Ilieuiue (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken ïjantifjaben DOELEN HOTEL PALACE HOTEL Abonnementsprijs Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 23." Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/: ct. NO. 6480 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1938 19e Jaargang atibcrtentieprtjjnt: Van I tot 5 regels 1.17*/» Elke regel meer0.22'/a .igezonden Mededeelingen van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer 0.45 ii'i Voor het bevragen aan 'I bureau wordt berekend 0.10 Een der dagen van volgende week zullen de lezers der VIJF SAMENWERKENDE CHRISTELIJKE DAGBLADEN weder een zoogenaamd „Merkwaardig Nummer" ontvangen onder bovenstaanden titel, ditmaal ter gelegenheid van HET REGEERINGSJUB1LEUM VAN H.M. DE KONINGIN. Ook dit nummer zal weer met zorg samengesteld zijn. Wij vertrouwen, dat zeer vele lezers het zullen opleggen, daarom stellen wij een beperkt aantal beschikbaar voor mede-lezers of om te verzenden naar familie en kennissen in Binnen- en Buitenland, voor den uiterst geringen prijs van 15 cent per exemplaar. Men kan opgaven daartoe inzenden, liefst zeer spoedig, mét het bedrag, aan één der Administraties onzer bladen. DIRECTIE GEEN BELASTINGVERLAGING IN DEN HAAG De begrooting 1939 verschenen De ontwerp-begrooting 1939 van Den Haag is gisteravond gepubliceerd. Het belangrijkste nieuws, dat uit dit ge meentestuk valt te vermelden is: er komt geen belastingverhooging, maar van verlaging zal ook geen sprake zijn. Had de Raad in Mei 1938 niet besloten zoo schrijven B. en W. aan den Gemeente raad tegen het advies van B. en W. in Ihet getal opcenten op de gemeentefondsbe lasting te verlagen van 70 tot 67, dan ware iwelliöht een matige verlaging der straatbe lasting mogelijk geweest. Nu is dit echter piet verantwoord. B. en W. zullen op dit punt evenwel dili gent blijven. Zoo de economische en finan- cieele basis daarvoor voldoende grond geeft, zullen wij niet nalaten den Raad tot die (verlaging het voorstel te doen. De uitgaven voor den Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon zijn voor 1939 - 172.000 booger geraamd moeten worden, zoodat de werkloosheidslasten berekend .worden op £040.000. Voorts zal de begroo ting 1939 aan enkele andere belangrijke uit ga venvermeerderingen het hoofd moeten ibieden, al. o.m. 175.000 voor den bouw van het nieuwe stadhuis; 95.000 voor een nood zakelijke uitbreiding van het politiecorps, en 34.000 voor den luchtbeschermingsdienst De raming van de opbrengst der belastingen is zoodanig, dat voorzichtigheid geboden is en geen voorstellen tot belastingverlaging ikunnen worden gedaan. Het totaal der op de verschillende hoofdstukken en paragrafen ;van den gewonen dienst geraamde inkom sten en uitgaven bedraagt 68.920.000 zoo idat de gewone dienst zonder saldo sluit. Dr Ir J. Schroeder van der Kolk overleden OOSTERBEEK, 26 Aug. In den ouderdom van ruim 86 jaar is te Oostenbeek overle den dr. ir. J. Schroeder van der Kolk, oud-rij ksoofdingenieur voor de Spoorwagen. De begrafenis zal Zaterdagmiddag a.s. om half twee op de Nieuwe Alg. Begraafplaats te Oostenbeek geschieden. DEN HAAG, 26 Aug. De heer dr. J o s e Garcia Bay Lleres, oud-secretaris van landbouw der republiek van Cuba. heeft gisternamiddag een bezoek gebracht aan den minister-president, dr. H. C o 1 ij n, waarbij hij werd vergezeld door den heer Gomez Garriga, zaakgelastigde van Cuba hiér te lande. Vreugdevuren zullen branden Langs de grens en de kust Op den avond van 5 September Op den avond van den vijfden September zullen door de Nederlandsche