Jlmiurr £riftsrijr (üimraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken De Duitsche Joden uit het bedrijfsleven abonnementsprijs: per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Ct Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 66936 MAANDAG 14 NOVEMBER 1938 19e Jaargang abbrrtentirprijjen: Van 1 tot 5 regelsf l.17'/i Elke regel meer 022'I» Ingezonden Mededeelingen A van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 1 bureau wordt berekend 0.10 NO. 6548 De dubbele brand schatting Het is geweest onder leiding van Goering, niet in diens kwaliteit van minister-president of opperjagermees ter, maar als gevolmachtigde voor het vierjarenplan, dat een aantal Duitsche Rijksministers is bijeen geweest, om -over wat het D-uitsche Nieuwsbureau de „oplossing" van het Jodenvraagstuk noemt, te beraadslagen. Het vierjaren plan en de oplossing, welke thans is ge vonden, schijnen derhalve tot elkander in eenig verband te staan. Men zou haast vermoeden, dat dit hetzelfde ver band moet wezen als tusschen de beide zijden van een mes, hetwelk ertoe ge maakt is, om aan twee kanten te snij den. Zoodat men van de jongste Duit sche vergrijpen tegen de Joden zou kunnen zeggen, met een variant op Hamlet: „If this is madness, there is system in it". (Zoo dit krankzinnig heid is, zit er toch systeem in). Na de drie dagen van „volkswoede", waaraan men de reeds zoo geslonken Joodsche minderheid in het Derde Rijk had overgegeven, viel helaas wel te voorzien, dat deze vernieling van eigen dom en van ideëel goed niet anders dan een beginstadium kon zijn. Er zou nog iets anders moeten volgen, dat syste matisch zou worden opgezet, en zou moeten gehoorzamen aan dezelfde wet ten van onbarmhartige, in koele conse- kwentie voortschrijdende logica, waar mee 't nationaal-socialistische Duitsch- land reeds zoo menig ander in den weg liggend obstakel uiteengedrukt heeft De propaganda-minister zelf karakte riseerde dezer dagen dezen geest van niet te benoemen cynisme, toen hij zei- de, dat zoo deze Joden wraak inderdaad door de overheid georganiseerd ware. zij veel ingrijpender zou geweest zijn Op het overlegde optreden, na het onbekookte woeden, hetwelk door de overheid aan het volk toegeschreven werd, heeft de Duitsche Jood slechts enkele dagen behoeven te wachten. Hij weet thans, waaraan hij toe ishij weet thans, dat er voor hem geen enkel men- schenrecht meer overig is gelaten, en dat het begrip genade voor hem en zijns gelijken eenvoudig niet bestaat. De laatste, groote jacht is op hem ge opend; de honden hijgen naar den buit. Er worden verder geen schoone woor den, geen diepzinnig lijkende formulee ringen meer gebruikt; het einddoel is open en bloot in het zicht gesteld, en dit is eenvoudig: vernietiging. Het zelfde, wat volgens den heer Adolf Hitler eenige maanden geleden de Duit- schers in het Sudetenland bedreigde, tenzij dezen, desnoods ten koste van een nieuwen wereldoorlog, in de ruimte werden gesteld. In den gedachtengang yan het nationaal-socialisme is het iets ongehoords, dat ook maar één enkele Duitscher zou worden gekrenkt, en iets zeer alledaagsch, zulks van week tot week aan vele Joden aan te doen. Men raakt hier aan een mentaliteit, als in zeer oude dagen, toen voor het primi tief besef de grens van den stadsstaat tevens de grens der menschheid was; al wat zich daarbuiten bewoog waren vogelvrijen en barbaren. De Duitsche Jood heeft drie dagen lang de terreur over zijn bezit zien heenvagen; zijn winkel of woning werd geschonden; zijn eigendom ging in de goot of in de handen van den plun deraar. Dit plunderen heeft de heer Goebbels ontkend, en waar ontkennen onmogelijk was, afgekeurd. Maar ach ter den dief laat hij thans den ambte naar aanstappen, om bij diezelfde be stolenen en ontrechten een brandschat ting van een miljard mark in te vor deren, en achter den ambtenaar daagt de