JHeutue gnhndje (ümmutt Verduisteringsproef Rotterdam Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Deskundigen achten de proef zeer geslaagd P A L T H E aboitntmtntsprijS: Per kwartaal in Leiden en in plaaben waar een agentschap gevesiigd is 2-35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Ct No. 6521 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 53936 DONDERDAG 13 OCTOBER 1938 19e Jaargang abbertentieprftett: Van I tot 5 regels f t.171/» Elke regel meer 0.227» Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0,10 Een inspectietocht per vliegtuig Het water als spelbreker ROTTERDAM, 12 October. Ongetwij feld was het meest treffende oogenblik tijdens de -verduisteringsproef, die he denavond in heel het Rotterdamsche ha vengebied werd gehouden, wel de korte toespraak, die Mr. L. Einthoven, Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst te Rotterdam en Hoofdcommissaris van Politie voor de N. C. R. V.-microfoon hield in den daktuin van „Atlanta" tot de burgerij van Rotterdam. In slechts enkele korte bewoordingen gaf de Hoofd commissaris weer, wat er op dit oogen blik in hem omging doch deze weinige woorden illustreerden duidelijk, hoe prachtig deze eerste verduisteringsproef in Rotterdam is geslaagd: „De burgerij", aldus de Hoofd-commissaris, „heeft op onovertroffen wijze blijk gegeven van juisten burgerzin. Er was nagenoeg niets to zien. Het overtrof verre onze ver wachtingen. Ik dank U hartelijk voor deze medewerking", Als onderdeel van de controle tijdens de groote verduisteringsproef heeft gisteravond een vliegtuig tusschcn elf en twaalf uur boven Rotterdam en omgeving een inspectie tocht gemaakt. In dit vliegtuig hadden plaats genomen 'de loco-burgemeester, de heer A. B. de Zeeuw, de directeur van het Gem. Haven bedrijf, Ir. N. Th, Koomans, de Haven meester, de heer A. K o r 11 a n d t, de Hoofd inspecteur van politie, de heer C. A. Mul ler, chef van het Bureau Luchtbescherming r ten Stadhuize, ingenieurs van het Gemeente- 1 lijk Electriciteitsbedrijf en enkele anderen. Het ging er bij deze vlucht, welke wij heb ben kunnen meemaken, in de eerste iplaats om, welk effect de verduistering uit de lucht maakte, waarbij vooral ook veel aandacht werd geschonken aan de verduistering van de Petroleumhaven en de Petroleum-terrei- nen bij Pernis en de zgn. oorlogsverlichting yan den Nieuwen Waterweg. Het vliegveld zelf is slechts van 10 tot 11 uur verduisterd geweest, in welk uur er geen vliegtuigen van lijndiensten dalen. Na elf uur doen eenige toestellen het Rotter damsche vliegveld aan en deze diensten heeft men niet willen storen. iWij starten Toen de Douglas D.C. 2 de Sperwer om drie minuten over elven startte, regende het fel. Hier en daar zag men achter de wol ken echter toch nog het schijnsel van de maan. Ten einde den bestuurder van het toestel, 'den heer A. Anceaux, in staat te stellen j zijn richting te bepalen, waren enkele navi- gatieliohten ontstoken, o.a. de lichten aan de schoorsteenen van de electrische centrale j aan de Galileistraat, een paar lichten bij P e r n i s, het draailicht van Waalha ven en het routelicht bij P ij n a c k e r« Na de opstijging ging het eerst in de richting Barendrecht en Dordrecht, welke beide gemeenten niet meededen aan do proef, en dan ook zeer duidelijk met al haar lichten te zien waren. Met een bocht ging het daarna in de richting van Gouda, welke stad eveneens duidelijk zichtbaar was. iï)e gemeenten aan den IJssel, die wel ver- duisterden, waren slechts met zeer groote moeite te onderkennen. Men kon ze terug vinden door goed den loop van de. rivier te volgen, want het water was van de lucht uit •i I uitstekend van land te onderscheden. De overgang van het niet-verduisterde ge- bied naar het wel verduisterde was groot Rotterdam uit het Oosten naderend, bleek, dat de bevolking inderdaad prachtig had meegewerkt. Beneden