Jlieuiue £riiisdjf ÖEottmnt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenen Omstreken Verkeer eischt vele slachtoffers Parijs ontvangt het Britsche Koningspaar HljonntmtntspnjS: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 235 Franco per post 2.35 portokosten Per week 0.18 Voor hel Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling LoSSe nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/2 ct. Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 38931 WOENSDAG 20 JULI 1938 19e Jaargang Sirtjertcntieprtpen: Van 1 tot 5 regels tv17 Elke regel meer0.22'/j Ingezonden Mededeeljngen van 1—5 regels 230 Elke regel meer 0.45 Voor het bevragen aan '1 bureau wordt berekend .ƒ0.10 NO. 6448 Negen dooden en 15 gewonden od één dag Overbelaste auto bij Etst verongelukt Twee autobussen met zenuwpatiënten op elkaar gebotst LJET vacantieseizoen is in vollen gang en daarmede neemt ook het verkeer langs den weg toe, evenals de risico's die daaruit voortvloeien. De verkeersbalans, die we heden publi- ceeren ziet er wel zeer droef uit. Negen dooden zijn te betreuren, ter wijl niet minder dan 15 personen min of meer ernstig werden gewond. Heel treurig is wel het ongeluk onder Eist, waar een zevenpersoonsauto met 13 inzittenden verongelukte. Twee menschen lieten bij dit ongeluk het leven, zeven werden ernstig gewond. Auto slaat over den kop Ernstig auto-ongeluk onder gemeente Eist Twee dooden en zeven NIJMEGEN, 20 Juli. Vannacht om streeks half één heeft op den Rijksweg tnsschen Arnhem en Nijmegen, nabij Elden, onder de gemeente Eist, een ernstig auto-ongeval plaats gehad, waarbij, voor zoover tot nu toe bekend, twee personen het leven hebben verlo ren en een zevental gewond werd. In een zevenpersoonsauto keerden in den nacht dertien personen uit Arn hem naar Nijmegen terug. Door tot nu toe onbekende oorzaak, reed deze auto tegen een truck met aanhangwagen. Tengevolge hiervan verloor de chauf feur van de peronenauto de macht over zijn stuur. De auto sloeg van den berm over den kop en kwam in een sloot terecht. De gevolgen waren ont zettend. De meeste inzittenden kwamen geheel of gedeeltelijk onder den wagen terecht. Een aantal van hen wist direct uit hun benarde positie te komen. An deren moesten worden geholpen. Voor zoover tot nu toe bekend is, werder twee der inzittenden, een zekere K. en een zekere H., beiden uit Nijmegen afkomstig, gedood, Vier andere inzittenden werden ernstig gewond. Drie van hen zijn naar het Ziekenhuis te Arnhem vervoerd, terwijl de vierde naar het Ziekenhuis te Nijmegen is gebracht. Nog drie andere inzittenden lie pen minder ernstige verwondingen op. Zij konden naar huis gaan. Alle inzittenden van de auto wapen af komstig uit Nijmegen. De politie stelt 'een onderzoek naar de öorzaak van dit ongeval in. Nadere bijzonderheden Nader meldt men ons! •De inzittenden van de verongelukte auto hadden deelgenomen aan een biljart-avond te Arnhem en keerden na het middernach telijk uur naar hun woonplaats terug. De auto werd bestuurd door den chauffeur B uit Arnhem, die .veel te veel passagiers ir Xzijn niet al te sterken wagen liet (plaats nemen^ Ter hoogte van de KroonscJhe Wall, waar de straatweg in den betonweg overgaat en er een kleine bocht in den weg is, kwam de taxi in botsing met den uit Groningen afkomstigen grooten vrachtwagen. De personenauto vloog over den kop, over het rijwielpad heen en kwam gedeeltelijk in de langs den weg loopende sloot terecht. Zooals gemeld, waren de gevolgen cata- strophaal. De 36-jarige H. tl., uit Nijmegen, werd op slag gedood. Vier der inzittenden, de 40-jarige Th. A. K., de 5S-jarige F L. V., de 25-jarige T. R. en een zekere H. V. L., al len uit Nijmegen, bleken zwaar gewond. Spoedig