JHeuure (ümtrmif Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken RYNBENDE !36onntmtntsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending 4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 DINSDAG 16 AUGUSTUS 1938 19e Jaargang abhtrEfittieprftett: Van I tot 5 regels rni»* f K17f» Elke regel meer 022'h Ingezonden MededeeüngCO van 1-5 regels 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevfagen aan 1 butül)^ wordt berekend 0.10 NO. 6471 HET WAPEN BESCHERMD Staatsvergoders zijn we evenmin als we gerekend willen worden tot hen, die in den staat slechts zien een willekeurige schepping van menschan. Noch ook im mers is hij de leviathan, die alle levende zielen in zich bergt, noch louter een ye- dachtenspinsel, waarvan men zich kan ontdoen, zoo het geen direct nut mee: zou kunnen opleveren. Hieruit volgt, dat we geen overdre ven waarde hechten aan de symbolen van den staat, zooals zijn wapen en zijn vlag, maar dat we anderzijds voor deze kenteekenen, mede als onderscheidings teekenen voor den staat, voldoende eer bied hebben om onjuist gebruik te ver- oordeelen en tegen te gaan. Het is dan ook met genoegen, dat, naar we vernemen, op het betreffende departement een regeling in voorberei ding is, volgens welke het voeren van het rijkswapen, tenzij dan met uitdruk kelijke toestemming, wordt verboden. Tot heden was de zaak anders gesteld. Tot heden immers kon men ter illus tratie van zijn briefhoofden gebruik ma ken van dit wapen, zonder dat men zich schuldig maakte aan eenige wetsbepaling of men het risico liep, eenige straf te ondergaan dan de begrijpelijke vroolijk- heid van vriend en vijand over zulk een hoogmoed. Het gezag van den staat was bij zulk een handelwijze evenwel niet gebaat. Aan dezen toestand zal nu, zijn we goed ingelicht, een einde komen en ook hij, die niet van overdreven eerbetoon jegens den staat bezield is, zal zich over de voorgenomen voorziening in dezen zeker verheugen. Volgens een Fransch spreekwoord zou alles weten gelijk staan met alles ver geven. De staat moge tot nu toe het voe ren van zijn wapen hebben vergeven, niet altijd heeft hij van veel wetenschap omtrent dit zijn eigen wapen blijk ge geven. In 1931 moest Jhr. Dr. W. A. Beelaerts van Blokland klagen: „Telkens en telkens blijken het Rijk en zijne qanen niet op de hoogte te zijn van het Rijkswapen, althans afbeeldingen daar van te bezigen, welke niet overeenkomen met de officieel vastgestelde teeke- ning...." En op 20 Maart 1925 kon men in de Eerste Kamer naar aanleiding van door het Hoofdbestuur der Posterijen in de wereld gebrachte gelukstelegrammen den mond van Dr H. Polak vernemen: j.In de eerste plaats mag men hierbij wel den eisch stellen, die mij nu niet zoo verschrikkelijk ter harte gaat, maar dien toch wel het fatsoen van den Staat mede brengt, dat de heraldieke voorstellingen, die op zulke stukken voorkomen, volko men juist zijn en in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften." Deze wensch was evenzeer te billijken als de klacht van den heer Beelaerts van Blokland. Als voorbeeld voerde deze aan, dat in 1931 de beursbelastingzegels nog steeds het oude wapen vertoonden, terwijl een nieuw reeds van het jaar 1907 dateerde. En terwijl van het plakzegel in 1917 de vorm werd gewijzigd, nadat het oorspronkelijke model in 1886 was vastgesteld, werd toen de gewijzigde vaststelling van het rijkswapen, zooals dit in 1907 tot stand was gekomen, ge heel veronachtzaamd. Zoodoende vol deden de plakzegels voor kwitanties wel aan het voorschrift van 1917, maar was dit voorschrift zelf niet geheel juist. We vermelden deze aardige geschied kundige bijzonderheid om aan te toonen, dat ook de staat zich ten aanzien van zijn wapen vergissen kan en zich metter daad heeft vergist. Verwonderlijk was het dus niet, zoo met dit symbool niet steeds naar