Jlieuurr jTriitsrlji' (üéurmit Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Het nieuws in korte trekken Grondverschuiving te Amsterdam abonmnuntspcijö: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 MAANDAG 3 OCTOBER 1938 19e Jaargang abbertcntieprifetn: Van 1 tot 5 regels f tJ7'/i Elke regel meer0.227> Ingezonden Mededeelingen van 1-5 regels 230 Elke regel meerf 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend 0.10 NO. 6512 De liquidatie van het verleden De overhaaste beslissing van Mün- chen, waartoe de tijd en de benarde omstandigheden noopten, verkeert thans reeds volop in het stadium van uitvoering. Sinds den Zaterdagmiddag trekken de Duitsche troepen in lang zaam tempo de gebieden, welke aan het Groot-Duitsche Rijk nieuw werden toe gevoegd, binnen. Persberichten melden ons, hoe voor hun nadering de Tsjechen hun kazernes en stellingen ontruimen, de zware camions bestijgen, en zich die per in Tsjecho-Slowakije terugtrekken. Zorgvuldig wordt erop gelet, mede door den goeden dienst der neutrale waar nemers, dat tusschen beide manoeu- vreerende leger-verbanden een open zóne blijft, ^oodat een onbehaaglijk con tact tusschen oude en nieuwe heeren blijft vermeden. De zorg voor een ge lijkgestemde bewegingssnelheid is hier van groot belang; slechts zoo arbeidt men onder omstandigheden, waarin ex cessen en wanhoopsdaden tot het uiter ste beperkt kunnen blijven. De houding van de Tsjechen bij dit alles is bewonderenswaardig. Wij lezen slechts van enkele losstaande gevallen, waarin van vernielingen wordt melding gemaakt, zooals van enkele bruggen, welke men heeft opgeblazen, en van telefoon- en telegraaflijnen, welke door omhakken van de palen werden on bruikbaar gemaakt. Indien men zich indenkt, in wat voor gemoedsgesteld heid deze menschen moeten verkeeren, die zich van vorige bondgenooten ver laten, en zich door voormaals gering geschatte tegenstanders bedreigd gevoe len, dan kan het niet anders, of zulk een ver doorgevoerd zelfbedwang boezemt diep respect in. Onwillekeurig wordt men in deze da gen herinnerd aan 't woord der Schrift, dat de arenden zich vergaderen op de plaats, waar het doode lichaam is. Nu "het Derde Rijk doorheen forsche bedrei ging, welke op eenige punten met af persing overeenkomt, zich heeft weten te verschaffen, wat het als zijn recht beschouwt, dagen in zijn gevolg de machten van de tweede orde op, Polen en Hongaren, om ieder voor zich hun deel van de gevallen prooi los te ruk ken. Polen, als de sterkste, heeft reeds, de Duitsche methode in miniatuur na bootsende, het Teschengebied voor zich verkregen, en dit gedurende den afge- loopen Zondag voor een aanzienlijk deel bezet. Het enthousiasme in deze voor malige Tsjechoslowaaksche streken schijnt niet overmatig te wezen. Zij hebben een bevolking, welke voor een niet onaanzienlijk percentage uit bloed vermenging is ontstaan, en welke zich dan ook bij voorkeur niet Tsjechisch of Poolsch, doch liever „Silezisch" noemt, daarmee aangevende, dat zij sinds lang aan politieke lotswisselingen is gewend, en zich daarvan niet zoo heel veel meer aantrekt In dit opzicht hebben deze menschen iets weg van Elzassers en Lotharingers, die ook den overgang tusschen twee groote bevolkingen met eigen aard vormen. De Hongaren zijn nog het minst ver met het inhalen van hun winstaandeel gevorderd. Zü zijn immers de zwakste partij, en voelen zich zoowel door hun militaire onmacht, als door de overige Kleine Entente-landen eenigszins in de klem gehouden. Wel heeft Praag hun thans de toezegging gedaan, dat ook hun nationale minderheid zelfbe schikkingsrecht zal erlangen, en daar toe de instelling van een gemengde com missie van onderzoek voorgeslagen, doch uiteraard vordert de afwikkeling van deze aangelegenheid in langzamer tempo. Over president Benesj verneemt men den laatsten tijd bijzonder weinig, waaruit men mag afleiden, dat in het binnenlandsch bewind der geteisterde republiek de rust weder eenigszins is teruggekeerd. Slechts onder bijzondere omstandigheden pleegt een staatspresi dent uit