rod©)) VIJF EN TWINTIG LEGERKORPSEN JUBILEEREN DINSDAG io JANUARI 1939 TWEEDE BLAD PAG. s WOENSDAG, 11 JANUARI 1030. HILVERSUM I. 1875 en 301,3 M. ^VARA-Ult- VPRO. 8.00 Orgelspel. (Om 8.16 Be-richten) 8.30 Gnajm.mu.ziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Programma voor Ar beiders in de Continubedrijven. 11.10 Cau serie ,.De regeeringsplaniuen met de werk- looze jeugd". 12.00 Gra/m.muzlek. (Om 12.15 Berichten). 12.30 Orgelspel. 1.001.45 VARA Orkest. 2.00 Voor de Vrouw. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gram.muaiek. 6.00 Do Ram blers (Om 6.28 Berichten) 6.40 Causerie „Orisisbeleid in Zweden'7.30 Caiueetrie „Om werk en ona geloof". 8.00 Herhaling S.O.S.- Berichfcen. 8.03 Berichten ANP. VARA-Vairia 8.15 Voor schaker». '8.16 VAiRA-Orkeat. 9.00 Caibaretprogramma (Opn.). 10.00 Berichten ANP. 10.05 Viool en piajio. 10.40 Gram.mu ziek. 11.00 Causerie „Het Hastings schaak toernooi". 11.15 Zang en Piajio. 11.3012.00 Grajm. muziek HILVERSUM II. 413,5 M. NCRV-Ulticndlng. vaart. 8.00 SdhnfUezing. meditatie. 8.15 Gr- muziek. (9.309.40 Gelutewenöchenk 11X30 Morgendienst. 11.00 Gram.muziek. 11.15 u. Zang met pianobegeleiding, en gram.muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Solistenconoert. 1.00 u. Graim.muzieik. 1.30 Het All Round Sextet en gram.muziek. 2.30 Voor jeugdige postze gelverzamelaars 3.00 Vervolg Concert en gram.muziek 4.00 Gram.muziek 4.45 Geluk- wenaohen. 5.00 Voor de kinderen. 5.45 Gr, muziek. 6.00 Land- en tuinbouwbozettlng. 6.20 Gram.muziek. ber. 6.30 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Muzikale causerie. 7.45 Causerie over leerbewerking. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 Propa- ganda-kettingavond. 10.00 Berichten ANP, actueel halfuur. 10.30 Leden van het NCRV- Orkest 10.45 Gymnosiekles. 11.00 Het NCRV Orkest^ 11.25 Gram.muziek 11.5012.00 DROITWTCH 1500 M. 11.25 Viool. 11.50 Kwintet 12.20 Zang en piano. 1.05 Hoorbericht. 2.00 IXeclamatie. 2.20 Strijkkwartet 3.25 Orkest. 4.05 Doedelzak. 4 20 Veeper. 5.40 Band. 6 40 Reportage. 7.20 Twee orkesten. 8.05 Actueel programma. 8.35 Symphonie-orkest en Koor. 10.40 Harp-kwintet RADIOPARIS 1648 M. 1L20 Orkest 12.30 Zang. 1.10 Orkest 3.50 Zang. 4.05 Cello. 5.05 Piano. 5.25 Orkest 6.35 Viool en Piano. 7.50 Koor. 8.35 Piano. 8.50 Orgel. 9.20 Variété. KEULEN 456 M. 11.20 Orkest 12.35 Orkest. 1.30 Concert. 3.20 Orkest en Ensemble. 5.55 Mannenzang. 7.30 Orkest 8.30 Volksmuziek. 9.35 Orkest. 10.20 Orkest, en mandoline. BRUSSEL 322 en 4S4 M. 3 22 Mt 12.50 en' 1.30 Orkest 5.20 Trio. 7.20 Orkest. 8.20 en 9.20 Orkest 10.30 Folklor. programma. 4 84 M: 12.50 en 1.30 Orkest 5.20 en 6.00 Orkest. 7.05 Zang. 8.20 Orkest 9.05 en 9.45 DEUTSGHLANDSENDER 1571 M. 7.30 Symfo nie-orkest. 8.20 Hoorberiohten. 9.20 Berichten 9.50 Viool en viola. Het derde en veertiende regiment BERGEN GP ZOOM, 10 Jan. Hier ter stede vierden (het 3e en het lie reg. infan terie hun 125-jarig bestaan. Er bestond van den kant der burgerij groote belang stelling, niet het minst tot uiting kamend in de aanbieding van een kostbaar ge schenk, bestaande uit 12 dieipe trommels met volledige uitrusting. De herdenking is ten deete tweevoudig gevierd. De beide regimenten hadden ieder voor zich een programma opgesteld^ maar daarnaast was er een gemeenschappelijk programma voorzoover het de huldiging door de burgerij betrof. Tussahen half 11 en half 12 werd op Plein 13 en op fort „Kijk in die pot" een militaire inspectie gehouden. Om half 12 werd een groot défilé gehou den op de Groote Miark,t waar militaire en burgerlijke autoriteiten voor het stadhuis hadden plaats genomen Op het middaguur werd het geschenk der bui gerij aangeboden. De plechtigheid ge schiedde in de bibliotheek van het histori sche Markiezenhof, waar het 3e reg. inf. is gelegerd. Overste F. v. Aelst deelde mede, voor de-ze