Jlirutur Critariir (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken ORA ET LABORA ?EAGER? GIN mtjoniurnentsprijsi: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7ct. No. 6541 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro S8936 ZATERDAG 5 NOVEMBER 1938 19e Jaargang !3trt)ertcntieprtj?tn: Van 1 tot 5 regelsf 1.17'/» Elke regel meer0.22'/» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 1| Elke regel meer 0.45 S Voor het bevragen aan T bureau wordt berekend 0.10 Wij hebben er onlangs met waardee ring op gewezen, dat van Roomsch- Katholieke zijde naast de politieke pro paganda in de laatste maanden een sterke evangeliseerende activiteit ontwikkeld .wordt. Telkens wordt op zeer groote schaal, d.w.z. huis aan huis, een gods dienstig geschrift verspreid, dat niet over politiek of sociale onderwerpen handelt, doch uitsluitend over God en Zijn deug den. over zonde en gerechtigheid, over geloof en leven. Dit is, bij vroeger vergeleken, een kentering in de wijze, waarop het on geloof bestreden wordt. Het is tevens een streven naar levens- verdieping, dat één der „jongeren dezer dagen aldus in „De Maasbode om schreef: „Wij „jongeren" verbeelden ons niet beter te zijn dan de „ouderen doch wij trachten wel principiëeler door het leven te gaan. Halfheid en compromissen verfoeien wij hartgrondig.' Toen wij dit lazen rees onwillekeurig bij ons de klacht: „Hoe gaarne zouden wij willen, dat het in onze kringen ook zoo was, wij zien daar, helaas, vaak het tegendeel". Maar misschien zou dit, als we het geheel overzien, een onrechtvaar dig oordeel zijn en dus volstaan we met te hopen, dat ook onder ons meer en meer van deze vernieuwing merkbaar moge worden. Échter, er is meer in het artikel dat de aandacht trekt. De schrijver wijst op de roeping om, wanneer daartoe aanleiding bestaat, in het openbaar voor zijn be lijdenis uit te komen: b.v. door voor het eten, ongeacht of men dat alleen, dan wel in een gezelschap in een restaurant doet, te bidden. En de redactie van „De Maasbode" vestigde er bij een andere gelegenheid de aandacht op, dat het in de laatste jaren gelukkig gewoonte werd om bij gezamenlijke maaltijden op excursies b.v. gelegenheid voor „stil gebed" te verzoeken. Dit is zeker een opvallend en verheu gend verschijnsel. Het blad herinnert er aan, dat mr. Kooien tijdens zijn kortston- 'dig ministerschap op een toen nog sterk opvallende wijze aan een feestelij- •iken maaltijd gelegenheid tot bidden gaf. Dat was dus in 1925. Doch toen was Het al zeker vijf jaar geleden, dat het ons en velen als iets nieuws opviel, dat Dr. Posthuma, tafelpresident van een groot diner ter gelegenheid van een Landbouw- congres in Kurhaus, waar circa 800 per sonen aanzaten, bij het begin zeer na drukkelijk stilte verzocht voor gebed. Sindsdien kunnen wij ons nauwlijks één gezelschapsmaaltijd althans niet in ons land herinneren, waarbij geen gelegenheid tot gebed gegeven werd. ongeacht wie aan het hoofd van de tafel zat. Meestal werd ook na het einde stilte verzocht, doch dat was geen regel. Het is dan ook wel zeer teleurstellend, dat „De Maasbode" thans schrijft: „Maar kortgeleden was er een pers maaltijd in de kazerne van de Koloniale Reserve te Nijmegen. Daar nam een hoofdambtenaar van Koloniën het tafel presidium waar. En er werd weer niet gebeden." Dit was ongetwijfeld een jammerlijke uitzondering, maar dan ook een „uitzon dering". De regel is gelukkig anders. Naar onze meening zijn daarvoor drie redenen aan te geven. De eerste is deze, dat mannen van positief Christelijke levensovertuiging verschillende posten bekleeden, welke vroeger bijna uitsluitend door „anders denkenden", beter gezegd ongeloovigen, bezet werden. Zij konden dus eenerzijds een voorbeeld geven en rechtstreeks invloed ten goede uitoefenen; anderzijds werd met hun overtuiging rekening ge