llieuroe ^rtflsrljr (ürruraut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken PALACE HOTEL Flottieljeleider Tromp in dienst gesteld PEREZ_ ationmmtntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/* cfc No. 6474 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1938 19e Jaargang Sfobertentiepritfcn: Van 1 tot 5 regels f 1.17'/» Elke regel meer -v. S 0.22'li Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels f 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan 't bureaö., wordt berekend 0.10 DE NOODLIJDENDE MIDDENSTANDERS Een middenstander beklaagde er zich bij ions over, dat arbeiders, ambtenaren, land en tuinbouwers, armen en werkloozen voloip In de algemeene belangstelling deelen, doch Sat de kleine zelfstandigen en middenstan ders vergeten worden. De klacht is in haar algemeenheid on juist; maar zonder reden wordt zij niet ge uit Want al ging de opleving van 1936/'37 niet geheel aan den middenstand voorbij: niemand kan en zal ontkennen, dat er nog heel wat noodlijdende middenstanders en kleine zelfstandigen zijn, die het hoofd niet of nauwelijks boven water kunnen houden. De hulp, welke Middenstandscrediet en Borgstellingsfonds kunnen bieden, is in vele gevallen onvoldoende of komt te laat En zoo zien we het gebeuren, dat velen yan deze groep, evenals werklooze arbeiders, op steun van overheidswege zijn aangewezen Zij verkeeren daarbij echter in onaange namer positie dan laatstgenoemden, want steuntrekkende middenstanders zijn uitslui tend aangewezen op Armbestuur of Maat schappelijk Hulpbetoon; ze zijn en blijven tvolgens de wet „armlastigen"» Dit geeft niet alleen een onaangename titulatuur; het brengt ook financieel© na- deelen met zich mee. De uitkeeringen van Maatschappelijk Hulpbetoon of Armbestuur zijn altijd lager dan de steunuitkeering aan werklooze arbeiders; de behandeling van aanvragen is vaak pijnlijker Het behoeft ons niet te verbazen, dat deze achterstelling schrijnt. Echter, het kan niet anders. De'positie fvan deze ondersteunden brengt dat mee. Een eenvoudig voorbeeld moge dit duidelijk maken. In een bloeiende woongemeente vestigden zich ook vele kleine zelfstandigen, die daar een betrekkelijk groot huis betrokken in de hoop door 't verhuren van kamers althans ge deeltelijk in hun levensonderhoud te kun nen voorzien. Aan enkelen, niet aan velen, gelukte dat. Dus moesten niet weinigen de hulp der gemeente inroepen. Maar nu komt de moeilijkheid. Wat moet er met het groote huis gebeuren, dat niet zelden gekocht was? Van Verkoopen zonder .verlies kan geen sprake zijn; liefhebbers bm te huren zijn er niet. De menschen blij ven dus hoven hun stand" wonen, maar bij het bepalen van het steunbedrag kan daar geen rekening moe gehouden worden» Ook is de controle op andere inkomsten hier ,veel moeilijker dan bij werklooze ar beiders en dd&r is ze nog vaak onvoldoende. Dit alles leidt er toe, dat de steun aan nood lijdende middenstanders en kleine zelfstan digen als regel schraal, zoo niet ontoerei kend is, want alleen voor noodzakelijk levensonderhoud mag gezorgd worden» Wel verre dus van te meenen, dat de toe stand van vele middenstanders niets te wenschen overlaat, zijn wij overtuigd, Üat hun nood en moeiten vaak grooter zijn dan yan werklooze arbeiders. Alleen maar: het is lang niet eenvoudig om hulp te verlee- lien. Of een organisatie van steuntrekkende middenstanders, als pas te Nijmegen is op gericht, daarin afdoende verbetering kan brengen, zouden we niet durven beweren. Maar mogelijk kan ze wel de overheid van informatie en advies dienen» In elk geval accentueert zij de moeilijkheden, waarmee Kelen te kampen hebben. ELIXIR DAHVER5 HCOGFJNE LIKEUR Trompenberg's Hilversum Telefoon 7941 (2 lijnen) He» geheele (aar