|lir ii htt £eiïtsdjf (ünurant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Hoop verlevendigt het hart Ik wil niet hamsteren! abonnementsprijs per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zonda<r?b'ad 77: ct. Bureau: Sreestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1938 19e Jaargang iUbbertentitpritjen: Van 1 tot 5 regels f.177» Elke regel meer0.22 '/a Ingezonden Mededeeljngen van l-5*«fls2.30 Elke regel rnter0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend f 0.10 NO. 6509 r Gedurende de laatste dagen zijn wel zeer zware eischen gesteld aan den moed, het geduld en de wijsheid van de staatslieden in het westelijk deel van Europa. Terwijl de dreiging van een naderende catastrofe als het ware heel de atmosfeer vergiftigde, en men in de stilte, welke tusschen de besprekingen viel, een beklemming gewaar werd als vlak voor een invallend onweer, was het hun taak veerkracht, energie, en een „goed toeverzicht" te toonen, ge lijk onze Catechismus het noemen zou. Het zou zoo heel veel gemakkelijker, doch in gelijke mate een man minder waardig zijn geweest, er maar den brui aan te geven en zich te laten gaan in een pessimisme, dat alles aan twijfel en donkere stemmingen overlaat. Met dankbaarheid mogen wij thans consta- teeren dat de leiders der volkeren tot op het laatst, bijna op hoop tegen hope met onwaardeerbare vastberadenheid hun plicht hebben gedaan, en zulks in derdaad tot het alleruiterste. Zij stel den daardoor een schoon voorbeeld aan zoo menig orgaan der openbare opinie, hetwelk zich in de momenten van aller- zwaarsten druk tot een nimmer goed te keuren defaitisme liet verleiden, of tot een stileeren van alle nieuws en gerucht in den meest sensationeelen zin. Een grootsch moment is het gisteren in het Engelsche lagerhuis geweest, toen premier Neville Chamberlain, God zegene hem zal menige Brit, naar nationale gewoonte, bij het uitspreken van dien naam daaraan toevoegen, tegen het einde van zijn verklaring aangaande den internationalen toe stand, het bericht ontving, dat Adolf Hitler hemzelven, benevens Mussolini en Daladier tot een conferentie te München uitnoodigde. Immers, dat deze invitatie van Duitschen kant kwam, was niet meer dan formeel. In werke lijkheid was het de Britsche eerste mi- - nister, waarvan ook ditmaal wederom i de eerste stap was uitgegaan, die door bemoeienissen te Rome, en door het winnen van Mussolini voor deze laatste vredespoging, opnieuw een brug had weten te leggen, waarlangs men elkan der nog eens temeer naderen kon. Zoo is het krachtige vertrouwen van dezen bejaarden, maar door en door vitalen staatsman niet beschaamd, en indien God het wil blijft er nog een toekomst voor ons werelddeel, dat door onver antwoordelijk drijven van den leider van het Derde Rijk aan den rand van den ondergang scheen te zijn gebracht. Wij hebben steeds getracht, door zui ver uitwegen van alle goede en kwade kansen, op deze plaats op objectieve en verantwoorde wijze een beeld te geven van wat de wereld in deze zoo angst volle,dagen te verbeiden had. Somtijds zal het erop hebben geleken, of wij aan i optimisme een ruimer plaats inruim den, dan met het oog op de gebeurlijk heden te billijken was. Ook ditmaal wenschen wij het hoofd koel te houden en niet op de dingen vooruit te loopen, gedachtig aan het wijze woord van een overigens dwazen koning, namelijk dat wie zich aangordt zich niet moet be roemen gelijk één die zich losmaakt. Wij beseffen tenvolle dat met de nieu we wending van zaken, welke in de hedenmorgen te München aanvangende conferentie van vier haar uitdrukking vindt, de moeilijkheden nog geenszins zijn opgelost. Nog zijn er eischen, welke lijnrecht tegenover elkander staan; vermoedelijk is er ook thans nog aan- den Duitschen kant een ongeëvenaarde mate van koppigheid. Doch wij hebben over het algemeen een groot vertrou wen, dat staatsmanswijsheid