ons lag een „doode 0 stad", geen beweging, waar men ook speur de en op een heel enkele uitzondering na, geen lichten. Wat we aan licht bespeurden moeten dakvensters zijn geweest, die onvol doende afgedekt waren. Het waren er. toen wij over den Rechter Maasoever vlogen, misschien enkele tientallen, maar dat zijn er tenslotte toch nog teveel. Het water als spelbreker Bijzonder duidelijk was weer de Kraling- sche Plas, maar vliegend over binnenstad en het Westen o.a. Blijdorp was het niet mogelijk althans voor ons om be paalde groote gebouwen op te merken. Langs de rivier in westelijke richting vliegend, viel het op, dat de bevolking van Overschie, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis eveneens prachtig medewerkte. Deze go» meenten waren duisterder nog dan Rot.- !terdam, maar haar ligging kon worden nagegaan door op de rivier, de havens en de kanalen te letten, jj Zoeo was het ons mogelijk het bedrijf van 1 .Wilton-Feyenoord bij Schiedam duidelijk te .j j zien liggen. Een binnenkomend zeeschip op I de rivier was eveneens goed te zien, maar |zoo'n schip mocht ook met de navigatielioh- ten op varen, was 'dus een uitzondering bij Üe proefneming^ De oorlogsverlichting van den Waterweg bleek goed te voldoen. Het Westland kon men weer gemakkelijk zien wegens de warenhuizen en broeikassen. Al dat glas glansde duidelijk en scheen ook de omgeving wat te verlichten. Het verschil tusschen het verduisterde gebied en het niet- verduisterde bleek overigens weer overdui delijk, wanneer we op eenigen afstand het lichtfeest van Den Haag aanschouwden. De afscheiding van strand en zee bij Hoek van Holland, dat overigens goed verduisterd was, zagen we vooral door de lichtende branding weer duidelijk. Ook kon de spoor baan van Hoek van Holland in de richting Rotterdam worden opgemerkt. De maan door de wolken Juist toen het toestel even buiten de pie ren van den Waterweg een bocht nam om langs den Linker Maasoever terug te vlie gen, kwam de maan geheel door de wolken. Alles viel toen duidelijk te onderkennen. Het volgen van den loop van de rivier werd nu nog veel gemakkelijker. Wij zagen de plaat sen aan de rivier weer liggen, zij het weer dat het ons opviel, dat er geen lichtje brand de, en kwamen boven Pernis. De Petroleum haven met de terreinen met tanks was een getied, waarom eenige malen werd rondge vlogen, immers is dat een der kwetsbaar ste deelen van het groot-Rotterdamsche ge bied. Er was hier een speciale verlichting aangebracht, die uitstekend voldeed en die van de lucht af niet te bespeuren viel. Wel brandden er eenige navigatieliohten om. de route aan het vliegtuig aan te geven, maar die zouden, als het ernst was geweest, na tuurlijk uit zijn gedraaid. Aan "het water, aan den loop van de rivier en den vorm van de petroleumhavens viel niettemin de ge heels omgeving te onderkennen. En dan wa ren er de tanks, fel wit, die als lichtende tenten oprezen. In tijd van nood zullen die echter wel een ander kleurtje hebben dan wit. Over de Waalhaven komend, viel het ons opnieuw op, hoe duidelijk alles op en bij het water valt na te gaan, schepen bijv. al wa ren zij geheel onverlicht, waren heel" goed te Vliegend over den Linker Maasoever meenden wij te merken, dat hier de bevol king nog ijveriger heeft medegewerkt dan aan den anderen kant van de rivier. Hier waren althans nog minder verlichte raamp jes. Wel was er hier gezondigd met de ver lichting bij de entrepothaven, die volop brandde, een vreemd gezicht deze rij lan taarns in de duisternis rondom, De laatste ronden Er werden daarna nog een paar ronden boven de stad gedraaid, dit keer dus mét vrij goed maanlicht en nu viel er toch nog al wat te zien van de stad, de bruggen over de rivier b.v., de vormen van het Oostelijk en Noordelijk stadsdeel en heel goed ook de plattegrond van Blijdopp met den aanleg van Ihet park. Hillegersberg en