llieuiue £riïtsdjr (ioumnt N Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Besprekingen te Praag onderbroken, doch weer hervat Henlein aanvaardt Praagsche plannen als discussie-basis I V Sbonmmtntspnjö: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j et, Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 35936 DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1938 19e Jaargang latrtjertrntiepriptn: Van 1 tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meerOl22'/j Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer0.45 .Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekendf 0.10 No. 6491 Nieuwe incidenten veroorzaken strubbelingen f\E nieuwe voorstellen der Tsjechoslowaaksche regeering waarvan wij gisteren een exposé gaven, zijn door de Sudeten-Duitsche partij als basis voor verdere onderhandelingen aanvaard, zoodat het gevaar van een fatale definitieve breuk voorloopig weer van de baan is. Echter ii de ver houding een oogenblik zeer ernstig vertroebeld door incidenten, welke zich te Moravisch Ostrau hebben voorgedaan, waarbij twee Sudeten-Duitsche afgevaardigden, naar van Duitsche zijde wordt beweerd, door de politie op brutale wijze zouden geslagen zijn. Dit is voor de Sudeten-Duitsche partij aanleiding geweest tot het uitgeven van een mededeeling, waarin wordt gezegd, dat de onderhandelingen zullein worden onderbroken, omdat uit het gebeurde te Ostrau blijkt, dat de regee ring te Praag den toestand niet meer zoodanig in de hand heeft, dat de be sprekingen met vrucht zouden kunnen worden voortgezet. Later kwam echter het bericht, dat bij onderling accoord was besloten, de discussies weder te hervatten. Zulks zou te danken zijn aan het optreden .van minister-president H o d z a, die aan de Sudeten-afgevaardigden heeft meegedeeld, dat orders waren gegeven voor een streng onderzoek naar het gebeurde, en dat de schuldigen zullen worden gestraft. .Volgens inlichtingen uit officieele bron, te Parijs ontvangen, kon daarna het incident van Moravisch Ostrau voorloopig geregeld worden. Wat er te Ostrau gebeurde Omtrent 't incident van Moravisch Ostrau tot op heden alleen de Duitsche voorstel ling van zaken bekend. Het D.N.B. verhaalt het gebeurde op de volgende manier: Vijf Sudeten-Duitsche afgevaardigden, Koelner, Neuwirth, May, Knorre en Werner, waren Woensdagochtend met eenige partij functionarissen naar Ostrau gekomen om van de autoriteiten een onderzoek te verlan gen jnzake berichten, volgens welke Sude ten-Duitschers in de politiegevangenis mis handeld en in boeien geklonken zouden zijn. Het betreft hier (aldus het Duitsche bureau) 82 leden der partij, die van hun bedden ge licht rijn, onder beschuldiging van het be zitten *an wapens. Toen' de afgevaardigden in het kantonge recht écn onderhoud hadden, verzamelde zich buiten de Duitsohe bevolking, die onge rust was over het lot der arrestanten. Plotseling traden bereden Tsjechische agenten tegen de menigte op met rijzweepen. Toen de afgevaardigden zich tot den politie- commandant wilden wenden, werd May door één der agenten met de rijzweep gesla- een, hoewel hij zich legitimeerde. De agent antwoordde daarop met de woorden: „dal blijft mij hetzelfde". De commandant be dreigde eeri anderen afgevaardigde met. de zweep en drong Ijem met zijn ipaard tegen een huis. Tenslotte Verklaarde de politie, dat de af gevaardigden! gearresteerd waren. Zij kon den hen echter niet wegleiden, daar, zoo vertelt het Duitsche bureau verder, een andere afdeeling politie eenige communis ten tegen de fcudeten-Duitschers liet op treden. De commissaris Van politie weigerde den agent, die May geslagen had, te schorsen. H,ij zegde slechts een streng onderzoek toe. Koelner en May hebben een telegram doen toekomen aan minister-president Hodza en den minister van Binnenl. Zaken, waarin zij in felle bewoordingen protesteeren tegen hot oiptreden der politie en een zeer strenge be straffing der schuldigen eischen. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt verder, dat de Tsjechische politie te Troppau met gummistokken is opgetreden tegen Sudeten Duitsche vrouwen en kinderen, die naar het raadhuis waren gekomen, om te vernemen, of de kinderen naar Tsjechische scholen gezonden moesten worden. Eenige vrouwen, zoo beweert het Duitsche bureau verder, werden gearresteerd en eerst na tusschen- komst der Sudeten-Duitsche partij, vrijge laten. De houding der Sudeten-delegatie Aan een communiqué der Sudeten-Duit sche partij ontleenen wij nog, dat deze haar besprekingen staakte, toen haar het bericht der gepleegde mishandelingen bereikte. Zij besloot den minister-president mede te dee- len, dat zij gedwongen was thans de onder handelingen te onderbreken. Het voorstel der regeering, aldus werd vol gens dit communiqué aan den premier be richt, moet bij de Sudeten-Duitsche bevol king den indruk wekken, dat het door de regeering ernstig bedoeld wordt, ook ten aanzien van het ni praktijk brengen der af zonderlijke punten. De gebeurtenissen van Ostrau toonen aan, <3at de regeering den toestand niet in die mate meester is, dat op dit oogenblik de zakelijke besprekingen met succes begonnen en voltooid kunnen worden. Het optreden der politie te Ostrau is in zoo scherpe tegenstelling met de ver klaring der regeering, dat zij de natio naliteitskwestie wil regelen, dat men hier meer waarde aan de daad dan aan het woord moet hechten* De delegatie heeft van dezen nieuwen stand van zaken president Benes op de hoogte gesteld. !WiI Henlein tijd winnen? I Bruter meldt yoorts nog, dat-men te Praag algemeen van oordeel is, dat de Sudeten- Duitschers weliswaar de nieuwe voorstellen als een basis voor onderhandelingen aan vaarden, doch zich ter volledige en snella tenuitvoerlegging ervan zekere voorwaarden voorbehouden. In een Havas-bericht uit Praag wordt er op gewezen, dat de manoeuvres van d"ë Su deten-Duitsche gedelegeerden den indruk maken, dat zij tot eiken (prijs- trachten tijd te winnen. De „Times" baart opzien Het voorname, richtinggevende Britsche dagblad „Times" heeft in een hoofdartikel de suggestie gebracht, dat de Tsjecho-Sio- VERBOND VAN NED. WERKGEVERS Algemeene vergadering te Rotterdam Een in mineur gestelde jaarrede ROTTERDAM, 8 September. Hedenochtend half elf heeft het Verbond van Nederlandsehe Werkgevers in de groote zaal van de Doelen alhier, zijn jaarlijksche algemeene ledenver gadering gehouden, welke buitengewoon druk bezocht was. De algemeen voorzitter, die heer H. P. elderman C.Mzn, heeft bij den aan vang van de vergadering het overlijden her dacht van den burgemeester van Rotterdam, Mr P. Droogleever Fortuyn. In zijn gebruikelijke jaarrede zedde spr., it deze helaas in mineur gesteld moet zijn. De algeimeene toestand in de wereld is er sinds de vorige jaarvergadering niet beter op geworden. Dit geldt ook voor het econo misch aspect Zonder pessimist te zijn, kan men de toekomst niet erg hoopvol tegemoet Van onzen uitvoer is Engeland thans de grootste afnemer geworden, wat Duitsohland vroeger was. Ook de invoer uit Duitsohland is in de jaren 1934 tot 1938 veel 6terker ge daald dan die uit Engeland. Daarentegen zijn de invoer uit Indië en de uitvoer naar Indië gestegen. Met zorg ziet men intusschen de vermin- wing van onzen goederenruil met Duitsohland. Met tegenmaatregelen tegen het autarkisch streven aldaar dient de re geering voorzichtig te zijn. Van ons ruil verkeer met Duitsohland moet men trach ten te redden, wat er te redden is. Wat de werkloosheid betreft zeide spr. dat er mede met het oog op het bevolkings accres, weinig hoop kan zijn op verminde ring daarvan. Om iets te bereiken, zal het levenspeil omlaag moeten. Ook in dit ver band is spreker tegen de regeeringsmaat- regelen, die bedrijfsregelementeering be oogen. Op voorstel van den heer Gelderman werd bij acclamatie besloten een telegram van gelukwensdh te richten tot H. M. de Koningin. Na vaststelling van het jaarverslag over Juli 1937Juli 1938 werd voorzien in de in het bestuur ontstane vacatures. Op voorstel van het bestuur werden bij acclamatie