llicume £riïtsrlic (tfmmutt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken De zedelijke band tusschen kiezers en gekozenen RYNBENDÉ afoonmmentsprijö: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 4- portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending. 550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct No. 6453 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 26 JULI 1938 19e Jaargang aifertentieprgjen: Van 1 tot 5 regelsKJ7*/i Elke regel meer(X22'/a 'gezonden Mededeelingen van 1—5 regels2.30 Elke regel meer 4 0.45 mm Voor het bevragen aan '1 bureao wordt berekend 0.10 VENIJNIGE EN GEVAARLIJKE POLEMIEK De heer Zentgraaff, hoofdredacteur ,van de Javabode, is sinds jaren een even hekend als gevreesd journalist in Indië, iwiens scherpe pen misstanden kan heke len, doch wiens schrijfmethode velen niet kan bekoren. Zelfs al houdt men er reke ning mee, dat de Indische persmanieren vaak ongunstig afsteken bij die in het moederland, dan nog hindert de persoon lijke bestrijding, waaraan genoemde jour nalist zich meermalen schuldig maakte. EeDige maanden geleden viel de hoofd redacteur van de Javabode weer op scherpe wijze Dr J. W. Meyer Ranneft, oud-Vice-President van den Raad van In dië, aan en deze was zoo onverstandig om op ongeveer gelijke, persoonlijke manier in het „Koloniaal Tijdschrift" tegen den heer Zentgraaff van leer te trekken; die toen natuurlijk het antwoord niet schuldig bleef en waarbij het opviel, hoe merkwaar dig goed do Bataviasche journalist op de hoogte is van allerlei zaken, die zich bin nenskamers afspeelden en die binnens kamers behoorden te blijven. „Wij zijn, zoo schrijft nu de Banier, het Chr. weekblad voor Indië. benieuwd naar het antwoord van den heer Meijer Ranneft. En nog meer naar de vraag, wie .van de beide opponenten het meeste kan .verklappen, het venijnigst kan schrijven en den meesten indruk op de buitenwacht kan maken. Het kan nog gezellig worden Maar in ernst: Onverkwikkelijker schouw spel hebben wij in lang niet meegemaakt. ,Voor beide opponenten beteekent dit gedoe een slechte beurt. En als zij niet van op houden weten, hopen wij zeer, dat aan deze bekvechterij van hooger hand een einde wordt gemaakt." Het is wel zeer ver met de journalistiek gekomen als de Regeering uitgenoodigd wordt de vechtenden te scheiden, NIETSZEGGEND BETOOG Ons Christelijk weekblad voor Indië had cle opmerking gemaakt, dat alle z.g. Chris telijke programmapunten van de N.S.B. voor ons waardeloos zijn, zoolang de lei ding van de N.S.B. iedereen, Christen of heiden, geloovige of Godloochenaar, tot de beweging toelaat. Zonderling is het antwoord, dat „Het Nationale .Weekblad", .voortzetting van „Indië Hou Zee" op deze critiek geeft Dit blad erkent rondweg, dat niet alle leden .van de N.S.B. Christelijk denken; maar. zoo voegt het er aanstonds aan toe, „dat geeft niet! Het bedoelde Christelijke stand punt is dat van de beweging en dan be hoeft men er zich niet over te bekomme ren. dat niet al haar leden wat betreft de .verhouding tusschen het Christelijk begin sel en de politiek van dezelfde meening zijn. Het is genoeg, wanneer de beweging zoo Christelijk denkt; de rest volgt van zelf Als dit zonderlinge betoog niet zoo dwaas Was, zou men het vrijzinnig kunnen noe men. Liberalen en sociaal-democraten ver kondigen immers ook nog steeds de fictie, dat het persoonlijk geloofsleven niet van beslissenden invloed behoeft te zijn op de politieke zienswijze. Maar hier is het nog erger: 'de b'ewe- ging denkt Christelijk en dus komt alles in orde. Zotter kan het niet. De bewe ging wordt toch gevormd door hen, die er lid van zijn? Of misschien naar fascis tische opvattingen door den