De 80 verjaardag van den ex-keizer J DINSDAG 17 JANUARI 1939 TWEEDE BLAD PAG. 5 De aanvaring van de „Tromp" te Lissabon Hoe het gebeurde zich afspeelde Hersttelling zal vijf dagen duren Berlagebrug te Amsterdam vordert goedzoodat het in het komende najaar in ge- de werkzaamheden. Potsierlijke vertooning „Over de vertegenwoordiging van Neder land op de wereldtentoonstelling te New- York zijn reeds heel wat Looze woorden ge sproken. Maar, schrijft Het Volk, om het geen wij nu hooren over de „regeeringsklok", ontworpen door den Delftschen hoogleeraxr Prof. Rosse, kunnen wij alleen maar lachen. „Dit pronkstuk koant in een twee meter hooge glazen vitrine te staan. Het wordt beheerscht door een vrouw in vorstelijk ge waad, die, volgens een in het Hbld gegeven beschrijving, „majestueus en onbewegelijk" staat. Op een zich aan de voeten dezer vrou wenfiguur bevindende schijf worden de leden van den Raad van State uitgestald, w.o. Prinses Juliana en Prins Bernhard. Een lager presenteerblaadje torst den Raad van Ministers en zoo gaat het al maar door tot aan de burgemeesters, de soldaten en de burgers toe. „Iedere zes minuten brengt een speeldoos de eerste maten van het Wilhelmus ten ge- hoore, de schijven gaan draaien, de Prins en de Prinses maken een buiging, de overige leden van den Raad van State doen desge- gelijks. De ministers nemen hun steek af en dr. Colijn loopt naar de Koningin. De leden van de Staten-Generaal en van de Provin ciale Staten staan op, de commissarissen der Koningin bewegen alleen den arm, de bur gemeesters komen uit hun stadhuis, de sol daten defileeren en de burgers nemen den hoed af. „Kortom, een mirakel van vernuft en wan smaak. Het succes bij de kinderlijke Ame rikanen zal ongetwijfeld groot zijn. „Maar cultureel Nederland schatert, zij 't niet zonder eenige bitterheid." Op een onverlichten wagen gereden De voerman ernstig gewond ZEVENBERGSCHENHOEK, 17 Jan. Gis teravond om kwart over -vijf is een vierwie lige vrachtauto uit Warmenhuizen, welke een geregelden dienst op Antwerpen onder houdt, onder Zevenbergschenhoek op een met een -paard bespannen melkwagen, -welke geen achterlicht voerde, gereden. De be stuurder van de vrachtauto moest zijn lich ten dimmen voor een tegenligger en zag daardoor het onverlichte voertuig niet. Met een vaart van naar schatting 60 Km. vloog de auto op den wagen in. De voerman werd van den wagen geslingerd en bleef met zware inwendige kneuzingen op den weg liggen. Bij omwonenden werd hij binnenge dragen. 't Paard bekwam zware wonden en de melkwagen werd geheel vernield. Hevige brand in een villa te Zandvoort Een brandweerman gewond ZANDVOORT, 17 Januari. Vannacht te omstreeks half vier is een zware brand uit gebroken in villa Thallata, eigendom van den heer G. W. van Toombergen, gelegen aan den Boulevard Favauge. De brandweer trachtte van den rand van het dak van Thallata het vuur te bedwingen. De 22-jarige J. v. d. Bos, zoon van den op- perbrandmeester, viel daarbij van het dak en kwam op een houten rolluik terecht Be wusteloos werd de man villa „Dolly en Eveline" binnengebracht De dokters Van Tichelaar en Van Fraassen constateerden een zware hersenschudding. Tegen zes urn- was men den brand meester. Mr. P. J. Oud, die zich aanvankelijk be reid had verklaard als lijstaanvoerder voor de lijst van den Vrijz. Dem. Bond in de ge heels provincie Zuid-Holland op te treden, heeft, in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Rotterdam besloten de candidatuur in den kieskring Rotterdam niet te aanvaarden. In alle andere kieskringen van Zuid-Hol land blijft Mr. Oud lijstaanvoerder. In den kieskring Rotterdam zal de eerste plaats worden ingenomen door Mr. G. J. G Schil t- huis te Rotterdam. GEHEIMZINNIGE ONTPLOF FINGEN IN ENGELAND Politieke