^tirmur Criitsrl\tGTmtrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Nieuwe Russische aanval bij Tsjang Koe Feng Warmtegolf over West-Europa A V A N G Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor bet Buitenland bij wekelijkscfie zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling toRe nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/* ct. No. 6461 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1938 19e Jaargang a&bertentiepnfeett: Van I tot 5 regels MV/t Elke regel meer 0.22'It Ingezonden Mededeeüngen van 1-5 regels ,y*^M<4ga£»te 2J0 Jfe,"»* 045 Voor het bevragen aan 'f bureau wordt berekend0.10 A. D. P.V.VAN LOBENSELS t Geldersche veteraan uit den politieken strijd heengegaan Lid van de Tweede Kamer tijdens Ministerie-Kuyper ARNHEM, 4 Aug. De heer A. D. P. V. ,V a n Löben Seis, oud-lid van Ged. Staten van Gelderland en van de Twee de Kamer der Staten Generaal is op 90-jarigen leeftijd alhier overleden. Een .van de Geldersche veteranen uit den politieleen strijd is met hem heenge- De heer van Löben Seis heeft bijna 30 ja ren zitting gehad1 in de Provinciale Staten van Gelderland. Hij deed er zijn intrede in 1901 en had zitting tot 1929, toen hij op Si- jarigen leeftijd vanwege zijn ouderdom Dist meer voor een herverkiezing in aanmerking .wenschte te komen. In de Staten trad hij, die tevoren als in genieur werkzaam was geweest in Duitsch- land en bij verschillende waterwerken in ons land, spoedig op den voorgrond, en toen in 1904 zijn verkiezing tot lid van het col lege van Gedep. Staten volgde, werd aan ihem de „portefeuille" voor waterschapsza ken toevertrouwd. Deze heeft hij met vee! ambitie en groote toewijding beheerd. In hetzelfde jaar dat de heer van Löben 'Seis zijn intrede deed in de Geldersche Staten, werd hij ook lid van de Tweede Kamer (1901), Hij was het die Dr. A. Kuv- per, die toen Minister werl opvolgde. Tot 1905 is hij lid van de Tweede Kamer ge bleven. Hij stelde zich niet meer herkies baar omdat hij aan den zelfstandiger praktischer bestuursai-beid als Gedeputeer de van Gelderland de voorkeur gaf. Inmiddels bleef het partijleven zijn aan dacht tenvolle behouden. Langen tijd was de heer van Löben Seis voorzitter van Nederland en Oranje" te Arnhem, alsmede yan de Statencentrale „Arnlhem". Jarenlang was hij ook President-Kerk Voogd der Ned. Hervormde Kerkvoogdij te Arnhem. lAan het Christelijk onderwijs had de Jieer van Löben Seis de liefde van eijn hart verpand. Van de Roermondspie inschoot te Arnhem Was hij jarenlang de voorzitter en als zoo danig trad hij twee jaar geleden pas af. Toen men voor eenige jaren overging tot iie stichting van een tweede school onder 'dit schoolbestuur, yerbon'd men aan deze school die aan den Dalweg te Arnhem tfe- iegen is, zijn naam. Vaai de Vereen iging tot bevordering van het Chr. Onderwijs was hij eere-voorzitter. De Regeering erkende de verdiensten van iien heer Löben Seis door hem te benoemen tot' commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. Tot in hoogen ouderdom heeft de heer v. Löben Seis zich in goede gezondheid mogen verheugen. Met hemis heengegaan een trouw A. R., die in eenvoud des harten zijn weg ging en met groote liefde en offer vaardigheid de Partij heeft gediend. Bij gelegenheid van zijn negentigsten ver jaardag vorig jaar November werd de heer v. Löben Seis op hartelijke wijze ge huldigd. Behandeling van Duitscfie