Nieuwjaarsrede van A. Borst Pzn Chr. Boeren en Tuinders vergaderen Vermist visschersvaartuig thans opgepikt ABDIJSIROOP WOENSDAG ïi JANUARI 1939 Borst Pzn Ongebonden vrijheid is geen vrijheid meer lpe plichten jegens de gemeenschap ju In een lunchvergadering van het Verbond van Prot. Chr. Werkgevers in Nederland, afd. Zuid-Holland, heden middag te 's-Gravenhage in restaurant Dijers gehouden, heeft de heer A. Borst P.zn'., voorzitter van het Ver bond, een nieuwjaarsrede gehouden. De onzekerheid heeft op het Nederland jBche bedrijfsleven remmend gewerkt, onze internationale handel heeft er onder geleden, al dus spr. Het Britsch-Ameri- kaansche handels verdrag moge ten 1 opzichte van de handelspolitiek in het algemeen een enkel licht punt toonen, toch blijft in de we- 1 reld eenerzijds een politiek, die, onderworpen aan de dictatuur van den machtsstaat, zich geheel richt op economische zelfgenoegzaam heid en onafhankelijkheid, anderzijds po litiek, die, vasthoudend aan een steeds ver der verwijderd ideaal, n.l. een op grond Van de natuurlijke eenheid der menschhcid bepleit vrij ruilverkeer tusschen de volke ren, door meestbegunstiging tracht althans leen gedeelte van de wereld te redden van ide economische zelfgenoegzaamheid en te behoeden voor economisch isolement. Toch kan men niet blind zijn voor het ïeit, dat we internationaal leven op een vulkaan, welke, als God het niet verhoedt, eerlang tot een uitbarsting zal komen. De arbeid ter verkrijging van meer ge ordende bedrijfstoestanden heeft in ons land steeds voortgang. In dit verband wil Bpr. vooral den nadruk leggen op de plichten jegens de gemeenschap. Het juiste midden Wie het pleit voert voor den vrede op iaarde, moet niet den oorlog prediken in den bedrijfskring en dezen aandienen als de immer frischer fröhlicher Krieg", die den bedrijfskring gezond maakt en gezond houdt Ongebonden vrijheid is geen vrij heid meer, maar ontaardt in machtsaan- piatiging en terreur. Anderzijds kan gebondenheid ontaarden 3n vrijheidsberooving, in groepsegoïsme en bevriezing van prijzen en productiemoge lijkheden. Het juiste midden daar tusschen te hou den is moeilijk, maar het is mogelijk, Noodig is het in ieder geval, omdat de .fteere plek is en blijft het open houden van Xnogelijkheden voor onzen internationalen handel en export. Rechts- en bestaanszekerheid Op sociaal terrein openbaart zich het streven naar rechts- en bestaanszeker heid in een toenemende belangstelling voor het collectief arbeidscontract. Dit kan een groote zegen zijn, indien men de zedelijke waarde van den arbeid erkent en de groote beteekenis ziet van een 'regeling der rechtspositie. Eerst wanneer men het contract tot die hoogte weet op te .voeren, levert de inwerkingtreding op het moment van de verbindendverklaring geen bezwaar op. Ten aanzien van de werkloosheidsbestrij ding, meende spr., dat een snellere goede ren-rouleering en een snellere geldroulee- >ing thans meer noodig zijn dan een halve eeuw geleden. Onze toekomst blijft wat dit betreft eehter liggen in de mogelijkheden, 'idie een nauwer contact met onze koloniën bieden, alsmede in een vreedzame verove ring van handelsgebieden. Allerminst wil spr. behooren tot hen, die toeenen, dat de weg naar een