Pijnacker, zoo bleek ons later, waren uitstekend verduis terd, al viel nabij de laatste plaats de glas cultuur weer goed op. Het bleek, dat men met de proef om kwart voor twaalf op verschillende plaatsen al een einde nam, want dalend naar het vliegveld zagen we nu hier dan daar lichten aanflit sen De ylucht, zoo 'deelde ons de piloot mee, is op 350 tot 450 meter gemaakt, maar volgens hem zou het geen verschil hebben gemaakt of men een paar honderd meter hooger had gevlogen. De deskundigen, die de vlucht mee maakten, deelden ons mee. dat zij de proef stellig geslaagd vonden, zeker voor den eersten keer. De verduisteringen wa ren volkomen, al zijn er hier en daar nog, overigens zeer kleine, foutjes ge maakt. Dat men van de lucht uit nog zooveel kon onderkennen mag tenslotte niet op rekening van de verduistering worden gesteld. Nederlandsche vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid ANRHEM, 13 Gctober. In Musis Sacrum begon hedenmorgen de 31ste algemeene vergadering van de Nederlandsche vereeni ging voor Armenzorg en Weldadigheid, onder voorzitterschap van den heer Mr. A. J. A. A. baron van Heemstra. De vergadering werd o.a. bijgewoond door den Minister van Sociale Zaken, Prof. Mr. C. P M.Romme en den vertegenwoordiger van den Minister van Binnenlandsche Za ken, Mr. A. J. R osman, den burgemeester van Arnhem, den heer H. P. J.Bloemers, den wethouder van sociale zaken der ge meente Arnhem, den heer C. G. Mats er en verschillende leden van het eere-comité waarvan de Commissaris der Koningin in Gelderland, Mr. S. baron van Heem stra, eere-voorzitter is. Deze laatste was verhinderd de vergadering bij te wonen we gens een conferentie met den Minister van Binnenlandsche Zaken. De voorzitter opende de vergadering met een rede, waarin hij de verschillende auto riteiten welkom heette. In verband met het veertig-jarig regec- ringsjubileum van H. M. de Koningin is op velerlei gebied een terugblik geworpen in dc 40-jarige regeeringsperiode en spr. achtte, het voor de hand liggend, dat ook hier de oprichting en werking der vereeniging werd gememoreerd. Uitvoerig stond hij daarbij stil. Daarna bepaalde hij zich bij de toekomst Spr. uitte den wensch dat dit congres tot vruchtbare conclusies zou leiden. Hierna werden de prae-adviezen behan deld. De moord in Den Haag Het meisje is gewurgd DEN HAAG, 13 Oct. Het onderzoeik der politie heeft voorloopig uitgewezen, dat het meisje door verstikking, ver moedelijk wurging om het leven is ge bracht Om den hals bevond zich een reep tule, welke niet was toegeknoopt, zelfmoord ligt geenszins voor de hand. Het meisje was ingetogen van karakter. Het onderzoek wees tevens uit, dat het plegen van een zedenmisdrijf niet kan worden aangetoond. Een ongeval kan de politie voorshands niet aannemen. Ook is hier geen sprake van roofmoord, aangezien niets ontvreemd is. Het lijk is in beslag genomen voor sec tie-onderzoek, dat in handen is van den politiedeskundige, dr Rochat Een bijzonderheid, bij het onderzoek van belang, was het feit, dat de achterdeur van binnen gesloten was. De politie heeft de verschillende buren gehoord, geen van hen had iets van tumult in de woning van de familie Groen bemerkt. Men tast, zoowel watde motieven van de wandaad, als de identiteit van den dader betreft, nog in het duister. Er zijn nog geen aanhoudingen verricht. De politie verzoekt dringend dat degenen, die inlichtingen kunnen geven, zich ten spoedigste zullen wenden tot den commis saris van politie van den justitieelen dienst, Javastraat 18. Zoo doemden gisteravond op den Coolsingel voor de vele wandelaarsdie den drukken boulevard wel eens in het don ker wilden zien" de contouren van het machtige Stadhuis op. Verdeeling der omroepzenders Oorspronkelijke toestand wordt hersteld In de dezer dagen gehouden vergadering van den Raad van Beheer der Nozem'a, is, nadat kennis genomen is van