politieagent op. Want de vernielde winkel, het uitgehaalde woonhuis moet worden hersteld, ook al weder op kosten van wie gebrek aan rechts- en lijfs zekerheid uit eigen middelen moesten boeten. Zoo ziet men hier de merk waardige figuur van een groep in Duitschland wonende lieden, mee- rendeels zullen zij volgens internatio naal begrip tevens nog Duitschers zijn, welke door de overheid eerst aan het gepeupel zijn overgegeven, om nadien een dubbele brandschatting te onder gaan. Eerst zullen zij uit hun privé- middelen wat vernield werd weer moe ten opbouwen, men kan het anders niet licht ten bate der Duitsche volks gemeenschap „ariseeren", en nadien zullen zjj nog eens een extra cijns moe ten betalen. Waarom? Niet om een schot, dat ergens ver-weg in Frankrijk gevallen is, maar omdat er in Berlijn „plannen" en „oplossingen" zijn, welke men in dit tijdsgewricht heel geschikt aan elkander kan verbinden. Intusschea ::.~t men zich afvragen of men zich in het Derde Rijk dan in Zij moeten zelf hun beschadigde huizen doen herstellen Een brandschatting van één miljard opgelegd Onder voorzitterschap van G r i n g, als gevolmachtigde voor het Vier jarenplan, is, naar het D.N.B. meldt, Zaterdag te Berlijn een bespreking ge voerd, waaraan de rijksministers dr. Frick, dr. Göbbels, dr. Gürtner, graaf Krosigk en dr. Funk deelnamen om over de dringend noodig geworden op lossing van het Jodenvraagstuk te beraadslagen. Een reeks van zeer ingrij pende maatregelen werd tot oplossing van de Jodenkwestie besproken en voor een deel reeds aangenomen. De gevolmachtigde voor het Vierjarenplan, generaal-veldmaarschalk Göring, heeft een verordening uitgevaardigd, krachtens welke Joden van 1 Januari 1939 af verboden wordt, een detailhandel te drijven, verzendhuizen of bestelkantoren te hebben, of zelfstandig een handwerk uit te oefenen. Evenzeer kan, volgens deze verordening, een Jood van 1 Januari 1939 af geen bedrijfsleider meer zijn, in den zin van de wet tot ordening van den nationalen arbeid van 1 Januari 1934. Is een Jood in een leidende betrekking in een handelsonderneming werkzaam, zonder bedrijfsleider te zijn, dan kan de bedrijfsleider hem met een termijn van zes weken opzeggen. Voorts heeft de gevolmachtigde voor het Vierjarenplan een verordening uitgevaardigd, krachtens welke de geheele schade, welke door de veront waardiging van het volk over de ophitsing door het internationale Joden dom tegen het nationaal-socialistische Duitschland, op 8, 9 en 10 November 1938 aan Joodsche zaken en woningen is aangericht, door de Joodsche eigenaars, resp. door de Joodsche handeldrijvenden, terstond moet worden hersteld. De kosten van het herstel komen voor rekening van den eigenaar der betrokken Joodsche handelszaken, resp. woonhuizen. Aan spraken op verzekeringsuitkeeringen van Joden van Duitsche nationaliteit, worden ten gunste van het Rijk in beslag genomen. De verdere ingrijpende maatregelen dienende om het Jodendom uit het Duitsche bedrijfsleven uit te schakelen en een eind te maken aan provoceerende toestandenzullen zeer binnenkort in verordeningen en wetten worden vastgelegd, In het bijzonder is nog het besluit genomen, om de Duitsche Joden, in hun geheel, in den vorm eener geldboete ten bedrage van een milliard Rijksmarkte straffen voor den snooden moord in Parijs. Dit bedrag komt volledig ten goede aan het Rijk. De gevolmachtigde voor het vierjarenplan heeft reeds een dien overeenkomstige verordening uitgevaardigd. Uw leverancie I TorberryJ IA/ociacion de Vinadore/ iberoi «mal/UiplierchB Geel/ WKroond lentoon/teilinq Attam I88J RB DE BQfR,Aol770 AM/TERDAM. Fransche regeering stelt decreten vast Wijziging in het regiem der 40-uren week Meer overuren mo VREESELIJK ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVERWEG Auto door locomotief Inzittend echtpaar gedood LEEUWARDEN, 14 Nov. Zater dagavond is