giimw gnitëdjt<£mrmt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Chamberlain naar Godesberg Tsjechische volk hoort de moeilijke tijding gbonnementspnjö: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 -f portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j ct Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 NO. 6503 DONDERDAG22SEPTEMBER 1938 19e Jaargang 9bbertentieprtj?tn: Van I tot 5 regels .17 Elke regel meer 0.22' Ingezonden Mededeeljngen van 1-5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Opnieuw is de Britsche premier Chamberlain vandaag langs den lucht weg het Kanaal overgestoken, om in Duitschland den Führer Adolf Hitler te ontmoeten. Hij zal ditmaal niet heelemaal naar het verre zuiden behoe ven te reizen, om in het bijna mythische verblijf op den Obersalzberg zijn be sprekingen te hervatten. Hitler heeft gemeend, het aan de jaren van den Engelschen eersten minister verplicht te zijn geweest, hem-ditmaal een eind- weegs tegemoet te komenzoo werd dan het schoone Godesberg aan den Rijn, voor hem persoonlijk ook vol herinne ringen, de plaats der samenkomst. Het staat te bezien of Hitiers welwil lendheid met dit gebaar niet tevens uit geput is. Sedert het eerste onderhoud tusschen de beide staatslieden is er veel veranderd, en is het algemeen ge drag van Duitschland er zeker niet fraaier op geworden. Terwijl Brit en Franschman te Praag hun uiterste krachten inspanden, om tot een vreed zaam vergelijk te komen, meende men in het Derde Rijk geen hand te hoeven uitsteken, om de gemoederen in het Sudetenland eenigszins te kalmeeren. Integendeel, de pers toonde een ge meenschappelijk front tegen Tsjecho- Slowakije, putte zich uit in aantijgin gen tegen de regeering dezer republieK, en liet zeker niets na, om de stemming nog in verhoogde mate te vergiftigen. De oprichting van Sudeten-vrüscha ren in het Duitsche grensgebied en hun uitgebreide bewapening waren voorts een onsympathieke poging, om door nieuwe oorlogsdreiging, ditmaal als langs een achterweg, de angst en vrees in Europa erin te houden. Zoo moet de Britsche premier dan wel met een hoofd vol overwegingen van zeer ge- mengden aard heden tegenover z\jn Duitschen opponent plaats nemen. Bezien wjj de zaak van nog een an dere zijde, dan lijkt zij al evenmin roos kleurig te wezen. Berlijn heeft de laatste dagen in nauwe voeling ge staan, zoowel met Warschau als Boe dapest, en het is zeker voor een niet gering deel aan Duitschen ruggesteun te wijten, dat thans Polen en Honga ren op zulk een luiden toon aandeel in den „buit van 't overwonnen land" eischen. Engelands zorgen worden door deze nieuwe moeilijkheden bijzonder verzwaard. Het kan den Britschen po litici niet onberoerd laten, dat Tsjecho- Slowakije op deze manier tot een nieu wen twistappel wordt, en dat zijn nabu ren het in zulk een mate te lijf willen, dat er van het land en zijn positie slechts heel weinig overig blijft. Toen Chamberlain zijn eersten tocht naar Hitier ondernam, had hij als ge volg daarvan heel Engeland achter zich, en ook een aanzienlijk deel der wereld opinie prees het inzicht en de persoon lijke waardigheid yan een man, die schoon hij invloedrijk en machtig was zich niet schaamde, de eerste te willen zijn. Het ging immers om ideëele goe deren van meer belang, dan de poli tieke successen van den dag. Ook in dit opzicht is er heden een kentering ingetreden. De wijze, waarop Praag is klein gemaakt heeft veler sympathie voor dezen kleinen, nu reeds wankelen den, staa/t versterktde onderhandelaar van heden heeft veler meening tegen zich. Deze onzekerheid laat zich alge meen gevoelen, merkwaardigerwijze zelfs in het Derde Rijk, hetwelk thans minder vertrouwen in het verloop der besprekingen aan den dag legt, dan bij de eerste ontmoeting. De stad Keulen, welke aan Hitler en Chamberlain een waarlijk grootsche ontvangst wenschte te