Jlicuiur ^Teiïtscljr (tfouraitt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Herleefde dwaling Zware brand in het Groot-Seminarie Rijsenburg Abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 -f portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij-dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling LoSSe nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/j Ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38936 19e Jaargang Atibertentieprij?en: Van 1 tot 5 regels l»177» Elke regel meer ..vV'»* f 0.22'I* Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels - 2.30 Elke regel meer .wv<. 0,45 Voor het bevragen aan 't bureau wprdt berekend 0.10 No. 6457 ZATERDAG 30 JULI 1938 Liet hardnekkigheid en volharding, een betere zaak waardig, sticht men hier en elders telkens weer zoogenaam de neutrale kiesvereenigingen, welke men met sierlijke namen als „Gemeen tebelang", „Algemeen Welzijn" of zoo iets tooit. De dwaling is op dit gebied wel onuitroeibaar, want ondanks scherpe, principieele bestrijding van yele zijden, probeert men het steeds weer opnieuw. Men zou dit gewurm met koele on verschilligheid kunnen bejegenen, wan neer de propagandisten er zich toe be paalden om gelijkgezinden in zoo'n nieuwe politieke partij zonder geestelijk beginsel te verzamelen; maar het frappante is, dat de leiders aanstonds koekoeksallures aannemen en 't geheele politieke nest voor zich opeischen. En wat nog erger is: steevast komt men met het nationaal-socialistische argument aanzeulen, „dat de Kerk slechts de roeping heeft den mensch te helpen zijn bovennatuurlijk doel te bereiken". Men lette op de gebruikte termen, welke overduidelijk bewijzen, dat we hier met een vrijzinnige opvat ting te doen hebben: alles draait om den mensch; het recht Gods komt hoogstens in de tweede plaats. Het is de oud-liberale opvatting, welke in later jaren door het nationaal- socialisme in een nieuw kleed is gesto ken; waarom het ook geen verwonde ring kan wekken, dat het liberalisme gedecimeerd werd ten koste van deze nieuwe partij en dat kiesvereenigin gen, die naar men zegt uitslui tend het gemeentebelang, met verwer ping van alle partijpolitiek, beoogen, meestal gevormd worden door half slachtige liberalen, wier politieke knob bel slecht ontwikkeld is. Hiermee is tevens verklaard, hoe deze menschen aan hun zond er lij ke opvatting komen: ze leven met hun gedachten nog in het verre verleden, toen men bij gemeenteraadsverkiezin gen ook niet aan politiek deed, maar alle gekozenen louter toevallig! als het er op aan kwam, de liberale beginselen waren toegedaan. Het lifft dan ook volkomen in de lijn, ilat we politieke vereenigingen, die zich „Gemeentebelang" of zoo iets noemen, even krachtig bestrijden als we dit het liberalisme gedaan hebben. Immers dienen zij zich aan met een valsch naamkaartje en voeren ze de pretentie, dat ook geloovige Christenen zich in zoo'n organisatie thuis kunnen voelen. Soms schijnt dat ook zoo te zijn. .Want terwijl men ons uit onderschei den plaatsen bericht, dat ongeorgani seerde liberalen zich weer aan „ge meentebelang" te buiten gaan, ver nemen we ook dat hier en daar perso nen van Christelijken huize afzwerven en hun medewerking direct of in direct aan zulke acties verleenen. Dit is de reden, dat we opnieuw eenige aandacht aan dit vraagstuk wil len schenken; waarmee we dan tevens een verzoek uit lezerskring kunnen in willigen. De z.g. neutrale kiesvereenigingen hebben verschillende kenmerken. In verband met het bovenstaande wijzen we er op, dat zij, evenals de N.S.B. en andere organisaties, welke alleen van de negatie leven, bizonder royaal zijn met kwaadsprekerij. Als voorbeeld moge het volgende citaat dienen, dat wij onlangs knipten uit een artikel, waarin gelukkig tevergeefs een beroep werd gedaan op de Leidsche burgerij om een kiesvereeniging „Ge