jeugd, ter ge legenheid van het Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, langs de geheele Neder landsche grens en kust en in de provinciale hoofdsteden, vreugdevuren worden ontsto ken, als een sein, dat de dag van den zesden September, de nationale feestdag, oip wel ken dag ook des avonds de hulde van de Nederlandsche jongeren aan de Koningin plaats heeft, nadert. Deze vuren zullen des avonds om negen uur worden ontstoken en wel in de navol gende gemeenten: Den Helder, Callantsoog, Petten, Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, Castricum, Wijk aan Zee, Anna Paulowna, Velsen, Zandvoort Noordwijk, Katwijk, Wassenaar, 's-Gravon- hage, Monster, Hoek van Holland, Oostvoor- ne, Rockanje, Goedereede, Ouddorp, Eiker zee, Renesse. Haamstede, Wissekerke, Vrou wenpolder, Domburg, Westkapelle, Cadzand Sluis, Eede, Sint Kruis, IJzendijke, Philippi ne, Sas van Gent, Koewacht, St. Jansteen, Hulst, Ossendrecht, Putte, Heijbergen, Roo sendaal en Nispen, Rucphen en Vorensein de, Zundert, Rijsbergen, Chaam, Baarle Nas sau, Goirle, Hilvarenbeek, Hoog en Laag Mierde, Reusel, Bladel en Netersel, Bergeijk, Valkenswaard, Budel. Weert, Stamproy, Neeritter, Ittervoort, Stevensweert, Óhé. Roosteren, Papenhoven, Urmond, Stein, Els- loo, Bunde, Borgharen, Maastricht, Eijsden Mheer, Noorbeek, Snaeken, Vaals, Wittem. Bocholtz, Kerkrade, Ubach over Worms, Brunssum, Schinveld, Jabeek, Broeksittard, Nieuwstadt, Echt, Posterholt, St. Odiliën- berg, Melick en Herkenbosch, Maasniel, Swalmen, Beesel, Belfeld, Venlo, Arcen en Velden, Bergen, Mook en Middelaar, Nijme gen, Ubbergen, Millingen, Herwen en Aerdt, Zevenaar, Bergh, Gendringen, Dinxperloo, Aalten, Winterswijk, Eibergen, Haaksbergen, Enschede, Losser. Denekamp, Tuhbergen, Vriezenveen, Hardenberg, Gramsbergen, Coevorden, Nieuw Schoonebeek, Emmeii, Vlachtwedde, Bellingwolde, Nieuweschans, Beerta, Nieuwwolde, Termunten, Delfzijl, Blerum, 't Zandt, Uithuizermeeden, Uithui zen, Usquert, Eenrum, Kloosterburen, Ulrum Kollemerland, Oostdongeradeel, Westdonge- radeel, Ferweradeel, St. Anna Parochie. Baradeel, Harlingen, Wonseradeel, en op den Afsluitdijk. Van reserve- tot beroepsofficier Een twee-jarige opleiding Van deskundige militaire zijde wordt het „Hbld." verzekerd, dat de proef om reserv°- ffficieren in één jaar tot beroepsofficier op e leiden als mislukt moet worden be schouwd. Het bleek niet mogelijk, den vaandrigs in dat korte tijdsbestek die wetenschap en ge oefendheid bij te brengen, evenwaardig aan die van een beroepsofficier. Men heeft daar om besloten dat de zeventig vaandrigs van de scholen voor reserve-officieren die in October a.s. naar de K.M.A. zullen gaan om een cursus te volgen voor beroepsofficier, aldaar een twee-jarige opleiding zullen ont vangen. Hr. Ms. „Tromp" poer gistermiddag voor het eerst de Marinehaven te Den Helder biQiiens HET R.A.P. VOLDOET NIET Aantal wijzigingen wenschelijk geacht De toerwagen gaat nog grooter ontwikkeling tegemoet De Bond van Bedrijfsautahouders in Nederland heeft destijds een commissie benoemd, welke opdracht had het vraag stuk van het autovervoer van personen te onderzoeken. Deze commissie, welke onder leiding stond van oud-minister Mr. P. J. O u d, is thans met haar arbeid gereedgekomen en heeft in een lijvig rap port haar conclusies De commissie heeft het reeds bestaande Kon. Besluit als uitgangspunt genomen en gaat dit K. B. in zijn geheel en artikclgewij- ze na. Zij is van oordeel, dat onderscheiden, moeien worden de autobusdiensten, de auto busdiensten met beperkten vervoerplicht en de regelmatig wederkeerend/e