een auto, waarin de heer Cremer, directeur der zuivelfa briek te Veenwouden en zijn vrouw waren gezeten, op een onbewaakten overweg onder Veenwoude door een losse locomotief aangereden en meegesleurd. De twee inzittenden werden zwaar gewond. Tijdens het vervoer naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden is mevrouw Cremer overleden; haar echtgenoot stierf in het ziekenhuis. RECHTERLIJKE MACHT Door de Arrondissementsrechtbank te An sterdam ls ter vervulling van de vacature va rcohter ln haar college opgemaakt de navo gende alfabetische lüst van aanbeveling: mr ut bU de am; mr I griffier bU de ïntrechtbank t intsrechtbank t het geheel niet meer erover bekommert, wat de overige wereld van zulke ge- weldsmethoden denkt. Meent men zoo sterk te wezen, dat men zulk een klei nigheid als een psychologische reactie gerust kan over het hoofd zien? Dit is niet de manier, om voor de leidende politici te Londen en Parijs, die een accoord op breede basis met Berlijn wenschen, den weg naar de stad aan de Spree te effenen. De gedachte, aan een regiem van zoodanige vreemde willekeur, gelijk Duitschland dit de laatste dagen opnieuw te aanschouwen heeft gegeven, koloniën te hergeven, die tenslotte óók met menschen, al zijn het dan gekleurde, zijn bevolkt, stemt evenmin rustig. Het zou ons niet ver bazen, zoo binnenkort aan den dag trad, dat de leidende figuren van het Derde Rijk eens te meer hun eigen gla zen blijken te hebben ingegooid; ook tijdens Duitschlands glorietijdperk kende men aldaar het euvel der onhan dige diplomaten. Meubelfabriek door brand verwoest Groote vuurzee te Roggel Brandweer van Roermond en Venlo assisteerde ROGGEL, 14 Nov. Zaterdagavond om streeks zeven uur ontdekte iemand, die 5 de stoommeubel- en timmerfabriek van de N.V. Leon Wageman en Zn. kwam, dat er in de fabriek brand was uitgebroken. Hij sloeg alarm, doch het duurde eenigen tijd, voordat er menschen op de been waren, aangezien de meeste inwoners van het dorp in ae kerk bijeen waren. Inmiddels hadden de vlammen in de brandbare omgeving met groote snel heid om zich heen gegrepen en er was een vuurzee ontstaan, waartegen de handbrandspuiten van Roggel en van Heijthuizen, welke al dra ln werking waren, niets vermochten. Men vroeg toen assistentie aan de brandweer van Roer mond, die een motorspuit zond. De ge zamenlijke brandweren bestreden de vlammen met water uit de ongeveer honderd meter verder gelegen Roggel- sche beek. Hun werken kon niet voor komen, dat de kantoren, de spreekka mer, de lak- en polijstinrichting en een af werkkamer door het vnur werden ver woest. Brandmuren voorkwamen, dat de brand nog grooter afmetingen aannam. De achter de geteisterde afdeelingen lig gende groote machinekamer met vele kost bare machinerieën wist men te bewaren. Bij de groote houtvoorraden, welke achter de fabriek liggen opgeslagen, had men wachten met emmers water gezet, teneinde de tel kens weer overkomende vonken te dooven. Het vuur woedde echter zoo intens, dat men het nooaig oordeelde oog meer brandweer hulp te laten aanrukken, weshalve men de brandweer van Venlo om bijstand verzocht Deze kwam om half tien met groot materiaal op het terrein van den brand aan. Om tien uur had men den brand nog niet onder de knie. maar het liet zich op dat tijdstip aanzien, dat de brand tot de getrof fen afdeelingen beperkt zou kunnen blijven. De omliggende perceelen heeft men door nathouden voor vlam vatten gevrijwaard. Op de fabriek, welke tot voor kort met ze ventig man werkte, waren thans veertig ar beiders werkzaam. Verzekering dekt de schade. De Fransche ministerraad heeft z'rh uitvoerig beziggehouden met de door den minister van iinanciën, Reynaud, ingediende wetsdecreten, en deze alle goedgekeurd. Een van de belangrijkste is het decreet aangaande de werktijden. De 40-urige werkweek wordt gehandhaafd, doch voor een periode van