leider?. Maar gelooft nu één verstandig mensch, dat een leider een Christelijk karakter kan geven aan een beweging, welke naar eigen getuigenis voor t grootste gedeelte be staat uit personen, die in hun hart van het Christendom afkeerig zijn? We hebben zelden zoo'n nietszeggend betoog gelezen. Oud-commissaris Caspers t, ROTTERDAM, 26 Juni. Op 77-jarigcn leeftijd is te 's-Gravenhage overleden de heer D. A. Caspers, oud-commissaris van politie hier ter stede. Te Amsterdam gebo ren, is hij in 1886 hier ter stede onder inspecteur van politie geworden. Na de verschillende rangen doorloopen te hebben werd hij in 1895 inspecteur 3de klasse, in 1900 inspecteur 1ste klasse en op 21 Juni 1907 commissaris. Niet minder dan 26 jaar heeft hij de politie in deze functie gediend. De laatste jaren was hij waarnemend hoofdcommissaris aan het hoofdbureau. Na zijn pensionneering in 1933 is hij te Den Haag gaan wonen. Zijn verdiensten zijn officieel erkend door zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje Nassau. Ook was hij ridder in de Zweedsche orde van .Wasa. Woensdagmiddag 2 uur vindt de be grafenis plaats op Oud-Eik en Duinen. AMSTERDAM, 25 Juli. Op den Brink in Tuindorp Watergraafsmeer is in den namid dag een 26-jarige motorrijder uit Hilversum in botsing gekomen met een zand auto. De motorrijder liep een gecompliceerd onderbcenfnactuur op en is naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar hij ter verpleging is opgenomen. „De kiesvereenigingen moeten begrijpen, dat raadsleden hun eigen verantwoordelijkheid dragen" ROTTERDAM, 26 Juli. In .Atlantic" hield heden de Vereeniging van A.R. Gemeentebestuurders in Zuidholland haar jaarvergadering, welke onder lei ding stond van den heer J. A. J. J a n- sen Maneschijn, burgemeester van ZwijndrechL In zijn openingswoord heeft de voorzit ter zijn blijdschap uitgesproken over de goede opkomst. Dankbaar was spr» jegens het gemeentebestuur van Rotterdam, wijl het de Vereeniging in staat stelde, de tun- nelwerken te bezichtigen. Het afgeloopen jaar moet als rustig wor den getypeerd. Helaas echter is de toestand in vele gemeenten niet verbeterd. Voor de gemeentebestuurders was het moeilijk, het. scheepje in de rechte baan te houden. Het toezicht van de hoogere besturen is in vele gevallen geworden tot een vastzetten van het stuurrad, waarbij het gemeentebestuur eer de rol van figurant vervult dan van kapitein. Het gemeentebestuur vertoont aak het beeld van een kettingpont, die aaar al te vast ligt. Het zou beter zijn, zoo gewerk kon worden met ambtenaren, die met de plaatselijke omstandigheden beter op de hoogte zijn. Het beperken van de bestuursuitoefening brengt met zich het gevaar van den geest van „laat maar waaien". Hiertegen wenschte spr. te waar schuwen. We moeten ons tegen dien geest verzetten. Steeds moeten wre op de bres blijven staan voor de belangen van de ons toevertrouwde gemeente. Het is de betee- kenis van onze organisatie, dat ze gelegen heid biedt, hierover te spreken. De jaarverslagen van den secretaris dr C, eekenkamp en van den penning meester, den heer J. H. Donner, werden goedgekeurd. Alle aftredende bestuurs leden werden herkozen. Aftredend waren de heeren Dr C. Beekenkamp, Leiden; J. H. Dolman, Rijswijk; A. van Rijn, Vlaar- dingen; en Mr E. P, Verkerk, Boskoop, waarin hij begon met de opmerking, dat hij er geen behoefte aan had de verschil punten tusschen A.R. en C.H. te accentueeren, ge lijk in vele rede voeringen van den jongsten tijd geschiedde. Met name op het ter rein van de prac- tische gemeente politiek zijn deze verschillen minimaal, hier geen over wegende bezwa- gen samenwer- ren bestaan te- king, al meent spr., dat voorshands het zelfstandig optreden Her beide groepen bij de gemeenteraadsverkiezing als nor maal moet worden beschouwd. Spr. zou over deze kwestie niet gehan deld hebben, indien er geen aanleiding toe gegeven ware door Mr Dr J. Schokking, die in een recente brochure meende in de Dr C. Beekenkamp Prachtige Buitenplaats DUINREIL 110 H.A. GROOT ENTREE F 0.15 Cem, Wassenaar, Ingang hek KatwIJkscheweg Hoog ste duin van Z.