emigranten Geen aanleiding voor maatregelen In antwoord op de vragen van het Twee de Kamerlid De Visse r betreffende de behandeling van in het Huis van Bewaring te Rotterdam ingesloten Duitsche emigran ten, deelt de Minister van Justitie mede, dat er geen aanleiding bestaat voor maatregelen. Inderdaad is op 12 Juni jl. de 32-jarige Her- bert Baltus dood in zijn cel gevonden. Van bfficieele zijde is in dit geval het plegen van Zelfmoord aangenomen, hetgeen in verband stond met het regiem, waaraan hij gedu rende zijn detentie was onderworpen. Waar er geen enkele aanwijzing bestond, dat de vreemdeling zelfmoordplannen had is geen aanleiding gevonden van bijzondere Voorzieningen ter voorkoming van zelf moord. Spanning stijgt op Terschelling Karimata haalt weer wrakhout op Z. Exc. jhr. mr. A. C. D. de Graeff, oud minister van Buitenlandschje Zaken en pre sident-commissaris van de gemeenschappe lijke mijnbouw maatschappij ..Billiton" heeft in gezelschap van zijn dochter een be zoek aan Terschelling gebracht en is voor ide tweede maal met de „Stortemelk" naar jde „Karimata" gevaren. Gister heeft de „Karimata" de zand ein fcchelpenmassa, welke verschoven was, ge heel verwerkt. Langzamerhand kon de bag- gerdiepte vergroot worden, want gister .werkte de molen op 21^2 meter door de klei. De Karimata is ook 3 meter vooruit gegaan en het resultaat was, dat na 12 uur weder- bm wrakhout van de „Lutine" naar boven kwam. Het spreekt vanzelf, dat hierdoor de span- hing stijgt ;het oponthoud, ontstaan door de landverschuiving, is nu achter den rug. projectielen ontploften Doodelljk ongeluk op de Hembrug Gistermiddag heeft bij het 'demontee- teeren van munitie-onderdeelen, in de I artillerie-inrichtingen aan de Hemibrug, een ongeluk plaats gehad, waarbij een werkman doodelijk werd gewond e& een andere arbeider licht gewond, Hiet slachtoffer, de werkman H. J. Wierda, hit Zaandam en de licht gewonde, de werk man J. H. Geubel, uit Oostzaan, waren bezig 6cn projectielen te ledigen. Een gedeelte Itearvan is ontploft, met het gemelde droe vige gevolg. De deskundigen van de artillerfe-inricK- - stellen een onderzoek Japanners handhaven hun stellingen Luchtbeschermingsmaatregelen in Korea en Oost-Japan Het hoofdkwartier van 't Kwantoeng- leger heeft een communiqué uitgegeven, waarin wordt medegedeeld, dat Sovjet troepen, welke in aantal vele malen grooter waren dan de Japansche grens wachten, een aanval hebben ondernomen op de Japansche stellingen langs de heuvels van Tsjang Koe Feng en Sja Sao Ping. De aanval duurde zes uren en werd Woensdagmorgen om vier uur ingezet. De Japanners sloegen de Russen echter af. Om tien uur trokken zij ongeveer een kilometer terug. Uit Tokio meldt Reuter, dat Sovjet- Russische vliegtuigen bommen hebben geworpen bij Keiko. Een der vliegtuigen is omlaag geschoten. Een andere grens stad, Tsjinsojo, is door 21 Sovjet-Russi sche toestellen bestookt. Hiervan wer den er drie omlaag gehaald. De Koreaansche grensstad Kojo is, naar het hoofdkwartier te Seoel bericht, door Sovjet-Russische artillerie en vlieg tuigen gebombardeerd. De plaats wordt door de bevolking verlaten. Steeds meer Japanners naar Mandsjoekwo Naar het Ghineesohe telegraafagentschap mededeelt, is ongeA'eer een divisie Japan sche troepen uit Zuid-Sjantoeng terugge trokken naar Tsing Tau. Deze troepen zijn bestemd voor Mandsjoerije. Ook zijn troe pen uit Peiping teruggetrokken en