toerwagen- Dc commissie ex artikel 5 van het R.A.P. beslist op dit oogenhlik alleen over de aan dragen om vergunningen voor autobusdien sten. De commissie-Oud komt tot do conclusie, dat het gewenscht is, dat de commissie ook voor andere vervoerssoorten als het vergun- ninggevend gezag wordt ingesteld, waarbij zij denkt aan het huurauto- en taxibedrijf en aan het verhuurbedrijf zonder chauffeur, en dat het aantal leden van de commissie voor de vergunningen dient uitgebreid te worden. Zoowel deze commissie als de rijks verkeersinspectie moet voorgelicht worden door een bedrijfscommissie. De leden van deze commissie zouden door den Minister benoemd moeten worden op voordracht van de organisaties. Wenschelijk ware ook 'n be drijfseconoom in deze commissie te benoe- Toerwagens gaan groote toekomst tegemoet De commissie meent, dat niet alleen de autobussen, maar ook de toerwagens nog een grootere ontwikkeling tegemoet zullen gaan. Beide zijn immers vervoersmiddelen bij uitnemendheid voor de „lieden met smal le beurzen" en de toerwagenondernemers zijn zich er van bewust, dat de toerwagen in hooge mate het nationale en het cultureele leven van ons volk dient. Nu alom het bezwaar wordt gehoord, dat richtlijnen voor de rijksinspecteurs ontbre ken, wordt voorgesteld, dat na advies van de bedrijfscommissie de algemeene richtlijnen worden vastgesteld, volgens welke de rijks inspecteurs deze vergunning moeten geven. De commissie beveelt voor de toerwagens aan: geen verandering in de bestaande nega tieve definitie, onderscheiding in regelmatig wederkeerende toerwagenritten en inciden- teele toerwagenritten en vergunningverlee- ning door de rijksinspecteurs. Taxi's en huurauto's Dat het R.A.P. ten aanzien van de regeling van het vervoer per taxi en huurauto wei nig bevrediging heeifit geschonken is een feit, dat in de bedrijfskringen overbekend veron dersteld mag worden, aldus het rapport. De nood in het taxi- en huurautobedrijf is zoo groot, dat reikhalzend naar een betere wet wordt uitgezien. De art. 17 en 18 stellen geen enkelen eisch aan den aanvrager van de vergunningen zelf. De commissie meent evenwel, dat bij 't verleenen van een vergunning ook aandacht geschonken moet worden aan den aanvrager en den ondernemingsvorm. Zij beveelt aan te weren die bedrijfsvormen, welke zich kunnen onttrekken aan alle sociale voor schriften, zooals chauffeurs-combinaties. De ze bedrijfsvorm zal steeds een bron van moeilijkheden blijven opleveren bij eiken te treffen maatregel, ter ordening en saneering van den bedrijfstak in zijn geheel. Ook dient per onderneming een minimum aantal wa gens te worden voorgeschreven in verband met de grootte van de gemeente, waar het bedrijf wordt uitgeoefend. Hot zou gewenscht zijn art. 17 zoo te redi- geeren, dat de verleende exploitatievergun ning recht geeft op het innemen van stand plaats op den openbaren weg, waarbij B. en W. dan de bevoegdheid hebben standplaat sen te bepalen. De bepalingen inzake de keuring behooren uniform te zijn voor het geheele land Een ontstellende ontdekking HOOGLAND, 26 Aug. Toen een zoon van een landbouwer te Hoogland 's avonds om streeks zeven uur van zijn werk thuis kwam en zijn fiets in de schuur bij de woning wilde zetten, ontdekte hij daar tot zijn ont steltenis, dat zijn neefje, de ll-jarige H. W. uit Amersfoort, dat hier bij zijn grootvader logeerde, aan een touw hing, dat aan een balk was vastgemaakt. Terstond werd een dokter gewaarschuwd, doch deze kon slechts den dood comstateeren. Uit het onderzoek van de beide gemeente- el d wachters is gebleken, dat