ongekende Welvaart open ligt, indien men_ maar bruut tot vernietiging van gedeeltelijk gebruikte Verbruiksgoederen overgaat, maar wel Wil hij bepleiten een ruimer gebruik dier goe deren, dat niet door steun, maar door ar- beidi, desnoods in werkverschaffing, wordt mogelijk gemaakt. Moge in 1930 in deze richting worden ge arbeid. Jaarvergadering van de Hollandsch-Brabantsche afdeeling Mr Dr A. Avan Rhijn refereert 'Inbraak in een kerk te Baarn (tweehonderd gulden vermist BAARN, '11 Jan. Inbrekers hebben zich toegang verschaft tot de consistoriekamer der Gereformeerde Kerk te Baarn. Zij haal den 'hier alles overhoop. Een brandkastje waarin de opbrengst van de collectes op Zondagen bewaard wordt, bewerkten de in brekers met een koevoet en vervolgens sne den zij het open. Tweehonderd gulden maak ten zij buit. Met een grootere brandkast hadden zij minder succes. Deze sleepten zij van haar plaats, doch verder dan een paar gaten heeft men het niet kunnen brengen. De inbrekers zijn met gummi handschoe nen te werk gegaan. geheime zender in beslag genomen Gisteren is aan den Bredaschewe? te Tilburg een geheime radiozender in bo- slag genomen, die werkte in de 40 meter band onder de roepletters P A O J S. De ge meentepolitie heeft tegen den eigenaar pro ces-verbaal opgemaakt. Inleiding öp staatsinrichting Van het boek „Onze staatsinrichting", waarvan de laatste drukken uitsluitend door Prof. Mr. P. A. Diepenhorst bewerkt werden, verscheen thans de zesde uitgave. In dezen laatsten druk zijn de veranderln gen aangebracht, die door de jonigste Grond wetsherziening en andere wijzigingen in de wetgeving noodzakelijk waren geworden. Het werk is helder en beknopt geschreven en geeft in het kort een goed inzicht in onze staatsregeling met alles wat daaraan vastzit. De elkander opvolgende drukken wijzen trouwens reeds op de bruikbaarheid. ÏJitgeefster is de N.V. G. J. A. Ruys' JJit- fcevers-Mjaatschappij te Zutphen. BtóUuS-, DEN HAAG, 11 Januari, Onder presi dium van den heer J. Biemond van Bleis- wijlc, kwam de Hollantlsche-Brabantsche af deeling van den Chr Boeren- en Tuinders- bond heden in „Amicitia" in jaarlijksche algemccne vergadering bijeen. De voorzitter opende hedenmorgen om 10 uur de algemeene vergadering op gebrui kelijke wijze en hield vervolgens een ojx:- ningsrede, waarin hij den aanwezigen het welkom toeriep en nader stilstond bij den toestand in het land- en tuinbouwbedrijf als mede bij den akkerbouw en de veeteelt. Spi riep verschillende autoriteiten op het gebied van land- en tuinbouw het welkom toe. Hierna bracht de secretaris-penningmees ter, de heer Joh. Verkuyl, van Heem stede, zijn jaarverslag uit, wat na eenige bespreking werd goedgekeurd, terwijl de heer Verkuyl van zijn financieel beheer ge dechargeerd werd. De begrooting '38— 39 werd eveneens vastgesteld. Tot leden van het hoofdbestuur van den Chr. Boeren- en Tuindersbond werden her kozen de heeren J. Biemond te Bleiswijk, voor Zuid-Holland, A. Zwaan te Enkhui zen, voor Noord-Holland. Tot bestuursleden van de Holl.-Prab. afdeeling werden herko zen de heeren M. van Berkel te Maasland en B. Havenaar te Berkel. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken werd de morgenvergadering gesloten. Om half twee werd een afzonderlijke ver gadering gehouden voor de tuinders, in welke vergadering de heer F. N. Va 1st ar, Regeeringscommissaris te Naaldwijk, aanwe zig was, om verschillende vragen, die hem uit de vergadering werden gesteld, te beant woorden. De Akkerbouwers en Veehouders kwamen eveneens afzonderlijk bijeen. In deze vergadering was Ir Louw es, even eens Regeeringscommissaris, aanwezig om gestelde vragen te beantwoorden. Hierna ving weer een plenaire zitting aan. waarin als spreker optrad mr dr A. A. van R h ij n, secr.-generaal van het Dep. van Eco nomische Zaken, met het onderwerp: „De toekomst van onzen landbouw; geen vrije concurrentie, geen staatssocialisme, maar bedrij fsorganisatic Rede mr dr A, A. van Rhijn De periode der vrije concurrentie, aldus spr., in Nederland, behoort tot het verleden. Het zajn in hoofdzaak drie omstandigheden. welke den terug keer tot deze pe riode onmogelijk maken. Vooreerst de belemmering van onzen uitvoer, vervolgens 't niet meer functionnec- r«n van het vrije prij smechanisme op de wereld markt der land bouwproducten en tenslotte de ont wikkeling van het ruilverkeer, welke in laatste instan tie niet meer door de individueele Mr Dr A. A. v. Rhijn handelaren, i door de staten wordt bepaald. Terwijl de „totalitaire" sta len in de nieuwe economische verhoudingen aan den staat een allesoverheerschende posi tie hebben toegekend, staan de „democrati sche" staten voor de groote taak om een economische orde te scheppen, passend bij hun opvatting over de verhouding van Over heid en bedrijf. De gebeurtenissen van na 1929 hebben in Nederland een zeer nood zakelijke uitgebreide Iandbouwcrisispolitiek gebracht In dit systeem is de Overheid pri mair en het bedrijf secundair. Al worden de leiders van de landbouworganisaties dik wijls geraadpleegd, dit neemt niet weg, dal de geheele Iandbouwcrisispolitiek steunt op Overheidsorganen, niet op bedrijfsorganen. Dit heeft het bedenkelijke gevolg, dat hol bedrijf geen enkele verantwoordelijkheid draagt en dat de minister, tot in de klein ste details moet beslissen. Spr. meent dat wij op deze wij&e op den duur de kans hebben met de geheele Iandbouwcrisispolitiek in het staatssocialisme vast te loopen. Daarom moet het bedrijf geleidelijk wor den ingeschakeld. Zulks geschiedt wanneer de land'bouwcrisismaatregelen worden opge bouwd op de organisaties van het bedrijf, onder steun en controle der Overheid. Als dan krijgt het bedrijf weer verantwoordelijk heid en wordt overwoekering door het staatsapparaat voorkomen. Spr. vertrouwt, dat de Ned. landbouw, die in eigen kracht groot geworden is, zal inzien dat de econo mische gebondenheid, welke de nieuwe tijd vraagt, niet in de eerste plaats van de Overheid, maar van de bedrijfsorganisatie moet komen. Nadat met mr. v. Rhijn over diens betoog van gedachten gewisseld was, sprak de voor zitter een woord van dank, daarna de ver gadering op gebruikelijke wijze werd ge sloten. NOTARISKLERK SCHOOT RIJKSVELDWACHTER NEER Vier jaar gevangenisstraf geeischt door het Hof AMSTERDAM, 11 Jan. Het Gerechuhol zette gisteren de behandeling voort van de strafzaak tegen een notarisklerk, verdacht van poging tot doodslag. Hij was te dier zake door de rechtbank te Utrecht