TURKENBURG's SCHILTE De groote dag op „Huize Doorn" ZADEN BODEGRAVEN De levenswijze van den ex-keizer Zijn liefde voor ons land en volk Geestelijk en lichamelijk nog gezond en Jrisch SCHUDT UW LEVER WAKKER t vuU de l, VRIJDAG 20 JANUARI 1939 f (Van onzen Duitschen correspondent) herhaaldelijk „zwaar ziek" en eenmaal zelfs „overleden". Ook kregen wij „interviews" te lezen, welke in werkelijkheid nooit heb ben plaatsgevonden en die bevatten dan vaak allerlei negatieve uitlatingen van den keizer over het huidige bewind in Duitsch- land. Dat was bijzonder pijnlijk, omdat de Nederlandsche regeering hem gastvrijheid verleent onder de nadrukkelijke voorwaar de, dat hij zich in het openbaar niet op po litiek terrein beweegt! En aan dezen eisch heeft de keizer zich steeds met voorbeeldige nauwkeurigheid gehouden, ook al speelde zich in die twintig jaar speciaal in zijn land heel wat af, dat zijn volle belangstel ling genoot." Op onze informatie naar 's keizers gezondheid krijgen we het volgende ten antwoord: „Het feit, dat de keizer op tachtig jarig en leeftijd zoowel geestelijk als lichamelijk nog frisch en gezond is, mag wel in de eerste plaats worden toegeschreven aan zijn eenvoudige en A MERONGEN en Doorn zijn wereldver- m maarde plaatsen geworden. In de kou- do Novembermaand van het rampzalige jaar 1918 zocht en vond Duitschlands laat ste keizer op Slot Amerongen bij Graaf van Aldenburg Bentinck een tijdelijk verblijf als vluchteling en aan de doortastendheid van onze toenmalige regeering heeft de Duitsche geschiedenis het te danken, dat de monarch, op wiens schouders men de geheele söhuld .van den wereldoorlog wilde schuiven, toen niet aan zijn vijanden werd uitgeleverd. Enkele iaren later betrok keizer Wil helm II het door hem aangekochte Huis Doorn en zijn al zwakker en zwakker wor dende gemalin, keizerin Auguste Victoria mocht nog eenigen tijd genieten van haar rozentuin in klein formaat, om dan onder opmerkelijk groote belangstelling in 't tpark van Sanssouci te Potsdam haar laatste rust plaats te vinden. „Beloof mij, dat je, wanneer ik niet meer bij je kan zijn, niet alleen blijft!" Aldus sprak wijlen keizerin Auguste Victoria kort voor haar overlijden, want zij wist. hoe zwaar het leven voor hem zou worden, wan neer hij niemand meer zou hebben, aan wie hij zijn volle vertrouwen kon schenken. Achttien maanden later waren wij aanwezig bij de huwelijks-inzegening van den voor- maligen keizer met prinses Hermiine von SchöneichCarolath door den sedertdien overleden hofprediker D. Vogel uit Potsdaim. Met voorbeeldige trouw heeft deze vrouw sedertdien haar veeleischende taak vervuld en wie het voorrecht had, op Huize Doorn te gast te zijn, die weet, hoe het sterfvertrek .van 's keizers eerste gemalin als een waar devolle herinnering wordt geëerd. En nu in dit stille landhuis keizer Wilhelm II, die rond dertig jaar het Duitsche volk met voorbeeldige trouw en toewijding naar zijn beste kunnen regeerde, op 27 Januari 1939 het zeld zame voorrecht zal hebben, bij volle lichamelijke gezondheid en geestelijke klaarheid zijn 80sten geboortedag te mogen vieren, hielden wij het voor 'juist, met eenige menschen uit zijn naaste omgeving eens van gedachten te gaan wisselen over de wijze, waarop dit intieme familiefeest gevierd zal worden. Persoonlijk hadden wij in de afgeloopen twintig jaar eenige malen de gelegenheid, aan den keizer voorgesteld te worden en al was men het met onze publicaties later wel eens niet in ieder opzicht eens. zoo meenen wij toch, er naar gestreefd te hebben, „den keizer te geven, wat des keizers is". Tijdens