drie jaar worden in ver band met den ernstigen oeconomischen toestand, eenige uitvoeringsbepalingen van de wet gewijzigd. In beginsel vervalt het systeem van vüf werkdagen van acht uur; de arbeidsduur wordt verdeeld, hetzij over z?s hetzij over vijf en een halven dag. De procedure voor overuren is als volgt: een crediet van 50 uur wordt ter beschik king van bedrijfsleiders gesteld. Om daarvan gebruik te kunnen maken moet slechts aais het departement van arbeid mededeeling worden gedaan. De minister van arbeid heeft het recht wat van het crediet over blijft te supprimeeren indien gepoogd wordt van de regeling nopens overuren misbruik te maken. Aangezien het „crediet" van 50 uren onvoldoende kan blijken, heeft de werkgever altijd het recht vernieuwing van het „crediet" te vragen, doch in opvolgende gedeelten van veertig uur. Het ministerie van arbeid moet op het verzoek daartoe bin nen tien dagen antwoorden. Komt er geen antwoord, dan staat dat gelijk met verlen ging van het „cre-iet". De betaling van overuren is als volgt ge regeld: voor de eerste 250 overuren wordt 10 pet. extra betaald, van het 250ste tot het 400ste uur 15 pet., daarboven 20 pet. Collectieve arbeidsovereenkomsten mogen niet vermindering van rendement of beper king van de moderniseering der uitrusting tot gevolg hebben. De van de arbeiders gevraagde offers worden gecompenseerd, doordat van de pa- en belasting Van 10 pet. wordt heven van de extra-winst, welke het resul taat van de overuren is. Verhoogde belastingen Van alle beroepsinkomsten wordt een bui tengewone nationale contributie van twee procent geheven. Inkomstenbelasting, perso- neele belasting en zegelrecht worden ver hoogd. De loonbelasting wordt op 8 procent gebracht. Ook couponbelasting en belasting op koffie, suiker, tabak, wijnen worden hoogd. Er zijn eenige wijzigingen in de hef fing der belastingen gekomen. Niemand zal meer dan 50 procent van zijn inkomsten be hoeven te betalen. Uitspraak Wilde Bussen De Staat in het ongelijk gesteld De Haagsche Rechtbank heeft zich bevoegd verklaard van het geschil tus schen de N.V. Sommelings Autobedrijf en den Staat en den Minister van Justitie kennis te nemen en den Staat veroordeeld zich te onthouden van elke handeling waarbij het bedrijf van de N.V. Somme- ling zou worden belemmerd. De President kende eischeresse geen dwangsom toe, aangezien de president aan neemt, dat de staat zich aan de door hem gegeven beslissing zal houden. De uitspraak van den president wordt uitvoerbaar bij voorraad verklaard, met dien verstande, dat de elschende partij bin nen drie weken een geding over de hoofd zaak bij den bevoegden rechter zal aan hangig maken. Tegen den minister evenwel verklaart de president eischeresse niet-ontvankelijk. In de Vrijdag j.L behandelde zaken, nl. die van Koch, de N.V, Ned. Unie en de N.V. Sitters tegen den Staat, heeft de president vonnissen in overeenkomstigen zin gewezen. Jongetje verdronken? Zevenjarig knaapje sinds Zaterdag vermist ROTTERDAM, 14 Nov. Sedert Zaterdag morgen 12 uur wordt uit de ouderlijke wo ning aan de Kleine Vis6cherijstraat vermist de zevenjarige A. v. d. Berg, die na school tijd niet is thuisgekomen. In den loop van den avond is aangifte ge daan bij de politie, die onmiddellijk een on derzoek heeft ingesteld. Het bleek dat twee jongens het ventje het laatst hadden gezien bij den waterkant aan de Aelbrechtskade nabij de Mathenesserbrug. De politie van de vierde afdeeling. bureau Oostervantstraat en de rivierpolitie zijn terstond gaan dreggen, evenwel zonoer resultaat. Men heeft bijna den geheelen nacht van Zaterdag op Zon dag gedregd en ook Zondagmorgen is de brugwachter er weer met een dreg en de ri vierpolitie met een roeiboot op uit ge trokken, maar men is er niet in geslaagd het knaapje te vinden. Rare capriolen van een autobus Zes personen licht gewond RAAMSDONKERVEER, 14 