gelegenheid een „Markiezenhof-me daille" te hebben Iaflen slaan ter uitreiking ran burgers en militairen, die bijzondere verdiensten hebben jegens het 3e R.I. De eerste exemplaren, in zilver geslagen en voorzien van een persoonlijke opdracht, werden uitgereikt aan de heeren J. C. Assel. bergs, burgemeester Mr Drs P. A. F. Blom, C. Sloofemans, en Kilsdonk. De overige co- mitéledjen en kolonel Brucckel verwierven oen bronzen medaille. Driedaagsche herdenking te Assen ASSEN, 10 Jan. Het driedaagsche jubi leumfeest ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van het le en 9e reg. infanterie, welke beiden te Assen in garnizoen liggen, werd gisterocbtiend ingezet met een muzi kale reveille in de kazerne, waaraan de stafmuziek van het le reg. medewerking verleende. Te 10 uur rukten de troepen van het le en het 9e uit voor een feestimarsch door da s'ad, voorafgegaan door de stafmuziek met de schelleboomen. Voor het gerechtsgebouw in de Brinkstraat werd gedefileerd voor de Lurgerlijke en militair eautoriteiton. Des namiddags recipieerden de comman danten van he le en het 9e reg., resp. luit.» Icol. L. K. v. Loon en luit.-kol. P. N. Spruyt, in de Hendrikikazerne. Als voorzitter van een commissie uit de burgerij deelde de burgemeester mede, dat de burgerij aan de regimenten een-ige steftietrommelis zou aan bieden. Helaas hadden sneeuw en ijs ae voorbereidende werkzaamheden bemoeilijkt, waardoor de geschenken thans nog niet konden word enovergedragien. Terugleiding van Duitsch- Joodsche vluchtelingen Op de vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw Mackay-Katz betreffende de terugleiding naar Duitschland van Duitseh- Joodsche vluchtelingen, die zonder \erlof na een bepaalden datum Nederland zijn binnengekomen heeft de Minister van Jus titie o.a. geantwoord: In den laatst en tijd zijn in sommige groote steden, met name in Amsterdam, regelmatig Duitsche vreemdelingen, tot een aanzienlijk aantal, aangetroffen, die deels afkomstig uit ver van onze grens ver wijderde strekr-n in Duitschland kort te voren zonder verlof op heimelijke wijze Nederland waron binnengekomen. Mode gelet op het groote aantal der reeds ver leende toelatingen heeft de rcgecring daar om in het belang der openbare orde moeten bepalrn, dat bij verdere dergelijke binnen komst terugleiding dient plaats te hebben, met dien verstande, dat in bijzondere ge vallen, met name wanneer onmiddellijk levensgevaar aanwezig moet worden geacht van dien maatregel wordt afgezien. De genomen maatregel beeft vooral tot strekking om zoo goed mpgeliik te verzeke ren, dat asylverleening op geordende en verantwoorde wijze geschiedt. Bij de viering vari het 125-jarig bestaan vart het 8e en 19e regiment infanterie te Arnhem, werden namens de reserve-officieren, beroeps-officieren en beroeps onderofficieren een vijftal trommels en een stel klaroenen aangeboden. Luit. Kol. J. H. Smit, overste van het 19e R.I., neemt de geschenken in ontvangst. Groote feestelijkheden te Venlo VENLO, 10 Jan. De officieele herdenking van het 125-jarig bestaan van het 2e Regi ment Infanterie werd gistermorgen ingezet met een muzikale reveille op de voornaam ste punten der stad. Venlo ontwaakte in feeststemming. Van torens en huizien wap perde de nationale driekleur. De kazernege bouwen zijn feestelijk versierd en gister avond werden het hoofdgebouw en de ver schillende paviljoens omstraald door een zee van lioht, een illuminatie, die door de zorgen van het gemeentebestuur tot stand is gekomen. Op het gemeentehuis is vanmorgen aan een deputatie van het regiment een hulde blijk aangeboden, bestaande uit een groot borstbeeld in brons op voetstuk van den Oranje-vorst Frederik Hendrik, naar wien de Infanterie-kazerne genoemd is. Aan den Limburgschen kunstenaar Charles Vos werd opdracht gegeven om dit beeld te ver vaardigen. Daarnaast