STADSNIEUWS VRIJDAG 14 OCTOBER 1938 TWEEDE BLAD PAG. 6 Gemeenteraad Gistermiddag te 4 uur kwam de Gemeen teraad onder voorzitterschap van den bur gemeester Mr A. v. d. Sande Bakhuijzen in ongewone zitting bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer Gos- linga wegens ongesteldheid. Afscheid Goslinga Na de gebAiikelijke goedkeuring der no tulen en voorlezing der ingekomen missie ven van Ged. Staten, alsmede andere ingo komen stukken, wordt voorlezing gedaan van een schrijven van den heer Goslinga, waarin hij ontslag neemt als lid van den ltaad en wegens ongesteldheid langs schrif telijken weg afscheid neemt van de Raads leden. De voorzitter zegt, dat de Raad met leedwezen kennis genomen zal hebben van dit schrijven. Op de eerste plaats zal de Raad het betreuren, dat de heer Goslinga om gezondheidsredenen gedwongen werd, om aldus afscheid te nemen Op de tweede plaats zal de Raad met leedwezen zijn medewerking voortaan mis sen. Spr. memoreerde het wethouderschap van den heer Goslinga en zeide, dat bij alle verschil van meening iedereen, die hem hoorde spreken de overtuiging had, dat een zeer kundig en knap man .aan het woord was, bij wien het belang van de ge meente steeds voorzat. Hij wist rake op merkingen te maken, welke door den Raad zeer werden gewaardeerd. Allen zullen het met spr. eens zijn, als hij den wensch uit spreekt, dat de gezondheidstoestand van den heer Goslinga zoodanig moge verbete ren, dat hij zijn arbeid zal kunnen voort zetten. (Applaus). De heer Beekenkamp (A.R.) dankte als voorzitter namens den heer Goslinga voor zijn vriendelijke woorden. De heer Goslinga was iemand met groote eaven. welke hij met grooten ijver steeds in dienst van de gemeente heeft gesteld. Ook spr spreekt de hoop uit, dat de heer Goslinga van zijn ernstige ongesteldheid zou gene zen om zijn taak als voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam te hervat ten. (applaus). Van de heeren v. Es en Schoneveld was bericht binnengekomen, dat zij hun aan wijzing tot opvolger van den heer Goslinga in den Raad niet aanvaarden. De hèer Knibbe is thans als zijn opvolger aange wezen. Daarna komt de agenda aan de orde: le. Praeadvies op het verzoek van prof. dr. L. Knappert om ontslag als Curator .van het Stedelijk Gymnasium. Goedgekeurd. 2e. Voorstel tot het inbrengen in de Sport sticTiting van het sportveld bij het militair oefenterrein nabij den Haagweg. Goedgekeurd. Van de gelegenheid tot het houden van een rondvraag werd geen gebruik gemaakt De Raad ging vervolgens in geheime zitting. Het nieuwe raadslid Naar wij vernemen heeft dr P. G. Knibbe, secretaris van de Kamer van Koophandel, die op de antirevolutionaire lijst als opvol ger van den heer Goslinga voorkomt, zijn benoeming als raadslid ontvangen. De heer Knihbe zal het aannemen van deze benoe ming nog enkele dagen in beraad houden. HET PHILATELISTENLOKET Zaterdag 15 October a.s. zal het philatelis- tenloket in verband met den op dien dag te verwachten groot, entoeioop reeds om half één geopend zijn tot vier uur. Ook ditmaal zullen de ree ls vroeger ver melde Jubileumzegels van Ned.-Indië, Suri name en Curasao verkrijgbaar zijn, evenals de Emancipatie-zegels van Suriname. Uitsluitend deze keer zullen in Leiden de luchtpost-jubileumzegels van Ned.-Indië te koop zijn, n.l. twee waarden van 17% cent en 20 cent. ieder met 5 cent toeslag ten bate van de Kon. Ned.