zijn afzondering naar voren te komen, om door zijn woord beslissin gen te sanctionneeren, of overgangen te vergemakkelijken. Benesj is sinds de dagen van Versailles een staatsman ge weest, die in internationale kringen, en met name in Geneve, groot aanzien ge noot. Daarbij beschouwde Parijs hem gaarne als een geacht bondgenoot, die in de kringen der naar Frankrijk blik kende jonge of verjongde staten een bezielende factor was, waar het er onder allerlei wisselend politiek getij om ging, den pro-Franschen koers on- verbroken voort te zetten. Het is moge lijk, dat hij in verschillende opzichten heeft gefaald, en dat ook hij nie* vrij was van de fouten van het verleden, dat thans geliquideerd wordt. Doch Nadat Zaterdagmiddag om twee uur de eerste Duitsche troepen de voormalige Tsjechoslowaaksch-Duitsche grens hadden overschreden, om een begin te maken met de bezetting der aan het Derde Rijk toegewezen ge bieden, zijn zij Zondag reeds de tweede zóne binnengerukt. Deze zóne, waarin o.a. de belangrijke stad Reichenberg is gelegen, bevat een groot deel van het Sudeten-Duitsche industriegebied. Het zoogenaamde Egerland, waarin de steden Eger en Asch zijn gelegen, is heden door de Duitschers in bezit genomen. In Asch, de woonplaats van Konrad Henlein, was het enthousiasme der bevolking buitengewoon groot, Henlein, die door Hitier tot Rijkscommissaris voor het Sudetenland is be noemd, heeft er het bewind reeds aanvaard. Naar verluidt zal de Führer zeer binnenkort persoonlijk een bezoek aan deze streken brengen. Troepen van generaal Von Reichenau hebben vandaag de derde zóne bezet, ter weerszijden van den zgn. top van Asch, tusschen Selb en Markneu- kirchen. Er is een oproep tot de bevolking gericht om weder aan den arbeid te gaan, ter bevordering van een spoedigen opbouw. Zondagmiddag om twee uur hebben de Poolsche troepen de Tsjecho- Slowaaksche grens overschreden en de stad Teschen in bezit genomen, be- vens den omtrek in een straal van 18 K.M. Ook hier zullen volksstemmingen nog uitsluiting over het lot van verschillende gebieden moeten brengen. Duff Cooper, de Britsche minister van marine, heeft aan Chamberlain zijn ontslag aangeboden, aangezien hij zich met de buitenlandsche politiek van den premier niet kan vereenigen. Men verwacht niet, dat andere kabinets leden dit voorbeeld zullen volgen. Praag heeft thans ook aan de Hongaren zelfbeschikkingsrecht toegekend, ofschoon door een gemengde commissie over de uitwerking daarvan nog in bijzonderheden zal moeten worden beraadslaagd. In een dankdienst heeft de bisschop van Canterbury verklaard, dat het thans tijd is om in een conferentie de wegen na te gaan, waarlangs de euvelen der economische zelfzucht kunnen worden weggenomen, en de materieele hulpbronnen der aarde billijker kunnen worden verdeeld. Europa zal zich, als het weer tot rust is gekomen, met erkentelijkheid dienen te herinneren, dat het deze rustige, mannelijke diplomaat is geweest, die door het aan den dag leggen van zulk een groote mate van koelbloedige zelf- beheersching, en door gebruik te maken van het persoonlijk aanzien, hetwelk hij onder zijn volk verwierf, ons we relddeel mede voor een ramp hielp be hoeden, terwijl hij tevens van Masa- rijks erfenis nog een goed deel wist veilig te stellen. Door ook nu op zijn post te blijven, terwijl zulke zware stormen over zijn hoofd zijn heenge gaan, kan hij aantoonen, dat hij inder daad van het formaat is, waarvoor men hem heeft gehouden. Ook voor de eco nomische lotsverbetering van den over gebleven Tsjechischen rompstaat zal hij wellicht nog veel kunnen tot stand brengen. Zijn er ongetwijfeld te Versailles en later groote fouten begaan, waarbij Benesj ook een rol heeft gespeeld ten bate van zijn landgenooten, dan zijn deze fouten gewis in deze dagen wél geboet, gelijk ook het vertrouwen op de groote vrienden teleurstelling heeft op geleverd. Intusschen komt uit Engeland het be richt, dat de eerste lord der admiraliteit dus wat wij de minister van marine zouden noemen, Duff Cooper, zijn ont slag heeft ingediend, omdat