lüruHir JTrtlridjf (tfrmrant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Het Vorstelijk bezoek aan Parijs A.N.W.B. richt kiosken op A V A N G gbonneiwntspnjö: per kwartaal in Leiden en in pïaaffceft waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending550 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7 Va Cf. NO. 6449 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DONDERDAG 21 JUL11938 19e Jaargang gttjertentiepritfett: Van 1 tot 5 regels M71/» Elke regel meer ...v. 022 Ingezonden Mededeelingen t> van 1-5 regels 2^0 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan t burèa» wordt berekend Koning George bij het graf van den onbekenden soldaat Diplomatieke besprekingen aangevangen Communiqué gepubliceerd Gistermorgen heeft Koning George VI te P a r ij s een bezoek gebracht aan de Are de Triompbe, teneinde de 1.500.000 Fransche en 800.000 Britsche gesneuvelden uit den wereldoorlog te herdenken. De Koniny was gekleed in de uniform van veldmaarschalk. Terwijl de auto's langs reden, brach ten de troepen de militaire eerbewij zen, werden de trommen geroerd en schalden de trompetten. Op het plein werd de Koning namens de regeering van Frankrijk ontvangen door minis ter Champetier de Ribes, die de opper- officieren voorstelde, waarna de Koning een krans op het monument legde. Hierna teekende hij in het gulden boek en onderhield zich yrruimen tijd met een aantal oud-strijders. Te halif elf kwamen president Lebrun en zijn ech.tgen.oote die vorstelijke gasten halen om per schip naar bet stadhuis van Parijs te gaan. In tien auto's begaf het gezelschap zioh naar de aanlegplaats. Boven dien steiger was een baldakijn gemaakt, gesteund door twee eoudlen masten, waarhoven een ko- KfcSTSe militaire eer werd bewezen door manschappen van de Atlantische- en Middellandsche Zee-vloot en een bataljon mariniers uit Lorient Aan den tegenover- Fascista heeft uittreksels gegeven van de aan het banket door Lebrun en Koning George uitgesproken redevoeringen. Wiedemann in Londen Algemeen de aandacht beeft getrokken een onderhoud, dat Wiedemann, een spe ciale gevolmachtigde van Hitier, Maandag morgen voor het vertrek van het Konings paar naar Parijs, te Londen heeit gehad met Lord Halifax. De inhoud van dieze bespreking is geheim gebleven, maar men neemt algemeen aan, dat Wiedemann een officieele mededeeling van Hitler zelf betreffende de Dudtsch Tsjechische spanning heeft ovebhandagd. Bovendien hebben het Britsche ministerie van buitenlandsohe zakten en de Quai d'Orsay tijdtens de laatste weken vele ver ontrustende berichten ontvangen over het tot het uiterste opgevoerde tempo der Duit- sohe luchtbewapening en den bouw van den vestinggordel aan de F ranschDuitsche grens. gesprek van Wiedemann met Halifax heeft 20 minuten geduurd. De diplomatieke correspondent van Reuter meent, dat Wie demann vermoedelijk heeft gezegd, dat, hoe wel op het oogenbliik de betrekkingen tus- schen Duitschland en Engeland niet bevre digend zijn, er geen fundamenteele geschil len zijn en het moet een gemakkelijke taait zijn ze te veerbeteren. Wat betreft Tsjecho- slowalkije moet Wiedemann hebben ver klaard, dat Hitier een vreedzame oplossing zou werusohen. Verder wordt vernomen, dat niet gesproken is over de koloniale kwes- es, evenmin over de beperking van de be wapening. Wél 6chijnt Halifax het vraag stuk der vluchtelingen ter sprake te hebben gebracht en gezegd te hebben, dat het ver standig zou zijn, wanneer Duitschland een mogelijkheid zou vinden mede te werken aan de oplossing van het vraagstuk. Wiede- kon hier blijkbaar geen antwoord op geven, dooh heeft beloofd de zaak voor te leggen aan den Führer, Wijziging van de ziektewet Inboog. Langs beide oevers stonden troeipen opgesteld en op de bruggen mariniers. Het Koninklijk jacht werd vergeld door zeven jadhiten van die marine. Te vijf minu ten voor