houden. De tweede oorzaak staat hiermee in onlosmakelijk verband. Doordat Christe nen zich hun overtuiging niet schaamden, groeide in andere kringen meer respect .voor hun belijdenis. O, er zijn altijd spotters geweest met „fijnen" en „papen (de roode pers kan het zoo nu en dan nog niet laten), maar de vrijheid van geloof zit ons volk toch wel zoo diep in het bloed, dat de meeste Nederlanders de overtuiging van anderen willen eer biedigen, wanneer die belijders maar duidelijk toonen, dat zij op die eerbiedi ging prijs stellen. Daarom geven ook zij. die zelf niet gewoon zijn voor het eten te bidden, wanneer zij als gastheer op treden. anderen gaarne gelegenheid om Gods zegen te vragen op het voedsel en Hem na afloop voor het genotene te danken. In de derde plaats moet ook gewezen Worden op de verdieping van veler reli gieus besef. Er is in onze dagen meer vraag naar godsdienst dan eenige jaren geleden. Ook vrijzinnigen belijden vaak Einde van de wilde autobusdiensten? Telegram van den minister, dat stopzetting gelast AMSTERDAM, 5 November. Naar wij uit niet-officieele bron vernemen, heeft rle Minister van Justitie een telegram gezonden aan de betrokken ambtenaren, waarbij dezen bevel wordt gegeven, om ook d i e wilde autobusdiensten stop te zetten, welke op Den Haag rijden op een traject, waarom trent in kort geding tegen een andere on derneming de stopzetting is gelast door den president der Rechtbank te Amsterdam. Volgens dit telegram, dat een explicatie behelst van een voorafgaande circulaire, zouden naar wij vernemen ook die autobusdiensten moeten worden stopgezet, waaromtrent door den president der Recht bank te Den Haag in kort geding de eisch tot stopzetting, ingediend door de Nedcrl. Spoorwegen, is afgewezen. Naar wij bij informatie hedenmorgen ver namen, rijden de diensten tusschen Rotter dam en Arasterdam, voorzoover die te Rotterdam gevestigd zijn, nog normaal. Weliswaar zijn deze diensten door den pre sident van de Rottcrdamsche Recht;>ank in het gelijk gesteld, doch volgens het boven staande bericht zouden ook deze diensten belet moeten worden. Zeer merkwaardig is in dit verband wel, dat de te 's-G ravemhage gevestigde on dernemingen vandaag niet mochten rijden. Politie-agenten hebben bij de vertrekpunt m postgevat en het den ondernemers onmoge lijk gemaakt hun bedrijf uit te oefenen. Jacob van der Marei f Bekend landbouwer-veehouder heengegaan Men meldt ons uit Katwijk aan Zee: Donderdag is in 'den ouderdom van 76 jaar alhier overleden de heer J a c. v. d. M a r e 1, een bekend landbouwer en veehouder in onze gemeente. Gedurende 47 jaar heeft de overledene het orgel in de Nieuwe Kerk tij dens de diensten bespeeld. Sinds eenige ja ren was hij directeur van de Boerenleen bank alhier. De begrafenis zal plaats hebben op Maan dagmiddag om half drie op de Herv. be graafplaats. HAASTRECHT, 5 Nov. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de gemeente Ben schop. Na hiervan op de hoogte te zyn ge steld, heeft de gemeenteveldwachter alhier zich op den weg opgesteld om voorbijgan gers aan te houden. Omstreeks 4 uur van nacht passeerde per rijwiel de 28-jarige T. uit Roelofsarendsveen, die den veldwachter trachtte te ontwijken. Deze wist den man echter, na eerst nog een schot in de lucht te hebben moeten lossen, na een worsteling te overmeesteren. In het bezit van T. wer den inbrekerswerktuigen en 50 gulden aai zilvergeld gevonden. De man is ingesloten. in 't openbaar, bij gelegenheidsredevoe ringen, Gods Naam;- b.v. bij ambtsaan vaarding. Volkomen terecht. Ook een Christen bidt niet alleen voor het eten, hij kent ook het gebod: „Bid en werk. „Aan werken zonder gebed ontbreekt de zegen, de kiemkracht". Aan gebed zonder daad ontbreekt de grond, het „zaaiveld". „Gebed is een poging, om een brug te slaan tusschen het Goddelijk „Gij" en het menschelijk „ik", een verbinding der uiterste polen, een compensatie van span ningen." Helaas is de levenspraktijk vaak zoo, dat het gebed voor het werk eerder ach terwege blijft dan het gebed om zegen op het voedsel. Zeker, in de Christelijke school is het regel, dat er bij begin en einde der lessen gebeden en gedankt wordt; maar op kantoren en werkplaatsen is het al meer en meer uitgesleten, omdat de moeilijk heden en misschien ook wel de gedien stigheden der praktijk daartoe aanleiding gaven. En zoo is het in de vergaderingen van publieke colleges ook gegaan. Is dat te verdedigen? „De Maasbode", die het gebeurde bij de Koloniale Re serve laakt, voegt er aan toe: „Deze heeren schijnen niet te begrijpen, dat hun houding geloovigen geen Christenen alleen ergert. Is het hun echter euvel te duiden, nu ook in openbare lichamen niet gebeden wordt? Wij gelooven, dat het hier geen kwade wil is." De conclusie luidt daarom, dat er ge streefd moet worden naar wederinvoe ring van het gebed, niet alleen in de gemeenteraden, waar het nog niet ge schiedt, maar ook in de Staten-Generaal. Dit laatste wordt betoogd in een breed onderschrift, waarin de redactie een voorstel dienaangaande van den inzen der, door ons geciteerd,.steunt. Wij hopen in een volgend artikel eenige op merkingen over dit belangrijke onder werp-te maken. ALG. FRIESCHE LEVENSVERZ.-MY LEEUWARDEN - BURMANIAHUIS GROOT N00RDH0LLANDSCHE VAN 1845 AMSTERDAM - VAN BRIENENHUIS DUBBELE GARANTIE VOOR ALLE VERZEKERDEN Treinbotsing op het station Terborg Vier personen licht gekwetst Verkeerde wisselstand de oorzaak TERBORG, 5 Nov. Gister avond om half negen zijn op 't sta tion alhier de treinen uit Win terswijk en Arnhem, welke ongeveer gelijktijdig binnenloopen, vermoedelijk tengevolge van een foutieven wisselstand, met elkander in botsing gekomen. Van de reizigers liepen twee da mes, een heer en de machinist van een der treinen, kwetsuren op, voornamelijk aan het hoofd. Zij konden ter plaatse door dokter Ten Bosch, die spoedig aanwezig was, worden behandeld. De materieele schade, vooral aan de loco motieven, is zeer aanzienlijk. De bumpers van de machine van den trein uit Arnhem drongen in den locomotief van den anderen trein en braken af. De goederenwagon van den trein uit Winterswijk liep bij de bot sing uit de rails. Het treinverkeer had als gevolg hiervan aanzienlijke vertraging. De doorgaande reizigers werden per autobus naar de plaats hunner bestemming ver voerd. Beide treinen waren samengesteld uit drie personenrijtuigen, een goederenwagon en een postwagon. Uiteraard was hun snel heid gering, daar beide moesten stoppen. Do spoorlijn Doetinchem—Winterswijk lieefts enkel spoor, doch voor het station ligt een dubbel stel rails, zoodat de treinen hadden moeten wisselen. De gewonden De gewonden zijn, de dames Miedema uit Silvolde en W. A. Willink uit Winterswijk, de heer Tjeenk Willink uit Winterswijk, die allen in den Arnhemschen trein zaten, en de leerling-machinist De Koe, die op de ma chine van den trein uit Winterswijk stond. Allen kregen sr.ij- en schaafwonden aan 't hoofd, doch de blassures waren niet van ernstiven aard. De verpleegster W. de Bruin die zich in den Winterswijkschen trein be vond verleende onmiddellijk de- eerste hulp. Na mede door dokter Ten Bosch verbonden te zijn. werden de. vier genoemde personen per auto naar huis vervoerd. Eenige andere reizigers liepen builen en schrammen op. Achteraf is gebleken, dat een verkeer de wisselstand inderdaad de oorzaak van de botsing is. De trein uit Winters wijk stond voor het perron reeds stil, toen de trein uit de richting Arnhem binnenkwam. Met zulk een vaart botste deze op den Winterswijkschen trein, dat de bagagewagen hiervan in het 3de klasse-rijtuig schoof. Men mag van ge luk spreken, dat zich op dat oogenblik niemand in de vernielde compartimen ten bevond. De