ons bezoek berustte de leiding te Doorn in handen van kolonel von Dommes, die al vele jaren als hofmaarschalk fungeert. Tijdens het familiefeest zal hij worden op gevolgd door baron von Grancy en met de naaste familieleden van den keizer en diens gemalin zullen dan talrijke vroegere vorsten naar Nederland komen, oip hun vroegeren keizer te huldigen. Toen de keizer in 1934 zijn 75sten geboor tedag mocht herdenken, verscheen er te Berlijn onder den titel „De keizer, wat hij en wat hij is" een boek, waaraan door vele vooraanstaande mannen was meege werkt om een duidelijk beeld te geven van 's keizers veelzijdige begaafdheid. Niemand minder dan generaal-veldmaarschalk Von Mackensen hield bij deze gelegenheid een urig pleidooi voor zijn vroegeren „Obersten Kriegsherrn": „Is het niet hoog tijd. dat het Duitsche volk zich zijn plicht ten opzichte van zijn vroegeren heerscher bewust wordt? Het buitenland zou het waardeeren, wan neer het zijn zoo zwaar bezochten voormali- gen keizer naar Duitschland zou terug roepen. Velen wachten op het herstel der Hohenzollern-monarchie en zien in deze wedergeboorte het herstel van Duitschlands eer!" Wij bewonderen deze openhartigheid van ;n 89-jarigen generaal-veldmaarschalk, die zijn trouw aan de kerk en zijn liefde 'oor het voormalige vorstenhuis nooit on der stoelen of banken gestoken heeft, doch gelooven nauwelijks, dat hij de vervul ling van dezen wensch nog zal beleven. In hetzelfde boek lezen wij namelijk een veel zeggende uitlating van Adolf Stein: „Wij praten en zingen zoo vaak van Duitsche trouw. Men spreekt altijd over eigenschap pen, welke men niet heeft, zeide Lessing". Met dit citaat van den niet zuiver-arischen Duitschen dichter, wiens parabel van de drie ringen bij monde van „Nathan Wijze" in het Derde Rijk geen waardeering meer vindt, slaat de auteur den spijker op den kop. Een half jaartje geleden, 15 Juni was het een halve eeuw gele de jeugdige kroonprins Wilhelm als keizer van Duitschland en koning van Pruisen het bewind kwam, doch wij herinneren ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en D zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen, lederen dag moet Uw lever minstens een liter gal in Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende is, verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U ellendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. U moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vrij te doen atroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, on overtroffen om de gal te doen stroomen. Elscht Carter's Leverpilletjes bij apothekers en drogisten. L 0.75. niet, dat van dit historisch feit in Duitschland gewag is gemaakt! Zoo ligt het dan ook voor de hand, dat men 's keizers tachtigsten verjaardag als een particuliere 'genheid zal opvatten en i„.„ geercn. „Toen de keizer ruim twintig jaar geleden naar Nederland kwam, was hij een ongaarne geziene gast. De hetze der buitenlandsche pers stempelde hem tot den alleen-schuldige aan de gevol gen van den oorlog. Doch in den loop der jaren is de waarheid aan het licht gekomen, begon men ook in Duitsch land in te zien, dat al deze verdacht makingen op onwaarheid berusten. Sedertdien zijn er door vooraanstaande persoonlijkheden boeken en geschriften uitgegeven, welke op alleszins betrouw bare wijze den historischen gang van zaken hebben beschreven en ook de kei zer heeft in zijn memoires ernaar ge streefd, zoo nauwkurig mogelijk de waarheid te dienen". Herhaaldelijk en zeer nadrukkelijk wordt ons door 's keizers naaste omgeving zekerd, dat de voormalige