geopend Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide) Temidden van bosch, heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS Hr Ms flottieljeleider. „Tromp" op het N oordzee-kamaal Commando aan kolonel Doorman overgedragen Rede van vice-admiraal Vos Koninklijke onderscheidingen Gistermiddag om twee uur is te Amsterdam op plechtige wijze de nieuwe flottieljeleider der Koninklijke Marine „Tromp" in dienst gesteld door den vertegenwoordiger van den Minis ter van Defensie, vice-admiraal A. Vos, Ruim kwart voor twee arriveerde de ice-admiraal met een sloep aan boord van de „Tromp". Kort daarop werd „Alle hens de brug" gefloten en stelde vrijwel de geheele uit 300 koppen bestaande beman ning zich op het achterschip op. Vice- admiraal Vos en de commandant van het schip kapitein ter zee L. A. C. M. D o o r- an begaven zich naar het achterschip, lar allereerst vice-admiraal Vos 't woord voerde. Deze zeide, dat de Minister van Defensie tot zijn leedwezen verhinderd was wegens belangrijke staatszaken hier tegenwoordig te zijn, doch dat hij het voor nemen heeft spoedig na de jubileumfees ten een bezoek aan Hr. Ms. „Tromp" te brengen. Spr. merkte vervolgens op, dat dit schip een bij uitstek Nederlandsch product is en niet behoeft onder te doen voor gelijksoor tige schepen in het buitenland gebouwd. Het resultaat is bereikt kunnen worden doordat zij die bij den bouw betrokken waren, zoowel burgers als militairen, in onderlinge samenwerking hun beste krach ten aan het werk hebben gegeven. De Regeering is, zoo vervolgde spr., er kentelijk voor den ijver en toewijding van allen van hoog tot laag, die aan het berei ken van het doel, n.l. het spoedig cn op goede wijze afleveren van het schip, heb ben medegewerkt» Spr. deed hierna voorlezing van een K. B. waarbij commandeur De Jong van de Ned. Scheepsbouw Mij., baas Kram van Werkspoor en de adju dant onderofficier Havers en schip per Van Seyderveldt door II. M. de Koningin begiftigd werden met de zilv, medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, Gij hebt alle vier, zoo zeide de vice- admiraal, ieder op zijn terrein en toch in onderling verband werkend, waar dit noo- dig was zeer belangrijk werk verricht. liet is mij een groot genoegen u de koninklijke belooning voor het gepresteerde te mogen uitreiken. Dat dit plaats heeft op het schip waariaan gij uw beste krachten hebt gewijd en dat dit geschiedt in tegenwoordigheid Van hen, die straks de bemanning van dit schip zal uitmaken, moet voor u van bij zondere waarde zijn. De vice-admiraal wenschte de gedeco reerden geluk met hun onderscheiding en speldde hun de decoraties op de borst, De indlenststelling Hierna was het oogenblik gekomen waar op het schip aan Hr». Ms. zeemacht zou worden toegevoegd. Terwijl front werd ge maakt naar de vlag ontplooide zich statig aan den achtersteven de Nederlandsche driekleur, terwijl tegelijkertijd op den boeg De sterkte van de Tromp De flottieljeleider „Tromp", welke gister definitief is toegevoegd aan onze marine, is een schip, dat het midden houdt tuschen een kleine kruiser en een torpedojager. De kiel van het schip is gelegd op 17 Januari 1936. Op 24 Mei 1937 is het schip bij de Ned. Scheepsbouw Mij te water gelaten door H .M. de Koningin. De waterverplaatsing van de „Tromp" is geheel uitgerust 4200 ton. De lengte bedraagt 132 Meter, de breedte 12.40 Meter en de diep gang 4.50 Meter. De bewapening be staat uit 6 kanonnen van 15 cM., waarvan vier in dubbeltorens op het voorschip opgesteld staan, en uit vier antiluchtvaartmitrailleurs van 40 mM. en vier mitrailleurs van 12.7 mM. Verder zijn aan het dek twee drievoudige torpedolanceer-inrich- tingen voor 53 cM. torpedo's opge steld. Ter bescherming tegen gra naatscherven is het schip voorzien van een licht pantserdek, terwijl ook een