-Ind. Vereen, voor Lucht vaart- Deze zegels worden verkocht van 15 tot en met 31 October en zijn slechts geldig tot en met 30 November 1938. Het Philatelistenloket is geopend iederen derden Zaterdag der maand van 2 tot 4 uur. De Kooiparkschool bestaat io jaar Opgewekte feesten Het was 12 October een zeer bijzondere dag voor de school voor Geref. lager onder wijs aan de Driftstraat Ze vierde haar tien jarig bestaan, 's morgens de kinderen in school, 's avonds de ouders in de gymnas tiekzaal van de Lusthoflaan-school. De kinderen kwamen feestelijk gekleed en met vlaggen op school, maar niet om aan het werk te gaan. De vlag werd geheschen- Na het zingen van het Wilhelmus trok men het hek weer uit en begunstigd door prachtig weer begon men een wandeling door het Kooikwartier, onder liet zingen van liederen. Overal ston den ouders en belangstellenden, om de kin deren voorbij te zien trekken. Weer op school terug weiden alle kinderen op een flinke tractatie onthaald. Dan gingen ze vroolijk naar huis. Deze morgenfeestviering werd gefilmd. De avondsamehkomst voor de ouders en genoodigden werd geopend door den voor zitter, den heer A. B. Mulder, met het doen zingen van Psalm S9 S en het lezen van een kort Schriftwoord. Hierna volgde een ope ningswoord, waarin het leedwezen werd uit gesproken, dat de heer Goslinga, de eigen lijke oprichter van de school, door ernstige ziekte niet aanwezig kon zijn. Hierna werden door de kinderen -an de verschillende klassen tooneelspelletjes ver toond, als slapen-gaan, 't Blocmenvrouwtje, e.a. De ouders, die de zaal tot de laatste plaats bezet hadden, genoten hiervan rous achtig, wat bleek uit het spontaan applaus. Ook het Lintenspel, evenals de gymnasti sche oefeningen der jongens oogstte lof- Nu volgde een tableau, van den heer Schenkel, voorstellend de geschiedenis van de Kooiparkschool, waardoor als een gouden draad het onderwijs uit het Woord Gods moet loopen. Namens de ouders der kinderen, die meenden, dat men dit tien-jarig bestaan niet onopgemerkt voorbij mocht laten gaan, werd door den heer Schutte een prachtige electrische klok en eenige alleraardigste schilderijen aangeboden. In de pauze, die nu volgde, werden thee en sigaren rondgediend, terwijl het strijkje vaD den heer Plu vroolijke muziek ten gehoore bracht Hierna volgde de openingsrede van den heer Mulder. Deze herdacht in woorden, sprankelend van vernuft en humor, bouw en opening in 192S. De school mocht zich ook in vooruitgang verheugen, want in 1930 werden er twee lokalen bijgebouwd, terwijl dit jaar het hoogste aantal leerliiigen bo reikt is. Deze avond moet opnieuw de sym pathie voor onze school opwekken. Maar we moeten verder gaan, ziende op Hem, die ge zegd heeft: Mijn kracht wordt in zwakheid volbracht. Nu volgde film vertooning, waarbij natuur lijk de eigen schoolopnamen bijzonder in den smaak vielen. Het slotwoord werd uitgesproken door het hoofd der school, den heer Van der Bie, die allen dankte, die tot de feestelijke herden king hebben meegewerkt Deze in alle opzichten schitterend geslaag de avond werd besloten door den heer Van der Bie met heit laten ringen van den Avondzang en met gebed. Propaganda-filmavond van „Ons Doel" In de stampvolle Stadsgehoorzaal gaf de Coöperatie „Ons Doel" gisteravond een pro pagandafilmavond, bestemd voor leden en een volwassen huisgenoot. De voorzitter, de heer Ph. J. de Leeuw sprak een openings woord, waarbij hij de aandacht vestigde op het doel van dez eneerst enavond van dit jaar. Nadat het Leidsch Salonorkest, onder leiding van den heer J. Plu zich had laten hooren, werd overgegaan tot het draaien van enkele films, waaronder de hoofdfilm van den avond, de groote propagandafilm van het HAKA-bedrijf. In de pauze werd er een gratis-verloting gehouden, wat de noodige vroolijkheid verwekte. De voorzitter sloot deze bijeenkomst na woorden van dank aan allen die tot het beleggen en slagen van dezen avond hadden medegewerkt. Chr. Kunstkring Gisteravond werd in de foyer van „Den Burcht", onder leiding van dr J. van Ham, de eerste bijeenkomst gehou den in dit seizoen van den Chr Kunst