be noemd: in de vacature B. H. M. Lip6: dj heer B. H. M. Lips, te Dordrecht; in de vacature: Mr. L. Broekhuysen: de heer F. G. P. van Dooren, te Tilburg, in de vaca ture: Jhr. Dr. C. Beelaerts van Blokland: de heer Mr. H. K. Versteeg, te Den Haag, in de vacature Mr. A. Haex: de heer Ir. J. F. Fock, te Kerkrade, in de vacature Ir. P. F. S. Ottien: de heer Ir. A. J. Bergsma, te Nij megen. Nadat verschillende andere punten van hui 9hou del ijken aard waren afgedaan, hield de heer A. Hartog, rice-voorzitter den raad van bestuur van Lever Brothers .Unilever N.V* een rede over; de Unilever in Nederland, speciaal met het oog op den invloed van de landbouwcrisis- maatregelen op het margarinebedrijf. De aanwezigen vereenigden zich na af loop van de vergadering aan een koffie maaltijd in de Doelen, aangeboden door '1 verbond. Daarna vertrokken zij met auto bussen voor fabrieksbezoek. Het gezelschap splitste zich daartoe in twee gedeelten, waarvan het eene de margarinefabriek te Rotterdam en het andere de zeepfabriek te Vlaardingen van Lever Bi-others and Unilever N.V. bezichtigde. Op het programma voor dezen dag stond erder een rondvaart door de havfens, ge volgd door een gemeensohappelijken feest maaltijd aan boord van het s.s. „Staten dam", aangebodlen door de Levpr Brothers and Unilever N.V. Na het diner zou de feestverlichting op de Maas en in de ha- in oogenschouw worden genomen. Henlein, de leider der Sudeten-Duitschers waaksche regeering onder zekere omstandig heden wellicht niet beter kon doen, dan de door vreemde bevolkingsgroepen bewoonde grensgebieden weder af te staan, omdat op deze wijze de Tsjecho-Slowaaksche staat inderdaad homogeen zou worden. In Praagsche regeeringskringen is men daarover ten zeerste verontwaardigd. Ech ter weigert men een officieele commentaar te leveren. De woordvoerder der regeering wees er op, dat Tsjecho-Slowakije nooit over een dergelijk idee zou denken en indien noo- dig, zou vechten voor eiken duimbreed grond van zijn grondgebied. Hij voegde daaraan toe, dat het opperen van zulk een idee als een serieus plan het doel van Runcimans missie zou annuleeren. Ook in Henleins kringen weigert men een officieelen. commentaar op jjenoemd artikel te leveren, maar een lid van de executieve zeide, dat het artikel aantoont, dat sommige kringen zich beginnen te realiseeren. welke kloof er tusschen het regeeringsstandpunt en dat van de Sudeten-Duitschers bestaat. Bij navraag in welingelichte Britsche kringen werd den diplomatieken correspon dent van Reuter medegedeeld, dat een zoodanig voorstel in geenen deele een officieel Britsch stand punt vertegenwoordigt Verandering in de graanpolitiek Een commissie zal de regeering voorlichten Het ligt in de bedoeling van den minister van Economische Zaken zich te laten voor lichten door een commissie van belang hebbenden en deskundigen, om aldus na te gaan welke graanpolitiek en welke wijze steunverleening aan de graanverbou- wers het best wordt geacht. De samenstelling van deze commissie is in voorbereiding. Zoowel vertegenwoordi gers van den landbouw als van handel en industrie en ook een tweetal economen worden uitgenoodigd er zitting in te nemen. Droevig ongeluk te Dronrijp Bestuurder gedood, mede-inzittende ernstig gewond DRONRIJP, 8 September. Op den Rijks weg is gister een zeer ernstig ongeluk ge beurd, waarbij een persoon den dood vond en een tweede ernstig werd gewond. Een uit de richting Franeker komende auto, bestuurd door den heer Van Drimme- len uit Franeker, die met zeer groote snel heid langs den weg reed, botste, doordat de chauffeur bij het passeeren van een wiel rijder de macht over het stuur verloor, tegen een boom. De heer Van Drifnmelen was op slag dood. De mede-inzittende heer Dekkers uit Hoogeveen liep hoogst ernstige ver wondingen op en is naar het ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Het stoffelijk overschot van den heer van Drimmelen is naar het lykenhuisje te Dronrijp overgebracht. Doordat later de benzinevoorraad in brand geraakte, is de auto geheel in vlammen opgegaan. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM Prinselijk Paar maakt rondrit per autobus Geheel ongemerkt voor de feestenden heeft het prinselijk paar met gevolg en ge- inriteerden gisteravond per autobus een rondrit gemaakt door de feëeriek verlichte hoofdstad. Sleahts voorafgegaan door een motorrij der van de verkeerspolitie en begeleid door den hoofdcommissaris, den heer H. J. Ver steeg, reed de bus langs de fraai versierde grachten, straten en pleinen van de licht stad. Langzaam reed de DU6 de stad in en on der de massa's, die zich voetje voor voetje door de straten bewogen, was t 6lechts een enkeling, die in een flits de hooge eere- gasten temidden van hun geselschap on der wie 2Joh ook de burgemeester bevond, herkende. Zoo konden Prinses Juliana en Prins Bernihard ongestoord genieten van het unieke beeld, dat de hoofdstad in deze da gen bij avond biedt. Soms werd hier en daar even stilgehouden om de fraai uitko mende zilverlichte contouren van de torens tegen het nachtzwart, de grillige lijnen van grachten en bruggen in hun fantasti sche verliohting te bewonderen, om dan weer door het woelige feestgeroes verder te rijden. Na een uur, te ongeveer half twaalf, keer de het hooge gezelschap op het paleis op den Dam terug, hartelijk toegejuicht door de samengestroomde menigte. Stapelloop van de „Oranje" Nadat H.M. dé Koningin vanmorgen een rijtoer door de stad heeft gemaakt, concen treerden de feestelijkheden zich in den mid dag op en om het Y. De drukte op de werf Op de werf van de Nederlandsehe Sc.heeps bouwmaatschappij is het vandaag een bij zondere dag: de „Oranje" van de N V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland" wordt -te water gelaten. Het Js het grootste passagiersschip, tot nu toe hier ter stede ge bouwd; volkomen verklaarbaar was dan ook de belangstelling voor de te waterlating. Dat deze stapelloop vanmiddag door H.M. de Ko ningin zal worden bewerkstelligd, stempelt het op zich zelf altijd hijzonder gebeuren tot een eclatante feestelijkheid. Op de werf is dit goed te zien. Netjes is ze ..aan kant" gemaakt. Wordt er van morgen nog gewerkt, vanmiddag is alles vrij. Circa 20.000 gasten zullen getuige zijn als het grijze gevaarte van de hel ling glijdt nadat tengevolge van een Ko ninklijken hamerslag de traditioneele flesch champagne tegen de huid van het schip kapot spat Van deze 20.000 genoodigden kunnen ruim 5000 een zitplaats op een enorme tribune be komen, terwijl bijna 5000 een eerste raiit staanplaats op deze tribune hebben en de andere 10.000 zich met een gewone staan plaats vergenoegen. Dan is er nog een klei nere tribune, \yaarop ministers, Indische Vorsten, gezanten en dergelijke autoriteiten een plaats ontvangen, het dichtst bij het Ko ninklijk paviljoen, hetwelk is gebouwd aan den kop van de boot, dus meer aan de land zijde. Behangen met fraaie tapijten, ver sierd met vlaggedoek, groen en bloemen, valt het tijdelijk Koninklijk verblijf direct in het oog. te meer omdat het paviljoen hoog zichtbaar is en alleen langs 'n trap te berei ken. Het schip is grijs geverfd en gepavoi- seerd met groene guirlandes en vlaggen. Vroege drukte Al vropg is het druk op de werf. De onge veer 9000 speciale genoodigden worden van de de Ruyterkade overgebracht met salonboo ten. die van tien minuten over twaalven af om de tien minuten, in het geheel tien maal varen. De autoriteiten bevinden zich op speciale boot, die een kwartier later dan de laatste genoodigden-hoot tegen twee uur van den steiger naar den overkant vertrekt Terwijl de genoodigden zich een plaats zoeken op de tribune en van de landzijde (Com. Douwpsweg) nog een 10.000 houders van toegangskaarten toestroomen, houdt de muziek van het 5e regiment infanterie uit Amersfoort er de beste stemming bij de ten van de „Scheepsbouw" in. Een luidspre ker van Philips schalt over het terrein, om allerlei aanwijzingen te geven. Tegen kwart voor drie wordt H.M. de Ko ningin verwacht. HM. wordt in een staat siesloep van