gedeelte van de huid en enkele langschotten van pantsering voorzien zijn. Het machinevermogen van de Tromp bedraagt 56000 PK. De snelheid van het schip zal niet minder dan 32.5 mijl per uur bedragen. Het schip wordt voorts uitgerust met een watervliegtuig voor verkennings doeleinden, voor een schip van dit type het nieuwste snufje op dit ge bied. De bemanning van de Tromp bestaat uit 21 opicieren, 20 adelborsten, 36 onderofficieren en 232 manschappen. Met den naam Tromp worden twee beroemde admiraals uit de 17de eeuw geëerd, nl. Maarten Harpertszoon en Cornélis Tromp. Op de werf van de Ned. Scheeps bouw Mij zal nog een tweede flot tieljeleider worden gebouwdterwijl binnenkort ook weer een volwaardige kruiser op stapel wordt gezet. de geus en in top de wimpel werd ge- heschen. Terwijl de wacht het geweer» pre senteerde en alle opvarenden het saluut brachten speelde de kapel het Wilhelmus, waarna de commandant naar voren trad tot het uitspreken van de rede, waarin hij ,Vt bevel over de Tromp aanvaarldde. In deze rede sprak kolonel L. A. C M. D o o r- man de hoop uit, dat het schip onder Gods besten zegen voorspoedig en gelukkig mogen varen, tot eer van de Koninklijke Marine, tot heil van het dierbaar vader land en van onze geliefde Vonstin. De rede werd besloten met een driewerf hoera voor H. M. de Koningin. Hierna was de plechtigheid ten einde. Om kwart voor drie verliet vice-admiraal Vos het schip. Terwijl ,hij zich in de motor sloep van de Trtirap begaf, weerklonk het eerste schot van het saluut van 15 schoten, waarmee den admiraal uitgeleide werd ge daan. A.s. Dinsdag vertrekt de Tromp uit Am sterdam en zal zich, na een verblijf van eenige dagen op zee, naar den Helder be geven, ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK BIJ VARESE Dertien dooden ROME, 18 Aug. Een watervliegtuig, aan boord waarvan zich de prefect van Varese bevond, is slecht neergekomen en in brand geraakt. Over dit ongeluk Is het volgende com- muniqué gepubliceerd: „Tegen vijf uur vanmiddag is een wa tervliegtuig, toebehoorende aan de vliegtuigfabriek Macchi te Varese, aan boord waarvan zich bevonden de pre fect van Varese en zijn familie, door nog onbekende oorzaak direct na den start met den bodem in aanraking ge komen. De bemanning en de passagiers, in het geheel dertien personen, zijn om het leven gekomen." Watersnood op Korea KEIJO (Korea), 18 Aug. (DOMEI). De Kankyohokoedb-provinciès in Noord-Oost- Korea worden door reusachtige overstroo mingen geteisterd. Aan het te velde staande gewas is groote schade aangericht. Ruim 2000 huizen werden vernield, terwijl er 10.910 onder water kwa men te staan. Acht en dertig personen zijn bij de rainp om hét leven gekomen en 28 worden er ver- BAARN, 18 Aug. Bij opgravingen in het Baarnsche bosch, dat behoort tot het ko ninklijk domein Soestdijk, hebben arbei ders een vijverkom teruggevonden, welke dateert uit den tijd van den eersten aan leg van het bosch. Voorts werd in de onmiddellijke na bijheid daarvan een vijftal fundeeringen aangetroffen, welke beelden moeten heb ben gedragen. Ook heeft men de juiste plaats kunnen bepalen van eenige andere gebouwen, wel ke in het bosch moeten hebben gestaan. Een en ander moet uit den tijd van pitins Willem V (pl.m. 1760) datecren, be halve de vijver, welke tot den oorspronke- lijken aanleg van het bosch heeft behoord De opgravingen geschieden aan de hand van gegevens uit het Koninklijk Huis archief té *s Gravenhage'. De wegenverkeerswet 's-GRAVENHAGE, 18 Aug. Naar wij ver nemen kan er thans stellig mee gerekend worden, dat de nieuwe Wegenverkeerswet op 1 Januari van het volgende jaar in werking zal treden. De voorbereiding van het Wegenver keersreglement en van de Wegenverkeers- beschikking verkeert in zoodanigen staat, dat