elf kwam het gezelsobaip hij het stadhuis aan. Tijdtens de ontvangst op het stadhuis geeft de Koning oen toespraak gehouden,, waarin hij o.a. zeide: „Mijn grootvader kwam hier in 1903 en hielp dien grondslag leggen voor de overeenkomst tusechen Frankrijk en Engeland. Mijn vader kwain hier in April 1914 om déze overeenkomst te bevestigen, welke korten tijd later de (vuurproef onderging en vandaag ben ik ge komen en heb ik gemerkt, dat de overeten- komst niets heeft yerioren aan kracht en i de Seine spoten fonteinen De geschenken van de stad Parijs Nadat 'de begroetingstoespraken in Het stadhuis van Parijs waren gehouden, den de gesohenfklen van die stad Parijs aan de Britsche Koninklijke familie overhandigd. Op een tafel stond een kristallen tafelservies voor de Koningin, gouden sigarettenkoker voor dien ning, een bibliotheek van de beste wenken der oude en nieuwe Fransche litteratuur voor Prinses Elisabeth en een v""n' yoor Prinses Margaret Rose. Na bedankt te hebben yoor d© fraaie ge schenken begaven de Koning en de Konin gin zich naar het venster om te genieten van het schitterende uitzicht op de stad en 'de rivier. Vervolgens vertrok het gezelschap weer Öaar de sohepen om naar het ministerie van buiterilamdtsdhe zaken terug te keeren. Ook op dien terugweg werd het Koningspaar luide toegejuicht Na zioh verkleed te hebben begaf het Ko ningspaar zich vervolgens naar de Britsche ambassade voor een intieme lunch, waaraan veertien personen aanzaten. De diplomatieke besprekingen Gistermiddag te half een begonnen de besprekingen tussdhen Halifax, Daladier en Bonnet Bierbij waren geen deskundigen en ook geen tolken aanwezig. Te een uur werd de lunch' gebruikt/ waarbij ook een aantal andere personen aanwezig waren. Na de lunch werden de besprekingien voortgezet tot hallf vier. Over de besprekingen; werd Communiqué gepubliceerd': „Het bezoek van den Koning en de Ko ningin van Engeland aan Parijs heeft Lord Halifax, Daladier en Bonnet de gelegenheid gegeven het geheel van den in ternationalen toestand, evenals de proble men, die in het bijzonder de beide landen Interesseeren, te bestudecren. Tijdens dez6 gedachttenwissedingen, die geschiedden in dien geest van onderling vertrouwen, welkt de Fransch-Britsdhe betrekkingen bezielt, hebben do ministers, eens te meer hun ge- meenschappelijken wil vastleggende om hun actie tot kalmeering en verzoening voort te zetten, geconstateerd, dat de volledige over eenstemming hunner opvattingen, tot stand gekomen tijdens het bezoek van de Fransche ministers aan Londlcn op 28 en 29 April 1938, volledig gehandhaafd was". De houding van Italië De te Rome, zoowel als de in d© provincie verschijnende dagbladen, volstaan in hun berichtgeving over het Koninklijk bezoek aan Parijs, met de pubPcatie van een kort overzicht van Stefani, dut een derde deel Van een kolom beslaat Alleen de Regime In i misstand wordt voorzien Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging vam de Ziektewet. Hiermede wordt den misstand, wélke reeds heel wat ongerief heefit veroorzaakt, aal. d'at ver zekeringen bij verschillende uitvoeringsorga- ais telkens opnieuw aanvangende ver- zékeringen worden beschouwd. Hierdoor kwam het nog al eens voor, dat er verschil meening ontstond voor wiens rek* het ziekengeld moest komen. Daardoor moest dikwijls een verzekerde, wiens aanspraak op onbetwist was, korteren of lange- tijd 'het hem toekomende ziekengeld ont beren, terwijl hij hieraan dringende behoefte had. Om hierin te voorzien wordt thans 1 aaneensluitende verzekeringen bij verschillende uitvoeringsorganen als één onafgebroken verzekering te doen gelden. SEINPOST-BERICHT OAFE-REST. SEINPOST - SCHEVENINGEN bekend om zijn schitterende terrassen aan zee, opende zijn nieuw, geheel modern ingericht restaurant Onze voortreffelijke huiskapel verzorgt de diner-muziek. ALGEM. SYNODE