na het ongeval waren zoowel de rijks- als de gemeentepolitie van Eist ter plaatse. Dr. Jaspers, uit Eist, en een juist passeerend geneesheer verleenden de eerste hulp. Nadat zij de ernstig gewonden voor- loopig behandeld hadden, werden dezen naar de ziekenhuizen te Nijmegen en Arm hem vervoerd. De chauffeur B., is als verdacht van dood door schuld in arrest gesteld. Nog in den loop van den naoht kwam ook het parket uit Arnhem ter (plaatse om den toestand op te nemen. Bij het aanbreken van den dag werd de auto met behulp van een kraanwagen uit de sloot gelicht De auto lag ongeveer drie meter beneden den weg half in het water. Toen de wagen was opgehaald vond men nog het lijk van den 48-jarigen H. C K., eveneens afkomstig uit Nijmegen, Uit het ingestelde onderzoek is gebleken, dat den chauffeur van de vrachtauto geen schuld treft* Nadier vernemen wij, dat in het ziekenhuis te Arnhem zijn opgenomen die 40-jarige Th. A. Kaïp-pen, die 58-jarige F. L. Verbreekt er de 25-jarige T. Rigouïn allen uit Nijmegen. Bij het auto-ongeluk werden gedood de 36- jarige H. Hu is er en de 48-jarige H. C. Krum, beiden uit Nijmegen. FTfatSSÊ* AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN ROTTERDAM, 19 Juli. De 50-jarige pleger van dien Geneeskundigen Dienst L. B. Speek, wonendie aan dien Stre veis weg te Rot terdam, die vanochtend ra de 2e Rosestraat bij een aanrijding ernstig werd gewand, is in den loop van den avond aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis aan Coolsingel overleden. Auto tegen een boom Inzittende kreeg ernstige schedelbasisfractuur Chauffeur kwam er goed af OLDENZAAL, 19 Juli. Gisteravond kreeg de dochter van den directeur van een Amsterdamsche Verzekering Maat schappij van de Duitsche beambten te Bentheim geen toestemming om met den Amsterdamsohen D-trein naar Am sterdam te vertrekken in verband met de deviezen-controle. Nadat zij haar vader telegrafisch van een en ander Oip de hoogte had gesteld, gaf deze zijn vertegenwoordiger, den Llovds-expert. N S. Binnendijk, opdracht, onmiddellijk per auto naar Bentheim te vertrekken, ter in winning van informaties. Omstreeks half vijf vanochtend bevond de heer Binnendijk, die in gezelschap was van den heer Lutke, beiden uit Amsterdam, ziah ter hoogte van de Dinkelbruggen te De Dut te bij Oldcnzaal op de Bentheimerstraat. Vermoedelijk was de chauffeur door laag hangende mistbanken misleid, of door slaap overmand, want de wagen reed naar den rechterkant van den weg en na ongeveer twaalf Meter over den berm te rijn gereden, sloeg het voertuig, dat een snelheid van ongeveer vijftig kilometer had, met een harden klap tegen een boom. De heer Binnendijk kwam er goed af, doch de heer Lutke was er ernstig aan toe. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp in geroeDen. Dokter Visser uit Oldenzaai ver leende de eerste geneeskundige hulp, hij constateerde een ernstige schedelbasisfrac tuur. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Oldenzaai vervoerd en kon nog niet wor den gehoord. De auto is geheel vernield. Motorfiets botst op Deensche auto Twee personen ernstig gewond DELDEN, 19 Juli. Op den Rijksweg Hen- g e 1 oD elden is in den namiddag een ernstig motorongeluk geschied. Een motorrijder uit Rotterdam, kwam uit een zijweg den hoofdweg oprijden en botste in volle vaart tegen een Deensche personen auto, die daar juist passeerde. De bestuur der van de motor en een op de duo gezeten dame werden van het voertuig geslingerd en bleven bewusteloos op den tveg liggen. Op advies van twee doktoren werden zij later naar het R.K. ziekenhuis te Delden overge bracht. De toestand van beide slachtoffers is zorgwekkend. Vooral voor het leven .van den motorrijder wordt gevreesd. TWEE