kring. Op dezen avond sprak de dichter Muus Jacobse (dr. K. Heeroma) naar aanleiding van eigen werk. Spr. zette uiteen, dat het wezenlijke van het dichterschap de verbeelding is, die aan alle versgevoeligen gemeen is. De dichter neemt door zijn aanleg echter een bijzondere plaats in de gemeenschap der versgevoeli gen in, doordat hij alleen de capaciteiten heeft om de verbeelding in nieuwe taalvor men te belichamen. Doordat taal een sociaal medium is, bouwt de dichter door de zelf verwerkelijking van zijn talent tegelijk een gemeenschap ojj. Voor den geloovigen dich ter wil dit zeggen, dat hij door zijn zelf verwerkelijking de gemeenschap der geloo vigen opbouwt. Alleen in dit kader heeft, volgens spr., een Chr. literaire beweging recht van bestaan en deze beweging ver vult haar roeping in de wereld alleen door zichzelf tenslotte op te heffen. Spr. lichtte nader toe wat hij indertijd met de uitgave van zijn bloemlezing „Het derde Reveil" be doeld heeft en liet aan zijn eigen gedichten zien op welke wijze zijn persoonlijkheid als geloovige zich langs den weg der verbeel ding ontwikkeld heeft- De rijwielplaatjes Gistermiddag hebben ambtenaren van de belastingen, bijgestaan door de politie op de Brecstraat bij de Kabeljauwsteeg, con trole uitgeoefend op de rijwielplaatjes. Heel wat karretjes werden in beslag genomen en stonden rustig in de Kabeljauwsteeg te wachten om opge borgen te worden totdat belasting en boete betaald zijn. Vele fietsrijders kregen ook een bonnetje wegens het niet zichtbaar dragen van het belastingplaatje. EEN UUR MUZIEK" Het programma, dat op Dinsdag 18 Oct. a.s., des middags om 4 uur in dp aula der Chr. H.B.S. zal worden uitgevoerd, luidt als volgt: 1. Sonave in D dur van G. F- Handel, voor hobo en piano; 2. Handel-variaties van J. Brahms, voor piano-solo; 3. Concert van A. Voormolen, voor hobo en piano; 4. Polonai se in As-dur van F. Chopin, voor piano. Wij brengen in herinnering, dat de kun stenaars zelve, Jaap Stotijn en Cor de Grootj deze werken mondeling zullen toelichten. CHR. JEUGDHULP Wij venvijzen gaarne naar de advertentie in het nummer van heden, waarin de col lecte voor Chr. Jeugdhulp, welke Zaterdag gehouden zal worden, w-ordt aanbevolen- De nieuwe politie-auto Ten langen leste is het bekende zwarte wagentje van de politie, waar lange agenten ineengedoken of zware agenten saam ge perst mee door Leiden reden, van zijn taak ont heven. Met voldoening toonde de heer v. d. Wal, inspecteur van de Verkeerspolitie, aan de pers het nieuwe fraaie voertuig, dat hier boven staat afgebeeld. In muisgrijze tint uitgevoerd, voor en ach ter voorzien van het woord: „Politie" op een te verlichten transparant, maakt de nieuwe wagen een indruk van kracht en snolheid, eigenschappen, die dit Ford-product ook zonder twijfel zal bezitten. De wagen biedt plaats voor tien personen, 'de bestuurder inbegrepen, benevens twee plaatsen voor arrestanten. Het achterste deel van den wagen is in tweeën gedeeld, achter de bestuurdersbank volgen twee door ijzeren hekwerk afgeslo ten ruimten voor arrestanten enz-, terwijl daarachter acht agenten van niet al te grooten omvang een plaats kunnen vinden, vier aan vier tegenover elkaar. Van achter twee openslaande deuren, opzij twee rollui ken en boven het arrestanten verb lijf een noodluik, dat zoowel vanuit het achterste deel van den wagen als van de bestuurders plaats met een handgreep te openen is. De wagen is sober, maar keurig uitge voerd, voorzien van „huistelefoon" in den vorm van een speekbuis tusschen stuur- cabine en personenruimte, vwee zoeklichten voorop en bergruimte onder de banken. Wij wenschen de politie gaarne geluk met deze aanwinst. Een nieuwe open Zweminrichting Vlak bi] de oudo Het gemeentebestuur zocht reeds