keizer ons land, ons volk en onze Vorstin ten zeerste dank baar is voor de verleende gastvrijheid aan hem en zijn naaste omgeving. In den loop der jaren is ons land hem lief geworden en als de keizer Duitsche gasten heeft, dan maakt hij graag een autotochtje, om hun de veelzijdige schoonheid van het typisch Hollandsche landschap te laten bewonde ren. Vooral het natuurschoon in de omge ving van Doorn geniet 's keizers bewonde ring en als het jaargetijde geen verre toch ten toelaat, dan kan men den keizer toch vrijwel eiken dag in het park van Huize Doorn zien wandelen. „Wij betreuren het bijzonder aldus de hofmaarschalk dat er nog altijd zoo nu en dan onjuiste berichten in de buitenland sche pers de ronde doen, bij voorbeeld be weringen omtrent 's keizers gezondheid. Volgens deze beweringen was de keizer De dagindeeling is nog steeds dezelfde: de keizer staat vroeg op, gaat vroeg slapen. Het eten is eenvoudig, om niet te zeggen sober en slechts als er gasten zijn, wordt aan tafel een glas wijn geschonken. Ook in het rooken is de keizer matig. Er wordt reel gelezen en gestudeerd. Op het oogen- blik is „Kultur-Morphologie" 's keizers stokpaardje. Hij staat in geregelde corres pondentie met geleerden in vrijwel alle lan- De ex-keizec (rechts) in de Hollandsche tulpenvelden den ter wereld en vooral in de winter-f van 's keizers wisselvallig leven. Door vasf maanden komen zoo nu en dan oude vrien-1 te houden aan het geloof in Gods liefde en den op Huize Doorn een voordracht houden I rechtvaardigheid werd het den bewoner over een bepaald thema, hetwelk den keizer I van Huize Doorn op den duur mogelijk, om belang inboezemt." I zijn hard lot met groote waardigheid tot op Ten slotte laten wij ons door den heerl den huidigen dag te dragen, von Dommes nog verzekeren, dat een oml J wrikbaar sterk geloof de diepere basis is 1 Berlijn, Januari 1939. (Nadruk verboden! d GEMENGD NIEUWS HET LOT VAN Ir. DE WIT Onderzoekingen nog steeds voortgezet VGRAVENHAGE, 20 Januari. In en kele Nederlandsche bladen zijn eenigen tijd geleden berichten versohenen waarin sprake was van een of meer rapporten, aan het Mi nisterie van Ruitenlandsohe Zaken uitge bracht, welke erop zouden wijzen, dat Ir. dc Wit in 1936 te Moskou zou zijn gearresteerd en naar Siberië verbannen, in verband met verrichtingen, neerkomende op het doen van werkzaamheden voor een buitenland sche mogendheid. Naar aanleiding hiervan vernemen wij van bevoegde zijde, dat zulke rappor ten niet zijn ontvangen. Immers, als zoo danig kan niet worden aangemerkt een tweetal uiterst vluchtige mededee- lingen van een vroeger in Rusland ge woond hebbenden Nederlander, volgens welke Ir. de Wit in 1932 en 1933 enkele zeer onschuldige inlichtingen van ziui- ver toeristischen aard heeft verstrekt aan den Kon. Ned. Toeristenbond A.N, W.B. Eenige aanwijzing, welke ook sledhts de minste aanleiding zou kunnen geven tot de veronderstelling, dat Ir. de Wit de moeilijk heden waarin hij is geraakt, aan zichzelf zou hebben te wijten, door gedragingen als waarvan in den aanhef van deze mededee- ling sprake was, is, naar ons bleek, aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken niet ontvangen. Inmiddels worden de pogingen voortgezet om zekerheid omtrent het lot van Ir. de Wit te verkrijgen. ZANDZUIGER TEGEN SPOORBRUG GEVAREN ZUTFEN, 20 Januari. Gistermiddag is een zandzuiger uit Arnhem, kapitein K. Broek, tegen de sipoorbrug over den IJsel te Zutfen gevaren. De stuurhut werd vernield. De schipper, die het ongeluk zag aankomen, wist zich tijdig uit de stuurhut te verwijde ren. De matroos