-H. met prachtig uitzicht over de omg en de zee. Eeuwenoude eiken. Schitterende wande» ling door duin en bosdh. Mooie waterpartijen. Thee» tuin aanwezig met billijke prijzen. Noordwijksche busw vertak staatsspoor Oen Haag stopt tol) den Ingang DOMBURG Hotel de I'Europe Telefoon 1 doorverb. Het gezellige Familiehotel met gerenom. Keuken. Stroomend koud en warm water op alle kamers. Badkamers. Voor- en na seizoen v.af 4-. Hoofdseizoen v.af ƒ5.-, Eig. A. MEYER, Chef de Cuisine, Badhotel BAD B0EKEL0 (De Zee op de Heide Temidden van bosch,heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS opvatting nopens de verhouding van kiezer en. gekozene een der verschilpunten tus schen A.R. en C.H. te kunnen aanwijzen. Met een beroep op A. F. de Savornin Loh- en Colijn toont spr. aan, dat er tus schen beide groepen ten dezen volledige overeenstemming bestaat. Noch op dit punt, noch in de gemeente programs zijn evidente verschillen aan wijsbaar. Daarom: naast elkaar, als regel; met elkaar, indien locale omstandigheden daartoe aanleiding geven; tegen elkaar onder geen enkele voorwaarde. Tot zijn eigenlijke onderwerp komend, zet spr. nader uiteen, wat verstaan moet worden onder den „zedelijken band tus schen kiezer en gekozenen". Het beteekent, dat er overeenstemming is ten aanzien van de beginselen. Het impliceert niet, dat er ten aanzien van allerlei détailpuntenvan practisch beleid eenheid moet zijn van in- Spr. gaat zelfs zoo ver, te meenen, dat onderteekening van een gemeenteprogram niet van de candidaten voor het raadslid- aatschap gevorderd mag worden, zij -het ook op grond van andere motieven dan Thorbecke noopten tot de formuleering van het tegenwoordige art. 51 Gemeentewet. Indien men aan het gemeenteprogram een zoodanig bindend karakter zou willen toe kennen, dat de gekozenen daarvan onder geen voorwaarde mogen afwijken, moeten tegen deze opvatting dezelfde bezwaren in gebracht worden als tegen het referendum. De kiesvereenigingen moeten begrij pen, dat raadsleden hun eigen verant woordelijkheid dragen. Raadsleden moeten zich steeds van die eigen ver antwoordelijkheid bewust zijn. Natuurlijk mag er tusschen beide overleg gepleegd worden. In het gemeenteprogram ziet spr. een opsomming van de inzichten der georganiseerde partij ten aanzien van de richting van het gemeentebestuur. Dat daaromtrent overeenstemming bestaat is wenschelijk, ja zelfs noodzakelijk. Vóór de candidaatstelling moeten dus kiesvereenl- ging en raadsfractie elkanders meeningen getoetst hebben. Ook over de personen zelf en over de sa menstelling van de can didatenlijst dient overleg gepleegd te worden tusschen het bestuur der K.V. en de raadsfractie. Het resultaat dezer besprekingen kan dan later een basis zijn voor de behandeling in de kiesvereeniging. Spr. dringt er op aan. dat men dit overleg eerlijk en zonder aanzien des persoons zal voeren. Zoo noodig moet gebroken worden met het verfoeilijke ada gium „laten zitten wat zit". Van belang is ook, dat gelet wordt op de samenstelling van de fractie als geheel; rekening moet gehouden worden met intellectueele, maat schappelijke en kerkelijke schakeeringen. Tijdens de zittingsperiode is het ge- wenscht minstens eenmaal per jaar de kiesvereeniging over gemeentepolitieke aangelegenheden te doen vergaderen, ten einde een