behoo- ren werd gehandeld. Ging de regeering reeds in 1931 den weg der beterschap op, thans wil zij blijkbaar in de goede richting voortgaan. We verblijden ons hierover, en wel om dat „het fatsoen van den staat" het mee brengt, dat zijn symbolen, neen, geen ziekelijke vereering, maar gezond respect verdienen, zooals een ieder begrijpen zal, die prijs stelt op een „goeden naam". Officïeele Berichten ONDERSCHEIDINGEN Verleend Ja de ecre-medallle, de Orde van Oranje-Nassau, in Wouters te Helmond; idem in z v Dam te Vreeswiik; idem in br. der Plaat te Den Haas. AUDIëNTIES COMMISSARIS VAN POLITIE i te Dordrecht. De directeur-generaal der P.T.T. zal vanaf Dinsdag- 23 Aug. a.e. jveder zi)n wekelüksch spreekuur houden, Sultan van Langkat gearriveerd Hooge gasten in de Residentie Ter gelegenheid van het Regeeringsjubileum De Sultan van Langkat, Zijne Hoogheid Toeankoe Machmoed Abdul Djalil Rachmat Sjah ia gisteren met zijn gemalin, dochter en ge volg in de Residentie gearriveerd. In een onderhoud met Zijne Hoogheid ver telde deze eerst een korte reis door Europa te hebben gemaakt teneinde voor de eerste maal kennis te maken met het Europeesche leven. Gearriveerd op 3 Augustus te Genua werd eerst een bezoek gebraoht aan Turijn, waar de Fiatfabrieken werden bezichtigd. Daarna werd een bezoek gebracht aan Ge- néve, Wiesbaden, Heidelberg en Frankfort, waar de Sultan het interieur van een Zeppe lin bezichtigde. Via Dusseldorf werd vervol- gene naar Nederland gereisd. De Sultan zei- de, dat de eerste kennismaking met Europa hem uitstekend was bevallen. Hij had het wat kouder verwacht, maar de temperatuur was hem eng meegevallen. Ook de echtgenoote van den Sultan, Sul tane Tengkoe Mahsouri Randa, en zijn dochers, Tengkoe Kalsoen en Tengkoe Latifah, .beviel de rei6 door Europa uitermate. Verder behooren tot het gezelschap de broer van den Sultan, Teng koe Pangeran Achmad en de secre taris O. K. Datoek Djamil. Bovendien maakt de bekende Medansche chirurg, dr. S t o 11den geheelen tocht mede, alsmede aiens dochter, die als secretaresse fungeert Ook een doohter van een oud-vriend van de familie," „mej. Siewertsz van Ree- se m a, dochter van den directeur, vroeger in Sumatra hoofd-administrateur, van de Rubber Cult. Mij. „Amsterdam" behoorae tijdens de reis dioor Europa tot het gezel schap. Bij de aankomst van het gezelschap op het station Den Haag bestond gistermiddag groote belangstelling. Na de begroeting be gaf mien zich naar hotel kasteel Oud-Wa3 senaar, waar het gezelsdhap een week of drie zal verblijven om dan naar de hoofd stad te gaan om de jubileumfeesten bij te wonen- Schepen komen gereed ROTTERDAM, 15 Augustus. Den 23eni Augustus as. zal de tedhnische proef tocht plaats vinden vam het m.s. „Noor dam" het jongste sóhip der Holland- Amerika Lijn. De officïeele proeftocht volgt den 15en September, waarna het schip den 28en September zijn maiden trip zal aanvaarden. De „Noordam" die gebouwd is op de werf van de N.V. Machinefabriek en Scheeps werf P. Smit Jr. te Rotterdam, heeft een lengte van bijna 153 meiter, een breedte van 191/a meter, een hole van ruim 12 meter (ge meten tot het zonnedek ruim 20 meter) en oen tonnage van 9500 register tonnen. Het is in de geregelde vaart van en naar New-York bestemd voor vervoer zoowel van personen (met een accommodatie voor 100 tot 125 passagiers) als van vrachtgoederen. Nog dit najaar zal onder den naam „Zaan dam" een zusterschip van de „Noordam gereed korroen, dat bij Wilton Feijenoord Schiedam op het oogieniblik in aanbouw is, EEN NIEUW SCHIP VOOR DE LLOYD Naar wy vernemen, heeft de Rotterdam- sche Lloyd aan de maatschappij De Schelde te Vlissingen opdracht gegeven voor den bouw van een nieuw passagiersschip. Dit schip wordt 21000 ton groot en zal 560 kajuitpassagiers en 111 3de klas passagiers kunnen vervoeren. De snelheid wordt 