hij het met Chamberlains politiek niet eens is. Dat zulk een prominente figuur op dit tijds gewricht heengaat teekent den toe stand. Europa is nog steeds in de ge varenzone; de Britsche premier heeft het sluitstuk van zijn arbeid, die op al- gemeene pacificatie is gericht, nog niet kunnen leggen. Nog steeds moet blij ken, of de offers voor den vrede ge bracht ook uiteindelijk dien vrede zul len mogen ten goede komen. Dagorder van den chef generalen staf Dank en waardeering De chef van den generalen staf, luite nant-generaal I. H. R e y n d e r s, heeft een dagorder uitgevaardigd, waarin het vol gende gezegd wordt: Nu tengevolge van de verbetering in de buitenlandsche verhoudingen het oogen- blik is aangebroken, waarop de door de re- gecring noodig geachte militaire voorzorgs maatregelen geleidelijk kunnen worden in getrokken, voe' ik mij gedrongen u offi cieren, onderofficieren, korporaals en man schappen, mgcoeeld bij de grensbeveiliging de kustbeveiliging en de luchtverdediging mijn bijzondere waardeering te betuigen voor de snelle en doeltreffende wijze, waar op de bevelen tot het innemen der oorlogs opstellingen ten uitvoer zijn gebracht. U allen kunt ervan overtuigd zijn, dat het Nederlandsche volk in breede kringen de wijze, waarop de militaire voorzorgs maatregelen tot stand zijn gekomen, waar deert en u dankbaar is voor het aandeel hetwelk gij" hierin hebt gehad. Tegen stilstaande vrachtauto gebotst Ernstig auto-ongeval op den Muiderstraatweg Een doode en drie ernstig gewonden AMSTERDAM, 3 Oct Met groote vaart is in den nacht van Zaterdag op Zon dag op den rijksstraatweg onder de ge meente M n i d e n, jnist tegenover de Papenlaan tusschen de Merwedebrug en de Vechtbrug een nit Amsterdam naar het Gooi terugkeerende personenauto tegen een rechts op den weg staande met steenen geladen trailer gereden. Een der inzittenden werd op slag ge dood, de drie anderen werden gewond, van wie twee dames zeer ernstig. Een bewoner van het Gooi was Zaterdag avond met een vriend, diens echtgenoote en nog een dame naar Amsterdam gegaan. Omstreeks den tijd, dat de klokken van zomertijd op wintertijd gesteld moesten wor den, keerde men naar het Gooi terug. Er moet met den wagen, een Lancia met rechtsch stuur, hard gereden zijn, want toen de botsing plaats had, was deze zoo hevig, dat de wagen totaal vernield werd Het schijnt dat de bestuurder van de auto den stilstaanden vrachtwagen, die geheel rechts op den breeden vierbaansweg stond en die twee roode lantaarns voerde, op het laatste oogenblik heeft gezien. Een pogirg om nog uit te wijken mislukte en de per sonenauto botste aan de rechterzijde juist achter de plaats van den bestuurder met groote kracht tegen 't stilstaande gevaarte. De achter den bestuurder zittende heer J. G. Schoelvinckuit Baarn werd op slag gedood. Behalve de bestuurder zaten in de auto nog de echtgenoote van den heer S. en mevrouw Blijdenstein uit Baarn. Deze beide laatsten werden zeer ernstig gewond. Het best is er de bestuurder van af gekomen, die behalve een armbreuk eenige minder ernstige kwetsuren op liep. Na korten tijd waren de gemeentepolitie uit Muiden, de rijkspolitie, de gemeente politie van Naarden en wagens van den gemeentelijken geneeskundigen dienst uit Amsterdam en van de Majellastichting te Bussum met geneeskundige hulp ter plaatse De drie gewonden werden, na voorloopig ter plaatse te zijn behandeld, naar de Ma jellastichting te Bussum overgebracht. Het lijk van het slachtoffer is naar het lijken huisje op de begraafplaats te Muiden ver voerd. Vrouw te Eindhoven aangereden Ongeluk met doodelijken afloop EINDHOVEN. 