zal uit de binnenge komen geiden een som van 250 onder en veloppe worden aangeboden, met bestem ming voor de feestviering der soldaten. NlT de reveille werd gistermorgen de her denking gevierd met een feestmarsch van het Regiment door de stad. Op het markt plein had een défilé plaats voor de burger lijke en militaire autoriteiten. De receptie, welke hierna werd gehouden in de versierde zalen van het hoofdgebouw der kazerne was weer druk bezocht. Gister avond vond de feestviering haar hoogte punt in een fakkelmarsch door de stad, waaraan het 2e en 17e Regiment deelnamen Reeks van feestelijkheden te Maastricht MAASTRICHT, 10 Jan. Het 13e Regiment Infanterie alhier, dat in 1914 door verdub beling werd gevormd uit het 2e Regiment, heeft met het in Venlo gelegerde 2e Regi ment het 125-jarig bestaan van deze Regi menten op feestelijke wijze herdacht. Na een militaire reveille om half acht werd in de garnizoenskerk van Maastricht, de Sinte Servaaskerk, een plechtige Hoog mis opgedragen, in tegenwoordigheid van ongeveer alle dienstplichtige manschappen van het regiment en zeer veel militaire autoriteiten. Om half twaalf werd op het Vrijthof in tegenwoordigheid van de vele autoriteiten een wapenschouw gehouden van het jubi- leerend 13e regiment, dat hierbij stond on der commando van majoor D. M. Nierstrasz. Het défilé werd afgenomen door overste A Govers. De oud-burgemeester van Maastricht, Mr L. B. J. van Oppen sprak als voorzitter van het huldigingscomité woorden van waar deering namens de bevolking tot het Maas- trichtsche Regiment, en bood namens de in woners zijner stad een zestal fraaie diepe tromanen in volledige uitmonstering aan. Res. kapitein Janssen van het 13e Regi ment sprak namens de reserve-officieren van het Regiment en bood namens dezen een viertal klaroenen met bijbohoorende fanions aan. Nadat het regiment met het vaandel had gedefileerd voor zijn commandant en de JWnwezige militaire en civiele autoriteiten, defileerde ook nog een 70-tal oud-gedien- den van het 13e Regiment Infanterie acart voor het regimentsvaandel. In de Tapijnkazerne van Maastricht werd daarna een druk bezochte receptie gehou den, terwijl des avonds o.a. een tooneelvoor- stelling is aangeboden aan manschappen van het regiment. De herdenking te Ede Gistermorgen half elf had voor het front van het 22ste Regiment Infanterie to Ede in verband met het 125-iarig bestaan van het 10e en ?2ste Regiment Infanterie hij monde van den burgemeester van Ede. den heer I.. R. Middel berg, eere-voorzitter van een comité uit de burgerij, de aanhieding namens deze burgerij plaats van twee ver nikkelde schelleboomen met rood-wit-blau- we paardenstaarten en klinkende bellen. Luit.-kolonel T. F. de Ridder, comman dant van het 22ste Regiment Infanterie aanvaardde het prachtige geschenk in groo- ten dank. Des middags werden door ge meld comité namens de burgerij nog aan geboden aan elk regiment (10e en 22ste) 6 klaroenen met vanen, Feest van het Zutfensche garnizoen ZUTFEN, 10 Jan. Ook het Zutfensche gar nizoen heeft gisteren op feestelijke wijze bet 125-jarig bestaan van de regimenten herdacht. Des morgens werd een marsch door de stad gemaakt, waarbij gedefileerd werd voor het dagelijksch bestuur der ge meente en voor den garnizoenscommandant majoor Nolthenius. 