AUTOBUSSEN OP ELKAAR GEBOTST Vijf inzittenden gewond Kind stak plotseling den weg over GELEEN, 19 Juli. Vanavond omstreeks zeven uur zijn op den Rijksweg te Ge leen twee autobussen, waarin zich pa- tienten bevonden van het geneeskundig gesticht „Voorburg"' te Vught, op elkaar gereden, met het gevolg dat vier patiën ten en een broeder verwondingen op liepen. Vijf autobussen, alle gevuld met verpleeg den en personeel van „Voorburg" reden achter elkaar op d^n Rijksweg. Men keercle terug van een uitstapje naar Zuid-Limburg en was op weg naar Vught. De chauff eur van de voorste bus moest plotseling krach tig remmen voor een kind, dat onverwacht den weg overstak. De bestuurder van de tweede bus trachtte, door zijn stuur naar rechts om te gooien, een botsing te vermij den, dccth dit gelukte niet. Van dé eerste bus werd de achterbank ernstig beschadigd. De hier gezeten vier ipatienten en een broe- der-veroleger bekwamen allen verwondin gen, van wie de broeder vrij ernstige Deze had bloedende wonden aan het hoofd en werd in bewusteloozen toestand een nabij gelegen huis binnengedragen. De overige vier personen hadden slechts snijwonder. aan gelaat en handen opgeloopen. De drie bussen, die niet. bij de botsing be trokken waren, hebben de reis voortgezet, waarna de passagiers uit de beide voorste voertuigen met andere bussen zijn verder gegaan. De vijf gewonden konden na ver bonden te zijn met de touringcars vertrek ken. De aangereden bus kon later op eigen kracht naar Vught rijden. De bus, die de aanrijding veroorzaakte, en waarvan het voorste gedeelte totaal werd beschadigd, zal waarschijnlijk ter plaatse gerepareerd moe ten worden. Uit deze bus werd niemand gewond. JONGETJE DOODGEREDEN IJSSELMONDE, 19 Juli. Vanavond om streeks adht uur stak de bijna driejarige Cor Sint Nicolaas. wonende aan den Pieter- seliedijk te Barendrecht, die met een vriend je op den Hordijk liep, zonder op 't verkeer te letten den weg over om zich naar huls te begeven. Hij werd dor een vrachtauto uit Oosterbiezum gegrepen en was op slag dood DOOR TURFWAGEN OVERREDEN SCHOONOORD, 19 Juli Gistermiddag is alhier bet vijfjarig zoontje van den arbeider H. Zwiers onder een turfwagen geraakt, waarbij een der wielen het knaapje over bet hoofd ging. De dood trad vrijwel onmiddel lijk in. Het ventje probeerde achter op den met een paard bespannen wagen te klimmen, doch viel er af, met het vermelde geve' Een grandiose intocht Enorme menschenmenigte juicht de Hooge Gasten toe Redevoeringen van Koning George en President Lebrun De Fransche hoofdstad heeft gister middag met ongekende geestdrift het Engelsche Koningspaar ontvangen. Om tien minuten voor vijf reed de trein, waarmede de Britsche Koning en Ko ningin uit Boulogne naar Parijs waren gekomen, het station binnen, waar het Fransche staatshoofd, President Lebrun, en zijn echtgenoote ter begroeting aan wezig waren. Terwijl de officieele ontvangst plaats had, daverden 101 saluutschoten over Parijs uit de vuurmonden der kanon nen. Klaroenen schalden, commando's weerklonken, waarna de stoet zich op stelde voor den rit naar 't paleis op den Quai d'Orsay, waar het Britsche Konings paar tijdens het verblijf in Frankrijk zal vertoeven. Langs den geheelen weg, dien de stoel volgde, verdrong zich een enorme menigte. Zoo groot was de belangstelling, dat het leek, alsof geheel Parijs leeggestroomd naar deze route. Het was bedekt, doch warm weer. Donderend weerklonk het gejuich, wanneer de stoet nabij kwam. Geestdriftig zwaaide de menigte met Fransche en En gelsche vlaggetjes, hetgeen een kleurrijk, rvroolijk schouwspel vormde. Parijs heeft het Britsche Koningspaar een grootsche ontvangst bereid. "deaankomst op den Quai d'Orsay