per trein naar Mandsjoerije vervoerd. Het Japansche tarnizoen in Peiping bedraagt thans twee- uizend man. De Chineesche bladen të Tientsin mögen sedert 27 Juli niets publiceeren omtrent de grensincidenten, met uitzondering van wat door de Japansche militairen wordt vrijge- ^De gouverneur-generaal van Korea heeft in verband met de aanvallen van Sovjet- Russische bommenwerpers voor het geheele gebied van Noord-Korea de inwerkingtre ding van de luchtbesohermingsbepalingen gelast Voorts heeft de luchtbeschermingsdienst voor Oost-Japan besloten voorbereidende maatregelen te treffen voor de verduistering van Oost-Japan, met inbegrip yan Tokio, SEINPOST-BERICHT CAFE-REST. SEINPOST SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. VALKENBURG (L.) HOTEL „V O N C K E N" BONDSHOTEL A.N.W.B. 80 kamers alle m. str. water, tuin, terras. Garage 25 wagens (Vrij), Pens. pr. Hoofdseizoen 3.75, vóór en né 3.25. Telefoon 72 Vraagt prospectus HOTEL „HOF VAN HOLLAND" HILVERSUM Telefoon 6113 LUNCH 1.25 DINER 1.75 UITGEBREIDE KOFFIETAFEL 1.00 ZALEN VOOR KLEINE EN GROOTE GEZELSCHAPPEN TOT 300 PERSONEN Hotel ITTMANN nunspeet (niet meer aan den grooten verkeersweg) Penslonsprijs Voorseizoen ƒ4.50 en 5.— Hoogseizoen 5.— en 5.50 Grooten Tuin met allweather Tennisbanen Hotel „ZILVEN" - L0ENEN (Vel.) Hotel „BEEKHUIZEN" - V E L P Hotel „STAMEREN" - M A A R N het beste VAN DE betere BUITENHOTELS Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide Temidden van bosch, heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS De Russische pers ageert De inhoud der Moskousche bladen wordt overhcerscht door een waren stroom van resoluties van massavergaderingen in alle deelen des lands, die zich bezig hebben ge houden met het grensconflict in het Verre Oosten. Hiermede is aan 't conflict in staats- politiek opzicht een eerste-rangs belang ge geven, waardoor een nieuwe phase intreedt de behandeling van de laatste gebeurte nissen in het Verre Oosten. De verschillende resoluties hebben hoofd zakelijk denzelfden inhoud: „Wij vreezen geen dreigementen. Onze grenzen zijn on toegankelijk". „Houdt het kruit droog". „Voor het vergoten bloed van onze grenssol daten zullen de Japansche roovers met stroo men bloed betalen". Er moet hieraan echter worden toegevoegd dat deze dreigende uitdrukkingen meestal in voorwaardelijken vorm gegoten zijn, door uitdrukkingen als: „Wanneer de vijand den aanval begint", of „wanneer hij zijn actie voortzet". Eenige resoluties zijn scherper formuleerd en geven aan, dat men thans onder geen omstandigheden meer moet terugwijken* De houding der Japansche pers De „Hotsji Sjimboen* schrijft, dat het eenige kenmerk van het nieuwe grensinci dent bestaat in een herhaling van de di plomatieke onderhandelingen tusschen Ja pan en de Sovjet-Unie, terwiji hun soldaten elkaar beschieten, met als gevolg aanzien lijke verliezen aan beide kanten. Het blad wijst op de onverdedigbare beschuldiging, dat de Japanners de grens zouden hebben overgestoken, terwijl het omgekeerde het geval is. Even onverdedigbaar is het, dat Rusland den eigendom opeischt van Mand- 6joerij8ch gebied, dat onomstreden is geble ven in de laatste halve eeuw. De „Hotsji Sjimboen" vreest, dat de ge heele aangelegenheid aan een regeling van de gewapende macht zou kunnen worden overgelaten. De toestand tusschen Japan en de Sovjet- Unie is nog rustig, in zijn geheel gezien, on"danks het