veroor deeld tot vier jaar gevangenisstraf met af trek van de voorloopige hechtenis. In den nacht van 3 Febr. 1938 werd hij op den Rijksstraatweg bij Everdingen (Utr.) aangehouden door een rijksveldwachter, omdat hij op den straatweg fietste, wat ver boden is. De man gaf toen de veldwachter proces-verbaal opmaakte, 'n valschen naam op. Na een korte woordenwisseling trok hij een browning en loste op een afstand van ruim een meter vijf schoten op den veld wachter, die op drie plaatsen, n.l. in den huik, in het linkerbeen en in één der han den, werd getroffen. De dader maakte zich per fiets uit de voeten. De veldwachter was, hoewel zwaar gewond, nog in staat de wo ning van één van zij ncollcga's te bereiken. Vandaar is hij vervoerd naar een ziekenhuis te Utrecht, waar hij geruimen tijd moest veripleegd worden. Doch thans is hij geheel hersteld. Dien zelfden naclht gelukte het den briga de-commandant den dader te arresteeren. De jonge man, die overigens gunstig in de buurt bekend stond, legde een volledige bekentenis af en de rechtbank te Utrecht achtte hem schuldig aan poging tot dood slag. Eenigen tijd geleden stond hij voor h-t Hof terecht, doch de zitting werd toen ge schorst, om een psychiatrisch rapport over hem te doen uitbrengen. Dit rapport is gis teren behandeld. De geneesheeren achtten hem toerekeningsvatbaar. De procureur-generaal, mr J. Versteeg, was van oordeel, dat het ra.pport van de medici weinig nieuw licht op de zaak werpt De procureur-generaal persisteerde bij zijn reeds genomen requisitoir en eischte een gevangenisstraf van vier jaar met af trek van de geheele preventieve hechtenis. Verdachte bleef aandringen op een lagere straf. Het Gerechtshof zal 24 Januari arrest wijzen. Het groote gezin En de steunregeling Een groot gezin kan nooit een ongunstig verschijnsel genoemd worden; maar het groote gezin kan wel eens in een ongunstige positie worden gedrongen. Daarvan geeft een lezer uit Rijnsburg ons een treffend voorbeeld. Zijn gezin bestaat uit 12 per sonen. Het oudste kind is een jongen van 15 jaar; onder hem zijn 6 jongens en 3 meisjes, welke laatste op school gaan. Zie nu, zoo schrijft hij ons, hoezeer ik het gedrang kom. De jóngen heeft werk en verdient 5.—, maar er wordt £.-♦ afge trokken; hij moet toch ook een zakcent hebben en zoodoende draagt hij heel weinig bij in de gezinsinkomsten. Was ons oudst, kind nu een meisje, dan zou er niets van haar loon gekort worden. De klacht is volkomen juist. Dit gezin van een werklooze verkeert in de meest ongunstige omstandigheden. Vrij hooge aftrek voor den jongen, omdat blijkbaar met bijkomende onkosten geen rekening wordt gehouden; geen extra-toeslag voor inwonende zoons, die werk hebben gehad en ouder dan 18 jaar zijn; voor de andere kinderen normale toeslag, doch waarschijn lijk slechts voor 5 kinderen, omdat dan het maximum bereikt is. Doch nu de conclusie. De schrijver zegt zelf: ik misgun het gezin met werkende meisjes de vermeerdering der inkomsten niet; maar is het rechtvaardig? En dan vraagt hij ons oordeel. Dat valt niet mee. Want rechtvaardig heid is hier een betrekkelijk begrip. Men spreekt er alleen van bij vergelijking. De meisjes wel, waarom de jongens niet? De voornaamste reden zal wel