bereiden, en daarvoor reeds omvang rijke maatregelen had getroffen, heeft van hoogerhand een wenk ontvangen, daarmee nog maar even te wachten. Blijkbaar doet thans Breeroo's wijsheid opgeld, dat het kan verkeeren. Zal er later inderdaad nog een gelegenheid zich voordoen, Chamberlain en Hitier zjjde aan zij door een enthousiaste Duitsche menigte te doen huldigen? Wij vreezen, dat binnenkort het hart daar toe niet meer zal dringen. HET MOEILIJKE PUNT Het onderwijs is in de Kabinets-politiek opgenomen. Daarom was ihet juist, dat de onderwijzers zioh met Ihun wensohen tot den Minister-president wendden. Veel is hun niet toegezegd; algemeen was de nu be vestigde indruk, dat de Troonrede nog geen hoopvolle perspectieven voofl het on derwijs zou openen. Dit gaat ons 't meeste aan het hart voor de werklooze onderwijzers, ongeacht of zij doelloos ronddolen, dan wel zonder eenige vergoeding of voor een grijp6tuiver een vol le dagtaak vervullen. Toen- het bleek;? aait- de klassen al te groot Indrukwekkende stilte bij de luidsprekers Weg met Engeland, weg met Frankrijk" De Tsjechoslowaaksche regeering heeft gisteravond, om de publieke opine te kalmeeren en om haar besluit in wijden kring bekend te maken, voor de microfoon een mededeeling gedaan, welke door luidsprekers in de straten van Praag werd verspreid. De verklaring werd in een indrukwekkende stilte aangehoord- Velen waren tot tranen toe bewogen, en menigeen kon de zenuwspanning niet ver dragen. In de radio-mededeeling werd gezegd, dat het regeeringsantwoord gister middag aan de gezanten van Frankrijk en Groot-Brittannië was overhan digd, nadat de regeering had bloot gestaan aan een pressie, welke haar voorbeeld in de geschiedenis niet kent, en die den vorm aannam van een dictaat, zooals dat aan een overwonnen volk wordt opgelegd. „Wij hebben toegegeven", aldus vervolgde de verklaring, „om grootena verliezen, ellende en bloedvergieten te voorkomen. Wij offeren ons op om den vrede te redden, zooals Christus deed om de menschheid te redden. Wij zullen niet trachten de schuld daarheen te wijzen, waar zij hoort, wij zullen dit aan het oordeel van de geschiedenis overlaten. Wij staan alleen, doch wij, Tsjechen, zullen ons samen houden. Een nieuw leven ligt thans voor ons." Demonstraties voor de gezantschappen Korten tijd na deze officieele radio-uitzending kwam het tot massale demon straties. Duizenden personen, onder wie o,ok veel vrouwen, dromden samen op de .voornaamste pleinen van Praag en voor de gebouwen der buitenlandsche gezant schappen. Er werd o.a. geroepen „leve het leger! Wij willen een militaire dicta tuur! Wij willen geen duim grond afstaan!" Ook werd de kreet gehoord: „Weg met Frankrijk en Engeland!" Nu en dan werd het volkslied gezongen. Een dubbel politiecordon bewaakte het hotel Alcron, het hoofdkwartier van Runciman, en er ontstonden eenige vechtpartijtjes toen betoogers tot het hotel trachtten door te dringen. De menigte in de omgeving schreeuwde anti-Britsche leuzen en gaf uiting aan haar ontstemming jegens Runciman, Elders hebben zich geen gewelddaden voorgedaan. Om kwart over acht bevond zich in de wijk, waarin de Duitsche legatie is gelegen, een menigte van naar schatting 10.000 tot 15.000 menschen. Voor het gezantschapsgebouw versperde een detachement politie den betoogers den toe gang. Bereden politie trachtte met de blanke sabel de menigte te verspreiden. Twee of drie auto's reden voortdurend luid claxoneerend, in de omgeving om de kreten te smoren. De soldaten van een nabij gelegien kazerne hebben order gekregen, zich niet te vertoonen. Geen enkele onvriendelijke kreet aan het adres der Duitsche legatie werd gehoord. De betoogers trachtten de politie, die hen belette, door te dringen tot het slot van Benesj, te ontwapenen. Op het Wenceslasplein wa^elk verkeer onmogelijk. Overal hoorde men denzelfden kreet: „Leve de