ver- rofckptTPrpStri^rffLebrun en zijn" echtge noote naar het Elysee, waar om kwart voor zes Koning George en Koningin Elisabeih een tegenbezoek brachten aan Lebrun. Op den weg naar het Elysee werd het Vorstenpaar wederom uitbundig toegejuicht. In het Elysee kwamen de President en zijn echtgenoote den Koning en de Koningin tot aan de vestibuledeur tegemoet Het ge zelschap begaf zich naar de audiëntiesalon waar een kort onderhoud plaats vond, en aar President Lebrun versohillende per soonlijkheden aan den Koning en de Ko ningin voorstelde. Tijdens de ontvangst in het Elysee heeft Lebrun de Koningin de teekenen overhan digd van het Grootkruis in het legioen van eer, terwijl de Koning Lebrun de teek enen van het Grootkruis in de Order of the Bath ter hand stelde. De Engelsche Vorsten verklaarden tegenover Lebrun en zijn echtgenoote hoezeer zij getroffen waren door de geestdriftige ontvangst, die de regeering en -het Parijsdhe publiek hun hadden bereid en die een onvergetelijken indruk op hen gemaakt had Korten tijd later vertrokken 'de Vorstelijke gasten weer naar den Quai d'Orsay waar zij om zes uur vijftien arriveerden. Receptie van het corps diplomatique Om half zeven heeft Koning George op den Quai d'Orsay de ambassadeurs en ge zanten te Parijs ontvangen. Zij werden hem voorgesteld door den Britsohcn ambassa deur te Parijs, Sir Eric P h i p p s, die als eerste den doyen van het corps diplomatique de nuntius mgr. Valerio Valeri voorstelde. Banket in het Elysee Ter eere van het bezoek van het Engel sche Vorstenpaar was gisteravond in het Elysee een banket aangericht, tijdens het welk zoowel President Lebrun als Koning George redevoeringen hebben uitgesproken. President Lebrun wees er in zijn rede op, dat de aanwezigheid van het Vorstenpaar de hoogste en kostbaarste getuigenis vormt van dien gemeensehappelijken wil, die da gelijks de sympathie vol vertrouwen tus- schen beide landen versterkt Meer dan ooit verschijnt de volkomen overeenstem ming tusschen beide volkeren als een we zenlijk element van veiligheid en eendracht ten voordeele van beschaving en vrede. Trouwens geen enkele mogendheid zou zich hieraan kunnen stooten aangezien zij geen enkele vriendschap uitsluit. Ik ben ervan overtuigd, aldus Lebrun, dat Uwe Majesteit en zijn regeering er, evenals ik en de regeering der republiek, ernaar zullen streden aan deze levende werkelijk heid een steeds actiever en weldadiger uit straling te verleenen. De rede van Koning George Koning George zeide in zijn toespraak o.m. het volgende: „Ondanks de strook zee, die ons scheidt, hebben onze beide landen in den loop der eeuwen gezien, hoe hun lotsbestemmingen onvermijdelijk tot elkander getrokken wer den. Het is thans niet mogelijk zich een periode in het geheugen te roepen, waarin onze betrekkingen intiemer waren In he* verleden zijn groote mannen van onze beide landen soms eenigszins langzaam geweest in het waardeeren van elkanders kwalitei ten. Dit is thans niet langer het geval. Een langdurige en nauwe samenwerking is er in geslaagd te bewijzen, dat wij bezield worden door hetzelfde ideaal, dat onze volkeren de zelfde gehechtheid aan de democratische be ginselen hebben, welke het best geschikt rijn voor hun nationalen geest en dat wij hetzelfde geloof bezitten in de voordcelen :an de inddvidueele vrijheid. Wij zijn trotsch op dit politieke geloof, dat w,ij deelen met andere groote naties. Wij zijn ^r ons echter ten volle van be wust, dat dit zware verantwoordelijkheden «net zich medebrengt. En in de periode, waarin wij leven, eischt het van ons allen in hooge mate de edele eigenschappen van moed, vijsheid en vastberadenheid. Tegelij kertijd echter, gelijk gij, mijnheer de Presi dent, gezegd hebt, is er niets