Goosen, die op het dek stond, kreeg lichte verwondingen. Nadat hij door een dokter verbonden was, kon hij aan boord terugkeeren. De brug heeft geen schade gekregen, DE OORZAAK VAN HET SPOORWEGONGELUK TE MEPPEL MEPPEL, 20 Januari. Uit bet onder zoek is gebleken, dat het spoorwegongeval alhier, veroorzaakt is door een verkeerden wisselstand. Gistermorgen is het oprul- mingswerk met behulp van een hijschkraan uit Utrecht begonnen, waarbij verscheidene Spoorwegautoriteiten aanwezig waren. TOEPASSING VAN EEN MIDDELEEUWSCHE METHODE Wreede dierenmishaitdeling te Zegveld AMSTERDAM, 20 Januari. Een boer uit Zegveld bad zich voor het Gerechts hof te verantwoorden wegens een ernstig ge val van dierenmishandeling, des te ernsti ger omdat dergelijke mishandelingen, in de streek waar verdachte woont herhaaldelijk schijnen voor te komen. De waakhond van den boer, een trouw en „looi dier, bad één gebrek, hij toonde te veel belangstelling voor de schapen. Hij joeg achter de beesten aan en zoo nu en dan pleegde hij thuis te komen met een bek vol schapenwol. De man, die tlhans in het verdachtenbankje zit, was bang, dat het beest of zijn eigen schapen of die van zijn buurman zou doodbijten. Om aan deze liefhebberij een einde te maken gebruikte hij een afschuwelijk middel. Hij duwde een gloeiende kool, gewikkeld in natte schapenwol in den bek van het dier, wiens snuit hij dicht hield. De vreeselijke pijn, de reuk en de smaak van de schroeiende wol zouden den hond volgens het in die streek heer- schende volksgeloof afkeerig van scha pen maken. De boer vond het ipijnigen van den hond blijkbaar niet zoo erg. Minder was hij te spreken over het vonnis van den politie rechter, die hem tot drie maanden gevange nisstraf had veroordeeld, temeer daar dit nog een maand hooger was dan den eisch van den Officier van Justitie. In hooger beroep vorderde de procureur- generaal Mr. Dr. D. Reilingh een gevan genisstraf van zes weken. Arrest 2 Februari. ZATERDAG, 20 JANUARI 1030. f HILVERSUM I. 1875 en 301,5 M. IVARA-lTItzcri* ding. 10.00—10.20 v.ni. en 7.30—S.00 [VPROii 8.00 Gnaim.-muziek. (Oim 8.16 Berichten) 10.00 j Morgeniwüding. 10.20 Voor arbeiders in d« Continubedrijven. 12.00 Gtraan.imiEiek. .(Om C 12.15 Berichten). 1.00 VARA-Orkest, 2.Ó0 u, Causerie „Stad en platteland in België", 2.202.55 Pianovoardraoht. 3.00 Reportage, 3.30 Residentieorkest en soliste (opn.) 4.3Q Esperanto-Uitzending. 4.50 Vervolg concert, x 5.30 Filmland. 6.90 Orgelspel. 6.28 Berich- 3 ten. 6.30 De Ramblers. 7.00 VARA-Kalender, 7.05 Gram.muziek. 7.10 Politiek radiojour»c naai. 7.30 Bijbelvertehlngen. 8.00 Herhaling Tegen vernieling en straatschenderij Justitie zal streng optreden AMSTERDAM. 20 Januari. Gelet óp de talrijke klachten over vernielingen en bal dadigheden, die den laatsten tijd bij de justitie en politie binnenkomen, maakt de Officier van Justitie bij de Rechtbank te Amsterdam door middel van aanplakbiljet ten bekend, dat tegen personen, die opzet telijk en wederrechtelijk daden van geweld plegen, tegen aan een ander toebehoorende goederen of die zich schuldig maken aan straatschenderij, de betrekkelijke artikelen van het Wetboek van Strafrecht met de grootste gestrengheid zullen wor den toegepast. VRAAGT ONZE GEÏLLUSTREERDE WJÊ JBk PRIJSCOURANT Ex-keizer Wilhelm met zijn gemalin en haar jongste dochter S.O.S.-Berichten. 8.03 Berichten ANP, VARA Varia. 8.15 Voor sohakers.S.16 Orgelspel 9 Korte toespraak, hierna Graim.muziek, 9. Oké". 10.30 Berichten ANP. en solist (1.001.20 Gram.muziek.) 2.00 n Voor de rüpere Jeugd. 2.30 Gram.imuzleU c 2.45 Kinderuur. 