erin zal slagen, nu de eerste toenadering is ge vonden, deze obstakels te overwinnen. Er gaan momenteel verschillende, nogal uiteenloopende geruchten over de manier, waarop de mogendheden aan het Derde Rijk de zekerheid zullen weten te verschaffen, dat Praag de gedane belofte ten opzichte van het Sudeten-Durtsche gebied zal nakomen, zonder dat deze Sudeten-Duitschers op nieuw een lange periode van onzeker heid en eventueel van druk behoeven tegemoet te gaan. Zoo verluidt, dat men aan Berlijn een symbolische bezet ting van de algeheel Duitsch zijnde landstreken zal toestaan, tot aan de sterke Tsjechische defensie-linie. Deze zou dan door de Tsjechische bezettings troepen dienen te worden ontruimd en overgelaten aan een zuiver neutrale militaire macht, hetzij aan een Fransch- Britsche, of aan een Britsche oud strijders missie. Te bezien valt nog, of de Tsjechoslowaaksche regecring, welke sedert het optreden van het nieuwe kabinet erin is geslaagd, een geest van weerbaarheid in het Tsjechische volk Wakker te roepen, erin zal toestemmen top maar haar defewsie-annaraat terug te nemen, nadat men dit eerst ten koste van zooveel offers op zijn plaats had gebracht. Doch vertrouwd mag worden dat redelijk inzicht in de gewjjz' omstandigheden het van allerlei andere overwegingen zal kunnen winnen, en dat binnen zeer korten tijd deze brand haard in het hart van Europa afdoende zal worden gedoofd. Naast God zal men dit schoone resultaat te danken hebben aan den Britschen premier, die niet versaagde, doch tot het laatst den moed toonde van een man, die beseft dat conflicten niet door het zwaard, maar slechts door overleg en verzoenings gezindheid uit de wereld kunnen wor den gebracht. Tariefmachtigings wet 1934 Wet tot verhooging van invoerrechten te wachten In de Memorie van Antwoord betreffende de wijziging van de Tariefmachtigingswet komt de Minister er tegen op als zou het ingediende ontwerp uiting geven aan een streven van de Regeering tot het voeren van een agressieve handelspolitiek. In de Mem. van Toelichting wordt uitdrukkelijk be toogd, dat de Regeering de bevoegdheid, zoo als deco thans in het voorstel tot wijziging van artikel 2 van de Tariefmachtigingswot is neergelegd, vraagt, teneinde den afzet van de inheemsche producten van landbouw en industrie op de eigen markt te beschermen, indien de buitenlandsche concurrentie zoo danige rvormen aanneemt, dat deze een ster ken achteruitgang van Nederlandsche be drijven en van de daarin bestaande werk gelegenheid tengevolge kan hebben. Ook heeft de Regeering verklaard, dat ze door hanteering van de bevoegdheid uitslui tend den afzet op eigen markt wil bescher menden in bepaalde gevallet! incidenteel en tijdelijk ons bedrijfsleven wensdht te steu nen. Teneinde zooveel mogelijk tcgëmoet te ko men aan geopperde bezwaren, dat het cri terium, waaraan de bevoegdheid in het ontwerp is gebonden, te vaag zou zijn en te veel ruimte zou laten voor subjectieve inter pretatie, stelden de ministers voor de bevoegdheid krachtens artikel 2 tot het nemen van maatregelen, op korten termijn te beperken tot die gevallen, waarbij een noodtoestand aanwezig is, welke onmiddel lijke -voorziening vraagt Die gevallen, welke een minder spoedeischend karakter dragen, tullen dan bij afzonderlijke wet moeten wor den geregeld. Binnen zeer afzienbaren tijd is de indie ning te verwachten bij de Tweede Kamer dér Staten-Generaal van een ontwerp van wet waarin de plannen zijn belichaamd, welke de Regeering koestert op het stuk van herziening in het tarief van invoer rechten. Dit ontwerp nu zal een voorstel inhouden tot veilhooging van het invoer recht ten aanzien van een aantal goederen- groepen, welke zooveel mogelijk een afge rond geheel vormen. Indien de Regeoring thans van artikel 1 van de Tariefmachtigingswet 1934 gebruik zou willen maken voor het hierboven om schreven doel. zullen