zoowel dit reglement als de beschik king tijdig zal gereedkomen. Vergiftige bessen gegeten OSS, 18 Aug. Alhier is bij twee jongens m acht en zes jaar een vergiftiging ge constateerd, welke moet zijn ontstaan door het eten van vergiftige bessen. Kort nadat Dinsdagmiddag het achtjarig zoontje van de familie Van Tilburg en zijn zesjarig Vriendje, het zoontje van den heer Vos, beiden wonende in de Arendstraat te Oss, thuis waren gekomen, klaagde het oudste kind over hoofdpijn. Het wend on der de wol gestopt, waarna de ouders, toen zij naar den jongen kwamen kijken, con stateerden, dat hij zeer vreemd deed en wartaal sprak. Bovendien had men veel moeite om den jongen in bed te houden. Aangezien ook bij het andere knaapje zich dergelijke verschijnselen voordeden, achtten de ouders het raadzaam den ge neesheer Frank te hulp te roepen. Deze meende aanvankelijk, dat het vermoeid heid was, zoodat hij het kind iets liet 3n ten einde te kunnen slapen. De jon gen kon echter den slaap niet vatten ei bleef den geheelen nacht zeer onrustig. In den vroegen morgen werd de dokter opnieuw geroepen. Deze achtte den toe stand van het knaapje thans zoo ernstig, dat hij het in zijn auto overbracht naar het ziekenhuis. Hier oordeelde men het noodig een specialist te consulteeren, die tot de conclusie kwam, dat vei%iftige bes sen moeten zijn gegeten. De toestand is zeer ernstig en bet tal nog enkele dagen duren alvorens men ze kerheid heeft of de jongen zijn ziekte Te boven zal komen. Uit de wartaal, welke het zoontje van de familie Van Tilburg sprak, kon worden opgemaakt, dat hij met zijn vriendje op stap was geweest om bessen te plukken en dat terwijl zij daarmede bezig waren J3 een of ander hen ontdekte en nazette. Het zesjarig zoontje der familie Vos is er eveneens ernstig aan toe, doch het ventje behoefde niet in een ziekenhuis te worden opgenomen. Ernstig ongeluk op onbewaakte overweg Vrachtauto door trein vernield Bestuurder en medeinzittende DUIVEN, 18 Aug. Vanmiddag om streeks drie uur heeft zich op den on- bewaakten overweg bij Groessen (gem. Duiven) een zeer ernstig ongeluk voor gedaan, waarbij twee personen het leven hebben gelaten. Een met zand geladen vrachtauto, be stuurd door den 25-jarigen F. Polman uit Groessen werd door den lokaaltrein, welke om 14.58 van Zevenaar naar Arnhem was vertrokken, aangereden. De auto werd meer dan vijf en zeventig meter medegesleurd en totaal vernield. De bestuurder wend op slag gedood. De 27- jarige B, Jansen uit Groessen, die naast den chauffeur zat, werd in hoogst ernsti- een toestand naar het ziekenhuis te Zeve naar vervoerd, waar hij een uun na aan komst is overleden. Het uitzicht ter plaatse wordt ondanks de aanwezigheid van een aantal knotwil gen, geenszins belemmerd. Het schijnt, dat de machinist op het laatste oogenblik ge tracht heeft te remmen, doch toen was het reeds te laat. Hij nam n.l. aan, dat de auto welke een kalmen gang had, tijdig zou stoppen. De trein heeft met ruim een kwartier vertraging de reis voortgezet. JULIANADOK Het Julianadok 'i Amste-rtamsche Droogdok Mij. dat naar Danzig is verkocht, heeft gister de sleepreis naar de Oostzee aangevangen. Het ligt in de bedoeling van de Amster damsche Droogdok Mij., over eenigen tijo het sedert verscheidene jaren ter hoogte van Nieuwendam opgelegde Prins Hendrik- dok, dat grooter is dan hel thans verkochte Julianadok en 25.000 ton meet, naar de werf aan den overkant van het IJ te verhalen, waar het de plaats van het Julianadok zal innemen. DE TOESTAND VAN ONZEN GEZANT TE BERLIJN Ridder van Rappard een zeer geziene persoonlijkheid Het ongeval, aan den Nederlandschen ge zant te Berlijn, Mr C. Ridder van Rappard tusschen Minden en Bueckeburg overkomen toen hij per auto uit ons land naar de Duit- sche hoofdstad