van NATIONALE INDUSTRIE 2 Kamers 635.- VRIJDAG 9 DECEMBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 5 Nederlandsche Chr. Landarbeidersbond Vergadering van den Ledenraad te Utrecht Openingsrede van den voorzitter UTRECHT, 9 December. In het gebouw C.S.B. wordt vandaag en morgen de zes tiende algemeene vergadering van den Nederlandschen Chr. Landarbeidersbond gehouden. Vanmiddag om 2 uur is de ver gadering geopend met gebed, het zingen van Ps. S9 8 en het lezen van een ge deelte uit Jesaja. Vervolgens heeft de voor zitter, de heer R. S i e m o n s, een openings rede gehouden, waaraan wij het volgende dntleenen: Spreker bracht eerst dank aan God voor de vele zegeningen, in de afgeloopen periode genoten, om vervolgens den algemeenen toestand in oogenschouw te nemen. Een alge meene verbete ring en opleving is nog niet to' R. Siemons stand Samenleving en samenwerking is nog uit gebleven, kortom de toestand is er niet rooskleuriger op geworden. De vurige hoop, d;at wij eindelijk weer, zij het in langzaam tempo, tot meer normale toestanden in onze bedrijven zouden terugkeeren, is nog hiet in vervulling gegaan, zoo zeide spr., en het uitzicht is nog niet erg hoopvol. JJog vele werkzoekenden Het gevolg van deze toestanden is dan 'ook, dat, al gaat het iets in dalende rich ting, ons land nog altijd met een groot aantal werkzoekenden blijft zitten. In dit .Verband maakte spr. met verheuging ge wag van de plannen der regeering om het plan-Westhoff in ernstige overweging te nemen en een aparten crisisdienst voor jeug dige werkloozen in te stellen. Van belang zijn ook de wetsvoorstellen betreffende de wettelijke regeling van een verbod van den loonarbeid voor de gehuw de vrouw, van een Kinderbijslagverzekerxng en de regeling der werkloosheidsverzeke ring in ons land. Voorloopig blijft hier ech ter afwachten nog de boodschap. Spr. gewaagde van de hoop, dat de minister van Sociale Zaken zoo spoedig mogelijk zal komen met een regeling in verband met de te lange arbeidstijden van de Landarbeiders. Bevredigende toestand De algemeene toestand van den Bond geeft alleszins reden tot tevredenheid. Het ledencijfer vertoont een kleine vooruitgang, hetgeen echter geen reden is om nu op zijn lauweren te gaan rusten. De propaganda rnoat nog met kracht gevoerd worden. De aandrang op eenige loonsverhoo- ging is niet zonder resultaat gebleven. De meeste pogingen om een iets hooger loon te krijgen, zijn met succes be kroond. Ook werd weer een behoorlijke uitbreiding van het aantal collectieve contracten verkregen. In dit verband zeide spr., dat het vrijwillig overleg moet groeien, waardoor vanzelf de dwang onnoodig wordt De werkloozen- kas werkte tot volle tevredenheid. Tenslotte wees spr. od de taak en de roe ping van de Chr. Vakbeweging in dezen tijd. met de bede dat haar arbeid, ook in de toekomst, een gezegende moge zijn, om daarna de vergadering geopend te ver klaren. Voorzitter van de N.C.O.V. gaat heen Een afscheidswoord van C. Oranje In „Onze Banier", het orgaan van de Nationale Christen Onderofficierenvereeni ging schrijft de voorzitter, de heer C. Oran- j e, dat hij wegens drukke werkzaamheden van particulieren aard de belangen van de vereeniging, nitt meer op de juiste wijze kan behartigen. In verband daarmee heeft de heer Oranje gemeend zijn taak als voor zitter te moeten neerleggen, aangezien hij vreest anders een sta-in-den-weg voor den goeden gang vaji zaken te worden. De redacteur van „Onze Banier" en de secretaris "van het hoofdbestuur betuigen ir. hetzelfde nummer den heer Oranje dank voor het vele en nuttige werk. dat hij in net belang van de vereeniging verricht heeft. VOOR NEDERLAND EN N EDER L AN DSCH-I N Dl E Nederlandsche vliegtuigen zijn beter dan Buitenlandsche vliegtuigen KOOLHOVEN VLIEGTUIGEN ZIJN NEDERL FABRIKAAT N,V. KOOLHOVEN VLIEGTUIGEN WAALHAVEN' ROTTERDAM ROFFELRIJMEN HEEL GOED EN HEEL FOUT Een antwoordklinkend als een klok Heeft Nederland gegeven Aan hen die naar de zuivering Van bloed