de Staten-Generaal zich eerst moeten uitspreken over hun prin- cipieele bereidheid aan een wijziging van het tarief van invoerrechten, welke een, zij het matig, besche_rmend karakter draagt, méde te werken. Een wetsontwerp tot wijziging van het tarief van invoerrechten in beschermenden zin zal bij K. B. dadelijk bij de indiening voorloopig reeds in werking gesteld kunnen worden. Mochten evenwel de Staten-Generaal hiermede niet instemmen en dus niet be reid zijn de vroeger door de Regeering zich zelf opgelegde beperking als opgeheven te beschouwen, dan zou de regeering genoopt worden haar toevlucht te nemen tot het zeer bezwaarlijke middel van toepassing der ge wijzigde Crisisinvoerwet ter voorkoming van overmatigen voorinvoer. De ministers willen gaarne de verzekering geven, dat onverwijlde indiening van een wetsontwerp ook dan zal plaats vinden, in dien een maatregel voor een langere periode dan één jaar wordt ingesteild. Voorgesteld wordt den maximum termijn op drie jaar te stellen. De Regeering kan een voorstel om in de considerans van de wet melding te maken van het feit, dat het fiscale karakter van onze tariefwetgeving onaangetast zal blijven, niet in overweging nemen. Monopolieheffing op peren Wordt per 1 October verlaagd Naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, heeft de regeering het voornemen per 1 October de monopoliehefifing op peren van vier tot twee cent per kg te verlagen. Deze vervroegde verlaging wordt wensche- lijk geacht wegens den minder gunstigen perenoogst hier te lande en met het oog op het feit, dat voor verschillende fruitsoorten het seizoen voorbij of bijna voorbij is. Alleen druiven komen nog in groote hoeveelheden ter markt, maar er behoeft niet voor te worden gevreesd, dat deze mogelijkheid tot verruiming van den invoer van peren op den afzet van dit product een merkbaar ongun- stigen invloed zal uitoefenen. Voor dit seizoen zal voor den invoer van peren tegen verlaagde heffing geen contingenteering voor de onderscheide nen landen gelden, doch een vrije invoer kunnen plaats vinden: Vandaag beginnen de besprekingen te München Chamberlain, Mussolini, Daladier en Hitier ontmoeten elkander Een stap in de goede richting In antwoord op een nieuw be roep van den Britschen minister president op Hitier heeft de Führer Neville Chamberlain naar München genoodigd. Een zelfde uitnoodiging is door Hitier tot den Franschen minister-president Daladier en tot Mussolini gericht. Allen hebben de uitnoodiging aanvaard, zoodat hedenmiddag, om drie uur, te München een vier- mogendheden conferentie zal plaats vinden. Reeds gisteravond om 6 uur is Mussolini per specialen trein uit Rome vertrokken. Hij wordt ver gezeld door zijn minister van bui tenlandsche zaken Ciano. Op het perron werd Mussolini uitgeleide gedaan door bijna alle ministers, vertegenwoordigers van partij en staat en den Duitschen ambassa deur, von Mackensen. Mussolini begroette den ambassadeur zeer hartelijk en onderhield zich met hem, tot de trein vertrok. De uitnoodiging, welke Hitier aan Cham berlain, Daladier en Mussolini heeft gericht is het directe gevolg van een boodschap, welke de Britsche premier aan den Duce had gezonden. Daarin deed de Britsche re geering een beroep op de regeering van Ita lië, opdat deze al haar invloed op dén Führer zou aanwenden, om hem af te hou den van een gewapend conflict met Tsjecho- Slowakije. A'.s laatste maatregel om oor log te voorkomen werd door Londen voor gesteld, om een conferentie van de vier groote westersche mogendheden bijeen te roepen, welk voorstel bij de Italiaansche regeering in goede aarde vieL De boodschap aan Mussolini De tekst van de door Chambèrlain giste ren aan Mussolini gerichte boodschap- luidde: „Ik heb vandaag een laatste heroep tot Hitier gericht opdat hij zich onthouden zal van gebruikmaking van geweld tot oplos sing van het Sudeten-probleem