zou terugkeeren, heeft in de Nederlandsche kolonie aldaar diepe versla genheid gewekt. Gelijk men weet is Ridder van Rappard er zeer ernstig aan toe; hij heeft een zware schedelbreuk opgeloopen, die gepaard ging met een hersenschudding en gevaarlijke inwendige kneuzingen. Een symptoom, dat in dit verband tot groote on gerustheid aanleiding geeft is de voortdu rende toestand van bewusteloosheid, waar in de patient is blijven verkeeren, sedert hy in het ziekenhuis te Bueckeburg werd op genomen. Hoewel omtrent de toedracht van het ongeval ons nog geen nadere bijzonder heden hebben bereikt, kan zeer wel worden aangenomen, dat het karakter van landschap en wegen in het gebied, waar het plaats greep, tot de betreurenswaardige verkeers- botsing het hunne hebben bijgedragen. Im mers, men vindt er heuvels en lange, veelal vrij straffe glooiingen, en het as-verkeer pleegt er zeer druk te zijn, ook voor zware transporten. Bij vochtig weer is daarom de kans op gevaaiTijk slippen verre van uitge sloten. Mr C. Ridder van Rappard Ridder van Rappard kwam in 1937 op zijn huidige standplaats, als opvolger van Graaf van Limburg Stirum, doch met de sfeer van de Nederlandsche ambassade aldaar, mede met de Nederlandsche kolonie, hij reeds vroeger zeer vertrouwd. Van 1920 tot 1925 was hy er gezantschapsraad, tot den tijd dat hij ons hof te Rio de Janeiro zou gaan vertegenwoordigen. Om zyn per soonlijke kwaliteiten was hij er reeds des tijds zeer gezien; ruim inzicht, strikt gevoel voor rechtvaardigheid en belangstelling in velerlei zaken, gelijk deze ook in zijn vlotte conversatie tot uiting kwamen, deden hem er zeer vele vrienden venverven. Nadat hij in Utrecht zijn studie in de rechten had voltooid, was Ridder van Rap pard achtereenvolgens chef van de Afdee- ling Bescherming van het departement van Buitenlandsche Zaken (1916); minister-resi dent, leider Britsche afdeeling Nederlandsch gezantschap te Berlyn (1917); en volgde hij daarna de carrière, welke wy reeds hier boven schetsten. De koorts toegenomen Wij vernamen hedenmorgen op het depar tement van buitenlandsche zaken, dat de toestand van den gezant minder goed was de koorts was iets toegenomen. De doktoren zien den toestand nog niet hopeloos in, doch wel zeer ernstig. Onze Berlijnsche correspondent meldt on nog nader: Met groote ontsteltenis heeft de Ne derlandsche kolonie te Berlyn het be richt vernomen, dat Hr. Ms. gezant, Ridder Dr C. van Rappard op de terug reis naar Berlijn in de buurt van Bücke- burg in Westfalen met zijn cabriolet is verongelukt Juist is het tweetal Neder landsche vereenigingen in de Rijks hoofdstad, „Nederland en Oranje" en „Hollandia" doende, een herdenkings feest van het regeeringsjubileum onzer Koningin te organiseeren en verheugde men zich over het feit, dat dan onze ge zant die door zyn grooten eenvoud al gemeen gewaardeerd wordt, daaraan zou kunnen deelnemen, en nu passeert er een ongeval, waarvan de ge- nog niet precies overzien kunnen worden. Nauwelijks hadden wij dit Jobsbericht te lefonisch verkregen, of we begaven ons naar de Rauchstrasse, waar zoowel in het ge zantschap als in het consulaat een gedepri meerde stemming heerschte. Dr van Hou ten en de heer Stutterheim werden van allen kant met vragen bestormd en ook van Duitsche zijde werd om nadere infor matie verzocht. Rijkskanselier Hitier liet door den chef van het protocol zyn deelne ming met dit ongeluk betuigen en wenscht op de hoogte gehouden te worden omtrent den toestand van onzen verongelukten ge zant. Op den weg van Bückeburg naar Munster schijnt het ongeluk gepasseerd te zijn. De botsing met een zware vrachtauto was zoo hevig, dat Ridder van Rappard uit zijn wa gen geslingerd werd, terwijl zijn chauffeur die reeds jaren lang dienst doet en een zeer kalme man