de jongen met eenz stuk touw op den rand van het kolen hok is geklommen, waarna hij het eene eind aan een boven hem hangenden balk heeft bevestigd en het andere eind om zijn hals. Hetzij door uitglijden, hetzij dat hij heeft willen schommelen, is hij van den rand ge vallen. Door het strak gespannen touw. dat niet lang genoeg was om hem den grond te doen bereiken, heeft hij een vreeselijken ver stikkingsdood gevonden. Naar wij vernemen, zal Jhr. Mr. J. VV Quarles van Ufford, commissaris der Koningin in Zeeland, optreden als voor zitter der commissie, die de regeering zal adviseeren over een andere werkwijze van de Ned. Vereeniging voor de luchtbescher ming* Thans is men ook begonnen met het aanbrengen van versiering aan het paleis Noordeinde, voor het a.s. Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. DE KINDERVERLAMMING Een geval met doodelijken afloop ALFEN AAN DEN RIJN, 26 Aug. Ook in onze gemeente is gisteren een tweetal ge vallen van kinderverlamming geconstateerd, waarvan helaas reeds een met doodelijken afloop. Het eerste geval werd gistermorgen ge constateerd bij het ZYz jarig zoontje van de J., bij den Heulbrug. Dit geval was reeds ver gevorderd. Wel is het knaaipje naar het Acad Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar het gistermiddag echter is overleden. Het was een eenigst kind. Het andere geval betrof een kind van van W. in de Raadhuisstraat,, dit kind is acht maanden oud en is ook naar het Zieken huis te Leiden overgebracht. D:it geval laat zich gelukkig niet ernstig aanzien. Intusschen heeft burgemeester Colijn, naar wij gisteravond nog vernamen last ge geven de Nutsbewaarschool die deze week weer aangevangen was, voorloopie weer te sluiten. GOUDA, 26 Aug. Het aantal gevallen van kinderverlamming is volgens officieele op gave met één vermeerderd en is thans in stegen tot 16. PLOTSELINGE DOOD Donderdagmiddag begaf zich de 66-jarige F. J. K. uit Rotterdam te Hoek van Holland naar het station. Nabij de Harwichstijgers, werd de man plotseling onwel, en zakte ineen. Een ontboden geneesheer moest den dood consta toeren. Te Monster reed Dr. S. uit Delft in zijn auto op weg naar zijn woonplaats, toen hij plotseling onwel werd. Zijn zoon. die in de auto zat, hielp zijn vader uit het voertuig, doch na eenige oogenbhkken bleek Dr. S. reeds te zijn overleden. Vraagt Ow everancier „St.Raphaël" QUINQUINA De fijnste apéritit. BRACK'S AMSTERDAM-CENTRUM Kamers incl. Holl- Ontbijt vanaf -f 4.— Rüstige sfeer ln het centrum van de stad Ieder modern comfort Teletoon 40661 Trompenberg's Hilversum - Telefoon 7941 (2 lijnen) Het geheele jaar geopend Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide) Temidden van bosch, heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS HET A.S. PROCES TEGEN SCHUSCHNIGG Geen beschuldiging van hoogverraad WEENEN, 26 Aug. (Reuter). Volgens een officieel woordvoerder wordt het proces te gen S c h u s c h n i g g en de, overige leden van de vroegere regecring van Oostenrijk in de tweede helft van de volgende maand, na het congres van Neurenberg, verwacht. De aanklacht zal luiden: overtreding van de grondwet, schending van de wet en han delen tegen het algemeen belang. Men ver wacht niet, dat een aanklacht wegens hoog verraad zal worden ingediend. Er is nog geen besluit genomen of het proces openbaar zal zijn of niet. Dr Sohuschnigg zelf bevindt zich nog te Weenen. Tentoonstelling „'s Gravenhage 1898" Christelijke raadsfracties bedanken voor de eer Naar wij vernemen zouden te Den Haag de beide Prot. Ghr. Raadsfracties hedenmid dag niet aanwezig zijn