gerui- men tijd naar een nieuiv terrein voor een open zweminrichting, nadat die in het Rijn en Schiekanaal gesloten moest worden. Nadat B. en W. een viertal mogelijkheden hebben onderzocht, is thans het oog geval len op een terrein, gelegen vlak bij de oude zweminrichting aan het Rijn- en Schie kanaal. De voorloopige onderzoekingen van de bodemgesteldheid en ook de ligging ten opzichte van dicht bevolkte stadsdeelen in de buurt zijn van zoodanigen aard gebleken, dat dit het meest geschikte terrein wordt geacht. Het ligt, naar wij vernemen, achter woningen van de Provinciale Waterstaat aan de overzijde van het Rijn- en Schie kanaal langs de Roomburgerwetering. Een definitieve beslissing is uiteraard nog niet genomen, maar vermoedelijk zal binnenkort een voorstel aan den raad wor den gedaan om over te gaan tot den aan koop van het terrein- Gemeentelijke Arbeidsbeurs Dagstaat van 13 October 1938. Bouwvarkarbeiders 8SS, fabrieksarbeiders 226, kantoorpersoneel 189, hotel-, café-perso neel 65, houtbewerkers 152, kleermakers 100, land- en tuinarbeiders 104, metaalbewerkers 539, sigarenmakers 21, technici, opzichters 31, textielarbeiders 291, transportarbeiders 911, typografen 88, vocdingsmiddelenarbei- ders 250. Vrouwen: analysten 1, apothekers assistenten 1, serveerster 1, naaisters 8, win keljuffrouwen 8, kapsters 1, kantoorbedien den 35, verpleegsters 4, biologen bedrijfs leidsters 1, teekenaressen 1, onderwijzeres sen 4, ass- en huishoudsters 12, dagmeisjes 4, dienstboden 4, kinderjuffrouwen 4, werk sters 36, fabrieksarbeidsters 5, A.V.O. 7, to taal 13S. 14 October 1937: 4348; 15 Oct. 1936: 4827. Benevens 62 ged. werkloozen en 20 v/erk- verschaffing. Een binnenbrandje Gisteravond ontstond omstreeks half tien een brandje in biet' café van R. C., Levendaal 138, waar het houtwerk van een schoorsteen vlam vatte. De brandweer bluschte het vuur met een slang op de huiswaterleiding- BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J Visee wed.nr 58 jr en W P v d Hulst wede. 50 jr Th Mosselman 21 jr en F Sejjn 23 jr BEVALLEN: A C Ylkama—Numans zn J E Hulsman—Hamet dr OVERLEDENM Kooy wed. van J Korswa- gen 6 3jr E J Oudshoorn wed. Van C Net 67 jr J M Hellegers m. 71 jr C C Andrea< 85 jr J G Maters zn 17 jr UIT DEN OMTREK ALFEN a.d. RIJN CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORT ARBEIDERS In gebouw Concordia hield de plaatselijke afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Trans portarbeidersbond haar eex-ste vergadering in dit seizoen. ze stond onder leiding van den voorzit ter. den heer Jac. van Noor.t Na de go bruikelijke opening sprak de voorzitter eenige woorden ter inleiding op het win Uir werk. Hierin wekte hij de leden op ook in hot begonnen seizoen weer de noodige a"tivito.it te toonen en zioh naar buiten, op welk ter- ook, als Christenen te openbaren en als leden van de Ohr. Vakbeweging. Van de*e levenshouding zal reeds een krachtige pro paganda uitgaan, wat ten goed zal komen aan de versterking van de gelederen. Hierna werden verschillende dingen mede gedeeld betreffende de correspondentie in samenwerking met de zusterorganisaties ge voerd met de Alphen-sche Wergeversvereeni- ging, met als doel (betere verhoudingen te verkrijgen in de fabrieks- en transportbe drijven. Door den heer H e e m ro o d werd een rapport uitgebraoht over de te Den Hang gehouden Districtsvergadering. Nadat nog enkele plaatselijke dingen be handeld waren, sloot do voorzitter met dankgebed. WERKKAMP BUSSUM Het werkkamp Bussum, uitgaande van de Centrale voor Werkloozen7.org, welke telkejare de actie voert voor onee Chr. werk- iooze jeugd, wordt 17 October a.s. weer ge opend. Jeugdige werkloozen in onze ge meente, die voor deelname aan dit kamp in aanmerking wensohen te komen, kunueii zich ten spoedigste melden bij Ds. J. Hart kamp, Hooftstraat en de heeren A. Grucne- veld, Sterinstraat en W. Geerlof. Hojrj). VOETBAL Zaterdag trekt A.R.C. I naar Rijnsburg- sche Boys I; A.R.C. 2 en de adspiranten krij gen bezoek wan Ter Leede 2 en de adsipiran- ten uit Sassenheim; A.R.C. 3 trekt naar Oegstgeest om S.C.V. 2 te bekampen. BRANDSTOFFENHANDEL A. JONGENBURGER RAADHUISSTRAAT 7 5 ALPHEN AAN DEN RIJN - Telef. 