de klachten van onderscheidene luisteraars over sto ring van de ontvangst van den 415.5 m. zender na zonsondergang door enkele sterke buitenlandsche stations, waaronder Voornamelijk Rome, hésloten, met ingang van 16 October a.s. den oorspronkelijken toestand inzake het werken der omroep zenders wederom te h rstellen. Met ingang van dien datum dus zullen de zenders Hilversum 1 (1875 m.) en .Taars veld (415.5 m.) beide het programma van K.R.O. en N.C.R.V. uitzenden, terwijl de zender Hilversum 2 (301.5 m.) het pro gramma van A.V.R.O. en V.A.R.A. zal in zenden. Deze beslissing is genomen, omdat het niet mogelijk is den zender te Jaarsveld, welke als tijdelijke zender is bedoeld, te versterken, om op die wijze aan storingen het hoofd te bieden. Vrachtauto in botsing Bestuurder gedood, voerman gewond TERHEYDEN, 13 October Op den Noordschen Steenweg is gistermiddag omstreeks drie uur een ernstig ver keersongeluk gébeurd, waarbij een per soon het leven verloor en een tweede verwondingen opliep. Een met paard bespannen wagen werd op dat tijdstip van achteren aangereden door een vrachtauto uit Maastricht Het gevolg was, dat zoowel de auto als het paard via den berm van den weg in de daar langs loopende sloot stortten. De wagen bleef langs den wegkant staan. De 25-jarige Hartogs, die naast den chauf feur in de auto zat, sloeg met het hoofd tegen het portier van de auto en was op slag dood. De chauffeur bleef ongedeerd en stap te enkele oogenblikken na het ongeluk uit de auto op het droge. De voerman van den met paard bespan nen wagen, A. Rasenberg uit Wagenberg viel tegen den grond en liep verwondingen aan het hoofd op. Hij werd naar zijn wo ning vervoerd. Ook het paard werd ernstig gewond. Ernstig ongeluk aan boord van De Tromp Twee opvarenden ernstig gewond DEN HELDER, 13 Oct Naar wij verne men is gistermiddag ongeveer vier uur aan boord van Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp", die zich in de nabijheid van den Helder op de Noordzee bevond, een ernstig ongeluk gebeurd. Bij het schoonmaken van een mitrailleur schijnt er onverwacht een ontploffing te hebben plaats gehad, waarbij twee perso nen ernstig aan de handen werden gewond. Na aanboord voorloopig verbonden te zijn, werden zij met een motorsloep naar den Helder gebracht en in het Marinehospitaal opgenomen. Van den sergeant-marinier Kors moest de rechterhand en van den marinier Meyer moest de linkerhand geamputeerd worden. Hedenmorgen was de toestand van beide slachtoffers redelijk wel. ZWENDEL MET OBLIGATIES BREDA, 13 October. De officier van justi tie bij de arrondissements-rechtbank te Breda waarschuwt het publiek ernstig tegen het koopen van zoogenaamde premie-obliga ties op afbetaling. De uiterste voorzichtigheid is geboden ten opzichte van zoogenaamde agenten of ver tegenwoordigers, die het publiek vooral ten plattelande aan huis opzoeken en on der een stortvloed van woorden bewegen bovengenoemde premie-obligaties of combi naties daarvan op afbetaling te verwerven. Met name wordt in dit verband gedacht aan en gewaarschuwd tegen het te Tilburg gevestigde administratiekantoor „De Atlas" en het te Ede gevestigde handelsbedrijf „Prosperitas", ten aanzien van welke laatste bedrijf is gebleken, dat het te Ede slechts een postbus houdt, maar in werkelijkheid eveneens te Tilburg wordt gedreven. HET AUTOBUSONGELUK BIJ OVERSCHIE Omtrent het ernstig verkeersongeval, dat gisternacht op den nieuwen Rijksweg onder de gemeente Pijnacker is gébeurd, vernemen wij nog, dar de toestand van de in het gast huis te Delft opgenomen gewonden gister middag bevredigend was en een van hen reeds naar zijn woonplaats kon worden overgebracht TERUGVORDERING CRISISGELDEN In haar verslag betreffende het wetsont werp tot terugvordering der gelden, betaald In verband met de Crisis-Zuivelwet deelt de commissie van rapporteurs mede, het op prijs te stellen, indien