dat daar ben ik zeker van zou kunnen worden op gelost door een korte bespreking die hem het geheele essentieele gebied met de be volking zou geven en dat even zeei Sudeten-Duitschers zou beschermen als de Tsjechen gedurende de overdracht Ik heb aangeboden mij onmiddellijk naar Berlijn te begeven om een regeling te be spreken met de Duitsche en Tsjechische vertegenwoordigers en wanneer de rijkskan selier dit wenscht ook met de vertegenwoor digers van Italië en Frankrijk. Ik vertrouw dat Uwe Excellentie den Duitschen rijkskanselier er van in kennis zal willen stellen dat gij bereid zijt u te doen vertegenwoordigen en hem aan te spo ren mijn voorstel te aanvaarden. Ik heb reeds den waarborg gegeven dat de Tsjechische beloften zullen worden uit gevoerd en ik vertrouw dat een volledige overeenstemming in den loop van de week bereikt zou kunnen worden." Na deze boodschap deed Musso lini Chamberlain weten dat hij zijn voorstel bij Hitier z.ou steu nen. In Engeland was, na de verda ging van het lagerhuis, de alge- meene indruk deze, dat het bijna niet aan te nemen is, dat de con ferentie van München nog zal mislukken. Herhalingsoefeningen uitgesteld 's GRAVENHAGE, 29 Sept. De Regee- ringspersdienst meldt: De opkomst van de dienstplichtigen, behoorende tot de Koninklijke Land macht, die in 1938 op of na 29 Septem ber in werkelijken dienst moeten komen voor herhalingsoefening, is tot nader order uitgesteld. Drukte bij de Rijkstelefoon Beperking van den duur van gesprekken AMSTERDAM, 29 Sept. In verband met den gespannen internationalen toestand en waarschijnlijk ook met de uitvoering van tal van overheidsmaatregelen als gevolg daarvan, is op sommige tijdstippen het interlocale en internationale telefoonver keer dermate overbelast, dat de Rijkstele foon tot beperking van den duur der ge sprekken moest overgaan. Gesprekken, welke gisteren werden aange vraagd met Londen, Stockholm. Brussel en Weenen, mochten maximaal slechts zes mi nuten duren of werden na zes minuten ver broken. Gistermorgen tusschen 11.15 uur en 12.30 uur was het telefoonverkeer tusschen Am sterdam, Den Haag en Rotterdam zoo inten sief, dat slechts gesprekken van drie minu ten werden toegestaan. Voor Arnhem gold dat vrijwel den geheelen dag en ook het telefoonverkeer met andere plaatsen moest op sommige tijdstippen als het aantal aan vragen zeer hoog was, worden onderworpen aaa ^onerking van den gespreksduur. VROUWEN VAN NEDERLAND! Wilt gij door DADEN helpen opbouwen? Toont dan nu, dat gij bereid zijt het beste te geven, wat in U is. Helpt mede de gemeen schap op peil te houden en, onder welken zwaren druk ook. hooger op te voeren. Maakt Uzelf sterk door voor anderen te denken. Denkt niet alleen aan eigen heill Weest een voorbeeld van beheer- sching voor hen, die zwakker zijn dan U. zoowel geestelijk als eco nomisch, en vernedert U niet door Uzelf toe te eigenen, wat ons ALLEN toebehoort! Vrouwen, tracht U los te maken van den angst om de onzekerheid van het bestaan van U en de Uwen en neemt als motto: „Ik wil mij en de mijnen niet bevoorrechten ten koste van anderen, dus NIET HAMS TERENII" Mevr. Dr. H. COLIJN, 's Gravenhage; Mej. JOHA. WESTERMAN. Presidente Nationale Vrouwenraad van Nederland: Freule J. REPELAER VAN DR1EL, Vice-pres. Internationale Vrouwenbond voor vrede en vrijheid: Mevr. KNOPPERS— VALCKEN1ER. Pres. Ned. Chr. Vrouwenbond: Mevr. E. C. M. DE BLOCK-REGOUT Pres. R.K. Vrouwenbond, afd. 's Gravenhage: Mevr. E. KANN-GERSON. Pres. Joodsche Vrouwenraad, afd. 