trein uit Winterswijk was samenge steld uit een bagagewagen, twee personen rijtuigen en een postwagen, die uit Arnhem uit een bagagewagen en twee personenrij tuigen. Het opruimingswerk, waartoe een mate- naahvagen uit Arnhem is gerequireerd, zou geruimen tijd in beslag r.emen. Het trein verkeer zou echter geen vertraging onder vinden omdat de andere sjroren vrij zijn. De burgemeester van Wisch, de heer .T. Boot, heeft de ravage in oogenschouw ee nomen. Rijks- en gemeentepolitie hielden de nieuwsgierigen op een afstand. VERSIERING IN DE RESIDENTIE Bij het bezoek v~n Koning Leopold 's-GRAVENHAGE, 5 November. Tijdens zijn verblijf hier te lande zal Koning Leo pold van België op 23 November een bezoek aan Den Haag brengen. Ter eere van den vorstelijken bezoeker wenschen B. en W. de stad op enkele plaatsen, welke daarvoor het meest in aanmerking komen, een feeste lijk aar.zicn te geven. Het koninklijk gezel schap zal de reis van Amsterdam per auto inaken. Het voornemèn is op het Korte Voorhout bij de Koningskade, waar de stad bereikt wordt een eere-poort of zuilen op te rich ten. Daaraan zal een verdere versiering van het Korte Voorhout aansluiten. Verder zal het Lange Voorhout met Belgische vlaggen cn bloemen worden versierd, de boom voor het paleis Noórdeinde wordt met lichtbal- lons behangen, terwijl voor het gezant schapsgebouw Jacob Catslaan 14 een illumi natie zal worden aangebracht De kosten worden geraamd - f 6000, B. en W. stellen u. Raad voor dit hedrag beschikbaar te stellen. FABRIEK VAN „MONTA" SCHOENEN STOPGEZET 180 personen zonder werk 's-HERTOGENBOSCH, 5 November. In de gisteren gehouden bijzondere vergadering van aandeelhouders der N.V. v. d. Bergh's Stoomschoenfabrieken te Den Bosch is be sloten tot liquidatie van de zaak der N.V. over te gaan. Vastgesteld werd, dat de om standigheden in de schoenindustrie een ren- dereende voortzetting van het bedrijf niet meer doen verwachten. Reeds de vorige week was het personeel ontslag aangezegd of gegeven. Aan de fabriek, die de „Monta"-schoenen vervaardigt, werken thans nog 180 personen terwijl zij in den tijd van bloei aan 600 arbeiders werk heeft verschaft. De fabriek is bijna 100 jaar oud. Chr. Kantoor- en Handelsbedienden H. J. Vermeulen voorzitter Secretaris is thans D. W. Ormel In de hoofdbestuursvergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Chr. Handels- en Kantoorbedienden werd de secretaris, de neer H. J. Vermeulen, benoemd tot voorzitter der vereeniging, terwijl in zijn plaats als secretaris werd benoemd de heer D. W. O r m e 1. Levensloop D. W. Ormel De heer D. \V. Ormel werd geboren op 5 Maart 1904 te A altén. Hij bezocht de Chr. M.U.L.O.school, waarvan hij in 1919 het eind-diploma behaalde. Daarna bezjcht hij gedurende een tweetal jaren de Christelijke Hoogere Handelsschool te Amsterdam. Na het behalen van het eind-diploma trad hij in dienst bij de Twentsche Bank N.V., al daar, waar hij enkele afdeelingen doorliep. De laatste jaren was hij werkzaam op het aan deze instelling verbonden accountants kantoor van A. E. Meyer J. Hórchner, thans onder leiding van den heer C. Blaauw. Intusschen behaalde hij nop de piactiik- diploma's Handelscorrespondentie Fransch, Duitsch en Engelsch. alsmede de acte M. O. Boekhouden. Dank zij zijn belangstelling in de Chr.- sociale actie verkreeg hij zitting in het be stuur van de afdeeling Amsterdam van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handels bedienden. Op 1 Februari 1938 trad hij in dienst bij bovengenoemde vereeniging als beambte, waarop in Juni zijn benoeming tot bezoldigd bestuurder der vereeniging volg de. Inmiddels was hij als opvolger van den heer Vermeulen belast met het secretariaat van de afdeeling Amsterdam der Nederl. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbe dienden. Levensloop H. J. Vermeulen De heer Vermeulen werd geboren 9 Maart 1897 te Amsterdam. Hoewel aanvanke lijk bestemd voor het onderwijs kwam hij op vrij jeugdigen leeftijd reeds in den handel en wel in het textielbedrijf. Nadat hij ,-edu- rende de mobilisatie enkele jaren in militai ren dienst had doorgebracht, keerde hij in dit bedrijf terug. Reeds op 16-jaripen leeftijd werd hij lid van de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden. Aan het vereenigingsle- ven nam hij actief deel, zoodat hij al vrij spoedig zoowel in het bestuur van de plaat selijke vakgroep Handelsreizigers te Amster dam als in het bestuur van de daar geves tigde afdeeling der vereeniging zitting ver kreeg. Op 1 November 1912 trad hij in dienst van genoemde vereeniging als bezoldigd be stuurder met standplaats Rotterdam. Tn Juli 1930 verwisselde hij deze standplaats met Amsterdam en op 1 April j.l. trad hij als opvolger van den heer F. P. Fuvkschot als secretaris der vereeniging op. Sedert besrin 1922 fungeert de betrokkene als secr. van de Nationale Vakgroep van Handelsreizigers en -agenten, welke een onderdeel vormt van meergenoemde vereeniging. Bovendien is hij lid van het algemeen be stuur van het C.N.V. en ouderling bij de Geref. Kerk te Amsterdam-Zuid. De heer Vermeulen is reeds gedurende een reeks van jaren verbonden aan de redac tie van het door de Ned. Vereen, van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden uitgegeven orgaan „Ons Beginsel", waarvan hij sedert eenigen tijd als eind-redacteur optreedt. Ook is hij als eind-redacteur sedert 1 Januari 1923 verhonden aan het speciaal ten behoe ve van de leden-handelsreizigers uitgegeven orgaan „De Chr. Handelsreiziger". De heer H. Duiker, adjunct-commies ter secretarie te Maartensdijk, die benoemd werd tot Burgemeester van Hendrik-Ido- Amv -u' (Zie uitvoerig levensbericht in ons blad van gisteren.) Van het Avro-Schaaktornooi geven wij geen verslag Ten behoeve van velen onzer lezers, en ook omdat wij zelf het edele schaakspel be minnen, geven wij van belangrijke schaak wedstrijden steeds verslagen. Wij offeren er soms zelfs veel ruimte aan op. Bij liet vorige tornooi, tusschen de dr& Aljechin en Euwe, is in ons land door de schaakliefhebbers van Christelijken huize geijverd voor het vrijhouden van den Zon dag. Om aan deze bezwaren tegemoet te komem, zijn toen slechts enkele Zonda gen gebruikt tot voortzetting van den wed strijd, en ook eenige vrijgelaten. Thans is het program verschenen van het tornooi, hetwelk onder auspiciën van de Avro in ons land zal worden gehouden. Tot ons groot leedwezen wordt nu beslag gelegd op alle Zondagen vanaf 6 November tot en met 27 November. De Avro, welke vaak mee deelt zeker rekening te houden met haar leden, die van Christelijk beginsel zijn, laat daar ditmaal niet veel van blijken. Zelfs begin en slot vallen op Zondag. Hoe onlheusch is dit, zelfs indien wij het alleen op burgerlijke gronden bezien. Onder deze omstandigheden hebben wij besloten geen enikel verslag van dezen wed strijd op te nemen. Op den Zondag worden heden ten dage in Nederland steeds meer aanslagen ge pleegd. De voorstanders van zooveel moge lijk Zondagsrust, opdat hierdoor de Zondags heiliging kan worden bevorderd, moeten, hoe moeilijk het is, voet bij stuk houden. Het doet ons leed, vooral voor velen onzer lezens, dit besluit te moeten nemen, doch zij zullen ons eer loven, dan becritiseeren. Het Zondagsvraagstuk is in ons land he den veel zwaarder, dan de meesten zoo dagelijks aanvoelen. Daarom moeten wij allen ook steeds méér en overduidelijk onze opvatting steunen door de daad. Beide inzittenden spoedig gered AMSTERDAM, 5 Nov. Vanmorgen om streeks kwart over zeven is op de Weesper zijde ter hoogte van het gebouw van hulp voor onbehuisden, een expeditie-auto van de firma Van Doorn geslipt en in den Amstel gereden. De twee mannen, die in de