regelmatig en gezond contact tusschen kiesvereeniging en fractie te be vorderen. De verhouding tusschen K.V. en fractie zal slechts dan goed zijn, indien er eenheid is in beginsel, besef van verantwoordelijk heid, en de uitgesproken wil om ook in de gemeentepolitiek te streven naar bevorde ring van de eere Gods en het welzijn van het gemeenebest Vanmiddag werd onder "deskundige lei ding een excursie gemaakt naar de Maas tunnel-werken. Militaire chauffeurs Kunnen vrijwillig dienen Door den Minister van Defensie is aan de betrokken regimenis- en korpscommandan ten bekend gemaak.t dat ongehuwden dienst plichtigen chauffeurs van de Koninklijke landmaohf (c.q. korporaals), die als goede chauffeurs staan aangeschreven en wier ge en wijze van dienen, tijdens het vol brengen van de eerste oefening als dienst plichtige, goed zijn geweest, kan worden ergund om op grond van het bepaalde in art. 33 der Dienstplichtwet vrijwillig in wer- kelijken dienst te blijven of te komen, ter vervulling van de in de vredessamenstelling vermelde chauffeursplaatsen. De hiervoor bedoelde vergunning wordt aanvankelijk voor drie maanden verleenden kan venvolgens op venzoek van den betrok- en dienstplichtige, indien op zijn behoud ordt prijs gesteld, voor onbepaalden tijd doch uiterlijk tot het tijdstip waarop hij als dienstplichtige wordt ontslagen (voor korpo raals en soldaten 35 jaar) worden besten digd. Het eerste vrijwillig verblijf in werke- lijken dienst van 3 maanden kan tusschen- tijds worden beëindigd met inachtneming van een wederzijdschen opzeggingstermijn van één week. Het vrijwillig verblijf in werkelijken dienst wordt beëindigd, indien de vrijwillig nadienende in het huwelijk treedt, dan wel in concubinaat gaat leven, terwijl de dienstplichtige zelf het verblijT kan beëindigen, indien zijn persoonlijke be langen zulks vorderen Hij die als zoodanig uitstekend voldoet kan voor een opleiding tot monteur worden aangewezen. Aan do verwanten kan geen kostwinnersvergoeding worden toegekend1. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE De firma Ruys en Co Hoofd-agente van de N.V. Rotterdamsche Lloyd meldt, dat de boottrein aansluiting gevend op het 29 dezer van Marseille vertrekkend m.s. Dempo, den 28sten dezer om 15.56 van Den Haag H.S.; om 16.20 van Rotterdam D P en om 17,17 van Roosendaal zal vertrekken. Prinses Juliana laat Prinses Beatrix genieten van het heerlijke zomerweer. Wij zien haar in het fraaie park van het kasteel Heiligendamm aan de Oostzee, waar de Kroonprinselijke fam ilie verblijf houdt, poseeren voor den fotograaf Reünie Instructiebataljon Kampen Deze week staat Kampen in het teèken van het vroegere Instructie-Bataljon. Zij die hij dit Instructie-Bataljon him eerste militaire opleiding hebben verkregen, zyllen in reünie bijeenkomen. Van de 10.000 nog in leven zijinde oud- volontairs zullen veilen, waaronder de Mi nister-President Dr. H. Colijn, het oude Kampen weer eens opzoeken, om daar vele herinneringen uit het verleden op te halen. Aan den vooravond van de reünie is een beknopt Herdenkingsgeschrift verschenen van de hand van den heer F. H. J. d e P1 o t (uitgave J. H. Kok N.V. te Kampen), dat ongetwijfeld er niet weinig toe zal bijdragen straks in Kampen „de goede sfeer" te schep- Op vlotte, onderhoudende wijze vertelt de schrijver de voornaamste gebeurtenissen uit het bestaan van het Instructie-Bataljon, dat in 1924 werd opgeheven. Een aantal fraaie foto's verlucht den tekst. Dr H. Colijn heeft in het boekje, dat allen deelnemers aan de reünie zal ter hand worden gesteld, een voorwoord geschreven. Voorin treft men bovendien een fraaie luchtfoto aan van Kampen, het stadje, waaraan zoovelen prettige jeugdherinne