meentebelang" te stichten. In een onzer edities werd er reeds de aandacht op gevestigd. De promotor in deze actie schreef letterlijk het volgende: De partijcandi- daten kunnen niet wezenlijk het meentebelang dienen, want: „Zij zitten daarvoor te zeer vast aan partij theo ries, -doctrines en dogma's, en voorts ook nog aan allerlei openlijke en stille afspraken met andere partijen, waar bij het geven en nemen, of wel het „voor wat, hoort wat", punt van uit gang is." Voor ditmaal vestigen we nu alleen de aandacht op het laatste deel. Hier wordt niet gezegd, dat sommigen wel eens misbruik van hun raadslidmaat schap maken; dat wel eens een raads lid zijn persoonlijk belang heeft ge zocht ten koste van de gemeenschap dit zou door den beugel kunnen, men denke slechts aan grondspeculaties. Doch men bedenke dan ook. dat de po litieke partijen zelf een zuiveringsactie tegen zoodanige corruptie hebben ge- Hoofdgebouw in de asch gelegd Bijgebouwen en de kapel gespaard Wanhopige strijd van de brandweer DRIEBERGEN, 30 Juli. Een zware brand heeft vannacht het groot- t seminarie Rijsenburg te Driebergen voor een belangrijk deel verwoest. Het trotsche hoofdgebouw, dat in 1857 door den Aartsbisschop Mgr Joannes Zwijsen is gesticht, is gedeeltelijk in een ruïne herschapen. De linkerzijvleugel, de kapel en de bibliotheek zijn behouden gebleven. De brand is in het holst van den nacht uitgebroken op de tweede of derde verdieping boven de keukens. In de nabijheid hiervan is pas een lift gemaakt, die gister is gereedgekomen. Het moet niet uitgesloten worden geacht, dat kortsluiting, de oorzaak is. De aangerichte schade is zeer groot. De brandweren van Driebergen, Doorn en Utrecht hebben met groote energie de vuurzee bestreden, doch hadden daarbij met veel tegenslag te kampen. De Driebergsche motorspuit bleek defect te zijn. Later kreeg ook de Utrechtsche spuit een mankement, doch dat euvel was spoedig verholpen. Vanmorgen vroeg was van het eens zoo trotsche seminarie grootendeels een puinhoop overgebleven. ALG. FRIESCHE LEVENSVERZ.-MY LEEUWARDEN - BURMAN1AHUIS GROOT N00RDH0LLAN0SCHE VAN 1845 AMSTERDAM - VAN BRIENENHUIS DUBBELE GARANTIE VOOR ALLE VERZEKERDEN Het was in het holst van den nacht, toen een der omwonenden, de bakker, die in het hoofdgebouw boven de keu ken slaapt, ontdekte dat er brand was. Onmiddellijk wekte hij den president Prof.' G. C. Hartman, die hoewel er vacantie is in het gebouw ver toefde. Per fiets waarschuwde hij de politie en de brandweer van Drieber gen. De motorspuit was onder bevel van den heer Gij tenbeek spoedig ter plaatse. Helaas kon, door een defect aan den motor geen water worden ge geven. De vacuumpomp bleek stuk te zijn. Toen de Driebergsche brandweer op het terrein kwam sloegen de vlammen, die in het oude gebouw snel om zich heen hadden gegrepen reeds uit de vensters van de tweede en derde verdieping aan de rechter zijde van het hoofdgebouw. De heer Gijten- beek was zoo verstandig geweest om vrij wel direct nadat hem het alarmecrende bericht bereikte de assistentie van de Utrechtsche brandweer in te roepen. Ook de brandweer uit Doom was weldra aan wezig. Het was inmiddels ruim drie uur geworden en een uur later verscheen de Utrechtsche brandweer met een motorspuit en een ladderwagen voor het seminarie. Aan alle kanten sloegen toen de vlammen uit het groote frontgebouw met zijn veer tig meter breede gevel. Een reusachtige vuurzee Was de brand in het rechtergedeelte van het gebouw uitgebroken, al spoedig sloe gen de vlammen over naar het middenste el te van den hoogen centralen toren, r de hoofdingang is gelegen. Toen werd al duidelijk, dat ook het linkergedeel te van het hoofdgebouw niet behouden zou kunnen blijven. Voet voor voet won het vuur terrein en ook links van den toren sloegen weldra de vlammen uit de tweede en derde verdieping. De Driebergsche, de