's Gravenhage: Mevr. B. DETTMEYER- WESSEL. Pres. Ned. Vereeniging voor Huisvrouwen, afd. Gravenhage. Hamsteren tegengegaan De regeering nam reeds maatregelen Uit verschillende plaatsen van ons land, zoowel' van de zijde van het plaatselijk be stuur als van organisaties en particulieren, werden dezer dagen verzoeken tot de regee ring gericht om maatregelen te nemen tegen het zich vrij sterk openbarende hamsteren er het als gevolg daarvan opdrijven van de prij zen der levensmiddelen. Zoo kwam een zoodani gyerzoek in van B. en W. van Amsterdam, van den Chr. Middenstandsbond en van de Vereen, grootwinkelbedrijven in levensmiddelen. Door mevr. BakkerNort, lid yan de Tweede Kamer, werden den Minister vragen dienaangaande gedaan. Op deze laatste vragen heeft de Minister geantwoord, wat meteen een antwoord is op de vragen van de anderen. De Minister acht deze handelwijze wel uit nationaal als, uit gociaal oogpunt zeer afkeurenswaardig. Dooj deze egoïstische handelwijze toch kan. inderdaad een billijke distributie van Ievensmidelen, wanneer noodig mocht blijken in tijden van nood, worden bemoeilijkt. De Minister heeft reeds voorbereidende maatregelen getroffen om -dit hamsteren te gen te gaan. Een wetsontwerp ter zake heeft reeds zijn departement verlaten. Indien dit ontwierp Vet wordt, zal het mogelijk zijn, dat de overheid tot inbeslagne ming van abnormale voorraden, zoowel bij particulieren als bij handelaren, kan overgaan. Overigens wijst de Minister er met nadruk op, dat de voorraden van de meeste levens middelen een angststemming geenszins recht vaardigen. Wanneer het publiek rustig blijft en zich onthouden zou van het inslaan van voorraden, zal de behoefte-voorziening op normale wijze kunnen plaats vinden. Juist door dit hamsteren worden de voorraden ge ringer en worden de prijzen opgedreven, waardoor niet alleen de belangen van de an dere landgenooten, die zich afzijdig houden, worden benadeeld, maar ook de noodzake lijkheid van het nemen van overheidsmaat regelen ten aanzien van de distributie van levensmiddelen wordt verhaast. Indië-vlucht, die onderbroken werd Ir de Kok op Ypenburg terug DEN HAAG, 29 Sept. Om vier uur gis termiddag is ir J. E. F. Kok, die met den heer H. M. Schmidt Crans een vliegtocht naar Ned.-Indië zou maken en in verband met den internationalen toestand terugkeer de, op het vliegveld Ypenburg geland. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp houdende bekrachtiging van het Koninklijk Besluit van 27 Juni 1938, tot regeling van den invoer van papier en pa- plerwaren. Met ingang van 1 Juli 1938 werd de beper king van den invoer van papier voor het tijdvak van een jaar, de beperking van den invoer van papierwaren voor het tijdvak van een half jaar voortgezet. De minister van Economische Zaken heeft gemeend, dat de onderhavige ü»voer-beper- kende maatregelen ook nu nog niet kunnen worden gemist en dat deze voor den duur van een jaar dienden te worden voortgezet. De verlenging van de contingenteering van papierwaren met een half jaar staat in verband met de wenschelijkheid, de bepalin gen dezer invoerbeperking op korten termijn pog eens in beschouwing te nemen. Chamberlain boekte een nieuw succes Onder ademlooze spanning hééft de Britsche premier Neville Chamberlain gisteren in het Engelsche Lagerhuis een uiteenzetting gegeven van den jongsten ontwikkelingsgang van het Tsjechoslo waaksche vraagstuk, en van de van Britsche zijde ondernomen pogingen, om partijen tot elkander te brengen. Tijdens het voorlezen van zijn vërkla ring bereikte Chamberlain een uitnoodi ging van Hitier, om heden te München deel te nemen aan een conferentie van vier, tusschen de leidende staatslieden der groote Europeesche mogendheden. Onbeschrijfelijk was de geestdrift, welke zich van het Huis meester maakte toen Chamberlain zeide: „Ik behoef u wel niet te zeggen, wat mijn antwoord zal zijn op Hitiers uitnoodiging. Geen enkel lid van het Huis zal zijn hart niet voelen trillen, nu de crisis nog eens is uitgesteld. Ik hoop, dat het Huis bereid zal zijn, mij nu heen te laten gaan en te zien, wat ik van deze laatste poging zal kunnen maken." Bij zijn terugkeer naar Downingstreet werd Chamberlain opgewacht door een enthousiaste menigte, welke hem geest- driftige ovaties