's Morgens gaf kapitein Mulder voor de troepen een uiteenzetting van de geschiedenis der regimenten. De burgemeester maakte al vroeg zijn opwach ting ten bureele van den garnizoenscom mandant en voorts zond hij namens de ge meente een gelukw-ensch naar den leger commandant te Amersfoort 's Middags werden de militairen op een bioscoopvoor stelling onthaald. Ook de avond is door het garnizoen feestelijk doorgebracht De herdenking le Zwolle ZWOLLE, 10 Januari. Het 125-jarig be staan van de Regimenten Infanterie is te Zwolle gevierd door het aldaar gelegerde bataljon van het 20ste Regiment Infanterie. De manschappen werden 's morgens geïn specteerd en toegesproken door den com mandant. majoor J. W. van Mansveld, daar na defileerde het bataljon voor den conv missaris der Koningin in Overijssel, Mr. A. A. baron van Voorst tot Voorst en voor bur gemeester A. van Walsum. Een feestmaal tijd in de cantine en een voorstelling in het bioscooptheater „De Kroon" besloten de feestelijkheden. Het 8ste en 19de Regiment Infanterie ARNHEM, 10 Januari Gistermorgen is op het Vitesse-terrein tc Arnhem het 125- jarig bestaan van het achtste en negentiende regiment infanterie, die te Arnhem in gar nizoen liggen, iplechtig herdacht. De plech tigheid werd bijgewoond door verschillende autoriteiten. Het woord is o.a. gevoerd door mr J. A. de Visser, procureur-generaal, voorzitter van het algemeen comité. Verder voerden het woord de voorzitters van de commissies uit de burgerij, uit de reserve-officieren van het 8ste en 19de regi ment en van oud-militairen, die als geschen ken, uit bijdragen van de burgerij aange kocht, een aantal diepe trommen en klaroe nen aanboden, oen bijdrage voor muziekin strumenten en een bijdrage voor een feest avond voor de manschappen. De Kustartillerie te Vlissingen VLISSINGEN, 10 Jan. Het 125-jarig ju bileum van het regiment kustartillerie is hier ter stede op feestelijke wijze herdacht. De cantine van de bomvrije kazerne was omgotooverd in een ware feestzaal door de talrijke fraaie bloemstukken. Aldaar heeft kapitein mr M. P. W. J. vanderSlikke, het feest eeopend met een jubileumrede, waarin hij het verleden, het heden er. de toekomst van het regiment schetste. Met het zingen van het Wilhelmus werd deze rede besloten. Namens onder-officieren en man schappen heeft de compagnie een fraaie vlag aangeboden. Om half twaalf defileerde de compagnie onder commando van kapitein Van der Slikke voor een groot aantal autoriteiten, die zich op de trappen van het stadhuis haddon opgesteld. Na bet snelen van het Wilhelmus heeft de Burgemeester namens de gemeente de kust artillerie geluk gewenscht met dit jubileum en gewezen op het groote belang, dat de be volking stelt in de kustartillerie. Voor het verdere deel van den dag ston den nog verschillende feestelijkheden op het programma Eert 'driewerf hoera voor H.M. de Koningin op het Marktplein voor het stadhuis van Harderwijk tijdens de viering van het 125-jarig bestaan der regimenten infante rie aldaar Opgewekte viering in het (versagen, Ihun plicht volbrengend wat ook komen moge, De infanterie te Amersfoort viert feest geheele land „De weermacht vormt een integreerend deel der natie" Aldus de Commandant Veld leger in een radio-rede De commandant van het veldlegerbaron Van Voorst tot Voorst In zeer vele garnizoenen hebben gisteren de vlaggen gewapperd. Dat is wel het beste bewijs voor het feit, dat heel onze bevolking, waar ze ook woont, het zeer op prijs stelt een legeronderdeel in garnizoen te hebben. Overigens is dat gisteren, bij het jubileum van vijf en twintig onderdeelen van de Nederlandsche weermacht, ook op andere wijze wel duidelijk gebleken. Alom zijn groote festiviteiten gehouden, en waarlijk niet alleen door de militairen. Vrijwel over al zijn waardevolle geschenken aangeboden. De Commandant van het Veldleger heeft waarschijnlijk op één dag nooit zooveel defilé's gezien, en dan waren er nog veel meer, die hij niet kon bijwonen. Gisteravond heeft hij bovendien een radiorede gehouden voor beide zenders. De dag van gisteren is voor ons leger wel een zeer feestelijke geweest! Gisteravond heeft de commandant van het veldleger, luitenant-generaal J. J, G< baron vanVoorsttot Voorst, voor de N.C.R.V. een rede gehouden ter herdenking van den dag, waarop voor 125 jaar de Koninklijke Landmacht werd opgericht. De commandant van het veldleger