bomaanslagen Engeland is gisteren verontrust door een serie van vijf geheimzinnige ontplof fingen, waarvan er zich drie te Man chester en twee in Londeij^en oimgeving hebben voorgedaan. Bij een van deze explosies, in het centrum van Manches ter, werden drie personen gewond en viel er één doode te betreuren. Er wer den gaten geslagen in het wegdek, en talrijke ruiten werden vernield. De politie is van meening, dat men hier wellicht heelt te doen met bomaan slagen van republikeinsch Iersche zijde, teneinde opnieuw de aandacht op te cischen voor de verlangde Iersche staat kundige eenheid. Te Londen had de ontploffing plaats voor het gebouw van de eleclriciteits-centrale, in, Southwark, waar de controle-kamer voor ge heel Zuid-Engeland is. De dienst werd hier niet onderbroken en niemand werd getrof fen. Detectives van Scotland Yard en deskun digen van het ministerie van Binncnland- sche Zaken, stellen een onderzoek in. Scotland Yard is van meening, dat de ont ploffing moet worden toegeschreven aan een bom. Een ontploffing van denzelfden aard als die te Londen heeft zich voorgedaan op de kabelbrug over het Grand Junction-kanaal te Harlester, nabij de hoofdstad. Deze brug voert de electriciteit over het kanaal. Naar gemeld wordt, is de ontploffing zeker niet veroorzaakt door een defect in de eleo trische installatie en moet zij te wijten zijn aan een oorzaak van buiten. Scotland Yard is zeer onder den indruk van deze ontploffingen. Er is een conferen tie gehouden en naar verluidt betrof een der verschillende besproken theorieën de ver onderstelling, dat deze ontploffingen wel licht politieke beteekenis hebben. Er heeft zich, naar Havas meldt, thans ook een ontploffing voorgedaan in de elec- trische centrale te Birmingham. De 6dhade aldaar schijnt zeer aanzienlijk te zijn. UIT DE A.R. PARTIJ Candidatenlijst Centrale Hoogeveen De voorloopige candidatenlijst voor de Prov. Statenverkiezing in de Staten-Centrale Hoogeveen luidt als volgt: No. 1 J. Tjalma (aftr.), Hoogeveen; 2. G. J. Wilms (aftr.), Oud-Schoonebeek; 3. H. Lunshof, Beilen; 4. F. de Jonge, Nieuweroord; 5. J. Bosscha. Coevorden; 6. A. Enting, Westerbork; 7. J. Mulder. Hoogeveen; S. J. Dijkema, Nieuw- lande; 9. H. Moes, Veenoord; 10. R. Haver kamp, Nieuweroord. Candidatenlijst Centrale Oldebroek De Staten-Centrale Oldebroek stelde de voorloopige candidatenlijst als volgt vast: No. 1 M. van de Bunt, Nijkerk (aftr 2. A. Bakker, Oldebroek; 3. B. Arendsen, Harder- wijk; 4. J. P. v. Apeldoorn, Heerde; 5. D, Kuijper, Harderwijk; 6. J. Smallenbroek, El- burg; 7. A. Veerman, Ermelo; 8. G. de Boer, Wezep; 9. C. van Ramshorst, Nijkerk; 10. J< Jaspers, Hattem; 11. B. Ch. Hamer, Ermelo* 12. W. d. v. Dommelen. Wapenveld; 13. d! J. Vclsink, Nunspeet; 14. G. B. B. Renger, Vaassen; 15. G. van der Zanden, Pulten; S(\. H. v. d. Weg G.Jzn., Oosterwolde; 17 W F. v-d- Wart, Ermelo; 18. H. J. Nijhof, Oene; IJ. Mr. W. G. van Meer Harderwijk; 20 J Rietberg, Epe. ^tUm^UnBCJ^rnriJdm trainiDg DaV0S' ReChtS K00ps' Eind Januari veel bezoek verwacht te Doorn Ook Von Mackenson ter audiëntie. (Van onzen Duitschen correspondent WAT in het huidige Duitschland de 20ste April beteekent, name lijk de geboortedag van Adolf Hit ler, dat was in het tijdperk der keizer lijke glorie de 27ste Januari: 's Keizers geboortedag. Dwars door sneeuw en wind ging heel Berlijn naar den Schloss- platz. om zijn beminden keizer toe te ju belen cn van alle daken wapperde de zwart-wit-roode vlag der monarchie. Na den rampzaligen vrede van Versailles ,werd dat alles weliswaar Iheel anders, maar niettemin waren er altijd nog ivelen, die dezen 27sten Januari niet on opgemerkt lieten voorbijgaan. Vooral de vroegere officieren bleven trouw aan de traditie van een beteren tijd. Kort na de nationale