en bodem streven En met het recht en met Gods wet Ten eenen male breken. Zeer warm van hart en gul van hand Is Neerland weer gebleken. Heel goed was het, dat Nederland De toereld durfde toonen Dat in ons vrije vaderland Nog vrije menschen wonen Die met het woord en met de daad Barmhartigheid bewijzen, Die, naar Gods eisch, van ha/rte graag De hongerigen spijzen. Heel fout is daarentegen dat Vooral de roode bladen De zaak van het vervolgde volk Door overdrijving schaden. Zij werken op 't gevoel van 't volk En laken de Regeering Omdat zij aan de grenzen zorgt Voor orde en sorteering. Heel fout is 't dat de roode pers Weer schermt met dikke woorden Enniet naar België durft zien, Laat staan naar 't Roode Noorden Waar wélvaart is en overvloed Met cijfers is bewezen Dat feitelijk maar één (klein) land, Ons land, gastvrij durft wezen. 't Is goed dat de Regeering óók Het koel verstand laat spreken. 't Gevóél is onberekenbaar, Dat is al vaak gebleken. (Nadruk verboden) LEO LENS Ontwerpverdragen van de Int. Arbeidsconferentie Geen aanleiding tot bekrachtiging De Minister van Sociale Zaken heeft, mede namens zijn ambtgenooten van Buitenland sche Zaken en van Koloniën, aan de Tweede Kamer doen toekomen een nota betreffende een drietal ontwerp-verdragen, aangenomen door de intern, arbeidsconferentie in haro drie en twintigste zitting (8—23 Juni 193 Behalve het ontwerp-verdrag betreffende de veiligheidsvoorschriften in het bouwbe* drijf, ter zake waarvan een wetsontwerp, houdende voorbehoud der bevoegdheid tot toetreding, werd ingediend, heeft de 23ste Internationale Arbeidsconferentie n.l. nog 3 ontwerp-verdragen aangenomen, te weten: 1. een betreffende de verkorting van den arbeidsduur in de textiel-industrie; 2. een betreffende de gedeeltelijke herzie ning van het verdrag betreffende den leef tijd van toelating van kinderen tot het vc richten van arbeid in nijverheids-onder nemingen; 3. een betreffende de gedeeltelijke herzie ning van het verdrag betreffende den leef tijd van toelating van kinderen tot het ver richten van niet-ïndüstrieele werkzaam heden. De Regeering vindt geen aanleiding om deze ontwerpen te bekrachtigen, zoodat van haar daartoe geen voorstel te verwachten is, HUISKAMER vervaardigd uit edelhout met bijzonder fraaie structuur. Dressoir 200 cm. met verlichting, ronde tafel met inlegblad, 6 stoelen, vloer belegd met Verto tapijt, 2 stel weefstof over gordijnen, 2 stel vitrage gordijnen. SLAAPKAMER vervaardigd uit een bijzonder fraaie houtsoort. Garderobekast, lits-jumeaux, 2 nachtkastjes, toilettafel, tafel, 2 stoelen, linoleum, 2 stel glas gordijnen, 2 stel overgordijnen. Alles geplaatst, gehangen, gelegd tezamen 635.- Andere combinaties van 2 kamers compleet ingericht in prijzen van 275.- 330,- 488.- 580.- 755.- 875.- 1000.- Betere genre plus gordijnen en tapijten compleet ingericht ha Nieuw t f 10, Op li December a.s. wordt te Scheveningen het feit herdacht, dut Prins Willem VI op SO November. 1813 aldaar, landde. In verband hiermede wordt de Keizer straat met. vischnetten versierd. Aan de Theologische Hoogeschool te Kampen had gisteren de plechtige rectoraats-overdracht plaats. Op de voorste rij zit tend v. I. n. r. de professoren Greijdanus, Dijk (afgetreden ree tor), Ridderbos (nieuwe rector), Schilder en den Hartogh Staande geheel rechts minister. Mr J. A. de Wilde, die de plechtigheid bijwoonde, Gisteren jubileerden aan „De Rotterdammer", een der Vijf Samenwerkende Christelijke Dagbladen, tien perso neelleden, n.l. de volgende heeren: zittend v. 1. n. r. J. Goppel, D. Bak (bedrijfsleider)M. de Kieviet, D. Bartels (drukkerijchef)staande v.l.n.r I. G. van Drunen, A. Breetvelt, C. van Breemen, P. C. v. d. Knaap, M. L. W, Buschgens en Joh. A. Conjongh. Bij duizenden kwamen Chineesche vluchtelingen tijdens den jongsten opmarsch der Japansche troe pen bescherming zoeken in de Engelsche kolonie te Hongkong. Een groep der vluchtelingen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 5