sprak o.a. als volgt: Wie rich zet tot het herdenken van het geen door de Nederlandsche Weermacht te land in den loop der tijden is verricht, be hoeft slechts het standaardwerk van prof. Bosscha na te slaan om uit de vier deelen daarvan de overtuiging te putten, hoe „Neerlands heldendaden te land" naast die ter zee, in strijd, in opoffering en in bloed hebben bijgedragen tot het aaneen smeden, louteren, verstevigen en behouden van het volk van Nederland. Deze historie onzer heldendaden te land strekt zich uit tot in een grijs verleden, waarin inval op inval, veldslag op veld slag, beleg op beleg in verschillende tijd perken, dus als het ware periodiek, op el kaar volgden en waarbij naast huurlegers uit den vx-eemde, regimenten van Neder- landsdhen stam en zelfs de ingezetenen van stad tot stad met Gods hulp en onder lei ding der Oranjc's, een werkzaam aandeel hadden in de krijgsverrichtingen. De geschiedenis echter van de Koninklijke Landmacht onzer dagen, hoewel nauw ver want aan die uit de tijden der republiek, begint met het instellen van het koninkrijk na het herwinnen onzer onafhankelijkheid. Bij de herdenking, zooals deze heden bij alle 25 er bij betrokken korpsen plaats vindt, gaat onze gedachte derhalve uit naar het herwinnen onzer onafhankelijk heid. I Een levend deel van de natie De weermacht is geen op zioh zelfstaan- 'de instelling, maar vormt een integreerend, een levend deel van de natie. En de konin klijke Landmacht in het bijzonder is in den loop der 125 jaren, waarin zij bestaat, te 1 sterker verbondon aan en vervlochten met ons volk in al zijn geledingen, naarmate de lichtingsterkte toenam, de persoonlijke dienstplicht meer persoonlijke offers vroeg en de aanvoering in Ihet oorlogsleger meer en meer in handen van den reserve-officier en den dienstplichtigen onderofficieren kwam te liggen.' Zoo ooit dan erkent en gevoelt in onze tijden het .overgrooten gedeelte van ons volk bestaansredht en bestaansreden, ja de verheven roeping der weermacht. Met rassche schreden is daarbij alom le overtuiging doorgedrongen, dat in het bij zonder het veldleger, door scholing, oefe ning en uitrusting en niet. het minst ^oor sterkte en moderne bewapening en door den geest die een ieder bezielt, moet kun nen voldoen aan zijn primaire taak een schild f e vormen tegen hetgeen ons zou kunnen bedreigen en een zwaard van ge rechtigheid te zijn in handen der overheid. Zonder dat zou elke gezagsuiting in tijd van nood slechts een ijdel gebaar bVjken waardoor een oorlog niet zou kunnen wor den voorkomen, maar zelfs geweld als het ware zou worden uitgelokt. Van belang Is dus de dag van heden in de eerste plaats van groote beteekenis voor al die schoone regimenten, die hun herdenking in goede kameraadschap en saamhoorigheid van officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten op waardige wijze vieren. Deze dag is niet zonder belang ook voor u, die in het verleden het uwe, in welken vorm ook, hebt bijgedragen tot wat de weermacht is geworden en die in de toekomst ook uw deel van de verantwoordelijkheid zult dra gen ten aanzien van hare verdere ontwik keling. Want het behoeft in onzen tijd, waar spanning volgt op spanning en acuut oor logsgevaar een ieder nauwelijks drie maan den geleden voor oogen stond toch niet te worden aangetoond, dat de tijden ernstig zijn en ernstig blijven. Welke zal de verdere geschiedenis zijn dezer regimenten, die. op een schoone tra ditie en een eervolle geschiedenis terug ziende, heden hun herdenkingsfeest (vieren? Niemand van ons kan het zeggen. Maar dit staat vast, het verleden en de houding in het heden van al deze onderdeelen is er ons borg voor, dat zij, gedragen door het vertrouwen van hun Koningin en de liefde van geheel het volk van Nederland, nim/m'er zullen AMERSFOORT, 10 Jan. De Inifanteiae- corpsen, alhier in garnizoen, het 5e, 16e, 18e en 21e Regiment Infanterie,, hebben gistermorgen de 2-daagsche viering yan hun 125-jarig bestaan ingezet. Na een in spectie door den commandant van het veld leger luit.