revolutie van 1933 is daar edhter wijziging in gekomen. Toen wc 1934 voor de laatste maal in den „Kaiser- saal" van den Zoologischen Garten aan zulk een herdenkingsplechtigheid wilden deel nemen, werd de feestvreugde bedorven door een stelletje knapen, die bij wijze van pro test stinkbommen naar binnen uierpen en weldra stonden de kranten vol over dc „unerhörte" brutaliteit van sommige men sehen, die van dezen 27sten Januari nog no titie durfden nemen! Dat was voor Hermann Goering als minister-president van Pruisen een reden, om elke herdenking van 's voor- maligen keizers geboortedag voorgoed te Jyerbieden. Zoodoende ziet 't er dan ook niet naar uit, dat men daar ditmaal, nu hij, die het Duitsche Rijk van 1888 tot 1918 miet groote toewijding heeft bestuurd, den zeldiziamen leeftijd van 80 jaar mag be reiken, een uitzondering op zal maken. DuitsChers zijn nu eenmaal van huis- uit niet „grosszügig" ten opzichte van Duitschers, die niet met huid en haar tot hun (persoonlijke politieke zienswijze gerekend kunnen worden, Veler gedachten gaan naar Doorn Niettemin zullen er vooral dit jaar in liet al grooter en grooter wordende Duitsche iRijk nog heel wat menschen zijn, wier ge- Idiaclhten op dien Vrijdag naar het stille plaatsje Doom in het Koninkrijk der Neder landen zullen uitgaan, want vooral de oude re generatie beseft, wat het Duitsche volk aan Nederland verplicht is voor de groote doortastendheid, waarmede men aan zijn voormal igen keizer gastvrijheid is blijven iverleenen, ook toen van Fransche zijde diens uitlevering werd verlangd. Daar cr ook ten onzent velen zijn, die wel (eens iets naders willen weten omtrent de viering van zulk een intiem familiefeest op Huize Doom'zijn we te Berlijn ter bevoeg- der plaatse op informatie uitgegaan en we) op het „Niederlandische Palais" Unter den linden, waar we door 's keizers zaakgelas tigde op voorkomende wijze werden ontvan gen. De heer Von Sell was juist uit Nederland teruggekeerd, waar (hij ten „Huize Doorn" besprekingen had gevoerd over de wijze, waarop men dit familiefeest denkt te vie ren. Von Mackensen op bezoek „Het ligt voor de hand zoo deelde des keizers zaakgelastigde ons mede dat velen het op prijs zullen stellen, den keizer op dien dag persoonlijk geluk te wenschen, doch op één enkelen dag zou dat moeilijk gaan en derhalve zullen de min of meer officieele ontvangsten reeds op 24 Januari een aan vang nemen. Op dien dag verwacht mien te Doorn den S9-jarigen generaal-veldmaar- sdhalk Von Mackensen als voornaamsten re presentant van het voormalige keizerlijke hoofdkwartier. Hij zal vergezeld zijn door eenige hooge officieren uit dien tijd, welke tot 's keizers onmiddellijke omgeving be hoorde^ „Op de eerstvolgende dagen komen dan de naaste familieleden van het keizerlijke echt- paar en het zal stellig niet gemakkelijk val len, ze allen behoorlijk onder te brengen. Van de vele gasten, die op den eigenlijken LISSABON, 17 Jan. De „Tromp" zal morgen te Lissabon in het dok gaan voor het herstellen van de bij de bot sing met de „Orinoco" opgeloopen schade. De werkzaamheden zullen vijf dagen in beslag nemen. De flottielje leider ligt nog steeds op dezelfde plaats aan de Da Rocha-kade, waar Zondag het ongeval geschiedde. WILHELM II (Foto van Lotte Dieckmann, Bremen) feestdag verwacht worden, noemde men ons den ex-kroonprins met zijn gemalin en kin deren, voorts diens broeders Oscar, Eitel Fritz, Adalbert en August Wilhelm. Ook de weduwe van 's keizers eenigen broeder, prinses Heinrich wordt verwacht en ware de oorlog indertijd anders verloopen, dan zou deze koning van het door Duitschland veroverde Finland geworden zijn. Kroon prins Rupprecht van Beieren wordt alleen verwacht, terwijl het voormalige koninkrijk Saksen door den Markgraaf van