militaire dictatuur!" Op last der regeering was de beuns te Praag gisteren gesloten. werden, heeft men de kweekeling met akte te hulp geroepen. Dat was de uitwas van een op zich zelf goede zaak. Afgedacht van de financieele omstandigheden van den pas-geslaagden on derwijzer is Ihet toe te juichen, waaneer hij één of twee jaar onder voortdurend, des kundig toezicht voor de klas werkt Dat kan voor zijn practische vorming slechts nuttig zijn. Maar dit instituut is ontaard: de kwee keling met akte krijgt een eigen klas, treedt geheel zelfstandig op, doet het werk van een volwaardig onderwijzer, doch ontvangt geen loon of een vergoeding, welke in de meeste gevallen geen belooning mag heeten. Het is qju al zoover gekomen, dat men kweekelingen, niet met akte, maar met akten, vraagt: hoofdakte en taaiakten soms. Uit die verwording blijkt duidelijk, dat een bepaalde leerkracht noodig is, doch het werk aan een 'volontair opgedragen wordt Deed een particuliere patroon zoo iets, dan zou hem de critiek niet gespaard wor den; thans doet het de Overheid en hieruit blijkt wel, dat het zoo niet blijven mag. Ondertusschen heeft het instituut der kweekelingen met akte het probleem der groote klassen niet opgelost. Uit het laatste, officieele onderwijsverslag blijkt, dat de overbevolking in 1937 weer is toegenomen. Volgens de opgaven van slechts tien in specties telde men daar in totaal 721 lokalen met meer dan 49 leerlingen. Een bezetting met meer dan 60 is geen zeldzaamheid. Er zijn dus nog te weinig kweekelingen met akte in dienst. Want ze zijn ware red ders in nood; al constateert een inspecteur ook: „het is volstrekt geen uitzondering, dat niet de geringste belooning wordt toege kend". Ondanks dat, vervullen zij op lofwaardige wijze hun taak. De inspecteur in Arnhem 6chrijft zelfs: „Het aantal kweekelingen met een vaste klasse in een afzonderlijk lokaal was 89. Zij hebben den schoolarbeid, tegen een onvolwaardige belooning, tot mijn volle tevredenheid gedaan. Geen werk was hun te veel, geen moeite te groot". Het loffelijke getuigenis pleit voor onder wijzers zonder of nagenoeg zonder loon maar het systeem is te veroordeelen en leidt tot ernstige misbruiken. De regeering bezie deze kwestie, welke verschillende kanten heeft, met de grootste aandacht Hier vraagt een noodstand can voorziening. Mond- en klauwzeer Te Asperen, is het mond1- en klauw zeer onder het vee uitgebroken. Een der slachtoffers is reeds bezweken. Te Den Bommel is door zes land bouwers aangifte gedaan van deoe ziekte onder het vee. Op verschillende plaatsen van het eiland Goeree en Overflakltee komen weer gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee voor. Ook dienen, die pas kort genezen zijn van blaar, worden weer aangetast door deze riekte. In de gemeente Rozenburg rijn 65 gevallen van mond- en klauwzeer, zoo- djat er thans weinig weilanden meer vt ij zijn van deze besmetting. Het sterven van vee aan deze ziekte bleef gelukkig nog be- perkt tot slechts een geval. Te Sprang—C ape 11 e, komt de ge vreesde ziekte onder het vee eveneens voor. Reeds eenige dieren zijn bezweken. Te IJ sselmonde is het getal besmet te veestapels tot 34 gestegen. Motor tegen afsluitboom gebotst Een doode, een ernstig gewonde NOORDHORN, 22 September. Vanochtend half negen is een ernstig motorongeluk ge beurd op de nieuwe brug over het kanaal tusschen Noordhom en Zuidhorn, De twintigjarige motorrijder H. van der Wei, leerling van de M. T. S. te Groningen, was op weg van zijn woonplaats Buiten post naar Groningen. Even over brug is hij door nog niet bekende oorzaak met zijn motor tegen een afsluitboom van een brug gebotst. Hij werd van het voertuig geslingerd, evenals de duo-passagier, 30-jarige G. Rebbers uit Drachten. Van der Wei was vrijwel onmiddellijk dood. De au- dere jongeman was ernstig gewond. Nadat door een dokter uit Noordhom de eerste ge