cabine zaten, konden tijdig worden gered. Maandag maans. verduistering te zien Van tien tot half twaalf volledig Begin echter reeds om negen uur Maandag 7 November aanstaande zal een volledige maansverduistering in ons land te zien zijn, indien tenmin ste de hemel niet bewolkt is. Want indien er wel bewolking is, zal de verduistering natuurlijk op haar beurt verduisterd worden. Dit interessante natuurverschijnsel zal een aanvang nemen om een mi nuut over negen. Dan zal de eerste schaduw op de maan zichtbaar wor den. Langzaamaan wordt deze scha duw yrooter en om vijf minuten over tien zal de heele maan in de schaduw gehuld zijn. Dat is dus het begin van de totale verduistering, die zal voort duren tot twee minuten voor half twaalf. Dan begint zich weer een lichtere rand te vertoonen en ruim een uur later, om twee minuten over half één, is de maan weer normaal. Als de omstandigheden gunstig zijn, is dit dus een schitterende gelegen heid, om een maansverduistering waar te nemen. Wie veel belang in deze verduistering stelt, zal er goed aan doen. ook om vijf voor half zes eens naar het fir mament te kijken. Op dat tijdstip gaat de zon onder en bijna tegelijker tijd komt de volle maan op. Wie goed oplet, zal kunnen zien. dat de volle maan bijna lijnrecht tegenover de ondergaande zon staat. Dat blijft den heelen avond zoo. De maan stijgt hooger aan den hemel, de zon zakt steeds lager onder den horizon. Zoo doende plaatst de aarde, zich als het ware tusschen de zon en de maan en dat is de kern van de heele verduis tering. Tijdens de verduistering be vindt de maan zich namelijk in de schaduw van de aarde. Als de bewolking meewerkt door weg te blijven, is er dus Maandag een interessant tiatuurverschijnsel te be wonderen. N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 31/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling IOOV2 VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD Het Koninklijk bezoek aan Groningen. Bij een treinbotsing op het station Ter-i borg zijn vier personen gekwetst. Te Oegstgeest zijn bij een autobotsing drie personen gewond. Financieel Weekoverzicht. Chamberlain en Halifax gaan binnen kort naar Parijs. Besprekingen te Praag inzake de presi-: dentsverkiezing. Duitsche s.s. „Vancouver" slachtoffer van politieken aanslag? W at voor weer krijgen we Matige tot krachtige meest W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijn lijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. PRAKTIJKEXAMENS BOEKHOUDEN Middenstands - diploma Boekhouden M.0. Handelskennis L.0. Frans, Duits en Engels L.0. Wiskunde L.O. en M.O.fc. I Nederl., Engelse en Dui&e Handelscorrespondentie Hoofdakte}?, t vSn.SS BOEKHOUDINGEN BELASTINGZAKEN J. M. VAN OSNABRUGGE KROOSWIJK (bij Oud-Beijerland) Telef. O.-B'land 108 AS SURANTIE' S EFFECTEN Stormschadeverzekering Een specialiteit op het gebied van STORMSCHADE-VERZEKERING I Algemeen Onderling Waarborg Genootschap .R E N O V A T U M" te Amsterdam, Spuistraat 219/21. Tel. 35626 Vraagt eens een prospectus aanl ri A n BUKS-TELEFOON STB OOMEND WARM tiAR EN KOUD WATER OP ALLE KAMERS KAMERS METONIBUT-f 3-MET BADKAMER - F-4- WW SPECIAL DRY L W Generaal Agent ANDRE KERSTENS. Tilburg TERAARDEBESTELLING Mr L. C- BESIER 's-GRAVENHAGE, 5 November. De ter aardebestelling van het stoffelijk overschot van Mr L. C. Be si er, in leven oud-Procu- reur-Generaal bij den Hoogen Raad der Ne derlanden. zal Dinsdag a.s. te 2.30 uur ge schieden op de begraafplaats Oud Eik en Duinen. Uitkeeringspercentage snijbloemen en potplanten Het dagelijksch bestuur van de stichting Nederlandsche Sierteeltcentrale brengt ter kennis, dat het ter vergadering van 27 Octo ber heeft besloten het uitkeeringspercentage voor snijbloemen en potplanten met ingang van 31 October vast te stellen op 75.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1