bracht. De premier ver klaarde opgewekt: „It is allright this (Thans is het in orde). Hedenmiddag om drie unr zullen Chamberlain, Daladier, Hitier en Musso- luu elkander in München ontmoeten. Dmtschland heeft zijn mobilisatie in ver band met deze besprekingen een etmaal uitgesteld. De K.L.M. genoopt binnen- landsch verkeer te staken AMSTERDAM, 29 Sepfember. De K.L.M. verzoekt bekend te willen maken, dat in verband met bijzondere omstandigheden vanaf heden tot en met 1 October het ver keer op de binnenlandsche luchtlijnen zal rijn stilgelegd, met uitzondering van den avonddienst naar Groningen en Leeu- warden. De dienst op de Indische route en het Europeesohe verkeer wordt normaal uitge- voerd. BEROEP OP HITLER Het dagelijksch bestuur van den Oecume- mschen Raad in Nederland heeft telegra fisch tot het hoofdbestuur te Genève het verzoek gericht om namens de geheele Oecu menische beweging een dringend beroep op Rijkskanselier Adolf Hitler te doen om niet den weg van oorlog, doch dien van overleg Prof. Dr. G. BESSELAAR Terug naar Z.-Afrika Naar wij vernemen, zal Prof. Dr. G. Bes selaar, buitengew. hoogleeraar in deZuid- Afnkaansche taal- en letterkunde, binnen kort naar Zuid-Afrika terugkeeren, daartoe gedrongen door zijn gezondheidstoestand Ruim 7 jaren heeft Prof. Besselaar in ons land (te 's-Gravenhage) gewoond, .loch Z.- Afrika, waar hij meer dan 30 jaren arbei J de. ziet hem weer als inwoner terug. De faiu Besselaar hoopt 17 October per s.s. Melis- kerk te vertrekken. A V A N G SCHOENEN HET BETERE MERK! VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uitTWEE bladen In een radio-rede heeft minister Colijn gisteravond uiteengezet, welke maatrege len in ons land genomen zullen worden in verband met de internationale span ningen. Een economische Defensie-raad is in gesteld. Eenige uitvoer-verboden zijn afgekon digd. De wet betreffende het auto-vervoer van personen is thans bij de Tweede Ka mer ingediend. Te Kerkrade is een vrouw onder ver dachte omstandigheden overleden. Haar echtgenoot is gearresteerd. Chamberlains groote rede over het Su- deten-vraagstuk. Heden begint, op Chamberlains initia tief. te München een vier-mogendheden- conferentie. In de verschillende Europeesche hoofd steden acht men den toestand opgeklaarde DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE' CREDIETVEREENIGING N.V. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 BOU W-C R E D I E T E N EFFECTEN PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE in behandeling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor' koming van uitrafelen der stof. PALTHE AMSTEL-HOTEL AMSTERDAM KAMERS ZONDER BAD vaual t— KAMER MET BAD vanaf 5.50 Uitgebreid Hollandsch ODtbijt f L— SEINPOST-BERICHT CAFE REST. SEINPOST - SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aaa zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. HOTEL „HOF VAN HOLLAND" HILVERSUM Telefoon 6113 LUNCH 1.25 DINER l.?5 UITGEBREIDE KOFFIETAFEL 1.00 ZALEN VOOR KLEINE EN GROOTE GEZELSCHAPPEN TOT 300 PERSONEN Een Amsterdams luchtbeschermingsfonds Een desbetreffende commissie Door de gezamenlijke initiatief-comités voor de luchtbescheitning te Amsterdam, eenige maanden geleden benoemd, is voor gesteld een stichting in het 'even te roepen. De stichting heeft ten doel het aanschaf fen en ten gebruike verstrekken aan de be volking van Amsterdam, van luchtiiescher- mingsmaterieel, in den mimsten zin des woords en 't beschikbaar stellen van gelden voor doeleinden, verband houdend met de luchtbescherming, waarvan de noodzakelijk heid blijkt. VOOR SLECHTS 17, CENT noodlg om deze annonce uitgeknipt (n open envelop els drukwerk san ons op te zen den. ontvangt U uitvoerige brochures over het HERSTEL VAN UW HAARGROEI (Rott) tnrdopp* «n adraitaart aan Dr. H. NANMNG'i Pbtm. Fsbritk N.V.OEN HAAG

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1