4.00 ICRO-Orkest 4,30 KRO Boys en solist. (4.505.10 Gram.muziek),c 5.30 Eeperantonieujwp TVT>r»_-\T.o^v,+.o^-ooi._ tjes. 6.15 Gram.muzi weekoverzicht. 6.45 7.00 Berichten. 7.15 Boon- 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichte: ANP, mededeel ingen. 8.15 Meditatie mé C muzikale omlijsting. '8.35 Gram.muziek. 8.4i 'T KRO-Orkest (9.159.35 Russisch koor e Balalaika-orkest. 10.30 Berichten ANP. 10.4 s Filmpraatje. 10.5512.00 Gram ierlchten. gram.muziek, I DROITWÏCH 1500 M. 11.20 Piano. 11.50 Orkest 12.35 Zang. 1.20 Orkest 4.35 Orkest 5.20 Ra dlo-film. 6.50 Spo-rtpraatje. 7.05 Orkest. 8.2 J Musdc-Hall-Programma. 9.45 Amerika; BRUSSEL' 322 cri '484 Ml Orkest. 2.25 Pianodiu-o t kest. 6.20 Orkest 8.20 Orkest Geniet voortaan van Heerlijke - KOFFFIE i en vraagt Uw ji Winkelier: j MOKKA MELANGE 45 cent EXTRA MELANGE 35 cent HUISHOUD MELANGE 25 cent GOEDKOOPE KOFFIE 18 cent" „Daar zit natuurlijk wat achter", waagt een uit het gezel- Schap op te merken. „Vanzelvers zit daar wat achter", antwoordt Piet. „Als de vent niet gek is tenminste", merkt een van de jonge 'snuiters met de queues op. „Gèk? Wiechers gek?" schampert Piet, „die is wijzer dan wij hier allemaal met mekaar. Laat die maar loopen! Weet je wat er achter zit? Polletiek. Het onderste uit de kan wil hij hebben. Ik weet precies, hoe het gegaan is: de Bank had een aardige teekening, maar wat weinig ruimte. Die had er wel wat voor over om De Bloeyende Amandelboom er bij te kun nen trekken. Die twaalf duzend hebben ze d'r gauw genog weer uit, Zoo'n bank maakt goeie zaken, geloof dat maar, die zien niet op een paar rooie ruggen. En die lappieswinkel, nou die sloot ook liever direct bij de Bank aan, dan bij dat antieke gevalletje van Wiechers. Die groote bouwerijen loopen in de tonnen. Allemaal uit een leening natuurlijk. Ze maken d'r wat aandeelen bij en de zaak is voor mekaar. Het papier is geduldig". Het is wel zeker, dat Piet's gehoor het fijne er nog niet van snapt, vooral niet dat middeltje om met wat geduldig papier, een leening en aandeelen zoo'n twaalf duzend als uit den grond te stampen, maar voor Piet zelf schijnt het één zoowel als het ander kristalhelder te zijn. Het zal dus wel aan hun botte hersenen liggen, dat ze het niet begrijpenen in zoo'n geval is de beste houding die van de beaming en de in stemming. Nogmaals heeft Berend ingeschonken. En Piet gaat al weer voort met z'n onderricht. „Maar toch houdt hij het op den duur niet tusschen die twee", profeteert hij. „Hij ziet ze tegen mekaar uit te spelen, wat ik je zeg. Twaalf duzend was hem nog niet genog. Het onderste uit de kan, dat móst hij en de deksel, d i e krijgt ie". Even onderbreekt het gegrinnik van de mannen rondom Piet's betoog. Maar hij gaat al weer verder: ,,'t Zal hem toch niet glad zitten, dit keer, dien ouwen duitendief. Die twee naast hem, hebben den tijd. Op het oogenblik hebben ze hem niet noodig, en z'n huis ook niet. Ze laten hem wachten, dood gewoon. Tot Wiechers zelf ziet. dat het niet meer gaat en met hangende pootjes bij den een of den ander te land komt. En als ze hem dan zes of zeven duzend bieden, mag hij blij wezen. Als ze 'm niet heelemaal op de steentjes laten staan en zeggen: ja, zie je mannetje, nou doen w ij het niet". Weer grinniken ze, de mannen rondom Piet. Goed is ie, geweldig goed. Zóó zou Wiechers op de koffie komen, Eigen schuld. Spikkeleeren noemen ze dat, wat Wiechers nu doet, en daar kom je op het end altijd bedrogen mee uit. Ze zijn er nu wel zoowat achter, meenen ze. Daarom animeeren ze Piet niet meer tot nadere explicaties. Wat net op het juiste oogenblik