neeskundige hulp was verleend, is hij naar het ziekenhuis te Groningen vervoerd. Zijp toestand is zorgwekkend. Ir. A. HELDRING f Te Amsterdam overleed op 64-jarigen leeftijd ir A. Heldring, directeur van het Algemeen Handelsblad. Zaterdag was hij in het ziekenhuis opgenomen voor het ondergaan van een ernstige operatie. De heer Heldring, Amsterdammer geboorte, studeerde na de H.B.S. doorloopen te hebben aan de Polytechnische School te Delft in de scheikunde. Na in 1896 zijn di ploma aldaar verkregen te hebben, zette hij zijn studie te Heidelberg voort en maakte daarna in 1897 en 1898 een reis on wereld. "Na terugkeer in Nederland werd hij als teohnoloog aan de Ripolin-fabriek te Hilver sum verbonden, waar hij tot 1906 bleef, toen hij als secretaris van de Directie van Werk spoor optrad. Van 1912 tot 1922 trad hij op als advisee- rend ingenieur op het gebied van stikstof en van rubber (gedurende den wereldoorlog controleerde hij voor de N.O.T. verschillen de rubberfabrieken in ons land). Verschil lende publicaties verschenen in dezen tijd van zijn hand. In 1922 volgde zijn benoeming tot direc teur van het Algemeen Handelsblad Gedurende verscheidene jaren is de heer Heldring voorzitter geweest van de Vereeni- ging van directeuren van dagbladen: De Ne- dérlandsche Dagbladpers. Onder zijn leiding is het Handelsblad een periode van nieuwe ontwikkeling ingegaan. Niet alleen als directeur, ook als schrijver van artikelen, die meestal van humor spran kelden,. genoot hij groote bekendheid in do De Kinderverlamming Ruim 300 gevallen sinds 17 Juli In de afgeloopen week zijn hier te lande 54 gevallen van kinderverlamming voor gekomen, tegen 59 in de daaraan vooraf gaande week. Zuid-Holland werd ook nu met 26 gevallen weer het zwaarst, getrof fen. Rotterdam kreeg er 7 patiënten bij. Den Haag 6, Waddinxveen 4, Gouda 2 en Bergschenhoek, Hillegam, IJsselmonde, Leiden, Leiderdorp, Oudewater en Over- schie elk 1. Na Zuiid-Holland volgde Noord- Hollamd met 6 gevallen over vijf gemeen ten verdeeld, Utrecht, Gelderland en Lim burg met elk 5, Ovreijssel met 4, Noord brabant met 2 en Friesland met 1 geval. Sedert 17 Juli zijn thans in ons land 309 poliomyalitis-gevallen voorgekomen. Twee Rijnschepen aangevaren Ernstig ongeluk iu de Merwehaven ROTTERDAM, 22 Sept. Hedenmorgen omstreeks zeven uur is in de Merwehaven bij het binnensleepen van de Groote Oceaan- stoomer „Gneisenau" van de Norddeutsche Lloyd een ernstig ongeluk gebeurd. Ver moedelijk is men met te groote vaart achter uit de Merwehaven ingevaren tengevolge waarvan twee langs de kade liggende Rijn schepen de „Hercules" en de „Hugo v. d. Groep" werden aangevaren. De botsing zoo hevig, dat van de „Hercules" het heele voorschip werd ingedrukt. De „Hugo v. d. Groep", die tusschen de „Hercules" en de kade inlag, werd over de geheel e lengte knel gedrukt. Het dek werd geheel ontzet. Gelukkig deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. Voor de „Hercules" was de situatie intusschen critiek want het schip dreigde snel te zinken. Met behulp van pompbooten is men er in geslaagd het sohip boven water te houdene waarna het schip door de Bergings Mij. van der Graaf is versleept naar een der werven in afwach ting van de reparatiewerkzaamheden. De schade die vrij groot is wordt door verzeke ring gedekt. De „Gneisenau" bekwam geen noemenswaardige schade. Autobestuurder zwaar gewond Bij botsing met tram ROTTERDAM, 22 Sept. Gisteravond om half tien is een Ford-auto. bestuurd door den 31-jarigen G. A. J. Geldhuis, wonende te Schiedam, op den Westzeedijk in volle vaart opgebotst tegen motorwagen 466 van lijn 14, bestuurd door den 46-jarigen S. F., wonende in de Ruyvenstraat Van den Ford- ragen bleef niet veel meer over. De be stuurder werd uit den wagen geslagen en kwam op straat terecht. Met een zware her senschudding en gebroken linker-arm is de man per auto