Doornsche en de Utrechtsche brandweer openden gezamen lijk den strijd. Maar het zou de brandweer niet meeloopen. De Driebergsche motor spuit bleek niet ter plaatse voerd en dat zij, die zich misdragen, onherroepelijk het politieke veld moe ten ruimen. Echter, bovenstaande beschuldiging is algemeen. Men stelt het als heel ge woon voor. dat zulke dingen gebeuren. Partijpolitiek moet noodwendig tot bederf en zelfbevoordeeling leiden. Zoo luidt de aanklacht, doch elke schijn van bewjjs ontbreekt. Het is een slag in de ruimte, zonder argumentatie en dus is het kwaadsprekerij. Doch laat ons nu eens aannemen, dat het raadslidmaatschap zulke geva ren oplevert, op grond waarvan durft men dan te beweren, dat zij, die op een beginselprogram gekozen zijn, zich zul len misgaan en dat de leden, die beloof den alleen het gemeentebelang te zul len dienen, doch zonder dogma of be ginsel, belangeloos en onkreukbaar rechtvaardig handelen? Men zal toch moeilijk kunnen beweren, dat de partij programs tot corruptie aansporen of deze goedkeuren. De kardinale fout is hier, dat men geen rekening houdt met het zondige menschenhart, waaruit ondanks de mooiste doelstelling, steeds, weer het kwaad opkomt. Christelijke raadsleden zijn daarvan voor zich zelf evenzeer overtuigd als ten aanzien van ande ren. Juist daarom begeeren zij een Schriftuurlijk beginsel als leidraad voor hun optreden in de publieke zaak, opdat zij zich zelf daaraan kunnen toetsen en opdat anderen hen daarnaar kunnen beoordeelen. Anders heeft het begrip „gemeentebelang" geen inhoud. kunnen worden, zoodat de plaatselijke brandweer alleen gebruik kon maken van een straal op de waterleiding, die van af den rijksstraatweg moest worden gehaald, een afstand van bijna 200 meter. Ook van uit een vijver, die eveneens op vrij grooten afstand van het brandende gebouw lag werd water betrokken door de beide motor spuiten. Met acht stralen werd de strijd tegen het vuur ondernomen, doch veel richtte men tegen de enorme vuurzee niet uit, Men stond vrijwel machteloos. Het was vanaf den rijksstraatweg waar zich honderden dorpelingen hadden opge steld een fantastisch schouwspel. Hoog laaiden de vlammen uit het massieve to rengedeelte. De groote klok met koperen cijfers en wijzers, die ruim driekwart eeuw voor professoren en studenten den tijd had ingedeeld, straalde een groenach tig licht af. Versmolten en verbogen viel de wijzerplaat enkele minuten la ter op het plein. Ook het kruis, dat hoog op den toren stond zakte door het dak naar beneden en kwam op de eerste verdieping terecht Kostbaarheden in veiligheid De president had inmiddels de kostbaar» heden en de gewijde vaten in veiligheid gebracht. Ook kostbare oude schilderijen, groote doeken van kerkvorsten, prelaten en (professoren werden naar buiten gedra gen. Het Seminarie is ruim tien jaar geleden aanmerkelijk vergroot. Toen zijn de beide machtige zijvleugels gebouwd, die aan de achterzijde aansluiten op den kapel. Het geheel is dus om een groote binnenplaats gebouwd. Links van het hoofdgebouw, doch ermee verbonden, staat de biblio theek, een kostbare en groote verzameling met vele zeldzame handschriften en- incu nabelen. Gelukkig lag dit bibliotheekge bouw aan de zijde waar de brand niet woedde. Bovendien is tusschen den linker zijvleugel en het frontgebouw een ijzeren branddeur, die zooals gewoonlijk ge sloten was. Er bestond een gerechtvaardig de hoop, dat men het bibliotheekgebouw en de kamers van den president, gelegen in het uiterst linksche deel van het front gebouw, zou kunnen behouden. Direct heeft de brandweer een* straal gereserveerd om het bibliotheekgebouw met zijn kost baren inhoud nat te houden. Inderdaad ge lukte het bij de branddeur het vuur te stuiten. Te weinig materiaal Ernstiger zag het er echter met de rech terzijvleugel uit. Vanaf het fel brandende hoofdgebouw was