bij de opening van tentoonstelling ,,'s Gravenhage 1898" die, zoo men weet, op Houtrust gehouden wordt en waaraan o.m. kermisvermakelijkheden op Zondag zijn verbonden. Het volgende schrij ven is gezonden aan het Comité voor de luisterrijke viering, enz „Namens de lenen der Anti-Rev. en Chr. Hist. Raadsfracties heb ik de eer U mede te deelen, dat zij kennis genomen hebbende van de reden, waarom Ds Is. Voorsteegh uit Uw Comité is getreden en evenals Zijne Wel- Eerw. bezwaar hebbende tegen de kermis vermakelijkheden op Zondag, die aan de tentoonstelling verbonden zijn, tot hun leed wezen van Uw uitnoodiging, om de opening der tentoonstelling ,,'s Gravenhage 1S98" bij te wonen, geen gebruik kunnen maken. Was geteekend Mr. Dr S. de Vries Czn. Na twee jaar gearresteerd AMSTERDAM, 26 Augustus. De Neder landsche justitie heeft thans de hand ge legd op den remisier A. T., die voor 1936 werkzaam was als zoodanig voor de Hol- landsche Escomptobank. Deze bank. die op 22 April 1936 failleerde met een tekort van ongeveer 65.000, behoorde tot een der zwendelbanken, aan welker bestaan de Amsterdamsche Justitie een einde heeft gemaakt De bank was eigendom van zekeren Hamlisch. Deze Hamlisch echter wast zich, door tijdig de vlucht te nemen in veiligheid te stellen. Zijn mede-directeur M. T., de broer van den thans gearresteer den remissier, werd korten tijd na het faillissement gearresteerd en wegens op lichting en verduistering veroordeeld tol twee jaar gevangenisstraf. De remissier T bevond zich toen in Engeland. Zijn uitleve ring werd gevraagd, doch de Engelsche autoriteiten weigerden hieraan te voldoen T. vertrok naar België, waar hij zich aan strafbare feiten schuldig maakte, hetgeen zijn arrestatie en veroordeeling tengevolge had. Zijn straftijd was nu ten einde en toen is hij door de Belgische autoriteiten over de Nederlandsche grens gezet en daar door de Nederlandsche recherche gevankelijk naar Amsterdam overgebracht. JEUGDIGE BRANDSTICHTERS OUDERKERK A. D. IJSSEL, 26 Aug. De brand welke Woensdagmiddag woedde in 't machinegebouw van de steenfabriek „De Schans" te Ouderkerk a. d. IJ s s e 1, is door brandstichting ontstaan. Drie knaapjes, allen nauwelijks 5 jaar oud waren op het idee gekomen een vuurtje te gaan stoken bij het machinegebouw. Daar in de fabriek niet gewerkt wordt, en men vanaf den rivierdijk vrij öp het fabriekster rein kan komen, wordt gewoonlijk op het doen en laten van jeugd uit den omtrek die met alle plekjes van het uitgestrekte terrein bekend is, niet veel acht geslagen. Zoo was dus het drietal na dat één van hen thuis een doosje lucifers had weten le bemachtigen, op avontuur uitgetrokken. Toen men er eenmaal in geslaagd was 'n vuurtje ta maken, green de vlam zoo sne' om zich heen. dat spoedig een gedeelte van de fabriek in brand stond De knapen, de gevolgen van hun daad overziende kozen het hazenpad. Enkele bc woners die den brand reeds in het eerste stadium ontdekten, zagen hen nog in de verte wegdraven. Het drietal heeft dan oofi later op den dag bekend bij het gebouw met lucifers te hebben gespeeld. KWALITEIT en LIJN harmonieeren volkomen in de W.L.D. Schoen Heeren die het ge noegen kennen van het beste te dragen, kie ren daarom steeds W.L.D. SCHOENEN VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Een overzicht van wat er in Amster-t dam tijdens de a.s. feestdagen zal zijn te zien en te hooren. Het congres van de Calvinistische Sttfa denten Beweging te Lunteren. De Bondswedstrijden Schaken te Gro-. ningen. Verschenen is het rapport van de com missie voor het autovervoer van personen* ingesteld