21 mijl, zoodat de afstand MarseilleBatavia, welke door de thans varende schepen van dezelfde maatschappij wordt afgelegd in twintig dagen, nu slechts zestien zal vor- Een treinstel onklaar geraakt Spoorbaan over 1700 Meter ontzet Gelukkig geen persoonlijke ongelukken Gistermiddag omstreeks half 6 namen reizigers, die zich in het achterste trein stel van trein 534, komende uit Arnhem, bevonden, waar, dat er iets niet in orde was. Onder de rijtuigen liet zich een he vig gekraak hooren. Een der passagiers trok aan de noodrem, waarop de trein spoedig stil stond. Men bevond zich toen nabij het station Ede. Het onderzoek, dat het treinpersoneel in stelde, bracht aan het licht, dat een balk van een der truckstellen was afgebroken en in den grond was gedrongen. Het was het stoe ten en bonken van dezen gebroken balk, dat de reizigers hadden gevoeld. Het defecte treinstel werd afgekoppeld en de reizigers, die zich daarin bevonden werden zooveel mogelijk in de voorste stellen onder gebracht, waarna de ingekorte trein met vertraging zijn reis vervolgde. De passagiers, die geen plaats hadlen kunnen vinden, begaven zich te voet naar het station Ede, waar zij wachtten op een inmiddels uit Arnhem ontboden extra trein stel. Daar de losgeraakte balk de spoorbaan over een afstand van 1700 meter had ontzet, werd de extrat.rein uit Arnhem over het lm- kerspocr naar Ede gedirigeerd. Ook het ver dere treinverkeer werd over één spoor onder houden, hetgeen uiteraard vertraging in den dienst tengevolge had. Met man en macht is men doende 't euvel te herstellen; men hoopt het traject nog he den normaal te kunnen berijden. De Karimata heeft averij De molen naar Terschelling versleept TERSCHELLING, 15 Augustus. Als gevolg van een Zondagavond ontstaan defect zaï de „Karimata" zijn werkzaamheden tijdelijk moeten staken. Tegen 12 uur is nl. de em merketting van den baggermolen voor de helft van de onderste spil afgeloopen. De be manning trachtte dadelijk het euvel te her stellen, doch dit mocht haar niet gelukken. Maandagmiddag heeft men den molen naar de haven van Terschelling gesleept, daar men van meening was, dat herstel al daar gemakkelijker zou kunnen geschieden. Men verwacht, dat de „Karimata" tegen het einde dezer week naar de „Lutine" zal terugkeeren om het werk te hervatten. Radio-telefoongesprekken met Indië Goedkoope gesprekken De directeur-generaal der posterijen, tele grafie en telefonie maakt bekend, dat, ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van de Koningin de gelegenheid wordt openge steld tot het voeren van radiotelefoonge sprekken met Nederlandsch-Indië op werk dagen van 09201550 AZT tegen het ver laagd tarief van f5 voor een gesprek van 3 minuten met Java, Madoera en Bali en f6.50 met Sumatra en Makasser. De duur van deze gesprekken, waarin geen zakelijke aan. gelegenheden mogen worden behandeld, is beperkt tot 3 minuten. Aanvragen voor deze gesprekken kunnen op alle kantoren worden ingediend uitslui tend in de week van 5 t/m 10 September a.s. Met de afwikkeling van deze gesprekken wordi' aangevangen op 12 September d.a.v. Nadere inlichtingen verstrekken de P.T. T.-kantoren. Gisteren werd de nieuwe burge meester van Bun schoten, de heer D .v. d. Berg, in zijn nieuwe ge meente geïnstal leerd en door de bevolking feeste lijk ontvangen. Aan de grens der gemeente werd den nieuwen bur gemeester en zijn zchtgenoote bloe men aangeboden door Maria Har- tog, dochter van den wethouder en Aartje Nel, klein dochter van den loco-burgemeester Tijdens het overhandigen van bloemen door Aartje Nel aan de echtgenoote van den burgemeester Gisteren arriveerde uit Dusseldorf de Sultan van Langkat met zijn echtgenoote en beide dochters, zijn broer en twee leden van het gevolg te Den Haag aan het S.S.