het vuur overgeslagen naar de zolderverdieping van de nieuwe vleugel. Er was voor dezen zwaren brand te weinig materiaal en meter voor meter won ook in het bovenste gedeelte van den rechterzijvleugel het vuur terrein. Gelukkig werd het gestuit door een betonnen vloer, zoodat het gelijkstraatsche deel en de eer ste en tweede verdieping gespaard bleven. Even leek het er op, dat ook de kapel die aan de achterzijde het gebouwen complex afsluit, gevaar zou loopen. De kostbaarheden en gewijde voorwerpen waren reeds in veiligheid gebracht. Met vereende krachten wist de brand weer hier het vuur tot staan te bren gen. Het dak van de zijvleugel stortte in, en ook van het hoofdgebouw was het grootste gedeelte van de kap weggebrand. •Tegen zes uur trof de brandweer een nieuw ongeluk. Ook de Utrechtsche motor spuit raakte defect, zoodat de brandweer lieden, die vanaf twee magyrusladders het vuur in het hoofdgebouw bestreden, tot werkloosheid waren gedoemd Fel laaiden de vlammen, vooral in rechtervleugel weer op. Een zucht van ver ademing ging door de toeschouwers toen een kwartiertje later het euvel verholpen bleek en sissende, watermassa's opnieuw in de ylammen konden worden geworpen, De brand geblnscht Tegen half zeven vanmorgen was men den brand meester en kon men een overzicht krijgen van de verwoesting, die was aange richt. In het hoofdgebouw zijn de kamers van de professoren, studenten en ipersoneel geheel uitgebrand, evenals de bovenkamers in den rechtervleugel. Het is nog een geluk, dat Je brand juist in de vacantie uitbrak, want alle 135 studenten waren naar huis. Het personeel, bestaande uit 10 personen (w.o. eenige dienstmeisjes), kon tijdig het gebouw verlaten, evenals drie Duitsche nonnen, die tijdelijk op Rijsenburg vertoef den. De bakker vertelt De inwonende bakker, de heer C. d e Veen, die den brand heeft ontdekt, vertel de ons, dat hij tegen drie uur wakker werd door licht lawaai. Ik riep, omdat ik dacht, dat er iemand o-p den gang was, doch kreeg geen antwoord; ik vermoedde onraad en deed mijn kamerdeur open. Een felle roode gloed straalde me tegemoet en het geknetter dat ik hoorde vertelde me genoeg. Ik wekte direct den president en een van de knech ten. die op mijn verdieping sliep. Ik zag. dat we zelf weinig zouden kunnen uitrich ten. Bovendien was de brandslang in het gebouw door de werkzaamheden w.o. het bouwen van de lift, gedemonteerd. We ren den naar beneden, doch we konden in onze zenuwachtigheid het telefoonnummer van de politie zoo gauw niet vinden. Ik wilde de klok in den toren luiden, doch het touw brak Toen ben ik op mijn fiets gesprongen om de hulp van de politie en brandweer te halen. Toen we terugkwamen sloegen de vlammen al naar buiten. Gelukkig had de huisknecht ieder in bet gebouw gewaar schuwd, zoodat er geen persoonlijke onge lukken zijn gebeurd. Een troostelooze ruïne Het gebouw leverde in den prillen ochtend een troosteloozen aanblik met zijn geblaker de muren, het ingestorte dak en holle zwar te venstergaten. Het inwendige is een ruïne van ingevallen zolders en plafonds, van verbogen stangen, verkoolde meubelen, en zwartgeblakerde muren. Boven den hoofdingang is 't wapen van den stichter, den aartsbisschop Mgr. Z w ij s e n, onaangetast gebleven. Kort na het uitbreken van den brand ar riveerde de aartsbisschop te Utrecht Mgr. Dr. de Jong, die van 19141931 president, van het groot seminarie Rijsenburg was, met zijn beide secretarissen te Driebergen. Ook de burgemeester van Driebergen Jhr. de Beaufort was op het terrein van den brand aanwezig, waar wij ook Z. Exc. Dr. van Vollenhoven, oud-gezant te Ma drid zagen. DE EERSTE GOUDVONDST VAN DE KARIMATA Opgewondenheid op Terschelling Een muzikale rondwandeling WEST-TERSCHELLING, 29 Juli. Toen vanochtend om zeven uur de nachtploeg van de „Karimata" voet aan den Terschel- lingschen wal zette, liep