exclusiefs in de tusschen ons bestaande overeenstemming Onze vriendschap is tegen geen andere mogendheid gericht. Integendeel, het is de vurige wenscth van onze regeeringen om door middel van internationale overeenkomsten een oplossing te vinden voor die politieke problemen, die den wereldvrede bedrei gen en van de economische moeilijk heden. die het menschelijke welzijn be perken. Het optreden onzer regeeringen is aldus gericht naar een gemeenschappelijk doel het geluk te verzekeren van de volkeren der wereld door middel van ware samenwerking Ik ben u zeer dankbaar, mijnheer de Pre sident, voor de gelegenheid, die gij mij ge geven hebt om den nadruk te leggen op dc banden van vriendschap, die Pranikifjk en Groot-Brittannië vereenigen," PALADIJN DES VREDES Vele malen reeds heeft de Engelsche premier van zijn vredelievendheid blijk gegeven en den nadruk gelegd op zijn stre den vrede in Europa te bewaren. Maar misschien nooit ernstiger en bewogener dan eenige dagen geleden. Allereerst constateerde Chamberlain, hoe b vraag: oorlog of vrede? in alle landen der wereld d e vraag is geworden boven alle andere vragen; de kwestie, waarvoor aller aandacht wordt opgeëischt. Het blijkt uit den nooit in die mate gezienen bewa peningswedloop. „Sinds de wereld bestaat riep de staatsman uit is men nooit getuige ge eest van zulke dwaasheid en krankzin nigheid." En waarom? In den laatsten oorlog zijn er 21 millioen menschen gesneuveld en gewond. Nog, na 20 jaar, vindt men in de hospitalen de treurige overschotten van wat in den wereldoorlog voor altijd werd stuk gemaakt. En wat heeft men met dien oorlog ge wonnen? Weet men het nu nóg niet, vervolgde Chamberlain, dat er in een oorlog geen overwinnaars zijn, maar uitsluitend verwonnenen?. Wij, die de ellende van den oorlog ken nen, en die weten, wat een nieuwe oorlog zal zijn, verafschuwen den oorlog. „Maar zijn wij dan gedoemd, om tegen onzen wil oorlog te voeren?" „Mijn politiek", zoo verklaarde de Engel sche premier, „mijn hoogste en eerste plicht is, al het mogelijke te doen om herhaling van den grooten wereldoorlog te vermijden." Ziehier de korte inhoud van een belang wekkend en dringend pleidooi voor den ereldvrede. Hoe raak teekent het de uitermate gevaarlijke situatie, waarin Europa zich bevindt, hoe menschelijk is het beroep op het wereldgeweten, in 't bizonder op het geweten van die leiders en staatslieden, die over andere landen het bewind voeren. Het kan niet anders of in Engeland, }a i heel de wereld en zeker in Nederland, zullen Chamberlains woorden diepen indruk gemaakt en warme sympathie gewekt heb ben. Wat ons betreft, wij hebben er dezelf- klanken en gevoelens in beluisterd als in het beroemde telegram onzer Vorstin aan Rooseveldt. Zal ook deze oproep in het luchtruim verklinken, een stem des roepende in de woestijn? De wilde woorden van staatshoofden en eerste ministers in andere landen, die lot oorlog ophitsen en hun volk tot oorlogs- razemij voeren, doen het vreezen. Wielrijder door auto gegrepen HEEMSKERK, 19 Juli. Vanavond om streeks half zes is de 69-jarige wielrij der Schoen, wonende te Uitgeest, toen een wielrijdster hem passeerde en te snel naar rechts zwenkte, de macht over zijn stuur kwijt geraakt Hij kwam met zijn rijwiel op het linker weggedeelte terecht en werd gegrepen door een van de tegenovergestelde richting komende vrachtauto. De man werd op slag gedood. Het stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje te Heemstede overgebracht Vliegtuig in zee gevallen? Reddingboot van IJmuiden uitgevaren Naar wij kort voor het ter perse gaan van deze editie vernamen, moet vanmorgen vroeg op 52 graden 40 minuten N.B. en 4 graden 20 minuten O.L., dat is op ongeveer 25 mijl uit de kust van IJmuiden, een vliegtuig in zee gevallen zijn. 