is, merkwaardig genoeg ongedeerd gebleven is. Hij is echter zoo A. W. ROELOFS SCHORTENINDUSTRIE GEMERT Hef befere genre schort Kleurechf Wascheeht I Bij alle goede manufacturenzaken J VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De Ned. Chr. Bouwarbeidersbond heeft te Leeuwarden een driedaagsch congres gehouden. Te Oss hebben twee knaapjes vergif tige bessen gegeten. Nabij Duiven is een vrachtauto door een trein gegrepen en vernield: twee personen werden gedood. De Zeevaartdag voor de kust te Sche- veningen op 3 September a.s.: een over zicht van wat er te zien en te hooren zal zijn. Een beschouwing van Ds A. C. Sori- neveldt te Buenos Aires over de plannen van Argentinië betreffende de Delta, De toestand van Ridder van Rappard, gezant te Berlijn, is nog steeds ernstig. De flottieljeleider „Tromp" ïs gister middag officieel in dienst der Marine ge steld. Runcïman en Henlein ontmoeten eli kander op slot Rotenhaus. Ernstig vliegongeluk in Noord-Italiëj dertien dooden. Roosevelts bezoek aan Canada. PERZISCHE TAPIJTEN 'i ORAVENHAGE, "OORDEINDE HOC OOK REPARATIES SCHOONMAKEN VALKENBURG (L.) Hotel Franssen Bondshotel A.N.W.B.K.N.A.O. 80 kamers, koud en warm stroomend waten Lift. Centrale verwarming. Eigen garage gratis. Pensionprijs f 3^0 tot L— over stuur, dat de politie nog geen nadere inlichtingen van hem kon krijgen. Dienten gevolge weet niemand precies, wat er eigen» lijk gebeurd is. De botsing vond gisternamiddag om streeks 6 uur plaats en toen de eerste hulp ter plaatse was, heeft men Ridder van Rappard naar het gemeenteziekenhuis in Bückeburg getransporteerd. Men moet daar direct den ernst van de situatie begrepen hebben, want een beroemde professor uit Hannover werd telefonisch naar Bückeburg ontboden. Daar onze gezant echter nog steeds buiten bewustzijn ligt, kan er aan een operatie niet gedacht worden. Zijn zaakgelastigde, baron van Boet- z e 1 a a r, heeft rich naar Bückeburg be geven en toen wij ons ter nadere informatie op het gezantschap bevonden, kwam juist zyn eerste telefonische verslag binnen, het welk niet erg aanmoedigend van uitwerking was. Niettemin schijnt men in het zieken huis gezegd te hebben, dat er nog altijd kans op herstel bestaat. Prinselijk Paar naar Schotland Prinses Juliana en Prins Bernhard zul len volgens de Evening Standard de vol gende maand de gast zijn van mevrouw William Arbuthnot-Leslie op het kasteel Lickleyhead in Aberdeen Shire (Schot land.) Werkloozen en nat. feestdag Vrij van stempelen 's-GRAVENHAGE, 19 Aug. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebe sturen een circulaire gezonden betreffende vrijstelling van stempelen en vrijlating van inkomsten op den Nationalen feestdag. in deze circulaire keurt de minister g'oed, dat op genoemden dag vrijstelling van stempelen wordt gegeven. Voorts mogen alle inkomsten, zoowel van den ondersteunde zelf als van zijn gezinsleden, op 6 Septem ber, hetzij uit arbeid, hetzij uit andere hoof de verkregen, bij de bepaling van het steun bedrag over de week van 5 tot en met 10 September buiten beschouwing worden ge laten. Dit geldt dus zoowel voor verdien sten, verkregen uit arbeid op genoemden dag verricht, als in gevallen, dat een werk gever vrijaf geeft met doorbetaling van loon. Indien de vrije dae op een anderen dag of gedeelte van dagen moet worden inge naaid, dan zyn de verdiensten eveneens vrii van aftrek HET REGEERINGSJUBILEUM De Minister van Sociale Zaken heeft goed gevonden, dat in verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin in broodbakkerijen in alle gemeenten des rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Woensdag 31 Augustus 1938 om 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeid wordt aangevangen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1