NED. HERV. KERK In gewone vergadering bijeen Haar bijzondere beteekenis In 't Synodegebouw te 's-Ga-avenlhaige is gisteren de gewone vergadering van de Algem. Synode der Ned. Herv. Kerk geopend. President is Dt. P. Smit van Heumen.. De eerste zitting werd geopend door het oudste lid in dienstjaren, Dr W. H. Wee da van Oosterland, die na gemeenschappelijk gebed en het lezen van een gedeelte van 2 Cor. 11 een kort woord sprak, dit vastknoo- pend aan vers 28, waar Faiulus spreekt van d© zorg voor al de gemeenten en dan ge waagt: le. van de eer, die ligt in die zorg voor de gamsche kerk; 2e. van de verantwoor delijkheid, die daardoor op ons rust; 3e. van de moeite, die daarin ligt opgesloten. Onze gecompliceerd, en vol vragen en span ning. De reorganisatie staat midden in belangstelling. Uit de belangrijke discuss wel gebleken, dat de wensch naar vx nieuwing algemeen is, maar de inzichten de wijze, waarop deze tot stand 'komen moet, verschillen. Moge ervaren worden, dat Heeren kracht in zwakbeidi volbracht wordt. Bij de daarop gehouden verkiezi wordt als president gekozen Dr P. Smit, als vice-president Ds J. W. J. Add ink ei diens secundus Ds J. Boonstra. Nadat de secretaris de mededeeling daan had, dat de heer Oosterhoff gens ongesteldheid vóór 27 Juli niet de gaderingen zou kunnen bijwonen en diens secundus tot 25 Juli verhinderd neemt de president de leiding over. dankt Dr Weeda voor zijn openingswoord, diepen ernst getuigde en ons mid den in de moeilijkheden van deze vergade ring plaatste, en de leden voor het in hem gestelde vertrouwen. Met een variant op het woord van Calvijn, dat het geen aangename taak was de kerk te regeeren, zou hij willen zeggen, dat het geen aangename taak is president van de Synode te zij i, het brengt wel groote moeilijkheden met zich mede. Deze vergadering is er een van groote beteekenis. Een hooggeleerde had hem ge zegd, dat deze vergadering de moeilijkste zijn, die in honderd jaar en meer was weest. Het onderwerp „reorganisatie" is wel aar, maar van de welwillendheid der leden hij overtuigd. Hij twijfelt er niet aa hij zal dieze vergadering Jammen sluiten met het brengen van dank voor de welwillend heid als president genoten, maar ook vooi den aangenamen geest, die de vergadering heeft gekenmerkt. Morgen zal hij komen met een voorstel aangaande de behandeling van het Reorganisatie-ontwerp, en daarover overleg treden met de vergadering. Na een woord van welkom gesproken te hebben tot de prae-adiviseerende leden en de leden, in 't bijzonder tot de nieuwe leden, doet haj enkele mededeelingen van zakelijlcen aard, waaronder, dat de voorstellen der leden morgen ter tafel moeten zijn, en voorstellen niet-leden tot reglementswijziging niet meer in 'behandeling zullen worden genomen. Daarna heeft de aanvulling plaats v< stukken, die ter behandeling zijn ingekomen, welke dit jaar vele zijn. Op voorstel den president wordt de benoeming der com- aan het modenamen overgelaten. Vrijdag as. zal een grostal opgemaakt den ter verkiezing van twee leden voor de synodale commissie. Aftredend zijn de hee ren Addink en Lisman. Hierna sluit de president deze eerste zitting i bepaalt de volgende vergadering, wegens middagwerkzaambeden van het moderamen, op Donderdag 10 uur. VALKENBURG (L.) HOTEL „VONCKE N" BONDSHOTEL A.N.W.B. 80 kamers alle m. str. water, tuin, terras. Garage 25 wagens (Vrij). Pens. pr. Hoofdseizoen 3.75, vóór en né 3.25. Telefoon 72 Vraagt prospectus HOTEL ,HOF VAN HOLLAND" HILVERSUM Telefoon 6113 LUNCH 1.25 DINER 1.75 UITGEBREIDE KOFFIETAFEL 1.00 ZALEN VOOR KLEINE EN GROOTE GEZELSCHAPPEN TOT 300 PERSONEN Hotel ITTMANN NUNSPEET (niet meer aan den grooten verkeersweg) Pensionsprijs Voorseizoen ƒ4.50 en 5. Hoogseizoen 5.