de regeering alsnog sou willen verklaren, of zij de stelling uit de Memorie van Toelichting, dat in het alge meen „het door den handelaar betaalde door dezen op den consument (d.w-z. den uiteindelijken consument, zooals hij in den volgenden zin van die memorie genoemd wordt) is verhaald", nog handhaaft, dan wel of deze stelling geacht mag worden te zijn teruggenomen. Dit om alle onzekerheid op dit gebied weg te nemen. DOODELIJK ONGEVAL TE AMERSFOORT AMERSFOORT, 13 Oct. In de Gouwe straat is gistermiddag omstreeks half drie het vijfjarig knaapje B. V., wonende op den Ouden Soesterweg, dat od een met steenen geladen vrachtauto was geklommen komen te vallen. Het kind werd door Dr. Bocrsma naar de ouderlijke woning gebracht, waar .het na korten tijd overleed, De strijd in China De ontschepingen in de Biasbaai HONGKONG, 13 October. (Reuter). De Japanneezen hebben gisteren den geheelen dag troepen en voorraden in de Biasbaai aan land gebracht onder dekking der oorlogs schepen. De Chineezen bemoeilijkten de ont scheping niet, doch zij zijn voornemens 20 K.M. landinwaarts stand te houden op een linie, waar reeds versterkingen zijn aange legd. Voor de eerstvolgende dage.i verwacht men geen ernstige gevechten er men gel soft, dat de eerste groote strijd gestreden zal worden bij Waitsjau, waar groote Chineaoót troepenmachten samengetrokken zijn en dat gunstig ligt voor de verdediging door de aan wezigheid var- meren en lage heuvels. Meer dan honderd Japansche vliegtuigen hebben gisteren boven geheel Kwangtoeng gevlogen en vooral Waitsjau en andere steden hevig gebombar Jeerd. Rechtstr eeksch e Tsjechisch-Duitsche besprekingen Chvalkovsky naar Berlijn De Tsjechische minister van buitenland sche zaken Chvalkovsky is gister avond, vergezeld van zijn collega's van financiën, landbouw en handel naar Berlijn vertrokken, om aldaar met de Duitsche lei ders te spreken over de toekomstige Tsje chische-Duitsche betrekkingen. Dit stelt duidelijk de basis van de bespre kingen te Berlijn in het licht Alleen reeds het feit, dat de oderhan-.lelingen op het punt staan te beginnen, wordt aldaar als de beste aanwijzing beschouwd, dat vorderin gen worden gemaakt ten aanzien van de hervatting van normale geregelde betrek kingen. Ook schijnt het er op te wijzen, dat de mogelijkheid eener volksstemming ge ring is. Uit Berlijn meldt Reutir, dat men in wel ingelichte Duitsche politieke kringen 't be zoek van Chvalkovsky als den eersten stap naar verbetering van de Duitsch-Tsje- chische betrekkingen beschouwt. Is maarschalk Blücher in China LONDEN, 13 October (Havas). De corres pondent van de „Times" te Riga meldt: „Volgens de laatste hier ontvangen be richten zou maarschalk Blücher zich op het oogenblik in Buiten-Mongolië of China bevinden en daar een groote bedrijvigheid ontplooien. Deze berichten zijn nog niet be vestigd". De correspondent geeft vervolgens uit treksels uit de pers der randstaten, volgens welke de Sovjet-regeering indirect aou me dewerken aan de verdediging van China tegen Japan. Groote benzinebrand in Amerika Twaalf groote reservoirs ontploft Te Linden in New-Yersey zijn twaalf ben zinereservoirs, die een capaciteit hebben van 27.252.000 liter, ontploft. Een kilometer in den omtrek moest het gebied ontruimd wor den in verband met de hitte, die de bran dende benzine verspreidde. De vlammen sta gen op tot een hoogte van 50 M., terwijl een zwarte rook den hemel verduisterde. De brandweerwagens van vijf naburige steden waren ter plaatse, maar de brandweerlieden konden slechts trachten den brand te beper ken, welke nog andere reservoirs dreigde aan te tasten en gevaar opleverde voor na burige plaatsjes. De leiding der benzine- maatsohappij verklaait, dat het nog niet mo gelijk is vast te stellen of er slachtoffers on der het personeel zijn gevallen. Vooraanstaand Arabier doodgeschoten JERUZALEM, 13 Oct. (Reuter). Vanoch tend is Hassan Sidky Dajany, een vooraan staand Mohammedaan, doodgeschoten. GROOTHERTOG CYRILLES VAN RUSLAND OVERLEDEN PARIJS, 12 October. (Havas). Groothertog Cyrillus van Rusland js vanmiddag overle den. Hij was hoofd van de vroegere keizer lijke familie der Romanofs. In Augustus 1924 had hij zich geprocla meerd tot Tsaar aller Russen. Hij laat drie kinderen achter. Zijn zoon, groothertog Wladimir, die in 1917 in Finland werd ge boren, zal hem opvolgen. Cyrillus werd op 30 September 1876 gebo ren en is dus 62 jaren oud geworden. 