ringen bewaren Wij twijfelen geen oogenblik, of deze keu rige uitgave zal door de Reünisten op zeer hoogen prijs worden gesteld. De „Lafayette" verhaald Een omzichtig werk ROTTERDAM, 26 Juli. Gisteren is het uit gebrande Fransche s.s. „Lafayette", dat, zoo als bekend, in de Waalhaven voor een deel gesloopt is, verder de rivier opgesleept en wel tot aan de N.V. Soheepswerven „Piet Hein" te Bolnes. Het transport, dat niet zoo gemakkelijk was, heeft van circa half drie tot negen uur geduurd. Vier sleepbooten van L. Smit en Co.'s internationalen sleepdienst, de .Achilles" en de „Tian" voor en de .Hec tor" en de „Minerva" achter maakten des middags het troosteloos uitziende casco, waaraan slechts aan voor- en achtersteven een kleur te zien was. die nog iets op het vroolijke wit lijkt, dat een passagiersschip kenmerkt, vast en sleepten het zeer lang zaam door de Koninginnebrug. Het was toen even over half vijf en het verdere van de reis heeft nog ongeveer vier uur geduurd. Er kon slechts zeer langzaam worden geva ren, daar het stuurlooze gevaarte nog circa 6.40 meter diepgang heeft. Bovendien was het water niet bijzonder hoog, zoodat de Rijksloods, die aan tooord was, alle voorzor gen had genomen. Zonder wederwaardighe den maakte de „Lafayette" nog een kort "'atertodhtje, door veilen nagestaard. Alle dekken zijn reeds gesloopt In de machtige romp gapen groote gaten, waaruit grillig afsgesïleden stukken roestig staal naar buiten staken. Aan de voorsteven kon men dwars door het schip kijken. De „Lafayette" ligt thans stevig verankerd >p de rivier en de sloopers, Frank Rijsrijk's industrieele ondernemingen te Hendrik Ido Amacht, hopen binnen eenige maanden de rest van het sloopwerk achter den rug te hebben. Jongen door vrachtauto overreden Op slag gedood AMSTERDAM, 25 Juli. Aan de Nassaukade tusschen Kinkerstraat en de Clercqstraat is vanmiddag, een twaalfjarige jongen door een groote vrachtauto overreden en op slag gedood'. De jongen fietste met zijn neefje aan de Nassaukade. Op het moment, dat zij een stil staande auto wilden passeeren, werden zij ingehaald door een truck met trailer. Aan deze trailer hield zich een wielrijder vast. De jongen raakte bekneld en juist op het moment, dat de zware trailpr naast hem was kwam hij te vallen. Hij werd door een der wielen van den vrachtwagen overreden en op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelminagasthuis overgebracht, Door Dieseltrein gegrepen Schilder struikelde op overweg AMERSFOORT, 25 Juli. Op den onbe- waakten overweg op het Hoevelakensche voetpad te Amersfoort is vanmid dag omstreeks kwart over vijf .de 64- jarige schilder en behanger A. van 't Lent, wonende te Amersfoort, door een Dieseltrein gegrepen en op slag gedood. Van 't Lent kwam per rijwiel uit de rich ting Hoevelaken. Zijn bediende, die naast hem reed, maakte hem erop attent, dat uit de richting Barneveld een trein naderde. Beide wielrijders stapten af. Van 't Lent liep door doch op den overweg struikelde hij, met het gevolg, dat hij door den trein werd overreden. Het stoffelijk overschot is per ziekenauto naar het Simt Elisabethziekenhuis te Amers foort vervoerd. De trein had ongeveer een kwartier ver- Autoportier geopend Dame op straat geslingerd STEENWIJK, 25 Juli Op den Meppelerweg is vanmacht op de grens van de gemeenten Steenwijk en Steenwijkerwold de reeds be jaarde mevrouw baronesse van Weideren Rengers die, in gezelschap van een familielid notaris Jhr van Sminia, per auto komende uit Duitschlamd, in de richting Steenwijk reed uit de auto gevallen. Mevrouw v. Wei deren trachtte, wijl zij onpasselijk werd, het portier van de auto op een kier te openen. Door de snelheid vam den wagen, ongeveer