— en 5.50 Grooten Tuin met alhveather Tennisbanen Hotel „ZILVEN" - L0ENEN (Vel.) Hotel „BEEKHUIZEN" - V E L P Hotel „STAMEREN" - M A A R N HET BESTE VAN DE BETERE BUITENHOTELS Badhotel BAD B0EKELQ (De Zee op de Heide) Temidden van bosch, heide zee en strand VRAAGT PROSPECTUS Het Prinselijk Paar met vacantie Heden naar het buitenland vertrokken 's-GRAVENHAGE, 2*1 JuM. Men meldt ons vam officieele zijde: Prinses Juliana en Prins Bemhard zijn heden per auto naar het bui tenland vertrokken om in Heiligendam in een der villa's van den Groothertog van Mecklenburg voor een vaeantiever- blijf van enkele weken aan de Oostzee kust te vertoeven. Prinses Beatrix gaat pp deze reis met hare verzorgster, jonk vrouw© Feith, met hare ouders mede. Dit is dus de eerste groote reis van het Prinsesje. Het jacht „Piet Hein" is reeds in de haven van Wameimiende aangekomen, teneinde aan H.K.H.* de gelegenheid te openen bij gunstige weersomstandighe den voor kleine tochtjes langs de kust ter beschikking te zijn. Twintig nieuwe Diesels Door de Ned. Spoorwegen zijn over de opdracht om 20 nieuwe Diesel-electrisdhe treinen te bouwen, die samen 5 6 millioen gulden zullen kosten, eenige nadere bijzon derheden medegedeeld. Van de voor deze treinen benoodigd toren worden 18 Maybachmotoren bij Werk spoor en 2 Ganz-motoren bij Stork gen Deze zullen eind 1939 gereed zijn. Om een grooter aantal reizigers in deze treinen, die voor lange trajecten bestemd zijn te kunnen vervoeren is het aantal wagens per eenheid, dat tot nu toe drie be droeg, verhoogd tot vijf. De nieuwe Diesels zullen evenals de be staande uitsluitend tweede en derde klas zijn. In de tweede klas van de nieuw gens zullen enkele coupé's worden inge bouwd, daar het gebleken is, dat er reizi gers waren, die het op prijs stelden, in af zonderlijke compartimenten te reizen. Verder zal in de nieuwe Diesels een ruimere keuken zijn, die ook warme maal- I tijden zal kunnen leveren. Wat de Bakkers presteeren op het gebied van banket en marsepain. De stand van het Chr. lnst. voor Bakkersvakonderwijs op den bakkersvakwedstrijd ter gelegen heid van de jaarvergadering van den Bond van Chr. Bakkerspatroons te Assen gehouden Exclusieve foto In zeven plaatsen langs de grens Te Beek bij Nijmegen geopend (Van onzen correspondent), NIJMEGEN, 20 Juli Een gezelschap ran ruim 40 personen, waaronder diver se Duitsche autoriteiten, had zidh gister avond verzameld aan de grens te B e e k bij Nijmegen, waar de eerste van zeven grenskiosken van de A.N.W.B. werd De-ze kiosken zijn tot stanld gekomen met medewerking van de Nederlandsche Vereen voor Vreemdelingenverkeer. Ze hebben tot doel inforpiaties te verstrekken aan vreem delingen, die de Nederlandsche grens pas- seeren, waardoor het verkeer belangrijk zal worden vergemakkelijk! Het aardige gebouwtje, dat bijzonder prac- tisch is ingericht, onder architectuur van den heer Bert Schultheiss te Haar lem, doet het in de typische grensomgeving zeer goed. Spoedig wapperden de vlaggen vrolijk aan de masten en werd het dienst baar gesteld aan het publiek van binnen- en buitenland. De symbolische handeling van 't hijschen der vlaggen werd, wat de Nederlandsche vlag betrof, verricht door den oud-voorzitter an den A.N.W.B., den heer Edo Bergs- _ia, terwijl de A.N.W.B.-vlag werd gehe- schen door den heer H. P. J. Bloemers, den voorzitter van den A.N.W.B. Ten dienste van toeristen In een rede heeft de heer Bloemers vooraf de bedoeling en beteekenis voor deze kiosken geschetst. Het is, aldus spr., maar klein gebouwtje, dat 'ons samenbrengt, dit alléén zou deze plechtigheid zeker niet rechtvaardigen. Het is echter een uitvloeisel van een nieuw streven, van den Bond, streven, dat invloed zal hebben op heel het in ternationale verkeer, in het bijzonder naar Nederland. Grenskiosken 'bestaan in verschillende landen, dus nieuw is het denkbeeld niet, doch het is een aanvulling van het groo te werk van den Bond. Ze zullen verrijzen in Beek, E ij s d e n, Wernho-ut, Sluis, B ab be rich en