's-GRAVENHAGE. 13 October. De VI. 212, schipper Korlvinke, welk schip een diep gang heeft van 3.30 Meter, is vanmiddag bij het uitvaren tussdhen de beide havenhoof den van de Scheveningsche buitenhaven blijven steken. Er stond op die plaats 22 decimeter water. Na te zijn teruggekeerd en de lading kolen en zout verplaatst te hebben, kon het schip zander moeilijkheden buitengaats komen. De waterstand in de buitenhaven is sinds de jongste stormen lager geworden, omdat er veel zand in de haven is gekomen. HULDE AAN CHAMBERLAIN De gemeenteraad van Den Bosch heeft besloten in den frontgevel van het raad huis een spreuk te laten beitelen ter ge dachtenis aan het vredeswerk van den Engelschen minister Chamberlain. De tekst zal luiden: Laus Deo Semper. Ter dank bare herinnering aan het grootsche vredes werk van Neville Chamberlain September 1938 Pax optima rerum. A V A N G SCHOENEN HET BETERE MERE! VOORNAAMSTE NIEUWS Oit Nummer bestaat uit TWEE bladen De gisteravond te Rotterdam en omge ving gehouden verduisteringsproeven zijn itstekend geslaagd. Ook de negende partij van de match om het wereldkampioenschap Dammen is ge ëindigd met remise. Aan boord van Hr Ms Tromp is een ernstig ongeval gebeurd, waarbij twee personen gewond werden. Te Komarno wordt thans 'n Tsjechisch- Hongaarsch grens-accoord aanstaande geacht. De Japansche inval in Zuid-China. De nood der Joodsche en democratisch Duitsche vluchtelingen. Onthulling van Koning Albert-monu ment te Parijs. DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGF CREDIETVEREENIGING N.V. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN TIJDELIJK 15 pCt. KORTING VOOR ALLE DAMESKLEEDING REINIGEN EN VERVEN Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het tncas- seeren van Coupons en bet nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, onder Beurstijd 31207 HOTEL „HOF VAN HOLLAND" HILVERSUM Telefoon 6113 LUNCH 135 DINER L75 UITGEBREIDE KOFFIETAFEL 1.00 ZALEN VOOR KLEINE EN GROOTE GEZELSCHAPPEN TOT 300 PERSONEN SEINPOST-BERICHT CAFE REST. SEINPOST SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke buiskapel verzorgt de diner-muziek. Rijwieltoerisme in Nederland Tentoonstelling te Amsterdam AMSTERDAM, 13 Oct. De Koninklijke Ne derlandsche Toeristenbond A.N.W.B. orga niseert in verband met de a.s. vergadering van de commissie voor rijwieltoerisme van de Alliance Internationale du Tourisme, een tentoonstelling, welke een beeld zal geven van hetgeen in ons land in den loop der jaren voor het rijwieltoerisme is gedaan en in het bijzonder van de taak dio de A.N.W.B. hierbij heeft vervuld. De opening van deze tentoonstelling, welke in het American Hotel te Amster dam zal worden gehouden, is bepaald op 22 October a.s. te 16.30 uur. KNAAPJE DOOR AUTO AANGEREDEN NIEUWVEEN, 13 October. Bij het over steken van den rijweg is gisteravond om zes uur het vijfjarig zoontje van de familie Blauwhof te Leimuiden, in de Dorpsstraat te Nieuwveen door een personenauto aan gereden en op slag gedood. Dr. H. NANN ING's Zetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen. brt io- iJQtfieaevotml bre0gen |e. I 1rr* makkelijk Verkrijgbaar bij alle Apoihelera eo Drogialen k fl. 1.50 per dooaje »ao 12 aluka. JfejlJtAMWIICa ttam. Oaim. fakriafc. H V. DEW HAAG.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1