van den G.G.D. overgebracht het ziekenhuis aan den Coolsingcl, hij in hoogst ernstigen toestand is op genomen. De tramwagen werd aan de linkerzijde ernstig beschadigd: Motorrijder zwaar gewond In botsing gekomen HELVOIRT, 22 Sept. Gisteravond is op den rijksweg 's-HertogenboschTilburg een ern stig verkeersongeluk gebeurd. Een motorrijder, die ter hoogte van H e 1- oirt een garage kwam uitrijden, wildo den weg oversteken. Op hetzelfde moment naderde uit de richting 's-Hertogenbosch oen personenauto. De bestuurder kon een aanrij ding niet meer voorkomen. De motorrijder werd een eind weggeslingerd en bleef met ernstige inwendige kneuzingen en gebroken beenen liggen. Op advies van een geneesheer werd het slachtoffer naar het groot ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Zijn toestand is hoogst zorgwekkend. Doodelijk ongeval op kruispunt Wielrijder te Amersfoort het slachtoffer AMERSFOORT, 22 Sept. Op het gevaar lijke kruispunt UtrechtschewegDaam Fockemalaan alhier heeft zich gisteravond een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij een naar schatting 50-jarige tot dusverre onbe kende wielrijder om het leven is gekomen. De wielrijder kwam van de Daam Focke malaan en wilde den Utrechtscheweg over steken Op dat moment naderde op dezen weg met groote snelheid een personenauto. De man werd door het rechtervoorapatbord van de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. Ernstig gewond werd de ongeluk kige opgenomen en naar het ziekenhuis ,.De Lichtenberg" vervoerd. Eenigen tijd na aan komst aldaar trad de dood in. Doodelijk ongeval te Schiedam Wielrijder door auto aangereden SCHIEDAM. 22 Sept Gisteravond kwam de zeventienjarige wielrijder L. Verlinden de Lange Nieuwstraat alhier in botsing met een personenauto. De wagen ging hem over het lichaam. De jongeman liep zeer ernstige ver dingen op en werd in zorgwekkenden toe stand naar het algemeen ziekenhuis te Schiedam vervoerd, waar hij kort na aan komst overleed. Het Spoorwegongeluk op het Centraal Station AMSTERDAM, 72 Sept. Op 17 Augusta 1937 gebeurde op het Centraal Station te Amsterdam een hoogst ernstig ongeluk. Een binnenkomende electrische trein uit de richting Haarlem kon niet tijdig remmen, de •trein schoot door naar de westzijde van hel perron, waar een trein stond, die enkele mi nuten binnen was. Met een zware slag reed de electrische trein op den stilstaanden stoomtrein. De materieele schade was zeer groot, doch persoonlijke ongelukken van eenige beteekenis waren niet te betreuren. Zoowel tegen den wagenbestuurder en diens leerling, den conducteur, die tijdens deze rit den trein bestuurde, stelde de justi tie een vervolging in. De rechtbank veroordeelde den wagenbe stuurder tot een voorwaardelijke hechtenis- straf van twee maanden, de conducteur werd tot 50 boete veroordeeld. De wagenbestuurder berustte in het von nis, doch de conducteur-leerling-bestuurder teekende appél aan. Gisteren stond de 42-jarige conducteur J. H. voor het gerechtshof terecht. De (procureur-generaal, mr dr D. R e 1- 1 ingh, vorderde een hechtenisstraf van twee weken, daar z.i. de straf door de rechtbank opgelegd te licht was. De verdediger, dr H. G. V. H ij m a n s, te Utrecht, hield een uitvoerig pleidooi, waarin hij concludeerde tot vrijspraak. Het hof zal 5 October arrest wijzen. Bloedig drama in Koetoardjo Krankzinnige doodt een Inlander en valt inspecteur aan In het plaatsje Koetoardjo in het zuide lijke gedeelte der residentie Kedoe heeft zioh dezer dagen een bloedig drama afge speeld, dat aan een Javaan het leven heeft gekcöt, temvijl de commandant van het detach?,ment veldpolitie op die plaats, de inspecteur van politie Lomont, een hachelijk avontuur heeft beleefd. In Koetoardjo woonde reeds eenigen tijd een Javaan, die algemeen bekend stond als zwakzinning. Op een dag nu had men in een van de kampongs een feest