3 Oct. De ongeveer 29-jari- ge juffrouw Verberne—van Cuyk, die den voorrangsweg tusschen Heeze en Leende wilde oversteken, toen zij met haar fiets met melkbussen naar de weide moest om de koeien te melken, is daar door een, uit Noord-Holland afkomstige auto, zoodanig aangereden, dat zij met een schedelbasis- fractuur moest worden opgenomen. Nadat haar geestelijke en geneeskundige bijstand was verleend, is zij per ziekenauto naar het Binnengasthuis te Eindhoven overgebracht. Zaterdag is zij aan haar bekomen ver wondingen overleden. IT ortwrv I A V I HB DE BEfR. Aol770 AM/TERDAM. Twee Duitsche vlieg tuigen vermist Zaterdag werden twee vliegtuigen van de Deutsche Lufthansa vermist. Het betreft in de eerste plaats het passa giersvliegtuig van de Deutsche Lufthansa D - A.V.F.B. van den dienst Rotterdam—Frank furtMilaan, dat Zaterdagochtend te 10.40 uit Rotterdam is vertakken en na de ge bruikelijke tusschenianding te Frankfurt vandaar te 12.20 uur is opgestegen voor het traject over de Alpen naar Milaan, waar het toestel te 14.50 had moeten aankomen. Men maakt zich ernstig ongerust en vreest dat de machine, een JU-52, boven de Alpen een ongeluk heeft gekregen. Onderzoekingen van Zwitsersche en Duit sche zijde hadden hedenmorgen nog geen resultaat opgeleverd. Aan boord bevond zich een uit drie kop pen bestaande bemanning, onder commando van den gezagvoerder Handke en zes pas sagiers, waaronder zich geen Nederlanders bevonden. Bovendien heeft de Deutsche Lufthansa nog steeds geen bericht ontvangen van de Domier-vlieg<boot D.O.-18, welke den transat- lantischen postdienst tusschen Zuid-Amerika en West-Afrika onderhoudt. De vliegboot is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag uit Natal in Brazilië naar Bathurst vertrokken, dóch is niet tijdig op zijn bestemming aan gekomen, terwijl men ook geen nader be richt heeft ontvangen. Auto geslipt en gekanteld Vijf inzittenden gewond ROTTERDAM, 1 October. Hedenavond is op den Groenen Kruisweg een personen auto geslipt en gekanteld. De vijf inzit tenden werden allen gewond. Vier van hen moesten in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging worden opge nomen. De vijfde kon, na behandeld te zijn, naar huis worden gebradht De auto reed in de richting van Rotterdam Vlak bij de brug over de Koedood is de gen geslipt, tegen een boom en daarna tegen het steenen muurtje van de brug gebotst, waardoor de wagen geheel werd vernield. De 21-jarige M. van Kempen, die de auto bestuurde, is met een herenschudding en een hoofdwond opgenomen; de 20-jarige mejuffrouw F. C. Groenendijk heeft een wond aan de kaak en een kneuzing van het linkerdijbeen ipgeloopen; de 4-jarige A. Th. Groenendijk heeft een hersenschudding en Uitstel Herhalings oefeningen Opkomst voorloopig uitgesteld 's-GRAVENHAGE, 3 Oct. De Regee- ringspersdisent meldt: Me' uitzondering van de reserve-officie- in van den Geneeskundigen Dienst (offi- eren van gezondheid, apothekers en paar denartsen) behoeven de reserve-officieren ei. het overige reserve- en niet dienstplich tige personeel van de koninklijke landmacht, dat na 29 September 1938 tot het vervullen van werkelijken dienst voor cursussen en z.g. herhalingsoefeningen is opgeroepen, tot nader order niet aan die oproeping te voldoen De inspecteur van den geneeskundigen dienst der landmacht, de chef van den litairen pharmaceutischen dienst en de chef van den militairen veterinairer dienst zui den ieder voor zooveel hem betreft - reserve-officieren van gezondheid, de re serve-militaire apotheaers en de reserve- paardenartsen, die in werkelijken dienst moeten komen, daarvan telegrafisch onder richten. Voor zooveel noodig zij er aan herinnerd, dat de oproeping tot het vervullen van her halingsoefeningen van dienstplichti ge n na genoemden datum (29 September 1938) eveneens tot nader order werd uit gesteld. Groot verlof en opkomst van dienstplichtigen 's-GRAVENHAGE, 1 October. De Re- geeringspersdienst meldt: Er worden thans maatregelen getroffen, opdat de dienstplichtigen, die op 1 October groo-tverlof zouden hebban gekregen, doch wier verblijf in werkelijken dienst ten ge volge van de buitengewone omstandigheden voorloopig werd verlengd, op 7 October naar huis kunnen terugkeeren. Tevens worden maatregelen genomen, opdat de dienstplichtigen, die op 4 October ter inlijving of voor eerste oefening had- Tien moeten opkomen, rich op 10 October in werkelijken dienst begeven. Voor degenen, voor wie het vertrek met groot verlof