het geheele dorp uit. De loeiende „Stortemelk", het bootje van de firma Doeksen, dat de ploeg had over gevaren, kondigde de bevolking aan, dat er iets bijzonders gebeurd was, en men drong zich om de juichende mannen. „Er is goud gevonden." Deze boodschap ging van mond tot mond. Een ieder wilde het staafje op z'n minst zien, liefst betasiten. De heer Van der Capellen, ingenieur bij de gemeenschappelijke Mijnbouwmaatschappij Billiton, die met de nachtploeg was mee gekomen en de heer Bol van dezelfde Mij, N.V. GRONINGSCHE HYPOTHEEKBANK gevestigd te GRONINGEN De Bank geeft uit: 3'/2 Pandbrieven a 100% (Koers van omwisseling 100% Verbetering weg DordrechtMoerdijkbrug DORDRECHT, 30 Juli. Aan den onhoud- baren toestand op den weg Dordrecht Moerdijkbrug is vanmorgen om half elf voor deel een eind gekomen, door de open stelling van zeven K. M. van den nieuwer Rijksweg naar het Zuiden, n.l. het gedeelte van de Moerdijkbrug tot den Krebbeweg. Deze ingebruikname geschiedde zonder eenige plechtigheid. Alleen spraken de hee- B u s s y, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat, de heer Bleeker, Burgemeester Dordrecht en de heer DeJongh d Leeuw, loco-burgemeester van Dubbeldam, met een enkel woord hun vreugde uit over de tot stand koming van dezen modernen weg voor het snelverkeer. Daarna reed het kleine gezelschap, dat bi; de opening aanwezig was, van Zuid naai Noord den nieuwen weg af, waarna men uiteenging. De aandacht dient erop te worden geves tigd, dat de weg nog niet geheel gereed De bermen zijn nog niet geheel klaar en er is tijdelijk nog een wegfcruising. Men heeft echter thans reeds den weg opengesteld h verband met de enorme verkeerstoename die het dringend noodzakelijk maakte het snel verkeer en fietsers te scheiden. Onmiddellijk na de opening maakte reeds een lange rij auto's van den weg gebruik. De Echteldsche moordzaak Orgeldraaier in vrijheid gesteld TIEL, 29 Juli. Zooals reeds vrij alge meen verwacht werd, is er vandaag een nieuwe wending gekomen in de nog steeds niet opgehelderde geschiedenis van den Echtelschen moord met beroo- ving. De begin van deze maand aangehouden orgeldraaier van B., uit Echteld, dien de justitie na de bekentenis van den werkloo- zen Van Toorn voor den eigenlijken moorde naar hield, is vandaag in vrijheid gesteld. Omtrent de ware oorzaak van van B.'s vrij lating is nog niets bekend, maar 't schijnt wel vast te staan, dat de jusrtite over nii wc gegevens beschikt, waardoor ernstige twijfel ontstaan is over de uitlatingen van don werklooze Van Toorn, dat van B. den moord pleegde en hij alleen het geld weg- In deze meening wordt men ten zeerste versterkt, doordat de justitie vanavond nog laat een onderzoek instelde in den tuin v de woning van van T. Dit onderzoek lev de echter niets op, VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit DRIE bladen en het ZONDAGSBLAD. In den afgeloopen nacht is het semina rium te Rijsenburg (Driebergen) door een zware brand grootendeels verwoest. De laatste dag van de Vierdaagsche Afstandsmarschen: bezoek van Dr H* Colijn. De ruilverkavelingswet treedt 1 Aug* in werking. Financieel Weekoverzicht: Technische reactie in Wallstreet. De eerste goudvondst van de Karimata De opmarsch der republikeinen vindt verdere voortgang; wederom werden en kele dorpen veroverd. De opstand op Kreta is verloopen. Minister Spaaks radiorede voor het Belgische volk. Het eerste stuk goud dat door de „Karimata" opgehaald is. De staaf is voorzien van het merk: 2 F.B.B. 57de lengte is 20 cM., de breedte 6Yz cM., en de dikte lVz cM. Gewicht 6 pond en vier ons. liepen met de mannen naar hotel „Nap", waar het staafje in zijn blinkende glorie op hét biljart werd uitgestald. Het staafje is opgeborgen in de brand kast van de firma Doeksen. De directeur van de gemeenschappelijke Mijnbouwmij Billiton, de heer Van den Broek, die