Meissen ge representeerd zal worden. De vorst Friedrich Christian van Wurtenberg en hertog Al- brecht van Saksen waren tijdens den oorlog reeds gcneraal-veldmaarsehalk en «vormen dus met Von Mackensen een trio van histo rische militaire beteekenis. Plechtige godsdienstoefening Nadat de tachtigjarige keizer in den ochtend de gelukwenschen van prinses Hermine en zijn kinderen in ontvangst genomen heeft zal er in de tot kapel in gerichte hall een plechtige godsdienst oefening plaats vinden, onder leiding van den Berlijnschen Domprediker D. Doehring. die reeds meerdere malen op Huize Doorn voorging, nadat zijn ambts broeder,» Hofprediker Vogel uit Pots dam, drie jaar geleden gestorven is. Aan dozen dienst zullen met de gasten ook al de mannen en vrouwen deelnemen, die in den particulieren dienst der kei zerlijke familie staan, Het dejeuner te half twee zal een streng intiem karakter dragen, terwijl dan des avonds het gala-diner plaats vindt, waarbij de voormalige vorsten en prinsen in uni form, de dames in groot toilet zullen aanzit ten. Tot besluit wordt een film vertoond, welke Frederik den Groote tot thema heeft. Zoo denkt men op waardige wijze 's kei- srs 80sten geboortedag te vieren! Berlijn. 16 Januari 1939 Nadruik verboden Verdoovende middelen verkocht 's-GRAVENHAGE, 17 Januari. In den loop van het vorig jaar stelde de Rotterdam- sche politie een onderzoek in in een apo theek in de Middellandstraat hoek Heem raadsingel te Rotterdam, omdat haar ter oore was gekomen, dat cliënten van deze apotheek zonder recept verdoovende midde len verkregen. Voor de Rotterdamsche Rechtbank had mej. G. B., apothekers-assistente en eigena resse van de bewute apotheek, zich te ver antwoorden. Uit het getuigenverhoor kwam ast te staan, dat op strafbare wijze verdoo vende middelen aan cliënten werden ge leverd. Deze Rechtbank veroordeelde de ver dachte dan ook tot drie maanden gevange nisstraf. Van dit vonnis kwam «verdachte in hooger beroep. Gisteren diende deze zaak voor het Haagsche Gerechtshof. De procureur-generaal wees op 't gevaar, dat ontstaat voor de maatschappij, wanneer het mogelijk is, dat mensohen ongestraft verdoovende middelen kunnen koopen. Ver dachte bleef ontkennen, ook al zijn de getui genverklaringen voor haar bezwarend. In verband hiermede vroeg de procureur-gene raal bevestiging van liet vonnis van de Rechtbank. Arrest op 30 Januari, Commandant Doorman weigerde eenige inlichting te verstrekken. Do averij schijnt evenwel minder belangrijk dan aanvanke lijk werd geloofd. Deze indruk wordt be vestigd door het feit. dat de „Tromp" eerst morgen zal dokken, teneinde de ontvangst aan boord, welke op Dinsdagnamiddag was bepaald, te laten doorgaan. Niettemin is de commandant den geheelen dag aan boord gebleven cn heeft hij de uitnoodiging van vice-admiraal Mata Oliveira, die een noen maal aan den etat major van de „Tromp" aanbood, afgezegd. De grootste schade schijnt te bestaan in een deuk in den romp op twaalf meter van den achtersteven. Deze deuk, welke ter hoogte van dewaterlijn ligt, heeft een leng te van een meter en een diepte von zes tot acht centimeter, Hoe het ging Op het oogenblik dat het ongeval gebeur de, vertrok de „Orinoco", die slechts enke le meters van de „Tromp" was gemeerd, op normale wijze met een havenloods van Lis sabon aan boord. Twee sleepbooten begon nen de „Orinoco" van de kade weg te slee pen, toen de vliegende storm, het stoom schip tegen de „Tromp" drukte. Ondanks hun pogingen om een botsing te voorko men werden de sleepbooten door de massa van de „Orinoco", waarop de wind hevig vat had, letterlijk meegesleurd. Aan boord van het Duitsche schip wérd onmiddellijk „volle kracht achteruit" gegeven, doch de stroom won den strijd en de „Orinoco" bot ste tegen de „Tromp", die