tachtig kilometer vloog het portier geheel open. Mevrouw vam W. werd op straat ge slingerd, waarbij een harer beenen werd ver brijzeld en zij ernstige verwondingen aan het hoofd kreeg. Na door de doktoren Brons en Rijsbosch uit Steenwijk te zijn behan deld is zij per ziekenauto naar een zieken huis te Leeuwarden vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. Het verbrijzelde been moet worden geamputeerd. Het ongeluk nabij Terschuur Melkrijder overleden LUNTEREN, 25 Juli. De bestuurder van den melkwagen, welke vanmorgen naibij Terschuur door een vrachtauto werd aan gereden, is kort na aankomst iin het St. Anthonius-ziekenhuis te Amersfoort over leden. De man was gehuwd en vader ,van vier kinaeren. De vrachtauto is in beslag genomen. EEN VREEMDE SIMULANT GOUDA, 25 Juli. Zondagavond werd op de Goe jan verwei ledijk een man, afkomstig uit Culemborg, plotseling onwel. Hij zakte ter plaatse ineen en kon niet verder. Per auto van den G.G.D. is de man toen naar het v. Iterson-ziekenhuis vervoerd en aldaar op genomen. Een in zijn gezelschap zijnd meisje vertelde toen dat de man ongeveer een maand geleden uit Spanje gevlucht was, al waar hij als vrijwilliger aan het front ge diend had. Hij zou een bomscherf in zijn rug gekregen hebben, wat thans nog oor zaak was van z'n onwel worden. Na één nacht in het ziekenhuis te hebben vertoefd is hij gisteren naar het politie-bu- reau verhuisd omdat gebleken was dat men met een simnlant te doen had, die er een gewoonte van maakt om hier en daar in ziekenhuizen opgenomen te worden, om zoo doende een goed leventje te hebben. DE DOODSLAG TE OBDAM De kapper D.. die te Obdam eenigen tijd geleden zijn vrouw heeft gedood, Is thans door den Alkmaarschen rechter-com missaris verhoord. De man heeft een volle- ,dage bekentenis afgelegd. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen Verschenen is de Memorie van Ant woord aan de Eerste Kamer inzake het wetsontwerp tot verhooging van het ere* diet voor de werkverruiming. Te Rotterdam heeft de Vereeniging van A.R. Gemeentebestuurders in Zuid-Hol-; land de jaarvergadering gehouden. Te Amersfoort is iemand op een over weg gestruikeld en door een Dieseltrein gegrepen en gedood. De Karimata heeft Spaansche matten van de Lutine opgebaggerd. Vandaag zijn te Nijmegen de Vier- daagsche Afstandsmarschen aangevangen Daden van weerwraak na den bomaan* slag te Haifa. Rechtsche Spaansche troepen maken 14.000 gevangenen. Duitschland gaat groote zomermanoeu* vres houden. Jongen bijna verdronken 's-GRAVENHAGE, 25 Juli. Vanmiddag omstreeks een uur begaf de 15-jarige A. R. uit de Bloemfonteinstraat zich te Scheve, ningen te water, hoewel hij niet kon zwem men. Toen hij omstreeks 20 meter van de kust verwijderd was het was ter hoogte van den vuurtoren voelde hij plotseling geen grond meer. Met levensgevaar is hij door M. B. uit de Viescherahavenstraat en door J. van R. uit de Dirk Hoogenstraat ge red. Bewusteloos is hij naar het ziekenhuis Bronovo overgebracht. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. „DE RIJKSEENHEID" *s GRAVENHAGE, 26 Juli Jhr Mr B.Cde Jonge, oud-gouverneur-generaal van Ned. Indië, is toegetreden als lid van de redactie van „De Rijkseenheid" „BLAUFRIES" AMSTERDAM ROTTERDAM OPSLAG-EXPEDITIE-CONTROLE HET ADRES voor: VAKKUNDIG VERTROUWENSWERK l VRAAGT TARIEVEN I IK SNAK ER NAAR Tentoonstel ling van belangrijke 16e en 17e eeuwsche Hol. Iandsche en Vlaamsche Schilderijen, in de zalen van de Firma D. KATZ, Spoor» straat 33—37, te DIEREN by Arnhem, van 2 Juli tot en met 15 September 1938. Geopend alle werkdagen yan 10—6 uur. Deze Tentoonstelling is geheel fc r M te bezichtigen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1