de Marine overgebracht, en ter wijl op de werf de laatste hand wordt gelegd aan het-eeen nog te doen valt. wacht men allerwege de komst van de Landsvrouwe af. Na oen stapelloop to 3 uur wordt een revue van gepavo'seerde oorlogsschepen op het Y voor de Koningin georganiseerd, ge volgd door een vlootschouw van jachten en andere vaartuigen. De Prinses moest even haar dochter zien Kort bezoek aan Soestdijk Van de gelegenheid, welke het officieele programma der feestelijkheden daartoe biedt, heeft Prinses Juliana hedenmorgen, terwijl Prins Bernhard een bezoek aan de N.V. Nederlandsehe Vliegtuigfabriek Fokker bracht gebruik gemaakt om zich even er van te overtuigen hoe de kleine Prinses Beatrix, die buiten het feestgewoel rustig ten paleize Soestdijk is gebleven, het maakt Vanmorgen vroeg is de Prinses per auto naar Soestdijk vertrokken, waar zij eenige uren ten paleize verbleef, waarna zij de kleine Prinses, die het uitstekend maakte, weer aan de goede zorgen van jonkvrouw Feith toevertrouwde. DE KINDERVERLAMMING Een geval in het Westland NAALDWIJK, 8 September. Ook in het Westiand heeft thans de kinderverlamming haar intrede gedaan. Te Naaldwijk is een geval van kinderver lamming geconstateerd. Het patiëntje is naar het R.K. Ziekenhuis te 's-Gravenhage vervoerd. In verband hiermede rijn met ingang van heden alle scholen te Naaldwijk tot nader te bepalen datum gesloten. Elfde geval te Waddinxveen WADDINXVEEN, 8 September. Alhier heeft zich het elfde geval van kinderver lamming voorgedaan, gelukkig in lichte Het patiëntje is een kind van tien maan den en is opgenomen in het St. Joseph Zie kenhuis te Gouda. Tweede geval te Haarlem HAARLEM, 8 September. Een week na dat te Haarlem een geval van kinderver lamming is geconstateerd, heeft zich een tweede geval van deze gevreesde ziekte voorgedaan. Dit is echter niet van ernstigen aard. De Geneeskundige Dienst acht het dan ook niet noodzakelijk speciale maatrege len te treffen. Baby overleden aan kinderverlamming In de gemeente Goor heeft zich een doo- delijk geval van kinderverlamming voorge daan. Het tien maanden oude zoontje van de familie K. is aan de ziekte bezweken: doen zich in de gemeente meer gevallen voor, maar die hebben een gunstig verloop. AFSTRAFFING MET NOODLOTTIG GEVOLG Een inbreker doodgeslagen ASSEN, 7 September. In het WUhel. mina Ziekenhuis te Assen is hedenmor gen overleden A. B. uit Zweeloo, die in den nacht van Zaterdag op Zondag J.l. bij een poging tot Inbraak in een boerderij te O r v e 11 e, zoodanig door de bewoners werd gewond dat hij naar het Wilhelniinaziekenhuis te Assen overge bracht moest worden. De boerderij zou dezer dagen betrokken worden door de fam. G. uit Smalhoorn. Toen de heer G. Zaterdagmiddag de woning bezocht, ontmoette hij daar een man, die zich bij zijn aankomst snel uit de voeten maakte. Besloten werd, dat G. en broer den nacht van Zaterdag op Zondag in de boerderij zouden doorbrengen om de wacht te houden. Inderdaad kwam de inbreker terug. Om streeks tien uur bemerkten de Gebrs. G., dat men probeerde in te breken. Zonder verder af te wachten, sprongen zij te voorschijn slaagden er in den inbreker te grijpen. Met een welhaak en een stuk ijzer hebben zij den man zoodanig toegetakeld, dat hij naar het ziekenhuis te Assen moest worden over gebracht Nadat zij den man bewusteloos hadden ge slagen, hebben de Gebrs. G. de marechaus- sée te Assen gewaarschuwd. Ook de burgemeester van Westerbork en de gemeentepolitie waren spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Maandag heeft het parket uit Assen een onderzoek ter plaatse ingesteld. De Gebrs. G zijn hedenmorgen voor den Officier van Jus titie geleid en na verhoor in arrest gesteid. Wielrijders botsen tegen vrachtauto Een hunner onmiddellijk gedood 'S-GRAVENHAGE, 8 Sept. Gistermid dag tegen 4 uur heeft zich op de Wete ringkade bij den spoorwegovergang hoek Lekstraat een verkeersongeval voorgedaan, hetwelk aan een. der daar bij betrokkenen, het leven heeft gekost. Daar ter plaatse kwamen een