zijn, dat de jongen, gezel geworden, meer verdienste heeit dan de dienstbode. Want, het geldt alleen die categorie. Vrouwelijk personeel op kantoren, in fabrieken, op ateliers enz. valt er niet onder. Die worden op één lijn met de jonge mannen gesteld. Deze maatregel bedoelt dan ook in eerste plaats om huishoudelijke diensten wat aantrekkelijker te maken. Waarlijk, dit was wel noodig. En om de belooning, èn om de positie. Men zij dus niet afgunstig, omdat anderen \an een gewenschte en ook wel '„rechtvaar- ge' verbetering mogen profiteeren. Voorts stelle men zijn eigen wenschen. Lat jonge mannen zooveel van hun loon tot onderhoud van hun gezinsgenooten moeten afstaan, dat zij niets kunnen sparen voor een eventueel huwelijk, is een der moeilijke vragen, welke zich steeds meer naar voren dringen. Doch de verloofde, die dienstbode is, kan er nu misschien mee beginnen. De moeilijkheid is daarmee natuurlijk niet opgelost. Maar niemand zal toch meenen, dat een steunregeling volkomen bevredigend zou kunnen werken? De vele en ingewikkelde tariefklassen bewijzen het reeds. Een noodmaatregel moet gebreken hebben. Laat ons dus toejuichen als één gebrek wordt verholpen en dan onze aandacht be palen op een ander. Brand in een gesticht HELDEN, 11 Januari. Vanochtend door nog niet bekende oorzaak brand ont staan in het R. K. ges'jeht voor Reclassee- ring „Koningslust" te Helden. De brand is ontstaan in de bij het klooster behooreode met graan gevulde stallingen en schuren terwijl ook de hoofdgebouwen met de kapel ernstig worden bedreigd. Door een Duitsch recherche vaartuig De IJsselstroom is te Amsterdam aangekomen Zware tocht over het IJsselmeer Nog steeds is het zwaar varen op het IJsselmeer! Men komt er zelfs nog ijsbergen van 4meter hoogte tegen. Maar toch is er nu tenminste weer doorkomen aan en zoo is ein delijk de „IJsselstroom" te Amster dam binnengesleept. Het vermiste visschersvaartuig is gelukkig weer terecht gekomen. TERMUNTEN, 11 Jan. Het Duitsche recherchevaartuig „Von Hindenburg" heeft gistermiddag om. twaalf uur het vermiste vissohersvaartuig uit Termun- ten nabij de Knock, de Zuidwestpunt van Oost-Friesland, opgespoord. De twee zoons van schipper Bakker bevon den zich nog aan boord. Het recherche vaartuig heeft het sohip op sleeptouw genomen naar Termuntenzijl, waar het is overgenomen door het visschersvaar tuig van schipper Ari Kuiper. Deze was vaenoohtend reeds om vijf uur uitge varen om assistentie te verleenen. De „Von Hindenburg" had Vet vermiste schip reeds om acht uur gisterochtend ont dekt, doch kon het door den lagen water stand niet naderen. Intussohen was ook het Nederlandsche recherchevaartuig .Alexan der Gogel" in de nabijheid van het schip gekomen, waaraan het echter geen hulp meer heeft verleend. Gisterochtend om aoht uur was een dor Jongens van boord gegaan. Hij is over het ijs naar Riesen geloopen om naar Neder land te telefoneeren. De verbinding kon eohter moeilijk tot stand worden gebracht, zoodat de jongen onverrichterzake naar het sohip is teruggekeerd. Bij de opsporing hebben ook nog Duitsche vliegtuigen hun medewerking verleend, doch deze hadden tot dusver nog niets ge rapporteerd. Harderwijkor boot teruggekeerd SCHELLINGWOUDE, 11 Jan. Gistermid