't Is niet bekend welk vlieg tuig het is. hoewel men aanneemt dat het een vliegtuig van de 'burgerlijke lucht vaart is. Van IJmuiden uit is de reddingboot „Needtje Jacoba" uitgevaren, om zoo moge lijk en zoo noodig hulp te verleenen. Naar ons bij informatie is gebleken, betreft het wanneer inderdaad een vliegtuig in zee is gevallen in geen geval een vlieg tuig van do K.L.M. VOORNAAMSTE NIEUWS Dit Nummer bestaat uit TWEE blade Te Eist bij Nijmegen heeft *n autobotsing twee dooden en zeven gewonden geëischt. Te Amsterdam hebben twee felle bran den gewoed. Bij een vechtpartij te Haarlem is een be jaard man neergestoken. Doordat een kind plotseling overstak zijn te Geleen twee autobussen in botsing gekomen. Vijf personen werden gewond* De distributie van rundvleesch in blik vangt op 28 Aug. aan. Overleden is Ds G. H. de Jonge. eme-< ritus-predikant van de Geref. Kerk van Tzum. De conferentie van de Federatie yan! Ned. Herv. Diaconieën. Het Engelsche Koningspaar op bezoek in Parijs. Thans is de volledige tekst gepubliceerd van de eischen der Sudeten-Duitschers. Er ïs weer kans op een vreedzame regeling van het grensincident in Mand-» sjoerije. PONTIER KARREMAN MAKELAARS IN ASSUR ANTI N ROTTERDAM behartigen de belangen van verzekerden AMSTEL-HOTEL AMSTERDAM KAMERS ZONDER BAD vanaf L— KAMER MET BAD vanaf 5.50 Uitgebreid Hollandsch Ontbijt L Het auto-ongeluk bij Brussel De heer Joëls teruggekeerd in de Residentie Morgen worden de slachtoffers begraven 's-GRAVENHAGE, 20 Juli. De heer M. Joëls, het Haagsche Raadslid, die als door een wonder ontkomen is aan den venbrandingsdood bij het auto-ongeluk in België, waarvan zijn echtgenoote en het echtpaar v. d. Bergh slachtoffer werden, is hier ter stede teruggekeerd. Gevieren waren ze gistermorgen uit Den Haag vertrokken naar hun vacantie-verhlijf te Chamonix. Te Dvon zouden ze pleisteren» om vandaag verder te gaan. Een goede 30 K.M. van Brus sel af, op een bosclnveg, had het ongeluk plaats. De rechterachterband van de auto sprong, de wagen, die met matige vaart reed, begon te slingeren, sloeg naar links om m vloog in brand. De heer Joëls, die naast den bestuurder zat, slaagde er met behulp van een paar op den weg aanwezige personen in om 't rechterportier open te krijgen en den wan gen te verlaten. Hij bleef ongedeerd. Inmiddels waren de vlammen rond den wagen hoog opgelaaid, zoodat het onmoge lijk was nog iets te doen tot redding van de andere inzittenden. Noodgedwongen moest men het vuur rijn gruwelijk vernie tigingswerk ten einde toe doen voortzetten. Water was er niet te krijgen. De auto is dus geheel uitgebrand. DaTheeft zeker een uur geduurd. Later zijn de verkoolde lijken .der drie slachtoffers uit de lugubure restanten ver wijderd Het stoffelijk overschot zal heden naar Den Haag worden vervoerd, waarna morgen de teraardebestelling plaats heeft. Mevrouw Joëls wordt op de Joodsche be graafplaats aan den Scheveningscheweg be graven, het echtpaar van den Bergh op do Joodsche begraafplaats te Wassenaar. De oorzaak van het ongeval BRUSSEL, 19 Juli. Omtrent het auto- ongeluk, dat zich hedenmorgen heeft voor gedaan op den weg van Brussel naar Mau- beuge in het bosch van Salmon-Sart, verne men wij nog, dat de oorzaak moet worden gezocht in het springen van een band van een der achterwielen van de auto, waarna de auto kantelde. Dé lijken van mevr. Van den Bergh— Meerlo en mevr. Jöels zijn geheel verkoold uit den wagen gehaald. Het stoffelijk overschot der silachtoffers zal naar 's-Gravenhage worden overgebracht Het gezelschap was op reis naar Parijs om later naar Ohamonix te gaan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1938 | | pagina 1