-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, op het terrein voor de kazerne aan den Leusderweg en een de- filé voor dezen militairen gezagsdrager voor de Nieuwe Kerk, werden het 5e en het 21e Regiment Infanterie geschenken aange boden. Kolonel Bourree, commandant van Vrijwillige Burgenvacht Amsterdam, of freerde namens dit corps een groote en 4 kleine paradetrommels, overste Govers mens de res-officieren van het regiment 6 klaroenen en vanen, de adj.-onderofficier van de militaire administratie, M. A. Zwa german namens de onderoffieren van regiment een teekening van een monumen tale bank, welke binnenkort gereed zal ko men en de korporaal H. Focke namens de korporaals en soldaten een gedicht in oor- kondevorm van Clinge Doorenbos, betrek- j King hebbende op het 5e Regiment Infante rie. Het 21ste Regiment Infanterie ontving van de vrouwen der onderofficieren met een toespraak van mevrouw C. Schuitema- ker-Bijleveld fi klaroenen en vanen en van de jongere onderofficieren marschmuziek ten geschenke. Aan het einde van den x gen werd voor het divisiebureau gedefi leerd voor don divisie-commandant gene- raal-majoor A. R. van den Bent. De cavalerie De feestelijkheden van de cavalerie, die Zaterdag waren begonnen, werden voortge zet met een herdenkingssamenkomst in de cantine. De commandant, luit-kolonel Mr R A. Bisschoff van Heemsker wees in een korte toespraak op de beteeke nis van dezen dag, waarna de ritmeester P. C. L. Blom een herdenkingsrede hield. Gistermiddag is, in het kader der feest viering. een cross gehouden voor de officie ren, res.-officieren en ónderofficieren va het regiment. De Genietroepen te Utrecht UTREQHT, 10 Jan. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de brigade Genie troepen werd gisteren op het kazerneplein een geschenk aangeboden, bestaande uit eenige diepe trommen en klaroenen met De troepen maakten daarna een marsch door de stad en defileerden in de Maliehaan voor den Commandant van het Veldleger, Luitenant-Generaal J. J, G. Baron van Voorst tot Voorst. Om half elf stond de brigade op het ka- ;erneplein opgesteld, het geheel onder com mando van den luitenant-kolonel, J. N, Schreuder, aan wien als adjudant was toe gevoegd de le luitenant J. G. Scharp. Vroolijk schetterde de muziek over het kazerneplein. Stram stonden de soldaten in de houding toen de (plechtige overdracht van de diepe trommen plaats vond. Namens de commissie sprak resei*ve-kapitein Van Voorst tot Voorst den luit-kolonel der Ge nie P. W. Scharroo toe. Spr. wees erop, dat dit geschenk een sym bool is van de aanhankelijkheid der r ve-officieren. Kolonel Scharroo dankte de Commissie voor het fraaie geschenk en zeide dat wij nog in zorgvolle tijden leven. God verhoede aldus Spr. dat het noodig is het vaderland te verdedigen, maar wanneer dat werkelijk toch gebeuren moet, dan twijfelt Spr. niet of de Genie staat pal. In vredestijd moeten wij ons voorbereiden en met samenwerking is te bereiken, dat wij allen één zijn in gevoelen om het vaderland te bescheimen. Spr. bracht een driewerf hoera uit op H.M. de Koningin Daarna defileerden de manschappen voor den kolonel Met de mooie trommen en do klaroenen voorop trokken de meer dan dui zend militairen daarna door de stad. In de Maliebaan heerschte reeds vroeg een ongewone drukte. Hier vond 't defile plaats voor den Commandant van hot Veldleger. De marsch door dc stad, die hierop volg de, vond onder zeer groote belangstelling plaats. De Geniemuziek bracht er stemming in en op waardige wijze maakte het (publiek kennis met de viering van het 125-jarig be staan van de Genie.

Nieuwe Leidsche Courant | 1939 | | pagina 5