heden avond hier is aangekomen, heeft het onmid dellijk bekeken, evenals verschillende hee- :n van Lloyds. De opwinding van de dorpelingen was slechts van korten duur. Wie vanmiddag op het eiland aankwam, zag niets bijzon ders. Behalve een enkele vlag op een sleep boot op de reede. De oude Terschellingers hebben wél is waar iefts meer vertrouwen in den tinbag germolen gekregen, men twijfelt er toch aan, dat de „Karimata" meer zal ophalen. De meest optimistische ziegt: „Och, 't is een begin." Toch heeft het plaatselijk muziek korps hevenavond een muzikale wandeling door het dorp gemaakt. De dagploeg van de „Karimata" heeft heden niets bijzonders opgehaald. Slechts enkele stukken hout kwamen uit de diepte naar boven. Dat er vandaag niet met meer succes gebaggerd is, behoeft niemand te verbazen. De heer Bol verklaarde nl., dat de molen thans een gedeelte van het reeds uitgebaggerde gebied nog eens zal afzoe ken. De plek, waar het staafje gevonden is, is niet precies bekend. En het is van Belang haar nauwkeurig vast te stellen om na te gaan, of daar ter plaatse niet meer goud verborgen ligt. Zoo baggert de molen dus rustig midscheeps voort. En de groote massa goud zou, volgens de daarover bekende be scheiden, in het achterschip, waar zich de schatkamer bevond, liggen. De kans, dat er spoedig weer goud gevonden zal worden, is dus niet groot. En dat zal zeker dien eenen Terschellinger verheugen, die van ochtend zei: „Nou ja, één staafje...." Voor wie is het goud? Nu bericht wordt, dat de gevonden goud staaf aan Lloyd's wordt gezonden, rijst bi] velen de vraag aan wie het gevonden goud feitelijk toekomt. Als antwoord hierop kan medegedeeld worden, dat de waarde van het gevondene wordt verdeeld, volgens vooraf opgemaakte voorwaarden, tusschen het Lloyds-comité, de gemeenschappelijke Billiton-maatschappij (waarin ook de regeering is vertegenwoor digd) en een oude combinatie van recht hebbenden: de „Onderneming Lutine", jaren geleden op initiatief van burgemeester strandvonder Eschauzier opgericht. Alles wat van waarde gevonden wordt wordt volgens overeenkomst door Lloyds bewaard. KAZERNE TE BERGEN OP ZOOM AANBESTEED Te Bergen op Zoom werd aanbesteed de bouw van een kazerne met bijbehoorende werken. Raming f 486.000. Laagste inschrij ver was J. de Vries uit Bilthoven voor f 476.999. Gunning wordt aangehouden. KWALITEIT en LIJN harmonieeren volkomen in de W.L.D. Schoen Heeren die het ge noegen kennen van het beste te dragen, kie zen daarom W.L.D. SCHOENEN B£TONHOUT KI STENHOUT HOUTHANDEL f ,ALBLAS"NV. WADDINXVEEN [■Opslagplaatsen te 's-Gravenhage, FahrenheR- straat 343. Rotterdam. Zwaanshals 119-12t ^TRIPLEX Vraagt prijs LIJSTWERK PRAKTIJKEXAMEW5 BOEKHOUDEN Middenstands - diplom Boekhouden M.0. Handelskennis L0. Frans, Duits en Engels L.Qk Wiskunde L.O. en M.O.K. Nedetl., Engelse en Duitss Handelscorrespondentie Hoofdakte};.5®. SS". Kind valt van een wagen En wordt ernstig gewond. De landbouwer H. de J. te Hazerswou- de reed gisteravond met een kar, geladen met melkbussen, huiswaarts. Zooals gewoonlijk reden eenige kip deren met hem mede. Plotseling viel een 5- jarig dochtertje van den landbouwer J. J« van de kar. Hoewel het paard spoedig tot staan kwam, ging een der wielen over het lichaam, zooat de borstkas van de kleine werd ingedrukt Direct werd de hulp ingeroe pen van dr. V., die overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk achtte. De kleine werd in zorgwekkenden toestand naar het St. Elizabeth-ziekenhuis te Leiden overge bracht Naar we vernamen is de toestand van het meisje naar omstandigheden rede lijk wel. CHAMPAGNE ERNEST 1RROY CACHET ORANGE „Sec" Goüt Américain Gen.-Agent: ANDRé KERSTENS, Tilburg RIJKS-TELEFOON STROOMEND WARM RAK EN KOUD WATER OP ALLE KAMERS KAMERSMET 0NTBUT-F3-MET BADKAMER - F-4-

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1