-station, ter bijwoning van het Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin. De Sultan van Langkat met echtgenoote en twee dochters tijdens de aankomst GASVERSTIKK1NG OP EEN WALVISCHVAARDER Twee menschen om het leven gekomen Aan boord van den Noonschen wal- vischvaarder Terje Viking, liggende in het Hendrikdok van de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij te Nieuwendam, is gisteren in den vooravond een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Twee personen, de 56-jarige Amster damsche opkooper L. Matteman en de 30-jarige Noorsche matroos H. See- berg zijn hierbij door gasverstikking om het leven gakomen. Omstreeks vijf uur gistermiddag klom de opkooper aan boord van den walvischvaar- der om zooals deze kooplui wel meer doen eens rond te neuzen of er op het schip iets van zijn gading was. In een der traan- tanks, die niet in gebruik is, ontdekte de koopman een hoeveelheid oud-roest en oude touwwerken. Om dezen ouden rommel van dichtbij te bekijken en nader op hun waarde te taxeeren, daalde de koopman in de 10 meter diepe traantank af, zonder ech ter den kapitein van hei' schip of een der andere opvarenden van zijn voornemen in kennis te stellen. Nauwelijks was de koopman een tien tre den in het ruim afgedaald, voen hij het even wicht verloor en naar beneden stortte, waar hij bewusteloos bleef liggen. Een Noorsche matroos, die het ongeluk zag gebeuren en die den koopman te hulp wilde komen, on- _ing hetzelfde lot Ook hij viel naar be neden op het moment, dat hij nog maar en kele treden in de tank was afgedaald. Een tweede matroos, die eveneen te hulp was gesneld en zich ook naar beneden wil de begeven, ontdekte nog juist bijtijds, dat er iets bijzonders aan de hand moest zijn. Reeds was hij enkele treden van het trap je afgedaald, toen hij een eigenaardige gae- lucht waarnam. Onmiddellijk begreep hij toen, dat zoowel de koopman als zijn kame raad door dit gas bedwelmd waren geraakt toen hij zich naar den bodem van de tank wilden begeven. Deze tweede matroos wist zich nog juist bijtijds te herstellen. Hij werkte zich met een uiterste krachtsinspanning naar boven, waar hij bewusteloos op hef dek neerviel. Inmiddels hadden ook andere opvarenden bemerkt, dat er bij de bewuste tank iets nief orde was. Velen snelden te hulp en nadat' :n gasmaskers had gehaald, daalden en kelen in de traantank af. De twee slachtof fers werden naar boven gehaald. Onmiddel lijk werd kunstmatige ademhaling toege past, maar d«' levensgeesten bleken bij bei den reeds te zijn geweken. De politie van hef bureau Adelaarsweg heeft de brandweer, den gezondheidsdienst en de havenautoriteiten van het ongeluk in kennis gesteld. Een nauwgezet onderzoek wordt ingesteld. De aard van het gas is nog niet vastgesteld kunnen worden. HET PRINSELIJK PAAR TE AKEN Men meldt ons van officieele zijde, dat het Prinselijke paar gisteren in den laten middag in gezelschap van Prinses Armgard een bezoek heeft gebracht aan het concours hippique te Aken. BEDRIJFSVERGUNNINGENWET COTTONKOUSEN-INDUSTRIE De Minister van Economische Zaken maakt bekend ,dat bij hem is ingediend een verzoek aan de Koningin tot het nemen van een algemeenen maatregel van bestuur, als bedoeld in artikel 3 der bedrijfsvergunnin- genwet 1938 ten aanzien van de cotton- kousen-industrie, waaronder is te verstaan het vervaardigen van geminderde kousen en sokken op zoogenaamde cottonmachines. HET JULIANADOK NAAR DANTZIG AMSTERDAM, 15 Aug. De directie der Amsterdamsche Droogdok-Mij. deelt mede. dat haar dok no. 4, genaamd Julianadok, met een draagvermogen van 16.500 ton, het welk aan de „Dantziger Werft" te Dantzig is verkocht, hedenavond om negen uur van de etablissementen der Amsterdamsche Droogdok-Mij. zal vertrekken. Het dok no. 5, genaamd „Hendrikdok", met een draagvermogen van 25.000 ton. het welk nu bij Nieuwendam ligt. zal met spoed worden gereed gemaakt om naar de