dag tegen half vier is een drietal motor schepen uit Nijkerk en Amersfoort, de klip- permotor „Dankbaarheid" uit Amersfoort, de „Vertrouwen" van den beurtschipper Kos uit Hulzen en de „Johanna" van den beurtschipper Heimensen uit Nij'kerk, de Oranjesluizen gepasseerd. Nadat de sahepen ongeveer vier uur in het ijs hadden vastgezeten, slaagden zij er in Amsterdam te bereiken. De Harderwijker boot van de Holland-Ve- luwe lijn was gistermorgen om ongeveer acht uur uit Harderwijk vertrokken, doch deze kon niet door het ijs heenkomen en is daarom naar Harderwijk teruggekeerd. Het water op het Binnen-IJ is op het oogenblik weer abnormaal hoog, circa 13 min. A.P.. zoodat het stoomgemaal in wer king is gesteld. Dit hooge peil is ontstaan, doordat IJmuiden als gevolg van den Wes tenwind niet voldoende kan spuien. Zware reis van de „Wilhelmlna Goedkoop AMSTERDAM, 11 Jan. Gisteravond om streeks kwart over zes bereikten de beide sleepbooten van de firma Goedkoop, de „Wilhelmlna Goedkoop" en de „Daniël Goedkoop" met het door de „Daniël Goed koop" gesleepte vrachtschip „IJsselstroom" de Oranjesluizen. Weldra waren zij uit het ijsveld op het ijsvrije Y geschut en toen was het leed ge leden: de korte afstand naar de De Ruyter- kade was, in vergelijking met hetgeen de schepen achter den rug hadden, een peule schilletje. De schipper en bemanning van de „Da niël Goedkoop", die gedurende enkele da gen op het IJsselmeer gevangen hadden ge zeten en ln verband met de gevaarlijke si tuatie het schip kon noch voor- noch ach teruit weinig hadden geslapen, waren zoo spoedig mogelijk naar huis gegaan. De schipper van de „Wilhelmlna Goed koop" was echter gaarne bereid een en an der over zijn reis te vertellen en toen er van rust weinig kwam. omdat hij zij het dan op een ander schip weer op een kar wei uit moest, noodigde hjj ons uit, de reis dan maar mode te maken, dan zou hij on derweg wel wat vertellen. Het werd een sober relaas van een zwa- ren strijd tegen het ijs. Maandagmiddag ongeveer twee uur kwam het bericht bin nen, dat de „Daniël Goedkoop" gebrek aan kolen had en derhalve zijn pogingen om los te komen en met de „IJsselstroom" de terug reis te aanvaarden opgaf. De „Wilhelmina" vertrok met 40 ton kolen aan boord uit do Oranjesluizen. De voormalige Zuiderzee was één ijs vlakte. Spoedig na het vertrek begon het donker te worden. Het was niet al tijd mogelijk de broze plekken in het .ijs te zien en het werd een ware worste ling. Nu eens voer men Oost, dan weer Zuid, dan weer was de koers naar het Noorden. Steeds maar weer achteruit om een aanloop te kunnen nemen. Soms vocht de ijsbreker uren om enkele meters te winnen. Tegen elf uur gistermorgen werd het doel bereikt en konden de ingevroren sche pen uit hun benarde positie worden bevrijd. Toen de „Daniël Goedkoop" eenmaal uit haar barrière van ijsschotsen was losgeko men, en het ijs dus twee geduohte tegen standers tegenover zich kreeg, was het pleit spoedig beslist. Hoewel de schepen op htm weg naar Am sterdam ijsbergen van ongeveer vier en een halve .meter hoogte ontmoetten, kon de terugreis, die gistermiddag om twee uur aanving in enkele uren worden volbracht. De beide sleepbooten hadden, voor zoo ver gisteravond geconstateerd kon