was bepaald op een datum 1 October of voor wie de opkomst zou plaats hebben na 4 October, blijven de tijd stippen van vertrek en van opkomst onge wijzigd. een wond in het gelaat en de 17-jarige me juffrouw L. van den Hoek inwendige kneu zingen. Deze vier personen zijn in (het zie kenhuis opgenomen. Voorts zat nog in de auto de 25-jarige A. Groenendijk, die een wond boven het rechteroog heeft gekregen, maar die, na te zijn behandeld, naar huis kon gaan. Alle vijf de gewonden wonen te Nieuw-Helvoet, aan den Moriaanschenweg. Druk van groote voorraad kopererts oorzaak van verzakking Uitgebreide maatregelen getroffen- AMSTERDAM, 3 Octolber. Een grond verschuiving, die een klein terrein tus schen Plaatijiz-erweg en het IJ heeft her schapen in een gebied, waar een aard beving schijnt te hebben gewoed, heeft gisternacht het optreden van brand wee en politie geëischt, waardoor voorkomen kon worden dat persoonlijke ongelukken het gevolg waren van het merkwaardig verschijnsel, dat zich hier heeft voorge daan. Tusschen den Plaatijzerweg en het IJ lig gen etablissement, fabrieksgebouwen en op slagplaatsen van de N.V. Koninklijke Zwa- velzuurfabrieken v.h. Ketjen. Dicht bij den IJ-oe\er bevindt zich een zeer groote loods, ongeveer 90 M. lang, 30 M. breed en 16 M. hoog. De loods is aan drie kanten open en bestaat eigenlijk 6lechts uit een groote drie kantige overkapping van met asphalt ge prepareerd plaatijzer, welke overkapping op een aantal zware ijzeren pilasters rust. De constructie is gewoon op het grasland neer gezet en aangezien uitsluitend ertsen hier worden opgeslagen, was het niet noodig een vloer onder de overkapping aan te brengen en ligt het erts gewoon op den grond. In deze loods, die pas kort geleden was opgesteld, was een hoeveelheid van 15.000 ton ziwavelerts geborgen. In verband met de moeilijkheden, die de afgeloopen twee jaar bij den aanvoer van pyriet worden on dervonden. was de voorraad van de fabriek wat grooter dan normaal. Het terrein in de omgeving en ook de bodem van de loods bestaat uit opgespoten grond. Waarschijnlijk is nu onder den zwaren druk van het ma teriaal het slappe veen van de kleilaag afgegleden. Zaterdag deden rich de eerste verschijnselen voor, die er op wezen, dat de veengrond dezen druk niet konden weer staan. Langzaam zakte de grond die den bodem van de loods vormde en drukte daardoor den grond in de onmiddellijke nabijheid om hoog, op de plaats, waar deze den minsten weerstand bood. Dit was voornamelijk aan den kant waar de terreinen zijn gelegen van de scheepsbouwwerf Verschurs. In dan loop van den nacht en Zondagmorgen werd dé grond steeds verder omhoog gedrukt, zoodat in den loop van den Zondag een ge deelte van het terrein van de scheepsbouw werf zeker vier meter omhoog gedrukt was, met het gevolg dat verschilende kleine loodjes, werkplaatsen en toiletten rnee om hoog werden gedrukt en geheel ontwricht werden. Ook op het terrein van de zwavelzuur- fabrieken ontstond het verschijnsel, dat zoo sterk aan aardscheuren doet denken. Nadat de oorzaak van de verschuiving was gevonden, begon men bij de zwavelzuur- fabrieken onmiddellijk het kopererts uit de loods te halen. De loods zelf toondo echter eveneens de gevolgen van de verzakking. Folitie en brandweer kwamen ter plaatse, om zoo noodig assistentie te verleenen, waar bij de brandweer tot de conclusie kwam, dat het niet verantwoord was de arbeiders, die met het'verplaatsen van het kopererts bezig waren, langer aan het werk te laten in de loods, waarvan de overkapping bij verdere verzakking zou kunnen instorten. Op last van de branweer werd het werk dan ook gestaakt en nadat bouw- en woningtoezicht een onderzoek zullen hebben ingesteld e-n ae loods zal zijn gesteund, zou waarschijn lijk hedenmorgen met het overbrengen van het kopererts kunnen worden doorgegaan. Dok in de verdrukking? Ook op het terrein van de scheepsbouw werf Verschure moesten maatregelen geno men worden. In het dok dezer firma, dat voor den wal ligt, lag, een schip, dat in den loop van Zondagochtend bij wijze van