met het oog op den storm stevig lag vastgemaakt. De flot tieljeleider werd met kracht tegen het rem- mingswerk langs de kade, dat uit zware houten deelen en touwwerk bestaat, ge drukt, zoodat de schok van het zware schip toch werd opgevangen. In den loop van den ochtend heeft de commandant een protest opgesteld, dat de Nederlandsche consul-generaal onverwijld aan het havenkantoor van Lissabon heeft overgebracht. De „Orinoco" heeft haar Maatschappij van het gebeurde op de hoogte gesteld, en zal overeenkomstig het zeerecht, eveneens een protest indienen, wanneer zij te Ham burg aankomt. De vertegenwoordiger van de Hamburg-Amerika Lijn. aan welke maatschappij het schip behoort, heeft zich naar de „Tromp" begeven, waar hij kolonel Doorman een telegram van den gezagvoer der van de „Orinoco" waarin deze zijn leed- in over het .voorgevallene betuigt ter hand stelde. De bouw van het Am stel-station bij de bruik gesteld kan worden. Een kijkje op DE BELEEDIGENDE ARTIKELEN IN HET NATIONALE DAGBLAD Wat Mr Rost van Tonningen is ten laste gelegd 's-GRAVENHAGE. 17 Januari. Zooals bekend, is de Justitie er Vrijdagmiddag j.l. toe overgegaan de pers van het „Nationale Dagblad" te Leiden in beslag te nemen. Dit justitieel ingrijpen vond zijn oorzaak in eenige hoofdartikelen, welke in de maand December in genoemd dagblad verschenen zijn en welke een beleedigcnd karakter zou den dragen. In de eerste tenlastelegging wordt meld, dat Mr Rost van Tonningen in Decem ber 1938 te Leiden en elders in Nederland opzettelijk de eer en goeden naam van c Minister van Justitie, Mr C. M. J. F. Go ling, heeft aangerand, door opzettelijk het nummer van December 1938 van het Na tionale Dagblad, gemeldcn Minister, in een stuk, waarvan het opschrift luidde: „De eer der Nederlandsche jeugd. Vijf minderjarigen zijn in Oss straffeloos misbruikt", ten laste te leggen datgene, wat nader in de dagvaar ding is omschreven. In de tweede tenlastelegging wordt ver meld, dat Mr Rost van Tonningen zich in het openbaar bij geschrift opzettelijk in bc- leedigenden vorm heeft uitgelaten over den Centralen Raad van Beroep, zulks in het nr. van 23 December 1938 van het Nationale Dagblaxi. Als opschrift stond boven deze in belee- digenden vorm gedane uitlating: „Sc hemeltergend vonnis". De Ned. Herv. Radio Omroep Z-eer bevredigende resultaten Het secretariaat van den Ned. Hervormde Radio-Omroep zendt ons het jaaroverzicht van het werk #d?r aereeniging, waaraan wij het volgende ontleenen: Op 6 Nov. 1937 werd tot de oprichting van den N.H.R.O. overgegaan; 1938 is dus het eerste jaar van ons actief optreden. De resul taten zijn zeer bevredigend en het werk, dat verricht werd was zeker niet onvrucht baar. Een propaganda-dienst kwam in 1938 voor een groot gedeelte «van ons land tot stand. De vraag of er tot een eigen omroep dienst zou worden gekomen, hing af van de g of onze organisatie voldoende levens vatbaarheid zou blijken te hebben, terwijl men ook niet kan gaan uitzenden zonder daartoe machtiging van regeeringswege te hebben ontvangen. Teneinde ons doel te be reiken werd door ons een samenspreking met het moderamen der N.GR.V. gehouden; de bedoeling was een informatieve bespre king te hebben opdat kon worden vastge steld of, en zoo ja, in hoever een federatief verband mogelijk zou zijn. Ofschoon verschil lende aanrakingspunten gevonden werden, gelukte het nog niet een oplossing te vin den. Bij Koninklijk Besluit van 25 Juli 193S werd de goedkeuring op de statuten der ver- eeniging verkregen. De situatie ten aanzien van de programma's zooals ter ledenverga dering 1937 werd meegedeeld, bleef onver anderd. De actie der vereniging zal in 1939 krachtig worden voortgezet Ons propagan- da-werk hopen wij verder uit te breiden en onder meer de wettelijk