vracht auto uit Voorschoten en twee wielrijders met elkaar in botsing, A-aarbij de 67- jarige A. W. D., wonende aan de Wete ringkade, zoodanige inwendige kneuzin gen kreeg, dat hij vrijwel onmiddellijk aan de gevolgen is overleden. De ande re wielrijder kwam met den schrik vrij. JUWEELENDIEFSTAL TE HILVERSUM HILVERSUM, 8 Sept. Eenige dagen gele den deed een bewoner van de El2enlaan aangifte van de verdwijning van een kistje met juweelen, voor gezamenlijke waarde van f 1200. Daar er in het geheel geen sporen van braak waren, werd oorspronkelijk gedacht, dat de schuldige onder het personeel moest worden gezocht. Eén onderzoek in deze rich ting leverde echter geen resultaat op. To Amsterdam werd een dezer dagen een der sieraden, op de z.a. recherdhelijst voorko mend, verhandeld. De politie kreeg vol doende inlichtingen om een Hilversumschen opkooper aan te houden. Deze had een ge deelte der sieraden gekocht van den knecht van een bekleeder, die kort geleden een meubelstuk van de familie aan de Elzenlaan opnieuw had bekleed. Dit meubel, een paud, had een geheime bergplaats en in deze bergplaats was het juweclenkistje ver borgen, zooals mevrouw zich later dan ook wist te herinneren. De knecht, een 20-jarige Hilversummer, had de buit, met uitzonde ring van een collier, dat hij aan zijn meisje in bewaring had gegeven, aan den opkooper verkocht voor f 17.50. De werkelijke waarde was f S00. De dief en de heler zijn opgesloten en zullen ter beschikking van den officier van justitie worden gesteld. FABRIEK VOORNAAMSTF NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Het Koninklijk bezoek aan Amsterdam: rijtoeren en een aubade van de Amster- damsche jeugd. De Minister van Economische Zaken zal zich over de graanpolitiek door een commissie laten voorlichten. Ingediend is een wetsontwerp ter be* scherming tegen radiostoringen. De opening van de Jaarbeurs te Utrecht Iemand uit Zweelo is zood q door bewoners bij wie hij had ingeb. .;n, ge* slagen dat hij aan de gevolgen is over* leden. Op den rijksweg onder Reuven (L-) is een negenjarig meisje door een auto ge* grepen en op slag gedood. In Den Haag is een wielrijder bij eeri auto-ongeval om het leven gekomen. Te Dronrijp is een auto-ongeval ge* beurd, dat aan een automobilist uit Fra neker het leven kostte. De Sudeten-delegatie hee[' het voorstel van Praag aanvaard als basis voor be sprekingen; nieuwe incidenten veroor zaakten een breuk in de onderhandelingen welke intusschen weder is overbrugd. Mogen de Italiaansche Joden naar Abessinië? Japan zendt aanzienlijke troepenverster kingen naar China. F I S K safti-f light 10O VEILIGE en DEFECTLOOZE KILOMETERS. Ingwersen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de aitvoerlng van Effectenorders, het Incas- seeren van Coupons en het nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, ondez Beurstijd 31207 Dr. H. Nanning's TANDPASTA in tuben van 25 en 60 ets. Neerlands beste Tandpasta I PALTHE's EXTRA-SERVICE: 6 Japonnen bij PALTHE in behandeling gege ven voor volledig chemisch reinigen, worden speciaal op pasvorm gecontroleerd en ver schoten en verbeten plaatsen gratis chemisch, bijgeverfd. Bij verfjaponnen worden alle naden op speciale wijze omnaaid ter voor koming van uitrafelen der stof. PALTHE LEENING VAN 700 MILLIOEN DOLLAR WASHINGTON, 8 September. De minister van financiën, Morgenthau, deelt mede, dat per 15 September een leening van 700 millioen dollar wordt uitgeschre ven, waarvoor ook de nog af te lossen obli gaties, die in December a.s. zouden komen te vervallen, aanvaard zullen worden. Doel der leening is dekking der schatkistbiljetten tot 1 Januari 1939. De operaties vinden hun oorzaak niet in den toestand der begrooting noch in den internationalen toestand, SEINPOST-BERICHT CAFE REST. SEINPOST SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. Hotel „ZILVEN" - LOENEN (Vel.) Hotel „BEEKHUIZEN" - VELP Hotel „STAMEREN" - M A A R N HET BESTE VAN DE BETERE BUITENHOTELS

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1