Vaals, plaatsen die er vanwege dó ver keersdrukte de meeste behoefte aan hébben zullen heel het jaar geopend zijn, doch in de eerste plaats des zomers langrijke diensten bewijzen. Want een vreemdeling zal in deze kiosken niet alleen voorlichting ontvangen ove bezienswaardigheden van Nederland, v toe hem gidsjes, drukwerken, routelijstjes in een der moderne talen verstrekt zul len worden, maar op vele andere, practische wijzen zal hem de grensoverschrijding ver gemakkelijkt worden. De kiosk-employé helpt hem bij de invulling van zijn grens- papieren, wisselt vreemd geld voor hem, op dat hij eventueed belasting en invoerrecht kan betalen, bezorgt zoo noodig voor auto's een nummerplaat, voor rijwielen een wit achterspatbord. Indien de buitenlandsche automobilist voorzien blijkt te zijn .van pa pieren, waarin een fout of verschrijving voorkomt, hetgeen in de praktijk nog al eens het geval is en volgens de bestaande voorschriften terugzending van den buiten lander tengevolge moet hebben, dan is de kiosk-employé bevoegd deze fouten onder onze verantwoordelijkheid te herstellen en d'en buitenlander aldus toegang tot Neder land te verschaffen. Heeft deze totaal geen papieren voor zijn auto of motor bij zioh, dan kan de kiosk-employé hém zelfs ook daaraan helpen .- In zijn rede, die in het Duitsch werd uit gesproken, richtte spr. zich inzonderheid tot de vele Duitsche jasten en wees daarbij op het groote belang dat de Duitsche toeristen inzonderheid bij deze kiosk hebben. De rede werd met luid applaus begroet Na de opening hebben de genoodigden zich ereenigd aan een maaltijd in hotel „Berg De tn aanbouw zijnde grenskiosk te Beek KORTE MAAR FELLE BRAND TE ROTTERDAM Uitvloeiende brandende spiritus kwam bij houtwol ROTTERDAM, 21 Juli. Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in het achter den winkel in het sous- terrain gelegen magazijn van de N.V. Schalkwijk's Handelmaatschappij aan de Van Oldenbarneveldtstraat alhier. Het vuur, dat zeer snel om zich heen greep, ging met ontzaglijke rookontwikkeling gepaard, waardoor de brand zich eerst ernstig liet aanzien. Spoedig was de brandweer met veel materiaal ter plaatse en heeft met vijf stralen op de waterleiding het vuur bestreden. De 24-jarige Joh. van Pelt uit de Helena- straat, was in het magazijn bezig met het uitbranden van rattenklemmen, waarvoor hij van spiritus gebruik maakte. Toen hij de spiritus had aangestoken ging juist de winkelbel en aangezien hij alleen in de zaak was, liep P. even weg om te zien wie was. Het was geen klant maar een col lega, die terugkwam. Bij de rattenvallen teruggekomen, was de uitvloeiende spiri tus in het korte moment van zijn afwezig heid bij een hoop houtwol terechtgekomen, welke was gaan branden en tevpns een houten stelling had aangetast. Daar zich in het magazijn een aanzienlijke hoeveelheid olie, vet en rubber bevond, waarin het vuur een gretige prooi vond, stond het gazijn in een oogwenk in vlammen. Met mers water trachtten de mannen het vuur nog te bluschen, maar dat lukte niet Spoedig verscheen nu brandweer en poli tie bij het brandende magazijn, dat ook in de Nadorststraat uitkomt. Zoowel aan die zijde als aan den kant van de Van Olden- barneveltstraat sloegen dikke rookwolken naar buiten en de vettige walm was zelfs tot op den Coolsingel te zien. In zeer korten tijd had de politie echter een voortreffelijke afzetting met touwen voor elkaar, want zooals begrijpelijk was de belangstelling vooral op dit uur zeer groot. De brandweer, die intusschen een aantal slangen had uitgelegd, kon met het blus- schingswerk voortgaan, maar werd hierin eerst nogal bemoeilijkt door den verstik- kenden rook. Met vijf stralen op de water leiding, resp. twee van slangenwagen 27 en één van elk der slangenwagens 21, 26 en 28, heeft de brandweer het vuur aangepakt. Drie slangen werden door het pand zelf gelegd, de andere