grensincident, aldus merkt de „Kokoemin Sjimlboen" op. Het Wad ver klaart echter, dat de nieuwe grensmoeilijk- hedert iedere poging, om de toekomstige ontwikkeling daarvan te voorspellen, tar ten. Voortgaande steunt het blad de poli tiek der Japansche regeering, die streefi niet uitbreiden en niet verergeren van het grensgeschil, doch spreekt de mee ning uit, dat de verdere ontwikkeling af hangt van de houding der Sovjet-Unie, die naar de meening van de waarnemers, niet alleen in Japan, maar ook in het buiten land, een nieuw grensgeschil aan Japan op dringt in een poging de Japansche mili taire actie in China te belemmeren. Het blad verwacht, dat de regeering er naar zal streven, een diplomatieke regeling van het incident tot stand te brengen, doch het dringt er terzelfdertijd bij de re geering en natie op aan, zich voor te ba- reiden op iedere gebeurlijkheid. De „Nitsji" Nitsji Sjimboen" schrijft, dat het nieuwe grensgeschil door de Sovjet- Unie zeker niet voor de grap ontketend is. Het is derhalve voor Japan dringend nood zakelijk de werkelijke motieven van Rus land vast te stellen. Het blad schrijft: „denkt u eens :n wat er gebeuren zou, wanneer wij onzen buurman zich lieten dragen, zooals hij dat wil'. De „Tsjoegai Sjogyo" vergelijkt Rusland met een slecht opge-. ocden jongen, die met vuur speelt op de grens. Groote touristentrek naar Frankrijk Weer enkele slachtoffers van het water. Heidebrand richt verwoestingen aan We hebben er lang op gewacht, maar ein delijk is dan toch de zomer gekomen! Reeds een week houdt het fraaie weer stand en de vacantiegangers genieten met volle teugen. Dat is heel wat anders dan een maand ge leden, toen twee volle weken.... slechts één dag mooi weer opleverden! De warmte brengt natu/urlijk ook wel wat bezwaren mee, zoo o.a» de drukkende hitte, maar dat nemen we graag op den koop toe. Heel West-Europa krijgt van de warmte golf een deel. De groote vochtigheid in de onderste lagen van den dampkring was oor zaak, dat het de laatste dagen soms zoo drukkend warm was. Doordat echter in de hoogere lagen drooge lucht aanwezig was, trad geen wolkenvorming op, en werd een weersomslag voorkomen. Het mooie weer heeft met één slag de klachten over het sledhte seizoen doen ver stommen. Geen wonder! Met den dag neemt de drukte toe en slaagt men er in de geleden schade in te halen. Uit verschillende streken van ons land bereiken ons althans berichten, dat de gang er nu aardig in zit! Maar ook in het buitenland is dat het gevaL Vooral Frankrijk is dit jaar mede door de lage franc-koers een gezocht vacantie-oord. De hotels zitten er stampvol en men weet daar weer voordeel uit te halen door telkens de prijzen te verhoogen, zeer tot ongerief van de touristen, die daardoor hun berekeningen in de war zien gestuurd. Maar.voor een goed onderdak moet men ook wat over hebben! Naast de geneugten, is er natuurlijk ook het risico en het ongerief van den vacantie- tijd. Helaas hebben wederom enkele baders en zwemmers er het leven bij ingeschoten. En dat men, nu het overal zoo droog is, hoogst voorzichtig moet zijn met vuur in bosch en op de hei, de branden, die zooveel natuurschoon vernielen, wijzen het uit. In het Oosten van ons land heeft het geonweerd, doch tot dusver hield het mooie weer ge lukkig stand. De barometer liep vanmorgen wat achteruit, doch laten we hopen, dat dit van zieer tijdelijken aard zal zijn en dot we het mooie