44 Beveelt zich beleefd aan v. d. levering van EERSTE KWALITEIT BRANDSTOFFEN Oranje-Garde Installatie van Raad van Toezicht en Vendel-commandant Het was gisteravond voor het vendel Leiden van de Oranje-Garde in meer dan één opzicht oen bijzondere avond. Allereerst was daar de installatie van den Raad van. Toezicht, welke plechtigheid direct gevolgd werd door de installatie van den nieuwen Vendel-commandant, den heer W. de Boer. Als leden van den Raad van Toezicht werden geinstalleerd mr. F. H. v- d. Tas in vacature ds. C. de Meyere, dr. P. Jas- perse in de vacature van wijlen ds. H. Tho mas en de heer P. Herfkens, die voor de Leid sche Chr. Oranjevereeniging zifting in den Raad zal nemen. Onder hen, die deze samenkomst, die in het Clubgebouw aan de Hooglandsche Kerk- gracht werd gehouden, bijwoonden, bevond zich om. de heer M. H. L. Weststrate, wnd voorz. van den C. O. G. R. en vendel-com mandant voor Nederland. De avond, die onder leiding stond van den waarnemend voorzitter, den heer J. C. Elsgeest, werd geopend met het lezen van Psalm 75, het zingen van „U, alleen, U lo ven wij" en gebed. De heqr Elsgeest heette hierna allen wel kom om dan te wijzen op het zeer bijzonder karakter van dezen avond. Zich tot mr. v. d- Tas richtende, merkte spr. op, dat het voor de Oranje Garde een groote eer is, dat mr. v. d. Tas zich na ampele bespreking be reid heeft verklaard het voorzitterschap van den Raad van Toezicht te aanvaarden. Het zal voor u, aldus spr., geen gemakke lijke taak zijn om de plaats van ds. de Meyere, die heel veel voor de Oranje Garde heeft gedaan, te vervullen. Spr. hoopt echter en daar twijfelt hij geen oogenblik aan, dat het mr. v. d. Tas zal gelukken. Het zitting nemen van dr- Jasperse en den heer P. Herfkens in den Raad van Toe zicht ziet spr. als een vrucht van de sa- menspreking met de Chr. Oranje Vereeni- ging. Spr. hoopt, dat deze samenwerking van langdurigen aard moge zijn. Woorden van dankbare herinnering wijd de spr. aan de nagedachtenis van wijlen ds. H. Thomas, aan wien de Oranje Garde veel dank verschuldigd is. Verder herinnerde hij er aan, dat de Oranje Garde door bijzondere omstandigheden aan een kleine inzinking te lijden heeft gehad. Gelukkig wordt deze inzinking echter weer geheel ingehaald, ja is zij zelfs zoo goed als teniet gedaan. De heer Weststrate ging in aansluiting op deze toespraak over tot de nsralLatie van den Raad van Toezicht- In het kort zette spr. hierbij de functie van dezen Raad uit een waarbij hij opmerkte, dat deze in hoofd zaak bestaat in het toezicht houden op het vendel. Het vendel heeft er voor te zorgen RADIO-DISTRIBUTIE I. 10.U5 Radio, 12.05 diversen. 12.20 Brussel VI., 14.20 Radio PTT Nord of div., 15.05 Parijs Radio 15.20 Keulen, 17.20 Brussel VI.. 18.20 Londen R.. 19.20 Par'js Radio, 19.50 diversen, 20.50 Keulen, 21.2-0 Londen 22.20 Brussel VI.. 22.30 Keulen, Programma 4: S.Brussel VI., 9.20 diversen, 10.35 Londen Reg., 12.10 Droitwlch, 13.50 Lon-i den Reg., 16.15 Droitwlch. 15.40 Brussel Fr., 19.20 Droitwlch, 20.20 GRD ofdiv.. 22.N Droit- wlch. 23.05 Londen Reg., 23.25 Droitwlch. 12.05 diversen, 12.20 Brussel VI., 13.30 Keulen, 14.50 Brussel VI., 15.2-0 Keulen, 16.20 Brussel Fr., 17.20 Parijs Radio, Ion, 22.20 23.20 Parijs Radio. Programma 4: 8.Brussel VI., 9.20 diversen. 