twee door het belenden de pand 67, waarin men juist boven de gla zen lantaarn van het magazijn kon komen. Kort hierna kwam de motorreservewagen met opzichter De Keyzer en is personeel van de afdeeling brandbluschmiddelen met den opzichter aan het hoofd, van rook- maskers voorzien, het magazijn binnenge drongen, waar zij drie stralen van de slan genwagens hebben bediend. Op deze wijze had men den brand, welke in het begin zeer fel was, in twintig minuten bedwongen. Het magazijn is geheel uitgebrand er der hebben het pand en het naastgelegen perceel veel waterschade bekomen. Het personeel van slw. 27 kon tegen half zes een aanvang maken met nablussching met de gummislang. De volgorde van het materiaal was: slan genwagens 27, 21, 26, 28, motorreservewa- SCHOENEN HET BETERE MERK! VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE bladen De Bond van Chr. Bakkerspatroons houdt te Assen de jaarvergadering. De Conferentie van de Federatie van Ned. Herv. Diaconieën. Gister zijn de vergaderingen van de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk aangevangen. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging en aanvulling der wet op het recht van vereeniging en vergadering. Persoverzicht over de uitspraak van het Ambtenarengerecht over de zaak van de Marechaussee te Oss. Het bezoek van het Engelsche koninfo lijk echtpaar aan Parijs. De conferentie van Japan met Lïtwinoï inzake het grensincident in Mantsjoerije mislukt. De troepen van generaal Franco blijven oprukken naar Sagunto. Een aardbeving m Griekenland eïschfi vele slachtoffers. De Tsjechische regeering heeft een vol-i machtenontwerp in verband met de Sude-i ten-Duitsche kwestie uitgewerkt. DE DORDRECHTSCHE ONDERLINGE CREDIETVEREENIGING N.V. DORDRECHT Groenmarkt 64 Anno 1871 B O U W-C R E D I E T E N EFFECTEN Schoonmaaktijd Alle stoomen is .nog. geen .Palthen"! .Bfl lange na niet! „Palthen", dat is al het extra- vakkundige werk en al de extra-zorg, die aUeen een groote fabriek als Palthe aan Uw goed kan besteden. Dat is b.v. het gratia chemisch bijverven van verschoten en uitge beten plaatsen. Dat is b.v. de krimpvrije behandeling, het motecht maken of onzicht baar stoppen. Kortom..... „Palthen" dat ia het oerdegelijke werk van „PALTHE JTeer- lands oudste en grootste fabriek op haar gebied met meer dan 650 arbeidersI is PALTHE-TIJD Rusland in het Verre Oosten Toenemende legerversterking Uit Tokio wordt gemeld, dat te Wladl- wostok 50.000 man van alle wapens zijn aangekomen. Duizenden kleine versterkte posten zijn aan de Oostgrens van Mands- joekwo gebouwd* De sterkte van het roode leger ten oos ten van het Baikalmeer word geschat op 400.000 man. Ook de luchtvloot en marinebasis van Wladiwostok zijn versterkt. Er staan daar 400 militaire vliegtuigen. Uit Noord-Korea komt bericht, dat Rus sische troepen-transportschepen naar de Possietbaai op weg zijn, SLEEPBOOT GEKAPSEISD Naar de N.R C. verneemt, is de sleep boot.Zeeland, die onlangs naar Frankrijk' verkocht was en van hier op weg was naar Portugal, in de Golf van Biscaye gekap seisd. De uit zes man bestaande Nederlandsche equipage is gered en bevindt zich aan boord van het Fransche stoomschip Cap Cantin, dat op weg is van Casablanca naar Duin kerken. De Zeeland was 17 dezer van Falmouth vertrokken naar Oporto, VOOR SLECHTS l'A CENT noodig om deze annonce uitgeknipt in open envelop als drukwerk aan ons op te zen den, ontvangt U uitvoerige brochures over het HERSTEL VAN UW HAARGROEI V«rm«IA Uw n««m «n «dra» op 4a oohurtljdo dor (Roti) oftvotoppo on adroiioorl aim Dr. H. MANNING'» Pkana. Fsbrick N.V., DEN HAAG gen I, slangenwagens 17, 22, 29, motor reservewagen II. Het blusschingswerk heeft achtereenvolgens onder leiding gestaan van onderbrandmeester A. Martijn, brandmeester F. W. Holzappel en hoofdman J. Bakker.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1