plaats van dok i te worden gebracht, zoodat dan de grootste werken aan het etablissement uitgevoerd kunnen worden. „Blyde incomste" te BunschotenSpakenburg De nieuwe Burgemeester ingehaald De in heel ons land overbekende tweeling gemeente BunschotenSpakenburg heeft gistermiddag op feestelijke wijze den nieu- den Burgemeester, den heer D. van den Berg, secretaris van SprangCapelle, in Noord-Brabant, ingehaald. Het begon al bij de grens der gemeente, aar de beide wethouders van Bunschoten- Spakenburg, de lieeren Nel en Hartog, alsmede de gemeente-secretaris de heer W a g t e r ter begroeting aanwezig waren. De dochter van wethouder Hartog en de kleindochter van wethouder Ned, beiden ge kleed in de typische kleederdracht van het dorp, boden mevr. van den Berg mooie an jers aan, waarna in de auto's werd plaats genomen, om naar de melkfabriek Eemlan- dia te rijiden. Een 400-tal schoolkinderen en de Chr. muziekvereen. „Exoelsior" stonden hier opgesteld om den nieuwen Burgemees ter een zanghulde te brengen. Toen het ge zelschap arriveerde werd plechtig het oude Wilhelmus gezongen, waarna 't hoofd van de K. van Amerongenschool, de heer ter Haar, een korte toespraak hield, aan 't einde waarvan men gezamenlijk den nieuwen Bur gervader de zegenbede uit Psalm 134 3 toe- Nadat de Burgemeester een woord van dank had gesproken en het „Wij willen Hol land houden", had weerklonken, werd gere den naar het Raadhuis, waar de plechtige installatievergadering (plaats vond, die door vele heiangst el lend qp ook uit naburige ge meenten werd bijgewoond. De loco-Burgemeester wethouder P. S. N e 1 heeft in zijn woord van welkom aller eerst herinnerd aan het droeve verscheiden an Burgemeester de Vries, waarna hij den heer Van den Berg wees op de gewichtige taak die hem wacht. Bunschoten-Spakenburg burg heeft het tengevolge van de droogleg ging der Zuiderzee hard te verduren, doch spr. vertrouwde dat het den nieuwen Burge meester zal gelukken zijn gemeente naar een gelukkige toekomst te leiden. In een korte rede heeft daarna de heer Van den Berg zijn ambt aanvaard daar bij een beroep doend op aller medewerking, welke gebaseerd zal moeten zijn op den grondslag van Gods Woord. Nadat enkele Raadsleden nog het woord hadden gevoerd zeide de heer A1 b e r s, van SprangCapelle dat BunschotenSpaken burg in den heer Van den Berg een man krijgt vol van recht en billijkheid. Na de installatievergadering werd tenslot te een drukbezochte receptie gehouden, tij dens welke zeer velen met den nieuwen Bur gemeester kennis zijn komen maken. Op verzoek van den heer Van den Berg werden te zijner eere op dezen dag geen feestelijkheden gegeven, een daad van pië teit ten opzichte van de nagedachtenis vaa. Burgemeester De Vries, wiens verscheiden nog zoo kort achter ons ligt. Dit gebaar heeft bereids bij de bevolking van Bunscho tenSpakenburg een uitstekenden indruk heeft gemaakt. Bijna verdronken Stakende nageljongen valt te water Maandagmorgen zijn ruim 20 nageljon gens bij de N. V. Boele's Scheepswerven en Machinefabriek te Bolnes over een loongeschil in staking gegaan. Een groep jongens begaf zich reeds om 8.30 uur v.m. naar IJsselmonde. waar langs het z.g. balkengat van do firma Gebr. Hulsinga's Houthandel een prachti ge zwemgelegenheid heeft Een der jongens, die evenwel niet zwem men kon, de 19-jarige Willem van Win gerden, wonende te Ridderkerk, struikelde langs den waterkant en viel met fiets en al in de Nieuwe Maas. Twee van z'n mede stakers, L. de Bruin, Kerkweg 119 en AI. M. van Leeuwen, v. d. Takstraat 46 te Rot terdam sprongen hem onverwijld na en mochten het genoegen smaken hem na eenigen tijd, zij het in bei?»isteloozen toe stand, boven te brengen. Na in een woning van de familie de Bruin te zijn binnengedragen heeft Dr. L Moll geruimen tijd kunstmatige ademha ling toegepast met ten slotte gunstig re sultaat. De patient was zijn spraak geheel kwijt, doch na inspuiting door den genees heer, kwam ook dat weer terug. Door de gemeentepolitie van IJsselmon de is hij naar zijn woning te Ridderkerk overgebracht. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Nabij Ede is gisteravond een treinstel onklaar geraakt, waardoor vertraging op de treinen ontstond. Aan boord van een Noorsche waï- vischvaarder is gister een ernstig on geluk gebeurd, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Gister is te Bunschoten-Spakenburg de heer D. van den Berg als burgemees ter geïnstalleerd. Indrukken van de Zendingsconferentie te Lunteren. De Oxford-bijeenkomst te Holten. Ds. J. A. C. Rullmann is benoemd tot docent aan de Theol. Opleidingsschool fce Djokjakarta. Britsche schepen gebombardeerd in de haven van Valencia Wordt het offensief op Harakau tot den herfst opgeschort? ^orrna Sigaren Het betere fabrikaat IK SNAK ER NAAR „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM OPSLAG-EXPEDITIE-CONTROLE HET ADRES voor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK» VRAAGT TARIEVEN I Tentoonstelling van belangrijke 16e en 17e eenwsche HoL landsche en Vlaamsche Schilderijen, in de zalen van de Firma D. KATZ, Spoor straat 3337, te DIEREN bQ Arnhem, van 2 Juli tot en met 15 September 1938. Geopend alle werkdagen van 106 uur. Deze Tentoonstelling is geheel x r te bezichtigen. De zaak-Oss In een nieuw stadium De zaak Oss, waarvan we nu juist een maand niets meer hebben gehoord, is in een nieuw stadium getreden, nu de leden van de voormalige Ossche brigade der Koninklijke Marechaussee bij den Centralen Raad van Beroep te Utrecht in beroep zijn gegaan tegen de uitspraak vam het Ambtenarenge recht te 's-Gravenhage. Naar men weet heeft het Ambtenarenge recht klagers niet ontvankelijk verklaard in hun beroep. In de beroepsschriften, die elk der zee thans heeft ingediend contra de beslissing van den Minister van Justitie, worden de overwegingen, welke het Ambtenarengerecht tot de bekende uitspraak hebhen geleid, na der bezien en blijven klagers ontkennen, dat zij in de desbetreffende opsporingsonderzoe ken een methode hebben toegepast „die zoo ernstige bedenking heeft", dat daarin aan leiding zou zijn gelegen om hun de opspo ringsbevoegdheid tijdelijk te ontnemen. In de beroepsschriften wordt het optreden van de leden der marechaussee in de ver schillende gevallen nog eens uitvoerig nage gaan en wordt tenslotte die Centrale Raad van Beroep eerbiedig verzocht de uitspraak van het Ambtenarengerecht te vernietigen en opnieuw rechtdoende het besluit of de han deling van den Minister van Justitie dd.>J April 1938 houdende tijdelijke ontneming van klagers opsporingsbevoegdheid, alsnog nietig te verklaren. Volgens de wet zal de Minister (binnen 14 dagen 'hierop een contra-memorie moeten indienen. De zaak zal vermoedelijk begin October voor den Centralen Raaxi van Be roep in behandeling komen. De voedselvergiftiging te Arnhem Patiënten maken het goed Naar wij vernemen, is de toestand van de patiënten, die in het Militair Hospi taal te Arnhem zijn opgenomen, in verband met verschijnselen van voedsel vergiftiging na het eten van gebakken schelvisch, bevredigend te noemen. Zij zullen a.s. Zaterdag het hospitaal mo gen verlaten. De patiënten, die niet werden opge nomen, omdat hun toestand niet zoo ernstig was, zijn allen zoo goed als geheel hersteld. DEMPING GERECHTKANAAL AANBESTEED GRONINGEN, 15 Aug. B. en W. van Gro ningen hebben heden aanbesteed het dem pen van hei' Gerechtkanaal en de verbete ring van den toegangsweg uit het Oosten. Het aantal inschrijvers bedroeg achtvien hoogste inschriji'ster was de Ned. t Mij. te Zaandam voor f 352.800. Hev I. t werd ingeschreven door K. Evenhuis tc j ningen voor f 302.500.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1