10.35 Londen Reg., 12.50 Droitwlch, 14.20 Londen Reg., 10.20 Droitwlch. dat het zich de eer waardig toont steeds aanspraak te mogen maken op den than: te installeeren Raad van Toezicht Met den vensch uit te spréken, dat de Raad van Toezicht lang in het belang van de Oranje Garde mag werkzaam zijn, verklaarde heer Weststrate den Raad van Toezicht voor geïnstalleerd. Aan Mr. v. d. Tas overhan digde spr. als voorzitter de teekenen zijner vaardigheid. Twee coupletten van het vaandellied, ge zongen door de gardisten, onderstreepten deze installatie-plechtigheid. Met een korte rede aanvaardde Mr. v. d- Tas, mede namens Dr. Jasperse en den heer Herfkens, zijn functie. Spr. achtte het zich een groote eer in den Raad van Toezicht zitting te mogen nemen. Gaarne wenscht hij mede te helpen de ideeën van de Oranje Garde te propageeren. In het besef, dat het zeer moeilijk zal vallen om de plaatsen van Ds C- de Meyere en wijlen Ds H. Thomas te vervullen, hopen de nieuwe leden er steeds naar te streven om den nieuwen Raad van Toezicht aan den ouden te doen evenaren. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de Oranje Garde moge le ven, groeien en bloeien. Nadat de heer Elsgeest nog 'n dankwoord had gesproken ging de heer Weststrate vervolgens over tot de installatie van den vendelcommandant Vooraf zette hij echter nog het doel van de Oranje Garde uiteen waarbij hij tevens gelegenheid vond te wij zen op hetgeen de Oranje's steeds voor Ne derland hebben gedaaji. Nadrukkelijk stel de hij in het licht, dat in de ure des gevaars Oranje steeds het centrum is geweest waar in zich allen één vonden. Spreker achtte het gelukkig, dat de tijd voorbij is, dat men zich schaamde nationaal-gezind te zijn. Wij dienen er voor te zorgen, dat de Oranje liefde blijvend en oprei-h« zal blijven. Spr. hoopte, dat ook het Vendel Leiden daartoe toe-t zijne zal bijdragen. Als de heer Weststrate dan nog de taak van den vendelcommandant had uiteengezet verklaarde hij den heer De Boer als ge installeerd. Hartelijk dankte spr. nog vaan drig, mej. Hoogendoom, die in den tijd, dat- het vendel zonder commandant was, deze functie had ver,vuld- De nieuwe vendelcommandant aanvaard de nu met een kort woord zijn nieuwe func tie. Dankend voor het vertrouwen, dat in hem gesteld werd, riep hij de medewerking van bestuur en gardisten in. De heer P. Herfkens heeft tenslotte nog in een hartelijke toespraak op het werk der Oranje's gewezen. Hij sprak den wensch uit, dat het doel van al het werk der O.G. mocht uitloopen tot eer van Gods Naam en als gevolg daarvan tot een nauwen band tusschen Oranje en Nederland. De plechtigheid, die afgewisseld werd met het zingen van vaderlandsche liederen door de gardisten, werd besloten met het ge meenschappelijk zingen van twee coupletten van het Wilhelmus. HAZERSWOUDE A. R. PROPAGANDACLUB Vrijdag 14 October, des avonds half acht vergadert de Anti-Rev. Propaganda-club „Schrift en Historie". Door den heer G. Dreschage zal worden behandeld „40 jaren ontwikkeling". Politieke beschouwingen door den heer C, Bogaards, KATWIJK a.d. RIJN DAM NIEUWS K.D.C. Eerste tiental, vierde ronde: A. VooysW. Botsher 2—0, R. Haasnoot—F. Spierenburg 02, A. SchoutenT. v. Beelen 0—2, G. Kor- pelshoek—C.. v. Delft 2—0, C. v. Rossum—J. Freke 0—2. Tweede tiental: J. Lange veldC. Durieux 02', W. KoelewijnJ. v. Elk 20, F. Herm- senJ Houwer uifgest. H. KoelewijnD. Schipper 2—0, D. Hartman—J- Schoneveld 1—1. Derde tiental: T. v. BeekO. Oexman uit gesteld, C. J. de Jong—G. v. Delft uitgesteld, M. HermsenK. Veenendaal 02*. KATWIJK AAN ZEE K. R. B. LEDENVERGADERING In Hotel de Zwaan werd gisteravond een ledenvergadering gehouden van de Katwijk sche Reddingsbrigade. De heer B. Parlevliet (tijdelijk voorzitter) sprak