worden, vrijwel geen averij opgeloopcn. De „IJssel stroom" een 27 ton metend vrachtschip, was door het kruiende ijs echter leelijk ge deukt Gevaarlijke tocht over het ijs naar Urk URK, 11 Jan. Gistermiddag om vijf uur zijn de zeven familieleden van een bejaarde inwoonster van Urk, die ernstig ziek is, met een ijsvlet op Urk aangekomen, na een zeer gevaarlijken en vermoeienden tocht over het ijs. Onder hen bevond zich eon rouw, die tijdens den tocht door het ijs was gezakt Men had haar echter tijdig weten te vatten. Zij moest op het ijs van droge kleeren worden voorzien. Dr „Zeemeeuw" weer in de haven van Urk URK, 11 Jan. De sleepboot „Zeemeeuw" is gistermorgen om half twaalf van Kam- ppn naar Urk vertrokken en 's middags om half vier in de haven van het eiland gearri veerd Het vaartuig bracht de post van Kampen mee. De postboot „Von Gerusau" is gistermid dag omstreeks drie uur te Kampen aange komen. ln de omgeving van het Victoria Station te Londen kwam het gisteren tot demon- straties bij het vertrek van Chamberlan naar Rome. Juweliers sloten in allerijl hun winkels, bevreesd voor vernieling. Al ln oude tijden gebruikten de geleerden de „Geneescruy- den", die nog heden b(j de bereiding van Abdijsiroop ge bruikt worden. Reeds toen en nu nog steeds zijn deze kruiden gebruikt ter bestrijding van hoest, bronchitis en asthma Meer nog. de schap keert i de genezing door middel van plan ten en krulden. Behalve kruiden- extracten bevat Abdijsiroop thans bovendien ..codeïne", de krachtig ste hoeststlllende stof. Deze aldus versterkte Abdijsiroop verdrijft nu nog sneller en beter benauwdheid bt) het ademhalen, beklemming op de borat, hoest en bronchitis. AKKER 'S Kruiden v&tst&ikte Uit de A. R. Partij DE STATENVERKIEZINGEN Voorloopige A.R. candidatenlijsten in Noordholland Statenkieskrlng Amsterdam 1. G. Baas Kzn„ 2. P. Keulennams (afbr.), 3. Mr. M. van Vugt, 4. Mr. A. B. Roosjen, 5. Mr. N. Okmia, 6. D. de Ridder, 7. N. Schenkman, 8. Dr. J. Ronda, 9. C. C. P. Itng- wersen, 10. L. Boomsma, allen te Amsterdam. Statenkieskrlng Den Helder Jein Wagenaar C zin,., St. Panoras; A. Lever, Den Helder; H. Schelhaas, Broek op Langen- dijk; J. Hooimeijer, Breezamd; Jac. Jong, NoordseharwoudeG. J. Dijlders, Den Hel der; A. van den Brink, Oosóerand (Texel). Op de definitieve lijst zal de volgorde an ders zijn. Dit is een voorloopige opgaaf, met het oog op de nog op te geven namen van den Statenkieskring Hoorn. Statenkieskringen Zaandam en Haarlem Mr. A. Bruoh, Haarlem (aftr.); 2. L. Harms, Zaandam (aiitr.); 3. G. H. Hoytimk, ATkm'-iwr: 4. G. Wclaak Hzn., HaaT'.em; 5. K. Kan, Zaandam: 6. A. van Driel, Haarlem; J. Kcoger, Wormerveer; 8. T. K. Roosjen, Bloemendaal; 9. J. Tilkemo, Zaandam: 10. D. A. J. Spek, Haarlem; 11. A. Krommendijk, Zaandam; 12. W. F. Beeermans, Haarlem. 13, W. Dekker, Koog a. d. Zaan; 14. Mr. J. C. C. W. Hijszier. Bloemendaal; 15. H. Nij- dam, Heiloo: 16. W. Kaper, Haarlem: 17. K. Tanger, Westaaan; 18. J. von Wilgen, Haar lem; 19. N. Schuurman, Alkmaar; 20. L. Sil via, Haarlem. Statenkieskrlng Velsen 1. F. P. Vermeulen, IJmuiden (aftr.); 2. S. ui Wijk, Vijfhuizen: 3. P. van der Meer. Aalsmeer; 4. H. Homburg, IJmuiden; 5. F. H. Bos, Zwanenburg; 6. Dr. Bergem.a, Nieuwer- Amstel; 7. O. van der Weij, Heemstede; 8. Mr. A. B. Roosjen, Amsterdam; 9. Joh. Verkuyl Man., Heemstede; 10. N. Passchier, Beverwijk. DONDERDAG, 12 JANUARI 1020 HILVERSUM I, 1S75 en 301,5 31. AVRO-Ult- Eendlng. 