weer nog een poosje mogen houden! BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN VLAARDINGEN, 3 Augustus. Vanmiddag was de zestienjarige Arie Molenaar uit Schiedam met een vriend van ongeveer den zelfden leeftijd in de Vlaarding6che 4aart onder de gemeente Vlaardinger Ambacht aan het zwemmen. Hij kreeg vermoedelijk opeens hartkramp pen en kwam in nood te verkeeren. Zijn vriend, kwam hem te hulp, doch werd door M. zoo beetgepakt, dat hij weldra gevaar liep zelf te verdrinken. Hij stootte daarom M. van zich af en deze verdween terstond i de diepte. Toegeschoten hulp slaagde er in het slachtoffer binnen ecm kwartier boven te brengen. Dr. de Koning paste gedurende an derhalf uur kunstmatige ademhaling toe, doch de levensgeesten bleken geweken. Het stoffelijk overschot is naar de Alge- meene Begraafplaats te Vlaardinger Am bacht overgebracht. MEISJE VERDRONKEN 's-GRAVENHAGE, 3 Aug. Hedenmid dag even, na half drie is op het strand De wereldtentoonstelling te New-York Het conflict met de Nederlandsche kunstenaars Het oordeel van den Minister Op de vragen van het Tweede Kamerlid Thijssen betreffende 't conflict tusschen, den commissaris-generaal van de Nederland sche commissie voor de wereldexpositie te New-York en de vertegenwoordiging van de Nederl. kunstenaarsverenigingen, heeft Mi nister Slotemaker de Bruine geantwoord, dat hij beproefd heeft den tentoonstellings- raad er van te overtuigen, dat zijn stand punt niet houdbaar is. Zij die in opdracht van de Regeering werken kunnen niet zeke re beslissingen in andere handen leggen. In de overtuiging echter, dat een oplos sing zeer wel zou kunnen gevonden worden, indien de materie zakelijk zou worden aan gevat, heeft de Minister zich tegenover den commisaris-generaal bereid verklaard, be middelend op te treden. Deze was echter oordeel, dat het oogenblik voor overleg toen reeds voorbij was. De Minister betreurt dezen gang van za ken en blijft bereid, om aan een oplossing te werken, zoodra hem blijkt van zekere ge neigdheid bij de betrokkenen om aan eer samenspreking deel te nemen. Op de vraag, of en in hoeverre op de me dewerking der Nederlandsche kunstenaars aan onze inzending op de tentoonstelling New-York 1939 kan worden gerekend, heeft de commissaris-generaal den Minister mede gedeeld, dat vele Nederlandsche kunste naars voor de inrichting der tentoonstelling hun medewerking hebben toegezegd. Onder de kunstenaars, die medewerken aldus de ontvangen inlichtingen bevinden zich ettelijke, die ook medegewerkt hebben aan de inrichting van de Nederlandsche inzen dingen op vroegere wereldtentoonstelingen. A. A. NENGERMAN t Op kasteel Berkenrode te Doorn is gister avond overleden de heer A. A. Nengerman, directeur van de N.V. Levensverzekering Mij. Utrecht. te Kijkduin, nabij golfbreker 28, het elfjarig meisje Annie M. uit de Velp- schestraat alhier, dat daar met een bal speelde, door een plotseling opkomen de z.g. „trek-golf" verrast en in zee ge sleurd. Niemand van de in de nabijheid aan wezige personen bemerkte iets van het ongeluk, doch de badman van het gemeen telijk volkszeebad die op een toren toezicht houdt, zag het meisje in de golven verdwij nen en waarschuwde onmiddellijk het an dere badpersoneel, dat direct met drie mau op onderzoek uittoog. Trots herhaald speuren mocht het echter niet gelukken, het meisje terug, te vinden. Verdere reddingspogingen moesten achter wege blijven, daar