aanga- richt, dat veel menschen trok. Temidden van de feestvreugde verscheen plotseling de krankzinnige, hetgeen uit den aard der tak eenige ongerustheid verwekte. Mep poogde, aldus de Indië-bod-e, den man te bewegen naar huis te gaan. Na eenige moeite slaagde een Javaan erin den man mee te trooncn. Alles ging goed. tot de woning van dein krankzinnige had bereikt. Toen trok de man plotseling een „piso blatti" en voordat de ander zich had kunnen realiseeren wat er ging gebeuren had hij een diepe steek in de rijde en zan- te hij bloedend in elkaar. Hij is later over- De detachementscommandant was spoe dig ter plaatse. De krankzinnige had nog steeds het wapen in de hand. Inspecteur a o n t trachtte den man het wapen te ontfutselen, maar aangezien de inlander zich wanhopig verweerde ging d/it niet zoo gemakkelijk. Tenslotte trok de Inspec teur, die reeds eenige porren in zijn uni formjas gekregen had. zijn klewang, waar mede hij den krankzinnige een slag op gewapende hand toediende, die raak Toen liet de man het mes vallen en was verder niet moeilijk hem te over meegeren en gevankelijk weg te voeren. BRITSCH RECORD VLIEGER VERONGELUKT LONDEN, 21 Sept. (Havas). De bekende Engelsche vlieger David Llewellyn, recordhouder op den afstand Londen- Kaapstad, is vanavond bij een vliegongeluk te Lymphne om het leven gekomen. Wie zich heden op ons blad abonneert, ontvangt de tot 1 October a.s. verschij nende nummers GRATIS. Administratie FABRIEK VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE blader» Wat de pers zegt over de Millioenen- nota. De werkloosheid is van 5 tot 17 Sep tember weer iets gestegen. De Memorie van Toelichting op de Be grooting van Economische Zaken. De Verkeersbegrooting voor 1939. Op de vergadering van de Geref. pre- dikantenvereeniging heeft Prof. Dr H. H« Kuyper gesproken over het Geref. Kerk recht. Te Haarlem is de jaarvergadering ge houden van het Verbond van Chr. Geref. Evangelisatiecommissies. Te Utrecht heeft de Geref. Zendings- bond de jaarvergadering gehouden. De oefeningen van de Lichte Brigade. De Ned. Bond van Chr. Schilderspa-* troons heeft te Zwolle de jaarvergadering gehouden. Een regeeringsmededeeling voor de mi crofoon heeft Praag van het toegeven aan den Britsch-Franschen aandrang op de hoogte gebrachtDen geheelen avond heeft men voor de buitenlandsche ambas sades betoogingen gehouden. Polen en Hongaren blijven gelijke rech ten als de Sudeten eischen. Vandaag worden de besprekingen tus schen Chamberlain en Hitier hervat. Rood-Spanje wil zijn vrijwilligers huis toe zenden. F 1 S K saftiflight MM 's S u per Kwaliteit Monsterkaartjes met de nieuwe MODE KLEUREN voor HERFST en WINTER zijn in onze depots verkrijgbaar en worden op verzoek ook rechtstreeks uit Almelo opgezonden. PALTHE ALMELO DEN H A A O 2E ETAGE met BADKAMER Keurig gem., alle comfort en voll. pension ln groot Heerenhuis, BADHUISWEG 232, nabij Witte Brug, desgew. met eigen meube len. Eenig mooi uitzicht, rustige omgeving. PENSION VAN ALLEREERSTE RANG* Telefoon 555651. Dr. H. NANNING'. IKINADRUPPELS Het eangewezeo middel bil: BLOEDARMOEDE BLEEKZUCHT MALARIA GEBREK AAN EETLUST Men lette op den naam „De. H. Nannlngbulten op de roode doos en op de flacon. Pril» f IJO Dr. H. CANNING'» fUrm Ca ca. faMck. C.V. DEC KAAG. SEINPOST-BERICHT CAFE REST. SEINPOST SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. Ir. DE KOK NAAR INDIE VERTROKKEN Voor de tweede maal met eigen vliegtuig RIJSWIJK. 22 September. Voor de twe°de maal is ir. J. E. F. d e K o k niet den lieer H. M SchmidtCrans hedenochtend van het vliegveld Ypenburg vertrokken, om niet zijn eigen vliegtuig naar Nederlandsch- Indië te reizen. Vloog de heer De Kok de eerste rnaal in een Havilland Dragon Fly, een toestel van Engelsch maaksel, thans reist hij in zijn nieuwen Koolhoven, een F.K, 57.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1