voor zorgsmaatregel uit het dok is gehaald, waar na men het dok heeft laten rijzen. Een on derzoek zal moeten uitmaken of ook de bo dem onder het wateroppervlak langs den oever niet zoodanig omhoog is gedrukt, dat het dok niet meer kan zakken. In dat geval zal het verhaald moeten worden. Bovendien )u men niet normaal hebben kunnen door erken, aangezien door het optreden van den grond verschillende electrische en an dere geleiders zijn verbroken. Doordat Zondagmiddag niet verder ge- erkt mocht worden aan het lossen van het kopererts, bleef de grond nog voortdurend erken. VOGRNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Zondagmiddag hebben Poolsche troe pen de stad Teschen en omgeving bezet. De bezetting van het Sudetenland is thans tot de derde zone voortgeschreden. De Britsche minister van marine Duff Cooper is wegens verschil van politiek in zicht afgetreden. In de Ridderzaal heeft Zaterdag dc plechtige herdenking plaats gehad van het feit dat vóór honderd jaar de burgerlijke wetgeving in ons land werd ingevoerd. De match om het wereldkampioenschap Dammen tusschen de heeren Keiler en Raichenbach is te Amsterdam aange-t vangen. Onder de gemeente Muiden heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij één persoon is gedood en drie ernstig gewond zijn. Zaterdag heeft de opening plaats gehad van de school voor buitengewoon onder wijs op de inrichting ,,Meer en Bosch" te Heemstede. Op het IJselmeer is een zeiljacht omge-* slagen waarbij waarschijnlijk twee person nen zijn omg Nabij Etten (N.Br.) zijn twee perso nen bij het oversteken van een weg door een auto gedood. Ten Noorden van het IJ heeft tenge volge van te zware belasting een gewel dige grondverschuiving plaats gehad. DEN HAAG 2E ETAGE met BADKAMER Keurig gem., alle comfort en voll. pension in groot Heerenhuis, BADHUISWEG 232, nabij Witte Brug, desgew. met eigen meube len. Eenig mooi uitzicht, rustige omgeving. PENSION VAN ALLEREERSTE RANG. Telefoon 555651. Twee dooden bij aan rijding onder Etten Bij oversteken van den weg aangereden Onvoorzichtigheid der slachtoffers ETTEN, 3 October. Gistermiddag om half vijf is op den rijksweg Breda Roosendaal, onder de gemeente Etten, op de wegkruising nabij de hoeve St. Willibrord, een ernstige aanrijding ge schied. welke aan twee personen het leven heeft gekost Op een zeker oogenblik wilden de gebroe ders J. en M. Koevoet uit St Will e- brord, resp. 24 en 28 jaar oud, den weg oversteken om n familielid te gaan bezoeken. Uit de richting Roosendaal naderde terzelfder tijd een Zuidhollandsche auto. Op onverklaarbare wijze werden beiden door den linkerkant van de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Zij waren vrij wel op slag dood. Beiden waren gehuwd en vader van een kind. De heer J. Koevoet droeg zijn een-jarig kindje op den arm. De kleine werd een eindweegs weggeslingerd, doch liep slechts lichte kwetsuren op. Nader vernemen wij, dat het ongeluk te wijten moet rijn aan het feit, dat beide man nen op onvoorzichtige wijze den weg over staken. Zij kwamen uit de woning van een hunner en wilden zich naar de hoeve van een anderen broer, die er recht tegenover gelegen is, begeven. Daarbij hebben zij niet of onvoldoende op het verkeer gelet, met het noodlottige gevolg, dat zij door den auto wer den gegrepen. Een der mannen werd tegen den grond geslingerd, terwijl de ander een meter of twintig werd meegesleurd. Ver moedelijk kregen beiden een schedelfractuur, waarbij de dood onmiddellijk intrad. Dr. v4 Son uit Oudenbosch heeft den dood gecon stateerd. MOTORONGELUK MET DOODELIJKEN AFLOOP. STAVENISSE, 6 Oct Zaterdagavond om half zeven is in de kom van de gemeente een ernstig ongeluk voorgevallen. In een on overzichtelijke bocht van den Kerkweg, kwam de achttienjarige motorrijder D. D. de Rooy in botsing met een vrachtauto. Do jongeman was op sla? dood. De rijksverkeerspolitie heeft een onder zoek naar de juiste toedracht van het onee- !uk ingesteld. Het lijk van het slachtoffer is in beslag genomen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1