de zee zeer sterk „trok" en anders wellicht nog meer ongelukken het gevolg zouden zijn. Tot nu toe is het lijkje nog niet aa spoeld, IN DE MODDER GESTIKT SOEST, 3 Aug. Hedenavond waren drie jonge menschen in de Praamgracht onder de spoorbrug achter de Naald aan het zw men. Op een gegeven moment bleef de 22- jarige G. Sukel, woonachtig in de Beets te Soest, bij het duiken in het ondiepe ter in de modder steken. Zijn beide metge zellen, twee broers van veertien en vijftien jaar, sloegen in plaats van hem te helpen, op de vlucht. Zij liepen naar hun huis, dat op drie kwartier loopen aan den Zuidweg te Soest is gelegen. De ouders van deze beide jongens begaven zich in allerijl naar de spoorbrug. Hulp mocht echter niet meer ba ten. Het slachtoffer was in de modder gestikt» SLACHTOFFER VAN DE WARMTE ROTTERDAM, 3 Augustus. Op het terrein van de IJsclub Kralmgen aan de Kraling- sche Plaslaan alhier, is vandaag de 40- jarige K. Vlietstra, uit de Wildeveenstraat, door de warmte bevangen en in elkaar ge zakt. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij overgebracht naar het Zieken huis aan den Coolsingel, waar hij bij aan komst reeds bleek te zijn overleden, BOSCHBRAND lN DE DELLEN Twintig tot dertig H. A. helde verwoest. EPE, 3 Aug. Vanmiddag te ongeveer twee uur is in het natuurreservaat „de Dellen" een boschbrand van grooten om vang uitgebroken. Uit de geheele omgeving werden hulp krachten gerequireerd om te traohten den brand te stuiten, De boschbrand is ontstaan tijdens schiet oefeningen op de legerplaats Oldebroek in de heide, gelegen nalbij den ouden Zuidweg onder Heerde. Onmiddellijk werd onder leiding van den commandant van de legerplaats met blus- schen begonnen, doch door den sterken wind kon niet verhoed worden, dat de brand zich uitbreidde. De heide, waarop zich hier en daar vliegdennen bevinden, grenst aan de prachtige bosschen van het landgoed de Del. len. Men was dan ook zeer bevreesd, dat de brand hierin zou overslaan. Dit kon echter door de militairen en boschbrandweren, als mede de brandweren van Heerde en Epe worden voorkomen. Bovendien bleek het groote nut van de ongeveer 25 meter breede, in den afgeloopen winter aangelegde brand- strook. t Vanmiddag om vijf uur was het gevaar voor uitbreiding van den brand geweken en kon men zich tot de nablussching bepalen. Een strook van twintig tot dertig hectare heide met vliegdennen is door het vuur ver woest Eenige niet ontplofte granaten, 'die nog In de schietheide lagen, kwamen door het vuur tot explosie, zonder echter ongelukken te veroorzaken. EEN ONNADENKENDE MOEDER DEN HELDER, 3 Aug. Vanmiddag heeft een moeder haar kind van 3 maanden in de zon aan het strand gelegd. Het kind werd dusdanig door de zonnestralen ver brand, dat het in ernstigen toestand naar het hospitaal vervoerd moest worden, BLIKSEM IN WOONHUIS GESLAGEN Bewoners met moeite gered OLDENZAAL, 4 Aug. Tijdens een hevi; onweer sloeg vannacht de bliksem in in eei dubbel woonhuis,' bewoond door de familie KerkhofJonkman, te Berghuizen bij 01- denzaal, gemeente Losser. In een minimum van. tijd stond het geheele perceel in lich terlaaie. De bewoners konden zich slechts met de grootste moeite in veiligheid bren gen en maar eenige kleedingstukken red den. Overigens werd het geheele huis met inboedel en een voorraad hooi en stroo een prooi der vlammen. De brandspuit van Losser was niet aanwezig. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering ge dekt. SCHOENEN EET BETERE MERK! VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De Eerste Kamer heeft gister vergadttd en verschillende wetsontwerpen behan deld. Het oordeel van Minister Slotemaker over de Nederl. kunstenaars en de ten-, toonstelling te New-York. De Bond van Geref. Mannenvereenï- gingen heeft te Utrecht vergaderd. Te Oldebroek heeft een brand een groote oppervlakte heide vernield. Overleden ïs de heer A'. D. P. V, van Löben Seis, oud-lid der Tweede Kamer,, De zitting van gister van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk, Een massaal luchtgevecht ten Zuid- Oosten van de stad Hankau. De Russen hernieuwen hun aanvallen op Tsjang Koe Feng. Walter Runciman is in Praag aange komen. DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE' CREDIETVEREENIGING N.V. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 BOU W-CREDI ETEN EFFECTEN Ingwensen Co. Keizersgracht 382 Amsterdam Belast zich met de uitvoering van Effectenorders, het lncas- seeren van Coupons en hst nazien van Lotingen. TeL 32121 en 33879, ondez Beurs tijd 31207 extra aanbieding Gedurende eenige weken reinigen wij bij elk Dames- of Heerencostuum, Mantel of Overjas GRATIS een paar handschoenen oi een hoed. Een inderdaad goede afle vering is alleen te verkrijgen in goed geoutilleerde fabrieken met vakkundig personeel. Dit bedenke men wel bij het chemisch laten reinigen en .verven van zijn goederen! PALTH E Ned. Landbouwkundig Congres Op 25 en 26 Augustus te Meppel Het 90ste Nederlandsch Landhuishoud kunde Congres zal op 25 en 26 Augustus a.s. in de Concertzaal „Stern" te Meppel worden gehouden. De navolgende vraag punten zullen op dit Congres worden inge leid: 1- „De natuurbescherming en de land bouw". Inleider: de heer E. D. van Dissel, Oud-Directeur van het Staatsboschbeheer te Utrecht 2. „Is het ordeningsstreven van de Re geering op het gebied van den landbouw en de aanverwante takken van industrie en handel wenschelijk en practisch te ver wezenlijken?" Inleider: Dr P. Kuin te 's-Gravenhage. 3. „Moet de bestrijding van de sarcoptes- schurft bij het rund wettelijk of vrijwillig worden geregeld?" Inleider: de heer R. P. Sybesma, Dierenarts, te Heerenveen. 4. „Hoe behoudt de plattelandsbevolking haar kracht en welke is in het bijzonder de taak en de plaats der plattelands vrouw?" Inleidster: Mevrouw R. P. van Wageningen-Drewes, Presidente van den Ned. Bond van Boerinnen en andere Plat telandsvrouwen te Roden (Dr.). Op 25 Augustus zullen de congressisten met hun dames ten Gemeentehuize door het Gemeentebestuur van Meppel worden ontvangen. Den volgenden dag bestaat er gelegenheid voor een bezoek aan de Natio nale Nijverheids-, Land- en Tuinbouwten toonstelling „Eigen Land", welke van 22 tot en met 27 Augustus te Meppel wordt gehouden. Zonnehoeden voor Paarden. Een der groote brouwerijen van Kopenhagen heeft haar paarden met zonnehoeden uitgerust van rood- en groengekleurd stroo. De groengekleurden waren echter spoedig verdwenen, daar de paarden deze opsmulden Dr. H. NANNING's Zetpillen tegen Aambeien werken pijnstillend en genezen in korten tijd de ontstoken slijmvliezen, t maakl hel ia* QJvïficacw&tm b,ej«e»k r- Verkrijgbaar bij alle Apothekers eo Drogisten 4 II. 1.50 per doosje «sa 12 stnks. Pt. R HAHMIHG'a fWm. Q«m. f.Wi.k, N V. OEN HAAC.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1