Nov. Gister morgen om kwart voor tien is op den rijks weg alhier ter hoogte van het kruitmaga zijn, nabij den spoorwegovergang, een auto bus van het reisbureau „De Zilvermeeuw te Amsterdam, welke op weg was naar Antwerpen, in een bocht van den weg ten gevolge van het gladde wegdek geslipt. Het achterste gedeelte van den wagen sloeg tegen een boom, waardoor de chauf feur de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen maakte toen een zwenking naar links, botste tegen een huis en kwam ten slotte ernstig gehavend tegen een boom tot stilstand. Tijdens de manoeuvre van de bus on stond er onder de veertien passagiers een ware paniek. Zij werden heen en we slingerd, terwijl de ruiten aan scherven vielen en alles om hen heen kraakte. Zes der reizigers liepen door het gebroken glas verwondingen op aan hoofd en ledematen. De overige inzittenden bleven ongedeerd Nadat de goneesheeren Lips en Knaap de -erste hulp hadden verleend, werden de gewonden naar het St. Theresia ziekenhuis alhier ovei gebracht Na daar te zijn behan deld, konden zij en de andere passagiers met een tweede bus van dezelfde onderne ming de reis naar Antwerpen voortzetten. 'Wüjyj. HOLLANDS" 4 r| CENTS BESTE IU SIGAAR „Veertien" anderen Openbare Werken en welvaartspoli tiek De „negen" deskundigen, die zich on langs tot de Regeering richtten met een open brief over de financieele positie ons land, hebben ér tot heden niet veel plezier van beleefd. Noch in de pers, noch in de Kamer, noch van de zijde der geering vonden zij instemming. Zij moesten hooren: uw cijfers zijn overdreven; uw eisch tot soberder leven is in zijn algemeenheid onbarmhartig; uw advies had geen positieve waarde, omdat op de aanvechtbare diagnose raadselachtig recept volgde. Het zijn deze bezwaren, welke „veer tien" anderen thans tegen de „negen'* aanvoeren en onder de aandacht van de Regeering brengen. De heeren prof. Th. Limperg Jr., prof. ir. D. Dresden, prof. mr. H. Frijda, prof. ir. J. Goudriaan, prof. H. A. Kaag, ir. G. A. Kessler, mr. H. F. van Leeuwen, prof. mr. P. Lieftinck, ir. A. Plate, mr. dr. L. F. H. Regout, P. E. Tegel- berg, prof. mr. F. de Vries. E. D. van Walree en ir. J. van der Waerden hebben n.l. een open brief tot dr C o 1 ij n gericht naar aanleiding van het adres der „negen mannen". Deze „veertien" maken allereerst bezwaar tegen de becijfering. Het tekort is in wer kelijkheid niet grooter dan wat de Minister raamde; dat er thans geen reserves ge kweekt kunnen werden, is toch vanzelf sprekend. Maar de „negen" hebben ook te weinig onderscheid gemaakt tusschen pro ductieve en improductieve schulden. Het ergste is echter, dat het adres zwijgt over de werkloosheid, naast de defensie de meest nabij liggende en meest op den voorgrond tredende oorzaak van de moeilijkheden waarvoor de Staat zich ziet geplaatst; het zwijgt ook over de plicht van ons volk en van de regeerin? om de werkloosheid te bestrijden. De regeering erkent dit telkens weer, doch het schijnt, dat de „negen" deze be strijding willen inperken; dat schijnt zoo, maar duidelijk is het adres op dit punt volstrekt niet Het adres spreekt wel van „in beginsel verdedigbare maatregelen overheidssteun" die voortaan „aan het par ticulier initiatief moeten worden overgela ten." Welke maatregelen men hierhii op het oog heeft, wordt echter niet gezegd. De „veertien" kunnen niet aannemen, dat hiertoe ook worden gerekend de steunmaat regelen ta.v. de werkloosheid. Particulier initiatief kan hier weinig of niets uitrichten en dus zou de eisch van de adressanten, op deze ondersteuningsmaatregelen toegepast beteekenen, dat de werkloozen aan hun lo» zouden moeten worden overgelaten. Hiermee kunnen de „veertien" zich onmo gelijk vereenigen. Ten eerste, omdat men de werkloozen liet mag laten ver kommeren; ten tweede, omdat veredelde werkverschaffing de werkloozen opheft en ons land rijker