTT N of dlv.; 4.45 London Reg; 5.20 Brussel Fr, 6 35 Keulen; 720 Brussel VI; 7.50 Straatsburg; 8.20 Brussel Fr; 8.45 Koulen; 10.80 Brussel VI; 10.30 Brussel Fr; 11.2-9 Weenen (Keulen) Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 GRD of dlv; 10.35 London Reg; 12.10 Droltwich; 2 Londen K 320 Droltwich; 8.10 London Reg; 8.35 Droltwich! DONDERDAG 2 MAART Programma 3: 8.00 Koulen; 9.20 Radio PTT N of dlv.; 11.20 ParUs Radio; 12.33 Brussel VI; 2.20 R. Danmark of dlv.; 2.40 Radio PTT N of dlv; 3.20 Keulen; 4.20 Dlverflen; 4.40 London Rj 5.20 Brussel VI; 6.35 Brussel Fr; 7 20 Keulen; 8.20 Brussel Fd; 9.20 London Reg; 9'.50 Brussel Fr; 10.20 Brussel VI; 10.30 Keulen Programma 4: 8 Brussel VI; 9.20 Diversen; 10.35 London Keg; 12.05 Droltwich; 2.20 London Reg; 3 35 Droltwich; 6.40 Keulen of dtv_; 7.0Q Droltwich Agenda De avond-, n&cht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 25 Februari tot err met Vrijdag 3 Maart a.s. waargenomen door de apotheken. P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 817 en Hulp der Menschheid, Hooigracht 48. telef. 1060. NEDERLANDSCH-DOST-FRIESCHE HYPOTHEEKBANK Emmaplein 1 - Tel. 190 - Groningen Administreert vermogens (huizen, hypotheken e.d.) en regelt belasting en transferaangejegenheden in Duitschland (Red.) het bolsjewisme buiten Rusland op een alge- meene omwenteling aanstuurt en het een heidsfront van ongeloof vormt. Op duide lijke wijze wordt echter ook getoond het ver weer van kerk en maatschappij. Het geloof is een machtig wapen in den strijd tegen het bolsjewisme. Het zou ons te ver voeren in den breed© op een en ander nader in te gaan, doch we kunnen onze lezers niet beter raden, dan zelf deze tentoonstelling te gaan zien, het geen een onvergetelijken indruk zal achterla ten. De tentoonstelling teekent ons den strijd tusschen geloof en ongeloof in de felste kleu ren. Dat velen deze tentoonstelling gaan be zichtigen en mede daardoor dien arbeid voor de Rusland-zenddng daadwerkelijk steunen. PREDIKBEURTEN DONDERDAG 7 u-ur Geref. Gemeente: Ds. H. Ligtentoerg. 7 uur Oud-Geref. Gem.: leeskerk. NOORDWIJK AAN ZEE UITVOERING SOLI DEO GLORIA Gisteravond had in de Ned. Herv. Kerk alhier een zanguitvoering plaats door de Chr. Zangvereen. „Soli Deo Gloria", alhier, en de Chr. Zangvereen. „Hosanna", te Delft, onder leiding van hun dii'ecteur, den heer Jac. Srnit, van Leiden Ds. N. J. Cupédo opende met gebed en een kort openingswoord. Direct daarop begonnen de vereenigingen met het prachtige, maar ook zeer moeilijke „Lauda Sion", van F. Mendelssohn-Barthol- dy. Heel fiin en zuiver werd dan de lof ge* zongen vaTÏ „het ware Paasdhlam", dat hij de teekenen in het Heilig Avondmaal Zijn gedachtenis viert. Na de pauze werd weer een groot stuk, n.l. Psalm 42, eveneens van Mendelssohn- Bartholdy, uitgevoerd. Ook hiei-in heeft hef Koor zich geheel gegeven, en de stille belang stelling is wel een bewijs dat er genoten is, Mcj. v. d. Meulen-v. d. Eijfcel vertolkte op uitnemende wijze de solo-partij. Haar werd ook aan het eind door Ds. Cu pédo bijzonder dank gebracht voor den schoonen zang. Ook de pianist, de heer Wierstra, werd 1>n den dank toetrokken, even* als het Koor en zijn directeur. GEREF. BONO Hedenavond treedt voor den Geref. Bond, Julianaweg 27, nam. 7.30 uur, op Ds. Ven maas, Huizen. The South African Trade Journal THE JOURNAL OF THE TEXTILE, CLOTHING, DRAPERY, FOOTWEAR AND FASHION TRADES Hoofdkantoor: St. George's Street, CAPE TOWN. Vraagt inlichtingen bij den Gen. Vert, voor Nederland: Gevers Deynootweg 47, SCHEVENINGEN. Ondergeteekende geeft op als abonné op de Nieuwe Leidsche Crt. voor minstens één jaar NAAM: ADRES: ,.WM De nieuwe abonné wenscht te betalen per kwartaal V per week V Als aanbrenger wensch ik te ontvangen: den De aanbrenger: Naam WoonplaatsAdres Dit formulier op te zenden aan de Administratie van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT. Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 6