een kort ODe- ningswoord, waarna de heer R. v. Voort de notulen voorlas, welke behoudens enkele opmerkingen door den heer B. werden vastgesteld. De speldjesverkoop had een gunstig verloop gehad; er kwam hier door f210 binnen. Bijzonder werd hierbij de kranige prestatie van mevr. v. d. Voort ge noemd die ruim 2100 speldjes aan den man wist te brengen. Mevr. Boot gaf vervolgens nadere inlichtingen over het nieuwe con tract zwemmen in de overdekte te Leiden. De opkomst in de voorafgaande maanden was zeer slecht, wat een nadeel opleverde voor de kas. Spr. drong aan dat meerdere leden zich toeleggen voor het verkrijgen van een zwemdiploma A. De heer A. Wa genmaker te Leiden zal voor de opleiding hiervan zorg dragen. Voor den cursus E. H. B. O. hebben zich 28 nieuwe leden opgege ven; men heeft thans beslag weten te leg gen op een betere localiteit in de Zuidstrnat, bij den heer Parlevliet. Bestuursverkiezing volgde. Besloten werd het aantal bestuursleden van 9 op 6 te brei gen. Herkozen werden menr. Wontfa en de heeren B. Parlevliet, B. Vis, G. v. d. Voort en A. Verdoes; als voorzitter werd gekozen Dr. L. Huetinig. Aan het einde der vergadering werd aan mej. Verdoes, als eerst aankomende dame in den zwemwedstrijd NoordZuid, een ppijs overhandigd Voorwaar een flinke prestatie, gezien het lange traject. Hierna volgde sluiting. VERDUISTERINGSPROEF Gisteravond, omstreeks 9 tot 10 uur, had er in ons dorp een verduisteringsproef plaats, welke, gehoord het oordeel der auto riteiten, goed geslaagd mag heeten. Daar de proef door de radio werd bekend gemaakt, was ieder in de gelegenheid de resultaten er van te hooren. Enkele onwilligen, die geen afdoende maatregelen wilden ne: werden tot de orde geroepen. Vanaf den to ren der Nieuwe Rerk, waar de hoofdwaar nemingspost was gevestigd, kon men het geheele dorp overzien of er nog licht brand de. Toen de sirene weer loeide en de straat verlichting weer aanging, was de proef be ëindigd. Gelukkig was het maar een proef. COLLECTE De collecte ten bate voor de Centrale voor Werkloozenzorg j.l. Woensdag gehouden heeft opgebracht f 102.68%. KOUDEKERK a.d. RIJN EEN NATTE TEGENVALLER Terwijl de broodbakker L- van V. Donder dagmiddag in de Lagewaard alhier bij zijn klanten brood had bezorgd, kwam hij bij zijn terugkomst tot de onaangename ontdek king, dar zijn driewieler bakfiets met brood door den sterken wind in de Lagewaardsche Wetering was gewaaid. Hoewel de broodbak dicht was gebleven, was toch al het brood door het inloopende water nat geworden. Met' behulp van omstanders werd met vereende krachten alles weer op het droge gebracht. Alleen de overige klanten zullen nog wel wat hebben moeten wachten. LEIDERDORP E. EL B. O. Uitgaande van de Vér. Het Gr ome Kruis afd. Leiderdorp e.o., zal dezen winter een cursus worden gehoud enin E.H.B.O- onder leiding van dr Persaut Snoep. Voor dezen: cursus worden gehouden in E.H.B.O. onder nemers opgegeven. Het aantal deelnemers moet beperkt worden, tot ongeveer vijftig^ zoodat verschillende candidatcn zullen moei ten worden teleurgesteld LEIDERDORPSCHE DAMCLUB Uitslagen van de 2e ronde voor de borden' bezetting: Ie groep: W. van HeusdenC. Meinema 02 N. HoogervorstR. Marbus 11 J. van Sandij'kH. v. d- Vecht 02 2e groep: W. WolfJ. van Tongeren 0—2 A. SpiesP. Vervarlc n.d^ C. de KoningS. Zwanenburg 2—0 d. ZwanA. de Haas 02 K. Spek—W. Overdevest 2—0 A. Kruidenier—A. Spies 0—2 B. Hoogervorst—-J. Goedhart 20 LEIDSCHENDAM A.-R. STUDIE- EN PROPAGANDACLUB A.-R. Studie- en Propagandaclub zal D.V. Dinsdag 18 October a.s. haar eerste ver gadering houden in dit seizoen. samenkomst vangt aan om 8 uur en wordt gehouden in het verenigingslokaal achter de Geref. kerk aan de Damlaan. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkiezing en bespreking en plannenstelling van het werkprogram voor den komenden winter. Trouwe opkomst is dringend gewenscht, terwijl belangstellenden hartelijk welkom zjjm LISSE ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR Donderdagavond vergaderde, in „De Witte Zwaan." de afd. Lisse van bovengenoemde Vereenigimg, onder presidium van den beer M. V. van Zanten R.z, De voorzitter sprak een uitvoerig ope ningswoord, waarin hij releveerde de groove gebeurtenissen van den laatsten tijd, n-1. het Regeeringsiubi leum van H. M. öe Koningin. Een woord van afkeuring werd door den voorzitter uitgesproken over het eindeloos gekrakeel in de vakpers. Spreker hoopt, dat er eens 'n einde komt aan t op iedere slak zouv leggen en de beschikbare kolommen voor betere en meer opbouwende stukken gevuld zullen worden. De voorzitter deelde nog mede, dat niet minder dan veertig personen zich hebben opgegeven voor den Wintertuinbpuwcursus. De notulen werden gelezen en zonder wiji ziging vastgesteld. Overgegaan werd nu tot candidaatstelling oor een lid van het hoofdbestuur in de va cature J. W. A. Leteber. volgende personen waren als candida- ten ingediend: A. H- Nieuwenhuis, Th. F. van Rijn, C. J. Segers en M. Veldhuizen van Zanten. Door het bestuur werden naar voren gebracht de heeren C. J. Segers en M. Mes- kers.De uitslag was als volgt bij eerste stem ming: T. F. van Rijn 29 svemmen, C. J- Segers 14 stemmen, M. Veldhuizen v. Zan- ten R.z. 44 st., M. Meskers 12 st., onwaardo 1, blanco 1. Bij tweede stemming was de uitslag: M. Meskers 9, Th. F. -van Rijn 28, C. J. Segers 3, M. Veldhuizen van Zanten Rz. 62, blanco 2. Met groote meerderheid werd dus de voorzitter van de afdeeling Lisse, de heer M. Veldhuizen van Zanten Rz., gekozen als candidaat voor het hoofd- bestuur. Deze nam de candidatuur aan, on der voorwaarde, dat hij eventueel in het' hoofdbestuur het vale in het algemeen zal dienen en niet het belang der plaatselijke afdeeling. Bij punt 3, behandeling der voorstellen voor de eerstvolgende algemeene vergade ring, werd medegedeeld, dat een schrijven van den heer D. W. Lefeber was ingekomen, inhoudende, dat besloten wordt, dat de voorzitter der algemeene vergadering een lid, dat tot de orde geroepen wordt op do algemeene vergadering en hieraan géén ge hoor geeft, het recht te ontnemen de verga deringen bij te wonen en als lid te schrap pen- Men vond dit voorstel wel wat kras. Do heer Lefeber licht de bedoeling van zijrt voorstel nader toe, hetgeen een verhelde rend licht gaf. De heer Jac. Th. de Vroome wilde het voorstel alzoo wijzigen, dat een dergelijk lid voor één jaar de vergaderingen niet mag bezoeken. De voorzitter vond het nood zakelijk, dat de voorzitter der algemeene vergadering de macht en de middelen moet hebben om een vergadering naar behooren te kunnen leiden. Hij vroeg of de vergade ring er mede accoord kon gaan. dat in dezen geest door het bestuurin overleg met den heer D. W. Lefeber, een voorstel in die rich ting zal worden geformuleerd. De geheele vergadering ging hiermede ac coord met uitzondering van de heeren Ir A. F. de Graaff en De Graaff. De heer L. Schoorl stelde eenige /ragen over de inlevering. Hij vond de inlevering veel te duur en onnoodig. Men mag toch niet meer teelen dan men teeltbewijs heeft. De voorzifter vond de inlevering in prin cipe zeer juist, waarhij de heer J. M. van Til zich aansloot. Hij was bang, dat de niet- verkoopbare bloembollen over de grens ge smokkeld worden. Hierover zal de afd. Lisso geen voorstel indienen- Van de rondvraag werd door eenige per sonen gebruik gemaakt en de gestelde vra gen beantwoord. Hierna volgde sluiting met dank voor de groote opkomst,

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 6