door den Bond van Bedrijfsi autohouders in Nederland. B. en W. van 's Gravenhage hebben de ontwerp-gemeentebegrooting voor 1939 ingediend. Praag zou nieuwe concessies aan de minderheden overwegen. Chineezen beschuldigen de Japanners van gas-oorlog. Groote parade te Berlijn ter eere van Horthy. VALKENBURG (L.) Hotel Franssen Bondshotel A.N.W.B.K.N.A.C. 80 kamers, koud en warm stroomend water> Lift. Centrale verwarming. Eigen garage gratis. Pensionprijs f 3.50 tot f L— Trailer tegen motortractor APELDOORN, 26 Aug. Gistermorgen is te Apeldoorn op Óen spoorwegovergang »oor den Amersfoortscheweg een met hout be-» laden trailer van de firma Dekker te Zaan dam bestuurd door den heer Koopman tegen een motortractor van den locaalspoor Apel doorn—Zwolle gebotst. De treil er sloeg om en werd zwaar beschadigd. De trein kwam er vrij goed af. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een naderende personen trein uit Zwolle kreeg door dit ongeval een kwartier vertraging. LAND- EN TUINBOUW Vee- en zuiveltentoonstelling te Gouda GOUDA, 26 Aug. Gisteren is te dezer ste de de derde vee- en zuiveltentoonstelling gehouden, die in elk opzicht bijzonder ge slaagd genoemd mag worden. Reeds in de vroege morgenuren bleek, dat de belangstel ling voor deze tentoonstelling zeer groot zou worden. Het aantal inzendingen over trof verre de verwachtingen en was bedui dend hooger dan vorige jaren. In totaal werden in de afdeeling vee 605 inzendingen geboekt met 1314 dieren. Het peil van de tentoonstelling was zeer hoog. Deskundigen verzekerden ons, dat kwalitatief deze ten toonstelling op zeer hoog peil stond. En juist kwaliteit is wat onze boerenstand, vooral nu, ten zeerste noodig heeft. In de afdeeling zuivel waren 53 partijen ingezon den. Ook hier trof men de beste producten van de boerderijen van Zuidhollands wei landen. Voorts was in een lokaal van de voormalige kazerne een aantal stands inge richt van artikelen de landbouw betreffende. De jury, die over de verschillende inzen dingen haar oordeel moest uitspreken stond voor een zeer zware taak. Nadat over de be kroningen was beslist werd de tentoonstel ling voor het publiek opengesteld. De offi cieele opening had plaats in 't tentoonstel- lings-lokaal en werd verricht door wethou der Koemans, die in zijn openingsrede een kort overzicht gaf van hetgeen door en met deze tentoonstelling is en wordt bereikt. De heer Koemans, algemeen voorzitter van het tentoonstellings-comité, vertegenwoordigde tevens den burgemeester, die tengevolge van zijn ziekte deze tentoonstelling niet kon openen. Voorts is nog het woord gevoerd door den heer A. v. Wijnen, voorzitter van den Bond van Kaasproducenten, die hulde bracht aan de organisatoren dezer tentoonstelling. In totaal zijn 250 prijzen toegekend, die teza men een bedrag van f 2000,— vertegenwoor digden. Voorts is een twintig-tal eere- Prijzen (medailles) verleend. Het bezoek aan de tentoonstelling was voortdurend - zeer groot. Na de sluiting der vee-tentoonstelling werd in de namiddag-uren bij wijze van bij zondere attractie, een groote ruiter-demon- stratie ten beste gegeven door een tweetal rijvereenigingen. Het geheel is uitnemend geslaagd. VEESTERFTE DOOR MOND- EN KLAUWZEER DEN HAAG. 25 Aug. In de week van 14 t/m 20 Aug. stierven tengevolge van het mond- en klauwzeer 34 runderen. 25 kalve ren en 9 varkens en biggen. In totaal zijn sedert de week 19—26 Sept. 1937 aan deze ziekte gestorven: 330S run deren^ 4187 kalveren, 3137 varkens en big gen, 253 sohapen en 65 geiten»

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1