8.00 Grtun.muzlek. (co. 8.15 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gewijde muziek, (gr. pl.) 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Omroeporkest en soliste (In de pauze: De- 12.15 Berichten). 12.30 Gram. We aleld ziek. 6.00 AVRO- >rlchbe 0? ie. 7.00 Voor de kind. Orgel en Za.ng. 7.30 EngeLeche les 8.00 B«. richten ANP. Radiojournaal. mededeelingen. 8.20 Concertgebouw orkest en sollet. (In de pauze. Radlotooneel). 10.30 C&baretprogram- nv. 11.00 Berichten ANP. Hierna: Het AVRO DansorkesC 11.4012.00 Gram muziek. 9 15 Gram.muziek. (Om 8.16 Ber 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendiem Gram.muziek. 11.80 R 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muzlek. 12.80 u KRO.Orkest en gram.muzlek. 2.00 Han.t- uurtje. 2 55 Gram.muzlek. 8.00 Voor de i. 3.45 Bijbellezing. •nnrbeld 3.30 Gre 4.46 Gram.muzlek 5 00 Jeugd. 5.30 De Vedels niu/.lek. (Om 6.3 kwartiertje. 7.00 Bertchtei tiek weekoverzicht. 7.45 i Berichten ANP. herhaling S.O.&-Bei 8.15 Samenkomst van het Leger des Helle. 9.15 Orgelspel. 10.09 Berichten ANP. actueel halfuur. 10.30 Gr.muzlek. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 Viool voordracht met pianobege leiding en gram.muzlek. 11.30 Gram muziek 11.50—12.00 Schrlftlezknc. ROITWICH 1500 M. 11.20 Harp. 11.50 Strijk kwartet. 1.20 Klarinet, saxofoon en plano. 1.50 Orkest. 2.45 Spelllngwedstrijd. 3.15 De- sriehte 6.45 C.N.V.- 5 Journalis te. 8.00 3.35 Orkest. 5 05 V on. 5.35 Orkest 6 40 Vo oor- en orkest 7.59 Ope 9.45 Orkest. 10.20 Ko 0 Causerie. 10.55 Cab) de de l ItADIO—PARIS 1648 M. 12.30 Zang 1.10 kes't 2.35 Zang. 8.36 Zang. 4 35 Viool. Zang. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Radio-toon 7.25 Orkeet. 8.35 Plano. 8.69 Opera. Slatenkieskring Weesp 1. Dr. H. F. J. West er veld, Hilversum: 2. H. Gordeau, Bucsum; 3. P. Kuyper Dan., Hilversum; 4. P. K. van Baaien, Weeep; 5. Mr. F. J. Frowein, Hilversum; 6 G. Esse- link, HdJversrum; 7. W. HesseLa, Busstim. 8. J. de Jong Czn., Hilversum: 9. J. W. Blok, Ne der horst den Berg; 10. Joost 91uis, Hilver- JAARVERGADERING STATEIf-CENTRALE VLISSINGEN Te Vlissingen kwam de Centrale Kios- yeieeniging in jaarvergadering bijeen, onder leiding van den heer G. v. d. P u 11 e. De heeren K. Schout en A. Schout brach ten hun jaarverslag uit, waaruit Heek, dat het gezamenlijk aantal leden meer dan WK) bedraagt. De stand der kas is zeer bevre digend. Do heer C Davidse rapporteerde von het in 193S gehouden Centralen Convent. Ds. Vreugdenhil zal namens de entraio bezoeken den in Den Haag te houden leiders- cursus. In het gebied vaa de Centrale zal tot aan de Statenverkiezing ..Neder ami Waakzaa n" ten getale van meer dan 9000 ex. per keer huis aan huis verspreid worden. Namen voor de groslijst werden door alle Kiesvereenfgingen ingediend, waarna deze erd vastgesteld. Nadat in verhand daarmee nog vele dingen waren besproken en gere geld, werd de druk bezochte vergadering met dankzegging gesloten,

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 3