voorgeschreven machtiging, voor uitzending te verkrijgen Eén en ander zal van onze leden nog wel eenig geduld -vergen, aangezien deze dingen afhangen van instanties huiten ons. ZAAK VAN DE „ARNOUD" VOOR DEN HOOGEN RAAD Tot verwerping van het cassatie beroep geconcludeerd 's-GRAVENHAGE, 17 Januari. De advo caat-generaal bij den Hoogen Raad Mr Rom- bach, heeft gisteren conclusie genomen in de bekende zaak van de kalkzandsteen fabriek „Arnoud", wier directeur, baron v. Hardenbroek v. Ammerstol, dooi de rechtbank te Haarlem tot drie geldboeten van vijftig cents was veroordeeld, wegens overtreding van de Arbeidswet, door zonder vergunning nachtarbeid te laten verrichten. Naar het oordeel van mr Rombach is de weerlegging, welke de rechtbank van het be roep op overmacht heeft gegeven, in cassa tie onaantastbaar. Wat het betoog van den requirant betreft, dat de reshtbank, door in haar eerste vonnis te overwegen, dat Van Hardenbroek niet heeft kunnen voorzien, dat hij na 27 Novem ber geen dispensatie meer zou krijgen, eigenlijk al beslist heeft, dat hij redelijker wijs niet anders behoefde te handelen dan hij gedaan heeft, merkte de advocaat-gene raal op, dat de rechtbank piet die over weging echter niet bedoelde, dat van H. tot het laatste oogenblik op een dispensatie mocht rekenen. Voorts is Mr. Rombach van meening, dat de rechtbank volkomen terecht aan de mi- nisterieele missives het karakter van wette lijk voorschrift heeft ontzegd. Reeds uitwen dig blijkt dit omdat de beschikking niet in de Staatscourant is opgenomen. Zoools de Rechtbank bovendien terecht constateert, houden de missives niet een verplichting of een bevoegdheid in om bij voltooide reorga nisatie der fabrieken met twee ploegen te doen werken. Zij zijn niet anders dan een aansporing daartoe, die zooals thans geble ken is, beter achterwege ware gebleven. De advocaat-generaal concludeerde dan ook tot verwerping van het cassatieberoep. De Hooge Raad zal op 27 Febr. a.s. arrest Schipper om het leven gekomen Motorschip raakte tijdens storm op drift BRESKEN, 17 Jan. Tijdens den krach- tigen storm welke gisteravond omstreeks 10 uur woedde, is te Breskens het 89 ton groote motorschip „Aart Willemina" uit Pernis van Schipper van Wijngaarden, afkomstig uit Giessendaxn van zijn ka bels los geslagen en op drift gegaan. De boot was geladen met pakken stroo. De schipper begaf zidh onmiddellijk naar het voorschip om een draad bij te zetten, terwijl zijn zoon zioh naar de machinekamer begaf om den motor op gang te brengen. Toen de zoon weer boven kwam en zijn va der toeriep, dat hij klaar was, kreeg hij geen antwoord. Hij begaf zioh naar het voorschip en zag zijn vader in het water liggen. De jongeman haalde den man direct binnen boord, doch deze gaf geen teeken van leven meer. Een geneesheer wa6 spoedig ter plaat se. Hij kon slechts den dood constateeren. Het ongeluk is gebeurd, doordat de lading van de boot begon te werken waardoor het schip slagzij maakte en de schipper over boord sloeg. WOERDEN, 17 Jan. Op den Utr. Straat weg had een ernstig ongeval plaats. Ongeveer ter hoogte van het Carosseriebe- drijf van den Oudsten en Domburg liep C. v. d. W. met zijn meisje, toen een uit de dichting Woerden naderende auto, door tot nu onbekende oorzaak den jongeman greep, een eind meesleurde en toen tegen de straat wierp. Hevig bloedend en ernstig ge wond werd de jongeman buiten bewustzijn naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor eijn leven, De "deelnemers aan de Nederlandsche ski-kampioenschappen 1939 te Arosa. V.l.n.r.: Jan Boon. Dr Bierens de Haan, vooi zitter der Nederlandsche ski-vereeniging. de heer H. J. A, Schintz, baronesse Schi mmelpenninck v, d. O ge en H, ter Kuile.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5