maakt aan vruchtbare cultuurgronden en dat op goedkooper wijze dan in tijden van hoogconjunctuur. Voor deze uitgaven mogen dan ook gelden ge leend worden. Voorts vat het adres slechts het voordeel voor den Staat uit de bespaarde uitgaven in het oog cn schenkt geen aandacht aan de economische schade uit hoofde van het ge derfde inkomen van hen, wier arbeid zal worden uitgespaard of lager zal worden be- De onderteekenaars kunnen niet inzien dat de door de „negen mannen'* aangepre zen maatregelen de particuliere productie kosten zullen doen dalen; vooralsnog zien ze alleen stijging in het naast verschiet als gevolg van een vermindering van den bin- nenlandschen afzet. Zij zijn derhalve van oordeel, dat de in het adres aangeprezen doortastende maat regelen niet geschikt zijn om het gestelde doel, de verbetering der voorwaarden voor een wederopleving te bereiken en dat die maatregelen integendeel ertoe zullen leiden dat hetgeen wij aan bedrijvigheid hebben behouden nog verder zal inschrompelen. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen Bij Raamsdonkveer is een autobus tegen een boom gereden. Zes personen werden licht gewond. Op den onbewaakten overweg bij Veen* wouden is een auto door een losse locomo tief gegrepen. De bestuurder en zijn echt* genoote werden gedood. Een auto met twee geestelijken is nabij Schaik (N.Br.) tegen een paard en wa gen gereden. De inzittenden werden /aar gewond. Te 's Gravenhage en te Rotterdam zijn doodelijke verkeersongelukken gebeurd. Een meubelfabriek te Roggel (L.) Js door een brand grootendeels vernield. Maatregelen van Nederlanders tot steun der Joden in Duitschland. De opening van het Psycho-technlsch Laboratorium der Vrije Universiteit te Arnhem. Duitschland treft onmeedoogende anti- Joodsche maatregelende Joden worderL o.a. uit het bedrijfsleven gestooten, en zul- len een boete van een miljard moeten op brengen. De meening der wereld over de nieuwe Duitsche verordeningen. Fransche regeering bekrachtigt Rey* naud's decreten. Catastrofale brand In Canada; meer dan 67 dooden. ff' at voor weer krijsen we Meest matige zuidwestelijke tot weste lijke wind, zwaar tot hall bewolkt, later wellicht weer toenemende bewolking, weinig of geen regen, iets konder. Nedertonrfschë" owto»obllli»W( verzekeren rich hal «alllgil I» algen land. En eb U Mr hae besta wEt hebban, don aagt U eWj de-proctijki ORONINOSH Engelschman verongelukt Onder een auto geraakt ROTTERDAM, 14 Nov. Gistermorgen om streeks acht uur is de 62-jarige zeeman Th. Rodger, opvarende van het in de Rijnhaven liggende Engelsche stoomschip Llan&rth, in de Hillelaan onder een auto geraakt, die werd bestuurd door den 23-jarigen H. J. wonende te Hillegersberg. De Engelschman liep midden op de rijstraat, toen de chauf feur van de hem achteroprijdende auto sig nalen gaf. De man weifelde, liep eerst links en daarna rechts en daardoor is hij onder den wagen terechtgekomen. Hij bekwam een gecompliceerde linkerbeenbreuk en een ingedrukte borstkas.. In zeer ernstigen toe stand werd de ongelukkige per auto van den geneeskundigen dienst naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd waar hij bij aankomst aan de bekomen verwondin* gen reeds bleek te zijn overleden. Man onder een tramwagen Doodelijk ongeval te Den Haag 's-GRAVENHAGE, 14 Nov. Op het Spui is Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur de 63-jarige W. A. B., iemand zonder vaste woonplaats, maar verblijf houdende op de Gedempte Gracht, bij het oversteken van den rijweg onder een wagen van lijn 9 geraakt De ongelukkige werd op slag gedood. Toen de tramwagen door een kraan va gen was opgevijzeld en het slachtoffer er onderuit was gehaald, kon de geneesheer van den GeneesK. Dienst slechts Jen dood constateeren. Het lijk is overgebracht naar het zieken huis aan den Zuidwal.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1