is, want deze is ook wel zoo wat op het einde van z'n redenaties gekomen. Ook op het einde van zijn dagelijksch aantal borreltjes. Daarom rekent hij met Berend af en verdwijnt nog min of meer ongemerkt uit de kroeg. De biljartvrienden praten nog wat na over het geval, maar wijzer maken ze mekaar niet. Alleen één ouwe baas heeft zich niet in de gesprekken ge mengd; maar hij heeft wel toegeluisterd, toen Piet zoo hoog het woord voerde. Toen heeft hij z'n grijze hoofd maar eens geschud over de jonge menschen van tegenswoordig. Hij weet ook alles af van die affaire met Wiechers. Hoe kan het an ders, heel Waterdam praat er over. Maar hij heeft zoo z'n eigen gedachten over het geval. Hij heeft zelf ook een zaak gehad, die nog van z'n grootvader geweest was. Verloopen, al voor vele jaren. Men zegt, dat het zijn eigen schuld is ge weest, en misschien heeft „men" daar geen ongelijk in. Het zij zoo. Gedane zaken nemen geen keer. Maar h ij kan in elk geval wel verstaan, dat Wiechers aan z'n familiebezit is ge hecht. En met hem begrijpen vele van de oudere menschen dat ook wel. Maar het jongvolk kan daar niet inkomen. En Piet van Berckel snapt het ook nietZoo suft de oude man nog wat door, achter zijn eerste en laatste biertje Meer kan niet lijden, hij is een arme ouwe kerel, die niet meer meetelt... Maar hij is er zeker van, dat hij Wiechers beter begrijpt dan al die jongkerels hier in de Witte Zwaan. III Niet alleen het manvolk, doch ook de vrouwkens houden zich bezig met de vraag, wat Wiechers toch wel bewogen mag hebben een aanbod van twaalf duizend gulden, in ruil voor een door groote gebouwen ingekneld poppenhuis, van de hand te wijzen. Nog meer dan voor het begripsvermogen der mannen, vertegenwoordigt voor haar een bedrag van twaalfduizend gulden een kapitaal; van leeningen en aandee len hebben ze geen verstand. Daardoor gaat haar verbeel ding in een geheel andere richting. Zij hebben hooren vei luiden, dat in den grond, waarop het huis De Bloeyend1 Amandelboom is gebouwd, een schat moet zijn verborge(' wellicht wel een twintig of dertigduizend gulden, mogelif' honderdduizendje kunt niet weten. Daarom is Wiecheti niet van zins zijn bezit voor een klein beetje van de hand II doen. En ook niet voor twaalf duizend gulden. Geef he: ongelijk! Er loopt ook een ander gerucht, minder voordeelig, mai{: in hooge mate romantisch. Voor eenige jaren is Wiecheri: vrouw gestorven. Om haar leven zijn indertijd ook al wat rc i mans geweven, wijl ze een vreemde was. Geen wonder alzof dat zich ook om haar dood gemakkelijk de sluier der gehein zinnigheid spreiden kon. Met dure eeden zou Wiechers hai gezworen hebben De Bloeyende Amandelboom nooit van d hand te doen. Zij zou dat zoo gewild hebben. Waarom wd niemand. Doch ook zonder aannemelijke reden, ja, zelfs g( heel zónder reden, schijnt het gerucht acceptabel. Dure eede bij een sterfbed! Is dit niet ruim voldoende om vrouwenhart*) geheel en al week te maken? Daarbij zwijgt de logicaen komt de nieuwsgierighei om den hoek gluren. En zoo heeft dan ook de vrouwtjes de zucht om het fijfl van de zaak te weten, aangegrepen. Alleen, haar pogingen o! achter de waarheid te komen, verschillen hemelsbreed bij d methoden der mannen. En ze zijn vol goeden moed wat bi treft haar kans van slagen. Het is immers meer gebeurd, da waar mannelijk overleg faalde, vrouwelijke list den sleutel tt verborgen kameren wist te bemachtigen? Zoo hebben zij hi er dan, zonder overleg en zonder organisatie, geheel spontaaj op gezet, Wiechers zijn geheim te ontfutselen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 8